X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: kghm

 • 19 czerwca 2018

  Krwawy początek sesji na GPW. Mocna przecena Lotosu i KGHM-u

  Amerykańsko-chińska wojna na cła psuje nastroje na światowych giełdach, ściągając tym samym w dół również GPW. Widoki na przyszłość nie są najlepsze. I to niezależnie od tego, czy oceniamy je na podstawie przesłanek fundamentalnych, czy też sytuacji na wykresach warszawskich indeksów. Jedyną nadzieją jest to, że rynek jest mocno wyprzedany, więc na koniec dnia skala przeceny zostanie zredukowana.

 • 05 czerwca 2018

  KGHM, Orlen i banki windują WIG20. Zielono także wśród producentów gier

  Poprawa nastrojów na globalnych parkietach, a także dobre zachowanie akcji KGHM i PKN Orlen, ciągną w górę indeks WIG20. Niestety, podobnego ożywienia brakuje w segmencie małych i średnich spółek.

 • 04 czerwca 2018

  KGHM, CD Projekt i PlayWay bohaterami poniedziałkowej sesji

  WIG20 zakończył poniedziałkową sesję wzrostem o 0,9 proc., a małe i średnie spółki lekkim spadkiem. Wśród blue chipów świetną sesję zaliczył KGHM, PKO BP i CD Projekt. Na szerokim rynku widać też poprawę sentymentu do spółek gamingowych.

 • 23 maja 2018

  WIG20 szykuje się do obrony wsparcia na 2.200 pkt., spadki na JSW i KGHM

  Pogorszenie nastrojów na światowych giełdach, kolejne sygnały spowolnienia gospodarczego w Europie, z każdym dniem silniejszy dolar, sytuacja w Turcji, a także silna przecena złotego. To wszystko dołuje w środę warszawską giełdę. Indeks WIG20 przygotowuje się do obrony 2.200 pkt., a mWIG40 jest najniżej od stycznia 2017 roku.

 • 22 maja 2018

  KGHM pierwszy raz od 2004 r. bez dywidendy

  Akcjonariusze miedziowej spółki pierwszy raz od wielu lat mogą nie dostać dywidendy. Zarząd KGHM-u zarekomendował, aby cały zysk netto za 2017 r. zatrzymać w spółce.

 • 15 maja 2018

  Kuczyński: Brak nowych impulsów prowadzi do konsolidacji

  W USA w poniedziałek kalendarium było puste. Podczas weekendu Donald Trump obiecał, że pomoże chińskiej firmie ZTE w powrocie do jej działania (po tym jak decyzje USA sparaliżowały tę firmę...), co mogło poprawić nastroje na Wall Street. Niespecjalnie pomagało giełdom europejskim, ale na nich ważyło to, że we Włoszech zapowiadało się powołanie populistycznego rządu.

 • 11 maja 2018

  KGHM przedłużył kontrakt na dostawę walcówki miedzianej dla Tele-Foniki Kable

  KGHM Polska Miedź przedłużyła kontrakt z Tele-Fonika Kable na dostawę walcówki miedzianej. Jest to kontynuacja współpracy obu firm w tym zakresie, a obecny aneks do umowy, jest pierwszym zawartym na okres pięciu lat i obowiązuje do końca 2022 roku.

 • 27 kwietnia 2018

  KGHM – analliza techniczna na życzenie

 • 24 kwietnia 2018

  Pierwsze tegoroczne wyniki w centrum uwagi, gorąco na 11 bit studios

  Spółki publikujące wyniki finansowe - w tym także za I kwartał bieżącego roku - są dzisiaj w centrum uwagi inwestorów. We wtorek przed południem drożeją akcje Millennium, tanieją Mostostalu Zabrze i Ursusa, spokój dominuje na BZ WBK. Gorąco jest też na akcjach 11 bit studios.

 • 19 kwietnia 2018

  Haitong Bank wznowił rekomendacje dla akcji KGHM od wyceny 79,30 zł za szt.

  Haitong Bank w raporcie z 18 kwietnia wznawia rekomendację dla KGHM Polska Miedź od zalecenia sprzedaj i ceny docelowej akcji w wysokości 79,30 zł. Zdaniem analityków, około 15-proc. potencjał spadkowy wynika przede wszystkim z oczekiwanego spadku produkcji miedzi rafinowanej w KGHM-ie w pierwszym półroczu 2018 r. oraz niższych cen miedzi i srebra w krótkim terminie.

 • 18 kwietnia 2018

  Vestor DM ściął wycenę akcji KGHM do 110 zł za sztukę

  Prognoza niższych wolumenów i wzrostu kosztów skłoniła biuro do obniżki ceny docelowej akcji miedziowego giganta ze 134 zł do 110 zł. Jednocześnie biuro ze względu na sprzyjające otoczenie makro i ceny surowców utrzymało dotychczasowe zalecenie inwestycyjne na poziomie kupuj.

 • 29 marca 2018

  Odbicie na KGHM i JSW, wezwanie na Colian i szukanie dna na GetBacku

  Ostatnia przed świętami sesja w Warszawie upływa pod znakiem odreagowania, ale i uspokojenia nastrojów. Mocniej odbija KGHM i JSW. Za sprawą wezwania w centrum uwagi znalazł się też Colian. GetBack kolejny dzień z rzędu szuka dna. 

 • 28 marca 2018

  GPW najniżej od roku, KGHM od końca 2016 roku, a GetBack na dnie

  Wczorajsza mocna wyprzedaż akcji na Wall Street, gwałtownie ściąga w dół GPW. WIG20 jest najniżej od prawie roku. Balastem są przeceniane akcje KGHM, JSW oraz spółek paliwowych. Inwestorzy tracą też cierpliwość do GetBecku, który szoruje po dnie. Dawno już nie było na giełdzie tak niespokojnego okresu przedświątecznego.

 • 27 marca 2018

  Potężne odbicie na Wall Street i wzrosty w Europie, w grze KGHM i 11 bit

  Ziściły się marzenia inwestorów o przedświątecznych wzrostach na rynkach akcji. Sygnał do odbicia dała giełda w USA. We wtorek WIG20 rośnie o blisko 1,5 proc., a jedną z lokomotyw jest KGHM.

 • 26 marca 2018

  Nadzieja na przedświąteczne odbicie. Czerwono na Polimeksie i Rafako

  Wkraczamy w krótszy przedświąteczny giełdowy tydzień. To właśnie jego specyfika sprawia, że pomimo mocno wybrzmiewającego tematu wojen handlowych, a także nieudanego zeszłotygodniowego odbicia, jest szansa na wzrostową korektę na GPW.

 • 21 marca 2018

  Cały świat patrzy na Fed. Na GPW tanieje KGHM, rośnie Novaturas

  Przed południem warszawska giełda nieśmiało rośnie. Jednak z punktu widzenia całego dnia dotychczasowe rozstrzygnięcia nie mają żadnego znaczenia. Kluczowa i tak będzie reakcja rynków finansowych na wieczorne wyniki posiedzenia Fed.

 • wczoraj

  Niepoprawny optymizm na WIG20, w grze KGHM, GetBack i PKP Cargo

  Wtorkowa sesja na GPW rozpoczęła się od spadków, sprowadzając indeksy WIG20 i WIG na prawie roczne minima. Niskie ceny akcji skusiły inwestorów i po pięciu dniach przeceny rozpoczęło się odbicie. W południe WIG20 zyskuje 1 proc.

 • 19 marca 2018

  KGHM – analiza techniczna na życzenie

 • WIG20 najniżej od 9 miesięcy. Tanieją KGHM, PKP Cargo i GetBack

  Indeks WIG20 spada piątą kolejną sesję i jest najniżej od dziewięciu miesięcy. W dół prowadzi go LPP, CCC i KGHM, a także przecena na pozostałych europejskich parkietach. Jedynym pozytywem jest to, że przestrzeń do spadków to jeszcze około 2-3 proc.

 • 14 marca 2018

  KGHM miał 87 mln zł straty netto w IV kwartale 2017 roku

  KGHM odnotował 87 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2017 r. Rok wcześniej lubińska spółka pokazała gigantyczną, papierową stratę w wysokości blisko 5 mld zł.

 • GPW najsłabszym parkietem w regionie, gorąco na LPP i GetBacku

  Przed południem giełda w Warszawie notuje lekkie spadki i tym samym kontrastuje z zieloną Europą. Po wynikach rośnie LPP. Indeksom ciążą zaś banki i spółki paliwowe. O losach sesji znów zdecydują popołudniowe dane z USA.

 • 13 marca 2018

  Dane inflacyjne z USA w centrum uwagi. Gorąco na JSW i CCC

  Rano w centrum uwagi warszawskich inwestorów znalazły się wyniki finansowe JSW i CCC. Losy wtorkowej sesji wciąż jednak są otwarte. O kierunku indeksów w Polsce i na świecie zdecydują popołudniowe dane inflacyjne z USA.

 • KGHM wszczął postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i wiceprezesa

  Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź ogłosiła rozpoczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa oraz wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych. 

 • 12 marca 2018

  Tchórzewski: RN KGHM oczekuje od nowego prezesa innej linii działania za granicą

  Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź oczekuje zmiany linii działania zagranicą oraz pomysły rozwojowe, które byłyby realizowane w Polsce, wynika z wypowiedzi ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

 • Odbicie na GPW. W centrum uwagi PKO BP i KGHM

  W piątek WIG20 rzutem na taśmę odbił się od poziomu 2.300 pkt. Na progu nowego tygodnia prestiżowy indeks w górę ciągną przede wszystkim akcje Orlenu, CCC i PKO BP. Liderem spadków jest KGHM, który w weekend stracił prezesa.

 • Radosław Domagalski-Łabędzki stracił stanowisko prezesa KGHM

  Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź odwołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego ze stanowiska prezesa oraz Michała Jezioro ze stanowiska wiceprezesa. Jednocześnie rada powierzyła obowiązki prezesa wiceprezesowi ds. rozwoju, Rafałowi Pawełczakowi na czas do dnia powołania prezesa spółki, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego. 

 • 09 marca 2018

  Najciekawsze raporty finansowe bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach blisko połowa spółek z WIG20 podzieli się sprawozdaniami finansowymi za IV kwartał i cały ubiegły rok. Języczkiem u wagi będą deklaracje dywidend z zysków wypracowanych w 2017 r.

 • 08 marca 2018

  Banki ciągną w dół WIG20. Największe spadki na Aliorze i PKO BP

  Perspektywa utrzymania rekordowo niskich stóp procentowych w Polsce aż do 2020 roku, jaka wczoraj napłynęła z RPP, ciąży giełdowym bankom. Dziś indeks WIG-Banki spadł do najniższego poziomu od 3 miesięcy. Dużo spokojniej jest na małych i średnich spółkach.

 • 26 lutego 2018

  KGHM i PZU ciągną WIG20 w górę. Spekulacyjny rajd na Bumechu

  Lepsze nastroje na światowych giełdach, w tym głównie piątkowe mocne wzrosty na Wall Street, przekładają się na zwyżki na GPW. Inwestorzy są jednak dość ostrożni. Popyt koncentruje się głównie na dużych spółkach.

 • 22 lutego 2018

  WIG20 walczy na ważnym wsparciu. Mocna przecena PGNiG i Orlenu

  Strach przed podwyżkami stóp procentowych w USA i powrotem spadków na Wall Street wywołał falę wyprzedaży akcji w Europie. Jednym z najsłabszych indeksów jest WIG20, który atakuje dziś minima z początku miesiąca.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku