X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: gpw

 • wczoraj

  Prezes GPW dołączy do Rady FESE

  Marek Dietl jest trzecim przedstawicielem Polski, który został powołany do władz FESE. W Radzie Europejskiej Federacji Giełd Papierów Wartościowych zasiadał również były prezes GPW, Adam Maciejewski. Pierwszy prezes GPW, Wiesław Rozłucki sprawował natomiast funkcję zastępcy przewodniczącego Komitetu Roboczego FESE.

 • Janusz Krawczyk nowym członkiem rady nadzorczej GPW

  Decyzją NWZ Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Wojciecha Nagela w radzie nadzorczej zastąpi Janusz Krawczyk.

 • 19 czerwca 2018

  Prezes GPW: Polskim parkietem interesują się zagraniczne firmy z branży gier

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) widzi duże zainteresowanie polskim parkietem nie tylko rodzimych, ale również zagranicznych firm z branży gier komputerowych, poinformował ISBnews.tv prezes Marek Dietl.

 • Giełda Papierów Wartościowych wypłaci 2,20 zł dywidendy na akcję

  Akcjonariusze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydowali o przeznaczeniu 92,34 mln zł z zysku za 2017 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 2,20 zł na akcję.

 • 11 czerwca 2018

  GPW sprzeda pakiet Aquis Exchange za 12,39 mln GBP brutto 14 czerwca

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) sprzeda posiadany pakiet 20,3 proc. Aquis Exchange Limited za łączną kwotę 12,39 mln GBP brutto 14 czerwca br.

 • 04 czerwca 2018

  Obroty na rynku głównym GPW spadły o 20 proc. r/r do 17,6 mld zł w maju

  Łączna wartość obrotu akcjami na głównym rynku warszawskiej giełdy spadła o 20,4 proc. r/r do 17,57 mld zł w maju 2018 r. W okresie styczeń-maj łączna wartość obrotu na tym rynku wyniosła 87,18 mld zł i była o 21,1 proc. niższa niż rok wcześniej.

 • 25 kwietnia 2018

  GPW zarekomenduje wypłatę 2,20 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

  Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zamierza zaproponować przeznaczenie na dywidendę 92,34 mln zł z skonsolidowanego ubiegłorocznego zysku netto, co oznacza wypłatę w wysokości 2,20 zł na akcję.

 • 23 kwietnia 2018

  Marek Dietl zostaje na stanowisku prezesa warszawskiej GPW

  Poniedziałkowe walne Giełdy Papierów Wartościowych wybrało Marka Dietla na stanowisko prezesa zarządu na nową kadencję, która rozpocznie się 26 lipca br.

 • 29 marca 2018

  Szykują się zmiany w radzie nadzorczej i zarządzie GPW

  Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w imieniu Skarbu Państwa złożyła wniosek formalny w kwestii zmiany w porządku obrad nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zwołanego na 23 kwietnia. Główny akcjonariusz zażądał wprowadzenia do porządku obrad nowych punktów: "zmiany w składzie rady nadzorczej" oraz "zmiany w składzie zarządu".

 • 22 marca 2018

  GPW proponuje wniesienie całości lub części aktywów OFE do PPK

  Włączenie całości lub części aktywów zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (OFE) do funduszy tworzących pracownicze plany kapitałowe (PPK) pozwoliłoby na rozpoczęcie programu PPK ze stosunkowo wysokimi aktywami, uważa Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • 06 marca 2018

  GPW potwierdziła, że chce przejąć pakiet kontrolny giełdy w Tel Awiwie

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju złożyła wstępną ofertę na zakup 71,7 proc. udziałów w Tel Aviv Stock Exchange (TASE). Wartość transakcji szacowana jest na ok. 0,5 mld zł.

 • Umiarkowane wzrosty na GPW. Zielono na Kruku, GetBacku i Polenergii

  Poziom 2.300 pkt. zatrzymał spadki na WIG20, a wzrosty na światowych giełdach zapewniły odbicie. Nie można jednak zapominać, że perspektywy dla giełdy wciąż pozostają niekorzystne, a zejście w okolice 2.215 pkt. pozostaje scenariuszem bazowym.

 • GPW w grze o przejęcie pakietu kontrolnego giełdy w Tel Awiwie

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) otrzymała zaproszenie do udziału w przetargu na zakup prawie 72 proc. akcji głównej giełdy izraelskiej - TASE w Tel Awiwie, dowiedziała się "Rzeczpospolita". Wartość potencjalnej transakcji to co najmniej 490 mln zł.

 • 05 marca 2018

  L. Sobolewski: Blockchain może zmusić warszawską GPW do zintegrowania się z innym rynkiem kapitałowym

  W ubiegłym roku po raz pierwszy od 14 lat liczba spółek notowanych na warszawskim parkiecie zmniejszyła się. Oznacza to, że liczba firm, które zdecydowały się na wyjście z giełdy, była wyższa niż tych, które zadebiutowały. Zdaniem byłego prezesa GPW w Warszawie Ludwika Sobolewskiego to przede wszystkim efekt działającego odstraszająco przeregulowania. Jednak dotrzymywanie kroku rewolucji technologicznej i aktywne przekonywanie do debiutów może z powrotem przyciągnąć nad Wisłę poszukujące kapitału spółki.

 • 01 marca 2018

  Przecena wymknęła się spod kontroli. Mocne spadki na LPP i Orange Polska

  Po środowym tąpnięciu w szeregi warszawskich inwestorów wkradł się strach. Większość sprzedaje akcje albo trzyma palec na opcji "Sell". Tylko nieliczni podejmują ryzyko i na spadającym rynku próbują łapać dołki na poszczególnych walorach.

 • GPW bez decyzji w sprawie dywidendy i sposobu sprzedaży Aquis Exchange

  Giełda Papierów Wartościowych (GPW) nie zakłada odejścia od "ambicji strategicznych" w kwestii wypłaty dywidendy za 2017 r., ale z rekomendacją jeszcze się wstrzyma. Na wiążące decyzje trzeba także poczekać w temacie sprzedaży udziałów w Aquis Exchange.

 • 26 lutego 2018

  MF: Strategia dla rynku kapitałowego będzie gotowa jeszcze w tym roku

  Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego (SRRK) ma być ukończona do końca 2018 r. i wdrażana sukcesywnie do końca 2024 r., poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak.

 • 23 lutego 2018

  Drobni inwestorzy mocniejsi na GPW. Ich udział w obrotach jest najwyższy od 2012 r.

  Według najnowszych danych GPW, inwestorzy indywidualni jako jedyna grupa zwiększyła swój udział w obrotach na rynku akcji. W 2017 r. odpowiadali oni za 16 proc. handlu. Spadek zaangażowania w obrót papierami wartościowymi odnotowali za to inwestorzy instytucjonalni (-3 p.p. r/r).

 • wczoraj

  Strach przed Wall Street, w centrum uwagi Gino Rossi, Ursus i Orbis

  Mimo dobrych danych makro z polskiej gospodarki, ceny akcji w Warszawie spadają. Inwestorzy obawiają się, że po tygodniu wzrostów na Wall Street wróci przecena. Swoje trzy grosze dokładają gorsze od oczekiwań wyniki HSBC i BHP Billiton.

 • GPW chce wycofać się z inwestycji w Aquis Exchange

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) podjęła decyzję o rozpoczęciu procesu negocjacji dotyczących warunków brzegowych dla ewentualnej transakcji sprzedaży udziałów w spółce stowarzyszonej Aquis Exchange, w której GPW posiada 20,31 proc. udziału w głosach i prawach majątkowych, jeśli Aquis zdecyduje o realizacji IPO.

 • 16 lutego 2018

  Prezes GPW: Na wprowadzeniu PPK skorzysta cały rynek kapitałowy

  Wprowadzenie pracowniczych planów kapitałowych (PPK) rozpocznie nową epokę rozwoju rynku kapitałowego, znacząco poprawi warunki do pozyskania kapitału w Polsce, a uczestnicy PPK skorzystają z owoców wzrostu gospodarczego, ocenił prezes GPW Marek Dietl w rozmowie z ISBnews.

 • 12 lutego 2018

  Ciąg dalszy sprawy prywatyzacji Ciechu. CBA zatrzymało Pawła T., byłego prezesa GPW

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób, w tym Pawła T., byłego wiceministra Skarbu Państwa w rządzie PO-PSL oraz byłego prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. Sprawa dotyczy głośnej prywatyzacji z 2014 r. spółki chemicznej Ciech, na czym Skarb Państwa, zdaniem śledczych, miał stracić nawet ponad 100 mln zł.

 • 02 lutego 2018

  GPW trzecia w Europie pod względem liczby IPO w 2017 r.

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zajęła 3. miejsce pod względem liczby ofert pierwotnych (IPO) w Europie w 2017 r., wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC. Dało to najlepszy wynik od 2011 roku.

 • 23 stycznia 2018

  Asseco wdrożyło na GPW nowoczesny system tradingowy

  W pierwszym dniu sesyjnym 2018 roku, Asseco Poland wdrożyło na GPW system PROMAK TS. Dzięki zmianie klienci Giełdy Papierów Wartościowych mogą korzystać z dedykowanej aplikacji pod nazwą TradeApp oraz w wersji internetowej jako WebTradeApp.

 • 19 stycznia 2018

  GPW jest o włos od historycznego rekordu, w grze KGHM i Alior

  Warszawskie indeksy nieznacznie rosną w piątek, co przybliża WIG do historycznych rekordów z 2007 roku. Na rynku jednak wyraźnie brakuje impulsów, żeby ten powolny marsz ku górze zamienić w sprint.

 • DM BDM podniósł cenę docelową akcji GPW do 57,70 zł

  Analitycy Domu Maklerskiego BDM podnieśli cenę docelową Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) do 57,70 zł z 57,35 zł za akcję i podtrzymali rekomendację kupuj, wynika z raportu datowanego na 17 stycznia.

 • 18 stycznia 2018

  Kwieciński: Nadzór nad strategicznymi spółkami przejdzie pod KPRM

  Nadzór nad spółkami strategicznymi będzie sprawować Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (KPRM), poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

 • 16 stycznia 2018

  GPW i KDPW chcą iść na swoje

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych podpisały list intencyjny z Centrum Bankowo-Finansowym "Nowy Świat", akcjonariuszem dominującym Centrum Giełdowego SA (CGSA), w sprawie nieruchomości zlokalizowanej w Warszawie przy ulicy Książęcej 4.

 • Emilewicz: Premier być może będzie sprawował osobisty nadzór nad GPW

  Premier Mateusz Morawiecki być może zdecyduje o tym, że osobiście będzie sprawował nadzór nad Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), poinformowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

 • 12 stycznia 2018

  Prezes GPW liczy, że część wycofywanych z giełdy spółek wróci na nią za 2-5 lat

  Wycofywanie spółek z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) to część ogólnoświatowego trendu, co świadczy m.in. o rozwoju rynku niepublicznego w Polsce, uważa prezes GPW Marek Dietl. Liczy on, że część tych spółek za 2-5 lat powróci na GPW już jako większe podmioty.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku