X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: serinus

 • 15 maja 2018

  Serinus Energy z emisji 66,67 mln akcji chce pozyskać 10 mln GBP

  Serinus Energy planuje emisję 66,67 mln nowych akcji po cenie 15 pensów za sztukę. Nowe i stare akcje mają trafić do obrotu na Alternative Investment Market (AIM) w Londynie. Łączne wpływy z oferty mają sięgnąć ok. 10 mln GBP. 

 • 23 kwietnia 2018

  Tydzień pod znakiem wyników spółek, afery GetBack i premiery Frostpunka

  Zapowiada się gorący tydzień na warszawskiej giełdzie. O losach obserwowanego od początku kwietnia wzrostowego odbicia zdecydują dane makro, wyniki spółek z Wall Street, a przede wszystkim raporty finansowe rodzimych firm, zwłaszcza BZ WBK, Orange Polska, Kruka, Orlenu i Lotosu.

 • 08 marca 2018

  Walne Serinusa zgodziło się na kontynuację działalności po przeniesieniu na Jersey

  Akcjonariusze Serinus Energy przyjęli uchwałę nadzwyczajną zatwierdzającą kontynuację działalności spółki po przeniesieniu siedziby z Kanady na Jersey na Wyspach Normandzkich oraz przyjęcie przez spółkę nowych dokumentów statutowych spółki po kontynuacji, obejmujących zmiany dotychczasowych dokumentów statutowych spółki, w tym zmianę firmy spółki na "Serinus Energy Plc", przy czym o przeprowadzeniu każdej z tych czynności zadecyduje rada dyrektorów.

 • 07 marca 2018

  Zmiany we władzach Serinusa. Z rady dyrektorów odszedł Sebastian Kulczyk

  Środowe walne poszukiwawczo-wydobywczej spółki zakończyło się nieoczekiwanymi roszadami w radzie dyrektorów. Rezygnację złożył Helmut Langanger oraz miliarder Sebastian Kulczyk.

 • 01 marca 2018

  Giełda ogłosiła zmiany w indeksie WIG20. CD Projekt zastąpi Asseco Poland

  To już pewne. CD Projekt będzie pierwszym producentem gier wideo w historii prestiżowego indeksu GPW. Roszady w indeksach WIG20, mWIG40 i sWIG80 nastąpią po sesji 16 marca.

 • 31 stycznia 2018

  Serinus zlikwiduje odwiert Moftinu-1001 w Rumunii

  Po ustaleniu, że szczelność odwiertu Moftinu-1001 w Rumunii jest wątpliwa, Serinus zdecydował o jego likwidacji. Serinus wytypował już lokalizację nowego otworu ok. 300 m od miejsca, gdzie znajduje się odwiert Moftinu-1001 i chce rozpocząć na nim wiercenia w marcu.

 • 29 stycznia 2018

  Serinus chce przenieść siedzibę na Jersey, a akcje na parkiet w Londynie

  W marcu akcjonariusze Serinus Energy zdecydują o zmianie miejsca siedziby spółki z prowincji Alberta (Kanada) na wyspę Jersey na Wyspach Normandzkich. W dalszej kolejności spółka zamierza zadebiutować na londyńskim AIM i wycofać się z parkietu w Toronto. Akcje Serinusa nadal pozostawałyby jednak w obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • 30 listopada 2017

  Giełda ogłosiła zmiany w portfelach głównych indeksów

  Tym razem roszady objęły wyłącznie indeksy małych i średnich spółek. Skład prestiżowej dwudziestki pozostał bez zmian.

 • 11 sierpnia 2017

  Inwestorzy wyprzedają akcje przed weekendem, w grze PBG i Agora

  Na światowych rynkach wciąż utrzymuje się risk-off. W piątek inwestorzy wolą dmuchać na zimne i z obawy, że w weekend dojdzie do dalszej eskalacji napięć na linii USA-Korea, skracają pozycje na akcjach.

 • 28 lutego 2017

  Serinus Energy znów wstrzymał produkcję w Tunezji. Kurs akcji spada

  Serinus Energy ponownie tymczasowo wstrzymał produkcję na polu Chouech Es Saida w Tunezji z powodu nielegalnego strajku okupacyjnego obiektu, a także zapowiedzi strajku obejmującego wstrzymanie produkcji, podała spółka.

 • 27 lutego 2017

  Na WIG20 trzeszczy pierwsze ważne wsparcie, w grze Ciech i Eurocash

  Giełdy w Europie rozpoczęły tydzień w mieszanych nastrojach. Wyjątkiem jest warszawski WIG20, który walczy o utrzymanie wsparcia na 2.200 pkt. W szerszym ujęciu o losach indeksów zdecyduje wydźwięk wtorkowego wystąpienia Donalda Trumpa przed amerykańskim Kongresem.

 • 02 lutego 2017

  GPW przechodzi kosmetyczną korektę, tanieją LiveChat i ING BSK

  W czwartek na warszawskim parkiecie do głosu doszła strona podażowa. Wśród głównych indeksów najsłabiej wypada mWIG40, który cofa się o 0,5 proc.

 • Kurs Serinus Energy wystrzelił po wznowieniu produkcji na polu Chouech Es Saida w Tunezji

  Serinus wznowił produkcję na polu Chouech Es Saida w Tunezji, które było zamknięte od 10 stycznia w związku z zapowiedzianym strajkiem i wstrzymaniem produkcji, ogłoszonym przez pracowników. W czwartek rano akcje spółki na GPW rosną o blisko 10 proc.

 • 17 stycznia 2017

  WIG20 łapie zadyszkę, a sWIG80 atakuje szczyty z 2014 roku

  We wtorek warszawskie blue chipy wzorem zachodnioeuropejskich odpowiedników poddają się korekcie. Wiatr w żagle złapał za to segment maluchów, który dokłada do tegorocznego wyniku 0,5 proc. i jest najwyżej od marca 2014 roku.

 • 11 stycznia 2017

  GPW rośnie, ale ryzyko korekty jest coraz większe, w grze KGHM i Kruk

  Liderem środowej sesji jest mWIG40, który rośnie o ponad 1,1 proc. i ustanawia 9-letnie maksima. Pierwsze objawy zadyszki zdradza z kolei WIG20. Kurs indeksu blue chipów spada po południu o 0,2 proc. 

 • 12 grudnia 2016

  Łagodna korekta rajdu św. Mikołaja, w górę Serinus i Petrolinvest

  W poniedziałek warszawski parkiet kontynuował odreagowanie po silnych wzrostach z ubiegłego tygodnia. Najsłabiej wypadł WIG20, który cofnął się o 0,9 proc., a najlepiej mWIG40, w czym duża zasługa solidnego skoku notowań JSW.

 • 09 września 2016

  Serinus znów na groszówkach, w 3 lata kurs akcji spadł o 90 proc.

  Operacja łączenia akcji na nic się zdała. Po trzech latach od scalenia notowania Serinus Energy znów spadły poniżej 1 zł, ustanawiając przy tym nowe historyczne minima.

 • 22 kwietnia 2016

  Segment średnich spółek pręży muskuły, w grze LPP i Grupa Azoty

  Piątkowa sesja na rynkach akcji w Europie upływa pod znakiem korekty. Na tym tle bardzo dobrze prezentuje się segment polskich spółek o średniej kapitalizacji, który ustanawia dzisiaj nowe tegoroczne szczyty. W sumie od styczniowego dołka mWIG40 urósł już o ponad 13 proc.

 • 11 kwietnia 2016

  Kapitał spekulacyjny ruszył na łowy, w grze Serinus i Rank Progress

  Początek tygodnia na warszawskim parkiecie upływa pod znakiem niewielkiej zmienności i symbolicznych obrotów. Największy ruch widać dzisiaj na spółkach powszechnie uznawanych za ulubiony cel kapitału spekulacyjnego.

 • 08 lutego 2016

  Giełdy wrzuciły na wsteczny po danych z USA, w grze KGHM i Ursus

  Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy uruchomiły falę wyprzedaży na giełdach. Czynnikiem ryzyka znów są spekulacje na temat podwyżki stóp procentowych w USA już w marcu. W poniedziałek główne indeksy w Paryżu i Frankfurcie tracą 2-3 proc. Tym razem do rajdu na południe dołączył też warszawski WIG20.

 • 18 stycznia 2016

  15 małych i średnich spółek do gry pod odbicie w 2016 roku

  Dom Maklerski Vestor prognozuje, że w drugiej połowie roku na warszawski rynek wrócą długo wyczekiwane wzrosty, które wyciągną WIG20 w okolice 2.000 pkt. Biuro w swoim portfelu na ten rok stawia na małe i średnie spółki z atrakcyjnymi wskaźnikami.

 • 28 grudnia 2015

  Serinus Energy, Echo i 4fun Media rosną mimo świątecznej flauty

  Na warszawskim parkiecie trwa świąteczny dryf. W poniedziałek uwaga graczy koncentruje się na garstce spółek, których kursy akcji zaliczają dynamiczne ruchy.

 • 23 grudnia 2015

  Serinus sprzedał ukraińskie aktywa na spłatę długów

  Nieubłaganie zbliżające się terminy spłaty zadłużenia zmusiły Serinus Energy do wyprzedaży sreber rodowych. Pod młotek jednym ruchem poszły akcje Kub-Gasu, działającej na Ukrainie spółki gazowej. Na transakcji Serinus odnotuje sporą stratę, ale na jakiś czas utrzyma płynność finansową.

 • 22 grudnia 2015

  KGHM, Kęty i Serinus łamią przedświąteczny marazm na giełdzie

  Handel na pół gwizdka na przedostatniej sesji przed świąteczną przerwą nikogo nie powinien dziwić. We wtorek mocniejsze obroty i ruchy na kursie akcji to domena zaledwie garstki spółek.

 • 10 grudnia 2015

  Energetyka i banki podnoszą z kolan WIG20, na fali Tauron i Getin

  Tym razem doniesienia ze świata polityki podziałały kojąco na mocno przecenione akcje spółek energetycznych oraz banków. Inwestorów szczególnie ucieszyły spekulacje, że sprawa pomocy frankowiczom nieformalnie zeszła na dalszy plan, więc jakakolwiek forma pomocy może wejść w życie najwcześniej w 2017 r.

 • 06 listopada 2015

  PGNiG i CCC dają popalić giełdzie, pod prąd idą Stalexport i Asbis

  Ostatnia sesja w tym tygodniu stoi pod znakiem ważnych danych z amerykańskiego rynku pracy oraz wyników spółek za III kwartał. Pechowo dzień zaczął się dla indeksów dużych i średnich spółek, które spadają pod ciężarem wyprzedaży na kursach akcji PGNiG i CCC.

 • 24 sierpnia 2015

  Rynkom udzieliła się panika w Chinach, mocno tanieje Bogdanka i KGHM

  W rynkowych komentarzach dotyczących poniedziałkowej sesji najczęściej pojawiające się słowa to krach i panika. Warszawskiej giełdzie w skali globalnej szkodzą około 8-proc. spadki na giełdach w Azji i sześcioletnie minima na kursach kluczowych surowców. W skali lokalnej kotwicą okazało się spięcie między Eneą a Bogdanką.  

 • 14 sierpnia 2015

  Kłopoty na Ukrainie i w Tunezji podcinają skrzydła Serinus Energy

  Spółka poszukiwawczo-wydobywcza nie zaliczy ostatniego kwartału do udanych. Mimo wzrostu cen ropy na światowych rynkach, Serinus zanotował spadek przychodów i zysku operacyjnego. Na produkcji i wynikach ciąży sytuacja na Ukrainie oraz przestój w Tunezji.

 • 07 sierpnia 2015

  Prognozy wyników za II kwartał ośmiu gorących spółek

  Rozkręca się karuzela wyników finansowych za II kwartał. Będzie gorąco, bo w najbliższych dniach osiągnięciami pochwali się wiele znanych i ciekawych spółek. StockWatch.pl już teraz sprawdził, czego można się spodziewać się po raportach popularnych giełdowych firm.

 • 29 lipca 2015

  Giełda rośnie po nowych deklaracjach polityków, w grze banki i Serinus

  Deklaracja PiS-u na temat odłożenia w czasie planów wprowadzenia nowego podatku bankowego zmieniła o 180 stopni sytuację na warszawskim parkiecie. W środę akcje niektórych banków drożeją nawet w dwucyfrowym tempie, a główne indeksy zyskują o ponad 1,5 proc. 


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku