X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: robyg

 • wczoraj

  Nowe rekomendacje dla 6 deweloperów mieszkaniowych

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ oczekują mocnych wyników spółek deweloperskich za IV kw. 2017 r., w szczególności wzrostu liczby przekazanych lokali, a także poprawy wyników w 2018 r. Podtrzymali rekomendację trzymaj dla Dom Development, Polnordu i Ronsona, kupuj dla J.W. Construction i Marvipol Development oraz sprzedaj dla Robyga, wynika z raportu datowanego na 11 lutego.

 • 14 lutego 2018

  Roszady w polskich indeksach. Awans Ursusa i Skarbiec Holdingu

  Po sesji 15 lutego Ursus zastąpi Robyg w indeksie mWIG40. Z kolei w szeregi giełdowych maluchów wstąpi Skarbiec Holding.

 • 05 lutego 2018

  Nadzieja umiera ostatnia. Mocne spadki wśród spółek z mWIG40

  Handel na giełdzie w Warszawie rozpoczął się od szeroko zakrojonych spadków. Opcją na odwrócenie losów sesji jest tylko scenariusz zakończenia korekty na Wall Street. To jednak nie zmieni dość ponurego obrazu rynku, jaki wyłonił się w ostatnich dniach. Szybki powrót indeksu WIG do niedawnych rekordów wydaje się mało prawdopodobny.

 • Robyg przechodzi pod skrzydła Goldman Sachs

  W wezwaniu na Robyg, ogłoszonym przez Bricks Acquisitions Limited, złożono zapisy na sprzedaż ponad 98 proc. akcji. Transakcje zostaną zawarte 7 lutego, a rozliczone 9 lutego 2018 r.

 • 29 stycznia 2018

  To będzie gorący tydzień na giełdach, w grze Getin Noble, Polimex i Robyg

  Końcówka stycznia i początek lutego zapowiadają się wyjątkowo emocjonująco na rynkach finansowych. W wypadku warszawskiej giełdy bieżący tydzień może przynieść nawet nowe rekordy indeksów. Rano w centrum uwagi są akcje Getin Noble Banku, Polimeksu-Mostostalu i Robyga.

 • Goldman Sachs podwyższył cenę w wezwaniu na Robyg do 4 zł

  Bricks Acquisitions Limited, pośrednio należący do Goldman Sachs Group, podwyższył cenę w wezwaniu na wszystkie akcje Robyg o 13 proc. - do 4 zł z 3,55 zł za akcję. Pozostałe warunki wezwania nie zmieniają się, w tym okres przyjmowania zapisów, który zakończy się 2 lutego br.

 • 24 stycznia 2018

  Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. I

  Świetna koniunktura gospodarcza, wzmocniona inwestycjami i przemyślaną strategią zarządu, to przepis na giełdowy sukces i wysokie stopy zwrotu. StockWatch.pl w pierwszej odsłonie cyklu ruszył tropem sektorów i spółek, które w tym roku narzucą wysokie tempo krajowej gospodarce.

 • wczoraj

  Deweloperzy mieszkaniowi prędko nie zejdą z placu hossy

  Równo 3 lata temu sektorowy indeks WIG-Nieruchomości odbił się od lokalnego dołka i rozpoczął hossę, która wywindowała jego kurs o 80 proc. Na akcjach najlepszych deweloperów mieszkaniowych można było zarobić dużo więcej.

 • 10 stycznia 2018

  Fundusze targują się z Goldman Sachs. Nie sprzedadzą akcji Robyga po 3,55 zł

  Fundusze posiadające akcje Robyga oświadczyły, że nie sprzedadzą akcji tej spółki w wezwaniu Bricks Acquisitions Limited po cenie 3,55 zł za jedną akcję ze względu na fakt, że - w ich ocenie - nie odzwierciedla ona wartości godziwej akcji spółki, wynika z listu adresowanego do wzywającego oraz do wiadomości spółki.

 • 05 stycznia 2018

  Małe i średnie spółki przejmują pałeczkę, wzrosty na Dino Polska i Newagu

  Piątek przynosi zmianę liderów na GPW. Indeks WIG20, mimo kontynuacji rajdu przez LPP, koryguje wczorajsze mocne wzrosty. Inwestorzy realizują zyski na dużych spółkach, jednocześnie kupują te najmniejsze, co winduje sWIG80 do najwyższego poziomu od połowy października.

 • 18 grudnia 2017

  5 deweloperów mieszkaniowych z prognozą wysokiej dywidendy w 2018 r.

  W najnowszym raporcie Vestor DM zalecił kupno/akumulację akcji czterech znanych spółek deweloperskich oraz neutralne podejście do walorów jednej - Atalu. Ciekawostką są spodziewane stopy dywidend za 2017 r. Według prognoz, liderzy będą w stanie zaoferować wypłaty przekraczające 9 proc.

 • 04 grudnia 2017

  Faworyci DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej po wynikach za III kwartał

  DM mBanku w comiesięcznym opracowaniu podsumował wyniki spółek z branży budowlanej i deweloperskiej. Na liście najciekawszych propozycji portfelowych maklerzy umieścili 12 spółek.

 • 01 grudnia 2017

  WIG20 znów leży na deskach. Robyg rośnie w reakcji na wezwanie

  Rekordy na Wall Street i świetne dane z Polski znów są jedynie tłem dla mocnej wyprzedaży na giełdzie w Warszawie. W piątek w południe WIG20 kontynuuje czarną serię i traci ponad 1 proc. 

 • Bricks Acquisition Limited ogłosi wezwanie na Robyga po 3,55 zł za akcję

  Robyg zawarł umowy z Bricks Acquisition Limited – należącym do funduszy inwestycyjnych Goldman Sachs International - oraz European Special Situations Group of the Securities Division of Goldman Sachs International (ESSG), na podstawie których Bricks Acquisition Limited zobowiązał się ogłosić w ciągu jednego dnia wezwanie na wszystkie akcje Robyga po cenie 3,55 zł za akcję, podała spółka. Akcje w wezwaniu zobowiązali się sprzedać przewodniczący rad nadzorczych Robyg i Robyg Construction.

 • 30 października 2017

  12 najciekawszych propozycji portfelowych wg DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej

  Wobec narastających problemów rynku budowlanego analitycy DM mBanku za najciekawsze propozycje portfelowe uważają spółki z relatywnie krótkimi backlogami: Unibep i Erbud oraz z relatywnie wysokimi rezerwami z lat ubiegłych: Budimex i Elektrobudowę. Więcej okazji inwestycyjnych widzą za to w sektorze deweloperów mieszkaniowych.

 • 12 października 2017

  Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • 09 października 2017

  15 deweloperów mieszkaniowych z Catalyst zwiększyło w tym roku sprzedaż o 26 proc.

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 25,8 proc. r/r do 16.439 lokali w okresie I-III kw. br., wynika z raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Navigator. Oznacza to realizację ich rocznych celów sprzedażowych średnio już w 80 proc. 

 • 04 października 2017

  Robyg z historycznym rekordem – 1009 zakontraktowanych lokali w Q3 2017

  W III kwartale 2017 roku Grupa Robyg zakontraktowała 1009 lokali netto (z uwzględnieniem rezygnacji) z czego 484 lokale w Warszawie oraz 525 lokali w Gdańsku. To o 27 proc. więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku, kiedy spółka osiągnęła wynik 736 zakontraktowanych lokali.

 • 18 września 2017

  Robyg – analiza techniczna na życzenie

 • 11 września 2017

  Faworyci DM mBanku na wrzesień

  Biuro w najnowszym raporcie podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Na wrześniowej liście znalazło się ponad 30 spółek z jedenastu branż.

 • 11 sierpnia 2017

  12 najciekawszych propozycji portfelowych na sierpień wg DM mBanku

  Biuro w cyklicznym raporcie na temat branży budowlanej wskazało pięciu faworytów. Przychylniejszym okiem maklerzy spoglądają na sektor deweloperów mieszkaniowych, dla których rok 2017 będzie kolejną odsłoną hossy.

 • 20 lipca 2017

  DM BOŚ dodał akcje Azotów, LiveChat i Agory do listy top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje Azotów, LiveChat i Agory. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Enel-Med i Tower Investments.

 • 12 lipca 2017

  Budowlane i deweloperskie typy maklerów DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w raporcie z 6 lipca wskazali trzy najbardziej perspektywiczne spółki sektora budowlanego i aż osiem z branży deweloperskiej.

 • 14 czerwca 2017

  Robyg pozyska z emisji akcji łącznie ok. 80 mln zł na nowe inwestycje

  Grupa Robyg zakończyła budowę księgi popytu na 26,3 mln akcji zwykłych na okaziciela serii H, stanowiących nie więcej niż 10 proc. wszystkich akcji oferowanych w ramach subskrypcji prywatnej.

 • 12 czerwca 2017

  Propozycje inwestycyjne na czerwiec wg DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w czerwcowym raporcie wyróżnili aż 27 spółek. Na liście dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, deweloperskiego, budowlanego oraz handlowego.

 • 24 maja 2017

  10 najciekawszych rekomendacji maklerskich maja

  Sezon wyników za I kwartał zmobilizował biura maklerskie do odświeżenia rekomendacji. W majowym rozdaniu prym - pod względem spodziewanych stóp zwrotu - wiodą spółki z szeroko rozumianego sektora górniczego oraz liderzy dynamicznie rosnących branż. 

 • 05 kwietnia 2017

  Nowe rekomendacje dla czterech deweloperów mieszkaniowych

  Haitong Bank w raporcie z 4 kwietnia zalecił kupno akcji LC Corp i Robyga oraz neutralne podejście do walorów Dom Development i Ronsona.

 • 29 marca 2017

  4 deweloperów mieszkaniowych z potencjałem do poprawy wyników

  Nowe mieszkania wciąż sprzedają się w rekordowym tempie, a deweloperzy z trudem nadążają z uzupełnianiem oferty. Sprawdziliśmy, ile jeszcze potrwa boom mieszkaniowy na polskim rynku oraz które spółki pokażą ponadprzeciętne zyski w najbliższych latach.

 • 17 lutego 2017

  Raport: Czy na polskim rynku mieszkaniowym czeka nas powtórka kryzysu z 2008 roku?

  Miniony rok przyniósł nowe rekordy na pierwotnym rynku mieszkaniowym w Polsce. Liczba zawartych transakcji po raz kolejny okazała się historycznie najwyższa i wydaje się, że zarówno kupujący jak i deweloperzy zapomnieli o bardzo słabych nastrojach, które panowały na tym rynku po burzliwej końcówce 2008 roku.

 • 28 grudnia 2016

  8 spółek z największym potencjałem wzrostu w 2017 r. wg Haitong Banku

  Analitycy Haitong Banku przyszłym roku stawiają na deweloperów mieszkaniowych, spółki budowlane, medialne oraz telekomunikacyjne. Największy potencjał spadkowy widzą w akcjach koncernów energetycznych, giełdowych kopalń oraz potentatów z sektora handlu detalicznego.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku