X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Lotos

 • 16 sierpnia 2018

  PKN, KGHM i LPP ciągną w dół WIG20, druga połowa sesji może być lepsza

  Spółki paliwowe, KGHM i LPP ciągnął w dół warszawską giełdę, która w ten sposób reaguje na wczorajsze mocne spadki na świecie. Pojawiające się jednak pozytywne informacji z Turcji i Chin, a także odbicie na europejskich giełdach, w kolejnych godzinach powinny wesprzeć popyt na GPW.

 • 13 sierpnia 2018

  Kryzys w Turcji i negatywna formacja na WIG20 straszą inwestorów. Na fali Orlen i Lotos

  Kryzys w Turcji to aktualnie temat numer jeden na rynkach finansowych. Dobre zachowanie Orlenu i Lotosu wprawdzie sprawia, że indeks WIG20 wyhamował spadki. Nie zmienia to jednak niekorzystnej sytuacji na jego wykresie, gdzie formacja podwójnego szczytu straszy spadkiem poniżej 2.200 pkt.

 • 09 sierpnia 2018

  Grupa Lotos chce przedstawić plan redukcji długu w połowie 2019 r.

  Grupa Lotos planuje przedstawić w połowie przyszłego roku plan redukcji swojego zadłużenia, poinformował wiceprezes ds. finansowych Robert Sobków.

 • Grupa Lotos miała ponad 0,5 mld zł zysku netto i 1 mld zł EBITDA w II kw. 2018 r.

  W najnowszym raporcie finansowym gdańska spółka paliwowa potwierdziła szacunki opublikowane jeszcze pod koniec lipca. W czwartek rano kurs akcji Lotosu pozostaje w okolicach poziomu odniesienia.

 • 06 sierpnia 2018

  LOTOS – analiza techniczna

 • 02 sierpnia 2018

  Grupa Lotos ma umowę z Rosneftem na dostawy ropy do 2020 r.

  Rosneft i Lotos podpisały kontrakt na dostawę od 6,4 mln ton do 12,6 mln ton ropy naftowej do końca 2020 r. 

 • 26 lipca 2018

  WIG20 szaleje w najważniejszym dniu lipca

  Rzadko trafiają się na rynku tak fascynujące dni jak dzisiejszy, gdy nawet posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego schodzi na drugi plan. Pomimo iż wiadomo było, że nie ma powodu, by liczyć na jakiekolwiek decyzje, przebieg konferencji wystarczył, by mocno zachwiać kursem EUR/USD. Od początku dnia był on pod presją, ale dość optymistyczna treść komunikatu dała nadzieję na stabilizację euro.

 • Wyniki spółek i porozumienie USA-UE wspierają GPW, w grze Lotos i debiutujący Silvair

  WIG20 rośnie piątą kolejną sesję, powoli zbliżając się do 2.300 pkt. Dobre nastroje to zasługa pozytywnych wieści m.in. z Lotosu, Budimeksu i Banku Millennium, a także odsuniętego ryzyka wojen handlowych pomiędzy USA a Unią Europejską. W czwartek na GPW udanie zadebiutowały akcje spółki Silvair.

 • 25 lipca 2018

  Grupa Lotos miała wstępnie 1,08 mld zł EBITDA w II kw. 2018 r.

  Grupa Lotos miała 7,53 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 0,89 mld zł zysku operacyjnego i 1,08 mld zł EBITDA w II kw. 2018 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane.

 • 23 lipca 2018

  Liczba fuzji i przejęć w Polsce będzie rosnąć. Rekordowej transakcji można się spodziewać w energetyce

  Ten rok ma być dla rynku fuzji i przejęć równie udany jak poprzednie 2–3 lata. Sprzyja temu dobra koniunktura gospodarcza – spółki mają kapitał do przejęć, z drugiej strony finansowanie tego typu transakcji jest tanie przy obecnym historycznie niskim poziomie stóp procentowych. Jak prognozują eksperci Instytutu Staszica, ze względu na konieczność wielomiliardowych inwestycji oraz dalszej konsolidacji kolejnych transakcji na rynku M&A można wypatrywać w sektorze energetycznym. I będą to rekordowe transakcje.  

 • 05 lipca 2018

  4 nowe rekomendacje dla gigantów z branży paliwowej

  DM mBanku w raporcie z 29 czerwca zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla czterech najważniejszych spółek z branży paliwowej. Biuro w swoim scenariuszu makro rekomenduje przeważanie spółek z ekspozycją na segment E&P, a więc PGNiG i MOL-a, kosztem Orlenu.

 • 28 czerwca 2018

  Instytut Staszica: Połączenie Orlenu i Lotosu poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski

  Konsolidacja Orlenu i Lotosu może przynieść duże korzyści polskiej gospodarce - oceniają eksperci Instytutu Staszica. Budowa przez duże koncerny siły ekonomicznej państwa w ramach inwestycji w przetwórstwo ropy czy możliwość inwestowania w duże projekty technologiczne może także wpłynąć na przyspieszenie rozwoju gospodarki. Korzyści powinni odczuć także kierowcy. Jeśli integracja pomiędzy Orlenem a Lotosem będzie skuteczna, rynek będzie lepiej zorganizowany, a to może doprowadzić nawet do obniżki cen paliw.

 • 19 czerwca 2018

  Krwawy początek sesji na GPW. Mocna przecena Lotosu i KGHM-u

  Amerykańsko-chińska wojna na cła psuje nastroje na światowych giełdach, ściągając tym samym w dół również GPW. Widoki na przyszłość nie są najlepsze. I to niezależnie od tego, czy oceniamy je na podstawie przesłanek fundamentalnych, czy też sytuacji na wykresach warszawskich indeksów. Jedyną nadzieją jest to, że rynek jest mocno wyprzedany, więc na koniec dnia skala przeceny zostanie zredukowana.

 • 07 czerwca 2018

  Analiza techniczna 4 czerwcowych lokomotyw indeksu blue chipów

  WIG20 rośnie już piątą sesję z rzędu. Jego sytuacja techniczna jest najlepsza ze wszystkich warszawskich indeksów i niewykluczone, że w najbliższych dniach powróci powyżej 2.300 pkt. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził scenariusze techniczne dla czterech lokomotyw czerwcowych wzrostów.

 • Lotos i PGE liderami wzrostów w WIG20, w grze także CD Projekt i PlayWay

  Poprawa nastrojów na rynkach globalnych wspiera giełdę w Warszawie. Lotos i sektor energetyczny, z PGE na czele, prowadzą indeks WIG20 do góry. W dalszym ciągu słabo za to radzą sobie małe spółki.

 • 29 maja 2018

  Grupa Lotos rekomenduje 1 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

  Grupa Lotos proponuje akcjonariuszom 184,87 mln zł dywidendy z zysku netto za 2017 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1 zł na akcję.

 • 27 kwietnia 2018

  Kruk i Budimex w centrum uwagi po wynikach. Po południu ważne dane z USA

  Warszawska giełda jest dziś jednym z najsłabszych parkietów w Europie. Humory inwestorom psują wyniki finansowe niektórych spółek. Po południu jednak raporty zejdą na drugi plan, a pierwszoplanową rolę odegrają dane z USA.

 • 26 kwietnia 2018

  PKN Orlen chce złożyć do KE wniosek ws. przejęcia Grupy Lotos do początku 2019 r.

  PKN Orlen planuje złożyć Komisji Europejskiej wniosek dotyczący koncentracji z Grupą Lotos do końca 2018 r. lub na początku 2019 r., poinformował członek zarządu ds. finansowych Wiesław Protasewicz.

 • 18 kwietnia 2018

  PKN Orlen analizuje kondycję Grupy Lotos

  PKN Orlen przystąpił do procesu badania due diligence w Grupie Lotos, poinformowała Grupa Lotos. Rozpoczęcie procesu jest związane z podpisaniem listu intencyjnego przez PKN Orlen i Skarb Państwa.

 • 17 kwietnia 2018

  Ważą się losy GetBack, GPW czeka na nowe impulsy

  Zawieszenie notowań akcji GetBack, nieco uspokoi negatywne emocje wokół tej spółki. To też pozwoli inwestorom giełdowym skoncentrować swą uwagę na innych czynnikach. Przede wszystkim na wynikach spółek z Wall Street.

 • 10 kwietnia 2018

  WIG20 na falstarcie. Tanieją spółki paliwowe i CD Projekt

  Radość ze świetnego startu indeksu dużych spółek nie trwała długo. Jeszcze przed południem WIG20 zmienił bawrę na czerwoną, w czym kluczową rolę odegrały spółki paliwowe. Wtorkowa sesja może jednak jeszcze zakończyć się wzrostami. Przemawiają za tym dobre nastroje na świecie.

 • 06 kwietnia 2018

  Spokojny handel na GPW, w grze Braster, Prairie Mining i spółki paliwowe

  Po okresie dużej zmienności na warszawskiej giełdzie, piątek przynosi wyraźne uspokojenie nastrojów. Indeksy pozostają blisko poziomów z wczoraj. Gorąco jest natomiast na poszczególnych spółkach. Wyróżniają się spółki paliwowe i CD Projekt, a także Braster i Prairie Mining.

 • 28 marca 2018

  GPW najniżej od roku, KGHM od końca 2016 roku, a GetBack na dnie

  Wczorajsza mocna wyprzedaż akcji na Wall Street, gwałtownie ściąga w dół GPW. WIG20 jest najniżej od prawie roku. Balastem są przeceniane akcje KGHM, JSW oraz spółek paliwowych. Inwestorzy tracą też cierpliwość do GetBecku, który szoruje po dnie. Dawno już nie było na giełdzie tak niespokojnego okresu przedświątecznego.

 • 20 marca 2018

  Niepoprawny optymizm na WIG20, w grze KGHM, GetBack i PKP Cargo

  Wtorkowa sesja na GPW rozpoczęła się od spadków, sprowadzając indeksy WIG20 i WIG na prawie roczne minima. Niskie ceny akcji skusiły inwestorów i po pięciu dniach przeceny rozpoczęło się odbicie. W południe WIG20 zyskuje 1 proc.

 • 19 marca 2018

  Marcin Jastrzębski po nieco ponad roku urzędowania stracił fotel prezesa Lotosu

  Rada nadzorcza gdańskiego Lotosu odwołała prezesa Marcina Jastrzębskiego. Jego obowiązki tymczasowo przejmie Mateusz Bonca.

 • 07 marca 2018

  Grupa Lotos sygnalizuje dywidendę z zysku za 2017 r.

  Zarząd gdańskiej rafinerii zamierza rekomendować wypłatę dywidendy z zysku za 2017 r., poinformował na konferencji prasowej prezes Maciej Jastrzębski.

 • Giełdy żyją tematem wojen handlowych, w grze Lotos i CD Projekt

  Obawy o konsekwencje wojen handlowych ponownie psują nastroje na światowych giełdach. W Warszawie tanieją przede wszystkim akcje dużych spółek z WIG20, a małe i średnie walczą o wyższe poziomy. 

 • 02 marca 2018

  Połączenie PKN Orlen i Lotosu może oznaczać duże zmiany na stacjach benzynowych w Polsce

  Najwięksi gracze na polskim rynku paliw łączą siły. Przejęcie kontroli nad Lotosem przez PKN Orlen oznacza, że powstanie paliwowy gigant o giełdowej wartości przekraczającej 50 mld zł. Fuzja może oznaczać szansę na wzmocnienie pozycji kolejnego gracza, bo prawdopodobnie na rynku pojawi się ok. 200 stacji benzynowych na sprzedaż. Dla klientów połączenie Lotosu i Orlenu nie musi oznaczać podwyżek cen benzyny – podkreśla Łukasz Bugaj, analityk Domu Maklerskiego BOŚ.

 • 28 lutego 2018

  Krajobraz jak po rzezi: Indeksy na krawędzi, Eurocash najniżej od 2011 r.

  Po środowej rzezi rodzime indeksy znalazły się na krawędzi. WIG20 i WIG mocno naruszyły strefę wsparcia, jaką tworzą ich dołki z grudnia i pierwszej połowy lutego. Obecnie wystarczy przysłowiowy kamyk, żeby na rynek spadła kolejna lawina wyprzedaży. 

 • Szef FED dał pretekst do wyprzedaży akcji. Czerwono na Eurocashu, Play i 11 bit

  W środę warszawski parkiet tonie w czerwieni, a główne indeksy notują ponad 1-proc. spadki. Skalą przeceny wyróżnia się Eurocash, którego akcje tracą momentami w dwucyfrowym tempie. 


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku