X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PGNiG

 • 27 lipca 2018

  WIG20 przerywa wzrostową passę. W centrum uwagi Forte, PGE i dane z USA

  Psychologia wzięła górę. Po serii pięciu wzrostowych sesji w wykonaniu WIG20, piątek przynosi realizację zysków. O dzisiejszym wyniku, ale też i o nastrojach w przyszłym tygodniu, zdecydować mogą popołudniowe dane nt. amerykańskiego PKB.

 • 20 lipca 2018

  Orlen po świetnych wynikach ciągnie WIG20 w górę. Wielkie rozczarowanie na PGNiG

  Zdecydowanie lepsze od prognoz wyniki finansowe Orlenu, nie tylko wsparły notowania akcji samej spółki, ale też poprawiły nastawienie inwestorów do giełdowych blue chipów. Jedyną czarną owcą w stadzie jest PGNiG, którego kurs akcji spada o 6 proc.

 • Mocny zwrot w sprawie dywidendy PGNiG za 2017 r. Skarb Państwa chce zatrzymać cały zysk w spółce

  Takiego obrotu spraw akcjonariusze PGNiG nie spodziewali się. Skarb Państwa wnioskuje, by całość zysku netto za ubiegły rok pozostała w spółce, mimo iż wcześniejszy projekt uchwały zakładał wypłatę dywidendy w wysokości 0,15 zł na akcję. Rynek nerwowo zareagował na tę zmianę. W piątek kurs akcji gazowej spółki spada o blisko 6 proc.

 • 05 lipca 2018

  4 nowe rekomendacje dla gigantów z branży paliwowej

  DM mBanku w raporcie z 29 czerwca zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla czterech najważniejszych spółek z branży paliwowej. Biuro w swoim scenariuszu makro rekomenduje przeważanie spółek z ekspozycją na segment E&P, a więc PGNiG i MOL-a, kosztem Orlenu.

 • 02 lipca 2018

  Giełda i złoty rozpoczęły lipiec od spadków. Gorąco na CCC i PGNiG

  Giełda w Warszawie rozpoczęła lipiec w takich samych nastrojach, w jakich kończyła czerwiec. W poniedziałek indeksy w dół pociągnął PKN Orlen, PZU, Dino Polska i Play. O losach lipca rozstrzygną wyniki spółek i to, co dalej wydarzy się w temacie wojen handlowych.

 • PGNiG: Trybunał Arbitrażowy wydał korzystny częściowy wyrok w sporze z Gazpromem

  Trybunał Arbitrażowy wydał korzystny dla polskiej spółki gazowej wyrok częściowy w postępowaniu przeciwko PAO Gazprom i OOO Gazprom Export, dotyczącym obniżenia ceny kontraktowej za gaz dostarczany przez Gazprom na podstawie tzw. kontraktu jamalskiego.

 • 27 czerwca 2018

  PGNiG zwiększa skalę dostaw LNG z USA

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało porozumienia z dwoma producentami skroplonego gazu ziemnego (LNG) z USA - Port Arthur LNG oraz Venture Global LNG - dotyczące długoterminowych kontraktów na zakup tego surowca. PGNiG odbierać będzie od każdego z amerykańskich partnerów po 2 mln ton LNG rocznie, co po regazyfikacji daje łącznie około 5,5 mld m3 gazu ziemnego.

 • 01 czerwca 2018

  WIG20 najniżej od początku 2017 r., 11 bit studios i PlayWay kontynuują korektę

  Rynki finansowe wpadły z deszczu pod rynnę. O ile włoskie strachy ustały, to wrócił temat wojen handlowych. W tej sytuacji trudno będzie o trwałą poprawę nastrojów na GPW, która i tak nie zachwyca w tym roku. Szczególnie, że dodatkowo rozpoczęła się selektywna korekta na spółkach gamingowych.

 • 28 maja 2018

  PGNiG rekomenduje wypłatę 0,15 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

  Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa proponuje akcjonariuszom 866,75 mln zł dywidendy z zysku netto za 2017 r., co oznacza wypłatę w wysokości 0,15 zł na akcję. Po decyzji akcje spółki gazowej tanieją o ponad 2 proc.

 • 14 maja 2018

  PGNiG przewiduje wypłatę dywidendy za 2017 r.

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) również i w tym roku zamierza podzielić się zyskiem z akcjonariuszami, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Woźniaka.

 • Analiza techniczna 4 mocnych kandydatów na faworytów majowego rajdu

  Na GPW trwa kolejna odsłona wielkiej hossy na akcjach producentów gier wideo. W jej cieniu na wykresach kilku znanych spółek rysują się obiecujące formacje techniczne. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził potencjał wzrostowy kursów akcji Bogdanki, Enei, Energi i PGNiG.

 • 05 kwietnia 2018

  Giełdowy rollercoaster trwa w najlepsze, w grze PGNiG i Qumak

  W środę WIG20 spadł o 1,7 proc., a dziś startuje na 1,5-proc. plusie. Giełdowy rollercoaster na GPW trwa w najlepsze. Pytanie kiedy się zatrzyma? W czwartek w centrum uwagi duże spółki oraz Qumak i Prairie Mining.

 • 26 marca 2018

  PGNiG – analiza techniczna na życzenie

 • PGNiG oczekuje jutro zakończenia postępowania arbitrażowego z Gazpromem

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) spodziewa się, że jutro odbędzie się posiedzenie kończące postępowanie arbitrażowe z Gazpromem w sprawie renegocjacji ceny dostarczanego gazu ziemnego i liczy, że decyzja Trybunału w Sztokholmie zapadnie w możliwie najkrótszym czasie, poinformował prezes Piotr Woźniak.

 • 09 marca 2018

  Najciekawsze raporty finansowe bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach blisko połowa spółek z WIG20 podzieli się sprawozdaniami finansowymi za IV kwartał i cały ubiegły rok. Języczkiem u wagi będą deklaracje dywidend z zysków wypracowanych w 2017 r.

 • 07 marca 2018

  PGNiG może zaoszczędzić miliony dzięki dronom

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo bada możliwości wykorzystania bezzałogowych systemów latających m.in. do wykrywania wycieków gazu i monitorowania gazociągów. Już teraz z powodzeniem wykorzystuje je przy pomiarach geodezyjnych. Drony mają nie tylko usprawnić pracę spółki, lecz także zapewnić jej wielomilionowe oszczędności. Aktualnie PGNiG pracuje wraz ze start-upem nad dostosowaniem nowego typu takiej maszyny do swoich potrzeb.

 • 26 lutego 2018

  PGNiG odkryło nowe złoże gazu na terenie koncesji Lubliniec-Cieszanów

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) odkryło nowe złoże gazu zlokalizowane na terenie koncesji Lubliniec-Cieszanów, poinformowała spółka. Wstępne analizy wskazują zdolności wydobywcze na poziomie 20 mln m3 gazu ziemnego rocznie.

 • 22 lutego 2018

  WIG20 walczy na ważnym wsparciu. Mocna przecena PGNiG i Orlenu

  Strach przed podwyżkami stóp procentowych w USA i powrotem spadków na Wall Street wywołał falę wyprzedaży akcji w Europie. Jednym z najsłabszych indeksów jest WIG20, który atakuje dziś minima z początku miesiąca.

 • 20 lutego 2018

  PGNiG może być zainteresowane gazem z Libanu lub Izraela

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) jest zainteresowane możliwościami dostaw gazu z takich kierunków, jak Liban czy Izrael, poinformował prezes Piotr Woźniak. 

 • 07 lutego 2018

  Morawiecki jest zwolennikiem połączenia 4 koncernów energetycznych w dwa

  Premier Mateusz Morawiecki chce, by na rynku zamiast czterech pozostały dwie silne grupy energetyczne, wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". W pierwszej kolejności połączone mają zostać ich spółki ciepłownicze.

 • 26 stycznia 2018

  GPW próbuje przerwać złą passę, w centrum uwagi PGNiG, Orlen i banki

  W piątek rano warszawska giełda próbuje przerwać trwającą od środy korektę spadkową. Pomaga dobre zachowanie spółek paliwowych i banków. Na wyniku piątkowej sesji zaważą popołudniowe dane z USA.

 • 24 stycznia 2018

  Akcjonariusze PGNiG zdecydują o dochodzeniu roszczeń od byłych członków zarządu

  Akcjonariusze Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) zdecydują 21 lutego o dochodzeniu roszczeń o naprawienie szkody wyrządzonej przy sprawowaniu zarządu od byłych członków zarządu, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie spółki.

 • 23 stycznia 2018

  PGNiG – analiza techniczna na życzenie

 • 17 stycznia 2018

  Grupa Lotos i PGNiG otrzymały oferty udziałów w koncesjach w Norwegii

  Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii Norwegii zaoferowało Lotos Exploration and Production Norge - spółce Grupy Lotos - oraz PGNiG Upstream International - spółce Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - udziały w koncesjach na prawo do eksploatacji węglowodorów w obrębie wyznaczonych obszarów (APA) na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

 • 13 grudnia 2017

  PGNIG – analiza techniczna na życzenie

 • 12 grudnia 2017

  WIG20 na solidnym plusie. Udana sesja PGNiG, Bogdanki i CD Projektu

  Obraz wtorkowej sesji podkoloryzowały wzrosty na fixingu. W końcówce sesji świetnie poradziły sobie m.in. Orange Polska i CD Projekt.

 • 20 listopada 2017

  PGNiG interesuje się technologią, na której opierają się kryptowaluty. Może ona usprawnić handel energią

  Blockchain, technologia, na której opierają się kryptowaluty, znajduje się na celowniku wielu branż. Jest wśród nich energetyka, która podobnie jak inne sektory gospodarki przechodzi cyfrową transformację. PGNiG, gigant polskiego rynku energetycznego, zamierza rozwijać rozwiązania oparte na blockchain i w przyszłości wykorzystywać je m.in. do usprawnienia handlu energią. Nad rozwijaniem nowych narzędzi i usług opartych na łańcuchach bloków pracują start-upy, które spółka wzięła pod swoje skrzydła.

 • 13 listopada 2017

  Pechowy 13 listopada. Mocne spadki na XTB, CD Projekcie i Eurocashu

  Trzynasty listopada, pomimo że to nie piątek, dla sporej grupy inwestorów jest pechowy. PGNiG rozczarował wynikami, kurs Eurocashu kolejny dzień szuka dna, CD Projekt leci w dół za sprawą kontrowersji wokół gry Cyberpunk 2077, a notowania XTB załamały się po ujawnieniu przez prasę informacji, że prokuratura bada sprawę oszustwa na szkodę klientów.

 • Zysk netto PGNiG wzrósł r/r do 367 mln zł w III kw. 2017 r.

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odnotowało 367 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 358 mln zł zysku rok wcześniej. W poniedziałek rano akcje spółki tanieją o 2,5 proc.

 • 12 listopada 2017

  Raportowy rozkład jazdy na szczyt sezonu wyników za III kwartał

  To będzie wyjątkowo pracowity tydzień dla inwestorów z GPW. Według wyliczeń StockWatch.pl, w ciągu pięciu najbliższych dni na rynek trafi ponad pół tysiąca raportów. Sprawdziliśmy, jakie znane i lubiane przez drobnych inwestorów firmy opublikują dane finansowe za III kwartał.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku