X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Kopex

 • 16 lutego 2017

  TDJ Equity IV wzywa na 127,85 tys. akcji Kopeksu po 3,63 zł za sztukę

  TDJ Equity IV ogłosiło wezwanie na 127.855 akcji Kopeksu po cenie 3,63 zł za sztukę, podał pośredniczący w wezwaniu Millennium DM. Zapisy na akcje będą przyjmowane 7-20 marca br.

 • 15 grudnia 2016

  WIG20 wraca do szeregu, tanieją KGHM, JSW i ABC Data

  W czwartek role się odwróciły i WIG20 zmaga się z ponad 1-proc. korektą, podczas gdy zachodnioeuropejskie indeksy rosną w siłę. Piętą achillesową warszawskiego parkietu są dzisiaj przede wszystkim spółki surowcowe.

 • 07 grudnia 2016

  Duże przetasowania w akcjonariatach 5 ciekawych spółek

  Grudniowy rajd św. Mikołaja zbiegł się w czasie ze znaczącymi transakcjami na akcjach znanych spółek w wykonaniu funduszy oraz insiderów. StockWatch.pl sprawdził, co stoi za ostatnimi zmianami i co oznaczają dla drobnych inwestorów.

 • 02 grudnia 2016

  Inwestorzy wstrzymują oddech przed decyzją S&P, w grze CD Projekt

  Korekta post-trumpowych zwyżek na Wall Street, przecena w Azji oraz niepewność co do wyniku niedzielnego referendum konstytucyjnego we Włoszech pogłębiają spadki na zachodnioeuropejskich giełdach. Póki co zimną krew zachowują inwestorzy z warszawskiego parkietu, dla którego dodatkowym czynnikiem ryzyka jest rewizja ratingu ze strony agencji Standard&Poor’s.

 • 30 listopada 2016

  Rajd na ropie wspiera rynki akcji, gorąco na JSW, Integer.pl i Vantage

  W oczekiwaniu na decyzję OPEC kurs ropy WTI rośnie o 7 proc. W dobrych nastrojach przebiega sesja na giełdach w Europie, gdzie główne indeksy notują 1-proc. wzrosty. W Warszawie liderem odbicia jest WIG20, którego kurs znów mierzy się z poziomem 1.800 pkt.

 • 21 listopada 2016

  GPW pokazała pazur, mocne wzrosty na LPP, PKN Orlen i Lotosie

  Warszawska giełda była dzisiaj jedną z najsilniejszych w Europie. Notowania prestiżowego indeksu dwudziestu największych spółek urosły o 1,77 proc. W dobrej strony pokazały się spółki paliwowe, LPP i PZU.

 • Mocny początek tygodnia na GPW, wzrostom przewodzą PZU i KGHM

  Warszawski parkiet jest dzisiaj jednym z najmocniejszych w Europie. Przed południem WIG20 rośnie o blisko 1 proc., mimo sygnałów ostrzegawczych ze strony agencji Moody's. 

 • Kopex i Famur razem zbudują szyb za 228 mln zł

  Giełdowi producenci maszyn i urządzeń górniczych zacieśniają współpracę na polu biznesowym. Najnowsze zlecenie dotyczy budowy szybu wraz z infrastrukturą powierzchniową dla Tauronu Wydobycie.

 • 30 września 2016

  Inwestorzy wyprzedają akcje niemieckich banków, w grze Enea i mBank

  Końcówka tygodnia na europejskich rynkach akcji upływa pod znakiem kolejnej odsłony wyprzedaży na kursie Deutsche Banku i Commerzbanku. Rano akcje obu spółek przeceniano nawet o 6 proc.

 • Olbrzymia papierowa strata za I półrocze dołuje kurs akcji Kopeksu

  Producent maszyn i urządzeń górniczych odczuł w I półroczu 25-proc. spadek przychodów. Na poziomie netto spółka pokazała 572 mln zł straty, z czego lwia część to niegotówkowe zdarzenia w postaci odpisów aktualizujących wartość aktywów.

 • 23 września 2016

  Kopex zwiększy odpisy w raporcie półrocznym do 187 mln zł

  Producent maszyn i urządzeń górniczych zdecydował się na nowe odpisy aktualizujące wartość aktywów w jednostkowym sprawozdaniu za I półrocze 2016 r. Jednak ostateczną wersję wyników spółki poznamy za niespełna tydzień.

 • 19 września 2016

  Famur i Kopex mają wspólny kontrakt wart 72 mln zł

  Zlecenie dotyczy dostawy kompleksu ścianowego dla kopalni Brzeszcze należącej do Tauronu. Wspólny kontrakt może dobrze wróżyć w kwestii przyszłego mariażu obu producentów maszyn i urządzeń górniczych.

 • 15 września 2016

  Giełdy rosną przed ważnymi odczytami z USA, w grze JSW, Kopex i PBG

  Niewielkie zmiany indeksów i niskie obroty w pierwszej części dnia to nic innego jak przysłowiowa cisza przed burzą. Po południu giełdami zakołyszą odczyty na temat sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej w USA.

 • DM BOŚ spodziewa się wezwania na Kopex po 5,50 zł za akcję

  Analitycy oczekują połączenia Famuru z Kopeksem i wezwania w IV kwartale tego roku. W nowym raporcie przyjęli ceny docelowe dla obu spółek wyższe odpowiednio o 33 proc. i 49 proc. od kursu giełdowego.

 • 13 września 2016

  Giełdy próbują przerwać czarną passę, w grze Cyfrowy Polsat i PGE

  Impulsem to wyhamowania spadków na giełdach okazało się wczorajsze wystąpienie Lael Brainard. Ostatnie przed wrześniowym posiedzeniem wypowiedzi przedstawicielki FOMC umocniły przekonanie, że przyszłotygodniowe spotkanie nie zakończy się podwyżką stóp procentowych w USA.

 • 07 września 2016

  Kopex ma czas do 30 listopada na dopięcie umowy restrukturyzacyjnej

  W środę giełdowy producent maszyn górniczych zawarł tzw. term-sheet, czyli wstępne porozumienie z bankami i głównym inwestorem w sprawie restrukturyzacji zadłużenia finansowego. Negocjacje w tej sprawie ostatecznego kształtu programu restrukturyzacji mają potrwać maksymalnie do końca listopada.

 • mWIG40 najwyżej od grudnia 2007 r., w grze KGHM, JSW i Bogdanka

  W środę warszawski parkiet jest jednym z najsilniejszych w Europie. Indeks WIG20 rośnie o 0,7 proc. i wraca ponad poziom 1.800 pkt. Fenomenalny rajd kontynuuje segment giełdowych średniaków, którego kurs wzrósł do poziomów z końcówki 2007 roku.

 • 06 września 2016

  Giełdom kończy się paliwo do wzrostów, w grze LPP i 11 bit studios

  Euforia po piątkowych danych z USA już niemal całkiem wyparowała, a inwestorzy rozglądają się za nowymi impulsami do gry. W efekcie we wtorek główne indeksy w Europie przy symbolicznych obrotach lewitują tuż nad poziomami odniesień. 

 • 02 sierpnia 2016

  Euforia po przeciekach ws. ustawy frankowej, rosną PKO BP i mBank

  Przed południem światło dzienne ujrzy prezydencki projekt ustawy, która ma rozwiązać problem kredytów walutowych. Z doniesień prasowych wynika, że nowe regulacje dla sektora bankowego będą znacznie korzystniejsze niż dotychczas przypuszczano.

 • 21 lipca 2016

  Famur dostał wysoką wycenę pod przyszłą fuzję z Kopeksem

  DM BOŚ widzi 45-proc. potencjał w akcjach Famuru, ale pod warunkiem dojścia do skutku fuzji z giełdowym konkurentem. Kopex wyceniany jest przez biuro kilkanaście procent powyżej kursu giełdowego.

 • PKN Orlen po wynikach ciągnie WIG20 w dół, w grze Action i Integer.pl

  Taniejące o ponad 2 proc. akcje Orlenu dają się we znaki indeksowi blue chipów i spychają kurs poniżej psychologicznego poziomu 1.800 pkt. Po południu uwaga inwestorów skupi się na wystąpieniu szefa EBC Mario Draghiego.

 • 21 czerwca 2016

  Kopex zapowiedział nowe odpisy na kwotę ponad 0,5 mld zł

  W I półroczu producent maszyn i urządzeń górniczych oczekuje zawiązania rezerw i utworzenia odpisów w wysokości do 535 mln zł. W zeszłym roku wartość odpisów osiągnęła 1,4 mld zł. Wtorkową sesję kurs akcji Kopeksu rozpoczyna kilkuprocentową przeceną.

 • 24 maja 2016

  Szczyt ws. TK i wzrosty w Europie wspierają GPW, w grze Alior i Tauron

  Szansa na załagodzenie sporu na linii polski rząd-Komisja Europejska w kwestii Trybunału Konstytucyjnego oraz wzrosty na zachodnioeuropejskich parkietach podtrzymują pozytywny klimat na GPW. We wtorek wśród dużych spółek wyróżniają się akcje Alior Banku oraz Tauronu.

 • 10 maja 2016

  Zmiany w Kopeksie, Dariusz Pietyszuk tymczasowo pokieruje grupą

  Dariusz Pietyszuk został nowym członkiem rady nadzorczej Kopeksu i został czasowo oddelegowany do pełnienia roli prezesa zarządu grupy. Rada nadzorcza odwołała dotychczasowego prezesa, Bogusława Bobrowskiego, oraz członków zarządu Krzysztofa Zawadzkiego i Marka Uszko. Do zarządu Kopex SA powołana została Magdalena Nawłoka.

 • 05 maja 2016

  Prognozy wyników za I kwartał trzynastu gorących spółek

  Maj upłynie inwestorom na lekturze ponad 500 sprawozdań finansowych, które trafią na rynek w najbliższych tygodniach. StockWatch.pl sprawdził, na jakie wyniki za pierwszy kwartał 2016 roku zanosi się wśród ciekawych firm będących ulubieńcami inwestorów indywidualnych.

 • 21 kwietnia 2016

  Komentarz giełdowy: Draghi znów dostarcza emocji

  Prawdziwy rollercoaster zafundowały dziś indeksy giełdowe inwestorom w Europie. Odpowiedzialnością za sporą zmienność na rynkach akcyjnych można obarczyć dwa czynniki.

 • Inwestorzy liczą na Mario Draghiego, w grze PKN Orlen i 11 bit

  Pierwsza część czwartkowej sesji na rynkach akcji upływa pod znakiem niewielkiej zmienności. Większych ruchów można spodziewać się po południu, gdy przed kamerami i mikrofonami stanie szef EBC. Inwestorzy po ciuchu liczą, że Mario Draghi poprzez swoje wypowiedzi wesprze dalsze wzrosty na rynkach strefy euro.

 • Wartość odpisów w Kopeksie za 2015 rok przekroczy 1,4 mld zł

  Producent maszyn i urządzeń górniczych pokaże w sprawozdaniu rocznym znacznie większą stratę niż pierwotnie szacowano. Łączna wartość odpisów aktualizujących wartości aktywów bilansowych wraz z odpisami już raportowanymi w raporcie za IV kwartał 2015 roku wyniesie 1.406,7 mln zł, z czego 1.208,3 mln zł dotyczy odpisu z tytułu utraty wartości firmy.

 • 29 marca 2016

  Inwestorom dopisuje apetyt na polskie akcje, w grze KGHM i Kopex

  Po świętach indeks warszawskich blue chipów wrócił do dobrej formy. Lokomotywą polskiej giełdy jest KGHM, któremu sprzyjają doniesienia w sprawie szykowanego projektu ustawy o obniżeniu podatku miedziowego.

 • 17 marca 2016

  Komentarz giełdowy: Europa w tyle za Stanami

  Dzień po trzęsieniu ziemi wywołanym m.in. przez projekcje FED-u dotyczące przyszłej ścieżki podwyżek, indeksy zachowują się... niejednoznacznie. Giełdy w Chinach notowały dziś niezłe wyniki, podobnie jak Stany Zjednoczone po pierwszych dwóch godzinach sesji. Słabiej sytuacja wygląda w Europie. Brak jednak tak jednoznacznych reakcji jak na rynku walutowym, gdzie rynki żyją dziś ogromnym osłabieniem dolara, umocnieniem funta oraz prawdopodobną interwencją wspierającą notowania jena, a wszystko to odbywa się na tle kolejnych posiedzeń banków centralnych.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com