X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zagranica

 • 17 kwietnia 2018

  Surowce: Rekordowe ceny aluminium po nałożeniu sankcji na UC Rusal

  Opublikowano:

  Kwiecień bieżącego roku przejdzie do historii na rynku aluminium. 6 kwietnia Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na rosyjskiego oligarchę Olega Deripaskę, niegdyś najbogatszego człowieka Rosji (przed krachem finansowym z lat 2007-2008), a dzisiaj prezesa drugiej największej spółki produkującej aluminium na świecie – UC Rusal. Przedsiębiorstwo to pod kątem produkcji aluminium jest wyprzedzane jedynie przez chińską spółkę Hongqiao.

 • 16 kwietnia 2018

  Kruk finalizuje przejęcie spółki inkaso we Włoszech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wrocławska spółka podpisała umowę przejęcia 51 proc. udziałów w Agecredit z siedzibą w Cesenie, działającej na rynku inkaso. Transakcja przyspieszy rozwój Kruka w atrakcyjnym segmencie zarządzania wierzytelnościami na zlecenie we Włoszech.

 • 12 kwietnia 2018

  Rusal pod presją sankcji zawiesił dostawy aluminium do Impexmetalu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Rosyjski koncern Rusal ze względu na sankcje czasowo zawiesił dostawy surowca dla zakładu Aluminium Konin.

 • BZ WBK wprowadził płatności zagraniczne do Wielkiej Brytanii z użyciem blockchain

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Zachodni WBK udostępnił klientom indywidualnym usługę szybkich płatności zagranicznych, wykorzystującą technologię blockchain. Nowe rozwiązanie wykorzystuje aplikację xCurrent opartą na technologii rejestrów rozproszonych (distributed ledgers), opracowanych przez Ripple.

 • Kuczyński: Rynki czekają na wynik ataku na Syrię

  Opublikowano:

  W środę obóz byków na Wall Street miał za zadanie pokazać, że wtorkowe zwyżki indeksów nie były jedynie fragmentem huśtawki nastrojów, że zapowiadają dłuższy okres poprawy koniunktury. Problemem było jednak to, na co czekał cały świat, czyli uderzenie USA na Syrię i możliwa odpowiedź Rosji.

 • 11 kwietnia 2018

  Ursus rozpoczyna współpracę JML. Polska spółka zawita do Chin

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ursus podpisał z chińską spółką Guangdong Jianglong Agricultural Machinery Technology generalną umowę o współpracy w zakresie sprzedaży, montażu i produkcji ciągników i maszyn rolniczych oraz importu części i komponentów z Chin, a także ogólną umowę importerską, ogólną umowę na montaż ciągników oraz ogólną umowę dostawy komponentów. 

 • Wojenna retoryka płoszy inwestorów. Rosyjskie akcje i rubel w odwrocie

  Opublikowano:

  Wojenna retoryka przybiera na sile. Inwestorzy pozbywają się ryzykownych akcji na rzecz tzw. bezpiecznych przystani. W środę największe spadki obserwujemy na giełdzie w Moskwie oraz rublu.

 • 10 kwietnia 2018

  PBKM analizuje kilka nowych rynków w Europie Zachodniej i 10 poza Europą

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) prowadzi analizy kilku nowych rynków w Europie Zachodniej, a także 10 rynków poza Europą i do końca roku zdecyduje, czy będzie prowadzić tam działalność. PBKM nie wyklucza akwizycji również poza Europą. W tym roku spółka oczekuje wzrostu przychodów z terapii komórkowych na poziomie 20-30 proc., zaś w biznesie bankowania krwi jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu 200 tys. próbek zbankowanych w segmencie B2C w 2020 r.

 • 09 kwietnia 2018

  Kapitał w panice ucieka z Rosji. Indeks RTS traci ponad 11 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda w Moskwie zalicza dziś potężne spadki. W dwucyfrowym tempie tanieją przede wszystkim akcje koncernów surowcowych i banków związanych z objętymi sankcjami oligarchami. Słaby dzień ma także rubel, który osłabia się o kilka procent względem dolara oraz euro.

 • Kuczyński: Kolejne pogróżki znowu działają na rynki

  Opublikowano:

  W piątek od rana kontrakty na amerykańskie indeksy mocno traciły, bo w nocy naszego czasu prezydent Trump polecił swojej administracji rozważenie ceł na dodatkowo 100 mld USD importu z Chin.

 • 05 kwietnia 2018

  Kuczyński: Wall Street nie zareagowała na groźby Chin

  Opublikowano:

  W USA gracze w środę musieli zmierzyć się, podobnie jak ich koledzy w Europie, z chińską odpowiedzią na amerykańskie cła. Chiny w odpowiedzi na amerykańskie cła nałożyły 25-procentowe cło na 106 produktów amerykańskich. 

 • 04 kwietnia 2018

  WNSSS, czyli kandydaci na następców FAANG w portfelach inwestorów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , ,

  Na rynku coraz częściej słychać głosy, że potencjał FAANG już się wyczerpał i pora rozejrzeć się za nowymi kandydatami do portfela. Poszukiwania trwają. Według serwisu MarketWatch, kolejną złotą piątką mogą być WNSSS (wymawiane jako wins), czyli Weibo, Nvidia, ServiceNow, Square oraz Shopify.

 • DAX w odwrocie wobec kolejnych planów taryfowych Chin

  Opublikowano:
 • 28 marca 2018

  Kruk przejmie spółkę i rozwinie biznes inkaso we Włoszech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk otrzymał informację o przyjęciu oferty wiążącej nabycia 51 proc. udziałów w spółce działającej na rynku inkaso we Włoszech. Zapisy oferty zakładają docelowe posiadanie 100 proc. udziałów w spółce w ciągu najbliższych kilku miesięcy. 

 • 27 marca 2018

  Kuczyński: Wall Street wyprowadziła Europejczyków w pole

  Opublikowano:

  W poniedziałek giełdy europejskie rozpoczęły sesję od bardzo umiarkowanych wzrostów indeksów. Pomagały pogłoski sugerujące zmniejszenie napięcia na linii USA – Chiny i rosnące szybko kontrakty na amerykańskie indeksy. 

 • 26 marca 2018

  PGNiG oczekuje jutro zakończenia postępowania arbitrażowego z Gazpromem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) spodziewa się, że jutro odbędzie się posiedzenie kończące postępowanie arbitrażowe z Gazpromem w sprawie renegocjacji ceny dostarczanego gazu ziemnego i liczy, że decyzja Trybunału w Sztokholmie zapadnie w możliwie najkrótszym czasie, poinformował prezes Piotr Woźniak.

 • 23 marca 2018

  Kuczyński: Donald Trump rozkręca wojnę z Chinami

  Opublikowano:

  Jak pisałem wczoraj rynki finansowe w USA często prawidłowo reagują na decyzje Fed dopiero na drugi dzień po tej decyzji. Poza tym czekano na to, jakie nowe cła na chińskie produkty zapowie Donald Trump. Dlatego też sesja czwartkowa miała spore znaczenie prognostyczne.

 • 22 marca 2018

  Trump idzie na wojnę handlową z Chinami. Kapitał ucieka z Wall Street

  Opublikowano:

  W czwartek na giełdzie w Nowym Jorku polała się krew, po tym jak prezydent Donald Trump ogłosił rozpoczęcie prac nad wprowadzeniem ceł na towary warte dziesiątki miliardów dolarów z Chin. Inwestorzy obawiają się, że to początek wojny handlowej między dwiema największymi gospodarkami na świecie.

 • Trump rozpoczyna wojny handlowe. Na listę taryf celnych trafi ponad 100 produktów

  Opublikowano:
 • GetBack ma kolejnego inwestora zainteresowanego nowymi akcjami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka windykacyjna ma list intencyjny z potencjalnym zagranicznym inwestorem branżowym w sprawie udziału w szykowanej emisji akcji. 

 • 21 marca 2018

  Fed podniósł główną stopę procentową do 1,5-1,75 proc.

  Opublikowano:

  Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) postanowił podnieść poziom głównej stopy procentowej do 1,5-1,75 proc. z 1,25-1,5 proc. Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami rynku.

 • Asseco Poland pracuje nad bezpośrednim wejściem na rynek USA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Asseco Poland pracuje nad wejściem na rynek amerykański bezpośrednio z Polski. Prezes Adam Góral dodał, że spółka informatyczna pozostanie wierna dywidendzie, ale też nie wykluczył jej ograniczenia, gdyby pojawiła się „wielka szansa" w postaci np. dużej akwizycji. W południe akcje Asseco Poland rosną o ponad 3 proc.

 • Kuczyński: Czekając na Fed

  Opublikowano:

  W USA we wtorek w kalendarium znowu nie było ważnych dla rynków amerykańskich danych makro. Pozostawało czekanie na środowe posiedzenie FOMC i ewentualne reagowanie na nowe impulsy płynące z polityki.

 • 19 marca 2018

  JSW zakontraktowała dostawy węgla do ArcelorMittal za ok. 4,5 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła umowę z ArcelorMittal Poland i ArcelorMittal Ostrawa na sprzedaż węgla koksowego w latach 2018-2020 z możliwością przedłużenia, podała spółka. Szacunkowa wartość umowy w trzyletnim okresie obowiązywania to 4,5 mld zł.

 • 14 marca 2018

  Kuczyński: Wzrost politycznej niepewności

  Opublikowano:

  Wall Street we wtorek miała do przetrawienia tylko jeden ważny raport. Była to inflacja CPI w USA. W momencie kiedy rosną rentowności obligacji, a wraz z nimi rynkowe stopy procentowe, są to dane bardzo ważne.

 • 13 marca 2018

  Inflacja w USA zgodna z oczekiwaniami

  Opublikowano:
 • Kuczyński: Wall Street nie poddaje się korekcie

  Opublikowano:

  Wall Street po piątkowej (całkowicie nieuzasadnionej) euforii powinna była w poniedziałek pokazać, że nastroje naprawdę zmieniły się na „bycze”, a piątkowy rekord NASDAQ nie był przypadkiem. Kalendarium było pustawe, wiec pozostawało kierować się tweetami z Białego Domu i nastrojami.

 • 12 marca 2018

  GetBack negocjuje z inwestorami z Izraela i USA udział w kontrowersyjnej emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Z najnowszych informacji wynika, że emisją akcji GetBack interesują się inwestorzy z Izraela i USA. Zarząd zamierza negocjować z każdym z nich warunki udziału w ofercie.

 • Wall Street wraca na szczyt

  Opublikowano:
 • 09 marca 2018

  Trump wprowadził cła na stal i aluminium. Na wojnie cenowej ucierpi światowa gospodarka

  Opublikowano:

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał rozporządzenie, które wprowadza cła na import stali i aluminium do USA. To może wywołać decyzję o wprowadzeniu kolejnych barier w handlu, co może być poważnym ciosem dla wielu branż. Prowadzenie wojny handlowej pomiędzy Stanami a Europą to dla globalnej gospodarki poważny czynnik ryzyka – komentuje Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego.  


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku