X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: MONNARI

 • 13 listopada 2017

  Prognozy wyników kwartalnych dla 6 znanych spółek z branży modowej

  W tym tygodniu inwestorów czeka wynikowy pokaz mody. Sprawdziliśmy, co prognozują rynkowi eksperci dla sześciu znanych spółek handlujących odzieżą i obuwiem.

 • 06 października 2017

  We wrześniu przychody Monnari wzrosły o ponad 1/5 do 17 mln zł

  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów osiągnięte we wrześniu 2017 roku przez Monnari Trade wyniosły ok. 17,1 mln zł i były wyższe o 22,14 proc. (14 mln zł) niż rok wcześniej. 

 • 07 lipca 2017

  Wakacje na GPW, duże wymiany na KGHM, silne odbicie Sygnity

  W piątek na giełdzie w Warszawie panują typowo wakacyjne nastroje. Inwestorzy czekają na popołudniowe dane z USA. Nieco więcej dzieje się na spółkach z giełdowej drugiej i trzeciej ligi. Jednak i tu ciekawych historii jest jak na lekarstwo.

 • 26 maja 2017

  Nie daj się ubrać w słabe akcje – analiza techniczna

  Tuż przed pierwszymi letnimi wyprzedażami na warsztat trafiły spółki modowe. StockWatch.pl sprawdził kluczowe poziomy techniczne na wykresach LPP, Monnari, Bytomia i Redanu.

 • 12 kwietnia 2017

  Analiza techniczna czterech spółek modowych z GPW

  Początek roku, czyli sezonowo najsłabszy okres w branży odzieżowo-obuwniczej tym razem wypadł całkiem okazale dla wielu spółek modowych. Sprawdziliśmy, jakie trendy będą rządzić tej wiosny na wykresach akcji CCC, LPP, Monnari i Vistuli.

 • 06 kwietnia 2017

  Amerykanie dali sygnał do wyprzedaży akcji, w grze JSW i Synthos

  Od przeceny rozpoczęła się czwartkowa sesja na giełdzie w Warszawie. Indeks WIG20 traci blisko 1 proc. Strach nad Wisłę przypłynął z USA, gdzie opublikowane wczoraj tzw. minutki Fed załamały Wall Street.

 • 24 lutego 2017

  Ruszyła pierwsza poważna wyprzedaż na giełdach, w grze KGHM i InPost

  Końcówka tygodnia przynosi długo wyczekiwaną korektę na europejskich parkietach. Największą przecenę obserwujemy dziś na giełdach w Budapeszcie i w Warszawie, gdzie spadki na głównych indeksach przekraczają już 2 proc.

 • Monnari nie przewiduje dywidendy z zysku za 2016 rok

  Zarząd Monnari Trade zdecydował, że nie będzie rekomendował akcjonariuszom wypłaty dywidendy z zysku za 2016 r.

 • 06 lutego 2017

  WIG20 ostrzy zęby na kolejny ważny opór, w grze LPP, CI Games i JSW

  Warszawski parkiet w dobrym stylu rozpoczął nowy tydzień. Po południu WIG20 rośnie o 0,6 proc. i jest jednym z najmocniejszych indeksów w Europie. Niewykluczone, że w drugiej części dnia polskie blue chipy spróbują sforsować tegoroczny szczyt na 2.100 pkt.

 • 04 stycznia 2017

  Zmienna aura wyników branży modowej

  Akcjonariusze Monnari i LPP rozpoczną nowy rok w mieszanych nastrojach. Pierwsza spółka niespodziewanie w grudniu zaliczyła regres sprzedaży, ale wynik kwartału podreperują zdarzenia jednorazowe. Branżowy gigant stabilnie rośnie, ale zmiana polityki co do zapasów i sprzedaż starych kolekcji znacząco obniżyły marżę na sprzedaży. 

 • 17 listopada 2016

  Ciemne chmury gęstnieją nad GPW, w grze Monnari i Eko Export

  Zapowiada się wyjątkowo nerwowa końcówka roku oraz początek nowego na polskim rynku kapitałowym. W środę Sejm przegłosował ustawę w sprawie obniżenia wieku emerytalnego. Zmiany w systemie będą miały niebagatelne znaczenie dla kondycji sektora finansów publicznych w kolejnych latach oraz oceny wiarygodności kredytowej Polski, której już w styczniu przyjrzą się dwie duże agencje.

 • 24 października 2016

  Prognozy na IV kwartał dla ośmiu gorących spółek modowych

  Spółki modowe dawno nie miały tak sprzyjającej pogody na początku najważniejszego kwartału. StockWatch.pl sprawdził wśród maklerów, jak przełoży się to na wyniki producentów odzieży i obuwia.

 • 06 października 2016

  Analiza techniczna 4 spółek po wstępnych wynikach za III kwartał

  Zaczęła się gra pod wyniki finansowe na akcjach ciekawych spółek. StockWatch.pl wraz z ekspertem z SGH znalazł cztery walory, których sytuacja techniczna znacznie się poprawiła po uchyleniu rąbka tajemnicy co do wyników.

 • Pogoda dała w kość wynikom sprzedażowym Monnari, kurs akcji spada

  Po dwucyfrowych wzrostach w lipcu i sierpniu, wrzesień przyniósł dwucyfrowy spadek przychodów. Analitycy winą za słabsze rezultaty sprzedaży pogodę, która nie sprzyjała popytowi na kolekcje jesienno-zimowe.

 • 24 sierpnia 2016

  Małe spółki na cenowych szczytach, rynek ustawia się pod wyniki

  W drugiej połowie sierpnia polskie blue chipy rażą słabością na tle rynków zagranicznych, co zapowiada kontynuację przeceny. Natomiast małe i średnie spółki dały solidnie zarobić od początku wakacji i nadal mają potencjał do wzrostów.

 • Drożejące waluty nadwątliły wyniki Monnari

  Spółka modowa zmagała się w II kwartale z wysokimi kursami USD i EUR, które podnoszą koszty produkcji na dalekim wschodzie i koszty najmu. Ścięło to zysk operacyjny aż o 1/3.

 • 16 sierpnia 2016

  7 ciekawych spółek modowych przed wynikami kwartalnymi

  Rynek czeka na kolekcję raportów za II kwartał sygnowaną przez wiodących przedstawicieli branży modowej. StockWatch.pl sprawdził, jakich wyników spodziewają się rynkowi eksperci po ciekawych spółkach obuwniczych i odzieżowych.

 • 04 sierpnia 2016

  Monnari, Redan i Bytom rosną pod udany początek III kwartału

  Po prezentacji lipcowych wyników sprzedaży wśród branżowych gigantów (LPP i CCC) przyszedł czas na raporty mniejszych spółek. Najnowsze dane opublikowały Monnari, Bytom oraz Redan. Każda z nich w najgorętszym okresie wyprzedażowym zanotowała dwucyfrowy wzrost.

 • 05 lipca 2016

  Monnari Trade nie zachwyciło wynikami sprzedaży za czerwiec

  Modowa spółka zaliczyła drugi z rzędu miesiąc z jednocyfrową dynamiką sprzedaży. Analitycy DM BPS negatywnie oceniają rezultaty i podkreślają, że efektywność sprzedaży pozostawia wiele do życzenia.

 • 27 czerwca 2016

  Kapitał ucieka przed wstrząsami wtórnymi po Brexicie, tanieją banki

  Wynik ubiegłotygodniowego referendum w Wielkiej Brytanii postawił pod dużym znakiem zapytania polityczną i gospodarczą przyszłość Europy. Inwestorzy m.in. z obawy o scenariusz rozpadu Unii Europejskiej czy ryzyka recesji w Wielkiej Brytanii kierują kapitał w stronę tzw. bezpiecznych przystani.

 • wczoraj

  Polityczny szach-mat na GPW, tanieją JSW, Energa, PGE i Enea

  Powracające jak bumerang czynniki ryzyka o podłożu politycznym znów przekreślają szanse na trwalsze odbicie warszawskiego parkietu. Tym razem punktem zapalnym okazała się wypowiedź ministra energii w sprawie dokapitalizowania JSW, która rykoszetem odbiła się na wycenach dużych koncernów energetycznych.

 • 11 maja 2016

  Analiza techniczna czterech gwiazd sezonu wynikowego

  W tym tygodniu na ustach inwestorów są spółki, które w raportach za I kwartał pokazały zyski znacznie wyższe od konsensusów. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, jak poprawa fundamentów przekłada się na sytuację techniczną notowań akcji Polic, Monnari, Forte i PGNiG.

 • Polska giełda zakładnikiem agencji Moody’s, w grze Bogdanka i Wasko

  Pusty kalendarz makroekonomiczny oraz atmosfera wyczekiwania sprawiają, że szanse na pozytywny zwrot na GPW są niewielkie. O losach warszawskich indeksów zdecyduje zaplanowany na piątkowe popołudnie komunikat agencji Moody’s w sprawie ratingu Polski.

 • Akcje Monnari wracają do łask dzięki wynikom z górnej półki

  Analitycy mocno nie docenili możliwości modowej spółki. W I kwartale zysk netto Monnari przebił rynkowe prognozy o blisko 40 proc. To pobudziło notowania do 6-proc. wzrostu.

 • 11 kwietnia 2016

  Kapitał spekulacyjny ruszył na łowy, w grze Serinus i Rank Progress

  Początek tygodnia na warszawskim parkiecie upływa pod znakiem niewielkiej zmienności i symbolicznych obrotów. Największy ruch widać dzisiaj na spółkach powszechnie uznawanych za ulubiony cel kapitału spekulacyjnego.

 • Monnari z niższą dynamiką sprzedaży w marcu

  Marcowa sprzedaż Monnari nie nadążała za wzrostem powierzchni handlowej. Z drugiej strony pozytywną informacją jest utrzymanie marży na poziomie sprzed roku.

 • 06 kwietnia 2016

  10 ciekawych spółek z branży modowej u progu wiosny

  Ferie świąteczne i kapryśna pogoda namieszały w tegorocznych wynikach giełdowych producentów odzieży i obuwia. Jednak zdaniem ekspertów przepytanych przez StockWatch.pl, słaby pierwszy kwartał to tylko drobne potknięcie. W raportach sprzedażowych za kwiecień może pojawić się wielka niespodzianka.

 • 21 marca 2016

  Co dalej z kursami akcji Monnari i AB – analiza techniczna

  W ciągu dwóch ostatnich miesięcy blisko połowa spółek z indeksu sWIG80 zanotowała dwucyfrową stopę zwrotu. Z pomocą eksperta z DM BOŚ sprawdziliśmy kondycję techniczną walorów dwóch mocnych maluchów.

 • 03 marca 2016

  Analiza techniczna czterech liderów giełdowego przedwiośnia

  Czwartkowe wzrosty to kolejny mocny sygnał, że warszawski rynek budzi się z zimowego snu. StockWatch.pl wspólnie z ekspertem z SGH sprawdził, jak od strony technicznej prezentują się walory liderów wśród dużych, średnich i małych spółek.

 • Akcje Monnari zyskują na widok 30-proc. dynamiki sprzedaży

  W 2016 r. przychody modowej spółki rosną w 30-proc. tempie. Duża w tym zasługa nowych otwarć. Według szacunków analityków, tylko w ubiegłym miesiącu sieć sprzedaży Monnari urosła o 1/4.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku