X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: echo

 • 13 marca 2017

  GPW rozpoczyna tydzień z przytupem. Orlen i Lotos w szczytowej formie

  W poniedziałek główne indeksy warszawskiego parkietu rosną o ponad 1 proc. i rekompensują inwestorom ubiegłotygodniowe spadki. Lokomotywą segmentu WIG20 są dzisiaj akcje KGHM-u oraz giełdowych rafinerii.

 • 17 lutego 2017

  WIG20 broni ważnej zdobyczy. Quercus, Altus i Skarbiec pod presją planów KNF

  Powrót kursu WIG20 do 2.200 pkt. to pierwszy poważny test dla kupujących na warszawskiej giełdzie. GPW nie jest jednak wyjątkiem, bo główne europejskie parkiety od rana zmagają się z przybierającą na sile przeceną.

 • 01 lutego 2017

  Surowcowa hossa napędza indeksy w Europie, gorąco na JSW i KGHM

  Luty na giełdach rozpoczyna się od mocnego akcentu strony popytowej. W południe blisko 1-proc. wzrosty notują główne indeksy w Paryżu, Londynie i we Frankfurcie. Kroku zachodnioeuropejskim wskaźnikom dotrzymuje warszawski WIG20.

 • 31 stycznia 2017

  DM mBank podniósł wyceny akcji Capital Parku, Echo Investment i GTC

  Biuro w styczniowym raporcie na temat deweloperów komercyjnych wystawiło wysokie zalecenia i podniosło wyceny akcji. Zdaniem maklerów z DM mBanku, największy potencjał wzrostowy mają walory Capital Parku.

 • 26 stycznia 2017

  Kapitał płynie szerokim strumieniem do Polski, gorąco na JSW i XTB

  Polskie aktywa mają swoje przysłowiowe 5 minut. W czwartek główne indeksy GPW poprawiają wieloletnie szczyty, a złoty jest najmocniejszy względem euro, dolara oraz franka szwajcarskiego od listopada ubiegłego roku.

 • Akcje Echo Investment tanieją po rekomendacji z niską ceną docelową

  Haitong Bank w raporcie z 25 stycznia obniżył zalecenie dla akcji dewelopera do sprzedaj z neutralnie, a cenę docelową do 4,85 zł. Wycena biura jest o 16 proc. niższa od rynkowej. W czwartek rano kurs akcji Echo Investment spada o blisko 3 proc.

 • 20 grudnia 2016

  WIG20 podwyższył bilans rajdu św. Mikołaja, w górę CD Projekt i PGE

  Główne indeksy w Europie rosły dziś w cieniu tragicznych wydarzeń w Turcji oraz Niemczech. Jeden z najlepszych wyników odnotował WIG20. W sumie od początku rajdu św. Mikołaja indeks blue chipów zyskał prawie 9 proc.

 • 30 listopada 2016

  Ostatni dzwonek na udział w tegorocznych dywidendach

  W najbliższych tygodniach kilka znanych spółek planuje sprezentować akcjonariuszom szczodry upominek. Warto śledzić uchwały nadchodzących walnych zgromadzeń, bo potencjalnie do wzięcia będzie 1,1 mld zł na dywidendy o stopie sięgającej nawet 15 proc.

 • 23 listopada 2016

  Polska giełda zachowała zimną krew, w górę Energa, KGHM i Oponeo.pl

  Słabe nastroje na zachodnioeuropejskich parkietach oraz przecena złotego nie zatrzymały rajdu w Warszawie. Wszystkie główne indeksy zamknęły sesję na plusach. Najwięcej zyskał WIG20, który wyhamował dopiero 3 punkty poniżej okrągłego poziomu 1.800 pkt.

 • Szansa na kolejną sowitą dywidendę winduje kurs Echo Investment

  Deweloper szykuje grunt pod wypłatę kolejnej dywidendy. Podczas grudniowego NWZA akcjonariusze będą głosować nad utworzeniem funduszu rezerwowego z przeznaczeniem na wypłatę zaległej dywidendy w wysokości 400 mln zł.

 • Giełdy w Europie złapały zadyszkę, gorąco na Enerdze i Echo

  Mocne odczyty indeksów PMI okazały się niewystarczającym argumentem do zatrzymania akcji w portfelach. W środę główne indeksy w Paryżu i we Frankfurcie poddają się korekcie. Inwestorzy z warszawskiej GPW póki co nie palą się do realizacji zysków z poprzednich sesji.

 • 31 października 2016

  Polska giełda nie traci werwy, gorąco na PKN Orlen, Echo i Baltonie

  Na ostatniej sesji w tym miesiącu europejskie parkiety toną w czerwieni. Sentyment do rynków akcji popsuły przedwyborcze zawirowania w USA oraz przecieki o załamaniu się weekendowych rozmów OPEC. Wyjątkiem na mapie Europy jest giełda w Warszawie, gdzie mimo atmosfery długiego weekendu główne indeksy świecą na zielono.

 • 12 października 2016

  Propozycje inwestycyjne na październik wg DM mBanku

  W najbliższych tygodniach o klimacie na GPW zdecydują czynniki polityczne oraz start sezonu wynikowego za III kwartał. Selektywne podejście do rynku akcji jest jak najbardziej wskazane, a analitycy DM mBanku atrakcyjnie wyceniane spółki widzą m.in. w sektorze energetycznym, deweloperskim, informatycznym czy przemysłowym.

 • 06 października 2016

  Realizacja zysków przed danymi z USA, gorąco na Pekao, KGHM i Echo

  Na giełdach w Europie obserwujemy mieszane nastroje z lekką przewagą strony podażowej. Część inwestorów po ostatnich wzrostach postanowiła zrealizować zysk i poczekać do piątkowego raportu na temat zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, kluczowego z punktu widzenia szans na grudniową podwyżkę stóp procentowych w USA.

 • 13 września 2016

  Giełdy próbują przerwać czarną passę, w grze Cyfrowy Polsat i PGE

  Impulsem to wyhamowania spadków na giełdach okazało się wczorajsze wystąpienie Lael Brainard. Ostatnie przed wrześniowym posiedzeniem wypowiedzi przedstawicielki FOMC umocniły przekonanie, że przyszłotygodniowe spotkanie nie zakończy się podwyżką stóp procentowych w USA.

 • 01 września 2016

  Wzrosty notowań Echo Investment zbudowane dobrymi wynikami

  Na pierwszy rzut oka kielecki deweloper pod względem wyników finansowych zaliczył świetne półrocze, poprawiając mocno przychody oraz zysk brutto ze sprzedaży. Szkopuł w tym, że za skokową dynamiką stoi jedynie przeszacowanie wartości nieruchomości. 

 • GPW fatalnie rozpoczyna wrzesień, w grze Boryszew, Echo i ZE PAK

  W południe WIG20 traci ponad 1,1 proc. i schodzi w okolice ubiegłotygodniowego dołka. Fatalna postawa warszawskiego parkietu dziwi, szczególnie że zdecydowana większość europejskich indeksów rośnie, a najnowsze dane PMI na temat polskiego przemysłu są znacznie lepsze od oczekiwań.

 • 07 lipca 2016

  Mocne wzrosty na giełdach po danych z USA, w grze Synthos i Hawe

  Świetny odczyt ISM dla sektora usług w USA oraz gołębi wydźwięk minutek z czerwcowego posiedzenia FOMC zmieniły nastroje wśród inwestorów o 180 stopni. W czwartek główne indeksy giełd w Europie świecą na zielono. Jednym z najmocniejszych punktów jest WIG20, który w południe rośnie ponad 2 proc.

 • 04 lipca 2016

  Rynek pogodził się z demontażem OFE, gorąco na PKO BP i KGHM

  Pierwsza reakcja inwestorów na nowe plany zmierzające do całkowitego demontażu OFE to błyskawiczna wyprzedaż akcji. WIG20 momentami tracił ponad 2 proc. Jednak w kolejnych godzinach do głosu doszła strona popytowa, co może wskazywać, że ryzyko związane z OFE w znacznej mierze jest już w cenach.

 • 27 czerwca 2016

  Kapitał ucieka przed wstrząsami wtórnymi po Brexicie, tanieją banki

  Wynik ubiegłotygodniowego referendum w Wielkiej Brytanii postawił pod dużym znakiem zapytania polityczną i gospodarczą przyszłość Europy. Inwestorzy m.in. z obawy o scenariusz rozpadu Unii Europejskiej czy ryzyka recesji w Wielkiej Brytanii kierują kapitał w stronę tzw. bezpiecznych przystani.

 • 17 czerwca 2016

  Analiza techniczna czterech liderów indeksu mWIG40

  Na ostatniej prostej drugiego kwartału jest garstka spółek z segmentu średnich spółek, która wyróżnia się dwucyfrową stopą zwrotu. StockWatch.pl z pomocą eksperta od analizy technicznej z SGH sprawdził, ile sił na dalszą wspinaczkę mają kursy akcji JSW, Inter Cars, Echo Investment i AmRestu.

 • 03 czerwca 2016

  Komentarz giełdowy: Za Oceanem pełne zaskoczenie

  Piątek upłynął pod dyktando licznych odczytów ekonomicznych. Najważniejszy z nich - raport o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA - okazał się być wielkim rozczarowaniem, chociaż niekoniecznie musi on przekreślać wzrosty na rynkach akcji.

 • Inwestorzy wrócili po przecenione akcje, gorąco na PKO BP, Echo i PGE

  W piątek warszawskie indeksy rosną o ponad 1 proc. i odrabiają straty z poprzednich sesji. Wsparciem dla kupujących są pozytywne sygnały na temat szykowanego przez Kancelarię Prezydenta projektu ustawy regulującej kwestię kredytów w CHF. Na globalnych rynkach wydarzeniem dnia jest publikacja danych nt. rynku pracy w USA.

 • Echo Investment chce wypłacić dywidendę o rekordowej stopie

  Deweloper szykuje do podziału między akcjonariuszy prawie 1,6 mld zł. To dałoby 3,80 zł na jedną akcję i stopę dywidendy bagatela 56 proc.

 • 02 marca 2016

  Dane z USA znów zdecydują o losach WIG20, w grze KGHM, JSW i Echo

  Wtorkowa sesja pokazała, że dla warszawskich blue chipów bardziej niż dane makro z polskiej gospodarki liczą się sygnały z USA. W środę historia może się powtórzyć. Okazją do odwrócenia losów sesji będzie popołudniowy raport ADP na temat zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym w Stanach.

 • 29 stycznia 2016

  10 mocnych spółek na trudny 2016 rok wg Millennium DM

  Biuro spodziewając się kolejnego trudnego roku na rynku akcji zaleca akumulowanie walorów zdrowych fundamentalnie spółek. Za dobrą lokatę kapitału uważa też wybrane surowce rolne.

 • 28 grudnia 2015

  Serinus Energy, Echo i 4fun Media rosną mimo świątecznej flauty

  Na warszawskim parkiecie trwa świąteczny dryf. W poniedziałek uwaga graczy koncentruje się na garstce spółek, których kursy akcji zaliczają dynamiczne ruchy.

 • Echo Investment sprezentował akcjonariuszom wielką dywidendę

  Pierwsze dzielenie zysków w historii kieleckiego dewelopera będzie niezwykle szczodre. Spółka zdecydowała, że w ramach zaliczki na poczet dywidendy wypłaci blisko 0,6 mld zł. W przeliczeniu na jeden walor daje to 1,43 zł i stopę sięgającą 20 proc.

 • wczoraj

  Geopolityka trzęsie giełdami, gorąco na PGNiG, Kernelu i Trakcji

  Incydent na granicy z Syrią oraz wznowienie konfliktu gazowego z Ukrainą to najnowsze odsłony agresywnej polityki Rosji. Wzrost napięcia geopolitycznego nie sprzyja rynkom akcji, ale w środę chciwość wygrywa ze strachem, a inwestorzy kupują papiery mocno przecenionych spółek.

 • Echo Investment utworzy fundusz na wypłatę pierwszej dywidendy

  Deweloper szykuje się do wypłaty swojej pierwszej w giełdowej historii dywidendy. Kluczowe w tej kwestii będą rozstrzygnięcia grudniowego walnego. Jeden z projektów uchwał dotyczy utworzenia funduszu rezerwowego, w którym miałoby się znaleźć ponad 0,5 mld zł.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com