X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: netia

 • 06 listopada 2017

  NETIA – analiza techniczna na życzenie

 • 26 października 2017

  Wyniki giełdowych tuzów w centrum uwagi, w górę Lotos i Orange Polska

  Sezon publikacji wyników finansowych za III kwartał trwa w najlepsze, absorbując w dużej mierze uwagę inwestorów. Szczególnie w taki dzień jak dziś, gdy wynikami chwalą się takie giełdowe tuzy jak Orange Polska, Lotos, BZ WBK i mBank. W czwartek nastroje wśród inwestorów kształtuje także środowa korekta na Wall Street oraz atmosfera wyczekiwania na decyzję Europejskiego Banku Centralnego (ECB) ws. polityki monetarnej.

 • 12 października 2017

  Nowe rekomendacje dla akcji trzech znanych telekomów

  DM BZ WBK w październikowym raporcie zaleca sprzedaż akcji Orange Polska i Netii. Faworytem wśród telekomów jest Play, z ceną docelową podniesioną do 45,50 zł.

 • 30 sierpnia 2017

  DM PKO BP zaleca kupno akcji Play i Cyfrowego Polsatu oraz trzymanie Netii i Orange Polska

  Biuro wyceniło jeden walor Netii na 3,90 zł, a Orange Polska na 5,90 zł. Dwucyfrowych stóp zwrotu broker spodziewa się na akcjach Cyfrowego Polsatu i Play. Ich ceny do celowe ustalił odpowiednio na 29,20 zł i 40,50 zł.

 • 03 sierpnia 2017

  Netia: Potencjał dywidendowy został znacząco wyczerpany po ostatnich wypłatach

  Potencjał dywidendowy Netii w przyszłym roku będzie wynikał z wypracowanego przez spółkę jednostkowego zysku netto, poinformowała p.o. prezesa Katarzyna Iwuć.

 • 30 maja 2017

  12 najhojniejszych propozycji dywidendowych czerwca

  W najbliższych tygodniach akcjonariusze kilkudziesięciu spółek notowanych na GPW spotkają się na corocznych walnych i zdecydują o losach dywidend. Do podziału są kwoty idące w dziesiątki a nawet setki milionów złotych. StockWatch.pl z czerwcowego kalendarium wybrał dwanaście najciekawszych ofert.

 • 25 kwietnia 2017

  Akcjonariusze Netii przegłosowali wyższą dywidendę

  Akcjonariusze Netii zdecydowali na walnym zgromadzeniu o wypłacie 0,38 zł dywidendy na akcję za 2016 r. Zarząd proponował wypłatę w wysokości 0,25 zł na akcję.

 • wczoraj

  DM BOŚ dopisał Netię i PKN Orlen do listy top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy DM BOŚ dodali Netię i PKN Orlen. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Pelion, Mercator, Sanok i Comarch.

 • 09 marca 2017

  Netia rekomenduje wypłatę 0,25 zł dywidendy na akcję

  Zarząd Netii zarekomendował wypłatę dywidendy w kwocie 0,25 zł na akcję, podała spółka. Środki na wypłatę mają pochodzić z zysku netto za 2016 r. powiększonego o niepodzielone zyski z lat ubiegłych oraz o kwoty przeniesione z utworzonych z zysku kapitałów zapasowego i rezerwowych.

 • 17 lutego 2017

  WIG20 broni ważnej zdobyczy. Quercus, Altus i Skarbiec pod presją planów KNF

  Powrót kursu WIG20 do 2.200 pkt. to pierwszy poważny test dla kupujących na warszawskiej giełdzie. GPW nie jest jednak wyjątkiem, bo główne europejskie parkiety od rana zmagają się z przybierającą na sile przeceną.

 • Na początku marca Netia przedstawi propozycję tegorocznej dywidendy

  Telekom odnotował 2,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2016 r. wobec 13,89 mln zł straty rok wcześniej. Zarząd zapowiedział wypłatę wyważonej dywidendy z ubiegłorocznych zysków.

 • 28 grudnia 2016

  8 spółek z największym potencjałem wzrostu w 2017 r. wg Haitong Banku

  Analitycy Haitong Banku przyszłym roku stawiają na deweloperów mieszkaniowych, spółki budowlane, medialne oraz telekomunikacyjne. Największy potencjał spadkowy widzą w akcjach koncernów energetycznych, giełdowych kopalń oraz potentatów z sektora handlu detalicznego.

 • 27 października 2016

  Spółki paliwowe ciągną WIG20 w górę, w grze Lotos, Synthos i Alma

  W czwartek w Europie przewagę utrzymuje strona podażowa, ale skala przeceny pozostaje niewielka. Na tym tle świetnie wypada polska GPW, w czym spora zasługa segmentu paliwowego. Po pierwszym fixingu, dzięki mocnej postawie akcji PKN Orlen i Lotosu, WIG-Paliwa rośnie o 1,5 proc.

 • 04 października 2016

  9 spółek pracujących na sowite dywidendy za 2016 rok

  Żniwa dywidendowe już za nami i powstaje pytanie, czy świetne wypłaty z 2016 roku da się powtórzyć w kolejnych latach. StockWatch.pl sprawdził, które spółki będzie stać na wypłacenie dywidendy z ponadprzeciętną stopą.

 • 04 sierpnia 2016

  Giełdy rosną przed decyzją BoE, duża zmienność Stalproduktu i Action

  Tematem numer jeden czwartkowej sesji jest wynik posiedzenia Banku Anglii. Inwestorzy oczekują cięcia stóp procentowych o 25 pb oraz konkretnych sygnałów w kwestii rozszerzenia obecnego programu skupu aktywów. Decyzja BoE pojawi się o godzinie 13:00.

 • Netia poprawiła wyniki, ale nadal ma problem z odpływem klientów

  Przychody operatora telekomunikacyjnego wzrosły r/r, ale tylko za sprawą akwizycji TK Telekom. W podstawowych nogach biznesowych Netia nadal traci klientów, ale głównie na obcej sieci. Za to spółka z sukcesem pozyskuje klientów TV i telefonii komórkowej.

 • 15 czerwca 2016

  Sondaże i Fed nadają ton rynkom, w grze PKO BP i Ciech

  Seria mniej lub bardziej wiarygodnych sondaży z Wielkiej Brytanii mocno buja rynkami finansowymi. Póki co wszystkie badania sygnalizują rosnące szanse zwolenników Brexitu i napędzają transfer kapitału w stronę tzw. bezpiecznych przystani.

 • Netia dostała rekomendację z wyceną 5,70 zł za akcję

  DM mBank utrzymał pozytywne nastawienie inwestycyjne do Netii. Biuro widzi w telekomie potencjał dywidendowy, mimo prowadzonych inwestycji i w scenariuszu bazowym zakłada wypłatę 0,40 zł na akcję w kolejnych latach.

 • 09 czerwca 2016

  Walne Netii podwoiło stawkę dywidendy do stopy 8 proc.

  Spółka telekomunikacyjna zamiast proponowanych przez zarząd 0,20 zł na akcję wypłaci 0,40 zł. Stopa dywidendy wzrosła do blisko 8 proc., co stawia Netię wśród najhojniejszych spółek na całym rynku.

 • Typy inwestycyjne maklerów mBanku na czerwiec

  DM mBank w cyklicznym raporcie przedstawił prognozy na czerwiec na rynku akcji. Biuro szuka ciekawych obiektów inwestycyjnych wśród spółek z branż: paliwowej, przemysłowej, TMT, budowlanej i energetycznej.

 • 24 maja 2016

  Haitong Bank zaleca kupuj dla akcji Netii z ceną docelową 5,60 zł

  W raporcie z 24 maja Haitong Bank podtrzymuje rekomendację kupuj dla Netii, ale obniża cenę docelową akcji spółki do 5,60 zł (wcześniej 6,40 zł). Rekomendacja została zaktualizowana ze względu na wzrost nakładów inwestycyjnych oraz rewizję w dół EBITDA w okresie 2016-18E o 3 proc./7 proc./8 proc., ze względu na mało inspirujące wskaźniki przyłączeń netto.

 • 18 kwietnia 2016

  Prognozy wyników 10 faworytów kwietniowych rekomendacji

  Już we wtorek na GPW rusza sezon wyników za I kwartał 2016 r. StockWatch.pl w oparciu o najświeższe raporty analityczne sprawdził, jakie wyniki zaserwują obecni faworyci rekomendacji wydanych przez czołowe biura maklerskie.

 • 03 marca 2016

  Komentarz giełdowy: Polska giełda pokazuje siłę

  Czwartek minął pod znakiem niewielkich ruchów na rynkach akcyjnych i publikacji wskaźników PMI, które w większości krajów wypadły słabiej od poprzednich, jednak wciąż pokazują wzrost gospodarczy. Wyjątkiem okazał się polski WIG20, który zakończył dzień wzrostem aż o 2,85 proc.

 • Duże i średnie spółki rosną w siłę, w grze KGHM, Kruk i CD Projekt

  Tym razem warszawski parkiet wypada lepiej niż jego zachodnioeuropejskie odpowiedniki, w czym duża zasługa segmentu dużych i średnich spółek. Przed południem WIG20 rośnie o 0,8 proc., a mWIG40 zyskuje 0,5 proc.

 • Netia korzysta z przeceny i wznawia skup akcji

  Netia tuż po zapowiedzi ścięcia tegorocznej dywidendy i ostrym spadku notowań ogłosiła, że chce wznowić buy back. Proponowana cena maksymalna to 4,50 zł, czyli około 3 proc. więcej niż środowy kurs zamknięcia na GPW.

 • 02 marca 2016

  Dane z USA znów zdecydują o losach WIG20, w grze KGHM, JSW i Echo

  Wtorkowa sesja pokazała, że dla warszawskich blue chipów bardziej niż dane makro z polskiej gospodarki liczą się sygnały z USA. W środę historia może się powtórzyć. Okazją do odwrócenia losów sesji będzie popołudniowy raport ADP na temat zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym w Stanach.

 • 01 marca 2016

  12 spółek przygotowuje wypłatę 1,1 mld zł dywidend w 2016 roku

  Tylko na przestrzeni minionego tygodnia spółki z GPW złożyły deklaracje podziału między akcjonariuszy puli ponad 1,1 mld zł z wypracowanych zysków. Wśród najnowszych propozycji nie zabrakło dywidend o stopie przekraczającej 5 proc.

 • Notowania Netii tąpnęły po informacji o drastycznym cięciu dywidendy

  Akcje giełdowego telekomu przy wysokich obrotach tanieją dzisiaj o ponad 13 proc. Gwałtowną wyprzedaż uruchomiła informacja o odwołaniu dotychczasowej polityki dywidendowej oraz rekomendacja wypłaty jedynie 0,20 zł na akcję z ubiegłorocznego zysku.

 • 25 lutego 2016

  WIG20 liże rany po środowej przecenie, gorąco na CCC i Kopeksie

  Przed południem indeks warszawskich blue chipów rośnie o 1,3 proc. i zaciera złe wrażenie po wczorajszej przecenie. Emocje na GPW zapewnia dziś spora grupa spółek, która właśnie podzieliła się wynikami za IV kwartał 2015 roku. 

 • 10 lutego 2016

  15 ciekawych spółek pod lukratywne przejęcia w 2016 r.

  Karuzela przejęć już się kręci. W lutym wartość tegorocznych wezwań na akcje spółek notowanych na GPW przekroczyła 1 mld zł. Analitycy DM mBanku w kolejnych miesiącach spodziewają się przyspieszenia trendu, a kandydatów do wykupienia z giełdy widzą m.in. w sektorze deweloperskim, przemysłowym oraz technologicznym.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku