X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PGE

 • 14 lutego 2018

  Odczyt inflacji w USA zachwiał rynkami. Gorąco na KGHM, GetBack i Kruku

  Wyższa od oczekiwań inflacja w USA rozbudziła obawy inwestorów o radykalizację polityki Fed w kwestii stóp procentowych. Po publikacji większość europejskich indeksów zanurkowała pod kreskę, ale dzięki mobilizacji popytu w dwóch ostatnich godzinach sesji straty udało się odrobić z nawiązką.

 • Energetyka wspiera indeksy, w grze PGE, Energa i Kruk

  Inwestorzy z warszawskiej giełdy są tak mocno skupieni na sytuacji na rynkach globalnych, że zupełnie zignorowali nieco słabszy od oczekiwań odczyt nt. polskiego PKB. Dlatego też o losach środowej sesji zdecydują popołudniowe dane z USA. Póki co dobre zachowanie spółek energetycznych zapewnia wzrosty w Warszawie. Kolejny dzień drożeją też akcje Kruka.

 • 13 lutego 2018

  Świat finansów znów patrzy tylko na Wall Street. Na GPW tanieją PGE i LPP

  Warszawska giełda kontynuuje wzrostowe odreagowanie dwutygodniowych spadków. Indeksom jednakże ciążą spadające akcje PGE i LPP. Jeżeli w drugiej połowie dnia popyt nie dostanie wsparcia ze strony Wall Street, to sesja może zakończyć się spadkami.

 • 12 lutego 2018

  PGE miała szacunkowo ok. 2,64 mld zł skons. zysku netto w 2017 r.

  Polska Grupa Energetyczna miała szacunkowo ok. 2.641 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. Skonsolidowany zysk EBITDA w 2017 r. wyniósł ok. 7.601 mln zł.

 • Nowe rekomendacje dla akcji Enei, Energi, PGE i Taurona

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli rekomendacji dla Enei do kupuj i wydali rekomendacje trzymaj dla Energi, Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) oraz Taurona Polskiej Energii, wynika z raportu datowanego na 5 lutego.

 • 07 lutego 2018

  Giełdy wzorem Wall Street odrabiają straty, w grze CD Projekt i Dino

  Jeżeli przyjąć, że ostatnia paniczna fala wyprzedaży, jaka przetoczyła się przez największe giełdy, była tylko konieczną korektą długoletniej hossy, to widoki na przyszłość są dobre. Pytanie tylko, czy to właściwe założenie?

 • Morawiecki jest zwolennikiem połączenia 4 koncernów energetycznych w dwa

  Premier Mateusz Morawiecki chce, by na rynku zamiast czterech pozostały dwie silne grupy energetyczne, wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". W pierwszej kolejności połączone mają zostać ich spółki ciepłownicze.

 • 05 lutego 2018

  Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. II

  W poprzedniej edycji giełdowych gepardów szukaliśmy sektorów, które będą rosły zdecydowanie szybciej niż cały rynek. Tym razem skupiliśmy się na spółkach z różnych branż, które na fali inwestycji rozwojowych zanotują fundamentalny skok.

 • 01 lutego 2018

  PGE wezwała do sprzedaży akcji Kogeneracji po 81,80 zł/szt.

  Polska Grupa Energetyczna wezwała do sprzedaży 2,38 mln akcji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja po cenie w wysokości 81,80 zł za każdą akcję, podał pośredniczący Dom Maklerski PKO BP.

 • PGE ruszyła z ofertą taryfy antysmogowej dla klientów indywidualnych

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) wprowadziła do sprzedaży dla klientów indywidualnych taryfę antysmogową. Wzrost sprzedaży oferty dla przedsiębiorstw "Naturalnie, że energia" w 2017 r. wyniósł 1100 proc. w stosunku do roku 2016.

 • 24 stycznia 2018

  Polską giełdę dopadł lęk wysokości, czerwono na PGE i Enerdze

  We wtorek WIG wspiął się na nowy historyczny rekord, ale szybko z niego zawrócił i dziś kontynuuje spadki. Indeksy w dół ciągnie przede wszystkim branża energetyczna. Pomimo przeceny warszawska giełda wciąż jednak dysponuje potencjałem do zwyżki i poprawy rekordów.

 • 23 stycznia 2018

  PGE stawia na twórców „kosmicznej wiertarki” i kompozytowego paliwa węglowego

  Scanway i PiMerge przeszły pozytywnie etap oceny i trafiły do portfela PGE Ventures. Pierwsza spółka już rok temu zasłynęła z planów stworzenia "kosmicznej wiertarki”, która ma sprowadzić na Ziemię surowiec z asteroidy. Druga firma pracuje nad kompozytowym paliwem węglowym, które ma być odpowiedzią na wyzwania związane z zagospodarowaniem rozdrobnionych frakcji węgla kamiennego.

 • 14 grudnia 2017

  GPW na plusie dzięki BZ WBK i spółkom surowcowym

  W czwartek, na przekór europejskim parkietom, warszawska giełda rośnie. W górę ciągnie ją BZ WBK oraz surowcowy KGHM i JSW. Całemu rynkowi ciąży natomiast sektor energetyczny. Sytuacja jest jednak płynna i sesja może zamknąć się zarówno wzrostami, jak i spadkami.

 • 11 grudnia 2017

  Na rynek wraca moc – analiza techniczna PGE, Energi, Tauronu i Enei

  Postępy w pracach legislacyjnych nad rynkiem mocy wyrwały z dołka notowania koncernów energetycznych. Na kursach ruszyła gra pod nowe prawo, które znacząco poprawi opłacalność inwestowania i modernizowania bloków opartych na węglu. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził jak wysoko mogą wspiąć się kursy akcji czterech czołowych reprezentantów branży energetycznej.

 • 08 grudnia 2017

  Inwestorzy ciepło przywitali nowego premiera, rośnie Tauron, KGHM i WDX

  Kandydatura Mateusza Morawieckiego na szefa rządu już ociepliła wizerunek polskich akcji. W piątek WIG20, czyli indeks pierwszego wyboru dużych inwestorów zagranicznych rośnie o blisko 1 proc. Popyt na polskie blue chipy zaostrzyły dodatkowo świetne dane makro z Chin.

 • 07 grudnia 2017

  Topnieją szanse na rajd św. Mikołaja, w tle wzrosty spółek energetycznych

  Przyjęty przez Sejm projekt ustawy o rynku mocy wspiera branżę energetyczną. Akcje Energi, PGE i Tauronu drożeją o ponad 5 proc., Enea rośnie o 6,8 proc., a ZE PAK o 3,6 proc. Niestety szeroki rynek wciąż prezentuje się słabo, nie dając nadziei na rajd w końcówce roku.

 • 05 grudnia 2017

  Elektryka piniądź nie tyka – omówienie sprawozdania finansowego PGE po 3 kw. 2017 r.

 • 22 listopada 2017

  Energetyka wraca do łask. Maklerzy podnieśli właśnie wyceny akcji Enei, Energi, PGE i Taurona

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK dostrzegają sprzyjające otoczenie dla polskich spółek energetycznych i podnieśli rekomendacje dla Energi i Polskiej Grupy Energetycznej do kupuj ze sprzedaj, a dla Enei i Taurona Polskiej Energii - do trzymaj ze sprzedaj, wynika z raportu datowanego na 20 listopada.

 • 16 listopada 2017

  Łabędzi śpiew na GPW, w grze PGE, CD Projekt i Maxcom

  Poprawa nastrojów w Europie i Azji, a także naturalna próba łapania dołków po silnych spadkach, przekładają się na zielony początek sesji w Warszawie. Odbicie jest jednak dość kruche i wobec wygenerowanych wczoraj sygnałów sprzedaży na indeksach, nie ma gwarancji, że zostanie ono dowiezione do końca sesji.

 • 08 listopada 2017

  Samo Pekao giełdy w górę nie pociągnie. CD Projekt poprawia rekordy

  Wyniki finansowe i zapowiedź wypłaty hojnej dywidendy przez Pekao spodobały się inwestorom. Jednak samo Pekao giełdy w górę nie pociągnie, ponieważ dziś na czerwono świecą pozostałe banki, KGHM i spółki energetyczne.

 • 07 listopada 2017

  PGE opublikowała wyniki za III kw. 2017 r. Zysk netto wzrósł do 1,46 mld zł

  Polska Grupa Energetyczna odnotowała 1.463 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 656 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 31 października 2017

  PGE przejmie aktywa EDF 13 listopada 2017 r.

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) poinformowała, że spełniła wszystkie warunki zawieszające transakcję sprzedaży aktywów EDF w Polsce.

 • 25 października 2017

  WIG20 odreagowuje wtorkową przecenę. PGE i XTB rosną po wynikach

  Środa przynosi odreagowanie wczorajszych mocnych spadków na GPW. Nie da się jednak ukryć, że polski rynek akcji jest słaby i jeżeli nie znajdzie on wsparcia w wynikach spółek, tak jak to się stało np. w przypadku XTB, to skazany będzie na spadki.

 • 13 października 2017

  Tauron, Energa, PGE i KGHM przesądziły o losach piątkowej sesji

  Popyt przez całą sesję walczył, ale ostatecznie poległ. Piątkowa sesja na GPW zakończyła się niewielką realizacją zysków. Przesądziły o tym spadki spółek energetycznych i KGHM-u. Cały tydzień polski rynek akcji może jednak zaliczyć do udanych. Wyznaczone przez WIG20 i WIG nowe kilkuletnie rekordy są dobrym prognostykiem na drugą połowę października.

 • 11 października 2017

  Ministerstwo Energii liczy na uchwalenie i notyfikację rynku mocy jeszcze w tym roku

  Ministerstwo Energii rozmawia z Komisją Europejską na temat derogacji i ma nadzieję na uchwalenie i notyfikację w Komisji ustawy o rynku mocy jeszcze w tym roku, poinformował minister Krzysztof Tchórzewski. 

 • WIG20 rośnie piątą sesję z rzędu, w tle nowe rekordy CD Projektu

  Dobre nastroje na globalnych rynkach akcji (zwłaszcza rekordy na Wall Street), a także taniejący dolar, wspierają w środę rano nastroje na GPW. Tym razem popyt nie tylko koncentruje się na największych spółkach, ale też dobrze radzą sobie spółki średnie z indeksu mWIG40.

 • 05 października 2017

  WIG20 siedzi na beczce prochu, w grze KGHM, PGE i Vistal

  Nowe rekordy na Wall Street, odbicie na giełdzie w Madrycie, a także droższe surowce lekko wspierają poranne nastroje na GPW. Giełda przypomina jednak beczkę prochu, która w każdej chwili może eksplodować, co zakończy się silną wyprzedażą akcji.

 • PGE dostała warunkową zgodę na przejęcie kontroli nad EDF Polska

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Polską Grupę Energetyczną (PGE) kontroli nad EDF Polska, poinformował Urząd. Transakcja może dojść do skutku pod warunkiem sprzedaży na giełdzie większości energii produkowanej przez przejmowaną spółkę, dzięki czemu koncentracja nie spowoduje zagrożenia dla konkurencji.

 • 04 października 2017

  Rośnie ryzyko spadków na GPW. Tanieją spółki energetyczne i JSW

  Strach przed korektą na Wall Street, a także pogorszenie nastrojów na europejskich parkietach, nie jest najlepszą wróżbą dla GPW na środę. Szczególnie, że jedyną gwiazdą jest Alior Bank, a rynkowi ciąży energetyka i JSW.

 • 15 września 2017

  PGE liczy na kompromis z UOKiK i szybką finalizację przejęcia aktywów EDF

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) liczy na wypracowanie kompromisowego rozwiązania w ramach rozmów z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na temat wniosku o zgodę na przejęcie przez PGE kontroli nad EDF Polska i ma nadzieję na szybką finalizację tej akwizycji, poinformował rzecznik PGE Maciej Szczepaniuk.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku