X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Pekao

 • 23 marca 2017

  GPW odrabia straty. Gorąco na PZU, Bumechu i Ursusie

  W czwartek warszawskie indeksy zabrały się za odrabianie strat z poprzednich sesji. Liderem odbicia jest mWIG40, którego kurs rośnie o blisko 0,9 proc. Tematem dnia jest nieoczekiwana zmiana na stanowisku prezesa PZU i potencjalne skutki dla akcjonariuszy.

 • 23 lutego 2017

  Vestor DM w sektorze bankowym stawia na Getin Noble i Alior Bank

  W raporcie z 22 lutego biuro podwyższyło zalecenie inwestycyjne tylko dla jednego banku, a dla czterech obniżyło.

 • 21 lutego 2017

  Amerykański fundusz ujawnił się w akcjonariacie Banku Pekao

  Oppenheimer Funds zwiększył zaangażowanie w akcje Pekao. Obecnie amerykański fundusz kontroluje ponad 5-proc. pakiet akcji warty ponad 2 mld zł.

 • 10 lutego 2017

  Co dalej z kursami Pekao i Banku Handlowego – analiza techniczna

  Sektor bankowy złapał dynamicznie rośnie już trzeci miesiąc z rzędu. Ekspert z DM BOŚ sprawdził, jak poprawa sentymentu przekłada się na sytuację techniczną akcji dwóch banków słynących z regularnych i hojnych dywidend.

 • Kaczyński dmuchnął bankom w żagle, euforyczne wzrosty na Getin Noble Banku, Millennium i Almie

  Jarosław Kaczyński odsyłając frankowiczów z kwitkiem wywołał falę euforii wśród inwestorów. Największe wzrosty notują dziś walory banków z ekspozycją na kredyty hipoteczne w walutach obcych.

 • 09 lutego 2017

  Giełda najwyżej od 16 miesięcy, spokojny złoty

  Nowa fala kupujących zawitała na warszawską giełdę. Indeksy mocno rosną i wyznaczają nowe kilkunastomiesięczne szczyty. Hossa trwa w najlepsze. Znacznie spokojniej jest na złotym, który już nie traci tak mocno jak w ostatnich dwóch dniach.

 • WIG20 zdobywa ważny szczyt, w grze Pekao, CD Projekt i The Farm 51

  Warszawska giełda jest dzisiaj jedną z najmocniejszych w Europie. WIG20 rozpoczął dzień od udanego ataku na magiczny poziom 2.100 pkt. Nowy tegoroczny szczyt indeksu blue chipów to zasługa świetnej formy notowań banków i koncernów paliwowych.

 • Bank Pekao rekomenduje wypłatę 8,68 zł dywidendy na akcję

  Bank Pekao rekomenduje wypłatę dywidendy za 2016 rok w wysokości 8,68 zł na akcję, co przekłada się na wskaźnik wypłaty dywidendy 99,9 proc. zysku netto grupy za 2016 rok. Przy obecnym kursie akcji stopa dywidendy wyniosłaby 6,4 proc.

 • 02 lutego 2017

  Nowe rekomendacje dla akcji 7 banków notowanych na GPW

  DM mBanku w najnowszym raporcie zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla głównych graczy sektora bankowego. Najwyższe noty zebrały walory Pekao, Handlowego i Alior Banku.

 • 25 stycznia 2017

  Popyt zastawił pułapkę na niedźwiedzie, gorąco na PKO BP i CCC

  Na GPW pachnie sensacją. WIG20 po poniedziałkowej zadyszce nieoczekiwanie wrzucił wyższy bieg i obrał kurs na nowe tegoroczne szczyty. Fenomenalną formę trzyma też mWIG40, którego kurs rośnie o 1,5 proc.

 • 16 stycznia 2017

  Złota piątka styczniowych rekomendacji maklerskich

  W tym roku zaledwie garstka spółek doczekała się raportów analitycznych z zaleceniem kupuj. StockWatch.pl sprawdził, które zdaniem maklerów spółki mają największy potencjał wzrostowy.

 • 13 stycznia 2017

  Jest rekomendacja kupuj dla akcji Pekao z 15-proc. przebitką

  W najnowszym raporcie Vestor DM wycenił akcje Pekao na 147 zł. Zdaniem maklerów, obawy związane z obecnością w akcjonariacie podmiotów kontrolowanych przez Skarb Państwa są przesadzone.

 • 11 stycznia 2017

  JP Morgan: Przejęcie Pekao wzmocni potencjał dywidendowy PZU

  Biuro w raporcie z 5 stycznia wystawiło zalecenie neutralnie dla akcji ubezpieczyciela z ceną docelową o blisko 8 proc. wyższą od wtorkowego zamknięcia na GPW.

 • 09 stycznia 2017

  Komentarz giełdowy: WIG20 przełamuje psychologiczną barierę

  Po długim weekendzie giełdowym bykom udało się dziś pchnąć indeks WIG20 powyżej psychologicznej bariery 2.000 pkt. Na pozostałych parkietach w Europie dominuje czerwień. Z kolei inwestorzy w Stanach Zjednoczonych przygotowują się do startu nowego sezonu wyników na Wall Street.

 • wczoraj

  Komentarz giełdowy: GPW odzyskuje blask

  Środowa sesja na globalnych rynkach skończyła się raczej negatywnie, co było związane z sytuacją w Chinach. Z drugiej strony wczorajsza sesja była ostatnią, która była uwzględniana w rozliczeniu podatkowym, dlatego inwestorzy z Książęcej mogli decydować się na zamykanie swoich pozycji.

 • 27 grudnia 2016

  Prognozy dywidendy na 2017 rok z siedmiu dużych banków

  Przyszły rok w sektorze bankowym zapowiada się wyjątkowo skromnie. Najnowsze wytyczne KNF tylko nielicznym pozwolą na wypłatę całego zysku w formie dywidendy.

 • 21 grudnia 2016

  Komentarz giełdowy: Europejskie banki w centrum uwagi

  Przez większą część dnia wydawało się, że warszawski parkiet zaliczy kolejną udaną sesję. Jednak ostatecznie indeksy notowane przy Książęcej ugięły się pod presją ogólnie słabszych globalnych nastrojów. Natomiast na szerokim rynku szczególnie ciekawie wyglądały notowania europejskich banków.

 • 12 grudnia 2016

  Analiza notowań czterech banków w istotnym momencie technicznym

  Grudniowe transakcje w sektorze bankowym mocno namieszały na wykresach akcji. Ekspert analizy technicznej StockWatch.pl zbadał aktualną sytuację notowań i ocenił perspektywy dalszego wzrostu kursów walorów Pekao, PKO BP, mBanku i Alior Banku.

 • 09 grudnia 2016

  WIG20 o włos od 1.900 pkt., gigantyczne obroty na Pekao

  W piątek na GPW obserwowaliśmy pierwszą realizację zysków z grudniowego rajdu. Mimo 1-proc. spadku na WIG20, inwestorzy wciąż mogą uznać początek grudnia za udany. W tydzień indeks blue chipów urósł o 6,5 proc.

 • 08 grudnia 2016

  W 2016 r. spółki z WIG20 wypłaciły akcjonariuszom ponad 9 mld zł

  Ubiegłotygodniowa decyzja PKO BP oficjalnie zamknęła temat tegorocznych dywidend w segmencie blue chipów. StockWatch.pl przygotował krótkie podsumowanie sezonu dywidendowego wśród giełdowych gigantów.

 • WIG20 kontynuuje fenomenalny rajd, w centrum uwagi Alior i PZU

  Rajd św. Mikołaja na europejskich parkietach wsparł dziś EBC, który zgodnie z oczekiwaniami nie zmienił stóp procentowych, ale przedłużył program skupu aktywów. Mocne wzrosty i dawno niewidziane obroty zanotowała dziś warszawska GPW. 

 • Puls GPW: WIG20 atakuje 1.900 pkt.

  WIG20 już czwartą sesję z rzędu notuje wzrosty, choć ich skala nieco się zmniejszyła w stosunku do początku tygodnia. Niemniej jednak nie może to dziwić biorąc pod uwagę fakt, że główne europejskie indeksy przeszły w tryb oczekiwania na dzisiejszą decyzję EBC ws. programu skupu aktywów.

 • 06 grudnia 2016

  Polska giełda liderem rajdu św. Mikołaja, w grze KGHM, Bytom i JSW

  We wtorek warszawska giełda ponownie jest jedną z najmocniejszych w Europie. Źródłem siły są czynniki fundamentalne, ale poniedziałkowe wzrosty znacząco poprawiły również sytuację techniczną, która otwiera drogę do tzw. rajdu św. Mikołaja.

 • 24 listopada 2016

  Giełdowi eksporterzy tańczą z radości, w górę CD Projekt i LiveChat

  Dobra passa GPW trwa. WIG20 zamknął czwartą z rzędu wzrostową sesję. W centrum uwagi polskiego rynku są eksporterzy, którym słaby złoty znów dmucha w żagle. Po południu euro kosztowało 4,42 zł, a dolar 4,18 zł.

 • Nowe rekomendacje dla akcji 9 banków notowanych na GPW

  Haitong Bank w najnowszym raporcie zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla głównych graczy sektora bankowego. Najwyższe noty zebrały jedynie walory Pekao i Alior Banku.

 • 28 października 2016

  Popołudniowy komentarz giełdowy: Przełom na WIG20

  Po raz pierwszy od wielu tygodni najważniejszy z polskich indeksów znalazł się powyżej poziomu 1.800 punktów, co może być dla niego przełomowym momentem. Już w czwartek WIG20 był jednym z najsilniejszych na rynku, a dziś tylko potwierdził przewagę byków na GPW.

 • WIG20 przebił się przez szklany sufit 1.800 pkt., w grze Tauron i Pekao

  Październikową przygodę WIG20 z poziomem 1.800 pkt. można podsumować powiedzeniem do trzech razy sztuka. W pokonaniu psychologicznego oporu pomogły przede wszystkim wzrosty na kursach banków, spółek energetycznych oraz giełdowych rafinerii.

 • Szklany sufit znów blokuje WIG20, gorąco na LPP, KGHM i Biotonie

  Na starcie ostatniej sesji w tym tygodniu europejskie giełdy poddały się pod dyktando strony podażowej. Jednak z godziny na godzinę sytuacja wygląda coraz lepiej, a główne indeksy stopniowo odrabiają straty. Z ciekawą sytuacją mamy do czynienia w Warszawie, gdzie WIG20 po raz kolejny mierzy się z psychologiczną barierą 1.800 pkt.

 • 19 października 2016

  Dzień z frankiem na GPW – gorąco na bankach, PZU i spółkach węglowych

  Polityka pozostaje kluczowym czynnikiem oddziałującym na ceny blue chipów. W środę w sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektów ustaw frankowych, a plany przejęcia banku Pekao dołują kurs PZU. Z kolei średnie spółki wspinają się na kolejne wieloletnie szczyty cenowe.

 • 14 października 2016

  Giełdy odrabiają straty, gorąco na Pekao, PKO BP i Bogdance

  Tym razem najnowsze dane makro z Chin przyniosły ulgę inwestorom. Główne indeksy w Europie Zachodniej rosną o nawet 1,6 proc. i z nawiązką odrabiają wczorajsze straty. Zapału do podciągania wyników póki co brakuje inwestorom w Warszawie, gdzie indeks WIG20 odbija o zaledwie 0,4 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com