X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PBG

 • 03 listopada 2017

  Wyniki Apple i dane z USA w centrum uwagi. Gorąco na Polimeksie

  Wydarzeniem dnia na rynkach finansowych jest seria raportów makroekonomicznych z USA, z miesięcznymi danymi z rynku pracy na czele. Z atmosfery wyczekiwania korzystają spekulanci, którzy dziś na celownik wzięli Polimex-Mostostal.

 • 24 sierpnia 2017

  Świetna sesja na GPW. Orlen i Lotos windują WIG20 powyżej 2.400 pkt.

  Mocno zazieleniło się w czwartek na giełdzie w Warszawie. Silne wzrosty Lotosu, Orlenu, Tauronu i Cyfrowego Polsatu wywindowały indeks WIG20 powyżej 2.400 pkt. Równocześnie poprawił się sentyment do małych spółek. Indeks sWIG80 jest najwyżej od trzech tygodni.

 • 14 sierpnia 2017

  Przedświąteczne odbicie na GPW. W centrum uwagi Groclin i PBG

  Poniedziałkowa sesja w Warszawie upływa pod znakiem niewielkich wzrostów indeksów, którym towarzyszą skromne obroty. Niezmiennie gorąco jest na akcjach PBG, do którego dziś dołączył Groclin.

 • 11 sierpnia 2017

  Inwestorzy wyprzedają akcje przed weekendem, w grze PBG i Agora

  Na światowych rynkach wciąż utrzymuje się risk-off. W piątek inwestorzy wolą dmuchać na zimne i z obawy, że w weekend dojdzie do dalszej eskalacji napięć na linii USA-Korea, skracają pozycje na akcjach.

 • 08 sierpnia 2017

  PZU i JSW ciągną w górę warszawskie indeksy. Gorąco na PBG i Asbisie

  Pierwsza połowa wtorkowych notowań na GPW upływa pod znakiem umiarkowanych wzrostów indeksów. Rynek w górę ciągnie JSW, której akcje są najdroższe od 2013 roku. Inwestorzy za to zignorowali niepokojące dane z Chin i Niemiec.

 • Gigantyczna przecena PBG. Do obrotu trafiło blisko 800 mln nowych akcji

  We wtorek notowania spółki budowlanej otworzyły się ponad 80-proc. luką spadkową. Przecena to efekt wprowadzenia do obrotu nowych akcji z olbrzymiej emisji ratunkowej. 

 • 27 lipca 2017

  Kurs Rafako spada. Główny akcjonariusz chce przeprowadzenia dużej emisji akcji

  PBG planuje oddać głos z posiadanych (pośrednio i bezpośrednio) akcji na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu Rafako za podjęciem zaproponowanych uchwał dotyczących emisji akcji. W czwartek notowania raciborskiego producenta kotłów parowych i wodnych dla energetyki tanieją o 7 proc.

 • 22 maja 2017

  Cztery znane spółki na celowniku spekulantów – analiza techniczna

  Tym razem na warsztat trafili ulubieńcy spekulantów, czyli spółki, których kursy akcji w ciągu dnia notują kilkunastoprocentowe wahania. StockWatch.pl sprawdził kluczowe poziomy techniczne na wykresach CI Games, Energoinstalu, PBG i Ursusa.

 • 17 maja 2017

  Inwestorzy boją się kryzysu politycznego z USA. Rekordowa sesja PZU

  Środa przynosi kolejną słabą sesję na warszawskiej giełdzie. Inwestorzy sprzedają akcje w obawie przed kryzysem politycznym w USA.

 • 28 marca 2017

  Zieleń wróciła na giełdy. Kruk i AmRest bohaterami w mWIG40

  We wtorek europejskie giełdy odrabiają straty, a warszawska GPW jest jednym z liderów odbicia. Uwaga inwestorów koncentruje się na mocnych wzrostach cen akcji spółek w segmencie misiów.

 • Grupa PBG pokazała gigantyczne zyski z zatwierdzenia układu z wierzycielami

  PBG odnotowało 838,73 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 177,58 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 13 marca 2017

  GPW rozpoczyna tydzień z przytupem. Orlen i Lotos w szczytowej formie

  W poniedziałek główne indeksy warszawskiego parkietu rosną o ponad 1 proc. i rekompensują inwestorom ubiegłotygodniowe spadki. Lokomotywą segmentu WIG20 są dzisiaj akcje KGHM-u oraz giełdowych rafinerii.

 • Raport: Spekulacje i fundamenty wśród giełdowych spółek budowlanych

  Wychodząca z wieloletniej zapaści budowlanka kusi inwestorów, szczególnie że tegoroczne wzrosty na kursach akcji niektórych spółek idą w setki procent. StockWatch.pl sprawdził, ile w obecnych wycenach PBG i Polimeksu-Mostostalu jest fundamentów, a na ile ich kapitalizacja to efekt spekulacji i pobożnych życzeń.

 • 09 marca 2017

  Na GPW rozpoczęła się wielka przecena. Pogrom na Polimeksie i Briju

  W czwartek przez warszawski parkiet przetoczyła się potężna fala wyprzedaży. WIG20 stracił ponad 1 proc. i otworzył sobie furtkę do zejścia przynajmniej w okolice 2.090 pkt. Na szerokim rynku tematem numer jeden są spekulacje dotyczące przyczyn dramatycznej wyprzedaży akcji Briju.

 • Analiza techniczna 4 gorących spółek budowlanych

  Od tygodnia warszawski parkiet żyje szalonym rajdem na kursach maluchów z branży budowlanej. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, czego w najbliższych tygodniach mogą spodziewać się akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu, PBG, Rafako i Mostostalu Zabrze.

 • 08 marca 2017

  Wzrosty na KGHM i PGNiG ratują WIG20, w grze Polimex i PCC Rokita

  Trampolina w postaci 2.200 pkt. znów zadziałała. Skórę blue chipom ratują dziś kilkuprocentowe wzrosty na kursach akcji KGHM i PGNiG. Na szerokim rynku uwagę inwestorów przyciągają mocne spadki na kursach akcji spółek budowlanych i nowe rekordy na wykresie PCC Rokita.

 • 07 marca 2017

  Na GPW polała się krew. Cała wstecz na Polimeksie, PBG i Rafako

  Inwestorzy z GPW wtorkowej sesji nie będą wspominać dobrze. Wszystkie główne indeksy zakończyły dzień na minusach. Najsilniejsze tąpnięcie zanotował dziś Polimex-Mostostal, który w ostatecznym rozrachunku zatopił indeks sWIG80. 

 • Korekta na GPW przyspiesza, gorąco na Polimeksie, JSW i Brasterze

  Marcowa korekta zbiera coraz większe żniwo na GPW. W południe indeks WIG20 próbuje odeprzeć atak podaży w okolicy wsparcia na 2.200 pkt. Na szerokim rynku w centrum uwagi jest Polimex-Mostostal, na którym kapitał spekulacyjny uskutecznia kolejne niebezpieczne manewry.

 • 06 marca 2017

  sWIG80 pręży muskuły. Spekulacyjne wzrosty na PBG, Rafako i Polimeksie

  Poniedziałkowa sesja bezapelacyjnie należy do giełdowych maluchów. W południe kurs indeksu sWIG80 rośnie o blisko 1 proc., przy obrotach zbliżonych do poziomu z segmentu blue chipów. Giełdowe maluchy w górę ciągną spekulacyjne ruchy na kursach dawnych gwiazd z branży budowlanej. 

 • Konsorcjum z udziałem PBG pozwało GDDKiA. Stawką jest 0,5 mld zł za budowę na A4

  PBG oraz SIAC Construction Ltd (syndyk masy upadłości Aprivia S.A. w upadłości likwidacyjnej) złożyły w sądzie okręgowym w Warszawie pozew przeciwko Skarbowi Państwa - Generalnemu Dyrektorowi Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), w którym wnieśli o zasądzenie od GDDKiA kwoty 508,04 mln zł tytułem rozliczenia zadania Budowa autostrady A-4 Tarnów-Rzeszów na odcinku od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia km 502+796,97 do około 537+550.

 • 13 stycznia 2017

  GPW spada przed werdyktem agencji ratingowych, w grze Polimex, PBG i Rafako

  GPW nie ma dziś szczęścia. W piątek trzynastego warszawski parkiet jest jednym z niewielu czerwonych punktów na europejskiej mapie rynków finansowych. Słabsza postawa polskich akcji to efekt niepewności związanej z decyzjami agencji ratingowych.

 • 22 sierpnia 2016

  PBG zdołuje wynik o kolejne 100 mln zł

  Wychodzące z długotrwałej restrukturyzacji oraz borykające się ze sporami z kontrahentami PBG czyści księgi. W najbliższym raporcie mają zostać ujęte kolejne odpisy wartości akcji Rafako na kwotę prawie 100 mln zł.

 • 11 sierpnia 2016

  Wyniki spółek w centrum uwagi, w grze Ciech, JSW i 11 bit studios

  Brak istotnych publikacji makroekonomicznych w czwartkowym kalendarium sprawił, że do rangi wydarzenia dnia urosły sprawozdania finansowe spółek za II kwartał. 

 • 08 sierpnia 2016

  Giełdy złapały wiatr w żagle po danych z USA, w grze PKO BP i Enea

  Rekordy na Wall Street, zielona sesja na giełdach w Azji oraz najnowsze dane na temat produkcji przemysłowej w Niemczech przygotowały grunt pod udany początek tygodnia na europejskich rynkach.  

 • 01 sierpnia 2016

  Wyprzedaż na PGE hamuje polską giełdę, w grze CD Projekt i PBG

  Dobry sentyment po wynikach stress testów europejskich banków szybko paruje. Po południu na parkietach znów dominuje kolor czerwony. W Warszawie balastem dla WIG20 jest blisko 5-proc. przecena akcji PGE.

 • 19 lipca 2016

  Konsorcjum z PBG wnioskuje o arbitraż przeciwko spółce Polskie LNG

  W ramach postępowania konsorcjum dochodzić będzie roszczeń na kwotę 195 mln zł w związku z kontraktem na budowę terminalu skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. PBG wcześniej ograniczyło swój udział w inwestycji i wyniki postępowania nie będą miały wpływu na przychody giełdowej spółki.

 • 30 maja 2016

  Analiza fundamentów 8 ciekawych spółek budowlanych

  Branża budowlana już odczuwa skutki opóźnień w nowych przetargach z udziałem dotacji unijnych. Spółki z chudym portfelem zamówień mogą być wkrótce zmuszone do wywołania kolejnej wojny cenowej. StockWatch.pl sprawdził, jak na trudniejsze czasy przygotowani są czołowi reprezentanci sektora budowlanego.

 • 17 maja 2016

  Sześć ciekawych spółek ze skokową poprawą zysków

  Sezon wyników za I kwartał już za nami. Rzutem na taśmę do grona rynkowych bohaterów dołączyło sześć spółek z ponadprzeciętną dynamiką zysków. StockWatch.pl sprawdził, co było ich motorem napędowym oraz czy wysokie tempo uda się powtórzyć w kolejnych kwartałach.

 • 08 października 2015

  WIG20 łapie zadyszkę, gorąco na spółkach ukraińskich i PBG

  W czwartek rano warszawskie blue chipy poddają się niewielkiej korekcie. Oddech po trzydniowym rajdzie łapie dzisiaj m.in. KGHM. Akcje miedziowej spółki tylko w tym tygodniu podrożały o blisko 15 proc. Sił do śrubowania tegorocznej stopy zwrotu nie brakuje za to giełdowym maluchom.

 • 10 września 2015

  Banki bronią GPW przed głębszą przeceną, gorąco na PBG i Newagu

  W czwartek polska giełda wypada mocno na tle spadających rynków zachodnioeuropejskich. Jednak siła warszawskich indeksów to przede wszystkim efekt odrabiających wczorajsze straty banków. Inwestorzy z dużą dozą niepokoju zastanawiają się, jak po jesiennych wyborach w sektorze bankowym namieszają jeszcze politycy.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku