X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Kopex

 • 03 listopada 2017

  JSW chce przejąć Przedsiębiorstwo Budowy Szybów od Kopeksu

  Jastrzębska Spółka Węglowa rozważa przejęcie PBSz od Kopeksu, wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej". Wartość transakcji analitycy szacują na 250-300 mln zł.

 • 07 czerwca 2017

  PKN Orlen lokomotywą WIG-u20. Famur i GPW w szczytowej formie

  Wtorkowy zwrot WIG20 z poziomu majowego dołka znajduje dziś kontynuację. Indeks w górę ciągną przede wszystkim akcje PKN Orlen. Z kolei na szerokim rynku uwagę inwestorów przyciągają wzrosty na kursach akcji Famuru i Kopeksu.

 • TDJ Equity uplasowało 97,29 mln akcji Famuru po cenie 5,50 zł/ sztuka

  TDJ Equity przeprowadziło proces przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) 97.294.000 akcji Famuru, stanowiących 20 proc. kapitału, po cenie 5,50 zł za walor. Główny akcjonariusz producenta maszyn górniczych pozyskał łącznie ponad 0,5 mld zł.

 • 06 czerwca 2017

  Popyt na akcje Famuru dopisuje. TDJ zwiększa pulę plasowanych akcji do 20 proc.

  TDJ Equity I zwiększyło liczbę plasowanych akcji Famuru do 97,294 mln, tj. 20 proc. kapitału z planowanych wcześniej do 72,97 walorów spółki, stanowiących 15 proc. kapitału, ze względu na duży popyt zgłoszony przez inwestorów instytucjonalnych w ramach realizacji transakcji ABB.

 • 05 czerwca 2017

  Fuzja Famuru z Kopeksem nabiera tempa. TDJ rozpoczyna ABB

  Akcjonariusze Famuru zgodzili się na emisję do 43,67 mln akcji serii D i do 29,29 mln akcji serii E, w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Emisje obu serii zostaną przeprowadzone w drodze subskrypcji skierowanej do TDJ Equity I Sp. z o.o. Famur poinformował też, że TDJ Equity rozpoczęło proces budowania przyspieszonej książki popytu (ABB) na 15 proc. akcji istniejących Famuru, by pozyskać środki na objęcie akcji serii D i E.

 • wczoraj

  Kopex znika z radaru analitycznego DM BOŚ. Biuro stawia na Famur z ceną podniesioną do 8 zł

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli cenę docelową akcji Famuru do 8 zł z 5,30 zł i podtrzymali rekomendację kupuj, wynika z raportu datowanego na 10 maja.

 • 15 maja 2017

  Analiza techniczna 4 małych spółek z sygnałami kupna na wykresie

  Ubiegły tydzień był wyjątkowo udany dla notowań Kopeksu, Wasko, Ailleronu i Warimpeksu. Każda ze spółek zanotowała solidne wzrosty i znacząco poprawiła sytuację techniczną na wykresie. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH zbadał podłoże wzrostów oraz nakreślił kluczowe poziomy wsparć i oporów.

 • 09 maja 2017

  Famur poprawił zyski w I kwartale. Dywidenda najwcześniej po 2018 roku

  Lepsze r/r wyniki finansowe giełdowego producenta maszyn górniczych stoją w cieniu wielkiej fuzji. Famur w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy chce przeprowadzić emisję akcji i zamknąć ostatecznie temat kupna pakietu kontrolnego Kopeksu.

 • Banki ciągną indeksy w górę. Gorąco na Kopeksie i CI Games

  Pierwsze godziny wtorkowego handlu na GPW upływają pod znakiem wzrostów. Indeksy w górę ciągnie przede wszystkim sektor bankowy. W centrum uwagi jest m.in. CI Games, którego akcje są najtańsze od dwóch lat.

 • Famur przejmie pakiet kontrolny Kopeksu za 204 mln zł

  Integracja obejmie część maszynową, a z przejmowanej spółki wydzielona zostanie część usługowo-handlowa. Zdaniem zarządu Famuru, optymalnym sposobem sfinansowania zakupu pakietu kontrolnego akcji Kopeksu jest emisja nowych akcji.

 • 24 kwietnia 2017

  Famur kończy prace nad modelem integracji z Kopeksem

  Model integracji Famuru i Kopeksu powinien być ogłoszony w ciągu najbliższych tygodni, a zakończenie procesu integracji planowane jest na przełomie 2017 i 2018 r., powiedział prezes Famuru Mirosław Bendzera.

 • 16 lutego 2017

  TDJ Equity IV wzywa na 127,85 tys. akcji Kopeksu po 3,63 zł za sztukę

  TDJ Equity IV ogłosiło wezwanie na 127.855 akcji Kopeksu po cenie 3,63 zł za sztukę, podał pośredniczący w wezwaniu Millennium DM. Zapisy na akcje będą przyjmowane 7-20 marca br.

 • 15 grudnia 2016

  WIG20 wraca do szeregu, tanieją KGHM, JSW i ABC Data

  W czwartek role się odwróciły i WIG20 zmaga się z ponad 1-proc. korektą, podczas gdy zachodnioeuropejskie indeksy rosną w siłę. Piętą achillesową warszawskiego parkietu są dzisiaj przede wszystkim spółki surowcowe.

 • 07 grudnia 2016

  Duże przetasowania w akcjonariatach 5 ciekawych spółek

  Grudniowy rajd św. Mikołaja zbiegł się w czasie ze znaczącymi transakcjami na akcjach znanych spółek w wykonaniu funduszy oraz insiderów. StockWatch.pl sprawdził, co stoi za ostatnimi zmianami i co oznaczają dla drobnych inwestorów.

 • 02 grudnia 2016

  Inwestorzy wstrzymują oddech przed decyzją S&P, w grze CD Projekt

  Korekta post-trumpowych zwyżek na Wall Street, przecena w Azji oraz niepewność co do wyniku niedzielnego referendum konstytucyjnego we Włoszech pogłębiają spadki na zachodnioeuropejskich giełdach. Póki co zimną krew zachowują inwestorzy z warszawskiego parkietu, dla którego dodatkowym czynnikiem ryzyka jest rewizja ratingu ze strony agencji Standard&Poor’s.

 • 30 listopada 2016

  Rajd na ropie wspiera rynki akcji, gorąco na JSW, Integer.pl i Vantage

  W oczekiwaniu na decyzję OPEC kurs ropy WTI rośnie o 7 proc. W dobrych nastrojach przebiega sesja na giełdach w Europie, gdzie główne indeksy notują 1-proc. wzrosty. W Warszawie liderem odbicia jest WIG20, którego kurs znów mierzy się z poziomem 1.800 pkt.

 • 21 listopada 2016

  GPW pokazała pazur, mocne wzrosty na LPP, PKN Orlen i Lotosie

  Warszawska giełda była dzisiaj jedną z najsilniejszych w Europie. Notowania prestiżowego indeksu dwudziestu największych spółek urosły o 1,77 proc. W dobrej strony pokazały się spółki paliwowe, LPP i PZU.

 • Mocny początek tygodnia na GPW, wzrostom przewodzą PZU i KGHM

  Warszawski parkiet jest dzisiaj jednym z najmocniejszych w Europie. Przed południem WIG20 rośnie o blisko 1 proc., mimo sygnałów ostrzegawczych ze strony agencji Moody's. 

 • Kopex i Famur razem zbudują szyb za 228 mln zł

  Giełdowi producenci maszyn i urządzeń górniczych zacieśniają współpracę na polu biznesowym. Najnowsze zlecenie dotyczy budowy szybu wraz z infrastrukturą powierzchniową dla Tauronu Wydobycie.

 • 30 września 2016

  Inwestorzy wyprzedają akcje niemieckich banków, w grze Enea i mBank

  Końcówka tygodnia na europejskich rynkach akcji upływa pod znakiem kolejnej odsłony wyprzedaży na kursie Deutsche Banku i Commerzbanku. Rano akcje obu spółek przeceniano nawet o 6 proc.

 • Olbrzymia papierowa strata za I półrocze dołuje kurs akcji Kopeksu

  Producent maszyn i urządzeń górniczych odczuł w I półroczu 25-proc. spadek przychodów. Na poziomie netto spółka pokazała 572 mln zł straty, z czego lwia część to niegotówkowe zdarzenia w postaci odpisów aktualizujących wartość aktywów.

 • 23 września 2016

  Kopex zwiększy odpisy w raporcie półrocznym do 187 mln zł

  Producent maszyn i urządzeń górniczych zdecydował się na nowe odpisy aktualizujące wartość aktywów w jednostkowym sprawozdaniu za I półrocze 2016 r. Jednak ostateczną wersję wyników spółki poznamy za niespełna tydzień.

 • 19 września 2016

  Famur i Kopex mają wspólny kontrakt wart 72 mln zł

  Zlecenie dotyczy dostawy kompleksu ścianowego dla kopalni Brzeszcze należącej do Tauronu. Wspólny kontrakt może dobrze wróżyć w kwestii przyszłego mariażu obu producentów maszyn i urządzeń górniczych.

 • 15 września 2016

  Giełdy rosną przed ważnymi odczytami z USA, w grze JSW, Kopex i PBG

  Niewielkie zmiany indeksów i niskie obroty w pierwszej części dnia to nic innego jak przysłowiowa cisza przed burzą. Po południu giełdami zakołyszą odczyty na temat sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej w USA.

 • DM BOŚ spodziewa się wezwania na Kopex po 5,50 zł za akcję

  Analitycy oczekują połączenia Famuru z Kopeksem i wezwania w IV kwartale tego roku. W nowym raporcie przyjęli ceny docelowe dla obu spółek wyższe odpowiednio o 33 proc. i 49 proc. od kursu giełdowego.

 • 13 września 2016

  Giełdy próbują przerwać czarną passę, w grze Cyfrowy Polsat i PGE

  Impulsem to wyhamowania spadków na giełdach okazało się wczorajsze wystąpienie Lael Brainard. Ostatnie przed wrześniowym posiedzeniem wypowiedzi przedstawicielki FOMC umocniły przekonanie, że przyszłotygodniowe spotkanie nie zakończy się podwyżką stóp procentowych w USA.

 • 07 września 2016

  Kopex ma czas do 30 listopada na dopięcie umowy restrukturyzacyjnej

  W środę giełdowy producent maszyn górniczych zawarł tzw. term-sheet, czyli wstępne porozumienie z bankami i głównym inwestorem w sprawie restrukturyzacji zadłużenia finansowego. Negocjacje w tej sprawie ostatecznego kształtu programu restrukturyzacji mają potrwać maksymalnie do końca listopada.

 • mWIG40 najwyżej od grudnia 2007 r., w grze KGHM, JSW i Bogdanka

  W środę warszawski parkiet jest jednym z najsilniejszych w Europie. Indeks WIG20 rośnie o 0,7 proc. i wraca ponad poziom 1.800 pkt. Fenomenalny rajd kontynuuje segment giełdowych średniaków, którego kurs wzrósł do poziomów z końcówki 2007 roku.

 • 06 września 2016

  Giełdom kończy się paliwo do wzrostów, w grze LPP i 11 bit studios

  Euforia po piątkowych danych z USA już niemal całkiem wyparowała, a inwestorzy rozglądają się za nowymi impulsami do gry. W efekcie we wtorek główne indeksy w Europie przy symbolicznych obrotach lewitują tuż nad poziomami odniesień. 

 • 02 sierpnia 2016

  Euforia po przeciekach ws. ustawy frankowej, rosną PKO BP i mBank

  Przed południem światło dzienne ujrzy prezydencki projekt ustawy, która ma rozwiązać problem kredytów walutowych. Z doniesień prasowych wynika, że nowe regulacje dla sektora bankowego będą znacznie korzystniejsze niż dotychczas przypuszczano.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku