X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Waluty

 • dzisiaj

  Analiza techniczna wskazuje, że złoty zakończył półroczny trend wzrostowy

  Opublikowano:

  Ostatnie dni upłynęły pod znakiem umocnienia złotego, który odrabiał straty z ostatnich kilku tygodni. Dziś o jego losach zdecyduje przede wszystkim to, co do powiedzenia będą mieli bankierzy centralni. Zwłaszcza Janet Yellen i Mario Draghi.

 • wczoraj

  Co dalej z kursem EUR/USD – analiza danych makro, pozycji dużych graczy i sytuacji na wykresie

  Opublikowano:

  Siła dolara, którą obserwowaliśmy po ubiegłorocznych wyborach w USA właśnie wyparowała. Indeks dolarowy pokazujący kondycję amerykańskiej waluty jest na poziomach z 9 listopada 2016 roku. Administracja prezydenta Trumpa wiele naobiecywała, jednak niewiele z tych obietnic wynika.

 • 20 czerwca 2017

  Dane z polskiej gospodarki mogą we wtorek wesprzeć złotego

  Opublikowano:

  Publikowane dziś przez GUS dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej mogą wesprzeć złotego, ale nie zmienią oczekiwań co do działań RPP i nie przesądzą o losach złotego w najbliższych tygodniach.

 • 13 czerwca 2017

  Inflacja w Wielkiej Brytanii najwyższa od 4 lat. Funt odrabia powyborcze straty

  Opublikowano:

  Najwyższa od czterech lat inflacja na Wyspach, a także rosnące oczekiwania na tzw. miękki Brexit, umacniają we wtorek funta, który koryguje powyborczą przecenę. Perspektyw wciąż jednak pozostają mgliste.

 • 09 czerwca 2017

  Polityczny chaos w Wielkiej Brytanii po przyspieszonych wyborach. Funt potaniał o 9 groszy

  Opublikowano:

  Nie wiadomo, kto będzie teraz rządził, kto będzie premierem i kto będzie negocjował Brexit. Nie dziwi więc, że w reakcji na pierwsze sondażowe wyniki funt potaniał aż o 9 gr. A to dopiero początek jego przeceny.

 • Torysi na przegranej pozycji w exit poll. Funt traci na wszystkich frontach

  Opublikowano:

  Wynik głosowania jest szokiem. Identycznie było rok temu, w 2015 roku wybory parlamentarne też przyniosły nieoczekiwaną wiktorię Torysów. Premier May w kwietniu zdecydowała zwołać przedterminowe wybory by powiększyć najmniejszą od trzech dekad, kilkunastogłosową przewagę obozu rządzącego w parlamencie. Stan naszej wiedzy o 23:30 mówi, że liczba głosów Torysów spadnie prawdopodobnie z 330 do 314 (na 650 możliwych).

 • 06 czerwca 2017

  Pogorszenie klimatu inwestycyjnego szkodzi złotemu, RPP bez wpływu

  Opublikowano:

  Pogorszenie klimatu inwestycyjnego na świecie i związany z tym wzrost awersji do ryzyka ciąży we wtorek złotemu. W kolejnych dniach pozostanie on pod wpływem rynków globalnych, natomiast bez echa pozostanie rozpoczynające się dziś posiedzenie RPP.

 • 31 maja 2017

  W środę w centrum uwagi dane o PKB i inflacji w Polsce

  Opublikowano:

  Złoty może zaliczyć maj do udanych. Umocnił się o 0,7 proc. do euro, o 1,2 proc. do szwajcarskiego franka i o 2,8 proc. do dolara. Ostatnim akordem kończącego się miesiąca będzie dzisiejsza publikacja danych o polskim PKB i inflacji.

 • wczoraj

  Waluty EM pod presją ropy – komentarz walutowy

  Opublikowano:
 • 25 maja 2017

  Ustalenia OPEC mogą sprowokować do realizacji zysków

  Opublikowano:
 • 17 maja 2017

  Komentarz: Dolar najtańszy od roku, euro i frank od dwóch lat

  Opublikowano:

  Złoty we wtorek mocno zyskał na wartości do głównych walut, reagując w ten sposób na dobre dane o polskim PKB. W efekcie dolar był najtańszy od roku, a euro i frank od dwóch lat. Środa może przynieść odreagowanie tego ruchu. W tle będzie pozostawać posiedzenie RPP.

 • 16 maja 2017

  Komentarz: Złoty umacnia się w oczekiwaniu na świetne dane o polskim PKB

  Opublikowano:

  W I kwartale 2017 polska gospodarka przyspieszyła prawdopodobnie do 4,1 proc. z 2,5 proc. kwartał wcześniej, notując najlepszy wynik od IV kwartału 2015 roku. W oczekiwaniu na te dane złoty umacnia się do głównych walut.

 • 11 maja 2017

  Komentarz: Złoty traci do euro, dolara i franka szwajcarskiego

  Opublikowano:

  Złoty od rana mocno traci do głównych walut, będąc dziś jedną z najgorzej zachowujących się walut regionu. Wyjątkiem jest tylko relacja do i tak słabo spisującego się funta brytyjskiego.

 • 10 maja 2017

  Komentarz: Złoty odrabia poniedziałkowo-wtorkowe straty

  Opublikowano:

  Złoty w środę zyskuje do euro, dolara i szwajcarskiego franka, pozostając stabilnym do funta, po tym jak początek tygodnia upłynął pod znakiem jego osłabienia. Zwrot na rynku walutowym z początku tygodnia pozostaje jednak faktem i w perspektywie miesiąca należy się liczyć ze wzrostem kursów walut.

 • 09 maja 2017

  Komentarz: Zwrot na złotym, waluty tańsze już nie będą

  Opublikowano:

  We wtorek złoty stracił w relacji do dolara i funta, pozostał stabilny do euro i umocnił się do szwajcarskiego franka. Nie ma jednak wątpliwości, że właśnie dokonuje się zwrot i waluty już tańsze nie będą.

 • 08 maja 2017

  Komentarz walutowy: Macron już nie pomaga, inwestorzy realizują zyski

  Opublikowano:

  Wygrana Macrona jest z punktu widzenia rynków finansowych dobrą informacją. istotnie ogranicza ryzyko polityczne. Tyle tylko, że ten wybór jest już uwzględniony w cenach. Dlatego po pierwszej pozytywnej reakcji, inwestorzy szybko przystąpili do realizacji zysków.

 • 02 maja 2017

  Czas na Sell in May and go away? W centrum uwagi PZU, LPP i Kruk

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Pierwsza majowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od wzrostów indeksów. Maj na giełdach cieszy się jednak złą sławą. Doskonale obrazuje to znane amerykańskie powiedzenie Sell in May and go away. Czy krajowi inwestorzy ponownie mają się czego obawiać?

 • 01 maja 2017

  Popyt w blokach startowych – analiza techniczna USD/CHF

  Opublikowano:

  Notowania dolara do franka szwajcarskiego znalazły się w ciekawym momencie technicznym. Na wykresie rysuje się formacja odwróconej głowy z ramionami, która daje szansę na swing tradingowe longi.

 • 28 kwietnia 2017

  Spadek kursu dolara odbije się na wyniku kwartalnym 11 bit studios

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  11 bit Studios prognozuje, że w związku ze znaczącym, 5,6-proc. spadkiem kursu USD/PLN pomiędzy 31 grudnia 2016 r. a 31 marca 2017 r. grupa zakończy I kwartał 2017 r. ujemnym wynikiem netto.

 • 20 kwietnia 2017

  Kometarz rynkowy: Świetne dane nie pomogły złotemu i giełdzie

  Opublikowano:

  Marzec przyniósł silne przyspieszenie polskiej gospodarki. Ruszyły przede wszystkim unijne inwestycje. Niewykluczone, że w I kwartale wzrost PKB sięgnie 4 proc. Te optymistyczne sygnały jednak nie znalazły pozytywnego przełożenia na złotego i ceny akcji na warszawskiej giełdzie.

 • 19 kwietnia 2017

  Funt może być jeszcze droższy. Nawet po 5,30 zł

  Opublikowano:

  W środę złoty może korygować wcześniejsze umocnienia do euro, dolara i szwajcarskiego franka, jednocześnie dalej tracąc w relacji do brytyjskiego funta.

 • 18 kwietnia 2017

  Theresa May ogłasza wybory w czerwcu! Co dalej z funtem?

  Opublikowano:

  Brytyjska premier poinformowała, że chce rozpisania przedterminowych wyborów, które odbyłyby się już 8 czerwca. Funt początkowo zareagował spadkiem, tak samo jak europejskie giełdy, ale szybko odrobił straty i zaczął się umacniać. Jaka teraz czeka przyszłość brytyjską walutę?

 • 13 kwietnia 2017

  Trump: Dolar jest zbyt silny

  Opublikowano:

  W tym roku zajączek wielkanocny przybrał dla inwestorów postać Trumpa. To właśnie podejmowane przez prezydenta USA działania lub wypowiedziane słowa są w ostatnim czasie tematem numer jeden na rynkach finansowych.

 • 12 kwietnia 2017

  Komentarz walutowy: Geopolityka (póki co) bez wpływu na złotego

  Opublikowano:

  Złoty lekko zyskuje po dwóch dniach przeceny. Póki co wzrost napięcia geopolitycznego na linii USA - Korea Północna nie wpływa na jego notowania. Gdyby było inaczej za główne waluty trzeba by zapłacić 5-7 gr drożej.

 • 11 kwietnia 2017

  Dolar wrócił powyżej 4 zł i jest najdroższy od prawie miesiąca

  Opublikowano:

  We wtorek złoty traci na wartości. W tym do dolara, który po prawie miesięcznej przerwie wrócił powyżej 4 zł. Nie jest wykluczone, że zagości tu na dłużej.

 • 10 kwietnia 2017

  Popyt ma szansę na kontratak – analiza techniczna EUR/USD

  Opublikowano:

  W piątek notowania eurodolara dotarły do ważnego wsparcia, które rysuje szansę na solidne odbicie. Jeśli popyt obroni linię trendu, EUR/USD może powędrować nawet w rejon 1,0780, co dałoby szansę na zarobienie prawie 200 pipsów.

 • 07 kwietnia 2017

  Nerwowo na rynkach finansowych po ataku USA na bazę w Syrii

  Opublikowano:

  Ceny złota i ropy gwałtownie wzrosły, umocnił się japoński jen, dolar jest słabszy, a nastroje na giełdach gorsze po ataku odwetowym USA na bazę lotniczą w Syrii. To obecnie temat numer jeden na rynkach finansowych.

 • 06 kwietnia 2017

  Gorąco na czeskiej koronie, przy okazji zyskuje też złoty

  Opublikowano:

  Po prawie 3,5 roku interwencji Bank Czech zrezygnował z utrzymywania kursu korony na poziomie 27 za euro. W efekcie ta umocniła się aż o 1,6 proc. Przy okazji zyskał też złoty.

 • Amerykanie dali sygnał do wyprzedaży akcji, w grze JSW i Synthos

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Od przeceny rozpoczęła się czwartkowa sesja na giełdzie w Warszawie. Indeks WIG20 traci blisko 1 proc. Strach nad Wisłę przypłynął z USA, gdzie opublikowane wczoraj tzw. minutki Fed załamały Wall Street.

 • 05 kwietnia 2017

  Mocny start i cofnięcie, formacja RGR na WIG20? W grze JSW i KGHM

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Indeks WIG20 rozpoczął środową sesję od mocnego startu. Szybko jednak wyższe poziomy zostały przez inwestorów wykorzystane do realizacji zysków. To zachowanie wspiera teorię o budowanej na wykresie formacji głowy z ramionami.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku