X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Pekao

 • 20 sierpnia 2018

  Bank Pekao pracuje nad ofertą dla Polonii

  Bank Pekao prowadzi prace nad ofertą dla Polaków mieszkających za granicą i szuka innowacyjnych rozwiązań na rynku europejskim, poinformował prezes Pekao Michał Krupiński. 

 • 17 sierpnia 2018

  KGHM po wynikach ciągnie WIG20 w dół, w tle temat Turcji

  Poprawa nastrojów na Wall Street i lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne KGHM to za mało, aby giełda w Warszawie rosła. Inwestorzy mogą obawiać się powrotu tematu Turcji. Szczególnie, że jest się czego obawiać.

 • 09 sierpnia 2018

  PEKAO – analiza techniczna na życzenie

 • 08 sierpnia 2018

  Nici z wielkiej fuzji Pekao i Alior Banku

  Bank Pekao nie doszedł do porozumienia co do warunków połączenia z Alior Bankiem i odstąpił od dalszych negocjacji. Pekao pozostaje otwarty na opcje wzrostu nieorganicznego, które mogą zwiększyć wartość generowaną dla akcjonariuszy i są zgodne z realizowaną obecnie strategią.

 • Inwestorzy świętują fiasko fuzji Pekao i Alior Banku, zielono także na PZU

  Połączenia Pekao SA i Alior Banku nie będzie. Inwestorzy przyjęli to z wielkim zadowoleniem. Akcje obu banków mocno rosną. Drożeją też walory PZU, głównego akcjonariusza obu spółek.

 • 03 sierpnia 2018

  Analiza 5 banków w ciekawej sytuacji technicznej

  Sektor bankowy złapał wiatr w żagle. W ciągu trzech tygodni branżowy indeks WIG-Banki odbił się od tegorocznego dołka i zyskał ponad 10 proc. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził szanse na kontynuację lipcowego zrywu na kursach akcji pięciu znanych banków. 

 • 02 sierpnia 2018

  Krajobraz rynku obligacji korporacyjnych Catalyst po I półroczu 2018 r.

  Pierwsze półrocze 2018 r. było okresem pełnym wyzwań dla polskiego rynku obligacji korporacyjnych. Afera GetBack nadszarpnęła zaufanie inwestorów i negatywnie wpłynęła na postrzeganie wiarygodności pozostałych emitentów. Mimo to, spadki na rynku akcji oraz otoczenie niskich stóp procentowych nadal przyciągają inwestorów do rynku Catalyst, a jego całkowita wartość wzrosła w porównaniu z końcem poprzedniego roku.

 • 30 lipca 2018

  Brak podwyżek stóp procentowych nie przeszkodzi bankom w poprawie zysków w II kw. 2018 r.

  Analitycy Haitong Banku prognozują, że zysk netto ośmiu analizowanych przez nich banków wzrośnie o 6 proc. r/r i 28 proc. kw/kw w II kw. 2018 r. Prognozują, że łączne przychody wzrosną o 6 proc. r/r, głównie za sprawą poprawy przychodów odsetkowych netto – wzrost o 8 proc. r/r i o 3 proc. kw/kw.

 • 26 lipca 2018

  UOKiK: 7 banków nieprawidłowo informowało klientów o zmianach opłat

  Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, Deutsche Bank, Idea Bank, Pekao i Plus Bank nieprawidłowo informowały o zmianach opłat, poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Po decyzjach UOKiK banki rozliczą się z konsumentami z podwyżek lub udostępnią czasowo niektóre usługi za darmo. W toku pozostaje 7 postępowań.

 • 11 lipca 2018

  Haitong Bank ściął wyceny akcji ośmiu banków

  Biuro w raporcie z 10 lipca zaktualizowało rekomendacje dla ośmiu czołowych reprezentantów sektora bankowego. Faworytami Haitong Banku są obecnie PKO BP, Pekao, Alior, BZ WBK i Handlowy.

 • 05 lipca 2018

  WIG20 ugina się pod ciężarem dywidendy Pekao. CD Projekt znów bije rekordy

  Czwartkowa sesja jest pierwszą, na której akcje Pekao notowane są bez dywidendy. Odcięcie - z racji cenowego charakteru indeksu - spycha WIG20 na południe. Poza tym jednak nastroje na GPW są relatywnie dobre.

 • Kuczyński: Zabawa w podciągnie indeksów (na GPW)

  Środa była dniem indeksów PMI. W Chinach w nocy już taki indeks dla sektora usług został opublikowany. Był wyższy od oczekiwań. W Europie indeksy PMI dla sektorów usług też były lepsze od oczekiwań. To były jednak tylko weryfikacje już opublikowanych danych, więc ich wpływ na nastroje był znikomy.

 • 02 lipca 2018

  16 spółek na dywidendowe żniwa w lipcu

  Tylko w lipcu prawo do zysku rozdysponuje ponad 50 spółek z GPW. Sprawdziliśmy, kto ma w planach najwyższe stopy dywidend, sięgające nawet kilkunastu procent.

 • 29 czerwca 2018

  Reuters: Bank Pekao i Alior Bank połączą się

  Bank Pekao prawdopodobnie będzie dążył do fuzji z mniejszym konkurentem - Alior Bankiem, ale informacja ta nie zostanie opublikowana przed końcem czerwca, poinformowały Reuters dwa źródła zbliżone do sprawy. 

 • wczoraj

  Pekao w lipcu podzieli i wypłaci ponad 2 mld zł dywidendy

  Bank Pekao z zysku za rok 2017 na dywidendę przeznaczył 2,07 mld zł. Stawka na akcję wynosi 7,90 zł, co przy obecnym kursie daje stopę w okolicach 7 proc.

 • 18 czerwca 2018

  Komplet czerwieni na głównych indeksach GPW. Tanieje PKO BP i Idea Bank

  Warszawska giełda jest słaba. Doskonale pokazuje to układ sił na wykresach poszczególnych indeksów. Wystarczy byle impuls, niewielka iskra, żeby rynek posypał się jak przysłowiowy domek z kart. To mogą być trudne wakacje dla inwestorów.

 • 07 czerwca 2018

  Analiza techniczna 4 czerwcowych lokomotyw indeksu blue chipów

  WIG20 rośnie już piątą sesję z rzędu. Jego sytuacja techniczna jest najlepsza ze wszystkich warszawskich indeksów i niewykluczone, że w najbliższych dniach powróci powyżej 2.300 pkt. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził scenariusze techniczne dla czterech lokomotyw czerwcowych wzrostów.

 • wczoraj

  Vestor DM wciąż zaleca kupno akcji Pekao

  Vestor DM w majowej rekomendacji wycenił jeden walor Pekao na 148 zł. Cena docelowa biura jest niższa od poprzedniej, ale wciąż dużo wyższa od rynkowej.

 • 07 maja 2018

  PEKAO – analiza techniczna

 • Mizerne odreagowanie piątkowej przeceny, w grze Pekao i 11 bit studios

  GPW próbuje odrabiać straty z piątku. Inwestorzy czekają na wyniki spółek za I kwartał br., a także na decyzję prezydenta Trumpa ws. Iranu. Dziś w centrum uwagi są akcje Pekao, CD Projektu, 11 bit studios, Baltony i Próchnika. 

 • 27 marca 2018

  16 najciekawszych propozycji dywidendowych marca

  W marcu kilkadziesiąt spółek z warszawskiej giełdy przedstawiło plany podziału ubiegłorocznych zysków. Sprawdziliśmy, kto złożył najciekawsze oferty swoim akcjonariuszom.

 • wczoraj

  Raport: Banki wypłacą blisko 5 mld zł dywidend w 2018 r.

  Niemal co drugi bank notowany na GPW podzieli się zyskiem z inwestorami. Według naszych szacunków wartość tegorocznych dywidend będzie większa niż przed rokiem o 40 proc. i wyniesie 4,9 mld zł. Sprawdziliśmy, na jakie stawki i stopy dywidend mogą liczyć akcjonariusze poszczególnych banków.

 • 19 marca 2018

  Analiza 4 banków w podbramkowej sytuacji technicznej

  Notowania banków spadają i bez większych skrupułów łamią kolejne wsparcia. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, przy jakich poziomach technicznych warto zainteresować się akcjami PKO BP, Pekao, BZ WBK i ING Banku Śląskiego.

 • 15 marca 2018

  Banki zatopiły WIG20. Zielono na PZU i Enerdze, czerwono na GetBacku

  Sesja na GPW zakończyła się spadkami głównych indeksów. Zatopiła je przecena banków, wywołana obawami o ich zyski. Sytuację próbowały ratować spółki energetyczne, ale ponad 2-proc. wzrosty na PGE i Enerdze okazały się niewystarczające. Czwartkowe spadki są już jednak historią. W piątek o zamknięciu sesji i całego tygodnia zdecydują wygasające marcowe kontrakty.

 • 13 marca 2018

  PEKAO – analiza techniczna na życzenie [aktualizacja]

 • 08 marca 2018

  Silna przecena Alior Banku i PKO BP przesądziła o losie WIG20

  Środowe wystąpienie prezesa Rady Polityki Pieniężnej przesądziło o wyniku dzisiejszej sesji na GPW. Inwestorzy zaskoczeni deklaracją utrzymania rekordowo niskich stóp procentowych aż do końca 2020 r. ruszyli do masowej wyprzedaży akcji banków. W efekcie WIG20 spadł dzisiaj o 1,59 proc., a WIG-Banki osunął się o blisko 3,9 proc.

 • Banki ciągną w dół WIG20. Największe spadki na Aliorze i PKO BP

  Perspektywa utrzymania rekordowo niskich stóp procentowych w Polsce aż do 2020 roku, jaka wczoraj napłynęła z RPP, ciąży giełdowym bankom. Dziś indeks WIG-Banki spadł do najniższego poziomu od 3 miesięcy. Dużo spokojniej jest na małych i średnich spółkach.

 • 28 lutego 2018

  Krajobraz jak po rzezi: Indeksy na krawędzi, Eurocash najniżej od 2011 r.

  Po środowej rzezi rodzime indeksy znalazły się na krawędzi. WIG20 i WIG mocno naruszyły strefę wsparcia, jaką tworzą ich dołki z grudnia i pierwszej połowy lutego. Obecnie wystarczy przysłowiowy kamyk, żeby na rynek spadła kolejna lawina wyprzedaży. 

 • 27 lutego 2018

  Orlen z Lotosem kradną show Pekao. Dziś o losach giełd przesądzi J. Powell

  Po wynikach akcje Pekao rosną o ponad 3 proc. i jeszcze rano były główną lokomotywą indeksu WIG20. W południe pałeczkę lidera przejęły spółki paliwowe. Inwestorów zelektryzował komunikat Orlenu, w kwestii pierwszego kroku do przejęcia branżowego konkurenta.

 • Bank Pekao podtrzymuje zamiar wypłaty tłustej dywidendy

  Bank Pekao podtrzymuje cel przeznaczenia 100 proc. jednostkowego zysku netto, wypracowanego w 2017 roku na dywidendę, poinformował prezes Michał Krupiński. 


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku