X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Kruk

 • 19 kwietnia 2018

  Problemy GetBacku i debiut OncoArendi w centrum uwagi na GPW

  Na warszawskiej giełdzie niezmiennie tematem numer jeden pozostaje GetBack, podczas gdy na świecie pierwszoplanową rolę odgrywają wyniki amerykańskich spółek. W tle zaś mamy debiut OncoArendi Therapeutics.

 • 18 kwietnia 2018

  Akcjonariusze Kruka zdecydowali o wypłacie 5 zł dywidendy na akcję

  Akcjonariusze Kruka zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 5 zł na akcję.

 • 17 kwietnia 2018

  Ważą się losy GetBack, GPW czeka na nowe impulsy

  Zawieszenie notowań akcji GetBack, nieco uspokoi negatywne emocje wokół tej spółki. To też pozwoli inwestorom giełdowym skoncentrować swą uwagę na innych czynnikach. Przede wszystkim na wynikach spółek z Wall Street.

 • 16 kwietnia 2018

  Kruk dostał zielone światło od KNF na kolejne publiczne emisje obligacji

  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt V Programu Emisji Obligacji Publicznych Kruka. Na jego podstawie spółka w ciągu roku może wyemitować papiery dłużne o wartości nominalnej 500 mln zł.

 • Kruk finalizuje przejęcie spółki inkaso we Włoszech

  Wrocławska spółka podpisała umowę przejęcia 51 proc. udziałów w Agecredit z siedzibą w Cesenie, działającej na rynku inkaso. Transakcja przyspieszy rozwój Kruka w atrakcyjnym segmencie zarządzania wierzytelnościami na zlecenie we Włoszech.

 • DM BDM podniósł zalecenie dla Kruka i wycenę akcji do ponad 300 zł

  DM BDM zmienił nastawienie do akcji lidera branży windykacyjnej. Biuro w raporcie z 12 kwietnia - mając na uwadze na skalę przeceny licząc od szczytów z 2017 roku oraz przyjętą perspektywę budowy wyników w kolejnych okresach - podniosło zalecenie do kupuj i wyznaczyło cenę docelową na 301 zł za akcję.

 • 13 kwietnia 2018

  Dystrybutorzy IT i GetBack w centrum uwagi. W Stanach rusza sezon wyników

  W piątek giełdowe rozgrywki toczą się przede wszystkim w drugiej linii. W centrum uwagi jest ABC Data, Asbis, Mostostal Zabrze i nieustanie tracący GetBack. Znacznie mniej dzieje się na blue chipach. Od dziś też uwaga inwestorów powoli będzie przesuwać się w kierunku wyników amerykańskich spółek.

 • 10 kwietnia 2018

  Kruk zainwestował 125 mln zł w portfele wierzytelności w I kwartale

  Wartość nominalna wierzytelności nabytych przez grupę Kruk w I kwartale spadła r/r o 84 proc. do 600 mln zł, a nakłady inwestycyjne o 40 proc. do 125 mln zł. Dane nie uwzględniają jednak wygranych dwóch dużych przetargów, o których spółka informowała pod koniec marca.

 • 06 kwietnia 2018

  Analiza techniczna czterech misiów wybudzonych z zimowego snu

  Kolejne małe i średnie spółki budzą się z zimowego letargu. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził poziomy docelowe dla akcji 11 bit studios, Echo Investment, Kruka i Wieltona.

 • 04 kwietnia 2018

  Kruk: Jesteśmy gotowi do roli konsolidatora rynku

  Na środowym czacie w StockWatch.pl z prezesem Kruka stawiło się ponad 800 inwestorów. Podczas spotkania na gorąco omówiono wyniki finansowe za 2017 r., kwestię ekspansji zagranicznej oraz bieżącą sytuację na krajowym rynku wierzytelności.

 • 03 kwietnia 2018

  KRUK – analiza techniczna

 • Wiara w odbicie w USA trzyma GPW na powierzchni, w grze Kruk i GetBack

  Rodzimi inwestorzy wrócili ze świąt i liczą na wzrostowe odbicie na Wall Street. Na warszawskiej giełdzie bowiem utrzymują się mieszane nastroje pomimo silnych podażowych sygnałów płynących z globalnych parkietów. 

 • 29 marca 2018

  Kruk wygrał kolejne dwa przetargi na portfele wierzytelności w Polsce

  Prokura NS FIZ, jednostka zależna Kruka, wygrała przetarg na zakup dwóch portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej ok. 334 mln zł. Łącznie w dwóch ostatnich przetargach w Polsce spółka pozyskała portfele wierzytelności o wartości nominalnej ponad 700 mln zł.

 • 28 marca 2018

  Kruk przejmie spółkę i rozwinie biznes inkaso we Włoszech

  Kruk otrzymał informację o przyjęciu oferty wiążącej nabycia 51 proc. udziałów w spółce działającej na rynku inkaso we Włoszech. Zapisy oferty zakładają docelowe posiadanie 100 proc. udziałów w spółce w ciągu najbliższych kilku miesięcy. 

 • 27 marca 2018

  16 najciekawszych propozycji dywidendowych marca

  W marcu kilkadziesiąt spółek z warszawskiej giełdy przedstawiło plany podziału ubiegłorocznych zysków. Sprawdziliśmy, kto złożył najciekawsze oferty swoim akcjonariuszom.

 • 23 marca 2018

  Kruk kupi duży portfel w Polsce

  Branżowy gigant zwyciężył w przetargu na duży portfel wierzytelności detalicznych oraz SME od polskiego banku. Wartość nominalna portfela to prawie 400 mln zł, z czego 70 proc. to sprawy detaliczne.

 • 21 marca 2018

  Nie od razu Rzym zbudowano – omówienie sytuacji fundamentalnej Kruk SA po IV kw. 2017 r.

 • 20 marca 2018

  Niepoprawny optymizm na WIG20, w grze KGHM, GetBack i PKP Cargo

  Wtorkowa sesja na GPW rozpoczęła się od spadków, sprowadzając indeksy WIG20 i WIG na prawie roczne minima. Niskie ceny akcji skusiły inwestorów i po pięciu dniach przeceny rozpoczęło się odbicie. W południe WIG20 zyskuje 1 proc.

 • Kruk z rekordowym zyskiem i dywidendą za 2017 rok

  Branżowy lider podsumował rekordowy pod wieloma względami rok 2017 oraz słabszy IV kwartał, gdzie na wyniku odbiły się negatywne przeszacowania na portfelu włoskim oraz wyższa stopa podatkowa. Kruk podtrzymuje założony w strategii na lata 2015-2019 plan wzrostu wskaźnika EPS o minimum 15 proc. rocznie, przy utrzymaniu minimum 20-proc. wskaźnika ROE.

 • 16 marca 2018

  Najciekawsze raporty bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach prawdziwą lawinę sprawozdań finansowych zafundują małe i średnie spółki oraz reprezentanci NewConnect. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć publikacjom takich firm jak CD Projekt, Dino Polska, Kruk czy Brand 24.

 • 12 marca 2018

  Kruk jest gotowy do konsolidacji rynkowej

  Kruk czuje się na na siłach i jest gotowy do konsolidacji rynkowej, gdyby pojawiły się oferty, poinformował prezes Piotr Krupa.

 • Kruk liczy, że wiosenna kampania przyniesie ‚dziesiątki tysięcy’ nowych ugód

  Kruk rusza z dużą wiosenną kampanią reklamową, która ma przynieść „dziesiątki tysięcy" nowych ugód z klientami, poinformował prezes Piotr Krupa.

 • 06 marca 2018

  Umiarkowane wzrosty na GPW. Zielono na Kruku, GetBacku i Polenergii

  Poziom 2.300 pkt. zatrzymał spadki na WIG20, a wzrosty na światowych giełdach zapewniły odbicie. Nie można jednak zapominać, że perspektywy dla giełdy wciąż pozostają niekorzystne, a zejście w okolice 2.215 pkt. pozostaje scenariuszem bazowym.

 • Kruk rekomenduje wypłatę 5 zł dywidendy na akcję z zysku za 2017 r.

  Jedna z największych firm zarządzających wierzytelnościami w Europie Centralnej planuje wypłacić 94 mln zł dywidendy, czyli 5 zł na akcję. To 1/3 wstępnego, szacunkowego zysku netto osiągniętego w 2017 roku i najwyższa wypłata w historii spółki.

 • 05 marca 2018

  Analiza techniczna 4 gorących spółek minionego tygodnia

  To nie był udany tydzień dla warszawskiej giełdy. Dla wielu spółek zakończył się on utratą ważnych wsparć i mocnymi stratami. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził scenariusze techniczne dla akcji CCC, Eurocash, GetBack i Kruka.

 • 02 marca 2018

  Indeksy przekroczyły cienką czerwoną linię. GetBack w krzyżowym ogniu

  Czwartkowa desperacka szarża spółek energetycznych nie pomogła. WIG i WIG20 przełamały kluczowe wsparcia. Zachowanie rynków globalnych potwierdza, że wygenerowane sygnały sprzedaży to nie przypadek. W piątek skalą przeceny wyróżnia się GetBack.

 • 15 lutego 2018

  Czarne konie sezonu wyników za IV kwartał 2017 r. wg DM mBanku

  DM mBanku w odtajnionym niedawno raporcie przestawił listę faworytów trwającego obecnie sezonu wyników. Według prognoz, największe dynamiki zysków pokażą spółki finansowe, deweloperskie oraz chemiczne.

 • 14 lutego 2018

  Odczyt inflacji w USA zachwiał rynkami. Gorąco na KGHM, GetBack i Kruku

  Wyższa od oczekiwań inflacja w USA rozbudziła obawy inwestorów o radykalizację polityki Fed w kwestii stóp procentowych. Po publikacji większość europejskich indeksów zanurkowała pod kreskę, ale dzięki mobilizacji popytu w dwóch ostatnich godzinach sesji straty udało się odrobić z nawiązką.

 • Energetyka wspiera indeksy, w grze PGE, Energa i Kruk

  Inwestorzy z warszawskiej giełdy są tak mocno skupieni na sytuacji na rynkach globalnych, że zupełnie zignorowali nieco słabszy od oczekiwań odczyt nt. polskiego PKB. Dlatego też o losach środowej sesji zdecydują popołudniowe dane z USA. Póki co dobre zachowanie spółek energetycznych zapewnia wzrosty w Warszawie. Kolejny dzień drożeją też akcje Kruka.

 • 13 lutego 2018

  Sztuczne rysy na diamentach branży windykacyjnej

  Spadające od blisko pół roku ceny akcji czołowych windykatorów z GPW powodują olbrzymią frustrację wśród akcjonariuszy. Emocje są na tyle silne, że wielu z nich zwątpiło w perspektywy branżowych liderów. StockWatch.pl sprawdził, czy blisko 40-proc. przecena ma uzasadnienie w fundamentach, czy może jest okazją do kupna tanich akcji.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku