X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zagranica

 • wczoraj

  Meble, produkty zbożowe, cukiernicze i motoryzacja to eksportowe hity Polski

  Opublikowano:

  Najlepsze sektory polskiego eksportu to meble, na drugiej pozycji znalazły się produkty zbożowe i cukiernicze, zaś na trzecim miejscu uplasował się sektor automotive, wynika trzeciej edycji rankingu BZ WBK "Eksportowe TOP50". Sektor meblarski utrzymuje się na pierwszej pozycji w zestawieniu kolejny rok.

 • 16 października 2017

  Amerykańska firma szacuje straty wynikające z działań rządu w kwestii OZE na 2,5 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Invenergy i spółki z grupy złożyły m.in. do prezydenta i premiera formalne zawiadomienie o sporze na podstawie umowy o ochronie inwestycji pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi (BIT) i Traktatu Karty Energetycznej (TKE) w związku ze szkodą w wysokości 700 mln USD. Amerykańska spółka ostrzega, że skieruje sprawę do arbitrażu, jeśli w ciągu sześciu miesięcy nie dojdzie do rozwiązania sporu.

 • Merkel przegrywa w Dolnej Saksonii, USD znajduje oparcie

  Opublikowano:
 • 13 października 2017

  Jak Francja radzi sobie pod rządami Macrona? Ça va mieux!

  Opublikowano:
 • 12 października 2017

  Kernel zainwestuje ok. 130 mln USD w nową tłocznię na Ukrainie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kernel Holding planuje zainwestować ok. 130 mln USD w budowę nowego zakładu do tłoczenia oleju słonecznikowego w zachodniej części Ukrainy - w pobliżu Starokonstantynowa w obwodzie chmielnickim.

 • 09 października 2017

  FDA nakazała Selvicie wstrzymanie badań klinicznych nad SEL24

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ds. Żywności i Leków (Federal Drug Administration, FDA) Stanów Zjednoczonych nakazała Selvicie zawieszenie badania klinicznego SEL24 fazy I/II prowadzonego w Stanach Zjednoczonych z udziałem pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową.

 • 04 października 2017

  Viva España – analiza techniczna IBEX35

  Opublikowano:

   W Hiszpanii nasilają się ruchy separatystyczne. W ślady Katalonii zdaje się iść główny indeks hiszpańskiej giełdy – gracze właśnie przegłosowali opuszczenie strefy 5-cyfrowych notowań.  Wybicie dołem z przeszło miesięcznej konsolidacji miało miejsce dzisiaj, otwierając przed notowaniami niewesołe perspektywy. Szanse na to, że kurs IBEX35 pozostanie w obrębie kanału spadkowego są iluzoryczne. Podaż właśnie nabrała wiatru […]

 • AccorHotels – właściciel Orbisu – ma umowę nabycia grupy Gekko

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Właściciel Orbisu podpisał umowę nabycia Gekko - grupy specjalizującej się w rozwiązaniach w zakresie dystrybucji hoteli na potrzeby osób podróżujących służbowo. Transakcja, w ramach której wartość Gekko została wyceniona na 100 mln euro, będzie mieć dodatni wpływ na wyniki finansowe AccorHotels poczynając od roku 2018.

 • 02 października 2017

  WIG20 śni o szczycie – analiza techniczna

  Opublikowano:

  W pierwszej dekadzie września indeks WIG20 nakreślił tegoroczny szczyt, po czym przeszedł w trwającą do dziaja fazę korekty. Poziom odejścia na niższe poziomy cenowe nie był przypadkowy – składa się na niego lokalny szczyt z kwietnia 2015 roku, wzmocniony dwoma zęwnętrznymi poziomami zniesień. Nic dziwnego, że bykom nie udało się sforsować tego oporu za pierwszym […]

 • 30 września 2017

  Jak wyglądałaby niepodległa Katalonia?

  Opublikowano:
 • Historyczny awans. Polska dołączy do grupy rynków rozwiniętych w indeksach FTSE Russell

  Opublikowano:

  FTSE Russell ogłosiła właśnie, że we wrześniu 2018 roku przekwalifikuje Polskę z rynków rozwijających się (emerging markets) do rozwiniętych (developed markets). To pierwszy przypadek zakwalifikowania do elitarnego grona kraju z Europy Środkowo-Wschodniej.

 • 29 września 2017

  Its Majesty FTSE100 – analiza techniczna

  Opublikowano:

  Notowania FTSE100 od czerwca odreagowują półtoraroczny impuls długoteminowego trendu zwrostowego. Korekta przybrała kształt kanału i obecnie obserwujemy kolejny ruch w kierunku jego górnego ograniczenia. Warunkiem dotarcia do celu jest pokonanie oporu na poziomie 7347 pkt., wzmocnionego ekstrapolacją linii łączącej lokalne dołki. Na chwilę obecną mamy do czynienia z konsolidacją, co należy potraktować jako gotowość popytu […]

 • 28 września 2017

  Grupa Orbis otworzyła pierwszy w BiH Hotel Novotel Sarajevo Bristol

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Hotel Novotel Sarajevo Bristol został oficjalnie otwarty - jest to pierwszy w Bośni i Hercegowinie obiekt należący do grupy Orbis, która jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w Europie Wschodniej, podała grupa. Novotel Sarajevo Bristol dołączył do grupy Orbis na podstawie umowę franczyzy, która została zawarta z właścicielem i inwestorem, grupą Al Shiddi International.

 • PGNiG w ciągu dekady zainwestowało ponad 5 mld zł w norweskie złoża

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zainwestowało ok. 5,3 mld zł w złoża na Norweskim Szelfie Kontynentalnym w ciągu ostatnich 10 lat i wydobyło od tego czasu 2,14 mld m3 gazu. Od 2022 r. grupa chce w Norwegii wydobywać co najmniej 2,5 mld m3 gazu rocznie.

 • Ciech Trading poszerzył portfolio o produkty chemiczne z Iranu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ciech Trading - spółka zależna Ciechu - zawarł długoletnią umowę o współpracy z dostawcami z Iranu - Jam Petrochemical Company (JPC), Jam Polypropylene Company (JPPC) i Persian Gulf Petrochemical Industry Commercial Company (PGPICC) - i poszerzył swoją ofertę o produkty chemiczne z tego kraju, w szczególności polioefiny.

 • 27 września 2017

  Letarg do góry nogami – analiza techniczna AUS200

  Opublikowano:

  Na Antypodach powiewa nudą. O czerwca bieżącego roku notowania indeksu 200 największych spółek tkwią w trendzie bocznym, ograniczonym poziomami 5606-5778 pkt. Wrześniowa fala spadkowa wewnątrz tej horyzontalnej formacji sprowadziły notowania w okolice dolnego pułapu strefy konsolidacji, wymuszając na bykach mobilizację. Na razie kupującym udało sie ukształtować lokalny dołek powyżej poprzedniego, ale to nadal nie przesądza […]

 • 25 września 2017

  Grupa Azoty przymierza się do przejęcia chorwackiej spółki Petrokemija

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Azoty złożyła niewiążącą ofertę objęcia udziałów chorwackiej spółki Petrokemija.

 • 23 września 2017

  NASDAQ100 się zaklinował – analiza techniczna

  Opublikowano:

  Notowania indeksu NASDAQ100 znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Niemniej, w ostatnich miesiącach zwyżka stopniowo wytraca swój impet a kurs kreśli doskonale widoczny klin zwyżkujący. Czy to oznacza koniec wzrostów? Na takie stwierdzenie jest zdecydowanie za wcześnie. Formacja klina zwyżkującego w trendzie wzrostowym nie zawsze występuję jako ostatni impuls. W silnych trendach klin zgodny z […]

 • wczoraj

  Opór czerstwej bagietki – analiza techniczna CAC40

  Opublikowano:

  Gracze znad Sekwany są w trakcie odrabiania wiosenno-letniej przeceny. Kupującym udało się wyciągnąć indeks CAC40 z obrębu kanału spadkowego, ale odreagowanie zatrzymało sie na pierwszym napotkanym oporze. Niejako wbrew tradycji, nie zakończyło się na wywieszeniu białej flagi, tylko notowania przeszły w fazę konsolidacji. Oznaczać to może chęć przeprowadzenia ataku na zaznaczoną strefę oporu i jak […]

 • 18 września 2017

  Orbis wchodzi na rynek słoweński

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka podpisała umowy franczyzy na hotele Mercure i ibis Styles w Mariborze z lokalnym inwestorem - Terme Maribor. Tym samym Orbis zdobył pierwszy przyczółek w Słowenii.

 • 15 września 2017

  Szwedzki partner PBKM otrzymał zgodę Komisji Bioetycznej na rozpoczęcie badania klinicznego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Szwedzka firma biotechnologiczna NextCell Pharma AB, z którą współpracuje Polski Bank Komórek Macierzystych, otrzymała zgodę od Komitetu Etyki ds. Klinicznych na wykorzystanie aplikacji testowej ProTrans, która ma posłużyć w badaniach klinicznych nad opracowaniem preparatu na bazie komórek macierzystych w leczeniu pacjentów z cukrzycą typu 1. ProTrans jest produktem leczniczym ATMP (ang. Advanced Therapy Medicinal Products), składającym się z komórek macierzystych, który został opracowany i zastrzeżony przez firmę NextCell Pharma AG.

 • 14 września 2017

  Kampania wrześniowa – analiza techniczna DAX

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nasi zachodni sąsiedzi odrabiają straty, wyrządzone letnią przeceną. Od drugiej połowy czerwca do końca sierpnia indeks DAX spadł z poziomu 12.944 do 11.858 pkt. We wrześniu kupującym udało się znieść 61,8 proc. przeceny i teraz gra toczy się o wyznaczenie kierunku na najbliższe tygodnie.  Patrząc na konsolidację, która ma miejsce tuż nad pokonanym oporem 12.496 […]

 • Turecka gospodarka coraz mocniejsza. Efekt Erdogana? [TRADING]

  Opublikowano:
 • 11 września 2017

  W USA szaleje … popyt – analiza techniczna S&P500

  Opublikowano:

  Za oceanem szaleje nie tylko Irma, ale i popyt na indeksie S&P500. Na dzisiejszej sesji byki pokonały wreszcie opór na poziomie 2480 pkt., który przejmuje teraz rolę wsparcia. Teraz powalczą o utrzymanie się powyżej pokonanego oporu. W niedalekiej przeszłości to właśnie z tego poziomu podaż przeprowadzała skuteczne kontry i zrzucała notowania na niższe poziomy cenowe. […]

 • 08 września 2017

  PKP Cargo liczy na Nowy Jedwabny Szlak i współpracę z Chinami

  Opublikowano:

  PKP Cargo korzysta na dynamicznym rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku, czyli nowych połączeń handlowych między Europą a Azją. W I półroczu kolejowa spółka odnotowała 88-proc. wzrost według masy kontenerów w porównaniu do I połowy 2016 roku i liczy na dalsze wzrosty, także na innych kierunkach zagranicznych. Również na polskim rynku PKP Cargo notuje wzrost udziałów w rynku - według pracy przewozowej wynosi on 53 proc.

 • GetBack rozpoczyna współpracę z Hiszpanami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowy debiutant zdobył pierwszy przyczółek na Półwyspie Iberyjskim. GetBack będzie kupował portfele wierzytelności w Hiszpanii i zlecał ich obsługę lokalnym serwiserom.

 • 31 sierpnia 2017

  CD Projekt, Kruk i Kernel w górę. Spółki awansują w indeksach FTSE EM

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Wrześniowe roszady w indeksach FTSE obejmą aż sześć spółek z warszawskiej GPW. W czwartek kilkuprocentowe wzrosty notują akcje producenta gier o przygodach Wiedźmina, lidera branży windykacyjnej oraz ukraińskiego producenta rolnego.

 • 29 sierpnia 2017

  Co dalej z rynkami akcji, surowców i walut – 10 prognoz Marcina Kiepasa

  Opublikowano:

  Co czeka warszawską giełdę tej jesieni, na jakich poziomach rok zakończą główne indeksy GPW, ile w najbliższych miesiącach zapłacimy za funta, franka, euro, oraz jak wysoko poszybują jeszcze ceny miedzi i złota? Na te i wiele innych pytań odpowiadał dzisiaj na czacie inwestorskim Marcin Kiepas, główny analityk Fundacji FxCuffs.

 • We wrześniu IMC wypłaci 0,05 euro dywidendy zaliczkowej na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa rolnicza IMC (d. Industrial Milk Company) wypłaci dywidendę zaliczkową w wysokości 0,05 euro na akcję 27 września. Dniem dywidendy będzie 20 września.

 • 28 sierpnia 2017

  Wyniki Stelmetu pod presją silnego złotego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Niskie kursy funta i euro oraz niekorzystna sytuacja w Wielkiej Brytanii odbiły się na wynikach producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej. Na plus wypadł segment pelletu, który w przyszłym roku ma być wzmocniony dzięki inwestycji w nowy zakład produkcyjny.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku