X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zysk netto Bloober Team spadł r/r do 0,41 mln zł w II kw. 2017 r.

Opublikowano: 2017-08-11 09:28:53

Omawiane walory:

Bloober Team odnotował 0,41 mln zł zysku netto w II kw. 2017 r. wobec 3,21 mln zł zysku rok wcześniej. W piątek rano akcje spółki tanieją o 0,8 proc. do 90,33 zł.

Zysk operacyjny Bloober Team wyniósł 0,88 mln zł wobec 2,2 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 4,49 mln zł w II kw. 2017 r. wobec 3,76 mln zł rok wcześniej.

– Wynik drugiego kwartału jest wyłącznie zasługą sprzedaży naszego największego dotychczas produktu – horroru psychologicznego Layers of Fear – skomentował prezes Piotr Babieno, cytwany w komunikacie.

Co więcej już wiadomo, że również w bieżącym kwartale wpływy z Layers of Fear będą całkiem zadowalające, dodała spółka.

– To efekt 75-proc. przeceny gry, która spowodowała lawinowy wzrost zainteresowania. Dodatkowo zapowiedzieliśmy że każdy posiadacz LoF na komputery będzie miał możliwość zakupu ‚>observera_’ z 20-proc. upustem, a to oznacza blisko pół miliona potencjalnych użytkowników – tłumaczy prezes.

>> 7 skutecznych sygnałów analizy technicznej – dowiedz się więcej >>

Promocja spowodowała, że LoF znalazł się nawet na 15 miejscu na liście bestsellerów platformy Steam oraz zyskał wsparcie serwisu w postaci banneru reklamowego na głównej stronie. W I poł. 2017 r. spółka miała 1,04 mln zł zysku netto w porównaniu z 3,6 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 7,38 mln zł w porównaniu z 6,53 mln zł rok wcześniej. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Bloober Team

Gra >observer_ ukaże się także na platformie Twitch Commerce

Gra „>observer_”, której wydawcą jest Bloober Team, ukaże się nie tylko na anonsowanych wcześniej platformach PlayStation 4, Xbox One, Steam, GOG.com, lecz także na platformie Twitch Commerce. Premiera gry planowana jest na 15 sierpnia br.

– >observer_ to horror psychologiczny rozgrywający się w Krakowie w 2084 roku. Gracz wciela się w jednego z neuronowych detektywów zwanych Observerami – postać odgrywaną przez Rutgera Hauera. Jako członek elitarnej, finansowanej przez korporację Chiron jednostki, ma zdolność hackowania i przejmowania umysłów przestępców, przypomniano w komunikacie.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r. notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o BLOOBER)

 • Raport: 5 przebiśniegów z giełdowej branży producentów gier wideo

  Branża gamedev wreszcie wybudziła się z zimowego snu. Dynamiczne ruchy na kursach akcji giełdowych producentów gier wideo zapewniają m.in. najnowsze wyniki finansowe, wysyp informacji nt. planowanych premier, pokazy prac czy głośne kontrakty wydawnicze.

 • Dane inflacyjne z USA w centrum uwagi. Gorąco na JSW i CCC

  Rano w centrum uwagi warszawskich inwestorów znalazły się wyniki finansowe JSW i CCC. Losy wtorkowej sesji wciąż jednak są otwarte. O kierunku indeksów w Polsce i na świecie zdecydują popołudniowe dane inflacyjne z USA.

 • 15 sposobów na monetyzację gier, czyli skąd biorą się zyski giełdowego gamedevu

  Producenci gier działają w różnych modelach biznesowych, a to mocno rzutuje na wyniki, ich interpretację i praktycznie uniemożliwia proste porównania. StockWatch.pl sprawdził, jak zarabiają branżowe podmioty i jakie pułapki czekają na inwestorów analizujących ich wyniki. 

 • Odczyt inflacji w USA zachwiał rynkami. Gorąco na KGHM, GetBack i Kruku

  Wyższa od oczekiwań inflacja w USA rozbudziła obawy inwestorów o radykalizację polityki Fed w kwestii stóp procentowych. Po publikacji większość europejskich indeksów zanurkowała pod kreskę, ale dzięki mobilizacji popytu w dwóch ostatnich godzinach sesji straty udało się odrobić z nawiązką.

 • Bloober Team chce uchwalenia nowego programu motywacyjnego

  BLOOBER Team chce uchwalenia nowego programu motywacyjnego dla kluczowych pracowników spółki, którego próg realizacji uzależniono od osiągnięcia przez spółkę w 2018 roku zysku netto w wysokości min. 12 mln zł, a liczba akcji własnych, które będą skupione w celu realizacji programu nie przekroczy max. 4 proc. Uchwała zostanie podjęta na NWZ zaplanowanym na 6 marca br.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku