X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zagranica

 • wczoraj

  Co dalej z kursem EUR/USD – analiza danych makro, pozycji dużych graczy i sytuacji na wykresie

  Opublikowano:

  Siła dolara, którą obserwowaliśmy po ubiegłorocznych wyborach w USA właśnie wyparowała. Indeks dolarowy pokazujący kondycję amerykańskiej waluty jest na poziomach z 9 listopada 2016 roku. Administracja prezydenta Trumpa wiele naobiecywała, jednak niewiele z tych obietnic wynika.

 • 21 czerwca 2017

  Argentyna emituje nowe 100-letnie obligacje

  Opublikowano:

  Tak, to prawda: państwo, które zbankrutowało osiem razy od uzyskania niepodległości w 1816 roku (ostatnie bankructwo w 2001 r.) oraz przeszło przez proces technicznego bankructwa w 2014 roku, zdołało znaleźć nabywców na papiery zapadające w 2117 roku!

 • Summa Linguae przymierza się do akwizycji w Ameryce Północnej i debiutu na rynku głównym GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Summa Linguae, polskie biuro tłumaczeń notowane na NewConnect rozpoczęła przymiarki do akwizycji w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Równolegle spółka rozważa przeniesienie notowań na główny parkiet GPW.

 • 19 czerwca 2017

  Komentarz giełdowy: Powiew optymizmu

  Opublikowano:

  Rynki akcyjne na stracie nowego tygodnia żyły wynikami II tury wyborów parlamentarnych we Francji, dzięki którym pełnię władzy w swoich rękach zebrał prezydent Macron. Co więcej, po długim weekendzie bardzo dobre nastroje były widoczne na warszawskim parkiecie.

 • 13 czerwca 2017

  KGHM rozważa budowę hut miedzi w Arabii Saudyjskiej i Indonezji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  KGHM Polska Miedź jest zainteresowany budową hut miedzi w Arabii Saudyjskiej i Indonezji, wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". Jednocześnie spółka zmaga się z problemami finansowymi chilijskiej kopalni Sierra Gorda, jak wskazała gazeta.

 • 09 czerwca 2017

  Polityczny chaos w Wielkiej Brytanii po przyspieszonych wyborach. Funt potaniał o 9 groszy

  Opublikowano:

  Nie wiadomo, kto będzie teraz rządził, kto będzie premierem i kto będzie negocjował Brexit. Nie dziwi więc, że w reakcji na pierwsze sondażowe wyniki funt potaniał aż o 9 gr. A to dopiero początek jego przeceny.

 • Torysi na przegranej pozycji w exit poll. Funt traci na wszystkich frontach

  Opublikowano:

  Wynik głosowania jest szokiem. Identycznie było rok temu, w 2015 roku wybory parlamentarne też przyniosły nieoczekiwaną wiktorię Torysów. Premier May w kwietniu zdecydowała zwołać przedterminowe wybory by powiększyć najmniejszą od trzech dekad, kilkunastogłosową przewagę obozu rządzącego w parlamencie. Stan naszej wiedzy o 23:30 mówi, że liczba głosów Torysów spadnie prawdopodobnie z 330 do 314 (na 650 możliwych).

 • 05 czerwca 2017

  Kernel Holding rośnie w siłę. Spółka domknęła akwizycję za 155 mln USD

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kernel Holding sfinalizował przejęcie 92,1 proc. udziałów w przedsiębiorstwie rolniczym na Ukrainie i przejmie pozostałe 7,9 proc. udziału do 1 lipca br. Cena za 100 proc. udziału w przejmowanym podmiocie to 155 mln USD.

 • 01 czerwca 2017

  Grupa Kruk kupi wierzytelności we Włoszech warte 131,7 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka zależna Kruka - ItaCapital s.r.l., została wybrana jako nabywca portfela wierzytelności niezabezpieczonych kredytów konsumenckich na rynku włoskim. Wartość nominalna portfela wierzytelności wynosi ok. 131,7 mln euro (ok. 551 mln zł). 

 • 31 maja 2017

  DM PKO BP wycenił CD Projekt na 8 mld zł i zaleca kupno akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent gier o przygodach Wiedźmina doczekał się kolejnej rekordowej rekomendacji. W majowym raporcie DM PKO BP wycenił jedną akcję na 84 zł, czyli 9 proc. powyżej obecnej ceny rynkowej. 

 • 30 maja 2017

  Orbis kupił hotel Sofitel w Budapeszcie za 42,25 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Accor-Pannonia Hotels Zrt., spółka zależna Orbisu, zawarła z Universale International Realitäten GmbH umowę nabycia udziału reprezentującego 100 proc. kapitału zakładowego HVB Leasing Maestoso Ingatlanhasznosító Korlátolt Felelősségű Társaság, która jest właścicielem hotelu "Sofitel Budapest Chain Bridge" położonego w Budapeszcie, za 42,25 mln euro.

 • 29 maja 2017

  Spółka Kruka kupiła portfel wierzytelności w Rumunii o wartości 1,15 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka zależna Kruka - InvestCapital Malta Ltd. - zawarła wiążącą umowę nabycia wierzytelności korporacyjnych od BRD Groupe Societe Generale z Rumunii o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 1,25 mld RON (ok. 1,15 mld zł).

 • 23 maja 2017

  P. Kuczyński: Wall Street nadal w optymistycznych nastrojach

  Opublikowano:

  W USA, podobnie jak w Europie, w poniedziałek kalendarium było praktycznie puste, więc impulsy mogły napłynąć tylko z amerykańskiej polityki i to mogło mieć wpływ na zachowanie rynków. 

 • 18 maja 2017

  XTB wycofuje się z rynku tureckiego, dokona odpisu na ok. 5,6 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  X-Trade Brokers podjęło decyzję o wycofaniu się z rynku tureckiego. W związku z tym spółka dokona w sprawozdaniu skonsolidowanym odpisu o wartości ok. 5,6 mln zł.

 • 17 maja 2017

  Euforia na Platige Image. Spółka Bagińskiego i Netflix wyprodukują serial o Wiedźminie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Amerykański gigant oraz polska spółka z NewConnet wspólnie zrealizują serial o Wiedźminie. Informacja zelektryzowała kurs akcji Platige Image. Notowania w zaledwie pół godziny wystrzeliły o blisko 50 proc.

 • 08 maja 2017

  ZCh Police sprowadzą fosforyty z Maroka za 135 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police zawarła umowę z Office Chérifien des Phosphates dotyczącą zakupu fosforytów pochodzenia marokańskiego o wartości 135 mln zł.

 • 07 maja 2017

  [Francja wybiera] Co oznacza wybór Macrona?

  Opublikowano:

  Francja wybrała swojego prezydenta. Po burzliwej pierwszej turze tym razem zaskoczenia nie było. Sondaże nie dawały Le Pen dużych szans. Do tej pory wybór Emmanuela Macrona traktowany był jako niedopuszczenie liderki Frontu Narodowego do władzy. Macron to jednak nie jest placebo, jego sukces będzie oznaczał daleko idące zmiany dla Francji, Europy, a być może także dla Polski.

 • Macron wygrywa wybory

  Opublikowano:

  Exit polls wskazują, iż uzyskał poparcie powyżej 65 proc., czyli nawet większe niż wskazywały sondaże. 

 • 05 maja 2017

  Pharmena rusza z dystrybucją w Azji. Kurs akcji bije historyczne rekordy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Pharmena otrzymała podpisaną umowę na dystrybucję produktów spółki na rynek Chin, Hong Kongu, Makao oraz Tajwanu. Umowa gwarantuje dystrybutorowi wyłączność na sprzedaż produktów spółki pod warunkiem osiągnięcia przez dystrybutora w danym roku minimalnego poziomu sprzedaży określonego w umowie.

 • 27 kwietnia 2017

  Komentarz giełdowy: Wall Street czeka na wyniki tech-ów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Biały Dom środową prezentacją dotyczącą planu reformy podatkowej nie przekonał inwestorów. Ponownie zabrakło szczegółów. Teraz kluczem dla parkietów giełdowych powinny być wyniki spółek, które jeśli wierzyć prognozom mają być nadzwyczaj dobre.

 • 25 kwietnia 2017

  AmRest negocjuje kupno restauracji Pizza Hut w Rosji i praw do franczyzy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wtorek akcje operatora sieci kawiarni oraz restauracji typu fast food biją nowe rekordy. Impulsem do wzrostów jest najnowsza umowa w sprawie akwizycji na rynku rosyjskim. 

 • 24 kwietnia 2017

  Samochód elektryczny Ursusa debiutuje na targach Hannover Messe

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na polskim stoisku w Hanowerze zadebiutował najnowszy produkt giełdowego Ursusa. Oprócz lubelskiej spółki swoje produkty i rozwiązania przedstawiają również Solaris Bus & Coach, Transition Technologies, Saule Technologies, Ekoenergetyka-Polska, DT Poland, Zortrax, Medcom, H. Cegielski – Poznań oraz TMA Automation.

 • Bioton sprzedaje spółki we Włoszech za 3,25 mln euro. Kurs akcji rośnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bioton podpisał umowę o sprzedaży udziałów i wierzytelności z Medwise Pharmaceuticals z Kanady, będącej przedwstępną umową zobowiązującą spółkę do zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży na rzecz Medwise 100 proc. akcji spółki holdingowej Tricel z siedzibą w Luksemburgu, która jest właścicielem 100 proc. udziałów w spółce Fisiopharma s.r.l. z Włoch oraz 100 proc. udziałów w spółce Pharmatex Italia s.r.l. z Włoch. 

 • 23 kwietnia 2017

  Wybory we Francji: Tym razem bez niespodzianek

  Opublikowano:

  Francja wybierała, cała Europa czekała. Z zapartym tchem, z mniejszym lub większym, ale jednak niepokojem. Na ostatniej prostej wydawało się, że każdy scenariusz będzie możliwy, w tym pojawienie się w drugiej turze Melenchona, który przez 99 proc. kampanii znajdował się na mocnym uboczu. Jak się jednak okazało, tym razem obyło się bez niespodzianek.

 • 21 kwietnia 2017

  Grupa BEST rozpoczyna działalność na rynku włoskim

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Pierwszym zagranicznym rynkiem, na którym będzie obecny BEST są Włochy. W najbliższym czasie spółka planuje także zakupić pierwsze pakiety wierzytelności z rynku włoskiego.

 • 18 kwietnia 2017

  Komentarz giełdowy: May komplikuje Brexit

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Pierwsza poświąteczna sesja w Europie rozpoczęła się niezwykle ciekawie. Premier May zapowiedziała, że Wielką Brytanię czekają przyspieszone wybory, co może dodatkowo skomplikować proces Brexitu. Jest to kolejny element politycznej układanki, który rozpala emocje na rynkach.

 • 10 kwietnia 2017

  Kruk rozpycha się na rynkach zagranicznych. W I kwartale na portfele wydał ponad 200 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Branżowy lider zainwestował w I kwartale 2017 roku 215,1 mln zł w nowe portfele wierzytelności. Spłaty od klientów wyniosły w tym czasie 309,7 mln zł. Po raz pierwszy w historii, udział spłat z rynków zagranicznych był większy niż w Polsce.

 • 07 kwietnia 2017

  Komentarz giełdowy: Polityka i dane makro ciążą giełdom

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Amerykański atak rakietowy na Syrię oraz słabszy raport z amerykańskiego rynku pracy doprowadziły do pogorszenia się nastrojów wśród inwestorów. Trudno jednak mówić o większej wyprzedaży na giełdach, co tylko pokazuje, jak silne są obecnie byki.

 • 03 kwietnia 2017

  AmRest inwestuje w PizzaPortal.pl oraz rozpoczyna współpracę z DameJidlo.cz i NetPincér.hu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  AmRest podpisał umowę inwestycyjną z niemiecką Delivery Hero i polską Restaurant Partner Polska (RPP, prowadzącą platformę PizzaPortal.pl) w sprawie nabycia przez AmRest nowo wyemitowanych udziałów w RPP od Delivery Hero. Ponadto AmRest rozpocznie współpracę z serwisami zarządzanymi przez Delivery Hero w Czechach i na Węgrzech - DameJidlo.cz i NetPincér.hu, co wzmocni kanał sprzedaży z dostawą do domu w portfelu AmRest.

 • 28 marca 2017

  Grupa Oponeo.pl uruchomiła węgierski sklep internetowy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wtorek internetowy sprzedawca opon zrealizował pierwsze zamówienie złożone przez nowy, zagraniczny sklep internetowy Oponeo.hu.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku