X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wezwania

 • 16 stycznia 2018

  Sołowow ruszył z przymusowym wykupem akcjonariuszy mniejszościowych Synthosu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po osiągnięciu przez FTF Galleon i FTF Columbus - podmioty zależne od Michała Sołowowa - ok. 93,9 proc. kapitału zakładowego Synthosu i ok. 93,9 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, FTF Galleon ogłosił przymusowy wykup pozostałych 80,7 mln akcji spółki po 4,93 zł sztuka, poinformowały Dom Maklerski PKO BP oraz Pekao Investment Banking, pośredniczące w wezwaniu.

 • 12 stycznia 2018

  Vestor DM spodziewa się większej liczby wezwań w 2018 r., pracuje nad 3 IPO

  Opublikowano:

  Vestor Dom Maklerski spodziewa się jeszcze większej aktywności w obszarze przejęć i wezwań na GPW w Warszawie w 2018 r. i dobrego roku na rynku akcji, ocenił wiceprezes Tomasz Bardziłowski. Obecnie Vestor pracuje nad trzema pierwszymi ofertami publicznymi (IPO) na 2018 r. i dwiema ofertami wtórnymi (SPO).

 • Prezes GPW liczy, że część wycofywanych z giełdy spółek wróci na nią za 2-5 lat

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wycofywanie spółek z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) to część ogólnoświatowego trendu, co świadczy m.in. o rozwoju rynku niepublicznego w Polsce, uważa prezes GPW Marek Dietl. Liczy on, że część tych spółek za 2-5 lat powróci na GPW już jako większe podmioty.

 • 10 stycznia 2018

  Fundusze targują się z Goldman Sachs. Nie sprzedadzą akcji Robyga po 3,55 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusze posiadające akcje Robyga oświadczyły, że nie sprzedadzą akcji tej spółki w wezwaniu Bricks Acquisitions Limited po cenie 3,55 zł za jedną akcję ze względu na fakt, że - w ich ocenie - nie odzwierciedla ona wartości godziwej akcji spółki, wynika z listu adresowanego do wzywającego oraz do wiadomości spółki.

 • 03 stycznia 2018

  Roman Karkosik idzie w ślady Sołowowa. Znany inwestor planuje zdjąć z giełdy część kontrolowanych spółek

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Roman Karkosik planuje całkowicie ograniczyć działalność inwestycyjną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w 2018 r. i wycofać część kontrolowanych przez siebie spółek z obrotu, poinformował inwestor.

 • Fortbet ogłosił wezwanie na Fortunę po cenie 29,80 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fortbet Holdings Limited z grupy Penta Investments Limited ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Fortuna Entertainment Group N.V. w związku z planowanym nabyciem akcji w spółce uprawniających wzywającego do 100 proc. łącznej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Fortuny, podał podmiot pośredniczący w wezwaniu - Erste Securities Polska. Fortbet chce skupić 0,68 proc. akcji Fortuny od inwestorów z GPW po cenie 29,80 zł za sztukę oraz 19,82 proc. w ramach dobrowolnego wykupu, który zostanie ogłoszony w Czechach.

 • 28 grudnia 2017

  Rok 2018 będzie rokiem małych spółek i wezwań

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Przyszły rok na warszawskiej giełdzie będzie stał pod znakiem polowania na okazje inwestycyjne wśród małych spółek. Katalizatorem wzrostów będą kolejne wezwania na atrakcyjnie wyceniane maluchy. 

 • 21 grudnia 2017

  Synthos zniknie z giełdy. Sołowow wkrótce ogłosi przymusowy wykup

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kontrolowany przez Michała Sołowowa fundusz FTF Galleon dopiął swego. W ramach wezwania skupi blisko 416 mln akcji Synthosu, dzięki czemu przekroczy próg 90 proc. głosów na WZ. Zdjęcie spółki z giełdy, to już tylko kwestia czasu.

 • 19 grudnia 2017

  Co inwestorzy mogą ugrać na wezwaniu na Soho Development

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wtorek to ostatni moment na udział w wezwaniu na Soho Development. Spółka sprzedała nieruchomość komercyjną i uzyskane środki zamierza przeznaczyć na skup akcji własnych w celu umorzenia. Sprawdzamy, czy warto wziąć udział w wezwaniu i co można przy tej okazji ugrać.

 • 18 grudnia 2017

  Jest wezwanie na 1,69 mln akcji Sare po 22,70 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tomasz Pruszczyński w porozumieniu z Polinvest 7 S.a.r.l chcą wykupić akcje spółki z branży e-mail marketingu notowane na GPW. W tym celu ogłosili wezwanie na 1.696.021 walorów po cenie 22,70 zł za sztukę.

 • 14 grudnia 2017

  Gdy Goldman Sachs chce kupić moją spółkę, czyli wszystko o wezwaniach na akcje spółek giełdowych

  Opublikowano:

  Celna inwestycja w dobrą spółkę może okazać się krótkotrwała, jeśli znajdzie się kupiec, który kupi wszystkie akcje i wycofa je z giełdy. Na własnej skórze przekonał się o tym jeden ze świeżo upieczonych akcjonariuszy Robyga, na akcje którego niedawno wezwał Goldman Sachs. Co może w takiej sytuacji może zrobić inwestor indywidualny?

 • 13 grudnia 2017

  Michał Sołowow podniósł cenę w wezwaniu na akcje Synthosu do 4,93 zł za szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  FTF Galleon kontrolowany przez Michała Sołowowa podniósł cenę w wezwaniu na akcje Synthosu do 4,93 zł za sztukę wobec 4,78 zł proponowanej wcześniej. W środę na zamknięciu sesji jeden walor spółki chemicznej kosztował 4,77 zł.

 • PKN Orlen wzywa na Unipetrol, chce wycofać spółkę z praskiej giełdy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKN Orlen rozpoczął procedurę ogłoszenia dobrowolnego warunkowego wezwania na akcje czeskiej spółki zależnej Unipetrol po 380 CZK za akcję. Docelowo Orlen zamierza kupić wszystkie akcje Unipetrolu i wycofać spółkę z praskiej giełdy.

 • 12 grudnia 2017

  Tarczyńscy wzywają na 6 mln akcji Tarczyńskiego po 10,50 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment, podmiot kontrolowany przez Elżbietę i Jacka Tarczyńskich, ogłosił wezwanie na 6 mln akcji producenta kabanosów po cenie 10,50 zł za sztukę. Wzywający nie wykluczają, że po przekroczeniu progu 90 proc. głosów na WZ Tarczyńskiego przeprowadzą przymusowy wykup akcji.

 • 08 grudnia 2017

  Abris podał termin wezwania na WDX. Za każdą akcję zapłaci 14,88 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zapisy w ramach wezwania ogłoszonego przez WOHO Holdings Ltd., spółki zależnej funduszu Abris Capital Partners Ltd. ruszą 8 stycznia. Wzywający płaci blisko dwa razy więcej za każdy walor WDX niż dotychczasowa cena rynkowa.

 • Są chętni do przejęcia WDX po cenie o 100 proc. wyższej od rynkowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Główny akcjonariusz spółki oraz fundusz kontrolowany przez Abris zamierzają ogłosić wezwanie po 14,88 zł za walor i wycofać WDX z giełdy. Wcześniej chcą uzyskać zgody urzędów antymonopolowych w Polsce, Serbii oraz Macedonii.

 • 05 grudnia 2017

  Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie na Netię po 5,77 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie na 34,24 akcji Netii. Giełdowy gigant oferuje 5,77 zł za walor.

 • 04 grudnia 2017

  Zbigniew Jakubas sprzedaje pakiet akcji Netii za ok. 640 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Cyfrowy Polsat kupi ok. 32 proc. akcji Netii od Mennicy Polskiej i FIP 11 FIZAN, podmiotów kontrolowanych przez Zbigniewa Jakubasa za łączną kwotę 638,8 mln zł. Docelowo giełdowy gigant chce ogłosić wezwanie i osiągnąć nie więcej niż 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Netii.

 • 01 grudnia 2017

  Bricks Acquisition Limited ogłosi wezwanie na Robyga po 3,55 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Robyg zawarł umowy z Bricks Acquisition Limited – należącym do funduszy inwestycyjnych Goldman Sachs International - oraz European Special Situations Group of the Securities Division of Goldman Sachs International (ESSG), na podstawie których Bricks Acquisition Limited zobowiązał się ogłosić w ciągu jednego dnia wezwanie na wszystkie akcje Robyga po cenie 3,55 zł za akcję, podała spółka. Akcje w wezwaniu zobowiązali się sprzedać przewodniczący rad nadzorczych Robyg i Robyg Construction.

 • 29 listopada 2017

  Globalworth przejmie większościowy pakiet akcji Griffin Premium RE..

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po zawarciu umowy organizacyjnej i złożeniu zapisów na 67,9 proc. akcji spełniły się wszystkie warunki wezwania Globalworth na akcje Grifin Premium RE.

 • 24 listopada 2017

  Emperia znalazła inwestora. Jeszcze dziś wezwanie z ceną min. 100 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Emperia Holding podpisała umowę inwestycyjną z Maxima Grupe. Inwestor zobowiązał się do ogłoszenia wezwania do sprzedaży 100 proc. akcji właściciela sieci Stokrotka po cenie nie niższej niż 100 zł za akcję.

 • 10 listopada 2017

  Synthos tym razem szykuje odpis na instalację kauczuków w Oświęcimiu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Synthos na tydzień przed rozpoczęciem zapisów w wezwaniu ogłoszonym przez wehikuł inwestycyjny Michała Sołowowa zasygnalizował zamiar przeprowadzenia testów na utratę wartości instalacji do wytwarzania kauczuków typu SSBR w Oświęcimiu. Piątkową sesję akcje spółki chemicznej rozpoczęły od przeceny.

 • 27 października 2017

  Sołowow wycofuje się z giełdy. FTF Galleon ogłosił wezwanie na Synthos

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  FTF Galleon kontrolowany przez Michała Sołowowa ogłosił wezwanie na brakujący pakiet akcji Synthosu, oferując po 4,78 zł za każdy walor. Kosztem 2,4 mld zł kielecki biznesmen chce wycofać się z ostatniego przyczółka na GPW.

 • 19 października 2017

  Cedrob ma drobnych akcjonariuszy Gobarto na widelcu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Walne Gobarto głosami akcjonariusza większościowego przyjęło niekorzystną z punktu widzenia drobnych inwestorów uchwałę w sprawie upoważnienia zarządu do emisji nowych akcji z opcją wyłączenia prawa poboru. Tym samym Cedrob otworzył sobie furtkę do przekroczenia progu 90 proc., a następnie ogłoszenia przymusowego wykupu akcji i wycofania spółki z giełdy.

 • 13 października 2017

  Mespila ogłosiła przymusowy wykup akcji Pagedu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Mespila Investments Limited po przekroczeniu progu 90 proc. w wezwaniu na akcje Pagedu, ogłosiła przymusowy wykup pozostałych 9,9976 proc. akcji od akcjonariuszy mniejszościowych.

 • 04 października 2017

  Globalworth wezwał do sprzedaży akcji Griffin Premium po 5,50 zł sztuka

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Globalworth Real Estate Investments Limited ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Griffin Premium RE.. N.V. po 5,50 zł za akcję, podał pośredniczący Dom Maklerski BZ WBK. W środę rano notowania spółki rosną o blisko 23 proc. do 5,38 zł.

 • Globalworth REI ma ogłosić wezwanie na Griffin Premium po 5,50 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Globalworth Real Estate Investments Limited ogłosi wezwanie na wszystkie akcje Griffin Premium RE.. N.V., z jednoczesnym zamiarem utrzymania notowania akcji spółki na GPW, podano w komunikacie. Zgodnie z postanowieniami umowy inwestycyjnej, cena akcji objętych wezwaniem wyniesie 5,5 zł za akcję i będzie identyczna dla wszystkich akcjonariuszy.

 • 02 października 2017

  Oferta Intermineksu podbiła kurs akcji ZM Ropczyce

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Interminex Handelsgesellschaft m.b.H. ogłosił ofertę zakupu 701 tys. akcji Zakładów Magnezytowych Ropczyce, stanowiących 9,99 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, podał pośredniczący w ofercie Dom Maklerski BDM. Oferowana cena to 27 zł za akcję w okresie do 10 października i 24 zł dla zapisów złożonych 11-13 października.

 • 27 września 2017

  Wezwanie na Drozapol-Profil [DYSKUSJA]

  Opublikowano:
 • 25 września 2017

  Drozapol-Profil: Jesteśmy zdecydowani na wyjście z giełdy, nawet bez skupu 100 proc. akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wojciech Rybka, główny akcjonariusz Drozapol-Profil SA, jeden z wzywających na akcje spółki, rozmawia z redakcją StockWatch.pl o trwającym wezwaniu i strategicznych planach na najbliższe lata.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku