X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: kghm

 • 16 listopada 2017

  Łabędzi śpiew na GPW, w grze PGE, CD Projekt i Maxcom

  Poprawa nastrojów w Europie i Azji, a także naturalna próba łapania dołków po silnych spadkach, przekładają się na zielony początek sesji w Warszawie. Odbicie jest jednak dość kruche i wobec wygenerowanych wczoraj sygnałów sprzedaży na indeksach, nie ma gwarancji, że zostanie ono dowiezione do końca sesji.

 • 15 listopada 2017

  KGHM chce pozostać spółką dywidendową

  KGHM zakłada możliwość wypłaty dywidendy za 2017 r., poinformował prezes Radosław Domagalski-Łabędzki.

 • Trzeszczą wsparcia na polskich indeksach, w grze KGHM, XTB i CD Projekt

  Silna przecena akcji KGHM-u i minorowe nastroje na zagranicznych rynkach ciążą indeksom w Warszawie. Po wynikach drożeje natomiast PZU, a XTB i CD Projekt odreagowują spadki z poprzednich sesji.

 • KGHM obniżył prognozę tegorocznych nakładów kapitałowych o połowę

  KGHM Polska Miedź zakłada, że nakłady kapitałowe nie przekroczą 510 mln zł w 2017 r. wobec planowanych wcześniej 1,02 mld zł.

 • 14 listopada 2017

  Zysk netto KGHM wzrósł r/r do 604 mln zł w III kw. 2017 r.

  KGHM Polska Miedź odnotował 604 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 329 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • CD Projekt w szponach niedźwiedzi. Gorąco na Eurocashu, XTB i CCC

  Warszawska giełda zignorowała najlepsze do sześciu lat dane nt. wzrostu gospodarczego w Polsce, koncentrując się przede wszystkim na wynikach i informacjach ze spółek. Inwestorzy z wypiekami na twarzy śledzili silne wahania na kursach CD Projektu, Eurocashu i XTB.

 • 12 listopada 2017

  Raportowy rozkład jazdy na szczyt sezonu wyników za III kwartał

  To będzie wyjątkowo pracowity tydzień dla inwestorów z GPW. Według wyliczeń StockWatch.pl, w ciągu pięciu najbliższych dni na rynek trafi ponad pół tysiąca raportów. Sprawdziliśmy, jakie znane i lubiane przez drobnych inwestorów firmy opublikują dane finansowe za III kwartał.

 • 10 listopada 2017

  KGHM: Komisja Europejska nie uznała koncesji w rej. Pucka za pomoc państwa

  Komisja Europejska uznała, że udzielenie w 2014 r. KGHM Polska Miedź koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka nie stanowi pomocy państwa, podała spółka.

 • 09 listopada 2017

  Wyniki spółek w centrum uwagi na GPW. Mocno tanieje CCC

  Od spadków rozpoczęła się czwartkowa sesja w Warszawie. W centrum uwagi pozostają spółki publikujące wyniki kwartalne, wśród których negatywnie wyróżnia się m.in. CCC i Cyfrowy Polsat, a pozytywnie Alior Bank. Pod presją spadających cen miedzi pozostaje dziś KGHM.

 • 30 października 2017

  KGHM odzyskał pełną zdolność produkcyjną w Hucie Miedzi Głogów I

  30 października br. uruchomiono ciąg produkcyjny huty Miedzi Głogów I po awaryjnej naprawie kotła odzysknicowego, który odpowiada za schładzanie i odpylanie gazów procesowych z pieca zawiesinowego. Huta pracuje obecnie w pełnych zdolnościach produkcyjnych.

 • 24 października 2017

  DM BOŚ podtrzymał wysoką wycenę akcji KGHM-u

  Analitycy DM BOŚ podtrzymali wycenę akcji KGHM na poziomie 161 zł i nadal rekomendują kupuj, wynika z raportu datowanego na 16 października. We wtorek walory lubińskiego koncernu są na niewielkim plusie.

 • 20 października 2017

  DM BZ WBK podniósł rekomendacje dla KGHM, JSW i Bogdanki

  Biuro w raportach z 13 października zaleciło kupno akcji KGHM i JSW, wyznaczając ceny docelowe wyższe odpowiednio o 14 i 34 proc. od rynkowych. W wypadku Bogdanki maklerzy skorygowali wycenę akcji w górę, ale nadal zalecają ich sprzedaż.

 • 19 października 2017

  Inwestorzy wyprzedają polskie akcje, gorąco na Orlenie i CI Games

  Rekordowe, ale słabsze od oczekiwań wyniki PKN Orlen, taniejący w ślad za miedzią KGHM oraz pogorszenie nastrojów w Europie, to główne składowe czwartkowej przeceny na GPW. Indeks WIG20 wrócił poniżej 2.500 pkt., co oznacza kolejną zaprzepaszczoną szansę na silną hossę.

 • 17 października 2017

  Warszawskie indeksy w odwrocie, tanieją KGHM i CD Projekt

  Nowe rekordy na Wall Street już nie wystarczają, żeby pchać w górę warszawską giełdę. Rynek się trochę cofnął i czeka na nowe silne impulsy. Piętą achillesową indeksu WIG20 jest dzisiaj KGHM, a mWIG40 - CD Projekt.

 • 16 października 2017

  KGHM bohaterem sesji. Na Orlenie ruszyła realizacja zysków

  Po dwóch dniach korekty indeksy WIG20 i WIG wracają do wzrostów. W górę ciągnie je przede wszystkim KGHM, a w roli hamulcowego występuje PKN Orlen. Zagrożeniem dla GPW jest dzisiaj ryzyko korekty na Wall Street i umacniający się dolar.

 • 15 października 2017

  KGHM – analiza techniczna na życzenie

 • 13 października 2017

  Tauron, Energa, PGE i KGHM przesądziły o losach piątkowej sesji

  Popyt przez całą sesję walczył, ale ostatecznie poległ. Piątkowa sesja na GPW zakończyła się niewielką realizacją zysków. Przesądziły o tym spadki spółek energetycznych i KGHM-u. Cały tydzień polski rynek akcji może jednak zaliczyć do udanych. Wyznaczone przez WIG20 i WIG nowe kilkuletnie rekordy są dobrym prognostykiem na drugą połowę października.

 • Awaria kotła w KGHM zmniejszy produkcję miedzi elektrolitycznej

  KGHM Polska Miedź szacuje zmniejszenie produkcji miedzi elektrolitycznej o ok. 14 tys. ton na skutek awarii kotła odzysknicowego w Hucie Miedzi Głogów I (HMG I). Ponowne rozpoczęcie produkcji planowane jest na 27 października br.

 • 06 października 2017

  Co dalej z kursami akcji KGHM, Orlenu, Lotosu i Kruka

  Notowania akcji trzech lokomotyw tegorocznej hossy z WIG20 oraz lidera branży windykacyjnej znalazły się w ciekawym momencie technicznym. Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził ich potencjał wzrostowy po wrześniowej korekcie.

 • Orlen i Lotos holują WIG20. Los sesji w rękach Amerykanów

  Rekordy na Wall Street i czwartkowy zryw blue chipów to dziś główne argumenty za wzrostami w Warszawie. Inwestorzy powinni zachować czujność, bo sygnał do odwrotu też może przyjść zza oceanu. Dziś wydarzeniem dnia jest popołudniowa publikacja miesięcznych danych z amerykańskiego rynku pracy.

 • 05 października 2017

  WIG20 siedzi na beczce prochu, w grze KGHM, PGE i Vistal

  Nowe rekordy na Wall Street, odbicie na giełdzie w Madrycie, a także droższe surowce lekko wspierają poranne nastroje na GPW. Giełda przypomina jednak beczkę prochu, która w każdej chwili może eksplodować, co zakończy się silną wyprzedażą akcji.

 • 29 września 2017

  Fixingowe wzrosty małych i średnich spółek. KGHM bohaterem w WIG20

  Giełda w Warszawie pożegnała wrzesień w świetnych nastrojach. Indeks WIG20 wzrósł o 1,1 proc., a w całym III kwartale aż o 7 proc. W piątek koniem pociągowym polskiego rynku były przede wszystkim akcje KGHM-u.

 • 27 września 2017

  Odbicie w Warszawie, w grze JSW, KGHM i Agora

  W środę warszawska giełda odreagowuje spadki z początku tygodnia. Indeksy w górę ciągnie przede wszystkim segment surowcowy z KGHM i JSW na czele. Pomaga też poprawa nastrojów na europejskich parkietach.

 • 25 września 2017

  Mieszane nastroje po wyborach w Niemczech, tanieją KGHM i JSW

  Europejskie rynki akcji rozpoczęły ostatni tydzień września w mieszanych nastrojach. Inwestorzy trawią wyniki wyborów w Niemczech i czekają na nowe impulsy. Dotyczy to też GPW, gdzie indeksy lekko spadają, ciągnięte w dół przez spółki surowcowe.

 • 22 września 2017

  Ciemne chmury nad WIG20, w odwrocie KGHM, JSW i Kruk

  Czwartkowe wybicie dołem z konsolidacji popsuło sytuację techniczną indeksu prestiżowej dwudziestki warszawskiej giełdy. Na ostatniej sesji w tym tygodniu największą przecenę notują spółki surowcowe i energetyczne. 

 • 21 września 2017

  Fed popsuł nastroje. KGHM i JSW mocno w dół, BOŚ i CD Projekt w górę

  Inwestorzy obawiają się podwyżek stóp procentowych w USA. W czwartek warszawski rynek w dół ciągnie m.in. KGHM i JSW. Po wynikach natomiast drożeje BOŚ. Kolejne rekordy bije też CD Projekt.

 • 14 spółek w jesiennych portfelach maklerów

  We wrześniowych rekomendacjach maklerzy postawili przede wszystkim na liderów tegorocznej hossy. Wysokie noty zebrali też dwaj tegoroczni debiutanci oraz kilka znanych spółek, które w tym roku radzą sobie ze zmiennym szczęściem.

 • 18 września 2017

  WIG20 wraca do wzrostowej formy, w grze KGHM, Kruk i Vistal Gdynia

  Piątkowe rozliczenie wrześniowych kontraktów terminowych na WIG20 mogło wypaczyć nieco obraz sesji, dlatego dopiero dzisiaj dowiemy się, w jakim faktycznie miejscu jest polski rynek akcji. W poniedziałek rano pozytywnie wyróżniają się akcje KGHM-u i odreagowującego zeszłotygodniowe załamanie Vistalu.

 • 14 września 2017

  Rośnie ryzyko spadków na GPW. KGHM pod presją taniejącej miedzi

  Początek czwartkowej sesji na GPW przynosi niewielkie wzrosty indeksów. Jednak gorsze nastroje na rynkach, ryzyko korekty na Wall Street i taniejące surowce nie pozwalają na zbyt duży optymizm co do wyników całej sesji.

 • 13 września 2017

  Duże i średnie spółki rosną w siłę. W odwrocie KGHM i LiveChat

  W środę warszawskie indeksy, za wyjątkiem sWIG80, notują umiarkowane wzrosty, co wpisuje się w nastroje dominujące na europejskich parkietach. W centrum uwagi są akcje KGHM-u, Orlenu, Agory i LiveChat.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku