X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PZU

 • 24 marca 2017

  Podaż przejmuje inicjatywę na pustym parkiecie, w grze Getin Holding i PZU

  Ostatnia w tym tygodniu sesja na GPW przebiega pod znakiem niskich obrotów i niewielkiej zmienności. Rynkowy marazm przełamują dynamiczne ruchy na kursach akcji spółek prezentujących wyniki finansowe. 

 • 23 marca 2017

  GPW odrabia straty. Gorąco na PZU, Bumechu i Ursusie

  W czwartek warszawskie indeksy zabrały się za odrabianie strat z poprzednich sesji. Liderem odbicia jest mWIG40, którego kurs rośnie o blisko 0,9 proc. Tematem dnia jest nieoczekiwana zmiana na stanowisku prezesa PZU i potencjalne skutki dla akcjonariuszy.

 • 22 marca 2017

  Michał Krupiński odwołany ze stanowiska prezesa PZU

  W środę rada nadzorcza PZU odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa zarządu. W komunikacie nie podano przyczyn odwołania

 • 15 marca 2017

  Komentarz: Giełda i złoty czekają na Fed i wyniki wyborów w Holandii

  Na rynkach finansowych trwa przysłowiowa cisza przed burzą. Inwestorzy, w tym również Ci z warszawskiej giełdy, czekają na wieczorne wyniki posiedzenia amerykańskiego Fed-u oraz wyborcze rozstrzygnięcie w Holandii. 

 • Grupa PZU pokazała 1,95 mld zł zysku netto za 2016 r.

  PZU odnotowało 1.947 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 2.343 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 10 marca 2017

  Grupa PZU w ramach restrukturyzacji zwolni blisko tysiąc osób

  Zarządy PZU i PZU Życie podjęły decyzję o rozpoczęciu procesu restrukturyzacji zatrudnienia we wszystkich obszarach funkcjonalnych firmy. Restrukturyzacja ma objąć do 1.944 osób, w tym szacuje się, że redukcja zatrudnienia dotyczyć będzie do 956 pracowników.

 • 17 lutego 2017

  Skarb Państwa ma akcje warte 100 mld zł. W 3 miesiące portfel urósł o wartość PGE

  Obecna hossa znacząco podreperowała stan rachunku inwestycyjnego największego gracza na GPW. Po 1,5-letniej przerwie wartość giełdowego majątku Skarbu Państwa wróciła do poziomu 100 mld zł.

 • 16 stycznia 2017

  Polska giełda liderem wzrostów w Europie, w grze PZU i Integer.pl

  Wyprzedaż akcji banków zaangażowanych w kredyty hipoteczne w CHF tylko na chwilę sprowadziła WIG20 w okolice 2.000 pkt. Bliskość ważnego wsparcia stało się pretekstem do odbicia i nadrabiania zaległości z piątku.

 • Problem kredytów frankowych wraca, w dół Millennium, BZ WBK i mBank

  Zaostrzenie kursu wobec banków zaangażowanych w kredyty hipoteczne w walutach obcych przesądziło o czerwonym starcie sesji na GPW. Pozytywem jest fakt, że skala spadków jest mniejsza niż w Europie Zachodniej, w czym spora zasługa piątkowych decyzji agencji ratingowych Moody’s i Fitch.

 • 11 stycznia 2017

  JP Morgan: Przejęcie Pekao wzmocni potencjał dywidendowy PZU

  Biuro w raporcie z 5 stycznia wystawiło zalecenie neutralnie dla akcji ubezpieczyciela z ceną docelową o blisko 8 proc. wyższą od wtorkowego zamknięcia na GPW.

 • 09 stycznia 2017

  Komentarz giełdowy: WIG20 przełamuje psychologiczną barierę

  Po długim weekendzie giełdowym bykom udało się dziś pchnąć indeks WIG20 powyżej psychologicznej bariery 2.000 pkt. Na pozostałych parkietach w Europie dominuje czerwień. Z kolei inwestorzy w Stanach Zjednoczonych przygotowują się do startu nowego sezonu wyników na Wall Street.

 • 29 grudnia 2016

  Komentarz giełdowy: GPW odzyskuje blask

  Środowa sesja na globalnych rynkach skończyła się raczej negatywnie, co było związane z sytuacją w Chinach. Z drugiej strony wczorajsza sesja była ostatnią, która była uwzględniana w rozliczeniu podatkowym, dlatego inwestorzy z Książęcej mogli decydować się na zamykanie swoich pozycji.

 • 08 grudnia 2016

  W 2016 r. spółki z WIG20 wypłaciły akcjonariuszom ponad 9 mld zł

  Ubiegłotygodniowa decyzja PKO BP oficjalnie zamknęła temat tegorocznych dywidend w segmencie blue chipów. StockWatch.pl przygotował krótkie podsumowanie sezonu dywidendowego wśród giełdowych gigantów.

 • WIG20 kontynuuje fenomenalny rajd, w centrum uwagi Alior i PZU

  Rajd św. Mikołaja na europejskich parkietach wsparł dziś EBC, który zgodnie z oczekiwaniami nie zmienił stóp procentowych, ale przedłużył program skupu aktywów. Mocne wzrosty i dawno niewidziane obroty zanotowała dziś warszawska GPW. 

 • 07 grudnia 2016

  WIG20 rośnie trzecią sesję z rzędu, mWIG40 znów spada przez JSW

  Środowa sesja na giełdach w niemal całej Europie upłynęła pod znakiem kontynuacji rajdu św. Mikołaja. W Warszawie rynkowym outsiderem był segment średniaków, za co w największym stopniu odpowiadają mocne spadki na kursach producentów węgla. Testem sentymentu na europejskich rynkach będzie czwartkowa decyzja EBC w zakresie przedłużenia programu QE i ewentualnego tappering’u.

 • 21 listopada 2016

  GPW pokazała pazur, mocne wzrosty na LPP, PKN Orlen i Lotosie

  Warszawska giełda była dzisiaj jedną z najsilniejszych w Europie. Notowania prestiżowego indeksu dwudziestu największych spółek urosły o 1,77 proc. W dobrej strony pokazały się spółki paliwowe, LPP i PZU.

 • Mocny początek tygodnia na GPW, wzrostom przewodzą PZU i KGHM

  Warszawski parkiet jest dzisiaj jednym z najmocniejszych w Europie. Przed południem WIG20 rośnie o blisko 1 proc., mimo sygnałów ostrzegawczych ze strony agencji Moody's. 

 • 15 listopada 2016

  Haitong Bank w raporcie z 11 listopada podtrzymuje rekomendację kupuj dla PZU

  Haitong Bank w raporcie z 11 listopada podtrzymuje rekomendację kupuj dla PZU z podniesioną ceną docelową akcji w wysokości 32 PLN (z 30 PLN wcześniej), co daje 14-procentowy potencjał wzrostowy.

 • 10 listopada 2016

  KGHM, JSW i PKN Orlen bohaterami sesji na GPW

  Scenariusze zakładające załamanie rynków po zwycięstwie Donalda Trumpa nie sprawdziły się. Inwestorzy w relatywnie płytkiej i krótkotrwałej przecenie na giełdach szybko dostrzegli okazję do kupna tanich akcji.

 • 28 października 2016

  Popołudniowy komentarz giełdowy: Przełom na WIG20

  Po raz pierwszy od wielu tygodni najważniejszy z polskich indeksów znalazł się powyżej poziomu 1.800 punktów, co może być dla niego przełomowym momentem. Już w czwartek WIG20 był jednym z najsilniejszych na rynku, a dziś tylko potwierdził przewagę byków na GPW.

 • WIG20 przebił się przez szklany sufit 1.800 pkt., w grze Tauron i Pekao

  Październikową przygodę WIG20 z poziomem 1.800 pkt. można podsumować powiedzeniem do trzech razy sztuka. W pokonaniu psychologicznego oporu pomogły przede wszystkim wzrosty na kursach banków, spółek energetycznych oraz giełdowych rafinerii.

 • Szklany sufit znów blokuje WIG20, gorąco na LPP, KGHM i Biotonie

  Na starcie ostatniej sesji w tym tygodniu europejskie giełdy poddały się pod dyktando strony podażowej. Jednak z godziny na godzinę sytuacja wygląda coraz lepiej, a główne indeksy stopniowo odrabiają straty. Z ciekawą sytuacją mamy do czynienia w Warszawie, gdzie WIG20 po raz kolejny mierzy się z psychologiczną barierą 1.800 pkt.

 • 26 października 2016

  13 ciekawych spółek w jesiennych rekomendacjach maklerskich

  Październikowe odbicie na warszawskim parkiecie zbiegło się w czasie z wysypem mocnych rekomendacji. StockWatch.pl sprawdził, które spółki polecają maklerzy na najbliższe miesiące.

 • 21 października 2016

  Silny dolar i wyniki spółek kluczowe dla GPW, w grze PZU i JSW

  W piątek rano polskie indeksy zyskują na wartości i wyróżniają się na tle zachodnich odpowiedników. W skali makro warto zwrócić uwagę na kontynuację umocnienia dolara amerykańskiego, a lokalnie na rozpoczynający się sezon wynikowy spółek.

 • PZU ma rekomendację z 38 proc. potencjałem wzrostu

  Analitycy Trigon DM są zdania, że to dobry moment na inwestycje w akcje giganta ubezpieczeniowego. Biuro liczy na poprawę wyników w III kwartale 2016 r. i sowite dywidendy w kolejnych latach.

 • 19 października 2016

  Dzień z frankiem na GPW – gorąco na bankach, PZU i spółkach węglowych

  Polityka pozostaje kluczowym czynnikiem oddziałującym na ceny blue chipów. W środę w sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektów ustaw frankowych, a plany przejęcia banku Pekao dołują kurs PZU. Z kolei średnie spółki wspinają się na kolejne wieloletnie szczyty cenowe.

 • 10 października 2016

  7 ciekawych spółek na złotą jesień w portfelach maklerów

  Październikowe wzrosty na GPW idą w parze z kolejną falą wysokich rekomendacji. StockWatch.pl w oparciu o najnowsze raporty sprawdził, które spółki zdominują portfele maklerów w końcówce 2016 roku.

 • 07 października 2016

  Giełda w Londynie pręży muskuły, w Warszawie tanieją banki i PZU

  Rekordowo tani funt napędza giełdę w Londynie. W piątek indeks FTSE 100 rośnie o 0,71 proc., a do tegorocznego szczytu brakuje już tylko kilkunastu punktów. Na pozostałych europejskich parkietach sytuacja nie wygląda już tak dobrze, ale punktem zwrotnym mogą okazać się popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy.

 • 05 października 2016

  Jest rekomendacja dla akcji PZU z wyceną 30 zł za sztukę

  Haitong Bank w raporcie z 5 października podtrzymał rekomendację kupuj dla PZU, ale zredukował cenę docelową akcji z 43 zł do 30 zł za sztukę. Względem bieżącej wyceny rynkowej daje blisko 9-proc. potencjał wzrostowy.

 • 04 października 2016

  9 spółek pracujących na sowite dywidendy za 2016 rok

  Żniwa dywidendowe już za nami i powstaje pytanie, czy świetne wypłaty z 2016 roku da się powtórzyć w kolejnych latach. StockWatch.pl sprawdził, które spółki będzie stać na wypłacenie dywidendy z ponadprzeciętną stopą.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com