X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wezwania

 • 29 marca 2018

  Akcjonariusze Coliana w ciekawym momencie wzywają na akcje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Coliana ogłosili wezwanie na 41,86 mln akcji po 3,76 zł za sztukę i chcą wycofać spółkę z GPW. Proponowana cena jest wyższa od rynkowej o 8 proc. W czwartek akcje rosną do nawet 3,80 zł.

 • 05 marca 2018

  EJT Investment kupił ponad 1,5 mln akcji Tarczyńskiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestorzy w ramach wezwania sprzedali łącznie 1.510.241 akcji producenta kabanosów. EJT Investment, kontrolowany przez Elżbietę i Jacka Tarczyńskich, umocnił swoją pozycję w akcjonariacie spółki.

 • PCC SE ogłosiło przymusowy wykup akcji PCC Intermodal po 2,66 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PCC SE z siedzibą w Niemczech ogłosiło zamiar nabycia ok. 6,09 mln akcji spółki PCC Intermodal w drodze przymusowego wykupu po cenie 2,66 zł za sztukę, podał Trigon Dom Maklerski jako podmiot pośredniczący.

 • 02 marca 2018

  Rusza przymusowy wykup akcji Robyga po 4 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bricks Acquisitions Limited ogłosiło przymusowy wykup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. W ten sposób fundusz kontrolowany przez Goldman Sachs zdobędzie brakujący pakiet, czyli 5,34 mln akcji (ok. 1,84 proc. kapitału). Podmiotem pośredniczącym w operacji jest Pekao Investment Banking.

 • 28 lutego 2018

  EJT Investment nie odstąpił od transakcji w wezwaniu na akcje Tarczyńskiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment S.à r.l. nie odstąpił od realizacji transakcji nabycia akcji w ramach wezwania na akcje Tarczyński po 14 zł za jeden walor pomimo niespełnienia jednego z warunków wezwania. 

 • 27 lutego 2018

  Orlen po przejęciu Lotosu będzie kontynuował politykę dywidendową

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen będzie kontynuował politykę dywidendową w przypadku ewentualnego przejęcia Grupy Lotos, poinformowała ISBnews spółka. Możliwym scenariuszem jest warunkowe nabycie od Skarbu Państwa 32,99 proc. akcji w Grupie Lotos, a następnie ogłoszenie wezwania do 66 proc., w związku z zamiarem przekroczenia 33 proc. ogólnej liczby głosów w Grupie Lotos, podano także.

 • Orlen zrobił pierwszy krok w kwestii przejęcia Grupy Lotos

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie procesu przejęcia kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos, rozumianej jako nabycie przez PKN Orlen bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. udziału w kapitale zakładowym Grupy Lotos, poinformowała spółka.

 • 23 lutego 2018

  Cyfrowy Polsat wydłużył zapisy w wezwaniu na akcje Netii o miesiąc

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Cyfrowy Polsat ogłosił zmianę dotyczącą terminu zakończenia wezwania na akcje Netii, przesuwając termin na 9 kwietnia. Pierwotnie zapisy miały zakończyć się 5 marca.

 • wczoraj

  Jacek i Elżbieta Tarczyńscy podnoszą cenę w wezwaniu do 14 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment S.à r.l., wehikuł inwestycyjny kontrolowany przez Elżbietę i Jacka Tarczyńskich, podniósł cenę w wezwaniu na sprzedaż akcji spółki Tarczyński z 12,60 zł do 14 zł. Zniesiony został też warunek podjęcia uchwały o zniesieniu dematerializacji akcji jako warunek zawieszający realizację wezwania. 

 • 20 lutego 2018

  Wezwanie na AviaAM Leasing AB, czyli polowanie na tanie latanie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polowanie na tanie i zdrowe fundamentalnie spółki notowane na GPW trwa w najlepsze. Najnowszym celem dużych inwestorów jest litewski AviaAM Leasing AB.

 • 19 lutego 2018

  Fundusze ostro targują się z Elżbietą i Jackiem Tarczyńskimi

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusze zasiadające w akcjonariacie spółki spożywczej tanio skóry nie sprzedadzą. Według najnowszych doniesień, OFE nie zamierzają odpowiadać na wezwanie ogłoszone przez EJT Investment po 12,60 zł walor.

 • 14 lutego 2018

  Cena w wezwaniu na akcje Tarczyńskiego wzrosła do 12,60 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment podnosi cenę w wezwaniu na akcje spółki Tarczyński do 12,60 zł za akcję. We wtorek za jeden walor producenta kabanosów płacono 12,85 zł.

 • 12 lutego 2018

  Ciąg dalszy sprawy prywatyzacji Ciechu. CBA zatrzymało Pawła T., byłego prezesa GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób, w tym Pawła T., byłego wiceministra Skarbu Państwa w rządzie PO-PSL oraz byłego prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. Sprawa dotyczy głośnej prywatyzacji z 2014 r. spółki chemicznej Ciech, na czym Skarb Państwa, zdaniem śledczych, miał stracić nawet ponad 100 mln zł.

 • 08 lutego 2018

  Spółka Abrisu skupiła w wezwaniu 1,92 mln akcji WDX

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ramach wezwania spółka kontrolowana przez Abris Capital Partners kupiła 20,74 proc. akcji WDX, podał pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.

 • 07 lutego 2018

  Akcjonariusze Tarczyńskiego nie sprzedadzą akcji po 10,50 zł w wezwaniu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze spółki spożywczej kręcą nosem na cenę oferowaną przez EJT Investment, której właścicielami są Elżbieta i Jacek Tarczyńscy.

 • 06 lutego 2018

  PKN Orlen przejmuje Unipetrol

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze czeskiego Unipetrolu zgłosili do sprzedaży akcje odpowiadające za 31 proc. kapitału zakładowego spółki.

 • 05 lutego 2018

  Robyg przechodzi pod skrzydła Goldman Sachs

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W wezwaniu na Robyg, ogłoszonym przez Bricks Acquisitions Limited, złożono zapisy na sprzedaż ponad 98 proc. akcji. Transakcje zostaną zawarte 7 lutego, a rozliczone 9 lutego 2018 r.

 • 01 lutego 2018

  PGE wezwała do sprzedaży akcji Kogeneracji po 81,80 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Polska Grupa Energetyczna wezwała do sprzedaży 2,38 mln akcji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja po cenie w wysokości 81,80 zł za każdą akcję, podał pośredniczący Dom Maklerski PKO BP.

 • 29 stycznia 2018

  Goldman Sachs podwyższył cenę w wezwaniu na Robyg do 4 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bricks Acquisitions Limited, pośrednio należący do Goldman Sachs Group, podwyższył cenę w wezwaniu na wszystkie akcje Robyg o 13 proc. - do 4 zł z 3,55 zł za akcję. Pozostałe warunki wezwania nie zmieniają się, w tym okres przyjmowania zapisów, który zakończy się 2 lutego br.

 • 25 stycznia 2018

  Inwestorzy odpowiedzieli na wezwanie na Gekoplast. Spółka zniknie z GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka, która ledwo dwa lata temu zadebiutowała na rynku głównym GPW, niebawem z nim się pożegna. Wzywający skupił niemal wszystkie planowane akcje Gekoplastu i ma otwartą drogę do wycofania spółki z obrotu. 

 • 16 stycznia 2018

  Sołowow ruszył z przymusowym wykupem akcjonariuszy mniejszościowych Synthosu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po osiągnięciu przez FTF Galleon i FTF Columbus - podmioty zależne od Michała Sołowowa - ok. 93,9 proc. kapitału zakładowego Synthosu i ok. 93,9 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, FTF Galleon ogłosił przymusowy wykup pozostałych 80,7 mln akcji spółki po 4,93 zł sztuka, poinformowały Dom Maklerski PKO BP oraz Pekao Investment Banking, pośredniczące w wezwaniu.

 • 12 stycznia 2018

  Vestor DM spodziewa się większej liczby wezwań w 2018 r., pracuje nad 3 IPO

  Opublikowano:

  Vestor Dom Maklerski spodziewa się jeszcze większej aktywności w obszarze przejęć i wezwań na GPW w Warszawie w 2018 r. i dobrego roku na rynku akcji, ocenił wiceprezes Tomasz Bardziłowski. Obecnie Vestor pracuje nad trzema pierwszymi ofertami publicznymi (IPO) na 2018 r. i dwiema ofertami wtórnymi (SPO).

 • Prezes GPW liczy, że część wycofywanych z giełdy spółek wróci na nią za 2-5 lat

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wycofywanie spółek z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) to część ogólnoświatowego trendu, co świadczy m.in. o rozwoju rynku niepublicznego w Polsce, uważa prezes GPW Marek Dietl. Liczy on, że część tych spółek za 2-5 lat powróci na GPW już jako większe podmioty.

 • 10 stycznia 2018

  Fundusze targują się z Goldman Sachs. Nie sprzedadzą akcji Robyga po 3,55 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusze posiadające akcje Robyga oświadczyły, że nie sprzedadzą akcji tej spółki w wezwaniu Bricks Acquisitions Limited po cenie 3,55 zł za jedną akcję ze względu na fakt, że - w ich ocenie - nie odzwierciedla ona wartości godziwej akcji spółki, wynika z listu adresowanego do wzywającego oraz do wiadomości spółki.

 • 03 stycznia 2018

  Roman Karkosik idzie w ślady Sołowowa. Znany inwestor planuje zdjąć z giełdy część kontrolowanych spółek

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Roman Karkosik planuje całkowicie ograniczyć działalność inwestycyjną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w 2018 r. i wycofać część kontrolowanych przez siebie spółek z obrotu, poinformował inwestor.

 • Fortbet ogłosił wezwanie na Fortunę po cenie 29,80 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fortbet Holdings Limited z grupy Penta Investments Limited ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Fortuna Entertainment Group N.V. w związku z planowanym nabyciem akcji w spółce uprawniających wzywającego do 100 proc. łącznej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Fortuny, podał podmiot pośredniczący w wezwaniu - Erste Securities Polska. Fortbet chce skupić 0,68 proc. akcji Fortuny od inwestorów z GPW po cenie 29,80 zł za sztukę oraz 19,82 proc. w ramach dobrowolnego wykupu, który zostanie ogłoszony w Czechach.

 • 28 grudnia 2017

  Rok 2018 będzie rokiem małych spółek i wezwań

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Przyszły rok na warszawskiej giełdzie będzie stał pod znakiem polowania na okazje inwestycyjne wśród małych spółek. Katalizatorem wzrostów będą kolejne wezwania na atrakcyjnie wyceniane maluchy. 

 • 21 grudnia 2017

  Synthos zniknie z giełdy. Sołowow wkrótce ogłosi przymusowy wykup

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kontrolowany przez Michała Sołowowa fundusz FTF Galleon dopiął swego. W ramach wezwania skupi blisko 416 mln akcji Synthosu, dzięki czemu przekroczy próg 90 proc. głosów na WZ. Zdjęcie spółki z giełdy, to już tylko kwestia czasu.

 • 19 grudnia 2017

  Co inwestorzy mogą ugrać na wezwaniu na Soho Development

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wtorek to ostatni moment na udział w wezwaniu na Soho Development. Spółka sprzedała nieruchomość komercyjną i uzyskane środki zamierza przeznaczyć na skup akcji własnych w celu umorzenia. Sprawdzamy, czy warto wziąć udział w wezwaniu i co można przy tej okazji ugrać.

 • 18 grudnia 2017

  Jest wezwanie na 1,69 mln akcji Sare po 22,70 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tomasz Pruszczyński w porozumieniu z Polinvest 7 S.a.r.l chcą wykupić akcje spółki z branży e-mail marketingu notowane na GPW. W tym celu ogłosili wezwanie na 1.696.021 walorów po cenie 22,70 zł za sztukę.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku