X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: jsw

 • 17 kwietnia 2018

  Ważą się losy GetBack, GPW czeka na nowe impulsy

  Zawieszenie notowań akcji GetBack, nieco uspokoi negatywne emocje wokół tej spółki. To też pozwoli inwestorom giełdowym skoncentrować swą uwagę na innych czynnikach. Przede wszystkim na wynikach spółek z Wall Street.

 • 29 marca 2018

  Odbicie na KGHM i JSW, wezwanie na Colian i szukanie dna na GetBacku

  Ostatnia przed świętami sesja w Warszawie upływa pod znakiem odreagowania, ale i uspokojenia nastrojów. Mocniej odbija KGHM i JSW. Za sprawą wezwania w centrum uwagi znalazł się też Colian. GetBack kolejny dzień z rzędu szuka dna. 

 • 28 marca 2018

  JSW – analiza techniczna na życzenie [aktualizacja]

 • GPW najniżej od roku, KGHM od końca 2016 roku, a GetBack na dnie

  Wczorajsza mocna wyprzedaż akcji na Wall Street, gwałtownie ściąga w dół GPW. WIG20 jest najniżej od prawie roku. Balastem są przeceniane akcje KGHM, JSW oraz spółek paliwowych. Inwestorzy tracą też cierpliwość do GetBecku, który szoruje po dnie. Dawno już nie było na giełdzie tak niespokojnego okresu przedświątecznego.

 • 22 marca 2018

  JSW bliska decyzji o przejęciu kopalni Dębieńsko od Prairie Mining

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) jest już prawie zdecydowana na zakup od Prairie Mining spółki Karbonia mającej koncesję wydobywczą w kopalni Dębieńsko, wynika z ustaleń Dziennika Gazety Prawnej.

 • 19 marca 2018

  JSW zakontraktowała dostawy węgla do ArcelorMittal za ok. 4,5 mld zł

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła umowę z ArcelorMittal Poland i ArcelorMittal Ostrawa na sprzedaż węgla koksowego w latach 2018-2020 z możliwością przedłużenia, podała spółka. Szacunkowa wartość umowy w trzyletnim okresie obowiązywania to 4,5 mld zł.

 • 14 marca 2018

  JSW – analiza techniczna na życzenie

 • GPW najsłabszym parkietem w regionie, gorąco na LPP i GetBacku

  Przed południem giełda w Warszawie notuje lekkie spadki i tym samym kontrastuje z zieloną Europą. Po wynikach rośnie LPP. Indeksom ciążą zaś banki i spółki paliwowe. O losach sesji znów zdecydują popołudniowe dane z USA.

 • 13 marca 2018

  JSW będzie starać się wypłacić dywidendę w przyszłym roku

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) będzie się starać by wypłacić dywidendę w 2019 roku, wynika z wypowiedzi prezesa Daniela Ozona.

 • Dane inflacyjne z USA w centrum uwagi. Gorąco na JSW i CCC

  Rano w centrum uwagi warszawskich inwestorów znalazły się wyniki finansowe JSW i CCC. Losy wtorkowej sesji wciąż jednak są otwarte. O kierunku indeksów w Polsce i na świecie zdecydują popołudniowe dane inflacyjne z USA.

 • JSW z wysokimi zyskami za 2017 r., ale bez dywidendy. Inwestorzy wyprzedają akcje

  Jastrzębska Spółka Węglowa odnotowała gigantyczną poprawę wyników w ujęciu r/r. Skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej za 2017 r. wyniósł 2.538,9 mln zł wobec zaledwie 6,7 mln zł zysku rok wcześniej. Języczkiem u wagi okazała się jednak kwestia dywidendy.

 • 12 marca 2018

  JSW nie podzieli się zyskiem. Zarząd znów zawiesił politykę dywidendową

  Akcjonariusze jastrzębskiej kopalni mogą czuć się rozczarowani. Zarząd ze względu na zapisy porozumienia z obligatariuszami oraz konieczność odbudowania kapitału zapasowego uszczuplonego w latach poprzednich zdecydował o zawieszeniu polityki dywidendowej.

 • 09 marca 2018

  Najciekawsze raporty finansowe bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach blisko połowa spółek z WIG20 podzieli się sprawozdaniami finansowymi za IV kwartał i cały ubiegły rok. Języczkiem u wagi będą deklaracje dywidend z zysków wypracowanych w 2017 r.

 • 27 lutego 2018

  JSW powalczy o kolejne kontrakty na odmetanowanie hinduskich kopalń

  Wsparcie procesu odmetanowania niżej położonych złóż węgla i zagospodarowanie metanu – to nowy kierunek ekspansji Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Indiach. Ten rynek jest dla górniczego giganta jednym z bardziej perspektywicznych. W przyszłości JSW razem ze spółką ZOK z grupy EXME Berger Group chce indyjskim partnerom pomóc w budowie głębinowych kopalń i rozwiązywaniu problemów, które się z tym wiążą. Spółka jest obecna w tym kraju już od dekady – dostarcza koks do indyjskich gigantów produkujących stal.

 • 22 lutego 2018

  JSW chce zwiększać dostawy węgla koksowego do europejskich producentów stali

  Jastrzębska Spółka Węglowa zakłada, że globalne ceny węgla koksowego utrzymają się w najbliższym czasie na stabilnym poziomie. Przyczynią się do tego m.in. polityka surowcowa Chin oraz wzrost zapotrzebowania na węgiel w krajach takich jak Indie i Brazylia. Spółka zamierza zwiększyć udział węgla koksowego wykorzystywanego w hutnictwie w swoim miksie produktowym z 73 do 85 proc. Zapotrzebowanie europejskich producentów stali na ten surowiec wciąż będzie rosło, a już dziś znaczna jego część musi być importowana.

 • 21 lutego 2018

  DM BOŚ skreślił 5 spółek z listy ‚top picks’. Nowe pozycje to Pekao, Ergis i Tower Investments

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje spółek: Pekao, Ergis i Tower Investments. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: KGHM, BZ WBK, Idea Bank, Vindexus i JSW.

 • 15 lutego 2018

  JSW pracuje nad inteligentną kopalnią

  Proces automatyzacji i cyfryzacji ma pomóc Jastrzębskiej Spółce Węglowej zwiększyć efektywność wydobycia węgla do około 870 ton rocznie na pracownika. Zaawansowane technologie pomogą rozpoznać złoża, ich grubość i jakość, zautomatyzują wydobycie, wspomogą logistykę, transport oraz monitoring. Trwają prace nad tym, by takie rozwiązania zainstalować w jednej z kopalni północnych – w Knurowie, Szczygłowicach lub Budryku. Jeszcze w tym roku w jednym z rejonów wydobywczych JSW chce wprowadzić nowy w polskim górnictwie węgla kamiennego, tzw. kotwiowy, typ obudowy wyrobisk.

 • Czarne konie sezonu wyników za IV kwartał 2017 r. wg DM mBanku

  DM mBanku w odtajnionym niedawno raporcie przestawił listę faworytów trwającego obecnie sezonu wyników. Według prognoz, największe dynamiki zysków pokażą spółki finansowe, deweloperskie oraz chemiczne.

 • 09 lutego 2018

  JSW prostuje kwestię dywidendy. Na wypłatę ma trafić nie więcej niż 30 proc. zysku

  Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zamierza rekomendować akcjonariuszom przeznaczanie na dywidendy do 30 proc. skonsolidowanego zysku netto bez zdarzeń jednorazowych, poinformował prezes Daniel Ozon. W prezentacji przed dzisiejszą konferencją prasową JSW podała, że rekomendowany poziom wypłaty dywidendy będzie wynosić co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto.

 • Inwestorzy robią dobrą minę do złej gry, spadki na JSW i CD Projekcie

  Po spadkach na otwarciu piątkowych notowań, warszawska giełda stara się odrabiać straty. Jednak coraz bardziej skomplikowana sytuacja na Wall Street oraz słabość małych i średnich spółek nie wróżą niczego dobrego.

 • JSW chce przeznaczać co najmniej 30 proc. zysku na dywidendę

  Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) chce rekomendować przeznaczanie co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto za dany rok na dywidendę, pod warunkiem, że taka wypłata będzie zgodna z umową restrukturyzacyjną zawartą w 2016 r. z obligatariuszami.

 • Europa zachowuje zimną krew po tąpnięciu na Wall Street [MAPA RYNKU]

  Kolejna odsłona silnej wyprzedaży akcji w Stanach zafundowała nerwową sesję w Azji i spadkowy początek handlu Europie. Co ciekawe, tym razem reakcja inwestorów na europejskich parkietach jest bardziej powściągliwa. Na GPW w pierwszych minutach sesji WIG20 traci zaledwie 0,5 proc. i jedynie segmenty małych i średnich spółek notują ponad 1-proc. spadki. 

 • 08 lutego 2018

  Prairie Mining i JSW rozmawiają o ewentualnej współpracy

  Prairie Mining Limited przeprowadziło wstępne rozmowy z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW) o współpracy.

 • Indeksy szukają kierunku, w centrum uwagi Orlen, mBank i CD Projekt

  Podczas gdy większość inwestorów zastanawia się nad charakterem ostatnich dynamicznych spadków na giełdach, inni szukają okazji inwestycyjnych. Jedną z nich ponownie może stać się CD Projekt.

 • 06 lutego 2018

  Ceny docelowe w rekomendacjach dla JSW zbliżają się do poziomu z IPO

  Maklerzy coraz przychylniejszym okiem spoglądają na akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W lutym do grona optymistów dołączył DM mBanku, który wznowił wydawanie rekomendacji dla giełdowej kopalni od zalecenia kupuj.

 • 26 stycznia 2018

  Nowe rekomendacje dla sześciu znanych spółek z GPW

  W piątek biura maklerskie odtajniły aż sześć ciekawych rekomendacji. DM BDM w swoim raporcie ściął wycenę Bogdanki, a DM BOŚ obniżył ceny docelowe dla JSW i Play. Wyższe wyceny otrzymały jedynie akcje ING Banku Śląskiego, Cognoru i Ciechu.

 • 25 stycznia 2018

  Rozczarowanie po wynikach Orlenu oddala giełdę od szczytów, w grze JSW i LPP

  Wyniki finansowe PKN Orlen rozczarowały, co nie tylko odsuwa indeksy od niedawnych rekordów, ale też każe postawić pytanie, czy faktycznie rozpoczynający się sezon wyników na GPW będzie impulsem do wzrostów. 

 • 22 stycznia 2018

  JSW – analiza techniczna na życzenie

 • 16 stycznia 2018

  WIG20 nabiera rozpędu, w grze KGHM, CD Projekt i GetBack

  Początek wtorkowego handlu na GPW upływa pod znakiem niewielkich zmian indeksów, co koreluje z podobnym zachowaniem pozostałych giełd w Europie. Najlepiej radzi sobie WIG20, który zyskuje 0,5 proc. O losach dzisiejszej sesji zdecydują nastroje wśród wracających z długiego weekendu inwestorów z Wall Street.

 • 12 stycznia 2018

  JSW chce wystartować w przetargu na odmetanowanie kopalni Coal India Limited

  Jastrzębska Spółka Węglowa wspólnie z ZOK, należącym do EXME Berger Group, chce wystartować w przetargu Coal India Limited na wykonanie modelu złoża gazu, dobór i zaprojektowanie systemu odmetanowania wraz z gospodarczym wykorzystaniem metanu, dostawę i zabudowę niezbędnych urządzeń.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku