X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PZU

 • dzisiaj

  15 ciekawych raportów, które jeszcze w sierpniu trafią na rynek

  Jeszcze w tym miesiącu spółki z GPW opublikują blisko 180 sprawozdań finansowych za II kwartał i całe I półrocze. StockWatch.pl przygotował rozkład jazdy na najbliższy tydzień i sprawdził, na które publikacje warto mieć oko.

 • 16 sierpnia 2017

  Polska giełda i złoty rosną w siłę, w grze Energa, PGE i KGHM

  Spadek ryzyka geopolitycznego, pozytywne wieści z amerykańskiej gospodarki oraz lepszy od prognoz wstępny odczyt polskiego PKB wspierają warszawską giełdę. Dobrze radzi sobie przede wszystkim sektor energetyczny i spółki surowcowe. W środę zyskuje też złoty.

 • 08 sierpnia 2017

  22 faworytów z sierpniowej listy DM mBanku

  W sierpniowym raporcie biuro podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Jako faworytów maklerzy wskazali 22 spółki z ośmiu branż.

 • PZU i JSW ciągną w górę warszawskie indeksy. Gorąco na PBG i Asbisie

  Pierwsza połowa wtorkowych notowań na GPW upływa pod znakiem umiarkowanych wzrostów indeksów. Rynek w górę ciągnie JSW, której akcje są najdroższe od 2013 roku. Inwestorzy za to zignorowali niepokojące dane z Chin i Niemiec.

 • 24 lipca 2017

  DM mBank podniósł ceny docelowe akcji PZU i Pekao

  Maklerzy z DM mBanku widzą okazję inwestycyjną w akcjach PZU i Pekao. Nowe ceny docelowe wyznaczone przez biuro są o 15 proc. wyższe od rynkowych.

 • 19 lipca 2017

  PZU dostał rekomendację z 16-proc. przebitką

  Analitycy DM mBanku, w rekomendacji z 18 lipca, podtrzymali zalecenie kupuj dla akcji PZU. Podniesli jednocześnie cenę docelową akcji ubezpieczeniowego giganta z 44,63 zł do 51,83 zł.

 • 12 lipca 2017

  WIG20 najsilniejszym indeksem Europy, Eurocash gwiazdą GPW

  Po kilku nudnych sesjach w Warszawie, wreszcie mocne uderzenie popytu. Rynek w górę ciągną przede wszystkim największe spółki na czele z KGHM, LPP i świetnie spisującym się w tym tygodniu Eurocashem. W efekcie WIG20 jest najmocniej rosnącym indeksem w Europie.

 • 11 lipca 2017

  Indeksowy marazm na GPW, gorąco na Eurocashu i PZU

  Wtorek jest kolejnym dniem gdy na giełdzie w Warszawie dominują wakacyjne nastroje. Ciekawiej jest tylko na nielicznych spółkach. M.in. Eurocashu, Komputroniku, Enei czy Izolacji Jarocin. Do końca dnia sytuacja raczej się nie zmieni. Ciekawiej na GPW będzie dopiero w drugiej połowie tygodnia.

 • 07 lipca 2017

  PZU – analiza techniczna dla abonentów StockWatch.pl

 • Wakacje na GPW, duże wymiany na KGHM, silne odbicie Sygnity

  W piątek na giełdzie w Warszawie panują typowo wakacyjne nastroje. Inwestorzy czekają na popołudniowe dane z USA. Nieco więcej dzieje się na spółkach z giełdowej drugiej i trzeciej ligi. Jednak i tu ciekawych historii jest jak na lekarstwo.

 • 05 lipca 2017

  GPW mozolnie wypracowuje odbicie, w grze CD Projekt i Morizon

  Środa upływa pod znakiem korekcyjnego odbicia indeksu WIG20. W dalszym ciągu słabo spisuje się segment średnich i małych spółek. Fatalny debiut zaliczył Morizon.

 • 09 czerwca 2017

  Analiza techniczna czterech lokomotyw warszawskiej giełdy

  Pod koniec tygodnia w szeregi kluczowych spółek z WIG20 wkradła się niepewność. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził scenariusze techniczne dla notowań akcji KGHM, PKN Orlen, PZU i Pekao.

 • 07 czerwca 2017

  Morawiecki: Udomowienie Pekao pokazuje, że polska gospodarka się usamodzielnia

  Udomowienie Banku Pekao, poprzez zakup 32,8 proc. akcji banku przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju, to bardzo dobry sygnał dla polskiej gospodarki, że się usamodzielnia i zwiększa swoją "siłę uderzeniową" uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • PZU, PFR sfinalizowali zakup akcji Banku Pekao od UniCredit za 10,6 mld zł

  Grupa PZU i Polski Fundusz Rozwoju finalizują kupno 32,8 proc. akcji Banku Pekao SA od włoskiego UniCredit Group. Dzięki tej transakcji PZU stanie się największą grupą finansową w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

 • Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 wypłacą akcjonariuszom 7,6 mld zł

  Inwestorzy polujący na tłuste dywidendy nie mają czego szukać w segmencie największych i najpłynniejszych spółek na GPW. W tym roku tylko dwa blue chipy wypłacą dywidendy o stopie powyżej 5 proc., a całą tegoroczną pulę środków przeznaczonych do podziału między akcjonariuszy można porównać do tej z kryzysowego roku 2009.

 • 02 czerwca 2017

  Roszady w indeksach GPW. Dino Polska awansuje do mWIG40 po sesji 16 czerwca

  W związku z kwartalną korektą portfeli indeksów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, po sesji 16 czerwca 2017 r. do indeksu mWIG40 wejdzie Dino Polska, a w indeksie sWIG80 znajdzie się Alumetal i CFI Holding, podała Giełda.

 • 30 maja 2017

  JSW i PZU ciągną WIG20 w dół. Akcje CD Projekt najdroższe w historii

  Pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji przełożyło się na spadkowe otwarcie dnia na giełdzie w Warszawie. W dół indeksy ciągną przede wszystkim akcje JSW i PZU.

 • PZU chce przeznaczyć 1,2 mld zł na dywidendę za 2016 rok

  Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie na dywidendę 1.208,93 mln zł z zysku netto za 2016 r., co oznacza wypłatę w wysokości 1,40 zł na akcję.

 • 24 maja 2017

  Widmo spadków wisi nad GPW, w grze CD Projekt i Tauron

  Atmosfera wyczekiwania towarzyszy środowej sesji na giełdzie w Warszawie. Układ sił może zmienić się po godzinie 15:30, wraz z rozpoczęciem sesji na Wall Street.

 • wczoraj

  Komentarz giełdowy: Tym razem Trump pomaga

  W poniedziałek rynki finansowe nie otrzymały zbyt wielu bodźców w postaci danych makroekonomicznych. Na pierwszy plan wysunęły się czynniki polityczne, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Europie, co wywołuje umiarkowaną zmienność na rynkach. W przypadku GPW kończy się całkiem niezła sesja, która wspierana jest poprzez spółki finansowe oraz informatyczne.

 • Wyniki PKO BP i lepsze nastroje ciągną giełdę w górę

  Wyciszenie negatywnych emocji wokół amerykańskiej polityki przyniosło poprawę nastrojów na giełdach. W dalszym ciągu jednak brakuje nowego paliwa do mocniejszych wzrostów, przez co ryzyko kontynuacji spadkowej korekty pozostaje aktualne.

 • 19 maja 2017

  Zielona końcówka tygodnia. PKN Orlen i AmRest outsiderami rynku

  Piątek na europejskich giełdach upływa pod znakiem wzrostowego odbicia, po tym jak ucichły nieco negatywne emocje wokół prezydenta Trumpa. Giełda w Warszawie nie jest tu wyjątkiem.

 • 17 maja 2017

  Inwestorzy boją się kryzysu politycznego z USA. Rekordowa sesja PZU

  Środa przynosi kolejną słabą sesję na warszawskiej giełdzie. Inwestorzy sprzedają akcje w obawie przed kryzysem politycznym w USA.

 • Akcje PZU rekordowo drogie po wynikach za I kwartał 2017 r.

  PZU odnotowało 940 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 492 mln zł zysku rok wcześniej. Grupa odnotowała w tym okresie wzrost składki przypisanej brutto o 20 proc. r/r do rekordowych 5,768 mld zł.

 • 11 maja 2017

  Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 płacą coraz mniej

  Czasy gdy polskie blue chipy pieszczotliwie nazywano dojnymi krowami, odeszły do lamusa. Giełdowi giganci, w przeciwieństwie do małych i średnich spółek, w ostatnich latach coraz rzadziej i skromniej dzielą się zyskiem z akcjonariuszami. 

 • 10 maja 2017

  Analiza techniczna 4 zawodników biało-czerwonej reprezentacji

  Pierwszą połowę roku akcjonariusze spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa zaliczą do udanych. Większość z nich już może pochwalić się dwucyfrową stopą zwrotu. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, ile jeszcze potrwa dobra passa notowań PGNiG, PKO BP, PKP Cargo i PZU.

 • 05 maja 2017

  Morawiecki: Decyzja KNF ws. repolonizacji Pekao to bardzo dobra wiadomość dla całej polskiej gospodarki

  Czwartkowa jednogłośna decyzja Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o stwierdzeniu braku podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) oraz Polski Fundusz Rozwoju (PFR) akcji Banku Pekao to bardzo dobra wiadomość dla całej polskiej gospodarki, uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • 04 maja 2017

  Komentarz giełdowy: Realizacja zysków na WIG20

  W czwartek najważniejszy polski indeks giełdowy wybił się ponad 2.400 pkt. Radość z dwuletnich szczytów psuje fakt, że dobrego wyniku nie udało się dowieźć do końca sesji. W przypadku zagranicznych parkietów możemy mówić o umiarkowanym optymizmie, choć coraz większym zmartwieniem jest wyprzedaż surowców przemysłowych.

 • PFR i PZU chcą zdążyć z kupnem akcji Pekao przed dniem dywidendy

  Polski Fundusz Rozwoju (PFR) i Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) zakładają finalizację nabycia akcji Pekao z początkiem czerwca br., czyli przed dniem dywidendy, co pozwoli na otrzymanie przez PFR i PZU dywidendy za 2016 rok, poinformował prezes PFR Paweł Borys.

 • 02 maja 2017

  Czas na Sell in May and go away? W centrum uwagi PZU, LPP i Kruk

  Pierwsza majowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od wzrostów indeksów. Maj na giełdach cieszy się jednak złą sławą. Doskonale obrazuje to znane amerykańskie powiedzenie Sell in May and go away. Czy krajowi inwestorzy ponownie mają się czego obawiać?


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku