X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Lotos

 • wczoraj

  Banki ciągną w górę indeksy, Pekao na celowniku analityków

  Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Indeksy w górę ciągnie sektor bankowy, który pozytywnie reaguje na wieści z Włoch. Liderem wzrostów są akcje Pekao, których kurs podbija dodatkowo rekomendacja od analityków JP Morgan.

 • 21 czerwca 2017

  Ciąg dalszy przeceny na GPW. Tanieją Orlen, Lotos i LPP, odbija Alior

  Szybko taniejąca ropa, obawy związane z polityką Fed i realizacja zysków na Wall Street, psują nastroje na światowych giełdach. W tym również w Warszawie. Indeksy w dół ciągną przede wszystkim spółki paliwowe. Na cenzurowanym jest też LPP. Po serii ostatnich spadków odbijają natomiast akcje Alior Banku.

 • 14 czerwca 2017

  Walne Lotosu dało zielone światło na wypłatę dywidendy

  Lotos po 10-latniej przerwie znów podzieli się zyskiem. Akcjonariusze gdańskiej spółki zdecydowali na środowym walnym o przeznaczeniu 184,87 mln zł z zysku za 2016 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości tj. 1 zł na akcję.

 • 07 czerwca 2017

  Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 wypłacą akcjonariuszom 7,6 mld zł

  Inwestorzy polujący na tłuste dywidendy nie mają czego szukać w segmencie największych i najpłynniejszych spółek na GPW. W tym roku tylko dwa blue chipy wypłacą dywidendy o stopie powyżej 5 proc., a całą tegoroczną pulę środków przeznaczonych do podziału między akcjonariuszy można porównać do tej z kryzysowego roku 2009.

 • 06 czerwca 2017

  Komentarz giełdowy: Niepewność przed EBC

  Optymistyczne nastroje sprzed weekendu błyskawicznie wyparowały. W ich miejsce pojawiła się niepewność związana z posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego. EBC może zasygnalizować chęć zmniejszenia skali luzowania, co jest zagrożeniem dla rynków akcyjnych. Spadkom na zachodnich parkietach opiera się jednak warszawski WIG20, którego ciągną w górę koncerny naftowe.

 • 01 czerwca 2017

  RANKING: 20 liderów poprawy wyników

  Miniony rok dla polskiej gospodarki był udany. Rodzime firmy, także te z warszawskiej giełdy, zanotowały solidną poprawę zysków i przychodów. StockWatch.pl na bazie raportów za 2016 r. sprawdził, które spółki z GPW zapracowały na tytuł geparda biznesu.

 • 31 maja 2017

  Spółki surowcowe ciągną GPW w dół. Dane o PKB rozczarowały

  Od niewielkich spadków rozpoczęła się środowa sesja na giełdzie w Warszawie. Indeksy w dół ciągną przede wszystkim spółki surowcowe. Humory inwestorom popsuły dane o polskim PKB, które ujawniły dalszy spadek inwestycji.

 • 29 maja 2017

  Flauta na GPW. W centrum uwagi spektakularna przecena Petrolinvestu

  Tydzień na rynkach finansowych rozpoczął się spokojnie. To będzie jednak ciekawy tydzień, który przyniesie publikację wielu danych makroekonomicznych i który, być może, przyniesie odpowiedź na pytanie, czy majowe pogorszenie koniunktury na GPW to tylko korekta, czy też koniec hossy?

 • 24 maja 2017

  Widmo spadków wisi nad GPW, w grze CD Projekt i Tauron

  Atmosfera wyczekiwania towarzyszy środowej sesji na giełdzie w Warszawie. Układ sił może zmienić się po godzinie 15:30, wraz z rozpoczęciem sesji na Wall Street.

 • 23 maja 2017

  Polskie blue chipy idą w odstawkę. Mocna przecena KGHM i Orlenu

  Początek wtorkowej sesji przynosi powtórkę z poniedziałku. Mocne spadki na kursach takich gigantów jak KGHM, PKN Orlen czy Lotos ciągną indeksy w dół. Tyle tylko, że tym razem koniec może być znacznie mniej optymistyczny.

 • 22 maja 2017

  Wyniki PKO BP i lepsze nastroje ciągną giełdę w górę

  Wyciszenie negatywnych emocji wokół amerykańskiej polityki przyniosło poprawę nastrojów na giełdach. W dalszym ciągu jednak brakuje nowego paliwa do mocniejszych wzrostów, przez co ryzyko kontynuacji spadkowej korekty pozostaje aktualne.

 • 19 maja 2017

  Zielona końcówka tygodnia. PKN Orlen i AmRest outsiderami rynku

  Piątek na europejskich giełdach upływa pod znakiem wzrostowego odbicia, po tym jak ucichły nieco negatywne emocje wokół prezydenta Trumpa. Giełda w Warszawie nie jest tu wyjątkiem.

 • 16 maja 2017

  Komentarz giełdowy: Mocny wzrost PKB to za mało dla GPW

  Początek roku w wykonaniu polskiej gospodarki był bardzo dobry, co potwierdziła wtorkowa publikacja wstępnych danych PKB. Jednakże nie uchroniło to indeksów z warszawskiej giełdy przed sporymi spadkami. Z sytuacją na GPW kontrastuje nieco większy optymizm na zagranicznych parkietach.

 • Zagranica realizuje zyski na GPW. W tle świetny odczyt PKB

  Przez wykresy największych i najpłynniejszych spółek warszawskiej giełdy przetacza się fala przeceny. Dotkliwe straty notują dziś przede wszystkim akcjonariusze Orlenu i Lotosu. Inwestorzy zupełnie zignorowali świetny odczyt polskiego PKB za I kwartał br.

 • 15 maja 2017

  Wyniki i rekomendacje w centrum uwagi. Gorąco na CCC i JSW

  Europejskie giełdy rozpoczęły trzeci tydzień maja w spokojnych nastrojach. Podobnie jest w Warszawie, gdzie w tym tygodniu uwaga inwestorów będzie się koncentrować na wynikach spółek i licznych danych makroekonomicznych z Polski. To, co może ich niepokoić, to słabość indeksu WIG20 w pobliżu poziomu 2.400 pkt.

 • 11 maja 2017

  Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 płacą coraz mniej

  Czasy gdy polskie blue chipy pieszczotliwie nazywano dojnymi krowami, odeszły do lamusa. Giełdowi giganci, w przeciwieństwie do małych i średnich spółek, w ostatnich latach coraz rzadziej i skromniej dzielą się zyskiem z akcjonariuszami. 

 • 10 maja 2017

  Lotos po 10 latach przerwy wraca do dywidendy. Zarząd rekomenduje 1 zł na akcję

  Gdańska spółka sprawiła akcjonariuszom miłą niespodziankę. Zarząd Lotosu zarekomendował przeznaczenie 184,87 mln zł z zysku za 2016 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1 zł na akcję.

 • wczoraj

  Komentarz giełdowy: Czy Trump zaskoczy konkretami?

  Rynki finansowe oczekują na wieczorne wystąpienie Donalda Trumpa, który będzie podsumowywał 100 dni swoich rządów. W zasadzie prezydent USA nie ma się czym chwalić, dlatego skupi się on na omawianiu obietnic w postaci reformy podatkowej.

 • Uspokojenie nastrojów na GPW. W centrum uwagi Lotos i CI Games

  Wybory we Francji, wyniki spółek i giełdy światowe mocno pociągnęły w górę warszawskie indeksy. Indeks WIG20 jest obecnie na prostej drodze od 2.500 pkt. Gorąco jest natomiast w segmencie producentów gier, gdzie za sprawą wpadki CI Games, trwa ucieczka inwestorów.

 • Lotos oczarował inwestorów wzrostem zysków i przychodów w I kwartale

  Grupa Lotos odnotowała 410,88 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 105,97 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. W środę akcje gdańskiej spółki rosną o ponad 5 proc. i walczą o nowe tegoroczne szczyty.

 • 25 kwietnia 2017

  Lotos zakończył postój remontowy. Projekt EFRA idzie lepiej niż planowano

  Stan realizacji projektu EFRA wynosi ok. 63 proc. i wyprzeda harmonogram o kilka punktów procentowych, poinformował wiceprezes Grupy Lotos ds. produkcji Jarosław Kawula. Spółka zakończyła planowo postój remontowy.

 • 24 kwietnia 2017

  Komentarz giełdowy: Powyborcza euforia

  Solidne wzrosty indeksów giełdowych w Japonii, Europie oraz w Stanach Zjednoczonych dobitnie pokazują, jak dużą wagę miały francuskie wybory prezydenckie. Można mieć jednak wątpliwości, czy ta powyborcza euforia się utrzyma, gdyż teoretycznie wciąż po władzę może sięgnąć Le Pen, a ponadto na horyzoncie widać kilka dużych punktów zapalnych.

 • 18 kwietnia 2017

  GPW wraca po świętach w dobrej formie, w grze PKN Orlen i Lotos

  Wtorkowe przedpołudnie na giełdzie w Warszawie upływa pod znakiem niewielkich wzrostów, czym pozytywnie wyróżnia się ona na tle innych europejskich parkietów.

 • Trzy razy kupuj od DM BOŚ dla akcji PGNiG, PKN Orlen i Lotosu

  Biuro w kwietniowym raporcie podniosło rekomendacje dla akcji największych polskich spółek z sektora paliwowego. Nowe ceny docelowe dla akcji PGNiG i Orlenu są wyższe od giełdowych o ok. 12 proc., a w wypadku Lotosu potencjał wzrostowy przekracza 37 proc.

 • 10 kwietnia 2017

  GPW łapie świąteczny klimat. Gorąco na JSW, Handlowym i Neuce

  Przedświąteczny tydzień na warszawskiej giełdzie rozpoczął się w spokojnej atmosferze. Brak nowych impulsów sprawia, że do końca dnia sytuacja ta prawdopodobnie nie ulegnie zmianie.

 • 05 kwietnia 2017

  Mocny start i cofnięcie, formacja RGR na WIG20? W grze JSW i KGHM

  Indeks WIG20 rozpoczął środową sesję od mocnego startu. Szybko jednak wyższe poziomy zostały przez inwestorów wykorzystane do realizacji zysków. To zachowanie wspiera teorię o budowanej na wykresie formacji głowy z ramionami.

 • 04 kwietnia 2017

  JSW bohaterem indeksu WIG20. Mocno traci za to złoty

  We wtorek indeks WIG20 kontynuuje ruch wzrostowy. Niezmiennie motorem napędzającym zwyżkę są akcje JSW. Odmienne nastroje panują natomiast na rynku walutowym, gdzie złoty mocno traci do głównych dewiz.

 • 27 marca 2017

  WIG20 pod presją globalnych nastrojów, w grze PKN Orlen i Polimex

  Przegrana administracji Donalda Trumpa w bitwie o Obamacare uruchomiła falę wyprzedaży na światowych rynkach. Inwestorzy spekulują, że rozłam w Partii Republikańskiej uniemożliwi także realizację obietnic takich jak obniżka podatków czy rozbudowa infrastruktury. Z presją przeceny zmaga się m.in. giełda w Warszawie.

 • Nowe rekomendacje dla akcji PKN Orlen i Lotosu

  Według najnowszych raportów analitycznych Vestor DM, ceny akcji giełdowych rafinerii nie powinny znacząco wzrosnąć w najbliższych tygodniach. Biuro wyceniło jeden walor Orlenu na 105 zł, a Lotosu na 52 zł.

 • 21 marca 2017

  WIG20 wraca do gry o lokalne szczyty. Polimex i Briju w odwrocie

  Warszawskie blue chipy odrabiają poniedziałkowe straty i wracają do gry o 2.300 pkt. Rynkowym outsiderem jest mWIG40, którego krurs w dół ciągną taniejące o ponad 11 proc. akcje Polimeksu-Mostostalu.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku