X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zagranica

 • dzisiaj

  Trump z Putinem w Helsinkach, Tusk i Juncker z Keqiangiem w Pekinie

  Opublikowano:

  Wprawdzie amerykańska giełda zamknęła się w piątek minimalnie nad kreską (S&P500: +0,11 proc., Nasdaq: +0,03 proc.), ale nie wystarczyło to, by giełdy azjatyckie kontynuowały wzrosty. Pod nieobecność Tokyo spadają na chwilę obecną wszystkie pozostałe ważne rynki: Hong Kong, Szanghaj, Bombaj i Singapur. Jest to częściowo efekt opublikowanych w nocy danych z Chin. Wprawdzie wzrost gospodarczy w 2Q2018 wyniósł zgodnie z oczekiwaniami 6,7 proc. r/r, ale analitycy przeszacowali produkcję przemysłową za czerwiec (6 proc. r/r vs konsensus 6,5 proc. r/r).

 • 13 lipca 2018

  Kruk wygrał przetarg na zakup portfela wierzytelności na rynku hiszpańskim o wartości nom. 230 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  InvestCapital Ltd., spółka zależna Kruka, została wybrana jako preferowany nabywca portfela detalicznych niezabezpieczonych wierzytelności na rynku hiszpańskim. Wartość nominalna portfela wierzytelności wynosi ok. 230 mln euro (1 mld zł). 

 • Polska i Świat: 200 mld dolarów na stole. Stopy nam nie podskoczą!

  Opublikowano:
 • Bioton ma 5-letnią umowę o współpracy z Sequoia

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bioton podpisał umowę o współpracy z Sequoia w zakresie produkcji, dystrybucji i promocji produktów leczniczych, wyrobów medycznych i żywności funkcjonalnej. Przychody z tytułu współpracy są szacowane na 236,8 mln zł w okresie 5 lat. 

 • PBKM przejął pakiet większościowy portugalskiej spółki Stemlab za ok. 71 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) kupił większościowy pakiet akcji portugalskiej spółki Stemlab za 16,5 mln euro, co stanowi równowartość ok. 71 mln zł, skorygowane o dług netto.

 • 12 lipca 2018

  11 bit studios: Tencent został dystrybutorem gry Moonlighter w Chinach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  11 bit studios podpisało umowę z Shenzhen Tencent Computer Systems Company Limited dotyczącą dystrybucji gry "Moonlighter" na terytorium Chin.

 • Medicalgorithmics ma zgodę FDA na sprzedaż systemu PocketECG CRS w USA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Medicalgorithmics otrzymał zawiadomienie od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA) o rejestracji autorskiego systemu spółki pod nazwą Unified Cardiac Rehabilitation System PocketECG CRS. Rejestracja Systemu oznacza dopuszczenie do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych.

 • Amica przystąpiła do rozmów w sprawie nabycia praw do marki Fagor

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Amica przystąpiła do rozmów z hiszpańską Edesa Industrial (w upadłości) w sprawie przejęcia praw do marki Fagor.

 • 11 lipca 2018

  Zimny prysznic

  Opublikowano:

  W środę na rynkach akcyjnych ponownie zagościła czerwień. Po kilku dniach odprężenia, które zostało zbudowane w dużej mierze na „odwlekaniu” nieuniknionych ryzyk, na rynek w końcu została zrzucona wiadomość o dalszej eskalacji konfliktu handlowego.

 • Biały Dom podbija stawkę

  Opublikowano:

  Wczorajsza świetna sesja udowadniała po raz kolejny, że inwestorzy, szczególnie amerykańscy, nie przejmują się przesadnie rozpoczętą wojną handlową, traktując nawet kilkudniowe milczenie amerykańskiego prezydenta jako potwierdzenie tezy, że sprawa „rozejdzie się po kościach”. Oczywisty problem z takim podejściem jest taki, że gdy w końcu nadchodzą informacje o kolejnych działaniach, wszyscy zdają się zaskoczeni.

 • 10 lipca 2018

  Prognozy Saxo na III kwartał: Jedynie Chiny mogą nas ocalić

  Opublikowano:
 • Problemy w Wielkiej Brytanii i Turcji

  Opublikowano:

  Wprawdzie warszawskiej giełdzie nie udało się wczoraj zakończyć dnia na plusie (WIG20 spadł o symboliczne 0,02 proc.), ale na całym świecie obserwowaliśmy ewidentny spadek awersji do ryzyka. Indeksy strefy euro zyskiwały od 0,2 proc. (IBEX) do 0,6 proc. (Stoxx 600), w pierwszej części dnia umacniała się także waluta, wspierając coraz bardziej ewidentne uspokojenie nastrojów na rynkach wschodzących. Gdy wieczorem pałeczkę przejęło NYSE było już tylko lepiej, NASDAQ i S&P500 zyskały po 0,9 proc., a DJIA 1,3 proc.

 • 09 lipca 2018

  Rynki łapią oddech

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Poniedziałkowa sesja zakończyła się wzrostami na większości parkietów azjatyckich. Hang Seng zyskał 1,3 proc., natomiast Nikkei 1,2 proc. Zjawisko to potwierdza, że dotychczasowe decyzje w kontekście wojny handlowej zostały już uwzględnione w cenach. Nie zmienia to jednak faktu, że przed nami wiele ryzyk, które poważnie mogą zachwiać globalnymi nastrojami. Nie ulega wątpliwości, że atmosfera wokół rynków wschodzących wciąż pozostaje daleka od idealnej.

 • 06 lipca 2018

  Kolejne cła w światowym handlu. Na razie napięcia na linii USA-Chiny nie powinny zaszkodzić Polsce

  Opublikowano:

  W życie wchodzą kolejne zapowiadane przez administrację amerykańską cła na towary chińskie i zapowiadane przez władze Chin cła na towary amerykańskie. To nie pierwsze bariery w wymianie handlowej między tymi krajami, a zapowiadane są następne. Napięcia w światowym handlu nie omijają też UE, która w czerwcu w odwecie na środki wprowadzone przez Donalda Trumpa nałożyła cła na niektóre amerykańskie towary. Na razie nie wpływa to znacząco na światowy handel, ale w długiej perspektywie może to mieć znaczenie dla europejskich gospodarek, również polskiej.

 • 05 lipca 2018

  Kuczyński: Zabawa w podciągnie indeksów (na GPW)

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Środa była dniem indeksów PMI. W Chinach w nocy już taki indeks dla sektora usług został opublikowany. Był wyższy od oczekiwań. W Europie indeksy PMI dla sektorów usług też były lepsze od oczekiwań. To były jednak tylko weryfikacje już opublikowanych danych, więc ich wpływ na nastroje był znikomy.

 • 03 lipca 2018

  Haitong Bank zaktualizował rekomendacje dla Dino Polska, Eurocashu i Jeronimo Martins

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Haitong Bank w raporcie z 2 lipca podniósł zalecenie dla Dino Polska ze sprzedaj do neutralnie i cenę docelową akcji z 70 zł do 95,10 zł. W wypadku Eurosach biuro utrzymało zalecenie neutralnie z ceną obniżoną z 26,70 zł do 23,50 zł. Podstawowym wyborem Haitong Banku pozostaje Jerónimo Martins z rekomendacją kupuj i wyceną obniżoną o 1 euro do 16 euro za walor.

 • Kuczyński: Początek półrocza kontra wojny handlowe

  Opublikowano:

  Wall Street nie musiała rozpocząć półrocza tak jak rozpoczęły ją giełdy azjatyckie i europejskie (w Chinach Shanghai Composite stracił 2,5 proc.). Azja bała się amerykańskich ceł na część eksportu Chin (mają wejść w życie 6 lipca), a w Niemczech Horst Seehofer, minister spraw wewnętrznych i szef CSU nie poparł ustaleń ze szczytu UE dotyczących imigracji. Indeksy rano spadały i nic nie zapowiadało dobrego początku półrocza.

 • 02 lipca 2018

  Analiza prospektu emisyjnego Silvair Inc. STREFA PREMIUM

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Trwa IPO polsko-amerykańskiego Silvair Inc., spółki działającej w obszarze nowych technologii w ramach Internet of Things (IoT). StockWatch.pl specjalnie dla abonentów przygotował omówienie prospektu emisyjnego.

 • Orbis ma umowę kupna hotelu Mercure Unirii w Bukareszcie za ok. 11,35 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Accor Hotels Romania, spółka zależna Orbisu podpisała umowę kupna hotelu Mercure Unirii w Bukareszcie za ok. 11,35 mln euro. 

 • PGNiG: Trybunał Arbitrażowy wydał korzystny częściowy wyrok w sporze z Gazpromem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Trybunał Arbitrażowy wydał korzystny dla polskiej spółki gazowej wyrok częściowy w postępowaniu przeciwko PAO Gazprom i OOO Gazprom Export, dotyczącym obniżenia ceny kontraktowej za gaz dostarczany przez Gazprom na podstawie tzw. kontraktu jamalskiego.

 • 01 lipca 2018

  Xiaomi przeprowadzi IPO o wartości 55,7 mld USD

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po dwóch miesiącach spekulacji i wymiany dokumentów, Xiaomi - spółka często nazywana chińskim Apple - stoi o krok od wejścia na giełdę. W piątek Xiaomi złożyła szczegóły oferty, rzucając trochę światła na wielkość popytu na akcje oraz potrzeby kapitałowe spółki.

 • 29 czerwca 2018

  Kuczyński: Wall Street mocniejsza w końcu półrocza

  Opublikowano:

  Wall Street w czwartek nadal była pod wpływem informacji z frontu rodzącej się wojny handlowej. Rano giełdy europejskie promenowały optymizmem, który uzasadnić mogło chyba tylko kończące półrocze windows dressing. Potem było jednak już znacznie gorzej. Indeksy europejskie straciły więcej niż w środę zyskały, a indeksy rynków rozwijających się (szczególnie azjatyckich) nadal wyglądały bardzo źle. Pozostawało pytanie, czy znajdzie się w USA pretekst, żeby jednak podciągnąć indeksy w końcówce półrocza.

 • 28 czerwca 2018

  KGHM: Kanada wydała negatywną decyzję ws. projektu Ajax

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rząd Kanady, poprzez Governor-in-Council (gabinet), wydał negatywną decyzję dotyczącą realizacji projektu Ajax ze względu na przewidywane, znaczące niekorzystne skutki projektu dla środowiska.

 • Kuczyński: Koniec półrocza nie pomaga Wall Street i GPW

  Opublikowano:

  Wall Street musiała sobie poradzić w środę zarówno z chińskimi zapowiedziami rozpętania prawdziwej wojny handlowej (celowo na razie Chiny osłabiały juana) oraz z opinią producentów aut, którzy ostrzegli, że cła na import aut będą kosztowały konsumentów 45 mld dolarów rocznie.

 • 27 czerwca 2018

  Trailer gry Cyberpunk 2077 bije rekordy popularności w sieci

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W 2,5 tygodnia od publikacji filmik promujący najnowszą produkcję CD Projektu wyświetlono w serwisie YouTube 13,4 mln razy. Cyberpunk 2077 wciąż jest w fazie produkcji, ale już teraz nie ma wątpliwości, że aspiruje do miana największej i najpopularniejszej polskiej gry w historii.

 • CEZ wypłaci 17,75 mld CZK dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze CEZ zdecydowali o przeznaczeniu 17,75 mld CZK z zysku netto za 2017 r. i zysków zatrzymanych na dywidendę, tj. o wypłacie 33 CZK na akcję, wynika z uchwał podjętych na walnym zgromadzeniu.

 • Kuczyński: Zbliżamy się do końca półrocza

  Opublikowano:

  Wall Street we wtorek miała za zadanie pokazać, że poniedziałkowa skala przeceny była zbyt duża. Poza tym gracze ciągle mieli w głowach to, że Donald Trump w dowolnej chwili może zmienić zdanie. Mogli też podejrzewać, że poniedziałkowe spadki indeksów otrzeźwią prezydenta USA. To wszystko już przed sesją pomagało bykom w Europie, mimo że ze wzrostów na tych giełdach nic nie zostało.

 • PGNiG zwiększa skalę dostaw LNG z USA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało porozumienia z dwoma producentami skroplonego gazu ziemnego (LNG) z USA - Port Arthur LNG oraz Venture Global LNG - dotyczące długoterminowych kontraktów na zakup tego surowca. PGNiG odbierać będzie od każdego z amerykańskich partnerów po 2 mln ton LNG rocznie, co po regazyfikacji daje łącznie około 5,5 mld m3 gazu ziemnego.

 • 26 czerwca 2018

  Polsko-amerykański Silvair rusza na GPW. Cena maksymalna ustalona na 25 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Amerykański start-up z polskimi korzeniami może być pierwszą spółką na GPW z segmentu Internet of Things. Producent oprogramowania do kontroli i zarządzania oświetleniem w budynkach komercyjnych w IPO sprzedaje 2,4 mln akcji po cenie maksymalnej 25 zł za sztukę.

 • Kuczyński: Wall Street zaczyna się bać

  Opublikowano:

  W poniedziałek Wall Street musiała zdyskontować kolejne posunięcia administracji USA na froncie wojny handlowej. Po pogróżkach Donalda Trumpa dotyczących importowanych z Europy aut (groźba 20 proc. cła, jeśli EU nie odwoła retorsji handlowych) pojawiły się na tym froncie kolejne elementy. 


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku