X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: ekoexport

 • 03 listopada 2017

  EKOEXPORT – analiza techniczna na życzenie

 • wczoraj

  Na krawędzi – omówienie sprawozdania finansowego Ekoexport SA po I półroczu 2017 r.

 • 15 lutego 2017

  22 spółki technologiczne, którym OFE powierzyły ponad 2 mld zł

  Mimo zmian w systemie emerytalnym, OFE nadal odgrywają ważną rolę na warszawskiej giełdzie. Jedną z kluczowych pozycji w ich portfelach stanowią akcje małych i średnich spółek. Sprawdziliśmy, jak poszczególne towarzystwa podchodzą do inwestycji w nowe technologie i które ich zdaniem spółki zapewnią uczestnikom godziwe emerytury.

 • 17 listopada 2016

  Ciemne chmury gęstnieją nad GPW, w grze Monnari i Eko Export

  Zapowiada się wyjątkowo nerwowa końcówka roku oraz początek nowego na polskim rynku kapitałowym. W środę Sejm przegłosował ustawę w sprawie obniżenia wieku emerytalnego. Zmiany w systemie będą miały niebagatelne znaczenie dla kondycji sektora finansów publicznych w kolejnych latach oraz oceny wiarygodności kredytowej Polski, której już w styczniu przyjrzą się dwie duże agencje.

 • 29 kwietnia 2016

  Jedna jaskółka wiosny nie czyni – analiza techniczna EKOEXPORT

  Widząc umowę współpracy z zagranicznym partnerem, gracze giełdowi rzucili się do zakupów akcji Eko Exportu. Na wczorajszej sesji kurs wzrósł o 13 proc. a na wykresie powstała biała świeca marubozu, łamiąca ograniczenie krótkoterminowego kanału spadkowego i opór na poziomie 11,55 zł. Typowo wzrostowy układ zyskał też potwierdzenie w postaci rekordowego w tym roku wolumenu, a linia ruchu kierunkowego […]

 • 28 kwietnia 2016

  Komentarz giełdowy: Bankierzy nie wspierają wzrostów

  Za nami emocjonujący dzień na rynkach finansowych. Emocje dostarczyli przede wszystkim bankierzy centralni. W środę wieczorem gołębio wypadł komunikat amerykańskiego FED-u, z kolei dziś podczas sesji azjatyckiej nieoczekiwanie jastrzębio wybrzmiały ogłoszenia banków centralnych w Nowej Zelandii i przede wszystkim Japonii.

 • 15 marca 2016

  Komentarz giełdowy: Skromne spadki przed FED

  Rynki akcyjne notują we wtorek spadki, którym towarzyszy dynamiczna przecena na rynku surowcowym. Ceny surowców zaliczają największy, dwudniowy spadek od miesiąca, co przejawia się także słabą kondycją walut surowcowych. Ropa WTI traci już ok. 2,6 proc. na kilka godzin przed dzisiejszym odczytem API dotyczącym zapasów.

 • 26 lutego 2016

  WIG20 wymiękł na ostatniej prostej, w górę KGHM, GNB i Kernel

  Mocne wzrosty na europejskich giełdach podczas ostatniej sesji w tym tygodniu to zasługa odbicia cen ropy, dobrych nastrojów na Wall Street oraz oczekiwań inwestorów na kolejne pakiety stymulacyjne ze strony banków centralnych. Duży niedosyt mogą czuć gracze z GPW, ponieważ indeks WIG20 na ostatniej prostej oddał niemal cały dzisiejszy dorobek.

 • Giełdy tańczą, jak im ropa zagra, gorąco na KGHM, Kernelu i Asbisie

  Pozytywny finał sesji w USA oraz wzrostowy rajd na kursie ropy naftowej nakręciły zakupowe szaleństwo w Europie. W piątek główne indeksy giełd we Frankfurcie i w Paryżu rosną o 2,5 proc. Nieco wolniej, bo 1,3 proc., umacnia się WIG20. Wydarzeniem dnia jest rozpoczynający się dzisiaj szczyt G20 w Szanghaju.

 • wczoraj

  14 giełdowych eksporterów koszących zyski na słabym złotym

  Cięcie ratingu kredytowego Polski pogłębiło przecenę złotego. Blisko 4,50 zł za euro i 4,10 zł dolara to nowe poziomy, do których zdaniem ekspertów trzeba będzie się przyzwyczaić w najbliższym czasie. StockWatch.pl sprawdził, które spółki giełdowe mają szansę dodatkowo na tym zarobić.

 • 10 grudnia 2015

  Analiza techniczna czterech etatowych gwiazd giełdy

  Prawdziwa miłość nie rdzewieje. Walory pierwszoplanowych spółek niedawnej hossy aktualnie dają o sobie znać przy okazji kolejnych spektakularnych przecen, ale wciąż mają niemałe grono wiernych inwestorów. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, co od strony technicznej da się jeszcze wykrzesać z walorów LPP, Integera, Action i Eko Exportu.

 • 27 października 2015

  Małe spółki wyrywają się przed szereg, rosną ACE i Eko Export

  Ryzyko polityczne na GPW z dnia na dzień maleje, ale inwestorzy wciąż ostrożnie podchodzą do kupowania akcji. Do wędrówki na północ najbardziej wyrywają się małe spółki, których indeks śrubuje dzisiaj październikową stopę zwrotu. 

 • 12 października 2015

  Polityka znów straszy na GPW, w grze Eurocash, Kernel i Kerdos

  Główne warszawskie indeksy rozpoczynają nowy tydzień od niedużej przeceny. Zapał do kupowania akcji ostudziły wypowiedzi polityków. W poniedziałek o ryzyku uchwalenia po wyborach nowych podatków przypomnieli sobie m.in. akcjonariusze dużych spółek handlowych oraz banków.

 • 02 października 2015

  Rynki wstrzymują oddech przed danymi z USA, w grze PZU i Eko Export

  Dokładnie o 14:30 inwestorzy poznają najważniejszy wskaźnik makro tego tygodnia, czyli oficjalny odczyt na temat rynku pracy w USA. Dane będą miały kluczowe znacznie dla szykowanej na ten rok podwyżki stóp procentowych przez FED. Na polskim rynku tematem numer jeden są kontrowersje wokół fuzji energetyki z upadającym górnictwem.

 • 01 października 2015

  WIG20 gra rolę europejskiego outsidera, w grze KGHM, Hawe i Asbis

  Czwartek to kolejny dzień, w którym polskie indeksy radzą sobie gorzej niż ich zachodnioeuropejskie odpowiedniki. W południe WIG20 jako jeden z nielicznych walczy z przeceną. Dobry start w nowy kwartał zaliczają za to segmenty małych i średnich spółek.

 • 21 września 2015

  Co dalej z kursami akcji Eko Exportu i Famuru – analiza techniczna

  Po wakacjach w mocnym segmencie małych spółek do gry włączyli się tegoroczni outsiderzy. Ekspert z DM BOŚ przyjrzał się technicznym możliwościom walorów dwóch odbijających maluchów.

 • 07 września 2015

  mWIG40 dzielnie znosi mocną przecenę na akcjach JSW, Newagu i Hawe

  W poniedziałek przed południem indeks mWIG40 opiera się głębszej przecenie, mimo że garść parkietowych średniaków zalicza dziś fatalną sesję. Najsłabiej na rynku zachowują się walory Hawe, które tanieją o 26 proc. po ogłoszeniu planów przeprowadzenia gigantycznej emisji bez prawa poboru.

 • Nie ze mną te numery Brunner – analiza techniczna EKOEXPORT

  Giełdowa gwiazda poprzednich lat traci resztki blasku. Podczas czarnego poniedziałku notowania akcji Eko Eksportu chwilami spadały od historycznego szczytu o ponad 80 proc. Jednak trend spadkowy ma już prawie tyle lat co obietnice zarządu dotyczące świetlanej przyszłości spółki. Ale na giełdzie nic nie trwa wiecznie, tym bardziej, że pojawiły się przesłanki co najmniej do korekcyjnego odbicia. analizę techniczną walorów Ekoexport wraz […]

 • 14 lipca 2015

  Grecki maraton zmęczył inwestorów, w grze Hawe i spółki paliwowe

  Inwestorzy w Europie wstrzymują się z zakupami akcji do czasu zakończenia głosowań nad reformami w greckim parlamencie. Od wyniku środowego głosowania zależą losy nowego pakietu pomocowego dla Grecji. We wtorek wydarzeniem dnia jest porozumienie z Iranem dotyczące programu atomowego i zniesienia sankcji.

 • 13 lipca 2015

  Analiza techniczna czterech spółek rozgrywanych pod odbicie

  Przełom w sprawie Grecji stał się okazją dla sporego grona spółek do odrabiania strat. Wraz z ekspertem z SGH prześwietliliśmy pod kątem technicznym sytuację znanych papierów takich jak Hawe, LPP czy Eko Export.

 • 01 lipca 2015

  Giełdy rosną pod plotki o mięknącej Grecji, w grze Grajewo i Eko Export

  Środowe wzrosty na europejskich parkietach to sygnał, że inwestorzy wierzą w ratunek dla Grecji. Według najnowszych ustaleń Financial Times, premier Tsipras jest skłonny zaakceptować prawie wszystkie warunki wierzycieli.

 • 09 czerwca 2015

  7 popularnych małych spółek w kleszczach przeceny

  Mimo niepokojów na rynku, w tym roku indeks sWIG80 jest inwestycyjną żyłą złota. Ale całkiem spora grupa znanych giełdowych maluchów spóźniła się na hossę. StockWatch.pl sprawdził, co jest balastem dla kursów akcji siedmiu indeksowych gwiazd z minionych lat i czy są w stanie wrócić do wzrostów.

 • Inwestorzy odwracają się od akcji, w grze banki, Bogdanka i Cormay

  Początek wtorkowej sesji na europejskich parkietach przynosi kontynuację mocnej wyprzedaży akcji. W cieniu nerwowych ruchów na giełdach na wartości zyskuje m.in. złoto, które powszechnie jest uważane za tzw. bezpieczną przystań. Na warszawskim parkiecie jedynie segment dużych spółek podejmuje próbę przełamania czarnej serii.  

 • 13 maja 2015

  Inwestorzy ustawiają się pod wyniki, w grze PKO BP, PZU i Uniwheels

  W środę handel na warszawskiej giełdzie koncentruje się na akcjach spółek, które publikują wyniki kwartalne. W gronie pozytywnych bohaterów występują dzisiaj PZU, Energa i Uniwheels. Mniej szczęścia mają z kolei akcjonariusze PKO BP, Eurocashu, Grupy Azoty czy Eko Exportu.

 • 27 marca 2015

  Giełdy w Europie liżą rany po przecenie, rosną ZM Kania i Eko Export

  Początek ostatniej sesji tygodnia przynosi ulgę po czwartkowej wyprzedaży. Jednak zapał inwestorów do kupowania przecenionych akcji nie jest duży, co widać po symbolicznych wzrostach głównych indeksów oraz przeciętnych obrotach. 

 • 22 stycznia 2015

  Decyzja ECB w centrum uwagi inwestorów, rośnie Eko Export i Cormay

  Po bardzo udanej środowej sesji pierwsze minuty czwartkowych notowań przynoszą próbę dźwignięcia WIG20 z powrotem ponad 2.300 pkt. Obroty jednak nie są powalające, widać ograniczoną skłonność do ryzyka przed poznaniem najważniejszej od miesięcy decyzji ECB, od której zależeć mogą losy całej gospodarki strefy euro.

 • 21 stycznia 2015

  PKN Orlen ciągnie WIG w górę, mocno drożeją Monnari i Eko Export

  Udany początek środowej sesji na GPW to w największej mierze zasługa spółek surowcowych. Niestety zwyżki warszawskich indeksów nie wspierają giełdy Europy Zachodniej, co może nadwątlić dobre początkowo nastroje na GPW.

 • 02 stycznia 2015

  Duzi gracze przedłużają weekend, w grze Cormay i Eko Export

  Niefortunny układ dni świątecznych w kalendarzu sprawia, że pierwszy tydzień roku będzie dla rynku giełdowego okresem straconym. Powrotu do normalnego tempa handlu można spodziewać się w połowie przyszłego tygodnia po Trzech Królach. Pod nieobecność grubych ryb dokazują giełdowi spekulanci.

 • Kurs akcji Eko Exportu ma kaca po kolejnym cięciu prognozy wyników

  Ambitne plany producenta mikrosfery na 2014 rok okazały się niewypałem. Spółka zamiast pierwotnie obiecywanych 30 mln zł zysku netto i 65 mln zł przychodów w raporcie rocznym może pokazać nieco ponad 10 mln zł czystego zysku i 24 mln zł przychodów ze sprzedaży. 

 • 08 grudnia 2014

  Dane z Niemiec i Chin psują nastroje po rekordach DAX i S&P500

  Po udanym finiszu minionego tygodnia początek poniedziałkowych notowań na GPW stoi pod znakiem sporej niepewności inwestorów. Z jednej strony chcieliby podążyć śladem bijącego rekord rynku niemieckiego, ale z drugiej boją się czy po ustanowieniu nowego szczytu przez DAX nie rozpocznie się aby realizacja zysków.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku