X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zagranica

 • 28 marca 2017

  Grupa Oponeo.pl uruchomiła węgierski sklep internetowy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wtorek internetowy sprzedawca opon zrealizował pierwsze zamówienie złożone przez nowy, zagraniczny sklep internetowy Oponeo.hu.

 • 27 marca 2017

  KNF bada kwestię domniemanego nabycia akcji Bumechu przez China Coal

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie domniemanego zawiadomienia China Coal o nabyciu akcji Bumechu, podała Komisja.

 • 23 marca 2017

  Euforia na kursie Ursusa. Spółka dostarczy ciągniki i maszyny rolnicze do Zambii za 100 mln USD

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ursus podpisał ze spółką Industrial Development Corporation Limited (IDC) z siedzibą w Lusace (Zambia) umowę o wartości 100 mln USD na dostawę ciągników, maszyn rolniczych, oprzyrządowania i części zamiennych, a także usług powiązanych, podała spółka. Ursus zobowiązał się także m.in. do utworzenia w Lusace fabryki montażu ciągników i maszyn rolniczych.

 • 20 marca 2017

  PCC Rokita może podjąć dalsze kroki ws. przejęcia Oltchim w Rumunii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd PCC Rokita pozytywnie ocenia podjęcie dalszych kroków w celu potencjalnego zakupu aktywów rumuńskiej spółki Oltchim, podała spółka.

 • 17 marca 2017

  Ursus zdobywa nowe przyczółki w Afryce

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ursus podpisał ze spółką Dobre Holdings z Namibii porozumienie (Memorandum of Understanding) o współpracy handlowo-przemysłowej. Zakłada ono długoterminową współpracę w zakresie produkcji i montażu pojazdów i maszyn Ursusa.

 • 16 marca 2017

  Holandia głosuje na partię rządzącą

  Opublikowano:

  Tak jak już wcześniej wskazywaliśmy, największe szanse na wygraną we wczorajszych wyborach do niższej izby holenderskiego parlamentu ma dotychczas rządząca Ludowa Partia Wolności i Demokracji premiera Rutte. Eurosceptycy Wildersa ze sporą stratą zajęli drugie miejsce. Frekwencja wyborcza wyniosła 81 proc. i była najwyższa od ponad 30 lat. 

 • 15 marca 2017

  Demokraci na prowadzeniu w Holandii [EXIT POLL]

  Opublikowano:

  Exit poll w Holandii pokazuje, że najwięcej miejsc w parlamencie uzyska Partia Liberalna z obecnym premierem Markiem Rutte na czele. Druga jest Partia Wolności z antyeuropejskimi postulatami. Jutro więcej szczegółów na temat wyborów. 

 • Wybory w Holandii: Antyeuropejska Partia Wolności na prowadzeniu w exit poll

  Opublikowano:

  Na godzinę 13:45 zagłosowało 33 proc. uprawnionych osób. Warto zwrócić uwagę, że w Holandii nie mamy do czynienia z ciszą wyborczą, dlatego wyniki spływają do nas raz na jakiś czas. 

 • 14 marca 2017

  Griffin Premium RE dostał zielone światło od holenderskiego nadzoru na debiut w Warszawie

  Opublikowano:

  Prospekt emisyjny Griffin Premium RE został zatwierdzony przez holenderską Komisję Nadzoru Finansowego (AFM), a następnie notyfikowany do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w celu jego paszportowania do Polski. 

 • 07 marca 2017

  Grupa Lotos otwiera się na ropę z Iranu i Arabii Saudyjskiej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prezes Marcin Jastrzębski na konferencji prasowej powiedział, że Lotos ma już za sobą pierwsze rozmowy z dostawcami z Arabii Saudyjskiej oraz niebawem rozpocznie testy ropy z Iranu.

 • 02 marca 2017

  AmRest kupił 15 restauracji KFC w Niemczech za 10 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  AmRest Holdings sfinalizował umowę sprzedaży i transferu aktywów (APA) w postaci 15 restauracji KFC działających na rynku niemieckim zawartą z Kentucky Fried Chicken (Great Britain) Ltd., German Branch, podała spółka. Ostateczna cena nabycia to ok. 10,28 mln euro (ok. 44,15 mln zł).

 • 01 marca 2017

  To będzie dobry rok dla polskich firm z ekspozycją na rynek niemiecki

  Opublikowano:

  Niemiecki eksport i import prawdopodobnie przyspieszy w 2017 r., co jest dobrą informacją dla polskich firm, uważa główny ekonomista Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), Piotr Soroczyński.

 • Grupa LPP otworzyła siedemnasty salon Reserved w Niemczech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Odzieżowa grupa otworzyła salon marki Reserved w Hamburgu. Po trzech latach od wejścia na rynek niemiecki flagowa marka LPP ma już siedemnaście salonów stacjonarnych i sklep internetowy. Ponadto w IV kwartale 2016 roku firma uruchomiła na tym rynku także sklepy internetowe młodszych marek - Cropp, House, Mohito i Sinsay.  

 • 28 lutego 2017

  Serinus Energy znów wstrzymał produkcję w Tunezji. Kurs akcji spada

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Serinus Energy ponownie tymczasowo wstrzymał produkcję na polu Chouech Es Saida w Tunezji z powodu nielegalnego strajku okupacyjnego obiektu, a także zapowiedzi strajku obejmującego wstrzymanie produkcji, podała spółka.

 • Prezes GPW: Debiuty dużych i atrakcyjnych spółek z Białorusi już w tym roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oczekuje debiutów pierwszych spółek z Białorusi na GPW już w tym roku, wynika z wypowiedzi prezes Małgorzaty Zaleskiej.

 • 21 lutego 2017

  Ursus rozpoczyna współpracę z Iran Tractor Manufacturing Company

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ursus podpisał z irańską spółką Iran Tractor Manufacturing Company (ITMCO) z siedzibą w Tabriz, porozumienie (Memorandum of Understanding - MOU) o współpracy handlowo-przemysłowej, podała spółka.

 • 10 lutego 2017

  Orbis zdobył pierwszy przyczółek w Bośni i Hercegowinie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis zawarł umowę franczyzy na hotel MGallery by Sofitel Tarcin Forest Resort & Spa w pobliżu Sarajewa, wchodząc w ten sposób rynek Bośni i Hercegowiny. Ośrodek zostanie dodany do systemów rezerwacji i sprzedaży AccorHotels w 2017 roku.

 • 03 lutego 2017

  Unimot szykuje grunt pod współpracę kapitałową z Alpiq

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot podpisał ze szwajcarską firmą Alpiq list intencyjny, w którym ustalono działania zmierzające do podpisania umowy o współpracy w zakresie wspólnego rozwijania sprzedaży energii elektrycznej oraz gazu ziemnego, podała spółka. Alpiq może zainwestować w spółkę zależną Unimotu bądź też powołać wraz z Unimotem nową spółkę do realizacji współpracy.

 • 02 lutego 2017

  PBKM uzyskał zgodę FDA na dostarczanie krwi i tkanek do USA celem leczenia chorób hematologicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski Bank Komórek Macierzystych uzyskał od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, FDA (ang. Food and Drug Administration) zgodę na dostarczanie do ośrodków medycznych na terenie Stanów Zjednoczonych szpiku, mobilizowanej krwi obwodowej oraz krwi pępowinowej pozyskanych od polskich pacjentów. Celem działalności jest leczenie chorób hematologicznych, w tym białaczek i chorób autoimmunologicznych.

 • Kurs Serinus Energy wystrzelił po wznowieniu produkcji na polu Chouech Es Saida w Tunezji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Serinus wznowił produkcję na polu Chouech Es Saida w Tunezji, które było zamknięte od 10 stycznia w związku z zapowiedzianym strajkiem i wstrzymaniem produkcji, ogłoszonym przez pracowników. W czwartek rano akcje spółki na GPW rosną o blisko 10 proc.

 • 01 lutego 2017

  PGNiG chce skupić się na norweskich złożach ropy i gazu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) w obszarze poszukiwań i wydobycia chce w najbliższych latach skupić się na złożach zlokalizowanych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym i na Morzu Północnym, poinformował Robert Papliński z departamentu public relations PGNiG.

 • 17 stycznia 2017

  Kruk finalizuje dużą inwestycję we Włoszech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa windykacyjna finalizuje czwartą dużą inwestycję na rynku włoskim. Jeszcze w styczniu przejmie od Banca IFIS portfel wierzytelności o wartości nominalnej blisko 3,3 mld zł.

 • 12 stycznia 2017

  Brytyjski Curve Digital wydawcą gry Serial Cleaner produkcji iFun4all

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Krakowskie studio pozyskało partnera do swojego najnowszego tytułu. Brytyjska firma Curve Digital będzie wydawcą gry Serial Cleaner, dostępnej obecnie w ramach Steam early access.

 • 04 stycznia 2017

  XTB: 6 pomysłów inwestycyjnych na 2017 r.

  Opublikowano:

  Rok 2016 zostanie zapamiętany jako ten, w którym główną siłą sprawczą na rynkach finansowych stała się polityka. 

 • 03 grudnia 2016

  Włosi zadecydują o losach strefy euro

  Opublikowano:

  Benvenuti czy Arrivederci? Które z tych dwóch słów będzie częściej używane w kontekście premiera Matteo Renziego i jego rządu? O tym przekonamy się już w najbliższą niedzielę. W oczekiwaniu na ostatnie z wielkich głosowań, które zaplanowane były na ten rok, traciły giełdy, a także dolar amerykański. W przypadku tego ostatniego nie pomogły dane z rynku pracy, które pozostawiły po sobie uczucie niedosytu.

 • 01 grudnia 2016

  Kruk kupił w Hiszpanii duży portfel wierzytelności od Grupy Carrefour

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Windykacyjna grupa zamknęła drugą ważną inwestycję na rynku hiszpańskim. Wartość nominalna przejętego właśnie portfela wierzytelności to ponad 800 mln zł.

 • wczoraj

  Orbis kupuje 5 hoteli na Węgrzech za 64 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Przejmowane hotele działają w Budapeszcie pod markami Accora na podstawie umów leasingowych. Wykup ma wyeliminować koszty z tytułu leasingu. Cała transakcja ma być zamknięta do końca roku.

 • 23 listopada 2016

  Kruk wygrał duży przetarg na rynku hiszpańskim

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wygrana otwiera drogę do nabycia portfela wierzytelności o wartości nominalnej przekraczającej 800 mln zł. W tym roku grupa windykacyjna już zakupiła portfele warte według nominału ponad 10 mld zł.

 • 09 listopada 2016

  Giełdy reagują mocnymi spadkami na zwycięstwo Donalda Trumpa

  Opublikowano:

  Wygrana Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich wywołała szok wśród inwestorów. W środę giełdy na całym świecie notują spadki. Ciekawie zapowiada się sesja na europejskich parkietach, gdzie po niskim otwarciu główne indeksy odrabiają straty.

 • 31 października 2016

  Kruk wzmacnia zachodnie skrzydło akwizycją we Włoszech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ekspansja Kruka we Włoszech niebawem wskoczy na nowy poziom. Grupa windykacyjna w listopadzie zamierza sfinalizować przejęcie lokalnego serwisera i wzmocnić struktury operacyjne do obsługi portfeli wierzytelności o wartości nominalnej niemal 6 mld zł.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com