X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PZU

 • 09 czerwca 2017

  Analiza techniczna czterech lokomotyw warszawskiej giełdy

  Pod koniec tygodnia w szeregi kluczowych spółek z WIG20 wkradła się niepewność. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził scenariusze techniczne dla notowań akcji KGHM, PKN Orlen, PZU i Pekao.

 • 07 czerwca 2017

  Morawiecki: Udomowienie Pekao pokazuje, że polska gospodarka się usamodzielnia

  Udomowienie Banku Pekao, poprzez zakup 32,8 proc. akcji banku przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju, to bardzo dobry sygnał dla polskiej gospodarki, że się usamodzielnia i zwiększa swoją "siłę uderzeniową" uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • PZU, PFR sfinalizowali zakup akcji Banku Pekao od UniCredit za 10,6 mld zł

  Grupa PZU i Polski Fundusz Rozwoju finalizują kupno 32,8 proc. akcji Banku Pekao SA od włoskiego UniCredit Group. Dzięki tej transakcji PZU stanie się największą grupą finansową w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

 • Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 wypłacą akcjonariuszom 7,6 mld zł

  Inwestorzy polujący na tłuste dywidendy nie mają czego szukać w segmencie największych i najpłynniejszych spółek na GPW. W tym roku tylko dwa blue chipy wypłacą dywidendy o stopie powyżej 5 proc., a całą tegoroczną pulę środków przeznaczonych do podziału między akcjonariuszy można porównać do tej z kryzysowego roku 2009.

 • 02 czerwca 2017

  Roszady w indeksach GPW. Dino Polska awansuje do mWIG40 po sesji 16 czerwca

  W związku z kwartalną korektą portfeli indeksów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, po sesji 16 czerwca 2017 r. do indeksu mWIG40 wejdzie Dino Polska, a w indeksie sWIG80 znajdzie się Alumetal i CFI Holding, podała Giełda.

 • 30 maja 2017

  JSW i PZU ciągną WIG20 w dół. Akcje CD Projekt najdroższe w historii

  Pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji przełożyło się na spadkowe otwarcie dnia na giełdzie w Warszawie. W dół indeksy ciągną przede wszystkim akcje JSW i PZU.

 • PZU chce przeznaczyć 1,2 mld zł na dywidendę za 2016 rok

  Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie na dywidendę 1.208,93 mln zł z zysku netto za 2016 r., co oznacza wypłatę w wysokości 1,40 zł na akcję.

 • 24 maja 2017

  Widmo spadków wisi nad GPW, w grze CD Projekt i Tauron

  Atmosfera wyczekiwania towarzyszy środowej sesji na giełdzie w Warszawie. Układ sił może zmienić się po godzinie 15:30, wraz z rozpoczęciem sesji na Wall Street.

 • 22 maja 2017

  Komentarz giełdowy: Tym razem Trump pomaga

  W poniedziałek rynki finansowe nie otrzymały zbyt wielu bodźców w postaci danych makroekonomicznych. Na pierwszy plan wysunęły się czynniki polityczne, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Europie, co wywołuje umiarkowaną zmienność na rynkach. W przypadku GPW kończy się całkiem niezła sesja, która wspierana jest poprzez spółki finansowe oraz informatyczne.

 • Wyniki PKO BP i lepsze nastroje ciągną giełdę w górę

  Wyciszenie negatywnych emocji wokół amerykańskiej polityki przyniosło poprawę nastrojów na giełdach. W dalszym ciągu jednak brakuje nowego paliwa do mocniejszych wzrostów, przez co ryzyko kontynuacji spadkowej korekty pozostaje aktualne.

 • 19 maja 2017

  Zielona końcówka tygodnia. PKN Orlen i AmRest outsiderami rynku

  Piątek na europejskich giełdach upływa pod znakiem wzrostowego odbicia, po tym jak ucichły nieco negatywne emocje wokół prezydenta Trumpa. Giełda w Warszawie nie jest tu wyjątkiem.

 • 17 maja 2017

  Inwestorzy boją się kryzysu politycznego z USA. Rekordowa sesja PZU

  Środa przynosi kolejną słabą sesję na warszawskiej giełdzie. Inwestorzy sprzedają akcje w obawie przed kryzysem politycznym w USA.

 • Akcje PZU rekordowo drogie po wynikach za I kwartał 2017 r.

  PZU odnotowało 940 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 492 mln zł zysku rok wcześniej. Grupa odnotowała w tym okresie wzrost składki przypisanej brutto o 20 proc. r/r do rekordowych 5,768 mld zł.

 • 11 maja 2017

  Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 płacą coraz mniej

  Czasy gdy polskie blue chipy pieszczotliwie nazywano dojnymi krowami, odeszły do lamusa. Giełdowi giganci, w przeciwieństwie do małych i średnich spółek, w ostatnich latach coraz rzadziej i skromniej dzielą się zyskiem z akcjonariuszami. 

 • 10 maja 2017

  Analiza techniczna 4 zawodników biało-czerwonej reprezentacji

  Pierwszą połowę roku akcjonariusze spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa zaliczą do udanych. Większość z nich już może pochwalić się dwucyfrową stopą zwrotu. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, ile jeszcze potrwa dobra passa notowań PGNiG, PKO BP, PKP Cargo i PZU.

 • 05 maja 2017

  Morawiecki: Decyzja KNF ws. repolonizacji Pekao to bardzo dobra wiadomość dla całej polskiej gospodarki

  Czwartkowa jednogłośna decyzja Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o stwierdzeniu braku podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) oraz Polski Fundusz Rozwoju (PFR) akcji Banku Pekao to bardzo dobra wiadomość dla całej polskiej gospodarki, uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • 04 maja 2017

  Komentarz giełdowy: Realizacja zysków na WIG20

  W czwartek najważniejszy polski indeks giełdowy wybił się ponad 2.400 pkt. Radość z dwuletnich szczytów psuje fakt, że dobrego wyniku nie udało się dowieźć do końca sesji. W przypadku zagranicznych parkietów możemy mówić o umiarkowanym optymizmie, choć coraz większym zmartwieniem jest wyprzedaż surowców przemysłowych.

 • PFR i PZU chcą zdążyć z kupnem akcji Pekao przed dniem dywidendy

  Polski Fundusz Rozwoju (PFR) i Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) zakładają finalizację nabycia akcji Pekao z początkiem czerwca br., czyli przed dniem dywidendy, co pozwoli na otrzymanie przez PFR i PZU dywidendy za 2016 rok, poinformował prezes PFR Paweł Borys.

 • 02 maja 2017

  Czas na Sell in May and go away? W centrum uwagi PZU, LPP i Kruk

  Pierwsza majowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od wzrostów indeksów. Maj na giełdach cieszy się jednak złą sławą. Doskonale obrazuje to znane amerykańskie powiedzenie Sell in May and go away. Czy krajowi inwestorzy ponownie mają się czego obawiać?

 • 27 kwietnia 2017

  WIG20 nabiera sił przed marszem na 2.500 pkt., w grze PKN Orlen i PZU

  Po serii silnych wzrostów, w czwartek na giełdę w Warszawie zawitała korekta. Perspektywy wciąż jednak są dobre, a zwyżka indeksu WIG20 w kierunku 2.500 pkt., pozostaje scenariuszem bazowym.

 • 26 kwietnia 2017

  Komentarz giełdowy: Czy Trump zaskoczy konkretami?

  Rynki finansowe oczekują na wieczorne wystąpienie Donalda Trumpa, który będzie podsumowywał 100 dni swoich rządów. W zasadzie prezydent USA nie ma się czym chwalić, dlatego skupi się on na omawianiu obietnic w postaci reformy podatkowej.

 • Uspokojenie nastrojów na GPW. W centrum uwagi Lotos i CI Games

  Wybory we Francji, wyniki spółek i giełdy światowe mocno pociągnęły w górę warszawskie indeksy. Indeks WIG20 jest obecnie na prostej drodze od 2.500 pkt. Gorąco jest natomiast w segmencie producentów gier, gdzie za sprawą wpadki CI Games, trwa ucieczka inwestorów.

 • 24 kwietnia 2017

  Rynkowa euforia po wyborach we Francji. Rośnie m.in. Pekao i PKN Orlen

  Od powyborczej euforii rozpoczęła się poniedziałkowa sesja na giełdzie w Paryżu. Udziela się ona również inwestorom nad Wisłą. Indeks WIG20 rośnie o 1,5 proc. i ponownie atakuje barierę 2.300 pkt. Bardzo mocno zyskuje też złoty.

 • 21 kwietnia 2017

  WIG20 przed szansą na przełamie 2.300 pkt., w grze PZU i Kruk

  Piątkowa sesja może mieć kluczowe znaczenie z punktu widzenia kształtowania się sytuacji na wykresie dziennym indeksu WIG20. Potencjalne przełamanie poziomu 2.300 pkt., nie tylko wykluczy powstanie podażowej formacji głowy z ramionami (RGR), ale też otworzy drogę do dalszych wzrostów.

 • 20 kwietnia 2017

  Rośnie napięcie na europejskich giełdach. Gorąco na PZU i Eurocashu

  Od realizacji zysków rozpoczęła się czwartkowa sesja na giełdzie w Warszawie. O jej losach zdecydują licznie publikacje makroekonomiczne, wyniki spółek oraz echa kampanii prezydenckiej we Francji.

 • 13 kwietnia 2017

  Paweł Surówka nowym prezesem PZU

  Rada nadzorcza Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) powołała z dniem 13 kwietnia br. Pawła Surówkę w skład zarządu PZU i powierzyła mu pełnienie funkcji prezesa.

 • 12 kwietnia 2017

  Ważą się losy trendu na mWIG40, w grze Getin Noble i CD Projekt

  Atmosfera zbliżających się Świąt Wielkanocnych powoli udziela się największym spółkom. W dalszym ciągu gorąco jest natomiast wśród średniaków. Indeks mWIG40, po tym jak wczoraj wyznaczył dwumiesięczne minimum, dziś odbija o 0,4 proc. Perspektywy jednak nie są najlepsze. Warto też śledzić sWIG80, który wkrótce może podążyć ścieżką wyznaczoną przez swojego "średniego brata".

 • 31 marca 2017

  WIG20 skapitulował. Wsparcia pękły m.in. na Medicalgorithmics i Boryszewie

  Ostatnią sesję marca i całego pierwszego kwartału zdominował dźwięk trzaskających wsparć. WIG20 po kilkudniowej batalii w końcu skapitulował i z impetem spadł poniżej 2.200 pkt. 

 • 27 marca 2017

  Co dalej z kursami akcji PZU, PKO BP i PKP Cargo – analiza techniczna

  Marcowa korekta depcze po piętach giełdowej drużynie biało-czerwonych. StockWatch.pl sprawdził, jak na ofensywę podaży przygotowane są kursy państwowych gigantów z sektora ubezpieczeniowego, bankowego i przewozów kolejowych.

 • 24 marca 2017

  Podaż przejmuje inicjatywę na pustym parkiecie, w grze Getin Holding i PZU

  Ostatnia w tym tygodniu sesja na GPW przebiega pod znakiem niskich obrotów i niewielkiej zmienności. Rynkowy marazm przełamują dynamiczne ruchy na kursach akcji spółek prezentujących wyniki finansowe. 


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku