X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PGNiG

 • 05 kwietnia 2018

  Giełdowy rollercoaster trwa w najlepsze, w grze PGNiG i Qumak

  W środę WIG20 spadł o 1,7 proc., a dziś startuje na 1,5-proc. plusie. Giełdowy rollercoaster na GPW trwa w najlepsze. Pytanie kiedy się zatrzyma? W czwartek w centrum uwagi duże spółki oraz Qumak i Prairie Mining.

 • 26 marca 2018

  PGNiG – analiza techniczna na życzenie

 • PGNiG oczekuje jutro zakończenia postępowania arbitrażowego z Gazpromem

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) spodziewa się, że jutro odbędzie się posiedzenie kończące postępowanie arbitrażowe z Gazpromem w sprawie renegocjacji ceny dostarczanego gazu ziemnego i liczy, że decyzja Trybunału w Sztokholmie zapadnie w możliwie najkrótszym czasie, poinformował prezes Piotr Woźniak.

 • 09 marca 2018

  Najciekawsze raporty finansowe bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach blisko połowa spółek z WIG20 podzieli się sprawozdaniami finansowymi za IV kwartał i cały ubiegły rok. Języczkiem u wagi będą deklaracje dywidend z zysków wypracowanych w 2017 r.

 • 07 marca 2018

  PGNiG może zaoszczędzić miliony dzięki dronom

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo bada możliwości wykorzystania bezzałogowych systemów latających m.in. do wykrywania wycieków gazu i monitorowania gazociągów. Już teraz z powodzeniem wykorzystuje je przy pomiarach geodezyjnych. Drony mają nie tylko usprawnić pracę spółki, lecz także zapewnić jej wielomilionowe oszczędności. Aktualnie PGNiG pracuje wraz ze start-upem nad dostosowaniem nowego typu takiej maszyny do swoich potrzeb.

 • 26 lutego 2018

  PGNiG odkryło nowe złoże gazu na terenie koncesji Lubliniec-Cieszanów

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) odkryło nowe złoże gazu zlokalizowane na terenie koncesji Lubliniec-Cieszanów, poinformowała spółka. Wstępne analizy wskazują zdolności wydobywcze na poziomie 20 mln m3 gazu ziemnego rocznie.

 • 22 lutego 2018

  WIG20 walczy na ważnym wsparciu. Mocna przecena PGNiG i Orlenu

  Strach przed podwyżkami stóp procentowych w USA i powrotem spadków na Wall Street wywołał falę wyprzedaży akcji w Europie. Jednym z najsłabszych indeksów jest WIG20, który atakuje dziś minima z początku miesiąca.

 • 20 lutego 2018

  PGNiG może być zainteresowane gazem z Libanu lub Izraela

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) jest zainteresowane możliwościami dostaw gazu z takich kierunków, jak Liban czy Izrael, poinformował prezes Piotr Woźniak. 

 • 07 lutego 2018

  Morawiecki jest zwolennikiem połączenia 4 koncernów energetycznych w dwa

  Premier Mateusz Morawiecki chce, by na rynku zamiast czterech pozostały dwie silne grupy energetyczne, wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". W pierwszej kolejności połączone mają zostać ich spółki ciepłownicze.

 • 26 stycznia 2018

  GPW próbuje przerwać złą passę, w centrum uwagi PGNiG, Orlen i banki

  W piątek rano warszawska giełda próbuje przerwać trwającą od środy korektę spadkową. Pomaga dobre zachowanie spółek paliwowych i banków. Na wyniku piątkowej sesji zaważą popołudniowe dane z USA.

 • 24 stycznia 2018

  Akcjonariusze PGNiG zdecydują o dochodzeniu roszczeń od byłych członków zarządu

  Akcjonariusze Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) zdecydują 21 lutego o dochodzeniu roszczeń o naprawienie szkody wyrządzonej przy sprawowaniu zarządu od byłych członków zarządu, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie spółki.

 • 23 stycznia 2018

  PGNiG – analiza techniczna na życzenie

 • 17 stycznia 2018

  Grupa Lotos i PGNiG otrzymały oferty udziałów w koncesjach w Norwegii

  Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii Norwegii zaoferowało Lotos Exploration and Production Norge - spółce Grupy Lotos - oraz PGNiG Upstream International - spółce Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - udziały w koncesjach na prawo do eksploatacji węglowodorów w obrębie wyznaczonych obszarów (APA) na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

 • 13 grudnia 2017

  PGNIG – analiza techniczna na życzenie

 • 12 grudnia 2017

  WIG20 na solidnym plusie. Udana sesja PGNiG, Bogdanki i CD Projektu

  Obraz wtorkowej sesji podkoloryzowały wzrosty na fixingu. W końcówce sesji świetnie poradziły sobie m.in. Orange Polska i CD Projekt.

 • 20 listopada 2017

  PGNiG interesuje się technologią, na której opierają się kryptowaluty. Może ona usprawnić handel energią

  Blockchain, technologia, na której opierają się kryptowaluty, znajduje się na celowniku wielu branż. Jest wśród nich energetyka, która podobnie jak inne sektory gospodarki przechodzi cyfrową transformację. PGNiG, gigant polskiego rynku energetycznego, zamierza rozwijać rozwiązania oparte na blockchain i w przyszłości wykorzystywać je m.in. do usprawnienia handlu energią. Nad rozwijaniem nowych narzędzi i usług opartych na łańcuchach bloków pracują start-upy, które spółka wzięła pod swoje skrzydła.

 • 13 listopada 2017

  Pechowy 13 listopada. Mocne spadki na XTB, CD Projekcie i Eurocashu

  Trzynasty listopada, pomimo że to nie piątek, dla sporej grupy inwestorów jest pechowy. PGNiG rozczarował wynikami, kurs Eurocashu kolejny dzień szuka dna, CD Projekt leci w dół za sprawą kontrowersji wokół gry Cyberpunk 2077, a notowania XTB załamały się po ujawnieniu przez prasę informacji, że prokuratura bada sprawę oszustwa na szkodę klientów.

 • Zysk netto PGNiG wzrósł r/r do 367 mln zł w III kw. 2017 r.

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odnotowało 367 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 358 mln zł zysku rok wcześniej. W poniedziałek rano akcje spółki tanieją o 2,5 proc.

 • 12 listopada 2017

  Raportowy rozkład jazdy na szczyt sezonu wyników za III kwartał

  To będzie wyjątkowo pracowity tydzień dla inwestorów z GPW. Według wyliczeń StockWatch.pl, w ciągu pięciu najbliższych dni na rynek trafi ponad pół tysiąca raportów. Sprawdziliśmy, jakie znane i lubiane przez drobnych inwestorów firmy opublikują dane finansowe za III kwartał.

 • 23 października 2017

  DM BOŚ dodał PGNiG, Dino, Mercator i Grupę Azoty do listy top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje PGNiG, Dino Polska, Mercatora i Grupy Azoty. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Eurotel, Sanok, Idea Bank, JSW i PKN Orlen.

 • 13 października 2017

  DM BOŚ podniósł wycenę PGNiG do 7,80 zł, nadal rekomenduje kupuj

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli wycenę PGNiG do 7,80 zł z 7,30 zł, podtrzymując rekomendację kupuj, wynika z raportu datowanego na 5 października.

 • 12 października 2017

  Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • 05 października 2017

  Wojna polsko-ruska – omówienie sprawozdania finansowego GK PGNiG SA po 2 kw. 2017 r.

 • 28 września 2017

  PGNiG w ciągu dekady zainwestowało ponad 5 mld zł w norweskie złoża

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zainwestowało ok. 5,3 mld zł w złoża na Norweskim Szelfie Kontynentalnym w ciągu ostatnich 10 lat i wydobyło od tego czasu 2,14 mld m3 gazu. Od 2022 r. grupa chce w Norwegii wydobywać co najmniej 2,5 mld m3 gazu rocznie.

 • 26 września 2017

  Październikowe walne PGNiG zdecyduje o zmianie statutu dot. udziału w państwowych projektach

  Akcjonariusze Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) zdecydują o zmianie statutu spółki uwzględniającą „realizację strategicznych przedsięwzięć inwestycyjnych lub udział spółki w przedsięwzięciach inwestycyjnych mogących trwale lub przejściowo pogorszyć efektywność ekonomiczną działalności spółki, ale koniecznych dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski", wynika z projektów uchwał na nadzwyczajne walne zwołane na 21 października.

 • 25 września 2017

  Mieszane nastroje po wyborach w Niemczech, tanieją KGHM i JSW

  Europejskie rynki akcji rozpoczęły ostatni tydzień września w mieszanych nastrojach. Inwestorzy trawią wyniki wyborów w Niemczech i czekają na nowe impulsy. Dotyczy to też GPW, gdzie indeksy lekko spadają, ciągnięte w dół przez spółki surowcowe.

 • 14 września 2017

  PGNiG będzie dochodzić roszczeń od byłych władz spółki

  Akcjonariusze Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zdecydowali o udzieleniu zgody dochodzenie roszczeń o naprawienie szkody wyrządzonej przy sprawowaniu zarządu od członków zarządu PGNiG, w szczególności poprzez wystąpienie z wnioskami o zawezwanie do próby ugodowej, w związku z nieprawidłowym rozliczaniem umów handlowych z odbiorcami gazu, podała spółka w uchwałach nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

 • 11 września 2017

  Faworyci DM mBanku na wrzesień

  Biuro w najnowszym raporcie podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Na wrześniowej liście znalazło się ponad 30 spółek z jedenastu branż.

 • 07 września 2017

  Co dalej z kursami akcji złotej piątki z indeksu WIG20

  Tego lata aż pięć spółek z indeksu blue chipów ustaliło nowe szczyty cenowe. StockWatch.pl zapytał rynkowych ekspertów, co sprawia, że akcje CCC, Cyfrowego Polsatu, PGNiG, PZU i Orlenu są rekordowo drogie oraz jak długo potrwa na nich jeszcze hossa.

 • 28 sierpnia 2017

  WIG20 znów pokazał pazur. Mocno w górę PKN Orlen i PGE

  WIG20 idzie jak burza. Notowania indeksu ledwo w ubiegłym tygodniu sforsowały 2.400 pkt., a już na starcie nowego zdobyły kolejny okrągły poziom 2.500 pkt.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku