X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: CYFRPLSAT

 • 16 sierpnia 2017

  Raport: Analiza fundamentalna ośmiu spółek z branży medialnej

  Spółki z branży medialnej nie mają lekko. Nadawcy i wydawnictwa zmagają się z silną konkurencją, kaprysami odbiorców, a klimat dodatkowo psują pomysły na repolonizację mediów. Sprawdziliśmy, kto w takim otoczeniu radzi sobie najlepiej oraz na które spółki warto postawić.

 • 26 lipca 2017

  Nowe rekomendacje dla akcji mBanku, Millennium, BZ WBK, Cyfrowego Polsatu i Ciechu

  DM BOŚ w odtajnionych w środę rekomendacjach zaleca trzymanie akcji Banku Millennium, BZ WBK i Cyfrowego Polsatu. Wskazania sprzedaj trafiły z kolei do mBanku i Ciechu.

 • 20 lipca 2017

  Komentarz giełdowy: Wyczekiwany Draghi bez fajerwerków

  Za nami już wydarzenie tygodnia, czyli posiedzenie EBC oraz konferencja prezesa Draghiego. Obyło się bez fajerwerków, gdyż nie padały żadne konkrety odnośnie możliwości ograniczenia stymulacji ze strony Banku, co uchroniło europejskie indeksy giełdowe przed spadkami. 

 • DM BOŚ dodał akcje Azotów, LiveChat i Agory do listy top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje Azotów, LiveChat i Agory. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Enel-Med i Tower Investments.

 • 19 lipca 2017

  Dramat małych spółek, Energa wspiera WIG20

  Dobrze przyjęte wyniki Energii, przy wsparciu dobrych nastrojów na rynkach globalnych, ciągną w górę indeks WIG20. W tle trwa natomiast dramat małych spółek. Reprezentujący je indeks sWIG80 jest najniżej od końca lutego, wchodząc w zdecydowany trend spadkowy.

 • 17 lipca 2017

  GPW liderem wzrostów w Europie, w grze GetBack i PKO BP

  Warszawska giełda kontynuuje zeszłotygodniowe wzrosty. Rynek w górę ciągną przede wszystkim duże spółki. W efekcie indeks WIG20 wybił się górą z dwumiesięcznej konsolidacji, co stanowi zapowiedź ataku ma majowe maksima. Udanie na GPW zadebiutowały akcje GetBack.

 • 12 lipca 2017

  Haitong Bank rekomenduje kupuj dla Cyfrowego Polsatu i podnosi cene docelową

  Analitycy Haitong Banku podtrzymali dotychczasową rekomendację kupuj dla akcji Cyfrowego Polsatu, podnieśli jednocześnie wycenę docelową akcji spółki.

 • 07 lipca 2017

  Wakacje na GPW, duże wymiany na KGHM, silne odbicie Sygnity

  W piątek na giełdzie w Warszawie panują typowo wakacyjne nastroje. Inwestorzy czekają na popołudniowe dane z USA. Nieco więcej dzieje się na spółkach z giełdowej drugiej i trzeciej ligi. Jednak i tu ciekawych historii jest jak na lekarstwo.

 • 30 czerwca 2017

  Spadki w Warszawie, rollercoaster na Wall Street

  Prawdziwy giełdowy rollercoaster obserwujemy ostatnio na Wall Street. Takie zachowanie blisko historycznych maksimów może sugerować początek nieco większych spadków. Tak też interpretują to inwestorzy na innych rynkach i realizują zyski. Nie ominęło to giełdy w Warszawie.

 • 07 czerwca 2017

  Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 wypłacą akcjonariuszom 7,6 mld zł

  Inwestorzy polujący na tłuste dywidendy nie mają czego szukać w segmencie największych i najpłynniejszych spółek na GPW. W tym roku tylko dwa blue chipy wypłacą dywidendy o stopie powyżej 5 proc., a całą tegoroczną pulę środków przeznaczonych do podziału między akcjonariuszy można porównać do tej z kryzysowego roku 2009.

 • 29 maja 2017

  Flauta na GPW. W centrum uwagi spektakularna przecena Petrolinvestu

  Tydzień na rynkach finansowych rozpoczął się spokojnie. To będzie jednak ciekawy tydzień, który przyniesie publikację wielu danych makroekonomicznych i który, być może, przyniesie odpowiedź na pytanie, czy majowe pogorszenie koniunktury na GPW to tylko korekta, czy też koniec hossy?

 • 25 maja 2017

  Wyniki spółek ciągną GPW w górę, w centrum uwagi PGNIG i JSW

  Wyniki kwartalne spółek i dobre nastroje zaimportowane z Wall Street ciągną w czwartek w górę warszawskie indeksy.

 • 18 maja 2017

  GPW znów zbiera cięgi za wybryki Trumpa. Mocne spadki na JSW i PZU

  Sytuacja polityczna wokół prezydenta Trumpa budzi coraz większe obawy inwestorów, co przekłada się na wzrost awersji do ryzyka. Dotyka to też giełdę w Warszawie i złotego.

 • 16 maja 2017

  Komentarz giełdowy: Mocny wzrost PKB to za mało dla GPW

  Początek roku w wykonaniu polskiej gospodarki był bardzo dobry, co potwierdziła wtorkowa publikacja wstępnych danych PKB. Jednakże nie uchroniło to indeksów z warszawskiej giełdy przed sporymi spadkami. Z sytuacją na GPW kontrastuje nieco większy optymizm na zagranicznych parkietach.

 • 12 maja 2017

  GPW wytraca wzrostowy impet. PGE zbiera cięgi za brak dywidendy

  Perspektywy dla warszawskiej giełdy pogarszają się. Poziom 2.400 pkt. skutecznie zatrzymał indeks WIG20, wyniki spółek nie są w stanie wygenerować mocnego popytowego impulsu, a dodatkowo zaczynają się pogarszać nastroje na światowych giełdach.

 • 11 maja 2017

  Wyniki i rynki globalne kształtują klimat na GPW, w grze Cyfrowy Polsat

  W czwartek warszawska giełda wróciła do wzrostów po bardzo słabym zachowaniu dzień wcześniej, gdy WIG20 spadł poniżej bariery 2.400 pkt. Nastroje na GPW kształtują wyniki spółek i sytuacja na rynkach globalnych.

 • Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 płacą coraz mniej

  Czasy gdy polskie blue chipy pieszczotliwie nazywano dojnymi krowami, odeszły do lamusa. Giełdowi giganci, w przeciwieństwie do małych i średnich spółek, w ostatnich latach coraz rzadziej i skromniej dzielą się zyskiem z akcjonariuszami. 

 • 23 marca 2017

  GPW odrabia straty. Gorąco na PZU, Bumechu i Ursusie

  W czwartek warszawskie indeksy zabrały się za odrabianie strat z poprzednich sesji. Liderem odbicia jest mWIG40, którego kurs rośnie o blisko 0,9 proc. Tematem dnia jest nieoczekiwana zmiana na stanowisku prezesa PZU i potencjalne skutki dla akcjonariuszy.

 • 16 marca 2017

  GPW w ramionach hossy. Wzrosty na Alior Banku, KGHM i AmRest

  Giełdy w Europie z entuzjazmem przyjęły środową decyzję FED oraz rozstrzygnięcie wyborów w Holandii. W czwartek rewelacyjną formę prezentuje WIG20, który rośnie o ponad 2 proc. i ustanawia nowe tegoroczne szczyty.

 • 01 lutego 2017

  Surowcowa hossa napędza indeksy w Europie, gorąco na JSW i KGHM

  Luty na giełdach rozpoczyna się od mocnego akcentu strony popytowej. W południe blisko 1-proc. wzrosty notują główne indeksy w Paryżu, Londynie i we Frankfurcie. Kroku zachodnioeuropejskim wskaźnikom dotrzymuje warszawski WIG20.

 • UOKiK nałożył łącznie ponad 40 mln zł kary na Cyfrowy Polsat i Polkomtel

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał Cyfrowy Polsat i Polkomtel za wprowadzające w błąd reklamy oferty smartDOM i Power LTE. W środę przed południem akcje koncernu mediowego tanieją o 0,5 proc.

 • 18 stycznia 2017

  KGHM i Cyfrowy Polsat przeciągają linę na WIG20, w grze m.in Boryszew

  Środowa sesji na giełdach w Europie upływa pod znakiem niewielkiej zmienności. W Warszawie gorącym tematem są nowe tegoroczne rekordy na kursie KGHM i mocna przecena akcji Cyfrowego Polsatu.

 • 28 grudnia 2016

  8 spółek z największym potencjałem wzrostu w 2017 r. wg Haitong Banku

  Analitycy Haitong Banku przyszłym roku stawiają na deweloperów mieszkaniowych, spółki budowlane, medialne oraz telekomunikacyjne. Największy potencjał spadkowy widzą w akcjach koncernów energetycznych, giełdowych kopalń oraz potentatów z sektora handlu detalicznego.

 • 27 grudnia 2016

  Komentarz giełdowy: Szykuje się najlepszy kwartał od lat

  Większość rynków wraca dzisiaj po krótkiej świątecznej przerwie i nastroje pomimo bardzo ograniczonego wolumenu są całkiem pozytywne. Nawet pomimo sporych obaw o pomoc dla włoskiego sektora bankowego, spółki na giełdzie w Mediolanie pod względem wzrostów dotrzymują dziś kroku zachodnioeuropejskim odpowiednikom. W przypadku Wall Street inwestorzy ponownie spoglądają na możliwość wyznaczenia nowych historycznych szczytów, natomiast w Polsce mamy do czynienia z umiarkowanie dobrą sesją.

 • 08 grudnia 2016

  W 2016 r. spółki z WIG20 wypłaciły akcjonariuszom ponad 9 mld zł

  Ubiegłotygodniowa decyzja PKO BP oficjalnie zamknęła temat tegorocznych dywidend w segmencie blue chipów. StockWatch.pl przygotował krótkie podsumowanie sezonu dywidendowego wśród giełdowych gigantów.

 • 09 listopada 2016

  Inwestorzy korzystają z powyborczej promocji, w grze KGHM i Mabion

  Inwestorzy na całym świecie powoli oswajają się z triumfem Donalda Trumpa i Partii Republikanów w USA. Spadek napięcia na giełdach doskonale obrazują europejskie indeksy, które jeszcze przed południem odrobiły sporą część porannych strat.

 • 10 października 2016

  7 ciekawych spółek na złotą jesień w portfelach maklerów

  Październikowe wzrosty na GPW idą w parze z kolejną falą wysokich rekomendacji. StockWatch.pl w oparciu o najnowsze raporty sprawdził, które spółki zdominują portfele maklerów w końcówce 2016 roku.

 • 15 września 2016

  Komentarz giełdowy: Słabe dane pomagają Wall Street

  Nastrojom na globalnych rynkach akcji nie przeszkodziły słabe dane ze Stanów Zjednoczonych. Rozczarowujące odczyty rodzą obawy o kondycję największej gospodarki świata. Jednakże z drugiej strony obniżają one szanse, że amerykańska Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe. W międzyczasie na warszawskim parkiecie dominują niewielkie wzrosty.

 • 13 września 2016

  Giełdy próbują przerwać czarną passę, w grze Cyfrowy Polsat i PGE

  Impulsem to wyhamowania spadków na giełdach okazało się wczorajsze wystąpienie Lael Brainard. Ostatnie przed wrześniowym posiedzeniem wypowiedzi przedstawicielki FOMC umocniły przekonanie, że przyszłotygodniowe spotkanie nie zakończy się podwyżką stóp procentowych w USA.

 • 09 września 2016

  Kapitał ucieka z obawy o cięcie ratingu, tanieją Alior, Pekao i Energa

  Inwestorzy poważnie obawiają się utraty najwyższego obecnie ratingu i wyprzedają polskie akcje. Na pierwszej linii frontu są blue chipy, czyli spółki najchętniej grane przez dużych inwestorów zagranicznych.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku