X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PKNOrlen

 • 27 marca 2017

  WIG20 pod presją globalnych nastrojów, w grze PKN Orlen i Polimex

  Przegrana administracji Donalda Trumpa w bitwie o Obamacare uruchomiła falę wyprzedaży na światowych rynkach. Inwestorzy spekulują, że rozłam w Partii Republikańskiej uniemożliwi także realizację obietnic takich jak obniżka podatków czy rozbudowa infrastruktury. Z presją przeceny zmaga się m.in. giełda w Warszawie.

 • Nowe rekomendacje dla akcji PKN Orlen i Lotosu

  Według najnowszych raportów analitycznych Vestor DM, ceny akcji giełdowych rafinerii nie powinny znacząco wzrosnąć w najbliższych tygodniach. Biuro wyceniło jeden walor Orlenu na 105 zł, a Lotosu na 52 zł.

 • 20 marca 2017

  WIG20 w odwrocie. Gorąco na JSW, GTC i PKP Cargo

  Nowy tydzień na giełdach rozpoczyna się pod dyktando strony podażowej. Największe straty notują główne indeksy w Budapeszcie i w Warszawie. WIG20 spada o blisko 1 proc. i oddala się od okrągłego poziomu 2.300 pkt.

 • 16 marca 2017

  Analiza techniczna czterech rozpędzonych spółek paliwowych

  W 2,5 miesiąca WIG-Paliwa wykręcił 21-proc. stopę zwrotu i wspiął się na nowe historyczne szczyty. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, ile jeszcze potrwa rajd na kursach PKN Orlen i Lotosu oraz gdzie położone są kluczowe poziomy techniczne na wykresach PGNiG i Unimotu.

 • 15 marca 2017

  PKN Orlen z zysku za 2016 r. chce wypłacić blisko 1,3 mld zł dywidendy

  Zarząd paliwowej spółki na tegorocznym walnym zarekomenduje wypłatę 3 zł dywidendy na akcję. Proponowana stawka jest o 50 proc. większa niż w ubiegłym roku.

 • 14 marca 2017

  GPW broni zdobyczy. Ciąg dalszy burzy wokół Briju i Integer.pl

  W południe warszawskie indeksy notują niewielkie zmiany i dzielnie bronią poniedziałkowych zdobyczy. Gorącym tematem sesji jest kolejna odsłona drastycznej przeceny na kursie Briju oraz kontrowersji wokół wezwania na akcje Integer.pl.

 • 13 marca 2017

  GPW rozpoczyna tydzień z przytupem. Orlen i Lotos w szczytowej formie

  W poniedziałek główne indeksy warszawskiego parkietu rosną o ponad 1 proc. i rekompensują inwestorom ubiegłotygodniowe spadki. Lokomotywą segmentu WIG20 są dzisiaj akcje KGHM-u oraz giełdowych rafinerii.

 • 06 marca 2017

  Komentarz: GPW próbuje rosnąć pomimo gorszych nastrojów, złoty traci na wartości

  Indeks WIG20 rozpoczął dzień od spadku. Żądza zysków wzięła jednak górę nad pogorszeniem nastrojów na globalnych rynkach akcji i po południu warszawska giełda wyszła na plus. Ta sztuka nie udała się natomiast złotemu, który w poniedziałek traci na wartości.

 • 03 marca 2017

  WIG20 straszy formacją podwójnego szczytu, w grze Enea i Polimex

  Na wykresie indeksu blue chipów rysuje się negatywna formacja podwójnego szczytu. Potencjalna korekta może sięgnąć nawet poziomu 2.190 pkt. Tematem dnia jest wieczorna konferencja szefowej FED, na której J.Yellen może dać ważne sygnały w kwestii marcowej podwyżki stóp procentowych w USA.

 • 02 marca 2017

  Komentarz: Giełda odpoczywa, złoty słabnie

  Warszawska giełda odpoczywa po środowym silnym rajdzie. Nastroje pozostają dobre, więc wzrosty prawdopodobnie będą kontynuowane w niedalekiej przyszłości. Słabiej spisuje się natomiast złoty, który traci w ślad za spadającym EUR/USD i rosnącym prawdopodobieństwem marcowej podwyżki stóp w USA.

 • Chwila prawdy na WIG20, w grze Energa, PGE i Comarch

  W czwartek ważą się losy indeksu dwudziestu największych polskich spółek. Ewentualne fiasko ataku na tegoroczne szczyty może sprowokować głębszą korektę.

 • 01 marca 2017

  Komentarz: Udany początek marca na giełdach

  Inwestorzy giełdowi przywitali marzec w szampańskich nastrojach. Pomogły dobre dane makroekonomiczne i nadzieje związane z polityką prezydenta Trumpa. Nie przeszkodziła natomiast wizja podwyżek stóp procentowych w USA i drożejący dolar.

 • Spółka zależna PKN Orlen w wynikach za I kwartał rozpozna 40 mln USD z tyt. ubezpieczenia

  Unipetrol podpisał z ubezpieczycielem i reasekuratorami umowę płatności 40 mln USD związaną z awarią instalacji krakingowej w rafinerii w Kralupach w maju 2016 r., podał Unipetrol. Kwota zostanie rozpoznana w wynikach I kw. 2017 r.

 • 28 lutego 2017

  DM PKO BP podniósł ceny docelowe dla akcji MOL, Lotosu, PKN Orlen i PGNiG

  Faworytem biura w branży paliwowej jest węgierski MOL, z targetem 27.181 HUF za walor. Na drugim miejscu znalazł się gdański Lotos, z zaleceniem kupuj i ceną docelową podniesioną z 28,10 zł do 52 zł.

 • 23 lutego 2017

  Indeksy testują ważne poziomy. Mocne ruchy na Eurocashu i Lotosie

  Wzrosty na giełdach wyhamowały. W czwartek główne indeksy w Paryżu, Warszawie i we Frankfurcie krążą w okolicach ważnych poziomów. Na światowych rynkach tematem dnia są pierwsze w tym roku dane sygnalizujące spadek zapasów ropy naftowej w USA.

 • 22 lutego 2017

  GPW odpoczywa po wzrostach, złoty traci przez gorsze nastroje i Fed

  Środa na GPW upływa pod znakiem uspokojenia nastrojów po wczorajszym euforycznym wzroście. Perspektywy dla giełdy pozostają jednak dobre, a dalsza zwyżka wydaje się kwestią czasu. Zupełnie inaczej niż w przypadku złotego, który punkt zwrotny ma już za sobą.

 • 17 lutego 2017

  Tchórzewski studzi emocje w kwestii połączenia PKN Orlen i Lotosu

  Rząd nie podjął żadnych działań w kierunku połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. – W ramach rządu nie podjęto żadnych działań – powiedział Tchórzewski dziennikarzom w odpowiedzi na pytanie o możliwą fuzję firm paliwowych. Dodał, że „różne osoby wyrażają różne opinie” w tej sprawie. – Komisja Europejska oczekuje konkurencji – […]

 • Skarb Państwa ma akcje warte 100 mld zł. W 3 miesiące portfel urósł o wartość PGE

  Obecna hossa znacząco podreperowała stan rachunku inwestycyjnego największego gracza na GPW. Po 1,5-letniej przerwie wartość giełdowego majątku Skarbu Państwa wróciła do poziomu 100 mld zł.

 • 16 lutego 2017

  GPW znów bije rekordy. Szalony rajd na PKN Orlen, PGNiG i Lotosie

  Inwestorzy z warszawskiej GPW mają powody do świętowania. WIG20 w świetnym stylu rozprawił się z oporem na 2.200 pkt., a segmenty małych i średnich spółek poprawiły wieloletnie rekordy. 

 • 09 lutego 2017

  Giełda najwyżej od 16 miesięcy, spokojny złoty

  Nowa fala kupujących zawitała na warszawską giełdę. Indeksy mocno rosną i wyznaczają nowe kilkunastomiesięczne szczyty. Hossa trwa w najlepsze. Znacznie spokojniej jest na złotym, który już nie traci tak mocno jak w ostatnich dwóch dniach.

 • 06 lutego 2017

  PGNiG i PKN Orlen łączą siły na koncesji poszukiwawczej Garwolin

  Orlen Upstream - spółka zależna PKN Orlen - oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisały umowę w sprawie udostępnienia PGNiG danych sejsmicznych 3D wykonanych w ramach tematu badawczego Potycz-Garwolin oraz współpracy na obszarze koncesji Garwolin, wchodzącej w skład realizowanego przez Orlen projektu Karbon.

 • 02 lutego 2017

  GPW przechodzi kosmetyczną korektę, tanieją LiveChat i ING BSK

  W czwartek na warszawskim parkiecie do głosu doszła strona podażowa. Wśród głównych indeksów najsłabiej wypada mWIG40, który cofa się o 0,5 proc.

 • 24 stycznia 2017

  WIG20 ucieka spod noża, gorąco na KGHM, PKN Orlen i JSW

  Na GPW ważą się losy indeksu blue chipów. W południe WIG20 za sprawą mocnej postawy KGHM-u wraca do ponad poziom 2.000 pkt. Fenomenalny rajd kontynuuje segment średnich spółek, jednak na horyzoncie coraz mocniej rysuje się bariera w postaci 4.500 pkt.

 • 23 stycznia 2017

  Co dalej z kursami akcji PKN Orlen i Lotosu – analiza techniczna

  Notowania czołowych polskich rafinerii łapią zadyszkę. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, jak głęboka będzie korekta ubiegłorocznych wzrostów na kursach Orlenu i Lotosu.

 • 20 stycznia 2017

  PKN Orlen ciągnie WIG20 w dół, w grze PKP Cargo i Unibep

  Ponad 5-proc. wyprzedaż na kursie akcji paliwowego giganta spycha indeks WIG20 w kierunku wsparcia na 2.000 pkt. Notowania płockiego koncernu tąpnęły po informacji o pośrednim zwiększeniu zaangażowania Skarbu Państwa w akcjonariat.

 • 13 stycznia 2017

  Komentarz giełdowy: GPW w napięciu czeka na werdykt ws. ratingu

  Parkiet przy Książęcej nerwowo wyczekuje werdyktu agencji Moody’s oraz Fitch w sprawie polskiego ratingu. Główne indeksy warszawskiego parkietu świecą się na czerwono, choć na europejskich rynkach oraz na Wall Street obserwujemy umiarkowane wzrosty.

 • 09 stycznia 2017

  Komentarz giełdowy: WIG20 przełamuje psychologiczną barierę

  Po długim weekendzie giełdowym bykom udało się dziś pchnąć indeks WIG20 powyżej psychologicznej bariery 2.000 pkt. Na pozostałych parkietach w Europie dominuje czerwień. Z kolei inwestorzy w Stanach Zjednoczonych przygotowują się do startu nowego sezonu wyników na Wall Street.

 • 05 stycznia 2017

  Czas na korektę, WIG20 łapie zadyszkę atakując 2000 pkt.

  Po świetnym początku roku europejskie giełdy złapały lekką zadyszkę. Przecenie sprzyja osłabienie dolara oraz dotarcie kursów do ważnych oporów technicznych. Z kolei lokalnie, dobre wyniki finansowe Bytomia i Oponeo.pl czynią sWIG80 liderem czwartkowych wzrostów w Warszawie.

 • 03 stycznia 2017

  WIG20 jest o włos od 2.000 pkt., w grze banki i rekordowo drogie CCC

  Warszawski parkiet w świetnej formie rozpoczął nowy rok. Języczkiem u wagi pozostaje rajd w segmencie blue chipów. Do magicznego poziomu 2.000 pkt. brakuje już tylko 10 pkt.

 • 21 grudnia 2016

  Komentarz giełdowy: Europejskie banki w centrum uwagi

  Przez większą część dnia wydawało się, że warszawski parkiet zaliczy kolejną udaną sesję. Jednak ostatecznie indeksy notowane przy Książęcej ugięły się pod presją ogólnie słabszych globalnych nastrojów. Natomiast na szerokim rynku szczególnie ciekawie wyglądały notowania europejskich banków.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com