X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: jsw

 • wczoraj

  Jaki tydzień, taki finisz. Mizerne odbicie na Orlenie, wzrosty na JSW

  To nie był udany tydzień dla graczy z GPW. Warszawskie indeksy roztrzaskały ważne wsparcia i tym samym przekreśliły szanse na wzrosty, jakie pojawiły się w pierwszej połowie miesiąca. 

 • DM BZ WBK podniósł rekomendacje dla KGHM, JSW i Bogdanki

  Biuro w raportach z 13 października zaleciło kupno akcji KGHM i JSW, wyznaczając ceny docelowe wyższe odpowiednio o 14 i 34 proc. od rynkowych. W wypadku Bogdanki maklerzy skorygowali wycenę akcji w górę, ale nadal zalecają ich sprzedaż.

 • 19 października 2017

  JSW szuka nowego prezesa zarządu

  Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) ogłosiła wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu, podano w ogłoszeniu. Zgłoszenia należy nadsyłać do 15 listopada br.

 • 18 października 2017

  JSW rozważa emisję obligacji na rynkach USA i polskim na początku 2018 r.

  Jastrzębska Spółka Węglowa rozważa emisję obligacji o wartości 500 mln USD na rynku amerykańskim i mniejszą emisję na rynku polskim na początku 2018 r., poinformował p.o. prezesa Daniel Ozon.

 • 04 października 2017

  Rośnie ryzyko spadków na GPW. Tanieją spółki energetyczne i JSW

  Strach przed korektą na Wall Street, a także pogorszenie nastrojów na europejskich parkietach, nie jest najlepszą wróżbą dla GPW na środę. Szczególnie, że jedyną gwiazdą jest Alior Bank, a rynkowi ciąży energetyka i JSW.

 • 02 października 2017

  LPP, CCC i JSW liderami wzrostów w WIG20

  Inwestorzy witają trzeci kwartał na GPW w lepszych, ale dość wybiórczych nastrojach. W poniedziałek drożeją głównie duże spółki, słabiej natomiast radzą sobie średnie i małe. W roli rynkowych liderów występują LPP, CCC, JSW i Orlen.

 • Maklerzy polują na akcje JSW

  Zdaniem maklerów Vestor DM, wrześniowa korekta notowań jastrzębskiej spółki, w obliczu utrzymujących się wysokich cen węgla, to okazja inwestycyjna. Biuro w najnowszym raporcie utrzymało zalecenie kupuj i podniosło wycenę akcji ze 102 zł do 107 zł.

 • 27 września 2017

  Odbicie w Warszawie, w grze JSW, KGHM i Agora

  W środę warszawska giełda odreagowuje spadki z początku tygodnia. Indeksy w górę ciągnie przede wszystkim segment surowcowy z KGHM i JSW na czele. Pomaga też poprawa nastrojów na europejskich parkietach.

 • 25 września 2017

  Mieszane nastroje po wyborach w Niemczech, tanieją KGHM i JSW

  Europejskie rynki akcji rozpoczęły ostatni tydzień września w mieszanych nastrojach. Inwestorzy trawią wyniki wyborów w Niemczech i czekają na nowe impulsy. Dotyczy to też GPW, gdzie indeksy lekko spadają, ciągnięte w dół przez spółki surowcowe.

 • 22 września 2017

  Ciemne chmury nad WIG20, w odwrocie KGHM, JSW i Kruk

  Czwartkowe wybicie dołem z konsolidacji popsuło sytuację techniczną indeksu prestiżowej dwudziestki warszawskiej giełdy. Na ostatniej sesji w tym tygodniu największą przecenę notują spółki surowcowe i energetyczne. 

 • 21 września 2017

  Fed popsuł nastroje. KGHM i JSW mocno w dół, BOŚ i CD Projekt w górę

  Inwestorzy obawiają się podwyżek stóp procentowych w USA. W czwartek warszawski rynek w dół ciągnie m.in. KGHM i JSW. Po wynikach natomiast drożeje BOŚ. Kolejne rekordy bije też CD Projekt.

 • wczoraj

  JSW – analiza techniczna na życzenie

 • DM PKO BP podniósł ceny docelowe akcji Bogdanki i JSW

  W obu wypadkach ceny docelowe maklerów są o kilka procent wyższe od rynkowych, a zalecenie brzmi trzymaj

 • 07 września 2017

  Daniel Ozon przez trzy kolejne miesiące pokieruje JSW

  Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) podjęła uchwałę o delegowaniu Daniela Ozona do czasowego wykonywania czynności prezesa JSW - od 9 września do 8 grudnia 2017 roku włącznie, jednak nie dłużej niż do dnia powołania prezesa JSW, poinformowała spółka.

 • 05 września 2017

  Przebudzenie giganta, KGHM lokomotywą hossy na WIG20

  Akcje KGHM drożeją o ponad 3 proc., wyrywając się z tygodniowej konsolidacji i ciągnąc indeks WIG20 na 2-letnie, a WIG na 10-letnie maksima. Kroku miedziowej spółce próbuje dotrzymywać CCC i JSW. Jednocześnie kolejny dzień tanieje Orange Polska.

 • 04 września 2017

  Rekordy na kursach PZU i CCC w cieniu geopolitycznych napięć

  Przeprowadzona w miniony weekend próba jądrowa w Korei Północnej wystraszyła nieco inwestorów. W poniedziałek niemal wszystkie giełdowe indeksy zanotowały spadki. Sesję do udanych zaliczą posiadacze długich pozycji na tzw. bezpiecznych przystaniach, czyli złocie, japońskim jenie i franku.

 • JSW wykupiła przed terminem obligacje za 127,2 mln zł i 22,7 mln USD

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) wykupiła przed terminem obligacje o wartości 127,23 mln zł oraz 22,74 mln USD, poinformowała spółka.

 • 31 sierpnia 2017

  Lawina raportów na GPW. JSW i KGHM łagodzą korektę na WIG20

  Czwartek na warszawskiej giełdzie upływa pod znakiem realizacji zysków na dużych spółkach, co negatywnie wyróżnia WIG20 na tle rosnących w większości giełd europejskich. W centrum uwagi są spółki surowcowe oraz publikujące wyniki.

 • 30 sierpnia 2017

  GPW wraca do wzrostów. Mocno drożeją akcje JSW, Eurocash i 11 bit

  Strach o Koreę Północną tak szybko zniknął, jak się pojawił. Dzięki temu giełdy wracają do wzrostów, w tym parkiet w Warszawie, gdzie indeksy w górę ciągną m.in. JSW, Eurocash i Dino Polska.

 • 29 sierpnia 2017

  Czas na korektę, ale GPW wciąż z szansami na rekordy

  Wzrost ryzyka geopolitycznego we wtorek przytemperuje zapędy byków w Warszawie, doprowadzając do realizacji zysków. Szczególnie, że duże spółki są już nieco wykupione. Perspektywy dla GPW pozostają jednak dobre, a nowe rekordy są tylko kwestią czasu.

 • 28 sierpnia 2017

  Kontynuacja wzrostów w Warszawie, w grze PKN Orlen, PKO BP i JSW

  W poniedziałek polski rynek akcji pozytywnie wyróżnia się na tle większości europejskich parkietów, w tym giełd we Frankfurcie i w Paryżu, którym ciąży drogie euro. Indeks WIG jest najwyżej od 10 lat, a WIG20 od 2 lat. Popyt wciąż skoncentrowany jest na największych spółkach. Indeksy w górę ciągną PKN Orlen, Lotos i Cyfrowy Polsat, a ciąży im JSW.

 • 25 sierpnia 2017

  JSW i LPP wracają na szczyty. Czarne chmury nad Eurocashem i Play

  Początek piątkowej sesji na GPW upływa pod znakiem kontynuacji wczorajszych silnych wzrostów, które otworzyły indeksowi WIG drogę do historycznych rekordów z 2007 roku. Popyt wciąż koncentruje się na największych spółkach. Czarną owcą jest Eurocash, który tanieje o 4,4 proc.

 • 23 sierpnia 2017

  WIG20 na lekkim plusie. Rośnie m.in. Play, Lotos i Nextbike

  W środę WIG20 walczy o utrzymanie wzrostowej passy. Mocnym punktem segmentu blue chipów są dzisiaj akcje Lotosu i JSW.

 • 22 sierpnia 2017

  Inwestorzy wracają na rynek akcji, w grze Eurocash, KGHM i Play

  Poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji, a także dobre zachowanie Eurocashu, KGHM-u i JSW zapowiadają kontynuację wzrostów na warszawskiej giełdzie. Powrót inwestorów na rynek potwierdzają też o połowę wyższe niż w poniedziałek obroty na GPW.

 • 21 sierpnia 2017

  To może być udana sesja na GPW. Rosną spółki energetyczne i GetBack

  Warszawski parkiet rozpoczął nowy tydzień od nieśmiałych wzrostów. Sentyment do rynku akcji mogą wzmocnić rosnące nadzieje na odreagowanie spadków na Wall Street. Czarnym koniem poniedziałkowej sesji mogą być spółki z branży energetycznej i surowcowej.

 • Co dalej z kursami KGHM, JSW, PGNiG i Tauronu – analiza techniczna

  Ekspert z SGH specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, w jakiej formie po prezentacji wyników za II kwartał i całe pierwsze półrocze są notowania czterech lokomotyw warszawskiego parkietu.

 • 18 sierpnia 2017

  GPW zachowała zimną krew. W centrum uwagi wyniki KGHM, JSW i PGNiG

  Inwestorzy zachowali zimną krew i wykorzystali poranną przecenę do kupna polskich akcji. W efekcie warszawski parkiet zakończył piątkową sesję na plusie i zdobył tytuł europejskiego lidera. 

 • Władze JSW rozważą opcję wypłaty dywidendy w 2018 roku

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) będzie analizować sytuację w kolejnych miesiącach i nie wyklucza poddania pod dyskusję kwestii wypłaty dywidendy w 2018 r., poinformował p.o. prezesa Daniel Ozon.

 • JSW na dużym plusie po pierwszym półroczu. Nowa strategia jeszcze w tym roku

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) odnotowała 1.430,73 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półr. 2017 r. wobec 149,11 mln zł straty rok wcześniej. Spółka planuje przyjąć nową strategię na lata 2017-2030 w III kw. tego roku i rozpocząć jej wdrażanie w IV kwartale.

 • 11 sierpnia 2017

  Inwestorzy wyprzedają akcje przed weekendem, w grze PBG i Agora

  Na światowych rynkach wciąż utrzymuje się risk-off. W piątek inwestorzy wolą dmuchać na zimne i z obawy, że w weekend dojdzie do dalszej eskalacji napięć na linii USA-Korea, skracają pozycje na akcjach.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku