X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: boryszew

 • 16 marca 2018

  Krezus złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia Walcowni Metali Dziedzice

  Krezus złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Walcownią Metali "Dziedzice" z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach.

 • 19 stycznia 2018

  Jarosław Michniuk złożył rezygnację z funkcji prezesa Boryszewa

  Jarosław Michniuk złożył rezygnację z funkcji prezesa Boryszewa, poinformowała spółka. Rada nadzorcza czasowo powierzyła obowiązki prezesa Piotrowi Szelidze.

 • 16 stycznia 2018

  Boryszew: Krezus złożył ofertę na Walcownię Metali Dziedzice za ok. 160 mln zł

  Krezus złożył ofertę na kupno 100 proc. spółki zależnej Boryszewa - Walcownia Metali Dziedzice za ok. 160 mln złotych, poinformował Boryszew. 

 • 12 stycznia 2018

  Lekkie wzrosty na GPW. W centrum uwagi spółki Karkosika i efekt „beep”

  W piątek warszawska giełda lekko rośnie, co wpisuje się we wczorajsze rekordy na Wall Street i analogiczne nastroje na wielu europejskich parkietach. W centrum uwagi są akcje CD Projekt, Boryszewa, Impexmetalu, BAH, Kruka i LPP, a także publikowane po południe dane z USA oraz startujący za oceanem sezon wyników kwartalnych.

 • Advent International może przejąć wybrane aktywa Boryszewa i Impexmetalu

  Fundusz private equity Advent International jest zainteresowany przejęciem wybranych aktywów Boryszewa i Impexmetalu, pracujących dla sektora motoryzacyjnego i przetwórstwa aluminium, wynika z nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu".

 • 11 stycznia 2018

  Boryszew ma zainteresowanego ‚istotnymi aktywami’ z segm. automotive i aluminium

  Jest chętny na kupno istotnych aktywów grupy z sektorów automotive oraz przetwórstwa aluminium należących do Boryszewa. W związku z tym zarząd podjął decyzję o zamiarze uwzględnienia, w ramach przeglądu opcji strategicznych, scenariusza przewidującego ewentualne zbycie aktywów w tych sektorach oraz o przystąpieniu do wstępnych rozmów w przedmiocie ustalenia warunków, zakresu oraz trybu przeprowadzenia potencjalnej transakcji.

 • 03 stycznia 2018

  Roman Karkosik idzie w ślady Sołowowa. Znany inwestor planuje zdjąć z giełdy część kontrolowanych spółek

  Roman Karkosik planuje całkowicie ograniczyć działalność inwestycyjną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w 2018 r. i wycofać część kontrolowanych przez siebie spółek z obrotu, poinformował inwestor.

 • Dobry początek roku na GPW, w centrum uwagi CCC, LPP i banki

  Pierwsza sesja w 2018 roku rozpoczęła się od wzrostów na GPW. Po dobrym grudniu rosną akcje LPP i CCC. Inwestorzy pilnie przyglądają się bankom. Dobrze radzi sobie segment spółek małych i średnich, które są faworytami analityków w tym roku.

 • Boryszew odwołał prognozy. Fiskus dopatrzył się dużych zaległości VAT w spółce zależnej

  Boryszew odwołał prognozy wybranych pozycji wyników finansowych grupy, która zakładała, że zysk netto wzrośnie do 305,5 mln zł w 2017 roku wobec 191,3 mln zł rok wcześniej, a zysk EBITDA zwiększy się r/r do 539,7 mln zł w porównaniu z 382,2 mln zł w 2016 r. 

 • 12 listopada 2017

  Raportowy rozkład jazdy na szczyt sezonu wyników za III kwartał

  To będzie wyjątkowo pracowity tydzień dla inwestorów z GPW. Według wyliczeń StockWatch.pl, w ciągu pięciu najbliższych dni na rynek trafi ponad pół tysiąca raportów. Sprawdziliśmy, jakie znane i lubiane przez drobnych inwestorów firmy opublikują dane finansowe za III kwartał.

 • 05 października 2017

  mDM: W przemyśle najatrakcyjniej obecnie wyceniane m.in. Ergis, Famur i Stelmet

  Według analityków DM mBanku, wśród spółek przemysłowych najatrakcyjniej wyceniane są Ergis, Famur, Kernel, Pfleiderer Group oraz Stelmet. Natomiast w sektorze chemicznym obecnie najbardziej atrakcyjnie wyceniany jest Ciech, wynika z raportu datowanego na 28 września.

 • 08 sierpnia 2017

  22 faworytów z sierpniowej listy DM mBanku

  W sierpniowym raporcie biuro podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Jako faworytów maklerzy wskazali 22 spółki z ośmiu branż.

 • 31 maja 2017

  Spółki surowcowe ciągną GPW w dół. Dane o PKB rozczarowały

  Od niewielkich spadków rozpoczęła się środowa sesja na giełdzie w Warszawie. Indeksy w dół ciągną przede wszystkim spółki surowcowe. Humory inwestorom popsuły dane o polskim PKB, które ujawniły dalszy spadek inwestycji.

 • 19 maja 2017

  Raport z przeglądu okresowego 10 znanych spółek z sektora motoryzacyjnego

  Branża motoryzacyjna ma się coraz lepiej, czego dowodem są rosnące z roku na rok słupki sprzedaży i rejestracji nowych aut w Unii Europejskiej. Sprawdziliśmy, jak z koniunktury korzystają polskie spółki obecne na GPW oraz które z nich są obecnie najatrakcyjniej wyceniane.

 • 19 kwietnia 2017

  Boryszew chce zbudować nowy zakład galwanizacji w Toruniu

  Zarząd Boryszewa chce w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy zawnioskować do rady nadzorczej w sprawie potencjalnej budowy nowego zakładu galwanizacyjnego dla motoryzacji w Toruniu, poinformował prezes Jarosław Michniuk. Koszt budowy będzie porównywalny z kosztem budowy zakładu w Prenzlau.

 • 31 marca 2017

  WIG20 skapitulował. Wsparcia pękły m.in. na Medicalgorithmics i Boryszewie

  Ostatnią sesję marca i całego pierwszego kwartału zdominował dźwięk trzaskających wsparć. WIG20 po kilkudniowej batalii w końcu skapitulował i z impetem spadł poniżej 2.200 pkt. 

 • 29 marca 2017

  Giełdy robią dobrą minę do złej gry. Gorąco na Boryszewie i PCC Rokita

  Środowe wzrosty na europejskich parkietach stanowią tło dla długo wyczekiwanego początku oficjalnego Brexitu. Jeszcze dziś premier Theresa May ogłosi uruchomienie artykułu 50 traktatu lizbońskiego.

 • Boryszew pokazał skokową poprawę wyników

  Boryszew odnotował 135,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 40,04 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk netto ogółem z działalności kontynuowanej sięgnął 191,29 mln zł wobec 83,78 mln zł rok wcześniej.

 • 18 stycznia 2017

  KGHM i Cyfrowy Polsat przeciągają linę na WIG20, w grze m.in Boryszew

  Środowa sesji na giełdach w Europie upływa pod znakiem niewielkiej zmienności. W Warszawie gorącym tematem są nowe tegoroczne rekordy na kursie KGHM i mocna przecena akcji Cyfrowego Polsatu.

 • 11 stycznia 2017

  Nationale-Nederlanden OFE zamienił Impexmetal na Boryszew

  Fundusz emerytalny rozpoczął nowy rok od porządków w portfelu. Na pierwszy ogień poszły akcje spółek kontrolowanych przez Romana Karkosika.

 • 22 listopada 2016

  Raport: 3 ciekawe spółki przemysłowe na IV kwartał

  W tym roku spółki przemysłowe z ekspozycją na eksport idą jak burza. Pomaga im słaby złoty, dobra koniunktura gospodarcza w Europie Zachodniej oraz niskie ceny surowców. Eksperci StockWatch.pl rozejrzeli się za kandydatami na mocną końcówkę roku w giełdowym sektorze przemysłowym.

 • 22 września 2016

  Analiza techniczna czterech asów z mWIG40

  Po czwartkowym wzroście o 1,5 proc. notowania mWIG40 pokonały szczyt z listopada 2007 r. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, ile potrwa jeszcze mocy do wzrostów mają walory dotychczasowych liderów segmentu: Boryszewa, Grajewa, Kęt i Uniwheels.

 • 06 września 2016

  9 solidnych spółek do obserwacji na III kwartał

  Czarnym koniem sezonu wynikowego były spółki przemysłowe, które pełnymi garściami czerpały z dobrej koniunktury gospodarczej, windując jednocześnie kursy akcji. Z pomocą ekspertów zbadaliśmy, które z nich mają szanse na powtórzenie dobrych wyników w kolejnym kwartale.

 • 01 września 2016

  Segment automotive przyniósł grupie Boryszew krociowe zyski

  Przemysłowa grupa kontrolowana przez Romana Karkosika dynamicznie poprawiła zyski w minionym kwartale. Do sukcesu w najwiekszym stopniu przyczynił się biznes motoryzacyjny, w którym EBITDA urosła ponad 20-krotnie. W czwartek kurs akcji Boryszewa ustala nowe tegoroczne szczyty.

 • GPW fatalnie rozpoczyna wrzesień, w grze Boryszew, Echo i ZE PAK

  W południe WIG20 traci ponad 1,1 proc. i schodzi w okolice ubiegłotygodniowego dołka. Fatalna postawa warszawskiego parkietu dziwi, szczególnie że zdecydowana większość europejskich indeksów rośnie, a najnowsze dane PMI na temat polskiego przemysłu są znacznie lepsze od oczekiwań.

 • 20 lipca 2016

  8 ciekawych spółek napędzanych hossą w przemyśle

  Spółki przemysłowe kwitną na koniunkturze gospodarczej, którą dodatkowo podkręca słaby złoty i program 500+. StockWatch.pl rozejrzał się za potencjalnymi beneficjentami tej hossy, z perspektywą dobrych wyników finansowych za II kwartał 2016 r.

 • 18 maja 2016

  Fitch gasi resztki optymizmu na GPW, w grze TelForceOne i InPost

  W środę warszawski parkiet kontynuuje spadki. Stronę podażową wzmocniła agencja ratingowa Fitch, która obniżyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2016 roku do 3,2 proc. i podniosła szacunki dot. deficytu sektora finansów publicznych do 2,8 proc.

 • 19 stycznia 2016

  14 giełdowych eksporterów koszących zyski na słabym złotym

  Cięcie ratingu kredytowego Polski pogłębiło przecenę złotego. Blisko 4,50 zł za euro i 4,10 zł dolara to nowe poziomy, do których zdaniem ekspertów trzeba będzie się przyzwyczaić w najbliższym czasie. StockWatch.pl sprawdził, które spółki giełdowe mają szansę dodatkowo na tym zarobić.

 • 16 listopada 2015

  Giełda szuka nowego dna, w grze Asseco Poland, Integer.pl i Kerdos

  Bessa na warszawskim parkiecie trwa w najlepsze, a jej najnowszą zdobyczą jest ważne wsparcie na wykresie WIG20. Zapał do kupowania akcji przygasł też na Zachodzie Europy, gdzie po piątkowych atakach terrorystycznych we Francji tematem numer jeden jest wzrost ryzyka geopolitycznego.

 • 12 listopada 2015

  Polska giełda czeka na sygnał do wzrostów, w grze CD Projekt i Bioton

  Wśród ekspertów przybywa opinii, że polskiej giełdzie należy się solidne odreagowanie. Kluczem do wzrostów jest powrót do gry kapitału zagranicznego, dla którego zachętą mogą okazać się korzystne dla giełdy deklaracje nowego rządu w zakresie sektora bankowego i energetyki. W czwartek na GPW w centrum uwagi są spółki publikujące wyniki za III kwartał. 


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku