X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: trakcja

 • 16 marca 2017

  GPW w ramionach hossy. Wzrosty na Alior Banku, KGHM i AmRest

  Giełdy w Europie z entuzjazmem przyjęły środową decyzję FED oraz rozstrzygnięcie wyborów w Holandii. W czwartek rewelacyjną formę prezentuje WIG20, który rośnie o ponad 2 proc. i ustanawia nowe tegoroczne szczyty.

 • 13 marca 2017

  Raport: Spekulacje i fundamenty wśród giełdowych spółek budowlanych

  Wychodząca z wieloletniej zapaści budowlanka kusi inwestorów, szczególnie że tegoroczne wzrosty na kursach akcji niektórych spółek idą w setki procent. StockWatch.pl sprawdził, ile w obecnych wycenach PBG i Polimeksu-Mostostalu jest fundamentów, a na ile ich kapitalizacja to efekt spekulacji i pobożnych życzeń.

 • 15 lutego 2017

  Indeksy zjechały do pit-stopu, w grze KGHM, Tauron oraz Budimex

  Po szaleńczym rajdzie głównym indeksom w Warszawie zaczyna brakować paliwa. W południe największy spadek notuje WIG20, który traci 0,3 proc. i jest w ogonie europejskiej stawki.

 • 09 lutego 2017

  WIG20 zdobywa ważny szczyt, w grze Pekao, CD Projekt i The Farm 51

  Warszawska giełda jest dzisiaj jedną z najmocniejszych w Europie. WIG20 rozpoczął dzień od udanego ataku na magiczny poziom 2.100 pkt. Nowy tegoroczny szczyt indeksu blue chipów to zasługa świetnej formy notowań banków i koncernów paliwowych.

 • wczoraj

  11 faworytów Noble Securities w strategii na 2017 rok

  Biuro przekonuje, że wiele negatywnych czynników jest już w cenach i oczekuje dodatniego wyniku WIG20 na koniec roku. W tegorocznym portfelu prym wiodą spółki z sektora bankowego, energetycznego oraz automotive.

 • 23 stycznia 2017

  mWIG40 najwyżej od dekady, w górę Ciech, CD Projekt i Trakcja

  Segment średnich spółek rozpoczyna tydzień od ataku szczytów z listopada 2007 roku. Indeks w górę ciągną przede wszystkim akcje Ciechu, GTC, CD Projektu oraz Trakcji. Dreszczyk emocji zapewnia też WIG20, który na chwilę zszedł poniżej wsparcia na 2.000 pkt.

 • Co dalej z kursami akcji Trakcji i MFO – analiza techniczna

  Na warsztat eksperta od techniki z DM BOŚ trafiły dwie spółki, dla których styczeń upływa pod hasłem nowych rekordów.

 • 30 grudnia 2016

  WIG20 w dobrym stylu kończy grudniowy rajd, w grze Energa i Trakcja

  Na ostatniej sesji w tym roku główne indeksy w Europie notują nieduże spadki. Gorszym nastrojom nie poddaje się warszawski WIG20, który walczy o jak najwyższe zamknięcie tegorocznego rajdu św. Mikołaja.

 • 28 grudnia 2016

  8 spółek z największym potencjałem wzrostu w 2017 r. wg Haitong Banku

  Analitycy Haitong Banku przyszłym roku stawiają na deweloperów mieszkaniowych, spółki budowlane, medialne oraz telekomunikacyjne. Największy potencjał spadkowy widzą w akcjach koncernów energetycznych, giełdowych kopalń oraz potentatów z sektora handlu detalicznego.

 • 15 grudnia 2016

  Nowe rekomendacje dla trzech liderów sektora budowlanego

  Haitong Bank w najnowszym raporcie podniósł ceny docelowe akcji Trakcji, Elektorbudowy oraz Budimeksu. Wyceny biura zakładają potencjał wzrostowy notowań odpowiednio o 14 proc., 31 proc. i 4,5 proc.

 • 13 grudnia 2016

  Propozycje inwestycyjne na grudzień wg DM mBanku

  W grudniowym raporcie biuro stawia przede wszystkim na spółki przemysłowe, informatyczne, deweloperskie oraz liderów branży budowlanej.

 • 17 listopada 2016

  6 ciekawych spółek budowlanych wg DM mBanku

  DM mBank w cyklicznym portfelu zaleca przeważanie akcji Budimeksu, Elektrobudowy, Erbudu, Torpolu, Trakcji i Unibepu. W raporcie zwrócono uwagę na rozstrzygnięcia w przetargach kolejowych i prezentowane wyniki za III kwartał.

 • 14 listopada 2016

  Sezon wyników za III kwartał ma sześciu nowych bohaterów

  Ponad 200 spółek z GPW odłożyło w tym sezonie na ostatnią chwilę publikację sprawozdania finansowego. Tylko garstka z nich zasłużyła na uznanie inwestorów za wzrost przychodów i zysków powyżej średniej.

 • Pogrom na finiszu sezonu wynikowego, w dół Eurocash, Tauron i PGE

  Poniedziałkowa sesja na warszawskiej GPW upłynęła pod dyktando podaży. Wśród głównych indeksów najsłabiej wypadł WIG20, który stracił aż 2,39 proc. Fatalną sesję zaliczyły przede wszystkim spółki handlowe i energetyczne.

 • Dwucyfrowe dynamiki przychodów i zysków szarpnęły kursem Trakcji

  Po słabym pierwszym kwartale i oznakach poprawy w kolejnym, trzeci przyniósł solidną poprawę na poziomie przychodów i zysków. Do tego wyniki mocno przebiły konsensus rynkowy. W poniedziałek rano kurs Trakcji rośnie o blisko 4 proc.

 • 19 października 2016

  Prognozy fundamentalne dla 11 spółek budowlanych

  Trzeci kwartał nie dla wszystkich spółek budowlanych był udany, ale niektóre z nich regularnie wypracowują świetne wyniki, nie czekając na profity z nowego budżetu unijnego. Sprawdziliśmy jakie prognozy wyników mają maklerzy dla najciekawszych z nich.

 • 23 września 2016

  Giełdy poddają się korekcie, gorąco na PKN Orlen i ABC Data

  W piątek zachodnioeuropejskie indeksy odpoczywają po euforycznych wzrostach z poprzednich dni. W głębszej defensywie jest z kolei WIG20, który po południu spada o ponad 1,2 proc. i z nawiązką niweluje wczorajszy dorobek.

 • 15 września 2016

  Analiza techniczna czterech prężnych spółek budowlanych

  Branża budowlana stoi na progu boomu inwestycyjnego, który lada dzień ruszy za sprawą olbrzymich przetargów z PKP PLK i GDDKiA. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH już teraz sprawdził, jak perspektywa wielomiliardowych zleceń koresponduje z sytuacją techniczną na wykresach notowań czterech popularnych przedstawicieli branży.

 • 30 sierpnia 2016

  W II kwartale Trakcja zanotowała wzrost przychodów i zysków

  Budowlana grupa zrehabilitowała się za słaby początek roku. W II kwartale zyski i przychody nie tylko były lepsze r/r, ale też wyższe od konsensusu, choć nieznacznie. Kolejnym sprawdzianem fundamentalnym będą wyniki II półrocza, które sezonowo uznawane jest za zdecydowanie lepsze.

 • 17 sierpnia 2016

  4 spółki budowlane z zaleceniem kupuj od maklerów

  DM BZ WBK w najnowszym raporcie analitycznym wycenił akcje Budimeksu, Erbudu oraz Trakcji z ok. 15-proc. przebitką względem ceny rynkowej. Na zalecenie kupuj załapał się też Unibep, którego walory mają 6-proc. przestrzeń do wzrostu.

 • 11 sierpnia 2016

  4 spółki budowlane na torach po duże przetargi kolejowe

  Spółki budujące infrastrukturę kolejową zacierają ręce. Jeszcze w sierpniu PKP Polskie Linie Kolejowe mają uruchomić przetargi na duże inwestycje w ramach ośmioletniego programu wartego 67 mld zł. StockWatch.pl sprawdził, które giełdowe spółki mają przed sobą perspektywę tłustych lat na kontraktach kolejowych.

 • 09 sierpnia 2016

  mWIG40 kontynuuje wakacyjną wspinaczkę, w grze Trakcja i Torpol

  We wtorek WIG20 gra rolę europejskiego outsidera i spada o 0,3 proc. Fason trzyma za to segment średnich spółek, który ustanawia nowe tegoroczne szczyty i jest najwyżej od połowy października 2015 roku.

 • 05 sierpnia 2016

  Inwestorzy czekają na ważne dane z USA, w grze LPP, CCC i Bytom

  W piątek główne indeksy w Europie kontynuują ruch na północ. Informacją dnia są popołudniowe dane na temat wzrostu liczby nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym oraz stopy bezrobocia w USA.

 • 12 lipca 2016

  Propozycje inwestycyjne na pierwszą część wakacji wg DM mBanku

  W lipcu eksperci DM mBanku stawiają na akcje aż dziewiętnastu spółek z ośmiu branż. Najwięcej nominacji dostali przedstawiciele sektora przemysłowego oraz medialnego.

 • 09 czerwca 2016

  8 ciekawych spółek z potencjałem wzrostu w najnowszych rekomendacjach

  Podczas dużej zmienności notowań i niepokojów na rynku, analitycy czują się jak ryba w wodzie w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych. Tuż przed sezonem wakacyjnym na celownik maklerów trafiły nowe ciekawe spółki z prognozami wzrostów kursu od 15 proc. do nawet 60 proc.

 • 30 maja 2016

  Analiza fundamentów 8 ciekawych spółek budowlanych

  Branża budowlana już odczuwa skutki opóźnień w nowych przetargach z udziałem dotacji unijnych. Spółki z chudym portfelem zamówień mogą być wkrótce zmuszone do wywołania kolejnej wojny cenowej. StockWatch.pl sprawdził, jak na trudniejsze czasy przygotowani są czołowi reprezentanci sektora budowlanego.

 • 24 maja 2016

  Trakcja rośnie pod rekomendację z 25-proc. przebitką

  Akcje spółki z branży budownictwa kolejowego pozostają jednym z faworytów DM BOŚ na 2016 r. W tym tygodniu analitycy podnieśli cenę docelową do 15,40 zł.

 • 17 maja 2016

  Opóźnienia w przetargach PKP PLK hamują wyniki Trakcji

  Mocny spadek zysków i przychodów w ujęciu rok do roku to w głównej mierze efekt opóźnień w ogłaszaniu nowych przetargów przez PKP Polskie Linie Kolejowe. We wtorek kurs akcji Trakcji jest na plusie, ponieważ zaprezentowane wyniki okazały się lepsze od konsensusu rynkowego.

 • 04 maja 2016

  Jest rekomendacja dla akcji Trakcji z wyceną ponad 14 zł za sztukę

  Analitycy Haitong Banku zaktualizowali rekomendację dla akcji spółki budowlanej i podwyższyli cenę docelową do 14,03 zł. Biuro prognozuje, że Trakcja w tym roku wypłaci ok. 0,40 zł dywidendy na akcję.

 • 22 marca 2016

  Trakcja w IV kwartale pokazała mocny wynik operacyjny

  Wysoka baza nie pozwoliła budowlanej grupie przebić wyników z 2014 r., ale udało się pokonać konsensus. Na uwagę zasługuje także trzycyfrowy wzrost cash flow operacyjny, który w całym 2015 r. osiągnął wartość 320 mln zł.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com