X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Lotos

 • 18 stycznia 2018

  WIG między rekordami a korektą, gorąco na Aliorze i CD Projekcie

  Środowy poranek upływa na GPW pod znakiem lekkich wzrostów, co wpisuje się w nastroje dominujące w Europie. W centrum uwagi w dalszym ciągu pozostają akcje Alior Banku i CD Projektu.

 • DM BOŚ: Akcje Lotosu to obecnie lepsza inwestycja, niż akcje Orlenu

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ obniżyli wycenę Grupy Lotos do 80 zł z 84,50 zł, podtrzymując rekomendację kupuj, wycenę PKN Orlen obniżyli do 100 zł ze 109,40 zł, zaś rekomendację  do sprzedaj z trzymaj, wynika z raportu datowanego na 10 stycznia.

 • 17 stycznia 2018

  Grupa Lotos i PGNiG otrzymały oferty udziałów w koncesjach w Norwegii

  Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii Norwegii zaoferowało Lotos Exploration and Production Norge - spółce Grupy Lotos - oraz PGNiG Upstream International - spółce Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - udziały w koncesjach na prawo do eksploatacji węglowodorów w obrębie wyznaczonych obszarów (APA) na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

 • 12 stycznia 2018

  Małe szanse na kolejny rekordowy rok w Orlenie i Lotosie

  Według Vestor DM, bieżący rok ze względu na słabszego dolara, niski dyferencjał i rosnący koszt zużycia własnego będzie wyzwaniem dla polskich rafinerii. Analitycy w raporcie z 9 stycznia wycenili jedną akcję Orlenu na 117 zł, a Lotosu na 54 zł.

 • 03 stycznia 2018

  LOTOS – analiza techniczna

 • 18 grudnia 2017

  KGHM pierwszy w zaprzęgu św. Mikołaja, w grze Selvita i GetBack

  Dobre nastroje na światowych giełdach wspierają ceny akcji w Warszawie. Rosną wszystkie indeksy. Rynek w górę prowadzi KGHM i Lotos. Ciekawie dziś jest też na Selvicie i GetBacku.

 • 11 grudnia 2017

  Gwiazdy hossy w odwrocie. Mocno w dół Orlen, Lotos i CD Projekt

  Początek tygodnia na warszawskiej giełdzie stoi pod znakiem przeceny wśród dużych i średnich spółek. W poniedziałek największe straty ponieśli akcjonariusze giełdowych rafinerii oraz producenta gier o przygodach Wiedźmina.

 • 06 grudnia 2017

  Symptomy końca hossy w sektorze rafineryjnym

  Analitycy DM mBanku zwracają uwagę na kolejne symptomy odwrócenia koniunktury wokół giełdowych rafinerii. Biuro w raporcie z 29 listopada nieznacznie obniżyło ceny docelowe dla Orlenu i Lotosu i podtrzymało zalecenia sprzedaży akcji.

 • 30 listopada 2017

  Analiza techniczna czterech lokomotyw hossy w 2017 r.

  Spadki w końcówce listopada, czyli tuż przed wyczekiwanym rajdem św. Mikołaja spędzają sen z powiek inwestorom. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, czy obecne poziomy cenowe na wykresach KGHM-u, JSW, Lotosu i Orlenu są dobrym momentem do zajęcia pozycji.

 • 29 listopada 2017

  LOTOS – analiza techniczna na życzenie

 • Hossa znów omija GPW, spadki na KGHM, Orlenie i Lotosie

  Nowe rekordy na Wall Street i wzrosty na europejskich parkietach mogą dziś tylko drażnić inwestorów z GPW. Przed południem warszawskie indeksy są w ogonie Europy. Pozytywnym akcentem jest jedynie nieco lepsza postawa segmentu małych spółek. 

 • 15 listopada 2017

  Maklerzy podnieśli wycenę akcji Grupy Lotos do 64,90 zł

  Analitycy Domu Maklerskiego BDM obniżyli rekomendację dla Grupy Lotos do trzymaj z akumuluj i podnieśli cenę docelową akcji do 64,90 zł z 60 zł, wynika z raportu datowanego na 10 listopada.

 • 02 listopada 2017

  Modelowa marża rafineryjna Lotosu spadła w październiku do 8,55 USD/bbl

  Gdańska rafineria przedstawiła szacunkowe dane dot. modelowej marży rafineryjnej. Październikowy odczyt jest o blisko 18 proc. niższy niż miesiąc wcześniej i o 3,5 proc. słabszy niż przed rokiem.

 • 26 października 2017

  Wyniki giełdowych tuzów w centrum uwagi, w górę Lotos i Orange Polska

  Sezon publikacji wyników finansowych za III kwartał trwa w najlepsze, absorbując w dużej mierze uwagę inwestorów. Szczególnie w taki dzień jak dziś, gdy wynikami chwalą się takie giełdowe tuzy jak Orange Polska, Lotos, BZ WBK i mBank. W czwartek nastroje wśród inwestorów kształtuje także środowa korekta na Wall Street oraz atmosfera wyczekiwania na decyzję Europejskiego Banku Centralnego (ECB) ws. polityki monetarnej.

 • 19 października 2017

  Inwestorzy wyprzedają polskie akcje, gorąco na Orlenie i CI Games

  Rekordowe, ale słabsze od oczekiwań wyniki PKN Orlen, taniejący w ślad za miedzią KGHM oraz pogorszenie nastrojów w Europie, to główne składowe czwartkowej przeceny na GPW. Indeks WIG20 wrócił poniżej 2.500 pkt., co oznacza kolejną zaprzepaszczoną szansę na silną hossę.

 • 12 października 2017

  DM PKO BP podniósł wycenę akcji Lotosu do 65 zł

  Analitycy DM PKO BP podnieśli cenę docelową akcji Grupy Lotos do 65 zł z 52 zł i obniżyli rekomendację do trzymaj z kupuj, wynika z raportu datowanego na 5 października.

 • Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • 10 października 2017

  DM BOŚ podniósł wycenę akcji Orlenu i Lotosu

  W raporcie z 2 października biuro wyceniło jeden walor Lotosu na 80 zł, a Orlenu na 130 zł. We wtorek rano notowania obu spółek kontynuują wyścig po nowe rekordy cenowe.

 • 06 października 2017

  Co dalej z kursami akcji KGHM, Orlenu, Lotosu i Kruka

  Notowania akcji trzech lokomotyw tegorocznej hossy z WIG20 oraz lidera branży windykacyjnej znalazły się w ciekawym momencie technicznym. Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził ich potencjał wzrostowy po wrześniowej korekcie.

 • Orlen i Lotos holują WIG20. Los sesji w rękach Amerykanów

  Rekordy na Wall Street i czwartkowy zryw blue chipów to dziś główne argumenty za wzrostami w Warszawie. Inwestorzy powinni zachować czujność, bo sygnał do odwrotu też może przyjść zza oceanu. Dziś wydarzeniem dnia jest popołudniowa publikacja miesięcznych danych z amerykańskiego rynku pracy.

 • 04 października 2017

  Rośnie ryzyko spadków na GPW. Tanieją spółki energetyczne i JSW

  Strach przed korektą na Wall Street, a także pogorszenie nastrojów na europejskich parkietach, nie jest najlepszą wróżbą dla GPW na środę. Szczególnie, że jedyną gwiazdą jest Alior Bank, a rynkowi ciąży energetyka i JSW.

 • 03 października 2017

  Lotos i Orlen usiadły za kierownicą rajdu na WIG20

  Pozytywne nastroje na światowych giełdach, w tym nowe rekordy na Wall Street, wspierają we wtorek GPW. Tym razem blue chipów podążyły parkietowe średniaki. Rynkowym outsiderem pozostaje sWIG80.  

 • 02 października 2017

  Modelowa marża rafineryjna Lotosu przekroczyła poziom 10,4 USD/bbl

  Modelowa marża rafineryjna Lotosu wyniosła 10,4 USD na baryłce we wrześniu wobec 7,92 USD miesiąc wcześniej i 7,31 USD rok wcześniej.

 • 21 września 2017

  LOTOS – analiza techniczna na życzenie

 • 14 września 2017

  WIG20 na plusie dzięki bankom i rafineriom. CD Projekt łapie oddech

  Banki oraz windowane przez drożejąca ropę naftową akcje spółek paliwowych zapewniły indeksowi WIG20 zamknięcie na niewielkim plusie. Balastem dla warszawskiego rynku były za to taniejące koncerny energetyczne. 

 • 01 września 2017

  W sierpniu marża rafineryjna Lotosu wzrosła do blisko 8 USD na baryłce

  Modelowa marża rafineryjna Lotosu wyniosła 7,92 USD na baryłce w sierpniu wobec 7,43 USD miesiąc wcześniej i 5,55 USD rok wcześniej.

 • 31 sierpnia 2017

  Przegląd najciekawszych dywidend z wrześniowego kalendarium

  Wrzesień to ostatni miesiąc w tym roku z tak bogatym kalendarium dywidendowym. Według wyliczeń StockWatch.pl, ponad 20 spółek z rynku głównego i NewConnect wypłaci swoim akcjonariuszom blisko 1,8 mld zł.

 • 29 sierpnia 2017

  Nowe rekomendacje dla akcji Lotosu, GetBack, Eurocashu i GPW

  We wtorek biura maklerskie odtajniły świeże rekomendacje dla czterech ciekawych spółek. W trzech wypadkach nowe ceny docelowe są wyższe od bieżących na GPW.

 • 28 sierpnia 2017

  WIG20 znów pokazał pazur. Mocno w górę PKN Orlen i PGE

  WIG20 idzie jak burza. Notowania indeksu ledwo w ubiegłym tygodniu sforsowały 2.400 pkt., a już na starcie nowego zdobyły kolejny okrągły poziom 2.500 pkt.

 • 25 sierpnia 2017

  JSW i LPP wracają na szczyty. Czarne chmury nad Eurocashem i Play

  Początek piątkowej sesji na GPW upływa pod znakiem kontynuacji wczorajszych silnych wzrostów, które otworzyły indeksowi WIG drogę do historycznych rekordów z 2007 roku. Popyt wciąż koncentruje się na największych spółkach. Czarną owcą jest Eurocash, który tanieje o 4,4 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku