X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zortrax wprowadza na rynek Inkspire – drukarkę żywicową 3D

Opublikowano: 2018-09-13 13:39:22

Inkspire to produkt wykorzystujący technologię UV LCD. Według Zortrax urządzenie pracuje 8 razy szybciej i 9 razy dokładniej, niż wiodące drukarki 3D DLP i SLA.

(Fot. Zortrax)

Technologia UV LCD, zastosowana w urządzeniu Zortrax, polega na tworzeniu obrazu warstwy modelu na powierzchni fotopolimeru. Wykorzystuje do tego bardzo wysokiej rozdzielczości wyświetlacz LCD z ultrafioletowym podświetleniem LED. Sprawia to, że światło pada równomiernie na całą powierzchnię fotopolimeru, utwardzając całą warstwę modelu jednocześnie. Dzięki temu możliwy jest zarówno szybki, jak i precyzyjny druk.

Dostępne na rynku drukarki żywicowe, opierają się na technologii SLA (stereolitografii), gdzie warstwa modelu jest rysowana wiązką lasera lub DLP (digital light processing), co pozwala na wyświetlanie warstwy modelu za pomocą cyfrowego projektora. Technologia SLA jest precyzyjna, ale powolna, natomiast DLP zapewnia szybkość, kosztem dokładności. Dzięki rozwiązaniu Zortraxu użytkownicy nie będą musieli wybierać między szybkością, a precyzją.

– Pojedynczy piksel w Zortrax Inkspire mierzy 50×50 mikronów, a minimalna wysokość warstwy to zaledwie 25 mikronów. Drukarka potrafi tworzyć detale widoczne jedynie pod mikroskopem. Szybkość i dokładność Zortrax Inkspire otwiera nowe możliwości w inżynierii precyzyjnej, protetyce dentystycznej, czy jubilerstwie – mówi Rafał Tomasiak, prezes firmy Zortrax.

Urządzenie posiada pole robocze, o wymiarach 74 x 132 x 175 mm, dzięki czemu jest w stanie tworzyć więcej bardziej dokładnych modeli, na jednostkę czasu w porównaniu do konkurujących z Zortrax Inkspire drukarkami.

Zortrax Inkspire jest przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby projektantów, wykonujących precyzyjne prototypy, jak również drukujących produkty końcowe.

Urządzenie dobrze sprawdza się przy niskoseryjnej produkcji, ponieważ bez względu na ilość drukowanych naraz modeli na platformie, każdy z nich ma taką samą wysoką jakość i dokładność wykonania. Pozwala to zwiększyć wydajność.

Premiera Zortrax Inkspire planowana jest na jesień 2018 roku. Drukarka będzie kosztować 2699 dolarów. Informacje na temat dostępności produktu pojawią się wkrótce na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Zortraxu.

Zortrax jest polską firmą, która dostarcza kompleksowych rozwiązań w zakresie druku trójwymiarowego. Zbudowała silną pozycję na rynku desktopowych urządzeń 3D, oferując swoim klientom również materiały do druku, oprogramowanie Z-SUITE i inne produkty zwiększające wydajność procesu prototypowania.

Pod koniec sierpnia spółka poinformowała, że prowadzi przygotowania związane z wprowadzeniem akcji do obrotu na rynku NewConnect. Zwróciła się do akcjonariuszy z prośbą o składanie akcji do depozytu w firmie inwestycyjnej. Prośba dotyczy osób, które nie zdeponowały akcji w żadnym domu maklerskim. W komunikacie Zortrax wyjaśnia, że procedura dematerializacji akcji jest koniecznym krokiem przed dopuszczeniem akcji do obrotu na NewConnect. Sposób postępowania wyjaśnia w swoim komunikacie: https://zortrax.pl/informacje/newsy/dzialania-zwiazane-wprowadzeniem-akcji-obrotu-rynku-newconnect/

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku