X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wezwania

 • 15 czerwca 2018

  Inwestorzy odpowiedzieli na wezwanie na Colian Holding. Spółka zniknie z GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Colian Holding wkrótce pożegna się z GPW. W ramach zakończonego właśnie wezwania wzywający przekroczyli próg 90 proc. i mają otwartą drogę do przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji spółki od akcjonariuszy mniejszościowych.

 • 13 czerwca 2018

  MCI Management ogłosiło wezwanie na ok. 19 mln akcji MCI Capital po 9,80 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  MCI Management Sp. z o.o. ogłosiło wezwanie do zapisywania się na sprzedaż ok. 19 mln akcji spółki MCI Capital (ok. 35,93 proc. kapitału) w związku z planowanym osiągnięciem przez podmiot dominujący wobec wzywającego, tj. Tomasza Czechowicza oraz wzywającego 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Cena w wezwaniu to 9,80 zł za akcję, podał podmiot pośredniczący - Trigon DM.

 • 12 czerwca 2018

  Cena w wezwaniu na akcje Colian Holdingu wzrosła do 4,10 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cena w wezwaniu na akcje Colian Holdingu wzrosła z 3,76 zł do 4,10 zł. We wtorek po południu notowania spółki rosną o 2,3 poc. do 4,04 zł.

 • 28 maja 2018

  Kulczyk Investments nie sprzeda Polenergii Polskiej Grupie Energetycznej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Kulczyk Investments nie zamierza odpowiadać na wezwanie do sprzedaży 100 proc. akcji Polenergii, ogłoszone przez Polską Grupę Energetyczną (PGE).

 • 24 maja 2018

  Watchet ogłosił wezwanie na 34 proc. akcji Ferrum po cenie 4,39 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Watchet ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 19,79 mln akcji Ferrum, uprawniających do ok. 34,18 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 4,39 zł za akcję. Proponowana cena jest wyższa od czwartkowego zamknięcia o 11,4 proc.

 • 22 maja 2018

  Jest wezwanie na Polenergię. PGE oferuje 16,29 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) ogłosiła wezwanie na wszystkie akcje Polenergii. Państwowy gigant proponuje 16,29 zł za każdy walor, co daje wartość całej transakcji na poziomie 740 mln zł. 

 • 17 maja 2018

  Cyfrowy Polsat i Karswell nabyli 33 proc. akcji Netii

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Cyfrowy Polsat i Karswell Limited w wezwaniu na Netię nabyły łącznie 110 702 444 akcji spółki. Cena transakcyjna wyniosła 5,77 zł za jedną akcję.

 • 29 marca 2018

  Akcjonariusze Coliana w ciekawym momencie wzywają na akcje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Coliana ogłosili wezwanie na 41,86 mln akcji po 3,76 zł za sztukę i chcą wycofać spółkę z GPW. Proponowana cena jest wyższa od rynkowej o 8 proc. W czwartek akcje rosną do nawet 3,80 zł.

 • 05 marca 2018

  EJT Investment kupił ponad 1,5 mln akcji Tarczyńskiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestorzy w ramach wezwania sprzedali łącznie 1.510.241 akcji producenta kabanosów. EJT Investment, kontrolowany przez Elżbietę i Jacka Tarczyńskich, umocnił swoją pozycję w akcjonariacie spółki.

 • PCC SE ogłosiło przymusowy wykup akcji PCC Intermodal po 2,66 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PCC SE z siedzibą w Niemczech ogłosiło zamiar nabycia ok. 6,09 mln akcji spółki PCC Intermodal w drodze przymusowego wykupu po cenie 2,66 zł za sztukę, podał Trigon Dom Maklerski jako podmiot pośredniczący.

 • 02 marca 2018

  Rusza przymusowy wykup akcji Robyga po 4 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bricks Acquisitions Limited ogłosiło przymusowy wykup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. W ten sposób fundusz kontrolowany przez Goldman Sachs zdobędzie brakujący pakiet, czyli 5,34 mln akcji (ok. 1,84 proc. kapitału). Podmiotem pośredniczącym w operacji jest Pekao Investment Banking.

 • 28 lutego 2018

  EJT Investment nie odstąpił od transakcji w wezwaniu na akcje Tarczyńskiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment S.à r.l. nie odstąpił od realizacji transakcji nabycia akcji w ramach wezwania na akcje Tarczyński po 14 zł za jeden walor pomimo niespełnienia jednego z warunków wezwania. 

 • 27 lutego 2018

  Orlen po przejęciu Lotosu będzie kontynuował politykę dywidendową

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen będzie kontynuował politykę dywidendową w przypadku ewentualnego przejęcia Grupy Lotos, poinformowała ISBnews spółka. Możliwym scenariuszem jest warunkowe nabycie od Skarbu Państwa 32,99 proc. akcji w Grupie Lotos, a następnie ogłoszenie wezwania do 66 proc., w związku z zamiarem przekroczenia 33 proc. ogólnej liczby głosów w Grupie Lotos, podano także.

 • Orlen zrobił pierwszy krok w kwestii przejęcia Grupy Lotos

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie procesu przejęcia kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos, rozumianej jako nabycie przez PKN Orlen bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. udziału w kapitale zakładowym Grupy Lotos, poinformowała spółka.

 • 23 lutego 2018

  Cyfrowy Polsat wydłużył zapisy w wezwaniu na akcje Netii o miesiąc

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Cyfrowy Polsat ogłosił zmianę dotyczącą terminu zakończenia wezwania na akcje Netii, przesuwając termin na 9 kwietnia. Pierwotnie zapisy miały zakończyć się 5 marca.

 • 22 lutego 2018

  Jacek i Elżbieta Tarczyńscy podnoszą cenę w wezwaniu do 14 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment S.à r.l., wehikuł inwestycyjny kontrolowany przez Elżbietę i Jacka Tarczyńskich, podniósł cenę w wezwaniu na sprzedaż akcji spółki Tarczyński z 12,60 zł do 14 zł. Zniesiony został też warunek podjęcia uchwały o zniesieniu dematerializacji akcji jako warunek zawieszający realizację wezwania. 

 • 20 lutego 2018

  Wezwanie na AviaAM Leasing AB, czyli polowanie na tanie latanie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polowanie na tanie i zdrowe fundamentalnie spółki notowane na GPW trwa w najlepsze. Najnowszym celem dużych inwestorów jest litewski AviaAM Leasing AB.

 • 19 lutego 2018

  Fundusze ostro targują się z Elżbietą i Jackiem Tarczyńskimi

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusze zasiadające w akcjonariacie spółki spożywczej tanio skóry nie sprzedadzą. Według najnowszych doniesień, OFE nie zamierzają odpowiadać na wezwanie ogłoszone przez EJT Investment po 12,60 zł walor.

 • 14 lutego 2018

  Cena w wezwaniu na akcje Tarczyńskiego wzrosła do 12,60 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment podnosi cenę w wezwaniu na akcje spółki Tarczyński do 12,60 zł za akcję. We wtorek za jeden walor producenta kabanosów płacono 12,85 zł.

 • 12 lutego 2018

  Ciąg dalszy sprawy prywatyzacji Ciechu. CBA zatrzymało Pawła T., byłego prezesa GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób, w tym Pawła T., byłego wiceministra Skarbu Państwa w rządzie PO-PSL oraz byłego prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. Sprawa dotyczy głośnej prywatyzacji z 2014 r. spółki chemicznej Ciech, na czym Skarb Państwa, zdaniem śledczych, miał stracić nawet ponad 100 mln zł.

 • 08 lutego 2018

  Spółka Abrisu skupiła w wezwaniu 1,92 mln akcji WDX

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ramach wezwania spółka kontrolowana przez Abris Capital Partners kupiła 20,74 proc. akcji WDX, podał pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.

 • 07 lutego 2018

  Akcjonariusze Tarczyńskiego nie sprzedadzą akcji po 10,50 zł w wezwaniu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze spółki spożywczej kręcą nosem na cenę oferowaną przez EJT Investment, której właścicielami są Elżbieta i Jacek Tarczyńscy.

 • 06 lutego 2018

  PKN Orlen przejmuje Unipetrol

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze czeskiego Unipetrolu zgłosili do sprzedaży akcje odpowiadające za 31 proc. kapitału zakładowego spółki.

 • 05 lutego 2018

  Robyg przechodzi pod skrzydła Goldman Sachs

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W wezwaniu na Robyg, ogłoszonym przez Bricks Acquisitions Limited, złożono zapisy na sprzedaż ponad 98 proc. akcji. Transakcje zostaną zawarte 7 lutego, a rozliczone 9 lutego 2018 r.

 • 01 lutego 2018

  PGE wezwała do sprzedaży akcji Kogeneracji po 81,80 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Polska Grupa Energetyczna wezwała do sprzedaży 2,38 mln akcji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja po cenie w wysokości 81,80 zł za każdą akcję, podał pośredniczący Dom Maklerski PKO BP.

 • 29 stycznia 2018

  Goldman Sachs podwyższył cenę w wezwaniu na Robyg do 4 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bricks Acquisitions Limited, pośrednio należący do Goldman Sachs Group, podwyższył cenę w wezwaniu na wszystkie akcje Robyg o 13 proc. - do 4 zł z 3,55 zł za akcję. Pozostałe warunki wezwania nie zmieniają się, w tym okres przyjmowania zapisów, który zakończy się 2 lutego br.

 • 25 stycznia 2018

  Inwestorzy odpowiedzieli na wezwanie na Gekoplast. Spółka zniknie z GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka, która ledwo dwa lata temu zadebiutowała na rynku głównym GPW, niebawem z nim się pożegna. Wzywający skupił niemal wszystkie planowane akcje Gekoplastu i ma otwartą drogę do wycofania spółki z obrotu. 

 • 16 stycznia 2018

  Sołowow ruszył z przymusowym wykupem akcjonariuszy mniejszościowych Synthosu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po osiągnięciu przez FTF Galleon i FTF Columbus - podmioty zależne od Michała Sołowowa - ok. 93,9 proc. kapitału zakładowego Synthosu i ok. 93,9 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, FTF Galleon ogłosił przymusowy wykup pozostałych 80,7 mln akcji spółki po 4,93 zł sztuka, poinformowały Dom Maklerski PKO BP oraz Pekao Investment Banking, pośredniczące w wezwaniu.

 • 12 stycznia 2018

  Vestor DM spodziewa się większej liczby wezwań w 2018 r., pracuje nad 3 IPO

  Opublikowano:

  Vestor Dom Maklerski spodziewa się jeszcze większej aktywności w obszarze przejęć i wezwań na GPW w Warszawie w 2018 r. i dobrego roku na rynku akcji, ocenił wiceprezes Tomasz Bardziłowski. Obecnie Vestor pracuje nad trzema pierwszymi ofertami publicznymi (IPO) na 2018 r. i dwiema ofertami wtórnymi (SPO).

 • Prezes GPW liczy, że część wycofywanych z giełdy spółek wróci na nią za 2-5 lat

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wycofywanie spółek z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) to część ogólnoświatowego trendu, co świadczy m.in. o rozwoju rynku niepublicznego w Polsce, uważa prezes GPW Marek Dietl. Liczy on, że część tych spółek za 2-5 lat powróci na GPW już jako większe podmioty.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku