X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zysk netto Play spadł r/r do 186,9 mln zł w III kw. 2017 r.

Opublikowano: 2017-11-14 08:59:27

Omawiane walory:

Play odnotował 186,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2017 r. wobec 386,4 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny Play wyniósł 311,3 mln zł wobec 314,4 mln zł zysku rok wcześniej. Skorygowana EBITDA wyniosła 565,2 mln zleconej 517,1 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1.720,8 mln zł w III kw. 2017 r. wobec 1.566 mln zł rok wcześniej.

W okresie I-III kw. 2017 r. spółka miała 244,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 562,5 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 4.930,3 mln zł w porównaniu z 4.497,4 mln zł rok wcześniej. Skorygowana EBITDA wyniosła 1.728,2 mln wobec 1.474,6 mln zł rok wcześniej.

>> Nie masz czasu samodzielnie inwestować? Powierz pieniądze ekspertom – sprawdź nasze wyniki >>

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem sieci telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o play)

 • CD Projekt, Dino Polska i Play wejdą do indeksu MSCI Standard

  Akcje CD Projektu, Dino Polska i PLAY jeszcze w tym roku dołączą do jednego z najważniejszych indeksów na świecie, stanowiącego benchmark dla dużych inwestorów zagranicznych. We wtorek rano notowania tegorocznych debiutantów świecą na zielono, a producenta gier wideo walczą z przeceną.

 • Raportowy rozkład jazdy na szczyt sezonu wyników za III kwartał

  To będzie wyjątkowo pracowity tydzień dla inwestorów z GPW. Według wyliczeń StockWatch.pl, w ciągu pięciu najbliższych dni na rynek trafi ponad pół tysiąca raportów. Sprawdziliśmy, jakie znane i lubiane przez drobnych inwestorów firmy opublikują dane finansowe za III kwartał.

 • Nowe rekomendacje dla akcji trzech znanych telekomów

  DM BZ WBK w październikowym raporcie zaleca sprzedaż akcji Orange Polska i Netii. Faworytem wśród telekomów jest PLAY, z ceną docelową podniesioną do 45,50 zł.

 • Czy inwestując w IPO na GPW da się zarobić?

  Damian Marciniak z DM Michael/Ström podsumował najciekawsze debiuty tego roku oraz sprawdził, które z nich przyniosły zyski inwestorom. 

 • 14 spółek w jesiennych portfelach maklerów

  We wrześniowych rekomendacjach maklerzy postawili przede wszystkim na liderów tegorocznej hossy. Wysokie noty zebrali też dwaj tegoroczni debiutanci oraz kilka znanych spółek, które w tym roku radzą sobie ze zmiennym szczęściem.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku