X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Grupaazoty

 • 16 marca 2017

  Grupa Azoty szacuje zysk netto na 375 mln zł w 2016 r.

  Gigant z branży chemicznej przedstawił szacunkowe dane finansowe za ubiegły rok. Publikację skonsolidowanego raportu rocznego zaplanowano na 20 kwietnia 2017 roku 

 • 06 marca 2017

  Analiza 4 spółek chemicznych w ciekawym momencie technicznym

  Trzymiesięczny rajd na WIG-Chemia podbił kapitalizację indeksu o 30 proc. i wywindował kurs na nowe historyczne maksima. StockWatch.pl sprawdził, na co jeszcze stać rozpędzone kursy Grupy Azoty, PCC Rokita, Synthosu i Ciechu.

 • 17 lutego 2017

  Skarb Państwa ma akcje warte 100 mld zł. W 3 miesiące portfel urósł o wartość PGE

  Obecna hossa znacząco podreperowała stan rachunku inwestycyjnego największego gracza na GPW. Po 1,5-letniej przerwie wartość giełdowego majątku Skarbu Państwa wróciła do poziomu 100 mld zł.

 • 14 lutego 2017

  DM BOŚ podniósł wycenę akcji Grupy Azoty, ZCh Police i ZA Puławy

  Biuro w raporcie z 6 lutego wyceniło jeden walor Grupy Azoty na 70 zł, ZCh Police na 18,60 zł, a ZA Puławy 207,40 zł. Największy potencjał wzrostowy zdaniem analityków mają akcje Puław.

 • 08 lutego 2017

  Grupa Azoty skorygowała wartość afrykańskich aktywów

  Grupa Azoty dokonała korekty wartości aktywów w postaci złóż fosforytów, posiadanych przez senegalską spółkę African Investment Group (AFRIG), zależną od Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police.

 • 27 stycznia 2017

  Inwestorzy szukają okazji w korekcie, w grze Integer.pl, Rafako i Sfinks

  Nieudany szturm na 2.100 pkt. posłużył jako pretekst do częściowej realizacji styczniowych zysków. Warto jednak zauważyć, że skala piątkowej korekty jest niewielka. Powrót WIG20 w okolice poziomu odniesienia to sygnał, że inwestorzy szukają okazji do podłączenia się do trendu.

 • DM mBanku podniósł wycenę akcji Grupy Azoty do 73,90 zł

  Biuro mając na uwadze wzrosty cen akcji spółek porównywalnych podniosło wycenę Grupy Azoty z 65,50 zł do 73,90 zł i pozostawiło bez zmian rekomendację trzymaj. Maklerzy spodziewają się, że odbicie cen nawozów pozwoli przełamać ujemne dynamiki wyników począwszy od II kwartału 2017 r. 

 • 13 stycznia 2017

  Analiza techniczna czterech gorących spółek z branży chemicznej

  Giełdowi producenci chemii odzyskują dawny blask. W tym tygodniu kurs subindeksu WIG-Chemia osiągnął półroczne maksimum. StockWatch.pl sprawdził kluczowe opory techniczne na wykresach Grupy Azoty, Polic, Synthosu oraz Ciechu.

 • 11 stycznia 2017

  GPW rośnie, ale ryzyko korekty jest coraz większe, w grze KGHM i Kruk

  Liderem środowej sesji jest mWIG40, który rośnie o ponad 1,1 proc. i ustanawia 9-letnie maksima. Pierwsze objawy zadyszki zdradza z kolei WIG20. Kurs indeksu blue chipów spada po południu o 0,2 proc. 

 • 09 stycznia 2017

  WIG20 walczy z arcyważnym oporem, w grze Grupa Azoty i ABC Data

  WIG20 rozpoczyna tydzień od kolejnego podejścia pod opór w okolicach 2.000 pkt. Szanse na zamknięcie sesji powyżej magicznego poziomu obniżają słabe nastroje w Europie, gdzie głównym indeksom w kość daje słabnące euro.

 • 21 grudnia 2016

  Analiza techniczna trzech indeksowych outsiderów 2016 roku

  W tym roku tabele stóp zwrotu spółek zgrupowanych w trzech najważniejszych indeksach zamykają Eurocash, Grupa Azoty i Integer.pl. Ekspert od analizy technicznej StockWatch.pl sprawdził, przy jakich poziomach cenowych rozpocznie się gra pod mocniejsze odbicie.

 • 24 listopada 2016

  Giełdowi eksporterzy tańczą z radości, w górę CD Projekt i LiveChat

  Dobra passa GPW trwa. WIG20 zamknął czwartą z rzędu wzrostową sesję. W centrum uwagi polskiego rynku są eksporterzy, którym słaby złoty znów dmucha w żagle. Po południu euro kosztowało 4,42 zł, a dolar 4,18 zł.

 • 22 listopada 2016

  Hossa surowcowa niesie GPW, w grze KGHM, Lotos i Grupa Azoty

  Dynamiczne wzrosty na rynku ropy naftowej i miedzi oraz rekordy wszechczasów na Wall Street dodały skrzydeł europejskim giełdom.

 • 15 listopada 2016

  Raport: Analiza fundamentalna 6 ciekawych spółek chemicznych

  Pogorszenie fundamentów sprowadziło indeks WIG-Chemia na dwuletnie minima. W nowych wynikach coś jednak drgnęło. Analitycy StockWatch.pl sprawdzili, co mówią świeże sprawozdania finansowe sześciu znanych spółek z branży.

 • 14 listopada 2016

  Relacja z czatu inwestorskiego z wiceprezesem Grupy Azoty

  Świeżo po publikacji wyników kwartalnych, Paweł Łapiński z zarządu Grupy Azoty spotkał się na żywo z inwestorami giełdowymi na czacie w StockWatch.pl. Tematem przewodnim spotkania były wyniki za III kwartał, ale nie zabrakło też pytań o perspektywy rozwoju i aktualną sytuację rynkową.

 • 09 listopada 2016

  Wyniki Grupy Azoty pod presją dekoniunktury na rynku nawozowym

  Zgodnie z oczekiwaniami, III kwartał 2016 r. był słabszy w wykonaniu chemicznej grupy. Spadek cen nawozów przełożył się na niższe zyski.

 • Inwestorzy korzystają z powyborczej promocji, w grze KGHM i Mabion

  Inwestorzy na całym świecie powoli oswajają się z triumfem Donalda Trumpa i Partii Republikanów w USA. Spadek napięcia na giełdach doskonale obrazują europejskie indeksy, które jeszcze przed południem odrobiły sporą część porannych strat.

 • wczoraj

  Maklerzy radzą trzymać akcje Grupy Azoty

  Przycięta przez Trigon DM cena docelowa akcji chemicznej grupy jest o 5 proc. wyższa od giełdowego kursu. Biuro wśród czynników ryzyka wymienia brak odbicia cen nawozów oraz droższy gaz.

 • 27 września 2016

  Raport: Prognozy na II połowę roku dla sześciu spółek chemicznych

  WIG-Chemia od początku roku stracił 18 proc. i jest drugim najsłabszym subindeksem na GPW. Ostatnio coś jednak drgnęło w notowaniach i w fundamentach giełdowych firm chemicznych. StockWatch.pl z pomocą ekspertów sprawdził, które spółki mają szansę poprawić swoje notowania.

 • 14 września 2016

  Prognozy fundamentalne dla sześciu liderów ważnych branż

  Najważniejsze spółki z poszczególnych branż są papierkiem lakmusowym gospodarki, a ich kondycja fundamentalna sugeruje kierunek dla notowań pozostałych spółek. Wraz z ekspertami sprawdziliśmy, jaki ton nadadzą wyniki spodziewane po sześciu sektorowych potentatach w drugiej połowie 2016 roku.

 • 08 września 2016

  Relacja z czatu inwestorskiego z wiceprezesem Grupy Azoty

  Okazją do spotkania on-line z Pawłem Łapińskim, wiceprezesem wiodącej spółki z branży chemicznej była prezentacja sprawozdania za I półrocze 2016 r. Podczas spotkania omówiono aktualne perspektywy biznesu chemicznego oraz plany inwestycyjne Grupy Azoty.

 • 06 września 2016

  Niższa rekomendacja dla Grupy Azoty przez taniejące zboża

  DM mBanku zrewidował w dół wycenę akcji Grupy Azoty i obniżył zalecenie z kupuj do trzymaj. Zdaniem analityków, nadpodaż na rynku zbóż negatywnie odbije się na tegorocznych wynikach finansowych producenta nawozów.

 • 24 sierpnia 2016

  Małe spółki na cenowych szczytach, rynek ustawia się pod wyniki

  W drugiej połowie sierpnia polskie blue chipy rażą słabością na tle rynków zagranicznych, co zapowiada kontynuację przeceny. Natomiast małe i średnie spółki dały solidnie zarobić od początku wakacji i nadal mają potencjał do wzrostów.

 • Notowania Grupy Azoty po słabych wynikach zaliczają tegoroczne minima

  Niestety wyniki Grupy Azoty są nie tylko niższe w stosunku do uzyskanych przed rokiem, ale także znacznie niższe od oczekiwanych przez rynek. W reakcji na raport kurs otworzył się spadkową luką i pogłębia tegoroczne minima.

 • 03 sierpnia 2016

  Nowe prognozy i rekomendacje dla trzech producentów nawozów

  W najnowszym raporcie analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego zaktualizowali rekomendacje dla akcji giełdowych reprezentantów sektora nawozowego. Biuro zaleca obecnie redukowanie pozycji na Azotach, trzymanie akcji Polic i akumulację Puław.

 • 13 lipca 2016

  Są nowe rekomendacje dla akcji Grupy Azoty, Ciechu i Synthosu

  Zdołowana branża chemiczna odbija, a towarzyszą temu coraz wyższe rekomendacje. Najnowsze pochodzą od analityków Trigon DM i zakładają kilkunastoprocentowy potencjał wzrostu dla Ciechu i Grupy Azoty.

 • WIG20 dzielnie znosi przecenę Pekao, w grze KGHM i PKN Orlen

  Przewaga czerwieni na środowej mapie rynku to efekt sprzedaży dużego pakietu akcji Pekao przez włoskiego właściciela. Na szczęście sytuację ratuje mocna postawa notowań takich spółek jak KGHM, Cyfrowy Polsat czy Orlen i w południe WIG20 notuje niewielki wzrost.

 • 08 lipca 2016

  Analiza techniczna czterech kluczowych spółek chemicznych

  W tegorocznym rankingu stóp zwrotu chemia jest na szarym końcu. Wraz z ekspertem z SGH sprawdziliśmy, co jest źródłem słabości akcji giełdowych producentów chemii oraz czy od strony technicznej jest szansa na przełamanie złej passy notowań czterech ciekawych spółek z tego sektora.

 • 28 czerwca 2016

  Maklerzy widzą potencjał w przecenionych akcjach Grupy Azoty

  DM PKO BP wycenia akcje chemicznej grupy z 7-proc. przebitką względem obecnego kursu giełdowego. Zdaniem autorów rekomendacji, pogorszenie tegorocznych wyników w segmencie nawozowym zostanie zniwelowane silniejszą EBITDA w segmencie chemia, skutkując wypłaszczeniem wyników r/r.

 • 21 czerwca 2016

  Komentarz giełdowy: Pozytywne nastroje na parkietach

  Czwartkowe referendum zbliża się wielkimi krokami. Gwałtowny zwrot sentymentu giełdowego, jaki miał miejsce po ostatnich tragicznych wydarzeniach, wydaje się utrzymywać. Rynki dość optymistycznie spoglądają na referendum, biorąc za bardziej prawdopodobne pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com