X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: vistula

 • 14 marca 2017

  GPW broni zdobyczy. Ciąg dalszy burzy wokół Briju i Integer.pl

  W południe warszawskie indeksy notują niewielkie zmiany i dzielnie bronią poniedziałkowych zdobyczy. Gorącym tematem sesji jest kolejna odsłona drastycznej przeceny na kursie Briju oraz kontrowersji wokół wezwania na akcje Integer.pl.

 • 02 grudnia 2016

  7 wzrostowych spółek w najnowszych rekomendacjach

  Mimo napiętej sytuacji, rok 2016 był bardzo dobry dla uważnych inwestorów giełdowych. Sprzyjająca koniunktura podpompowała zyski w przemyśle, handlu i budowlance, co przełożyło się na wysokie zyski na akcjach. StockWatch.pl sprawdził, które spółki zdaniem maklerów utrzymają tempo wzrostu w kolejnych kwartałach.

 • 24 listopada 2016

  Polska giełda na fali wznoszącej, bohaterami sesji KGHM i CD Projekt

  Nieobecność graczy z USA spowodowana Świętem Dziękczynienia przekłada się na skromną zmienność i niewielkie obroty na europejskich parkietach. Na czwartą z rzędu wzrostową sesję pracuje warszawski WIG20, który już na starcie notowań przeskoczył psychologiczną barierę 1.800 pkt.

 • 24 października 2016

  Prognozy na IV kwartał dla ośmiu gorących spółek modowych

  Spółki modowe dawno nie miały tak sprzyjającej pogody na początku najważniejszego kwartału. StockWatch.pl sprawdził wśród maklerów, jak przełoży się to na wyniki producentów odzieży i obuwia.

 • 10 października 2016

  7 ciekawych spółek na złotą jesień w portfelach maklerów

  Październikowe wzrosty na GPW idą w parze z kolejną falą wysokich rekomendacji. StockWatch.pl w oparciu o najnowsze raporty sprawdził, które spółki zdominują portfele maklerów w końcówce 2016 roku.

 • 29 września 2016

  Maklerzy przycięli wyceny akcji CCC, LPP i Vistuli

  Analitycy Millennium DM mają neutralne podejście do akcji CCC i LPP, choć wyceniają je poniżej bieżących kursów na GPW. Top-pickiem biura jest Vistula z ceną docelową wyższą o 18 proc. od notowań rynkowych. 

 • 26 września 2016

  6 spółek w ciekawych transakcjach funduszy i insiderów

  Znaczący inwestorzy i czołowe fundusze inwestycyjne ruszyli do dużych transakcji na akcjach znanych spółek. StockWatch.pl sprawdził, gdzie, dlaczego i po jakich cenach zawarto ostatnio najciekawsze transakcje.

 • 05 września 2016

  Kurs Almy łapie oddech po sprzedaży pakietu akcji Vistuli za 17 mln zł

  W poniedziałek akcje borykającej się z problemami finansowymi sieci delikatesów rosną o 15 proc. Inwestorzy liczą, że pozyskane ze sprzedaży akcji Vistuli środki poprawią sytuację płynnościową Almy.

 • 31 sierpnia 2016

  Vistula z Lewandowskim w składzie tylko nieznacznie poprawiła zyski

  Przecena akcji odzieżowej spółki na starcie środowej sesji to sygnał, że rynek liczył na więcej. Niższe zyski operacyjne wypracował sektor odzieżowy, gdzie w wyniki biły m.in. wyższe koszty najmu i zwiększone wydatki na reklamę i marketing.

 • 16 sierpnia 2016

  7 ciekawych spółek modowych przed wynikami kwartalnymi

  Rynek czeka na kolekcję raportów za II kwartał sygnowaną przez wiodących przedstawicieli branży modowej. StockWatch.pl sprawdził, jakich wyników spodziewają się rynkowi eksperci po ciekawych spółkach obuwniczych i odzieżowych.

 • 08 sierpnia 2016

  Nowe ceny docelowe dla akcji trzech znanych spółek z branży modowej

  Eksperci z biur maklerskich odświeżyli wyceny akcji giełdowych producentów odzieży. DM BOŚ zaleca sprzedaż akcji LPP oraz kupno walorów Vistuli. Z kolei DM BDM widzi potencjał wzrostowy w przecenionych papierach Bytomia.

 • 13 lipca 2016

  10 spółek z GPW typowanych pod fuzje i przejęcia

  Z giełdy znikają kolejne ciekawe spółki. W zeszłym roku było 30 wezwań na akcje, w tym roku już 17. Kapitał funduszy i inwestorów prywatnych płynie do Polski by skorzystać z niskich wycen ciekawych spółek. StockWatch.pl sprawdził, kto jeszcze może w niedługim czasie paść łupem przejęcia.

 • 30 czerwca 2016

  Analiza techniczna 4 spółek wygrywających na EURO 2016

  Polska reprezentacja dała solidnego kopa w górę swoim sponsorom oraz spółkom korzystającym na emocjach wokół EURO 2016. Z pomocą eksperta z SGH zbadaliśmy, jak pod dalszą rozgrywkę giełdową ustawiły się na boisku kursy akcji czterech beneficjentów sportowej imprezy.

 • 15 czerwca 2016

  Złota jedenastka giełdowych rozgrywek EURO 2016

  W mistrzostwach Europy Polacy grają o coś więcej niż awans na dużej imprezie piłkarskiej. Sukces polskiej drużyny może wyzwolić dodatkowe pokłady popytu konsumpcyjnego, tak jak było za czasów pamiętnej Małyszomanii. StockWatch.pl sprawdził, które giełdowe spółki w związku z tym powinny najmocniej trzymać kciuki za naszą reprezentację.

 • 06 czerwca 2016

  Analiza czterech znanych spółek w ciekawym momencie technicznym

  Wraz z ekspertem od analizy technicznej z SGH przyjrzeliśmy się bliżej czterem spółkom, których akcje znalazły się w ciekawej sytuacji technicznej. Analizujemy perspektywy dla przecenionych walorów PZU i GPW oraz pnących się na nowe szczyty Vistuli i Amiki.

 • 06 maja 2016

  Analiza techniczna czterech błyszczących pereł parkietu

  Mimo kilkutygodniowych spadków warszawskich indeksów, na GPW wciąż można znaleźć spółki, których akcje pędzą w górę. Ekspert od analizy technicznej z SGH specjalnie dla StockWatch.pl oszacował szanse na osiągnięcie nowych szczytów przez notowania Próchnika, Vistuli, Zetkamy i Wirtualnej Polski.

 • 04 maja 2016

  GPW wraca do gry z bólem głowy, gorąco na KGHM, Ciechu i Vistuli

  Pierwsza sesja po weekendzie majowym przynosi polskim inwestorom zimny prysznic. W środę warszawskie indeksy nadrabiają zaległości, a główne parkiety w Europie pogłębiają wtorkową przecenę.

 • 06 kwietnia 2016

  10 ciekawych spółek z branży modowej u progu wiosny

  Ferie świąteczne i kapryśna pogoda namieszały w tegorocznych wynikach giełdowych producentów odzieży i obuwia. Jednak zdaniem ekspertów przepytanych przez StockWatch.pl, słaby pierwszy kwartał to tylko drobne potknięcie. W raportach sprzedażowych za kwiecień może pojawić się wielka niespodzianka.

 • 17 marca 2016

  8 najważniejszych raportów finansowych szczytu sezonu

  Początek nadchodzącego tygodnia na GPW zapowiada się gorąco. Tylko w poniedziałek wyniki roczne opublikuje blisko 150 spółek i będzie to szczyt sezonu. StockWatch.pl sprawdził, co mogą pokazać najciekawsze spółki z newralgicznych branż.

 • 04 marca 2016

  Vistula z Lewandowskim w składzie trzyma dwucyfrową dynamikę

  Obecność najlepszego polskiego piłkarza w kampanii reklamowej przyniosła odzieżowo-jubilerskiej grupie szczęście. W lutym przychody Vistuli wzrosły o blisko 16 proc. Teraz przed spółką publikacja wyników za cały 2015 r. Analitycy spodziewają, że sprzedaż przekroczy 0,5 mld zł, a zysk netto podskoczy o 55 proc. do 31,5 mln zł.

 • 15 lutego 2016

  Inwestorzy rzucili się na akcje, w grze JSW, PGE i Kredyt Inkaso

  Odbicie cen ropy oraz świetna sesja na giełdach w Azji to główne czynniki odpowiadające za szampańskie nastroje na europejskich rynkach. Przed południem DAX i CAC40 zyskują 2-3 proc., a warszawski WIG20 rośnie o 1,4 proc. 

 • 03 lutego 2016

  Przegląd styczniowych raportów pięciu małych spółek modowych

  Giełdowi producenci odzieży i obuwia w styczniu nadrabiali straty po wyjątkowo nieudanym grudniu. Tym razem do zakupów, oprócz niskich cen, zachęcała mroźna pogoda.

 • 29 stycznia 2016

  10 mocnych spółek na trudny 2016 rok wg Millennium DM

  Biuro spodziewając się kolejnego trudnego roku na rynku akcji zaleca akumulowanie walorów zdrowych fundamentalnie spółek. Za dobrą lokatę kapitału uważa też wybrane surowce rolne.

 • 26 stycznia 2016

  Giełdowe spółki handlowe stracą na nowym podatku ok. 600 mln zł

  Resort finansów przedstawił szczegóły projektu ustawy, która pozwoli sięgnąć do kieszeni sporej grupy spółek handlowych notowanych na GPW. Wyliczenia StockWatch.pl wskazują, że nowa danina zabierze niektórym spółkom nawet ponad połowę rocznych zysków. We wtorek za realizację obietnic polityków słono płacą akcjonariusze Almy, Oponeo.pl, Baltony, Gino Rossi oraz Empiku.

 • 12 stycznia 2016

  Perspektywy na 2016 rok dla 9 szykownych spółek modowych

  Anomalie pogodowe, słabe wyniki sprzedażowe i nowy podatek przygasiły notowania rynkowych gwiazd z sektora modowego. Zwolennicy tańszego podkupywania akcji ciekawych spółek zacierają ręce. StockWatch.pl sprawdził więc, jak czołowi producenci odzieży i obuwia z GPW odnajdą się w nowym roku.

 • 23 listopada 2015

  9 giełdowych misiów smacznie drzemiących w portfelach maklerów

  Świeże wyniki za III kwartał oraz korekta na rynku akcji zmobilizowały maklerów do szukania okazji inwestycyjnych. StockWatch.pl z listopadowych rekomendacji wybrał dziewięć najciekawszych spółek, których akcje warto zatrzymać w portfelu na zimę.

 • 09 listopada 2015

  7 ciekawych spółek, których wyniki warto mieć na oku

  W tym tygodniu na rynek trafi jeszcze prawie 500 raportów z wynikami za III kwartał. StockWatch.pl wytypował pierwszy garnitur giełdowych misiów z predyspozycjami na gwiazdy obecnego sezonu.

 • 30 października 2015

  Maklerzy przypięli Vistuli kolejną rekomendację z wyceną powyżej 3 zł

  DM BOŚ wycenia akcje spółki jubilersko-modowej z 14-proc. potencjałem wobec ceny giełdowej. Biuro oczekuje znacznej poprawy wyników w III kwartale, głównie dzięki ożywieniu przychodów i stabilizacji marż w poszczególnych segmentach.

 • Bogdanka piętą achillesową indeksu WIG20, w grze GPW i Vistula

  Warszawski rynek wyjątkowo mocno przejął się obawami o grudniową podwyżkę stóp procentowych w USA. W efekcie dzisiejsza sesja upływa pod znakiem ostrożnego odrabiania pokaźnych strat z czwartku. Jednak w szerszej perspektywie - od strony technicznej - indeks WIG20 szykuje się do ponownego testu tegorocznych minimów.

 • 13 października 2015

  15 kandydatów na giełdowe gwiazdy trzeciego kwartału

  Na Wall Street trwa sezon wyników, a w Polsce pierwsze spółki podzielą się sprawozdaniami dopiero za tydzień. Na większość trzeba będzie jednak poczekać jeszcze miesiąc. StockWatch.pl na progu nowego sezonu wynikowego sprawdził, które spółki mają szansę wyróżnić się ponadprzeciętnymi wynikami.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com