X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Waluty

 • wczoraj

  Komentarz walutowy: Euro koryguje spadki, możliwy powrót do 4,22 zł

  Opublikowano:

  Mocne euro na rynkach światowych, wsparte dodatkowo przez najnowsze dane z Europy, skutkuje wzrostem EUR/PLN. Tym samym została przerwana seria sześciu kolejnych spadkowych dni.

 • 20 listopada 2017

  Niemiecka polityka osłabia złotego, polskie dane mogą go umocnić

  Opublikowano:

  Zerwane rozmowy koalicyjne w Niemczech i związany z tym spadek EUR/USD, osłabia w poniedziałkowy poranek złotego. W drugiej połowie dnia powinny go jednak wesprzeć oczekiwane świetne dane z polskiej gospodarki.

 • 17 listopada 2017

  Komentarz walutowy: Frank szwajcarski wkrótce po 3,50 zł?

  Opublikowano:
 • 14 listopada 2017

  Dane o PKB w centrum uwagi. Złoty może zyskiwać

  Opublikowano:

  Oczekiwane w III kwartale br. znaczące przyspieszenie wzrostu gospodarczego w Polsce, przy jednocześnie malejącej inflacji w USA, co zmniejsza pole do podwyżek stóp procentowych przez Fed, może we wtorek wesprzeć złotego.

 • 10 listopada 2017

  Złoty utknął w konsolidacji, RPP go z niej nie wyrwała

  Opublikowano:

  Złoty w relacji do euro i dolara tkwi w konsolidacji. Środowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, jakkolwiek było jednym z ciekawszych w ostatnich miesiącach, z tej konsolidacji go nie wyrwało. Być może takim impulsem będą dane o polskim PKB?

 • 06 listopada 2017

  Komentarz walutowy: Złoty czeka na posiedzenie RPP

  Opublikowano:

  Dziś kurs euro prawdopodobnie pozostanie w przedziale 4,24-4,25 zł. Szansa na spadek EUR/PLN może pojawić się we torek. O wszystkim jednak zdecyduje kończące się w środę posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

 • 03 listopada 2017

  Komentarz walutowy: Dolar drożeje w oczekiwaniu na dane z USA

  Opublikowano:

  W piątek dolar drożeje o 1 gr w oczekiwaniu na popołudniową serię danych makroekonomicznych z USA. To one, a właściwie to na ile okażą się lepsze lub gorsze od prognoz, zdecydują o losach USD/PLN.

 • 02 listopada 2017

  Komentarz walutowy: Gorący czwartek na funcie

  Opublikowano:

  To może być prawdziwie gorący czwartek na funcie. Dzisiejsze sygnały Banku Anglii mogą nie tylko sprowokować kilkugroszowe wahania, ale też przesądzić o losach waluty w najbliższych tygodniach.

 • 27 października 2017

  Komentarz walutowy: Wyprzedaż EUR/USD ciąży złotemu

  Opublikowano:

  Fala wyprzedaży EUR/USD po wczorajszym posiedzeniu ECB, która sprowadziła kurs na 3-miesięczne minima, mocno ciąży złotemu. Publikowane dziś dane nt. amerykańskiego PKB mogą tę presję jeszcze wzmóc. Niemniej jednak złotemu nie grozi dłuższa przecena. Nie przed listopadowym posiedzeniem RPP.

 • 26 października 2017

  Komentarz walutowy: Oczy zwrócone na Europejski Bank Centralny

  Opublikowano:

  W czwartek oczy całego walutowego świata będą zwrócone w kierunku Frankfurtu, gdzie o polityce monetarnej w strefie euro będzie decydował Europejski Bank Centralny. To będzie również główne wydarzenie dnia na rynku złotego.

 • 25 października 2017

  Frank kosztuje mniej niż 3,62 zł i jest najtańszy od 33 miesięcy

  Opublikowano:

  Notowania szwajcarskiego franka spadły poniżej 3,62 zł i znalazły się najniżej od tzw. czarnego czwartku (15 stycznia 2015 roku), gdy Narodowy Bank Szwajcarii zrezygnował z obrony tej waluty przed umocnieniem, co wywołało momentalny skok jej notowań do 4,70 zł.

 • Komentarz walutowy: To może być gorąca środa dla funta

  Opublikowano:

  Publikacja danych nt. brytyjskiego PKB za III kwartał br. może wyrwać notowania GBP/PLN z obserwowanej w tym tygodniu konsolidacji, rozpoczynając grę pod listopadowe posiedzenie Banku Anglii.

 • wczoraj

  Czas na korektę notowań złotego

  Opublikowano:

  Złoty zakończył poprzedni tydzień umocnieniem, wspierany przez pozytywny sentyment do walut regionu, dobre dane makroekonomiczne, a także nadzieje na niespodziankę ze strony S&P. Ten tydzień powinie przynieść korektę jego notowań.

 • 20 października 2017

  Dlaczego agencja S&P podniesie ocenę Polski i co z tego wyniknie

  Opublikowano:

  Agencja S&P ma wszelkie argumenty, żeby jeszcze dzisiaj podnieść ocenę wiarygodności kredytowej (rating) Polski. Aczkolwiek raczej perspektywę, niż sam rating. Taka decyzja nie jest jeszcze uwzględniona w cenach.

 • 17 października 2017

  CHF/PLN najniżej od 2015 r.

  Opublikowano:
 • 16 października 2017

  Kurs EUR/CZK znów najniżej od 2013 r. [TRADING]

  Opublikowano:
 • Merkel przegrywa w Dolnej Saksonii, USD znajduje oparcie

  Opublikowano:
 • 09 października 2017

  Komentarz walutowy: Złoty czeka, funt koryguje, a lira jest wyprzedawana

  Opublikowano:

  W poniedziałek złoty nieznacznie zyskuje do euro i dolara, wciąż pozostając pod głównym wpływem czynników globalnych. Swoją wcześniejszą przecenę koryguje funt. Jednocześnie gorąco jest na tureckiej lirze, która gwałtownie traci na wartości.

 • 05 października 2017

  Euro w odwrocie wobec rozmów o rekalibracji QE [TRADING]

  Opublikowano:
 • 27 września 2017

  Euro najwyżej od pół roku, dolar drożeje o 11 groszy

  Opublikowano:

  Euro jest dziś najdroższe w relacji do złotego od pół roku. Dolar od początku tygodnia podrożał o prawie 11 groszy, a szwajcarski frank o 9 groszy. Czy ta masowa ucieczka od złotego oznacza koniec dobrej passy polskiej waluty?

 • 25 września 2017

  Złoty nieco słabszy o poranku, wybory w Niemczech ciążą euro

  Opublikowano:

  Ostatni tydzień września rozpoczął się od niewielkiego osłabienia złotego. Lekko spadają też notowania EUR/USD, którym ciążą wyniki niedzielnych wyborów w Niemczech.

 • 18 września 2017

  Kropiwnicki zaszkodził złotemu

  Opublikowano:

  W poniedziałek złoty lekko traci na wartości. Zaszkodziła mu kolejna wypowiedź członka Rady Polityki Pieniężnej (RPP) sugerująca brak pospiechu w podnoszeniu stóp procentowych. Tym razem padła ona z ust Jerzego Kropiwnickiego.

 • 14 września 2017

  Bank Anglii zapowiada podwyżki stóp procentowych. Funt mocno drożeje

  Opublikowano:

  Kurs funta gwałtownie wystrzelił w górę, po tym jak Bank Anglii zakomunikował, że konieczne mogą być szybsze podwyżki stóp procentowych niż to się obecnie zakłada. Jeszcze w tym roku kurs GBP/PLN może wrócić do 5 zł.

 • 13 września 2017

  Frank drożeje przed posiedzeniem Narodowego Banku Szwajcarii

  Opublikowano:

  Od końca sierpnia kurs CHF/PLN porusza się w wąskim przedziale 3,70-3,74 zł. Nieco ożywienia do handlu może wnieść czwartkowe posiedzenie SNB. Zmiana stóp procentowych w Szwajcarii wprawdzie nie jest oczekiwana, ale bank może odnieść się do obecnego kursu franka.

 • 12 września 2017

  S&P może dziś podnieść prognozy dla Polski

  Opublikowano:

  Agencja S&P prawdopodobnie podąży śladem Moody's i jeszcze dziś podniesie prognozy dla polskiej gospodarki, wspierając tym samym złotego i rozbudzając nadzieję na korektę w górę ratingu w październiku.

 • 31 sierpnia 2017

  Odczyty nt. PKB i inflacji w cenie złotego. Trwa korekta na dolarze

  Opublikowano:

  Opublikowane przez GUS dane o polskim PKB i inflacji nie wywołały większych emocji na rynku walutowym. Euro i frank stabilizują się do złotego, natomiast dolar kontynuuje korekcyjne odbicie i dziś płacono za niego już ponad 3,60 zł.

 • 30 sierpnia 2017

  Zwrot na dolarze, wspierają go mocne dane z USA

  Opublikowano:

  Dolar drożeje w środę o 2 grosze, a od wtorkowego minimum już o 4,5 gr. Wspierają go zaskakująco dobre dany z amerykańskiego rynku pracy, a także najsilniejszy od ponad dwóch lat wzrost gospodarczy w USA.

 • 29 sierpnia 2017

  Koreańska wyprzedaż na GPW. Złoty traci do euro i franka

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Korea Północna mocno wystraszyła inwestorów, stając się pretekstem do silnej wyprzedaży akcji. Z tego samego też powodu złoty osłabił się we wtorek do euro i szwajcarskiego franka. Historia uczy jednak, że geopolityka to impuls jedynie do krótkoterminowych wahań.

 • Co dalej z rynkami akcji, surowców i walut – 10 prognoz Marcina Kiepasa

  Opublikowano:

  Co czeka warszawską giełdę tej jesieni, na jakich poziomach rok zakończą główne indeksy GPW, ile w najbliższych miesiącach zapłacimy za funta, franka, euro, oraz jak wysoko poszybują jeszcze ceny miedzi i złota? Na te i wiele innych pytań odpowiadał dzisiaj na czacie inwestorskim Marcin Kiepas, główny analityk Fundacji FxCuffs.

 • 22 sierpnia 2017

  Inwestycja w kryptowaluty jest opłacalna, ale ryzykowna. Powstaje coraz więcej wirtualnych walut i giełd obrotu nimi

  Opublikowano:

  W styczniu 2017 r. wartość BitCoina przebiła cenę uncji złota, zaś w lipcu podskoczyła do rekordowego poziomu 3.300 dolarów. Tylko w ciągu ostatniego roku wirtualna waluta zyskała na wartości ponad trzykrotnie. 


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku