X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PBG

 • 13 marca 2017

  GPW rozpoczyna tydzień z przytupem. Orlen i Lotos w szczytowej formie

  W poniedziałek główne indeksy warszawskiego parkietu rosną o ponad 1 proc. i rekompensują inwestorom ubiegłotygodniowe spadki. Lokomotywą segmentu WIG20 są dzisiaj akcje KGHM-u oraz giełdowych rafinerii.

 • Raport: Spekulacje i fundamenty wśród giełdowych spółek budowlanych

  Wychodząca z wieloletniej zapaści budowlanka kusi inwestorów, szczególnie że tegoroczne wzrosty na kursach akcji niektórych spółek idą w setki procent. StockWatch.pl sprawdził, ile w obecnych wycenach PBG i Polimeksu-Mostostalu jest fundamentów, a na ile ich kapitalizacja to efekt spekulacji i pobożnych życzeń.

 • 09 marca 2017

  Na GPW rozpoczęła się wielka przecena. Pogrom na Polimeksie i Briju

  W czwartek przez warszawski parkiet przetoczyła się potężna fala wyprzedaży. WIG20 stracił ponad 1 proc. i otworzył sobie furtkę do zejścia przynajmniej w okolice 2.090 pkt. Na szerokim rynku tematem numer jeden są spekulacje dotyczące przyczyn dramatycznej wyprzedaży akcji Briju.

 • Analiza techniczna 4 gorących spółek budowlanych

  Od tygodnia warszawski parkiet żyje szalonym rajdem na kursach maluchów z branży budowlanej. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, czego w najbliższych tygodniach mogą spodziewać się akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu, PBG, Rafako i Mostostalu Zabrze.

 • 08 marca 2017

  Wzrosty na KGHM i PGNiG ratują WIG20, w grze Polimex i PCC Rokita

  Trampolina w postaci 2.200 pkt. znów zadziałała. Skórę blue chipom ratują dziś kilkuprocentowe wzrosty na kursach akcji KGHM i PGNiG. Na szerokim rynku uwagę inwestorów przyciągają mocne spadki na kursach akcji spółek budowlanych i nowe rekordy na wykresie PCC Rokita.

 • 07 marca 2017

  Na GPW polała się krew. Cała wstecz na Polimeksie, PBG i Rafako

  Inwestorzy z GPW wtorkowej sesji nie będą wspominać dobrze. Wszystkie główne indeksy zakończyły dzień na minusach. Najsilniejsze tąpnięcie zanotował dziś Polimex-Mostostal, który w ostatecznym rozrachunku zatopił indeks sWIG80. 

 • Korekta na GPW przyspiesza, gorąco na Polimeksie, JSW i Brasterze

  Marcowa korekta zbiera coraz większe żniwo na GPW. W południe indeks WIG20 próbuje odeprzeć atak podaży w okolicy wsparcia na 2.200 pkt. Na szerokim rynku w centrum uwagi jest Polimex-Mostostal, na którym kapitał spekulacyjny uskutecznia kolejne niebezpieczne manewry.

 • 06 marca 2017

  sWIG80 pręży muskuły. Spekulacyjne wzrosty na PBG, Rafako i Polimeksie

  Poniedziałkowa sesja bezapelacyjnie należy do giełdowych maluchów. W południe kurs indeksu sWIG80 rośnie o blisko 1 proc., przy obrotach zbliżonych do poziomu z segmentu blue chipów. Giełdowe maluchy w górę ciągną spekulacyjne ruchy na kursach dawnych gwiazd z branży budowlanej. 

 • Konsorcjum z udziałem PBG pozwało GDDKiA. Stawką jest 0,5 mld zł za budowę na A4

  PBG oraz SIAC Construction Ltd (syndyk masy upadłości Aprivia S.A. w upadłości likwidacyjnej) złożyły w sądzie okręgowym w Warszawie pozew przeciwko Skarbowi Państwa - Generalnemu Dyrektorowi Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), w którym wnieśli o zasądzenie od GDDKiA kwoty 508,04 mln zł tytułem rozliczenia zadania Budowa autostrady A-4 Tarnów-Rzeszów na odcinku od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia km 502+796,97 do około 537+550.

 • 13 stycznia 2017

  GPW spada przed werdyktem agencji ratingowych, w grze Polimex, PBG i Rafako

  GPW nie ma dziś szczęścia. W piątek trzynastego warszawski parkiet jest jednym z niewielu czerwonych punktów na europejskiej mapie rynków finansowych. Słabsza postawa polskich akcji to efekt niepewności związanej z decyzjami agencji ratingowych.

 • 22 sierpnia 2016

  PBG zdołuje wynik o kolejne 100 mln zł

  Wychodzące z długotrwałej restrukturyzacji oraz borykające się ze sporami z kontrahentami PBG czyści księgi. W najbliższym raporcie mają zostać ujęte kolejne odpisy wartości akcji Rafako na kwotę prawie 100 mln zł.

 • 11 sierpnia 2016

  Wyniki spółek w centrum uwagi, w grze Ciech, JSW i 11 bit studios

  Brak istotnych publikacji makroekonomicznych w czwartkowym kalendarium sprawił, że do rangi wydarzenia dnia urosły sprawozdania finansowe spółek za II kwartał. 

 • 08 sierpnia 2016

  Giełdy złapały wiatr w żagle po danych z USA, w grze PKO BP i Enea

  Rekordy na Wall Street, zielona sesja na giełdach w Azji oraz najnowsze dane na temat produkcji przemysłowej w Niemczech przygotowały grunt pod udany początek tygodnia na europejskich rynkach.  

 • 01 sierpnia 2016

  Wyprzedaż na PGE hamuje polską giełdę, w grze CD Projekt i PBG

  Dobry sentyment po wynikach stress testów europejskich banków szybko paruje. Po południu na parkietach znów dominuje kolor czerwony. W Warszawie balastem dla WIG20 jest blisko 5-proc. przecena akcji PGE.

 • 19 lipca 2016

  Konsorcjum z PBG wnioskuje o arbitraż przeciwko spółce Polskie LNG

  W ramach postępowania konsorcjum dochodzić będzie roszczeń na kwotę 195 mln zł w związku z kontraktem na budowę terminalu skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. PBG wcześniej ograniczyło swój udział w inwestycji i wyniki postępowania nie będą miały wpływu na przychody giełdowej spółki.

 • 30 maja 2016

  Analiza fundamentów 8 ciekawych spółek budowlanych

  Branża budowlana już odczuwa skutki opóźnień w nowych przetargach z udziałem dotacji unijnych. Spółki z chudym portfelem zamówień mogą być wkrótce zmuszone do wywołania kolejnej wojny cenowej. StockWatch.pl sprawdził, jak na trudniejsze czasy przygotowani są czołowi reprezentanci sektora budowlanego.

 • 17 maja 2016

  Sześć ciekawych spółek ze skokową poprawą zysków

  Sezon wyników za I kwartał już za nami. Rzutem na taśmę do grona rynkowych bohaterów dołączyło sześć spółek z ponadprzeciętną dynamiką zysków. StockWatch.pl sprawdził, co było ich motorem napędowym oraz czy wysokie tempo uda się powtórzyć w kolejnych kwartałach.

 • 08 października 2015

  WIG20 łapie zadyszkę, gorąco na spółkach ukraińskich i PBG

  W czwartek rano warszawskie blue chipy poddają się niewielkiej korekcie. Oddech po trzydniowym rajdzie łapie dzisiaj m.in. KGHM. Akcje miedziowej spółki tylko w tym tygodniu podrożały o blisko 15 proc. Sił do śrubowania tegorocznej stopy zwrotu nie brakuje za to giełdowym maluchom.

 • 10 września 2015

  Banki bronią GPW przed głębszą przeceną, gorąco na PBG i Newagu

  W czwartek polska giełda wypada mocno na tle spadających rynków zachodnioeuropejskich. Jednak siła warszawskich indeksów to przede wszystkim efekt odrabiających wczorajsze straty banków. Inwestorzy z dużą dozą niepokoju zastanawiają się, jak po jesiennych wyborach w sektorze bankowym namieszają jeszcze politycy.

 • 26 sierpnia 2015

  Akcje znowu parzą inwestorów w ręce, gorąco na PGE, CCC i PZU

  Bieżący tydzień na rynkach akcji to prawdziwy roller coaster. Jeszcze we wtorek inwestorzy na wyścigi kupowali akcje przecenionych spółek, by w środę rozpocząć ich ponowną dystrybucję. Na dzisiejszej sesji balastem dla polskiego indeksu blue chipów są taniejące o ponad 3 proc. walory PGE.

 • 06 sierpnia 2015

  Polityka znowu dołuje giełdę, krach na kursie akcji Getin Noble Banku

  Za przedwyborczy ukłon polityków w stronę frankowiczów słono płaci sektor bankowy. Trzy banki z największą ekspozycją na kredyty denominowane w walutach obcych tracą dzisiaj od 17 proc. do nawet 25 proc. W czwartek największy dramat przeżywają akcjonariusze Getin Noble Banku.

 • 04 sierpnia 2015

  Małe i średnie spółki rosną w cieniu polityki, w roli outsidera Hawe

  We wtorek rano obserwujemy przecenę największych polskich spółek, którą można tłumaczyć m.in. spowolnieniem chińskiej gospodarki oraz napięciem politycznym przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Bardzo dobrze w ostatnich dniach radzą sobie małe i średnie spółki, którym pomaga siła polskiej gospodarki.

 • 03 sierpnia 2015

  W środę banki zdecydują o losach układu w upadłym PBG

  W najbliższych dniach siedem grup wierzycieli budowlanego PBG zagłosuje nad propozycjami układowymi. Kluczowe dla wyniku będzie środowe głosowanie wśród wierzycieli finansowych, z których część na mocy zawartej właśnie umowy restrukturyzacyjnej zadeklarowała swoje poparcie. W poniedziałek kurs akcji PBG świętuje rosnące szanse na układ.

 • Rynek walczy o kontynuację odbicia, w grze Bioton i PBG

  Początek poniedziałkowej sesji w Warszawie upływa na walce o utrzymanie cen z piątkowego rajdu. Odreagowanie zanotowały najsłabsze ostatnio sektory, czyli banki i energetyka. Z kolei słabe dane z chińskiej gospodarki będą szkodzić spółkom surowcowym.

 • 27 lipca 2015

  Chiny dały sygnał do wyprzedaży akcji, gorąco na Millennium i PBG

  Na europejskich parkietach trwa mocna przecena akcji, do której preludium było ponad 8-proc. tąpnięcie indeksów w Szanghaju. Kolejny po PMI słaby odczyt makro z Państwa Środka uzmysłowił inwestorom, że władze Chin nie zdołają sztucznie podtrzymać wzrostów. W Warszawie główne indeksy przed południem tracą po ok. 0,8 proc.

 • 20 lipca 2015

  Średnie spółki rosną mimo wakacyjnej flauty, gorąco m.in. na Ciechu

  Słabnący czynnik grecki w połączeniu z niemal pustym kalendarium makroekonomicznym oraz sezonem wakacyjnym oznacza rynkową flautę. W poniedziałek największą aktywnością wyrózniają się duże spółki paliwowe oraz wybrani przedstawiciele segmentu mWIG40.

 • 17 lipca 2015

  Giełdy chowają się w cieniu lekkiej korekty, w grze Alior, Rafako i PBG

  Ostatnie dni stały pod znakiem wydarzeń w Grecji, które ostatecznie potoczyły się po myśli inwestorów. W efekcie większość głównych indeksów GPW kończy tydzień na plusie. W piątek oprócz ważnego głosowania w niemieckim parlamencie na przebieg sesji wpłyną też ważne dane z polskiej i amerykańskiej gospodarki.

 • 14 kwietnia 2015

  Węgierski BUX zostawia w tyle WIG20, gorąco na MOL-u i PBG

  Inwestorzy w Europie z zazdrością spoglądają na hossę na węgierskim rynku akcji. Indeks BUX po wzroście o ponad 5 proc. we wtorek dokłada do tego kolejne 1,2 proc. Graczom znad Wisły pozostaje liczyć, że prędzej czy później inwestorzy zagraniczni skierują swój kapitał na nasz rynek.

 • wczoraj

  Kurs akcji PBG świętuje po podpisaniu porozumienia z bankiem

  Budowlana spółka ustaliła z ING Bankiem Śląskim sposób podziału wynagrodzenia z tytułu realizacji inwestycji w Wierzchowicach. Wykonanie porozumienia umożliwi PBG otrzymanie części wynagrodzenia. Kurs akcji umacnia się o ponad 6 proc.

 • wczoraj

  Akcje Rafako drożeją, rynek gra pod finalizację ważnego kontraktu

  Wiceprezes Rafako w jednym z wywiadów przyznał, że spółka na ostatniej prostej do uzyskania gwarancji niezbędnej do podpisania umowy na realizację projektu Elektrowni Jaworzno. Konsorcjum ma czas na dopięcie formalności do 30 września. Nowe doniesienia pobudziły kursy trzech spółek budowlanych.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com