X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PKNOrlen

 • 20 kwietnia 2018

  Niewielkie wzrosty na GPW, do gry wraca PlayWay

  Piątkowa sesja na GPW, podobnie jak na wielu europejskich parkietach, upływa pod znakiem niewielkich wzrostów. Do końca dnia ten obraz już nie powinien istotnie się zmienić. W centrum uwagi znajduje się PlayWay oraz Idea Bank i Getin Noble Bank.

 • 18 kwietnia 2018

  PKN Orlen analizuje kondycję Grupy Lotos

  PKN Orlen przystąpił do procesu badania due diligence w Grupie Lotos, poinformowała Grupa Lotos. Rozpoczęcie procesu jest związane z podpisaniem listu intencyjnego przez PKN Orlen i Skarb Państwa.

 • 17 kwietnia 2018

  Ważą się losy GetBack, GPW czeka na nowe impulsy

  Zawieszenie notowań akcji GetBack, nieco uspokoi negatywne emocje wokół tej spółki. To też pozwoli inwestorom giełdowym skoncentrować swą uwagę na innych czynnikach. Przede wszystkim na wynikach spółek z Wall Street.

 • 10 kwietnia 2018

  WIG20 na falstarcie. Tanieją spółki paliwowe i CD Projekt

  Radość ze świetnego startu indeksu dużych spółek nie trwała długo. Jeszcze przed południem WIG20 zmienił bawrę na czerwoną, w czym kluczową rolę odegrały spółki paliwowe. Wtorkowa sesja może jednak jeszcze zakończyć się wzrostami. Przemawiają za tym dobre nastroje na świecie.

 • 06 kwietnia 2018

  Spokojny handel na GPW, w grze Braster, Prairie Mining i spółki paliwowe

  Po okresie dużej zmienności na warszawskiej giełdzie, piątek przynosi wyraźne uspokojenie nastrojów. Indeksy pozostają blisko poziomów z wczoraj. Gorąco jest natomiast na poszczególnych spółkach. Wyróżniają się spółki paliwowe i CD Projekt, a także Braster i Prairie Mining.

 • 28 marca 2018

  GPW najniżej od roku, KGHM od końca 2016 roku, a GetBack na dnie

  Wczorajsza mocna wyprzedaż akcji na Wall Street, gwałtownie ściąga w dół GPW. WIG20 jest najniżej od prawie roku. Balastem są przeceniane akcje KGHM, JSW oraz spółek paliwowych. Inwestorzy tracą też cierpliwość do GetBecku, który szoruje po dnie. Dawno już nie było na giełdzie tak niespokojnego okresu przedświątecznego.

 • 20 marca 2018

  Niepoprawny optymizm na WIG20, w grze KGHM, GetBack i PKP Cargo

  Wtorkowa sesja na GPW rozpoczęła się od spadków, sprowadzając indeksy WIG20 i WIG na prawie roczne minima. Niskie ceny akcji skusiły inwestorów i po pięciu dniach przeceny rozpoczęło się odbicie. W południe WIG20 zyskuje 1 proc.

 • 15 marca 2018

  PKN Orlen chce przeznaczyć 1,28 mld zł na dywidendę z zysku za 2017 r.

  Zarząd PKN Orlen zarekomendował przeznaczenie na dywidendę 1,28 mld zł z zysku netto za 2017 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 3 zł na akcję.

 • 09 marca 2018

  Najciekawsze raporty finansowe bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach blisko połowa spółek z WIG20 podzieli się sprawozdaniami finansowymi za IV kwartał i cały ubiegły rok. Języczkiem u wagi będą deklaracje dywidend z zysków wypracowanych w 2017 r.

 • 05 marca 2018

  WIG20 broni się na 2.300 pkt. Mocna czerwień na Orlenie i GetBacku

  Pierwsza połowa poniedziałkowego handlu na europejskich parkietach upływa pod znakiem lekkiego odreagowania ubiegłotygodniowych spadków. Podobnie to wygląda na GPW. WIG20 broni poziomu 2.300 pkt., co może dawać nadzieję na krótką przerwę w wyprzedaży. Słabo za to spisuje się sWIG80, który leci w dół przez GetBack.

 • 02 marca 2018

  Połączenie PKN Orlen i Lotosu może oznaczać duże zmiany na stacjach benzynowych w Polsce

  Najwięksi gracze na polskim rynku paliw łączą siły. Przejęcie kontroli nad Lotosem przez PKN Orlen oznacza, że powstanie paliwowy gigant o giełdowej wartości przekraczającej 50 mld zł. Fuzja może oznaczać szansę na wzmocnienie pozycji kolejnego gracza, bo prawdopodobnie na rynku pojawi się ok. 200 stacji benzynowych na sprzedaż. Dla klientów połączenie Lotosu i Orlenu nie musi oznaczać podwyżek cen benzyny – podkreśla Łukasz Bugaj, analityk Domu Maklerskiego BOŚ.

 • 01 marca 2018

  PKN Orlen podniesie wynagrodzenia i wypłaci 3,5 tys. zł nagrody

  Od kwietnia wzrosną płace w największej polskiej spółce paliwowej. W ramach porozumienia pracownicy otrzymają po kilkaset złotych więcej oraz nagrodę w wysokości 3,5 tys. zł brutto.  

 • 28 lutego 2018

  Krajobraz jak po rzezi: Indeksy na krawędzi, Eurocash najniżej od 2011 r.

  Po środowej rzezi rodzime indeksy znalazły się na krawędzi. WIG20 i WIG mocno naruszyły strefę wsparcia, jaką tworzą ich dołki z grudnia i pierwszej połowy lutego. Obecnie wystarczy przysłowiowy kamyk, żeby na rynek spadła kolejna lawina wyprzedaży. 

 • Szef FED dał pretekst do wyprzedaży akcji. Czerwono na Eurocashu, Play i 11 bit

  W środę warszawski parkiet tonie w czerwieni, a główne indeksy notują ponad 1-proc. spadki. Skalą przeceny wyróżnia się Eurocash, którego akcje tracą momentami w dwucyfrowym tempie. 

 • 27 lutego 2018

  Orlen po przejęciu Lotosu będzie kontynuował politykę dywidendową

  PKN Orlen będzie kontynuował politykę dywidendową w przypadku ewentualnego przejęcia Grupy Lotos, poinformowała ISBnews spółka. Możliwym scenariuszem jest warunkowe nabycie od Skarbu Państwa 32,99 proc. akcji w Grupie Lotos, a następnie ogłoszenie wezwania do 66 proc., w związku z zamiarem przekroczenia 33 proc. ogólnej liczby głosów w Grupie Lotos, podano także.

 • DM BDM: Przejęcie Lotosu może opóźnić udział Orlenu w programie atomowym

  Planowane przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen może opóźnić zaangażowanie płockiego koncernu w program atomowy, uważa analityk DM BDM Krzysztof Pado. Według niego, nie dojdzie przy okazji połączenia do znaczącej wyprzedaży stacji benzynowych obu firm z uwagi na nieprzekroczenie 40 proc. koncentracji. 

 • Orlen zrobił pierwszy krok w kwestii przejęcia Grupy Lotos

  PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie procesu przejęcia kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos, rozumianej jako nabycie przez PKN Orlen bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. udziału w kapitale zakładowym Grupy Lotos, poinformowała spółka.

 • Orlen z Lotosem kradną show Pekao. Dziś o losach giełd przesądzi J. Powell

  Po wynikach akcje Pekao rosną o ponad 3 proc. i jeszcze rano były główną lokomotywą indeksu WIG20. W południe pałeczkę lidera przejęły spółki paliwowe. Inwestorów zelektryzował komunikat Orlenu, w kwestii pierwszego kroku do przejęcia branżowego konkurenta.

 • wczoraj

  WIG20 walczy na ważnym wsparciu. Mocna przecena PGNiG i Orlenu

  Strach przed podwyżkami stóp procentowych w USA i powrotem spadków na Wall Street wywołał falę wyprzedaży akcji w Europie. Jednym z najsłabszych indeksów jest WIG20, który atakuje dziś minima z początku miesiąca.

 • 21 lutego 2018

  PKN Orlen ma umowę na dostawę paliw dla armii amerykańskiej w Polsce

  PKN Orlen podpisał kontrakt na zaopatrzenie w paliwa dla armii amerykańskiej, stacjonującej na terenie Polski. Kontrakt obejmuje sprzedaż zarówno paliwa lotniczego (F34), jak i oleju napędowego (ON i ONA2), podała spółka.

 • Tchórzewski: Połączenie Orlenu z Grupą Lotos „nie byłoby złym rozwiązaniem”

  Połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos nie byłoby złym rozwiązaniem, natomiast trzeba jeszcze poczekać, bo ta kwestia wymaga dokładnego zbadania na ile to będzie korzystne, uważa minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • 12 lutego 2018

  Nextbike uruchomi dla PKN Orlen 11 stacji Veturilo w Warszawie

  W Warszawie powstanie 11 nowych stacji Veturilo dzięki współpracy PKN Orlen z Nextbike Polska, poinformował koncern paliwowy. Na przełomie marca i kwietnia zostaną one uruchomione na 9 stacjach paliw zlokalizowanych w różnych częściach Warszawy oraz przed budynkiem koncernu przy ul. Bielańskiej.

 • 09 lutego 2018

  Tobiszowski z ME o fuzji PKN Orlen-Grupa Lotos: Coś jest na rzeczy

  Odnosząc się do doniesień prasowych, według których prace nad połączeniem PKN Orlen i Grupy Lotos nabrały tempa, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski przyznał, że "jest coś na rzeczy".

 • Inwestorzy robią dobrą minę do złej gry, spadki na JSW i CD Projekcie

  Po spadkach na otwarciu piątkowych notowań, warszawska giełda stara się odrabiać straty. Jednak coraz bardziej skomplikowana sytuacja na Wall Street oraz słabość małych i średnich spółek nie wróżą niczego dobrego.

 • 08 lutego 2018

  PKNORLEN – analiza techniczna

 • Indeksy szukają kierunku, w centrum uwagi Orlen, mBank i CD Projekt

  Podczas gdy większość inwestorów zastanawia się nad charakterem ostatnich dynamicznych spadków na giełdach, inni szukają okazji inwestycyjnych. Jedną z nich ponownie może stać się CD Projekt.

 • 07 lutego 2018

  Morawiecki jest zwolennikiem połączenia 4 koncernów energetycznych w dwa

  Premier Mateusz Morawiecki chce, by na rynku zamiast czterech pozostały dwie silne grupy energetyczne, wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". W pierwszej kolejności połączone mają zostać ich spółki ciepłownicze.

 • 06 lutego 2018

  PKN Orlen przejmuje Unipetrol

  Akcjonariusze czeskiego Unipetrolu zgłosili do sprzedaży akcje odpowiadające za 31 proc. kapitału zakładowego spółki.

 • Tąpnięcie na otwarciu, teraz może być już tylko lepiej

  Rano WIG20 tracił momentami nawet 4 proc., po tym jak wczoraj załamały się notowania na Wall Street. Ale spokojnie. Prawdopodobnie najgorsze inwestorzy mają już za sobą. W kolejnych godzinach nastroje powinny się poprawiać, bo rynki wciąż wierzą, że to co dzieje się w USA, to tylko gwałtowna korekta w trendzie wzrostowym. 

 • Mocne spadki na otwarciu wtorkowej sesji na GPW [MAPA RYNKU]

  Potężna fala wyprzedaży na rynkach akcji dotarła do Warszawy. W pierwszych minutach wtorkowej sesji WIG20 tracił nawet 3,5 proc., mWIG40 zniżkował 3,8 proc., a sWIG80 aż o 4,2 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku