X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: energa

 • 28 marca 2018

  Enea i Energa poparły wybór GE Power i Alstom Power do budowy bloku C w Ostrołęce

  Zgromadzenie wspólników spółki Elektrownia Ostrołęka wyraziło zgodę na rozstrzygnięcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pt. "Budowa Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW" poprzez wybór konsorcjum GE Power i Alstom Power Systems jako generalnego wykonawcy, podały Energa i Enea - udziałowcy Elektrowni Ostrołęka.

 • 15 marca 2018

  Banki zatopiły WIG20. Zielono na PZU i Enerdze, czerwono na GetBacku

  Sesja na GPW zakończyła się spadkami głównych indeksów. Zatopiła je przecena banków, wywołana obawami o ich zyski. Sytuację próbowały ratować spółki energetyczne, ale ponad 2-proc. wzrosty na PGE i Enerdze okazały się niewystarczające. Czwartkowe spadki są już jednak historią. W piątek o zamknięciu sesji i całego tygodnia zdecydują wygasające marcowe kontrakty.

 • 09 marca 2018

  Najciekawsze raporty finansowe bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach blisko połowa spółek z WIG20 podzieli się sprawozdaniami finansowymi za IV kwartał i cały ubiegły rok. Języczkiem u wagi będą deklaracje dywidend z zysków wypracowanych w 2017 r.

 • 19 lutego 2018

  Analiza techniczna 4 przecenionych spółek energetycznych

  Notowania czołowych koncernów energetycznych po wielomiesięcznej przecenie dotarły do ciekawych poziomów technicznych. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził szanse na korektę wzrostową na wykresach Enei, Energi, PGE i Tauronu.

 • 14 lutego 2018

  Odczyt inflacji w USA zachwiał rynkami. Gorąco na KGHM, GetBack i Kruku

  Wyższa od oczekiwań inflacja w USA rozbudziła obawy inwestorów o radykalizację polityki Fed w kwestii stóp procentowych. Po publikacji większość europejskich indeksów zanurkowała pod kreskę, ale dzięki mobilizacji popytu w dwóch ostatnich godzinach sesji straty udało się odrobić z nawiązką.

 • Energetyka wspiera indeksy, w grze PGE, Energa i Kruk

  Inwestorzy z warszawskiej giełdy są tak mocno skupieni na sytuacji na rynkach globalnych, że zupełnie zignorowali nieco słabszy od oczekiwań odczyt nt. polskiego PKB. Dlatego też o losach środowej sesji zdecydują popołudniowe dane z USA. Póki co dobre zachowanie spółek energetycznych zapewnia wzrosty w Warszawie. Kolejny dzień drożeją też akcje Kruka.

 • 12 lutego 2018

  Nowe rekomendacje dla akcji Enei, Energi, PGE i Taurona

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli rekomendacji dla Enei do kupuj i wydali rekomendacje trzymaj dla Energi, Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) oraz Taurona Polskiej Energii, wynika z raportu datowanego na 5 lutego.

 • 07 lutego 2018

  Giełdy wzorem Wall Street odrabiają straty, w grze CD Projekt i Dino

  Jeżeli przyjąć, że ostatnia paniczna fala wyprzedaży, jaka przetoczyła się przez największe giełdy, była tylko konieczną korektą długoletniej hossy, to widoki na przyszłość są dobre. Pytanie tylko, czy to właściwe założenie?

 • Morawiecki jest zwolennikiem połączenia 4 koncernów energetycznych w dwa

  Premier Mateusz Morawiecki chce, by na rynku zamiast czterech pozostały dwie silne grupy energetyczne, wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". W pierwszej kolejności połączone mają zostać ich spółki ciepłownicze.

 • 06 lutego 2018

  Alicja Klimiuk została powołana na p.o. prezesa Energi

  Rada nadzorcza Energi powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Alicji Barbarze Klimiuk po rezygnacji Daniela Obajtka, podała spółka.

 • Tąpnięcie na otwarciu, teraz może być już tylko lepiej

  Rano WIG20 tracił momentami nawet 4 proc., po tym jak wczoraj załamały się notowania na Wall Street. Ale spokojnie. Prawdopodobnie najgorsze inwestorzy mają już za sobą. W kolejnych godzinach nastroje powinny się poprawiać, bo rynki wciąż wierzą, że to co dzieje się w USA, to tylko gwałtowna korekta w trendzie wzrostowym. 

 • Mocne spadki na otwarciu wtorkowej sesji na GPW [MAPA RYNKU]

  Potężna fala wyprzedaży na rynkach akcji dotarła do Warszawy. W pierwszych minutach wtorkowej sesji WIG20 tracił nawet 3,5 proc., mWIG40 zniżkował 3,8 proc., a sWIG80 aż o 4,2 proc.

 • 24 stycznia 2018

  Polską giełdę dopadł lęk wysokości, czerwono na PGE i Enerdze

  We wtorek WIG wspiął się na nowy historyczny rekord, ale szybko z niego zawrócił i dziś kontynuuje spadki. Indeksy w dół ciągnie przede wszystkim branża energetyczna. Pomimo przeceny warszawska giełda wciąż jednak dysponuje potencjałem do zwyżki i poprawy rekordów.

 • 23 stycznia 2018

  🔥Boom! Indeks WIG najwyżej w historii, w grze Energa i 11 bit studios

  Na ten moment inwestorzy z GPW czekali ponad dekadę. We wtorek rano WIG pokonał poziom 67.772,9 pkt. i znalazł się najwyżej w historii, na 67.933,05 pkt. Dobre nastroje na rynkach światowych, a także zbliżający się sezon wyników na GPW sprawiają, że to prawdopodobnie nie ostatni rekord polskiej giełdy.

 • 22 stycznia 2018

  Energa miała wstępnie 525 mln zł EBITDA w IV kwartale 2017 r.

  Energa miała wstępnie 525 mln zł skonsolidowanej EBITDA w IV kw. 2017 r. Wynik EBITDA za cały 2017 r. wyniósł 2,17 mld zł.

 • 17 stycznia 2018

  Energa dokonała odwrócenia odpisów w wytwarzaniu na łącznie 138 mln zł

  Gdańska spółka zdecydowała o odwróceniu odpisów aktualizujących wartość aktywów w Segmencie Wytwarzania na łącznie 138 mln zł. Szacowany wpływ odwrócenia na skonsolidowany wynik netto Energi za 2017 r. wynosi 114,9 mln zł.

 • 10 stycznia 2018

  JSW, Bogdanka i PGG dostarczą więcej węgla do elektrowni Ostrołęka B

  Energa Elektrownie Ostrołęka, należąca do grupy Energa, podpisała aneksy do umowy z Polską Grupą Górniczą (PGG), Lubelskim Węglem Bogdanka (LW Bogdanka) oraz umowę z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW), gwarantujące dostawy węgla na kolejne lata eksploatacji elektrowni Ostrołęka B, poinformowała spółka. PGG jest obecnie większościowym dostawcą, a pozostali są tzw. dostawcami uzupełniającymi.

 • 28 grudnia 2017

  Oferta Polimeksu-Mostostalu i Rafako jedną z trzech złożonych w przetargu na budowę bloku w Elektrowni Ostrołęka

  Oferty w przetargu na budowę Elektrowni Ostrołęka C złożyło trzech oferentów: China Power Engineering Consulting Group Co., konsorcjum GE Power oraz Alstom Power Systems oraz konsorcjum Polimex-Mostostal i Rafako, poinformowała Energa.

 • Stabilność wyników w rozchwianym otoczeniu – omówienie sprawozdania GK Energa SA po 3 kw. 2017 r.

 • 11 grudnia 2017

  Na rynek wraca moc – analiza techniczna PGE, Energi, Tauronu i Enei

  Postępy w pracach legislacyjnych nad rynkiem mocy wyrwały z dołka notowania koncernów energetycznych. Na kursach ruszyła gra pod nowe prawo, które znacząco poprawi opłacalność inwestowania i modernizowania bloków opartych na węglu. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził jak wysoko mogą wspiąć się kursy akcji czterech czołowych reprezentantów branży energetycznej.

 • 07 grudnia 2017

  Topnieją szanse na rajd św. Mikołaja, w tle wzrosty spółek energetycznych

  Przyjęty przez Sejm projekt ustawy o rynku mocy wspiera branżę energetyczną. Akcje Energi, PGE i Tauronu drożeją o ponad 5 proc., Enea rośnie o 6,8 proc., a ZE PAK o 3,6 proc. Niestety szeroki rynek wciąż prezentuje się słabo, nie dając nadziei na rajd w końcówce roku.

 • 22 listopada 2017

  Energetyka wraca do łask. Maklerzy podnieśli właśnie wyceny akcji Enei, Energi, PGE i Taurona

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK dostrzegają sprzyjające otoczenie dla polskich spółek energetycznych i podnieśli rekomendacje dla Energi i Polskiej Grupy Energetycznej do kupuj ze sprzedaj, a dla Enei i Taurona Polskiej Energii - do trzymaj ze sprzedaj, wynika z raportu datowanego na 20 listopada.

 • 11 listopada 2017

  ENERGA – analiza techniczna na życzenie

 • 08 listopada 2017

  Samo Pekao giełdy w górę nie pociągnie. CD Projekt poprawia rekordy

  Wyniki finansowe i zapowiedź wypłaty hojnej dywidendy przez Pekao spodobały się inwestorom. Jednak samo Pekao giełdy w górę nie pociągnie, ponieważ dziś na czerwono świecą pozostałe banki, KGHM i spółki energetyczne.

 • Odpisy obniżyły wynik kwartalny Energi. Zysk netto spadł r/r do 68 mln zł

  Gdańska spółka odnotowała 68 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 190 mln zł zysku rok wcześniej. Na wynikach zaciążyły zdarzenia jednorazowe na łączną kwotę 85,5 mln zł. W środę akcje Energi tanieją o 1,5 proc. do 12,45 zł.

 • 02 listopada 2017

  9 najlepszych spółek w portfelach funduszy inwestycyjnych 2017 r.

  Z tegorocznej hossy na GPW tak naprawdę skorzystała zaledwie garstka funduszy inwestycyjnych. Najlepszy na koniec września mógł pochwalić się blisko 40-proc. stopą zwrotu. Sprawdziliśmy, jakie akcje ciągnęły w górę portfele trzech najmocniejszych funduszy.

 • wczoraj

  Orlen i energetyka na plusach. CD Projekt kontynuuje spadki

  Spółki energetyczne i PKN Orlen utrzymują WIG20 na plusie, podczas gdy taniejący CD Projekt i GPW ściągają w dół mWIG40. Zmiany są jednak niewielkie, a na warszawskiej giełdzie, podobnie jak i na innych europejskich parkietach, trwa wyczekiwanie na nowe impulsy. 

 • 16 października 2017

  Amerykańska firma szacuje straty wynikające z działań rządu w kwestii OZE na 2,5 mld zł

  Invenergy i spółki z grupy złożyły m.in. do prezydenta i premiera formalne zawiadomienie o sporze na podstawie umowy o ochronie inwestycji pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi (BIT) i Traktatu Karty Energetycznej (TKE) w związku ze szkodą w wysokości 700 mln USD. Amerykańska spółka ostrzega, że skieruje sprawę do arbitrażu, jeśli w ciągu sześciu miesięcy nie dojdzie do rozwiązania sporu.

 • 13 października 2017

  Tauron, Energa, PGE i KGHM przesądziły o losach piątkowej sesji

  Popyt przez całą sesję walczył, ale ostatecznie poległ. Piątkowa sesja na GPW zakończyła się niewielką realizacją zysków. Przesądziły o tym spadki spółek energetycznych i KGHM-u. Cały tydzień polski rynek akcji może jednak zaliczyć do udanych. Wyznaczone przez WIG20 i WIG nowe kilkuletnie rekordy są dobrym prognostykiem na drugą połowę października.

 • 12 października 2017

  Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku