X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PKNOrlen

 • 16 sierpnia 2018

  PKN, KGHM i LPP ciągną w dół WIG20, druga połowa sesji może być lepsza

  Spółki paliwowe, KGHM i LPP ciągnął w dół warszawską giełdę, która w ten sposób reaguje na wczorajsze mocne spadki na świecie. Pojawiające się jednak pozytywne informacji z Turcji i Chin, a także odbicie na europejskich giełdach, w kolejnych godzinach powinny wesprzeć popyt na GPW.

 • 14 sierpnia 2018

  PKNORLEN – analiza techniczna

 • Odbicie tureckiej waluty wspiera giełdy. Na GPW w centrum uwagi Orlen i Play

  Odbicie na tureckiej lirze, a co się z tym wiąże, chwilowe wyciszenie tematu kryzysu w Turcji, wspierają nastroje na europejskich giełdach. Korzysta na tym parkiet w Warszawie, który w górę ciągnie przede wszystkim Orlen i PZU. Czarną owcą jest Play.

 • PKN Orlen planuje jesienią uruchomienie stacji z logo CPN w Warszawie

  PKN Orlen planuje uruchomienie stacji paliwowej pod historycznym logo CPN na warszawskiej Pradze jesienią, najprawdopodobniej w październiku.

 • 13 sierpnia 2018

  Kryzys w Turcji i negatywna formacja na WIG20 straszą inwestorów. Na fali Orlen i Lotos

  Kryzys w Turcji to aktualnie temat numer jeden na rynkach finansowych. Dobre zachowanie Orlenu i Lotosu wprawdzie sprawia, że indeks WIG20 wyhamował spadki. Nie zmienia to jednak niekorzystnej sytuacji na jego wykresie, gdzie formacja podwójnego szczytu straszy spadkiem poniżej 2.200 pkt.

 • 02 sierpnia 2018

  Krajobraz rynku obligacji korporacyjnych Catalyst po I półroczu 2018 r.

  Pierwsze półrocze 2018 r. było okresem pełnym wyzwań dla polskiego rynku obligacji korporacyjnych. Afera GetBack nadszarpnęła zaufanie inwestorów i negatywnie wpłynęła na postrzeganie wiarygodności pozostałych emitentów. Mimo to, spadki na rynku akcji oraz otoczenie niskich stóp procentowych nadal przyciągają inwestorów do rynku Catalyst, a jego całkowita wartość wzrosła w porównaniu z końcem poprzedniego roku.

 • 31 lipca 2018

  Spadkowy koniec udanego miesiąca. CD Projekt doczekał się solidnej korekty

  Realizacją zysków zakończyła się ostatnia lipcowa sesja na warszawskim parkiecie. Giełdę w dół pociągnął CD Projekt i PKN Orlen. Dobrze za to spisała się sama giełda, której akcje podrożały. O nastrojach w środę zdecydują wyniki Apple.

 • 30 lipca 2018

  WIG20 w transie

  W skali dwóch tygodni WIG20 zyskał 9 proc., mWIG40 +2,5 proc. a sWIG80 +3 proc. Z rynkiem oczywiście się nie dyskutuje, niemniej jednak martwić może fakt, że wypracowane zwyżki zostały osiągnięte przy relatywnie niskiej wartości obrotów. Ponadto zauważalna różnica stóp zwrotu występująca pomiędzy polskim indeksem blue chipów, a indeksami reprezentującymi małe i średnie spółki, które zyskały „tylko” ponad 2 proc. świadczy o tym, że za lipcową mini-hossą stoi przede wszystkim zagranica. Natomiast nie od dziś wiadomo, że kapitał zagraniczny dynamicznie migruje, a pokaźne stopy zwrotu osiągnięte w tak krótkim czasie wydają się być na chwilę obecną zachęcające do realizacji zysków.

 • 23 lipca 2018

  Wakacyjny cud: druga z rzędu dobra sesja na GPW

  Przebieg poniedziałkowej sesji na świecie należy określić jako mieszany. Większość azjatyckich parkietów zamykała się rano na plusach, silny był m.in. Shanghai Composite (+1,1 proc.), któremu przyglądamy się w ostatnich tygodniach z podwójną uwagą.

 • Liczba fuzji i przejęć w Polsce będzie rosnąć. Rekordowej transakcji można się spodziewać w energetyce

  Ten rok ma być dla rynku fuzji i przejęć równie udany jak poprzednie 2–3 lata. Sprzyja temu dobra koniunktura gospodarcza – spółki mają kapitał do przejęć, z drugiej strony finansowanie tego typu transakcji jest tanie przy obecnym historycznie niskim poziomie stóp procentowych. Jak prognozują eksperci Instytutu Staszica, ze względu na konieczność wielomiliardowych inwestycji oraz dalszej konsolidacji kolejnych transakcji na rynku M&A można wypatrywać w sektorze energetycznym. I będą to rekordowe transakcje.  

 • Słabszy dolar i wieści ze spółek windują WIG20. Na fali Orlen, Orange Polska i Ursus

  GPW rozpoczęła nowy tydzień od wzrostów, czym pozytywne wyróżnia się na tle innych europejskich parkietów. W centrum uwagi inwestorów znalazł się dziś PKN Orlen, Orange Polska, PlayWay i Ursus.

 • wczoraj

  PKNORLEN – analiza techniczna

 • 20 lipca 2018

  Orlen po świetnych wynikach ciągnie WIG20 w górę. Wielkie rozczarowanie na PGNiG

  Zdecydowanie lepsze od prognoz wyniki finansowe Orlenu, nie tylko wsparły notowania akcji samej spółki, ale też poprawiły nastawienie inwestorów do giełdowych blue chipów. Jedyną czarną owcą w stadzie jest PGNiG, którego kurs akcji spada o 6 proc.

 • Akcje Orlenu w górę po dużo lepszych od konsensu rynkowego wynikach za II kwartał

  PKN Orlen odnotował 1.744 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2018 r. Wynik jest wyższy od konsensusu o ponad 40 proc. i lepszy w ujęciu r/r o 13 proc. W piątek rano akcje paliwowej spółki rosną o 3,5 proc. i są lokomotywą indeksu WIG20.

 • 19 lipca 2018

  Spadki na CD Projekcie i KGHM-ie. Orlen rośnie po odcięciu dywidendy

  Wyniki kwartalne spółek kształtują nastroje na największych światowych giełdach. Wkrótce do tego grona dołączyć powinna giełda w Warszawie. Póki co jednak, główną rolę odgrywają inne tematy. W czwartek w centrum uwagi znalazły się walory CD Projektu, KGHM-u, Orlenu i Qumaka.

 • 17 lipca 2018

  Skromne wzrosty na GPW. Idea Bank na celowniku spekulantów

  Wakacyjna zmienność i obroty na GPW jeszcze dzisiaj po południu mogą dobiec końca za sprawą impulsów z USA. Póki co trwa jednak wyczekiwanie. Nieco ciekawiej jest tylko na KGHM, spółkach gamingowych i Idea Banku.

 • 09 lipca 2018

  Rynki łapią oddech

  Poniedziałkowa sesja zakończyła się wzrostami na większości parkietów azjatyckich. Hang Seng zyskał 1,3 proc., natomiast Nikkei 1,2 proc. Zjawisko to potwierdza, że dotychczasowe decyzje w kontekście wojny handlowej zostały już uwzględnione w cenach. Nie zmienia to jednak faktu, że przed nami wiele ryzyk, które poważnie mogą zachwiać globalnymi nastrojami. Nie ulega wątpliwości, że atmosfera wokół rynków wschodzących wciąż pozostaje daleka od idealnej.

 • 05 lipca 2018

  4 nowe rekomendacje dla gigantów z branży paliwowej

  DM mBanku w raporcie z 29 czerwca zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla czterech najważniejszych spółek z branży paliwowej. Biuro w swoim scenariuszu makro rekomenduje przeważanie spółek z ekspozycją na segment E&P, a więc PGNiG i MOL-a, kosztem Orlenu.

 • 03 lipca 2018

  WIG20 wśród liderów odbicia. LPP i CCC po dwóch stronach barykady

  WIG20 jest dzisiaj jednym z najmocniej rosnących indeksów w Europie, gdzie obserwujemy typowo korekcyjną sesję. Wśród polskich blue chipów największe zmiany kursów akcji notują giganci z sektora handlu odzieżą i obuwiem.  

 • 02 lipca 2018

  Giełda i złoty rozpoczęły lipiec od spadków. Gorąco na CCC i PGNiG

  Giełda w Warszawie rozpoczęła lipiec w takich samych nastrojach, w jakich kończyła czerwiec. W poniedziałek indeksy w dół pociągnął PKN Orlen, PZU, Dino Polska i Play. O losach lipca rozstrzygną wyniki spółek i to, co dalej wydarzy się w temacie wojen handlowych.

 • 28 czerwca 2018

  Instytut Staszica: Połączenie Orlenu i Lotosu poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski

  Konsolidacja Orlenu i Lotosu może przynieść duże korzyści polskiej gospodarce - oceniają eksperci Instytutu Staszica. Budowa przez duże koncerny siły ekonomicznej państwa w ramach inwestycji w przetwórstwo ropy czy możliwość inwestowania w duże projekty technologiczne może także wpłynąć na przyspieszenie rozwoju gospodarki. Korzyści powinni odczuć także kierowcy. Jeśli integracja pomiędzy Orlenem a Lotosem będzie skuteczna, rynek będzie lepiej zorganizowany, a to może doprowadzić nawet do obniżki cen paliw.

 • 20 czerwca 2018

  Mocne odbicie spółek z WIG20, w grze także LiveChat i Millennium

  Obawy o wojny handlowe nieco zelżały, pozwalając giełdom na złapanie oddechu. Na GPW drożeją przede wszystkim największe i najbardziej płynne spółki. Ryzyko związane z wojnami handlowymi jednak nie znikło, więc korekta raczej będzie krótka.

 • 13 czerwca 2018

  Cyfrowy Polsat ciągnie GPW w dół, wciąż gorąco na CD Projekcie

  Dobre zachowanie CD Projekt to za mało, żeby warszawskie indeksy ruszyły do góry. Mocna przecena Cyfrowego Polsatu, taniejący PKN Orlen i słabe zachowanie sektora finansowego ciągnie GPW w dół. To może być jednak dopiero początek jej kłopotów. Byki może dobić jeszcze Fed.

 • 12 czerwca 2018

  PKN Orlen w ciągu 5 lat zainwestuje 8,3 mld zł w rozbudowę petrochemii

  PKN Orlen zatwierdził Program rozwoju Petrochemii PKN Orlen do 2023 roku, który stanowić będzie podstawę do aktualizacji strategii spółki w obszarze rozwoju aktywów petrochemicznych. Realizacja programu ma dać wzrost EBITDA o szacunkowo 1,5 mld zł rocznie, przy 8,3 mld zł budżetu programu.

 • 07 czerwca 2018

  Analiza techniczna 4 czerwcowych lokomotyw indeksu blue chipów

  WIG20 rośnie już piątą sesję z rzędu. Jego sytuacja techniczna jest najlepsza ze wszystkich warszawskich indeksów i niewykluczone, że w najbliższych dniach powróci powyżej 2.300 pkt. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził scenariusze techniczne dla czterech lokomotyw czerwcowych wzrostów.

 • Lotos i PGE liderami wzrostów w WIG20, w grze także CD Projekt i PlayWay

  Poprawa nastrojów na rynkach globalnych wspiera giełdę w Warszawie. Lotos i sektor energetyczny, z PGE na czele, prowadzą indeks WIG20 do góry. W dalszym ciągu słabo za to radzą sobie małe spółki.

 • 06 czerwca 2018

  PKNORLEN – analiza techniczna

 • Obligacje Orlenu o wartości 200 mln zł trafiły do portfeli blisko 800 inwestorów

  PKN Orlen uplasował obligacje serii D o wartości nominalnej 200 mln zł. Średnia stopa redukcji wyniosła 28,08 proc.

 • 05 czerwca 2018

  KGHM, Orlen i banki windują WIG20. Zielono także wśród producentów gier

  Poprawa nastrojów na globalnych parkietach, a także dobre zachowanie akcji KGHM i PKN Orlen, ciągną w górę indeks WIG20. Niestety, podobnego ożywienia brakuje w segmencie małych i średnich spółek.

 • 11 maja 2018

  WIG20 rośnie czwartą sesję z rzędu. W centrum uwagi debiut Ten Square Games

  Piątkowa sesja upływa pod znakiem wzrostów. Głównie dużych spółek. Na szerokim rynku wyróżniają się spółki gamingowe, w tym debiutujący Ten Square Games. Dobre nastroje powinny utrzymać się do końca notowań.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku