X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Polimexms

 • 21 marca 2017

  WIG20 wraca do gry o lokalne szczyty. Polimex i Briju w odwrocie

  Warszawskie blue chipy odrabiają poniedziałkowe straty i wracają do gry o 2.300 pkt. Rynkowym outsiderem jest mWIG40, którego krurs w dół ciągną taniejące o ponad 11 proc. akcje Polimeksu-Mostostalu.

 • Jest wezwanie na akcje Polimeksu po cenie o połowę niższej od rynkowej

  Polska Grupa Energetyczna, Enea, Energa i PGNiG Technologie ogłosiły wezwanie do sprzedaży 168.408 akcji Polimeksu-Mostostalu, stanowiących 0,07 proc. kapitału, podało pośredniczące w wezwaniu Ipopema Securities. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 4,90 zł/szt. We wtorek rano jeden walor Polimeksu kosztuje 9,80 zł.

 • 13 marca 2017

  GPW rozpoczyna tydzień z przytupem. Orlen i Lotos w szczytowej formie

  W poniedziałek główne indeksy warszawskiego parkietu rosną o ponad 1 proc. i rekompensują inwestorom ubiegłotygodniowe spadki. Lokomotywą segmentu WIG20 są dzisiaj akcje KGHM-u oraz giełdowych rafinerii.

 • Raport: Spekulacje i fundamenty wśród giełdowych spółek budowlanych

  Wychodząca z wieloletniej zapaści budowlanka kusi inwestorów, szczególnie że tegoroczne wzrosty na kursach akcji niektórych spółek idą w setki procent. StockWatch.pl sprawdził, ile w obecnych wycenach PBG i Polimeksu-Mostostalu jest fundamentów, a na ile ich kapitalizacja to efekt spekulacji i pobożnych życzeń.

 • 09 marca 2017

  Na GPW rozpoczęła się wielka przecena. Pogrom na Polimeksie i Briju

  W czwartek przez warszawski parkiet przetoczyła się potężna fala wyprzedaży. WIG20 stracił ponad 1 proc. i otworzył sobie furtkę do zejścia przynajmniej w okolice 2.090 pkt. Na szerokim rynku tematem numer jeden są spekulacje dotyczące przyczyn dramatycznej wyprzedaży akcji Briju.

 • Analiza techniczna 4 gorących spółek budowlanych

  Od tygodnia warszawski parkiet żyje szalonym rajdem na kursach maluchów z branży budowlanej. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, czego w najbliższych tygodniach mogą spodziewać się akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu, PBG, Rafako i Mostostalu Zabrze.

 • 08 marca 2017

  PGNiG zadowolone z inwestycji w akcje Polimeksu-Mostostalu

  Prezes koncernu gazowego podczas konferencji prasowej podsumował, że inwestycja w akcje Polimeksu-Mostostalu była strzałem w dziesiątkę. Dodał, że PGNiG nie przewiduje w najbliższej przyszłości odpisów na utratę wartości.

 • Wzrosty na KGHM i PGNiG ratują WIG20, w grze Polimex i PCC Rokita

  Trampolina w postaci 2.200 pkt. znów zadziałała. Skórę blue chipom ratują dziś kilkuprocentowe wzrosty na kursach akcji KGHM i PGNiG. Na szerokim rynku uwagę inwestorów przyciągają mocne spadki na kursach akcji spółek budowlanych i nowe rekordy na wykresie PCC Rokita.

 • 07 marca 2017

  Na GPW polała się krew. Cała wstecz na Polimeksie, PBG i Rafako

  Inwestorzy z GPW wtorkowej sesji nie będą wspominać dobrze. Wszystkie główne indeksy zakończyły dzień na minusach. Najsilniejsze tąpnięcie zanotował dziś Polimex-Mostostal, który w ostatecznym rozrachunku zatopił indeks sWIG80. 

 • Korekta na GPW przyspiesza, gorąco na Polimeksie, JSW i Brasterze

  Marcowa korekta zbiera coraz większe żniwo na GPW. W południe indeks WIG20 próbuje odeprzeć atak podaży w okolicy wsparcia na 2.200 pkt. Na szerokim rynku w centrum uwagi jest Polimex-Mostostal, na którym kapitał spekulacyjny uskutecznia kolejne niebezpieczne manewry.

 • 06 marca 2017

  sWIG80 pręży muskuły. Spekulacyjne wzrosty na PBG, Rafako i Polimeksie

  Poniedziałkowa sesja bezapelacyjnie należy do giełdowych maluchów. W południe kurs indeksu sWIG80 rośnie o blisko 1 proc., przy obrotach zbliżonych do poziomu z segmentu blue chipów. Giełdowe maluchy w górę ciągną spekulacyjne ruchy na kursach dawnych gwiazd z branży budowlanej. 

 • 03 marca 2017

  Roszady w indeksach. Wielki powrót JSW, Polimeksu-Mostostalu, Petrolinvestu oraz awans Kruka

  W wyniku rewizji rocznej, która zostanie przeprowadzona po sesji 17 marca, akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej zastąpią walory Enei w indeksie WIG20, a akcje Kruka wejdą w miejsce Bogdanki w indeksie WIG30. Spore zmiany nastąpią także w indeksach mWIG40 i sWIG80.

 • 21 lutego 2017

  Polskie indeksy wracają na szczyty, na fali Pekao, CD Projekt i 11 bit studios

  WIG20 w świetnym stylu wrócił ponad barierę 2.200 pkt., czyli niezwykle istotnego poziomu technicznego i psychologicznego. Z powrotu hossy korzystają też giełdowe misie, których indeksy ustalają nowe szczyty i są najwyżej od blisko dekady.

 • 20 lutego 2017

  Trigon DM spodziewa się powrotu JSW do indeksu WIG20 i awansu Kruka do WIG30

  Akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej powinny zastąpić akcje Enei w składzie indeksu największych spółek WIG20 podczas najbliższej rewizji indeksów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, oceniają analitycy Trigon Domu Maklerskiego

 • Maluchy szaleją na pustym parkiecie, w grze Quercus, Stalexport i Rainbow Tours

  Nieobecność inwestorów z USA oraz pusty kalendarz makro skutkują flautą na europejskich rynkach. W Warszawie pozytywnym wyjątkiem jest indeks sWIG80, który rośnie o 0,7 proc. i kontynuuje tegoroczną ofensywę.

 • 27 stycznia 2017

  Inwestorzy szukają okazji w korekcie, w grze Integer.pl, Rafako i Sfinks

  Nieudany szturm na 2.100 pkt. posłużył jako pretekst do częściowej realizacji styczniowych zysków. Warto jednak zauważyć, że skala piątkowej korekty jest niewielka. Powrót WIG20 w okolice poziomu odniesienia to sygnał, że inwestorzy szukają okazji do podłączenia się do trendu.

 • 19 stycznia 2017

  Solidne dane z polskiej gospodarki wzmocniły WIG20, w górę Energa i CD Projekt

  Dane potwierdzające przyspieszenie polskiej gospodarki w grudniu ubiegłego roku poprawiły sentyment do akcji blue chipów. Indeks WIG20 dzięki ofensywie kupujących na kończącym sesję fixingu zyskał w czwartek 0,5 proc.

 • WIG20 niebezpiecznie blisko wsparcia, w grze Energa, Synthos i Polimex

  Indeks blue chipów rośnie dziś o 0,2 proc. i odwleka w czasie kolejną konfrontację z ważnym wsparciem na 2.000 pkt. Z kolei segmenty małych i średnich spółek walczą o nowe wieloletnie rekordy.

 • 13 stycznia 2017

  GPW spada przed werdyktem agencji ratingowych, w grze Polimex, PBG i Rafako

  GPW nie ma dziś szczęścia. W piątek trzynastego warszawski parkiet jest jednym z niewielu czerwonych punktów na europejskiej mapie rynków finansowych. Słabsza postawa polskich akcji to efekt niepewności związanej z decyzjami agencji ratingowych.

 • 12 stycznia 2017

  mWIG40 ustala nowe wieloletnie szczyty, na fali CD Projekt i Budimex

  Segment średnich spółek kontynuuje fenomenalny rajd i poprawia 9-letnie maksima. W tyle zostają warszawskie blue chipy, którym zaczyna brakować paliwa do dalszych wzrostów. Europejskim rynkom oraz dolarowi czkawką odbija się środowa konferencja Donalda Trumpa. Korzysta na tym złoto oraz waluty rynków wschodzących.

 • 07 grudnia 2016

  WIG20 rośnie trzecią sesję z rzędu, mWIG40 znów spada przez JSW

  Środowa sesja na giełdach w niemal całej Europie upłynęła pod znakiem kontynuacji rajdu św. Mikołaja. W Warszawie rynkowym outsiderem był segment średniaków, za co w największym stopniu odpowiadają mocne spadki na kursach producentów węgla. Testem sentymentu na europejskich rynkach będzie czwartkowa decyzja EBC w zakresie przedłużenia programu QE i ewentualnego tappering’u.

 • wczoraj

  Black Friday na warszawskiej giełdzie, gorąco na PGE, JSW i Polimeksie

  W piątek warszawska giełda kusi inwestorów tańszymi akcjami. Największe przeceny oferują duże spółki, w południe indeks WIG20 traci ok. 0,7 proc. Pod prąd po optymistycznych wypowiedziach ministra Krzysztofa Tchórzewskiego idą dziś reprezentanci sektora energetycznego.

 • Polimex-Mostostal w dół, zarząd chce emisji 150 mln akcji bez PP

  Bieżące potrzeby finansowe i trudności w zapewnieniu odpowiedniej wysokości gwarancji koniecznych do pozyskiwania i realizacji kontraktów skłaniają zarząd Polimeksu do przeprowadzenia olbrzymiej emisji akcji.

 • 24 listopada 2016

  Giełdowi eksporterzy tańczą z radości, w górę CD Projekt i LiveChat

  Dobra passa GPW trwa. WIG20 zamknął czwartą z rzędu wzrostową sesję. W centrum uwagi polskiego rynku są eksporterzy, którym słaby złoty znów dmucha w żagle. Po południu euro kosztowało 4,42 zł, a dolar 4,18 zł.

 • 16 września 2016

  Banki ciągną Europę w dół, w grze JSW, Pekao i Polimex-Mostostal

  Gigantyczna kwota 14 mld USD, jaką Deutsche Bank miałby zapłacić tytułem ugody za przewinienia sprzed wybuchu kryzysu w 2008 roku, przypomniała inwestorom o problemach europejskiego sektora bankowego. Z kolei w Warszawie obserwujemy doskonale znany z poprzednich sesji schemat: WIG20 spada, a segmenty małych i średnich spółek idą w górę.

 • 30 maja 2016

  Analiza fundamentów 8 ciekawych spółek budowlanych

  Branża budowlana już odczuwa skutki opóźnień w nowych przetargach z udziałem dotacji unijnych. Spółki z chudym portfelem zamówień mogą być wkrótce zmuszone do wywołania kolejnej wojny cenowej. StockWatch.pl sprawdził, jak na trudniejsze czasy przygotowani są czołowi reprezentanci sektora budowlanego.

 • 03 października 2014

  Giełda odreagowuje spadki, rośnie Polimex-Mostostal i Seco

  Przedpołudniowa część ostatniej w tym tygodniu sesji na GPW przynosi odbicie kursów większości akcji. Warszawskie indeksy wiernie naśladują ruchy swych zachodnich odpowiedników.

 • 30 stycznia 2014

  Wierzyciele Polimeksu-Mostostalu składają nowe wnioski o upadłość

  Dwóch kolejnych wierzycieli budowlanej grupy domaga się upadłości. W komunikacie Polimex podkreśla, że zgłoszone we wniosku wierzytelności nie zostały stwierdzone żadnym tytułem egzekucyjnym.

 • 24 stycznia 2014

  GPW ustawia się pod korektę w USA, w grze JSW i Polimex-Mostostal

  Amerykańskie indeksy od początku roku nie są w stanie ruszyć na północ, a wczorajsza sesja może być oznaką zniecierpliwienia inwestorów. Psuje to nastroje również w Europie. Przecenie poddały się polskie indeksy, ale wygenerowane ostatnio sygnały kupna wydają się być niezagrożone.

 • 16 stycznia 2014

  Wierzyciele Polimeksu-Mostostalu obejmą kolejną dużą emisję

  Budowlana grupa ma zielone światło na emisję 430 mln warrantów zamiennych na akcje. Nowe papiery obejmą wierzyciele po cenie 0,30 zł za sztukę. Tymczasem giełdowy kurs akcji krąży wokół 0,12 zł.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com