X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zyski kwartalne dodały skrzydeł notowaniom Magellana

Opublikowano: 2014-09-01 13:45:18

Omawiane walory:

Grupa zapewniająca finansowanie podmiotom z sektora medycznego i jednostkom samorządu terytorialnego zarobiła na czysto w II kwartale o 1/5 więcej niż przed rokiem. W poniedziałek kurs akcji Magellana rośnie o kilka procent.

Magellan w II kwartale 2014 roku wypracował 36,4 mln zł skonsolidowanych przychodów, czyli o 12,7 proc. więcej niż przed rokiem. Kwartalny zysk operacyjny podskoczył o ponad 16 proc. do 14,8 mln zł, a netto o blisko 21 proc. do 12,3 mln zł. Marża EBIT w II kwartale wyniosła 40,5 proc., a netto 34 proc.

W I półroczu 2014 roku przychody grupy osiągnęły wartość 72,14 mln zł (+15 proc. r/r). Jeszcze większą dynamiką Magellan popisał się na poziomie netto, gdzie wynik podskoczył o blisko 1/4 do 25,13 mln zł.>> Komunikat wraz z raportem finansowym znajdziesz tutaj

W I półroczu 2014 roku Magellan podpisał umowy o łącznej wartości 934,16 mln zł, czyli o 20,9 mln więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zawarte umowy dotyczyły finansowania inwestycji oraz bieżącej działalności podmiotów działających na rynku medycznym w Polsce oraz na terenie Czech i Słowacji oraz finansowania działalności bieżącej i inwestycyjnej polskich jednostek samorządu terytorialnego. W raporcie grupa zaznaczyła, że w najbliższym czasie będzie szukała nowych rynków w kraju oraz za granicą.

Kontraktacja bilansowa grupy w I półroczu opiewała na 616,5 mln zł (1.413 umów) wobec 576,42 mln zł (1.519 umów) z I półrocza 2013 roku. Łącznie grupa zawarła umowy z 338 kontrahentami. Kontraktacja pozabilansowa w tym okresie wyniosła 317,64 mln zł i była niższa o 19,19 mln zł od kontraktacji okresu porównywalnego.

>> Więcej informacji na temat działalności grupy Magellan oraz jej wyników finansowych znajdziesz na specjalnej stronie dedykowanej spółce. >> Odwiedź microsite grupy Magellan w serwisie StockWatch.pl

W poniedziałek kurs akcji Magellana kontynuuje wzrostową passę z II połowy sierpnia. Jeden walor jest wyceniany na 69 zł. Wcześniej jednak notowania zaliczyły przecenę, która sprowadziła kurs do poziomu ok. 58 zł. Ostatnia rekomendacja pod adresem spółki pochodzi z połowy lipca. DM BOŚ podtrzymał zalecie kupuj i jednocześnie obniżył cenę docelową akcji z 92 zł do 88 zł.

wykres_Magellan

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o MAGELLAN)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku