X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PGNiG

 • 20 listopada 2017

  PGNiG interesuje się technologią, na której opierają się kryptowaluty. Może ona usprawnić handel energią

  Blockchain, technologia, na której opierają się kryptowaluty, znajduje się na celowniku wielu branż. Jest wśród nich energetyka, która podobnie jak inne sektory gospodarki przechodzi cyfrową transformację. PGNiG, gigant polskiego rynku energetycznego, zamierza rozwijać rozwiązania oparte na blockchain i w przyszłości wykorzystywać je m.in. do usprawnienia handlu energią. Nad rozwijaniem nowych narzędzi i usług opartych na łańcuchach bloków pracują start-upy, które spółka wzięła pod swoje skrzydła.

 • 13 listopada 2017

  Pechowy 13 listopada. Mocne spadki na XTB, CD Projekcie i Eurocashu

  Trzynasty listopada, pomimo że to nie piątek, dla sporej grupy inwestorów jest pechowy. PGNiG rozczarował wynikami, kurs Eurocashu kolejny dzień szuka dna, CD Projekt leci w dół za sprawą kontrowersji wokół gry Cyberpunk 2077, a notowania XTB załamały się po ujawnieniu przez prasę informacji, że prokuratura bada sprawę oszustwa na szkodę klientów.

 • Zysk netto PGNiG wzrósł r/r do 367 mln zł w III kw. 2017 r.

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odnotowało 367 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 358 mln zł zysku rok wcześniej. W poniedziałek rano akcje spółki tanieją o 2,5 proc.

 • 12 listopada 2017

  Raportowy rozkład jazdy na szczyt sezonu wyników za III kwartał

  To będzie wyjątkowo pracowity tydzień dla inwestorów z GPW. Według wyliczeń StockWatch.pl, w ciągu pięciu najbliższych dni na rynek trafi ponad pół tysiąca raportów. Sprawdziliśmy, jakie znane i lubiane przez drobnych inwestorów firmy opublikują dane finansowe za III kwartał.

 • wczoraj

  DM BOŚ dodał PGNiG, Dino, Mercator i Grupę Azoty do listy top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje PGNiG, Dino Polska, Mercatora i Grupy Azoty. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Eurotel, Sanok, Idea Bank, JSW i PKN Orlen.

 • 13 października 2017

  DM BOŚ podniósł wycenę PGNiG do 7,80 zł, nadal rekomenduje kupuj

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli wycenę PGNiG do 7,80 zł z 7,30 zł, podtrzymując rekomendację kupuj, wynika z raportu datowanego na 5 października.

 • 12 października 2017

  Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • 05 października 2017

  Wojna polsko-ruska – omówienie sprawozdania finansowego GK PGNiG SA po 2 kw. 2017 r.

 • 28 września 2017

  PGNiG w ciągu dekady zainwestowało ponad 5 mld zł w norweskie złoża

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zainwestowało ok. 5,3 mld zł w złoża na Norweskim Szelfie Kontynentalnym w ciągu ostatnich 10 lat i wydobyło od tego czasu 2,14 mld m3 gazu. Od 2022 r. grupa chce w Norwegii wydobywać co najmniej 2,5 mld m3 gazu rocznie.

 • 26 września 2017

  Październikowe walne PGNiG zdecyduje o zmianie statutu dot. udziału w państwowych projektach

  Akcjonariusze Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) zdecydują o zmianie statutu spółki uwzględniającą „realizację strategicznych przedsięwzięć inwestycyjnych lub udział spółki w przedsięwzięciach inwestycyjnych mogących trwale lub przejściowo pogorszyć efektywność ekonomiczną działalności spółki, ale koniecznych dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski", wynika z projektów uchwał na nadzwyczajne walne zwołane na 21 października.

 • 25 września 2017

  Mieszane nastroje po wyborach w Niemczech, tanieją KGHM i JSW

  Europejskie rynki akcji rozpoczęły ostatni tydzień września w mieszanych nastrojach. Inwestorzy trawią wyniki wyborów w Niemczech i czekają na nowe impulsy. Dotyczy to też GPW, gdzie indeksy lekko spadają, ciągnięte w dół przez spółki surowcowe.

 • 14 września 2017

  PGNiG będzie dochodzić roszczeń od byłych władz spółki

  Akcjonariusze Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zdecydowali o udzieleniu zgody dochodzenie roszczeń o naprawienie szkody wyrządzonej przy sprawowaniu zarządu od członków zarządu PGNiG, w szczególności poprzez wystąpienie z wnioskami o zawezwanie do próby ugodowej, w związku z nieprawidłowym rozliczaniem umów handlowych z odbiorcami gazu, podała spółka w uchwałach nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

 • 11 września 2017

  Faworyci DM mBanku na wrzesień

  Biuro w najnowszym raporcie podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Na wrześniowej liście znalazło się ponad 30 spółek z jedenastu branż.

 • 07 września 2017

  Co dalej z kursami akcji złotej piątki z indeksu WIG20

  Tego lata aż pięć spółek z indeksu blue chipów ustaliło nowe szczyty cenowe. StockWatch.pl zapytał rynkowych ekspertów, co sprawia, że akcje CCC, Cyfrowego Polsatu, PGNiG, PZU i Orlenu są rekordowo drogie oraz jak długo potrwa na nich jeszcze hossa.

 • 28 sierpnia 2017

  WIG20 znów pokazał pazur. Mocno w górę PKN Orlen i PGE

  WIG20 idzie jak burza. Notowania indeksu ledwo w ubiegłym tygodniu sforsowały 2.400 pkt., a już na starcie nowego zdobyły kolejny okrągły poziom 2.500 pkt.

 • 24 sierpnia 2017

  Fenomenalny rajd na WIG20. Lotos i Orlen bohaterami sesji

  Za nami najlepsza sesja tego lata. W czwartek WIG20 urósł o ponad 2,7 proc. i w wielkim stylu wrócił ponad poziom 2.400 pkt. Motorem napędowym segmentu blue chipów były dzisiaj spółki paliwowe.

 • 21 sierpnia 2017

  Co dalej z kursami KGHM, JSW, PGNiG i Tauronu – analiza techniczna

  Ekspert z SGH specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, w jakiej formie po prezentacji wyników za II kwartał i całe pierwsze półrocze są notowania czterech lokomotyw warszawskiego parkietu.

 • 18 sierpnia 2017

  GPW zachowała zimną krew. W centrum uwagi wyniki KGHM, JSW i PGNiG

  Inwestorzy zachowali zimną krew i wykorzystali poranną przecenę do kupna polskich akcji. W efekcie warszawski parkiet zakończył piątkową sesję na plusie i zdobył tytuł europejskiego lidera. 

 • Fatalne nastroje na giełdach. PGNiG może tanieć po wynikach

  Czwartkowa wyprzedaż na Wall Street, zamach terrorystyczny w Barcelonie i ostatnie ogólnie słabe zachowanie warszawskiej giełdy zapowiada ciężki piątek na GPW.

 • 26 lipca 2017

  Prognozy wyników za II kwartał dla 7 dynamicznie rozwijających się spółek

  Karuzela raportów kwartalnych kreci się coraz szybciej. StockWatch.pl zapytał rynkowych ekspertów o prognozy wyników dla siedmiu znanych spółek, które w ostatnich latach imponowały dynamiką wzrostu biznesu.

 • 19 lipca 2017

  Dramat małych spółek, Energa wspiera WIG20

  Dobrze przyjęte wyniki Energii, przy wsparciu dobrych nastrojów na rynkach globalnych, ciągną w górę indeks WIG20. W tle trwa natomiast dramat małych spółek. Reprezentujący je indeks sWIG80 jest najniżej od końca lutego, wchodząc w zdecydowany trend spadkowy.

 • 03 lipca 2017

  GPW walczy o zielone rozpoczęcie lipca, w grze Sygnity i Krezus

  Po spadkowej końcówce ubiegłego tygodnia europejskie giełdy rozpoczęły lipiec na plusie. Tą samą ścieżką podąża indeks WIG20, który od 1,5-miesiąca pozostaje w konsolidacji. Wakacje i oferty publiczne nie wskazują na szybkie wybicie.

 • 12 czerwca 2017

  Propozycje inwestycyjne na czerwiec wg DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w czerwcowym raporcie wyróżnili aż 27 spółek. Na liście dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, deweloperskiego, budowlanego oraz handlowego.

 • 07 czerwca 2017

  Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 wypłacą akcjonariuszom 7,6 mld zł

  Inwestorzy polujący na tłuste dywidendy nie mają czego szukać w segmencie największych i najpłynniejszych spółek na GPW. W tym roku tylko dwa blue chipy wypłacą dywidendy o stopie powyżej 5 proc., a całą tegoroczną pulę środków przeznaczonych do podziału między akcjonariuszy można porównać do tej z kryzysowego roku 2009.

 • 05 czerwca 2017

  WIG20 spadł poniżej 2.300 pkt. Silne odbicie na Alior Banku i JSW

  Polski rynek akcji w dalszym ciągu słabo spisuje się na tle innych giełd. W poniedziałek indeks WIG20 stracił 1,2 proc., spadł poniżej poziomu 2.300 pkt. i był najsłabiej spisującym się europejskim indeksem.

 • 02 czerwca 2017

  PGNiG proponuje 0,20 zł dywidendy. Decyzja o wypłacie 1,15 mld zł zapadnie 28 czerwca

  Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa chce, aby na tegoroczną wypłatę trafiło 1.155 mln zł z zysku za 2016 r. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na propozycję. W piątek rano kurs akcji spółki gazowej rośnie o 1,5 proc.

 • 25 maja 2017

  Wyniki spółek ciągną GPW w górę, w centrum uwagi PGNIG i JSW

  Wyniki kwartalne spółek i dobre nastroje zaimportowane z Wall Street ciągną w czwartek w górę warszawskie indeksy.

 • 18 maja 2017

  GPW znów zbiera cięgi za wybryki Trumpa. Mocne spadki na JSW i PZU

  Sytuacja polityczna wokół prezydenta Trumpa budzi coraz większe obawy inwestorów, co przekłada się na wzrost awersji do ryzyka. Dotyka to też giełdę w Warszawie i złotego.

 • 16 maja 2017

  Komentarz giełdowy: Mocny wzrost PKB to za mało dla GPW

  Początek roku w wykonaniu polskiej gospodarki był bardzo dobry, co potwierdziła wtorkowa publikacja wstępnych danych PKB. Jednakże nie uchroniło to indeksów z warszawskiej giełdy przed sporymi spadkami. Z sytuacją na GPW kontrastuje nieco większy optymizm na zagranicznych parkietach.

 • 11 maja 2017

  Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 płacą coraz mniej

  Czasy gdy polskie blue chipy pieszczotliwie nazywano dojnymi krowami, odeszły do lamusa. Giełdowi giganci, w przeciwieństwie do małych i średnich spółek, w ostatnich latach coraz rzadziej i skromniej dzielą się zyskiem z akcjonariuszami. 


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku