X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zagranica

 • dzisiaj

  🔥Boom! Indeks WIG najwyżej w historii, w grze Energa i 11 bit studios

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Na ten moment inwestorzy z GPW czekali ponad dekadę. We wtorek rano WIG pokonał poziom 67.772,9 pkt. i znalazł się najwyżej w historii, na 67.933,05 pkt. Dobre nastroje na rynkach światowych, a także zbliżający się sezon wyników na GPW sprawiają, że to prawdopodobnie nie ostatni rekord polskiej giełdy.

 • wczoraj

  W UE za miliard euro powstanie najszybszy superkomputer świata

  Opublikowano:

  Komisja Europejska wspólnie z państwami członkowskimi planuje przeznaczyć miliard euro na stworzenie infrastruktury superkomputerów najwyższej klasy w ramach programu EuroHPC. Maszyny mają powstać do 2023 roku i pomóc w rozpoznawaniu poważnych wyzwań naukowych i społecznych i zapobieganiu im. Wśród nich ma znaleźć się pierwszy superkomputer na świecie o mocy 1 exaflopsa. Obecnie blisko 70 proc. najszybszych superkomputerów na świecie znajduje się w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

 • 19 stycznia 2018

  GetBack wyemituje obligacje w lejach rumuńskich

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  GetBack ustanowił na rynku rumuńskim program emisji obligacji denominowanych w lejach rumuńskich (RON) o wartości nominalnej do 100 mln RON, poinformowała spółka. Obligacje zostaną wyemitowane na podstawie przepisów prawa rumuńskiego i zaoferowane w trybie oferty prywatnej skierowanej do wybranych inwestorów.

 • 18 stycznia 2018

  Wall Street nie zwalnia tempa

  Opublikowano:

  Jeszcze w środę obawialiśmy się, że Wall Street może nieco wyhamować i przejść w łagodną korektę. Tymczasem Amerykanie odpoczywali tylko jeden dzień i szybko wrócili na ścieżkę wzrostów. S&P500 wzrósł o 0,94 proc., osiągając najwyższe zamknięcie w historii.

 • 17 stycznia 2018

  CCC rozpoczyna podbój rynków Bliskiego Wschodu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka zależna CCC zawarła z Apparel FZCO z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich umowę franczyzową przewidującą współpracę w zakresie sprzedaży obuwia CCC i innych produktów marek należących do CCC na terytorium 6 krajów regionu Bliskiego Wschodu, tj.: Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Oman, Katar i Bahrajn.

 • Grupa Lotos i PGNiG otrzymały oferty udziałów w koncesjach w Norwegii

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii Norwegii zaoferowało Lotos Exploration and Production Norge - spółce Grupy Lotos - oraz PGNiG Upstream International - spółce Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - udziały w koncesjach na prawo do eksploatacji węglowodorów w obrębie wyznaczonych obszarów (APA) na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

 • 16 stycznia 2018

  Na GPW sesja rekordów. Mocne wzrosty banków i CD Projektu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Warszawska giełda ma za sobą sensacyjną sesję. Przez chwilę indeks WIG20 wspiął się na 2.600 pkt. i był najwyżej od końcówki 2013 r. Wtorkowa sesja miała wielu bohaterów. Świetnie spisały się m.in. banki, spółki paliwowe, odzieżowe i handlowe.

 • 15 stycznia 2018

  GetBack sfinalizował pierwszą umowę kupna wierzytelności w Hiszpanii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Podmiot z grupy kapitałowej GetBack podpisał z bankiem z siedzibą na terytorium Hiszpanii umowę dotyczącą nabycia portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 637 mln euro tj. 2,7 mld zł, podał GetBack. Jest to pierwsza transakcja grupy GetBack w tym kraju.

 • 12 stycznia 2018

  Szaleństwo na akcjach kryptowalutowych pionierów z USA. W Polsce na poważne projekty wciąż trzeba poczekać

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Początek roku stoi pod znakiem wysypu spółek giełdowych inwestujących w technologię blockchain na całym świecie. Również emitenci z GPW próbują skusić inwestorów wizją wejścia na rynek kryptowalut i ICO.

 • JSW chce wystartować w przetargu na odmetanowanie kopalni Coal India Limited

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa wspólnie z ZOK, należącym do EXME Berger Group, chce wystartować w przetargu Coal India Limited na wykonanie modelu złoża gazu, dobór i zaprojektowanie systemu odmetanowania wraz z gospodarczym wykorzystaniem metanu, dostawę i zabudowę niezbędnych urządzeń.

 • Novaturas planuje wejście na giełdy w Warszawie oraz w Wilnie w 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Novaturas - największy touroperator w krajach bałtyckich - planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na Nasdaq w Wilnie.

 • 11 stycznia 2018

  Surowce: Cięcie cen ropy naftowej przez Iran i Irak

  Opublikowano:

  Po dynamicznej wtorkowej zwyżce, ruch wzrostowy na notowaniach ropy naftowej wyhamował. Wczoraj notowania amerykańskiej ropy WTI zanotowały symboliczny ruch w górę, a dzisiaj rano również poruszają się one w okolicach poziomu 63,50 USD za baryłkę.

 • 09 stycznia 2018

  Exillon Energy w styczniu zniknie z GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zdecydowała o zniesieniu dematerializacji akcji Exillon Energy od 30 stycznia br., podała Komisja.

 • 08 stycznia 2018

  Bitcoin to stara technologia. Nowych i ciekawych kryptowalut jest dużo więcej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Krzysztof Piech, członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, rozmawia z redakcją StockWatch.pl o technologii blockchain i jej zastosowaniu na rynku kryptowalut.

 • HSBC utworzył w Warszawie tzw. CEE-China Desk, jednostkę wspierającą handel z Chinami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa HSBC utworzyła w strukturach HSBC Bank Polska w Warszawie tzw. CEE-China Desk, poinformowała spółka. Jednostka ta powstała w celu wspierania rozwoju biznesu w korytarzu handlowo-inwestycyjnym łączącym Europę Środkowo-Wschodnią (CEE) i Chiny.

 • Zuckerberg bierze się za kryptowaluty. Kurs Facebooka śrubuje nowe rekordy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Mark Zuckerberg ogłosił, że zamierza wykorzystać technologię blockchain w usługach Facebooka. Plany amerykańskiego miliardera mogą okazać się kolejnym milowym krokiem dla rynku kryptowalut i samego serwisu społecznościowego.

 • 06 stycznia 2018

  Wenezuela szuka ratunku we własnej kryptowalucie

  Opublikowano:

  Zmagająca się z kryzysem ekonomicznym, politycznym i hiperinflacją Wenezuela w najbliższych dniach ma wprowadzić do obiegu 100 mln jednostek nowej kryptowaluty pod nazwą petro. Pomysłodawca, prezydent Nicolas Maduro podkreślił, że każda jednostka będzie powiązana z ceną baryłki wenezuelskiej ropy.

 • 27 grudnia 2017

  CCC kupi spółkę w Rumunii, otworzy sklepy franczyzowe w Kazachstanie i Gruzji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa CCC podpisała wstępne porozumienie z Peeraj Brands International SRL dotyczące nabycia przedsiębiorstwa obejmującego prowadzenie wszystkich sklepów działających pod marką CCC w Rumunii, a także list intencyjny dotyczący otwarcia przez Peeraj sklepów CCC w Kazachstanie i Gruzji. Łączna kwota do zapłaty określona została na 33 mln euro.

 • 20 grudnia 2017

  ZCh Police mają ugodę dot. senegalskiej spółki, odzyskają 28,85 mln USD

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police zawarły z DGG ECO warunkowe porozumienie, którego finalizacja ma potwierdzać odstąpienie od zawartej w 2013 r. umowy sprzedaży spółki senegalskiej African Investment Group SA (AFRIG) oraz zapewnić spółce odzyskanie 28,85 mln USD uiszczonych na poczet ceny zakupu tych akcji.

 • 17 grudnia 2017

  Selvita ma zgodę FDA na wznowienie badania klinicznego I/II fazy leku SEL24

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka biotechnologiczna z warszawskiej GPW dostała zgodę na wznowienie badań z udziałem pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową. Selvita wprowadzi też zmiany w protokole badania SEL24, zgodnie ze wskazówkami amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków

 • 15 grudnia 2017

  KGHM: Projekt Ajax w Kanadzie nie uzyskał certyfikatu oceny środowiskowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ministrowie środowiska oraz energii, górnictwa i zasobów ropy naftowej Kolumbii Brytyjskiej zdecydowali o nieprzyznaniu certyfikatu oceny środowiskowej (EA Certificate) dla projektu miedziowo-złotowego Ajax, realizowanego przez KGHM Ajax - spółkę KGHM Polska Miedź i Abacus Mining and Exploration Corporation, podał KGHM. Spółka rozważy skorzystanie ze środka odwoławczego.

 • 13 grudnia 2017

  PKN Orlen wzywa na Unipetrol, chce wycofać spółkę z praskiej giełdy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKN Orlen rozpoczął procedurę ogłoszenia dobrowolnego warunkowego wezwania na akcje czeskiej spółki zależnej Unipetrol po 380 CZK za akcję. Docelowo Orlen zamierza kupić wszystkie akcje Unipetrolu i wycofać spółkę z praskiej giełdy.

 • 06 grudnia 2017

  Rośnie ryzyko recesji w Stanach Zjednoczonych

  Opublikowano:
 • 05 grudnia 2017

  Bioton dokonał odpisu dot. zaangażowania w SciGen na kwotę 52,4 mln USD

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bioton zdecydował się na dokonanie odpisu aktualizującego wycenę zaangażowania w spółce zależnej SciGen na skutek otrzymania od KPMG Advisory raportów z oszacowania wartości godziwej akcji oraz należącej do SciGen licencji na obrót produktami leczniczymi w postaci rekombinowanej insuliny ludzkiej, podał Bioton. Wartość odpisów z tytułu utraty wartości inwestycji w SciGen wyniosła 52,4 mln USD. 

 • 03 grudnia 2017

  Czy zbyt optymistycznie podchodzimy do perspektyw globalnego wzrostu?

  Opublikowano:

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale przede wszystkim refleksji nad strategią na kolejny rok. Eksperci Saxo Bank w tym kontekście stawiają cztery kluczowe pytania: Czy wzrost gospodarczy ma solidne podstawy? Czy inflacja kiedykolwiek powróci? Czy należy obawiać się wyższych rentowności obligacji? Gdzie może powinąć się noga?

 • 01 grudnia 2017

  Goldman Sachs: Rynek ropy trzęsie się bez powodu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Goldman Sachs podtrzymują opinię, że w długim terminie inwestorzy nie muszą obawiać się o dostawy ropy naftowej. Jednocześnie bank zaznacza, że implikowana zmienność na rynku surowca pozostaje zbyt wysoka.

 • X-Trade Brokers wstrzymał proces wycofania się z rynku tureckiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  X-Trade Brokers wstrzymał do końca I poł. 2018 r. działania zmierzające do wygaszenia działalności na rynku tureckim i likwidacji spółki zależnej - X Trade Brokers Menkul Degerler A.S., podała spółka.

 • 30 listopada 2017

  Bitcoin najbardziej energochłonną kryptowalutą świata

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wydobywanie i obrót Bitcoinami obecnie pochłania tyle energii elektrycznej, co średniej wielkości państwo. Na weryfikację zaledwie jednej bitcoinowej transakcji potrzeba tyle prądu, ile zużywa polskie gospodarstwo domowe... w miesiąc.

 • 29 listopada 2017

  Vindexus zdecyduje o kierunku ekspansji zagranicznej w I kw. 2018 r., wypłaci wyższą dywidendę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda Praw Majątkowych Vindexus pracuje wciąż nad planem ekspansji zagranicznej i w I kwartale 2018 roku zarząd określi, do którego kraju Vindexus wejdzie w pierwszej kolejności, poinformował ISBnews prezes Jan Kuchno. Spółka podtrzymuje zamiar wypłaty wyższej r/r dywidendy, przypadającej na akcję za 2017 r. 

 • JSW ma porozumienie ws. wspólnych projektów wydobywczych z indyjskim potentatem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) podpisała porozumienie o współpracy z indyjską grupą Jindal Steel and Power Limited (JSPL). W planach są działania w zakresie projektów inwestycyjnych w sektorze wydobywczym oraz wykorzystanie doświadczeń i wiedzy JSW i JSW Innowacje w celu świadczenia doradztwa.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku