X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: eurocash

 • 14 czerwca 2017

  Rynki odliczają czas do decyzji Fed. Alior i Orlen wychodzą przed szereg

  Środowa sesja na warszawskiej giełdzie powinna upłynąć pod znakiem wyczekiwania na wieczorne wyniki posiedzenia Fed, co będzie głównym wydarzeniem tego tygodnia na rynkach finansowych. W segmencie blue chipów większą zmienność notują jedynie Alior i Orlen.

 • 07 czerwca 2017

  Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 wypłacą akcjonariuszom 7,6 mld zł

  Inwestorzy polujący na tłuste dywidendy nie mają czego szukać w segmencie największych i najpłynniejszych spółek na GPW. W tym roku tylko dwa blue chipy wypłacą dywidendy o stopie powyżej 5 proc., a całą tegoroczną pulę środków przeznaczonych do podziału między akcjonariuszy można porównać do tej z kryzysowego roku 2009.

 • 12 maja 2017

  Maklerzy znów obniżyli wycenę akcji Eurocashu

  DM BOŚ obniżył wycenę Eurocash do 30 zł, nadal rekomenduje sprzedaj. W piątek akcje spółki tanieją o blisko 2 proc. do 31,39 zł. 

 • 11 maja 2017

  Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 płacą coraz mniej

  Czasy gdy polskie blue chipy pieszczotliwie nazywano dojnymi krowami, odeszły do lamusa. Giełdowi giganci, w przeciwieństwie do małych i średnich spółek, w ostatnich latach coraz rzadziej i skromniej dzielą się zyskiem z akcjonariuszami. 

 • 21 kwietnia 2017

  WIG20 przed szansą na przełamie 2.300 pkt., w grze PZU i Kruk

  Piątkowa sesja może mieć kluczowe znaczenie z punktu widzenia kształtowania się sytuacji na wykresie dziennym indeksu WIG20. Potencjalne przełamanie poziomu 2.300 pkt., nie tylko wykluczy powstanie podażowej formacji głowy z ramionami (RGR), ale też otworzy drogę do dalszych wzrostów.

 • 20 kwietnia 2017

  Rośnie napięcie na europejskich giełdach. Gorąco na PZU i Eurocashu

  Od realizacji zysków rozpoczęła się czwartkowa sesja na giełdzie w Warszawie. O jej losach zdecydują licznie publikacje makroekonomiczne, wyniki spółek oraz echa kampanii prezydenckiej we Francji.

 • 27 lutego 2017

  Na WIG20 trzeszczy pierwsze ważne wsparcie, w grze Ciech i Eurocash

  Giełdy w Europie rozpoczęły tydzień w mieszanych nastrojach. Wyjątkiem jest warszawski WIG20, który walczy o utrzymanie wsparcia na 2.200 pkt. W szerszym ujęciu o losach indeksów zdecyduje wydźwięk wtorkowego wystąpienia Donalda Trumpa przed amerykańskim Kongresem.

 • 20 lutego 2017

  Analiza techniczna trzech blue chipów z kursami akcji na rozdrożu

  Ubiegłotygodniowa próba sił indeksu WIG20 w okolicach oporu 2.200 pkt. zakończyła się fiaskiem i zasiała niepewność w szeregach blue chipów. Sprawdziliśmy, jakie poziomy techniczne w najbliższych dniach i tygodniach zdecydują o losach notowań KGHM-u, mBanku i Eurocashu.

 • 13 lutego 2017

  WIG20 w natarciu na 2200 pkt., gorąco na KGHM, PGE oraz LiveChat Software

  WIG20 przedłuża świetną passę i przed południem rośnie o ponad 1 proc. Inwestorzy ostrzą sobie zęby na przebicie kolejnego psychologicznego oporu na poziomie 2.200 pkt.

 • 09 stycznia 2017

  Komentarz giełdowy: WIG20 przełamuje psychologiczną barierę

  Po długim weekendzie giełdowym bykom udało się dziś pchnąć indeks WIG20 powyżej psychologicznej bariery 2.000 pkt. Na pozostałych parkietach w Europie dominuje czerwień. Z kolei inwestorzy w Stanach Zjednoczonych przygotowują się do startu nowego sezonu wyników na Wall Street.

 • 21 grudnia 2016

  Analiza techniczna trzech indeksowych outsiderów 2016 roku

  W tym roku tabele stóp zwrotu spółek zgrupowanych w trzech najważniejszych indeksach zamykają Eurocash, Grupa Azoty i Integer.pl. Ekspert od analizy technicznej StockWatch.pl sprawdził, przy jakich poziomach cenowych rozpocznie się gra pod mocniejsze odbicie.

 • 14 grudnia 2016

  Eurocash dostał rekomendację z ceną docelową 41,10 zł za akcję

  Analitycy Pekao IB zmienili nastawienie inwestycyjne do walorów handlowej spółki i zalecają ich kupno. Biuro widzi około 14-proc. potencjał wzrostowy w akcjach Eurocashu. 

 • 13 grudnia 2016

  Komentarz giełdowy: Rynek oczekuje ostrożnego FED-u

  We wtorek wzrosty widoczne były praktycznie na całym globie, a w wypadku Wall Street mamy do czynienia z wyznaczeniem nowych historycznych szczytów, na dzień przez kluczową decyzją Rezerwy Federalnej na temat wysokości stóp procentowych.

 • Eurocash spodziewa się szybkiego zamknięcia akwizycji EKO Holdingu

  Eurocash podliczył, że zarzuty UOKiK w kwestii przejęcia EKO Holdingu dotyczą zaledwie trzech sklepów. Według przedstawiciela spółki, ich potencjalne wykluczenie z transakcji nie powinno wpłynąć w negatywny sposób na parametry ekonomiczne całej akwizycji.

 • Propozycje inwestycyjne na grudzień wg DM mBanku

  W grudniowym raporcie biuro stawia przede wszystkim na spółki przemysłowe, informatyczne, deweloperskie oraz liderów branży budowlanej.

 • 08 grudnia 2016

  W 2016 r. spółki z WIG20 wypłaciły akcjonariuszom ponad 9 mld zł

  Ubiegłotygodniowa decyzja PKO BP oficjalnie zamknęła temat tegorocznych dywidend w segmencie blue chipów. StockWatch.pl przygotował krótkie podsumowanie sezonu dywidendowego wśród giełdowych gigantów.

 • 07 grudnia 2016

  DM PKO BP ściął wyceny akcji Eurocashu, Emperii i Jeronimo Martins

  Analitycy DM PKO BP zaktualizowali zalecenia inwestycyjne i ceny docelowe dla trzech spółek z sektora handlu detalicznego.

 • 14 listopada 2016

  Pogrom na finiszu sezonu wynikowego, w dół Eurocash, Tauron i PGE

  Poniedziałkowa sesja na warszawskiej GPW upłynęła pod dyktando podaży. Wśród głównych indeksów najsłabiej wypadł WIG20, który stracił aż 2,39 proc. Fatalną sesję zaliczyły przede wszystkim spółki handlowe i energetyczne.

 • 28 października 2016

  Popołudniowy komentarz giełdowy: Przełom na WIG20

  Po raz pierwszy od wielu tygodni najważniejszy z polskich indeksów znalazł się powyżej poziomu 1.800 punktów, co może być dla niego przełomowym momentem. Już w czwartek WIG20 był jednym z najsilniejszych na rynku, a dziś tylko potwierdził przewagę byków na GPW.

 • 12 października 2016

  Propozycje inwestycyjne na październik wg DM mBanku

  W najbliższych tygodniach o klimacie na GPW zdecydują czynniki polityczne oraz start sezonu wynikowego za III kwartał. Selektywne podejście do rynku akcji jest jak najbardziej wskazane, a analitycy DM mBanku atrakcyjnie wyceniane spółki widzą m.in. w sektorze energetycznym, deweloperskim, informatycznym czy przemysłowym.

 • 11 października 2016

  Węglowa hossa trwa, gorąco na JSW, Bogdance i Prairie Mining

  Giełdy w Europie odpoczywają po poniedziałkowych wzrostach. Na GPW dużą dawkę emocji zapewniają spółki węglowe, paliwowe oraz energetyczne.

 • 01 września 2016

  Komentarz giełdowy: Fatalna sesja na GPW

  To musiało się w końcu wydarzyć. Warszawska giełda przez tygodnie nie była w stanie wykorzystać świetnych nastrojów na Wall Street. Kiedy te się popsuły, notowania na Książęcej runęły w dół. Perspektywy nie są najlepsze.

 • 31 sierpnia 2016

  Giełda na finiszu sezonu wynikowego, w grze JSW, Ciech i CD Projekt

  Środowa seria mieszanych odczytów makroekonomicznych nie pomogła w obraniu wspólnego kierunku europejskim indeksom. Po czerwonej stronie pozostaje dzisiaj warszawska GPW, a tematem numer jeden ostatnia duża porcja wyników finansowych za II kwartał i całe I półrocze.

 • 19 sierpnia 2016

  Pieniądze lubią ciszę, na GPW małe spółki deklasują blue chipy

  W bieżącym tygodniu warszawska giełda zachowuje się słabo, ale jest to zasłużony odpoczynek po rajdzie z pierwszej połowy miesiąca. Warto zwrócić uwagę, że w cieniu blue chipów świetne radzą sobie małe i średnie spółki. W zasięgu indeksów sWIG80 i mWIG40 są wieloletnie szczyty cenowe.

 • Kurs akcji Eurocash pod presją niespełnionych oczekiwań

  W miarę płaskie zyski w II kwartale nie wystarczyły do zrealizowania wyśrubowanych prognoz rynkowych dla Eurocashu. Grupa handlowa nadal zmaga się z utrzymującą się deflacją, jednak udało się jej wypracować wzrost na poziomie zysku netto.

 • 28 lipca 2016

  Eurocash nadal atrakcyjny, mimo przyciętej ceny docelowej

  Analitycy DM PKO BP podtrzymali pozytywne nastawienie do akcji handlowej grupy. Niemniej biuro zdecydowało się na obniżenie wyceny ze względu na gorsze wyniki dywizji Cash&Carry oraz utrzymujące się środowisko niskich cen żywności.

 • wczoraj

  Komentarz giełdowy: W oczekiwaniu na BOJ

  Z samego ranka dotarły do nas informacje dotyczące szczegółów przyszłego posiedzenia BOJ. Agencja Bloomberg dotarła do dokumentu zawierającego planowane rozwiązania dotyczące rządowego pakietu stymulacyjnego. Według niego wydatki rządu na dalsze luzowanie mają wzrosnąć jedynie o 2 biliony jenów w ciągu najbliższego roku. 

 • Banki ciążą europejskim giełdom, gorąco na Orange Polska i Eurocash

  Obawy o kondycję sektora bankowego oraz spadki na giełdach w Stanach i Azji wyhamowały wzrosty na europejskich indeksach. Wydarzeniem dnia są przecieki na temat znacznie mniejszego niż oczekiwano programu stymulacyjnego dla japońskiej gospodarki.

 • 21 lipca 2016

  Komentarz giełdowy: Bez reakcji na EBC

  Czwartek rozpoczął się od łagodnych spadków na giełdowych parkietach. Wszyscy inwestorzy z niecierpliwością oczekiwali decyzji EBC. O godzinie 14:30 Europejski Bank Centralny zakomunikował utrzymanie stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Decyzja zbiegła się z oczekiwaniami rynku, więc reakcje były znikome, choć pojawiło się pewne zamieszanie na EUR/USD.

 • 13 lipca 2016

  Komentarz giełdowy: Słaba sesja WIG-u

  W środę wzrosty na parkietach zdecydowanie wyhamowały, no może poza tokijskim. Tam byczy nastrój króluje w dalszym ciągu. Nikkei 225 odnotowuje wzrosty rzędu 0,8 proc. na fali wieści o dalszym luzowaniu.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku