X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: boryszew

 • 18 stycznia 2017

  KGHM i Cyfrowy Polsat przeciągają linę na WIG20, w grze m.in Boryszew

  Środowa sesji na giełdach w Europie upływa pod znakiem niewielkiej zmienności. W Warszawie gorącym tematem są nowe tegoroczne rekordy na kursie KGHM i mocna przecena akcji Cyfrowego Polsatu.

 • 11 stycznia 2017

  Nationale-Nederlanden OFE zamienił Impexmetal na Boryszew

  Fundusz emerytalny rozpoczął nowy rok od porządków w portfelu. Na pierwszy ogień poszły akcje spółek kontrolowanych przez Romana Karkosika.

 • 22 listopada 2016

  Raport: 3 ciekawe spółki przemysłowe na IV kwartał

  W tym roku spółki przemysłowe z ekspozycją na eksport idą jak burza. Pomaga im słaby złoty, dobra koniunktura gospodarcza w Europie Zachodniej oraz niskie ceny surowców. Eksperci StockWatch.pl rozejrzeli się za kandydatami na mocną końcówkę roku w giełdowym sektorze przemysłowym.

 • 22 września 2016

  Analiza techniczna czterech asów z mWIG40

  Po czwartkowym wzroście o 1,5 proc. notowania mWIG40 pokonały szczyt z listopada 2007 r. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, ile potrwa jeszcze mocy do wzrostów mają walory dotychczasowych liderów segmentu: Boryszewa, Grajewa, Kęt i Uniwheels.

 • 06 września 2016

  9 solidnych spółek do obserwacji na III kwartał

  Czarnym koniem sezonu wynikowego były spółki przemysłowe, które pełnymi garściami czerpały z dobrej koniunktury gospodarczej, windując jednocześnie kursy akcji. Z pomocą ekspertów zbadaliśmy, które z nich mają szanse na powtórzenie dobrych wyników w kolejnym kwartale.

 • 01 września 2016

  Segment automotive przyniósł grupie Boryszew krociowe zyski

  Przemysłowa grupa kontrolowana przez Romana Karkosika dynamicznie poprawiła zyski w minionym kwartale. Do sukcesu w najwiekszym stopniu przyczynił się biznes motoryzacyjny, w którym EBITDA urosła ponad 20-krotnie. W czwartek kurs akcji Boryszewa ustala nowe tegoroczne szczyty.

 • GPW fatalnie rozpoczyna wrzesień, w grze Boryszew, Echo i ZE PAK

  W południe WIG20 traci ponad 1,1 proc. i schodzi w okolice ubiegłotygodniowego dołka. Fatalna postawa warszawskiego parkietu dziwi, szczególnie że zdecydowana większość europejskich indeksów rośnie, a najnowsze dane PMI na temat polskiego przemysłu są znacznie lepsze od oczekiwań.

 • 20 lipca 2016

  8 ciekawych spółek napędzanych hossą w przemyśle

  Spółki przemysłowe kwitną na koniunkturze gospodarczej, którą dodatkowo podkręca słaby złoty i program 500+. StockWatch.pl rozejrzał się za potencjalnymi beneficjentami tej hossy, z perspektywą dobrych wyników finansowych za II kwartał 2016 r.

 • 18 maja 2016

  Fitch gasi resztki optymizmu na GPW, w grze TelForceOne i InPost

  W środę warszawski parkiet kontynuuje spadki. Stronę podażową wzmocniła agencja ratingowa Fitch, która obniżyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2016 roku do 3,2 proc. i podniosła szacunki dot. deficytu sektora finansów publicznych do 2,8 proc.

 • 19 stycznia 2016

  14 giełdowych eksporterów koszących zyski na słabym złotym

  Cięcie ratingu kredytowego Polski pogłębiło przecenę złotego. Blisko 4,50 zł za euro i 4,10 zł dolara to nowe poziomy, do których zdaniem ekspertów trzeba będzie się przyzwyczaić w najbliższym czasie. StockWatch.pl sprawdził, które spółki giełdowe mają szansę dodatkowo na tym zarobić.

 • 16 listopada 2015

  Giełda szuka nowego dna, w grze Asseco Poland, Integer.pl i Kerdos

  Bessa na warszawskim parkiecie trwa w najlepsze, a jej najnowszą zdobyczą jest ważne wsparcie na wykresie WIG20. Zapał do kupowania akcji przygasł też na Zachodzie Europy, gdzie po piątkowych atakach terrorystycznych we Francji tematem numer jeden jest wzrost ryzyka geopolitycznego.

 • 12 listopada 2015

  Polska giełda czeka na sygnał do wzrostów, w grze CD Projekt i Bioton

  Wśród ekspertów przybywa opinii, że polskiej giełdzie należy się solidne odreagowanie. Kluczem do wzrostów jest powrót do gry kapitału zagranicznego, dla którego zachętą mogą okazać się korzystne dla giełdy deklaracje nowego rządu w zakresie sektora bankowego i energetyki. W czwartek na GPW w centrum uwagi są spółki publikujące wyniki za III kwartał. 

 • 23 września 2015

  Odczyty PMI ratują giełdy w Europie, w grze Boryszew i Kerdos

  Wtorkowe tąpnięcie na rynkach akcji znalazło potwierdzenie w najnowszym wstępnym odczycie PMI dla chińskiego przemysłu. W środę inwestorzy w Europie ostrożnie kupują przecenione akcje. Twardym argumentem jest wrześniowy PMI dla przemysłu sfery euro. Wynik na poziomie 52 pkt. rozwiał wątpliwości o kondycję przemysłu europejskiego.

 • 01 września 2015

  Odczyty PMI wstrząsnęły rynkami, tanieją m.in. Boryszew i Action

  Pierwsza wrześniowa sesja to zimny prysznic dla inwestorów na całym świecie. Mocne spadki indeksów to efekt kolejnych danych, które potwierdzają hamowanie gospodarki Państwa Środka. Na warszawskiej GPW impulsem do wyprzedaży jest najniższy od roku odczyt PMI dla polskiego przemysłu.

 • wczoraj

  Prokuratura oskarża głównych akcjonariuszy Boryszewa o manipulację

  Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Romanowi i Grażynie Karkosikom. Zdaniem prokuratury, transakcje z kwietnia 2013 roku na walorach przemysłowej grupy były manipulacją, która wywołała fałszywe wrażenie bardzo wysokiej płynności akcji oraz miała uchronić Boryszew przez wykluczeniem ze składu prestiżowego indeksu. 

 • 08 czerwca 2015

  14 spółek w transakcjach funduszy i znaczących inwestorów

  Przed sezonem urlopowym znani inwestorzy oraz fundusze inwestycyjne robią przetasowania w portfelach. StockWatch.pl sprawdził, kto i dlaczego sprzedawał lub kupował ostatnio akcje giełdowych spółek w znaczących transakcjach.

 • 21 maja 2015

  Analiza techniczna czterech popularnych spółek z mWIG40

  Na czoło indeksu średnich spółek wysunęły się nowe walory, zostawiając w tyle dotychczasowych celebrytów. Wraz z ekspertem od analizy technicznej z SGH sprawdzamy, ile siły mają etatowe gwiazdy jak Boryszew czy Hawe aby gonić czołówkę indeksu.

 • 11 maja 2015

  14 najciekawszych raportów na ostatniej prostej sezonu

  Przed nami emocjonujący tydzień kończący sezon wyników za I kwartał. Szczyt publikacji przypada w piątek, kiedy na rynek trafi fala ponad 400 raportów finansowych. StockWatch.pl z pomocą ekspertów z biur maklerskich zbadał oczekiwania wobec ważnych spółek z kluczowych sektorów.

 • 29 kwietnia 2015

  Inwestorzy wstrzymują oddech przed FOMC, w grze Energa i Lotos

  Obserwowana w ostatnich dniach duża zmienność cen na światowych rynkach finansowych to przejaw nerwowości przed wynikiem środowego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku. Kluczową kwestią jest termin pierwszej po dłuższej przerwie podwyżki stóp procentowych w USA. 

 • 13 kwietnia 2015

  GPW odpoczywa po wzrostach, tanieją Boryszew i Medicalgorithmics

  Brak istotnych odczytów makro i zadyszka po wzrostowym rajdzie z początku kwietnia studzą warszawskie indeksy. W kolejnych dniach nastrojami inwestorów będą targać dane na temat gospodarki w Stanach oraz sprawozdania finansowe amerykańskich spółek za I kwartał 2015 roku.

 • wczoraj

  Analiza techniczna czterech asów ostatniego sezonu wynikowego

  Główną pożywką dla kursów akcji są teraz wyniki finansowe. Wraz z ekspertem z SGH sprawdziliśmy, czy poprawa fundamentów przekłada się na korzystny techniczny obraz wykresu notowań. Na warsztat analityczny trafiły cztery ciekawe spółki, wyróżniające się wysoką dynamiką zysków.

 • 24 marca 2015

  WIG20 broni zdobyczy, tanieją Kino Polska i Getin Noble Bank

  W tym tygodniu indeks blue chipów trzyma fason i nie pali się do ruchu korekcyjnego. We wtorek uwaga inwestorów koncentruje się na marcowych odczytach PMI dla strefy euro, USA i Chin. Z kolei warszawski rynek kolejny dzień żyje zmianami kursów akcji spółek prezentujących wyniki okresowe. 

 • Boryszew chwali się wynikami i szykuje powrót do płacenia dywidendy

  Przemysłowa grupa Romana Karkosika zakończyła ubiegły rok rekordowym zyskiem. Według najnowszych zapowiedzi, Boryszew ma znowu być spółką dywidendową. Z zysku za 2014 roku do akcjonariuszy ma trafić 0,10 zł na każdą akcję.

 • 27 października 2014

  Analiza techniczna czterech żwawych spółek z zaprzęgu św. Mikołaja

  Naciąga końcówka roku, a wraz z nią nadzieja na dobrą koniunkturę giełdową. Już teraz na wykresach niektórych spółek widać korzystną konfigurację pod grudniowe wzrosty. Ekspert techniczny z SGH specjalnie dla StockWatch.pl przeanalizował wykresy akcji czterech znanych spółek.

 • 16 października 2014

  Boryszew rusza z nowym skupem akcji, cena maksymalna to 30 zł

  Przemysłowa grupa kojarzona z Romanem Karkosikiem w czwartek rozpoczyna nowy buy back. Zarząd argumentuje ruch znaczącym dyskontem kursu giełdowego do realnej wartości.

 • 22 września 2014

  Boryszew zrobi świetny interes na wezwaniu na akcje Hutmenu

  Boryszew zdecydował się na dokupienie brakującego pakietu akcji Hutmenu, czego następstwem ma być wycofanie akcji hutniczej spółki z giełdy. Na wezwanie ma pójść 44 mln zł po cenie z symboliczną przebitką względem kursu.

 • wczoraj

  Rozkład jazdy na najgorętszy tydzień wakacyjnego sezonu wynikowego

  Lwia część spółek popularnych wśród inwestorów zostawiła publikację wyników na sam koniec okresu sprawozdawczego. W efekcie w ciągu najbliższego tygodnia na rynek trafi grubo ponad 300 raportów. Zobacz listę czterdziestu najciekawszych pozycji nadchodzących dni.

 • 13 sierpnia 2014

  Rekomendacja z niską ceną nawet nie drasnęła kursu akcji Boryszewa

  Analitycy DM mBanku zmienili nastawienie do przemysłowej spółki i aktualnie zalecają redukowanie pozycji. W środę rano kurs akcji Boryszewa idzie pod prąd i rośnie o ok. 0,3 proc. Równolegle z nową rekomendacją pojawił się raport finansowy Impexmetalu, którego wyniki są konsolidowane przez Boryszewa.

 • 04 sierpnia 2014

  Giełda łapie oddech po przecenie, w grze Boryszew, mBank i Pekao

  Bardzo dobre zachowanie rynku w piątek wygenerowało krótkoterminowy sygnał kupna i przyczyniło się do pozytywnego otwarcia sesji w poniedziałek. Niestety, zarówno czynniki fundamentalne, jak i sytuacja techniczna w szerszej perspektywie sprzyjają spadkom.

 • 16 lipca 2014

  WIG20 trzyma fason na letnim rynku, w grze Boryszew, Energa i NWR

  Pomimo wielu czynników fundamentalnych, które szkodzą warszawskiej giełdzie, jest ona w ostatnich dniach jedną z najsilniejszych w Europie. Przyczyn takiego stanu rzeczy można doszukiwać się w korzystnej sytuacji technicznej na wykresach oraz napływowi kapitału zagranicznego.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com