X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: assecopol

 • dzisiaj

  Środa może być kolejnym dniem wzrostów na GPW

  Środa może przynieść kontynuację wzrostów na warszawskiej giełdzie, w ślad za wczorajszą mocną zwyżką na Wall Street i związaną z tym poprawą klimatu inwestycyjnego. Nastroje na giełdach wspierać mogą też publikowane dziś indeksy PMI. 

 • 11 sierpnia 2017

  Nowe rekomendacje dla akcji CD Projekt, 11 bit studios i Asseco Poland

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK zaktualizowali zalecenia i ceny docelowe dla trzech znanych spółek informatycznych. Największy potencjał eksperci widzą w akcjach producentów gier wideo.

 • 03 sierpnia 2017

  Puls GPW: Nieśmiałe odbicie na WIG20

  Czwartkowa przecena akcji banków to efekt nowego projektu ustawy Kancelarii Prezydenta. Liderami wzrostów w indeksie WIG20 jest PZU oraz PGE.

 • 24 lipca 2017

  Asseco Poland – analiza techniczna na życzenie

 • 20 lipca 2017

  DM BOŚ dodał akcje Azotów, LiveChat i Agory do listy top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje Azotów, LiveChat i Agory. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Enel-Med i Tower Investments.

 • 03 lipca 2017

  GPW walczy o zielone rozpoczęcie lipca, w grze Sygnity i Krezus

  Po spadkowej końcówce ubiegłego tygodnia europejskie giełdy rozpoczęły lipiec na plusie. Tą samą ścieżką podąża indeks WIG20, który od 1,5-miesiąca pozostaje w konsolidacji. Wakacje i oferty publiczne nie wskazują na szybkie wybicie.

 • 30 czerwca 2017

  Spadki w Warszawie, rollercoaster na Wall Street

  Prawdziwy giełdowy rollercoaster obserwujemy ostatnio na Wall Street. Takie zachowanie blisko historycznych maksimów może sugerować początek nieco większych spadków. Tak też interpretują to inwestorzy na innych rynkach i realizują zyski. Nie ominęło to giełdy w Warszawie.

 • 21 czerwca 2017

  Ciąg dalszy przeceny na GPW. Tanieją Orlen, Lotos i LPP, odbija Alior

  Szybko taniejąca ropa, obawy związane z polityką Fed i realizacja zysków na Wall Street, psują nastroje na światowych giełdach. W tym również w Warszawie. Indeksy w dół ciągną przede wszystkim spółki paliwowe. Na cenzurowanym jest też LPP. Po serii ostatnich spadków odbijają natomiast akcje Alior Banku.

 • 07 czerwca 2017

  Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 wypłacą akcjonariuszom 7,6 mld zł

  Inwestorzy polujący na tłuste dywidendy nie mają czego szukać w segmencie największych i najpłynniejszych spółek na GPW. W tym roku tylko dwa blue chipy wypłacą dywidendy o stopie powyżej 5 proc., a całą tegoroczną pulę środków przeznaczonych do podziału między akcjonariuszy można porównać do tej z kryzysowego roku 2009.

 • 06 czerwca 2017

  Komentarz giełdowy: Niepewność przed EBC

  Optymistyczne nastroje sprzed weekendu błyskawicznie wyparowały. W ich miejsce pojawiła się niepewność związana z posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego. EBC może zasygnalizować chęć zmniejszenia skali luzowania, co jest zagrożeniem dla rynków akcyjnych. Spadkom na zachodnich parkietach opiera się jednak warszawski WIG20, którego ciągną w górę koncerny naftowe.

 • 01 czerwca 2017

  GPW w ogonie Europy. Mocne spadki na JSW i PKO BP

  W czwartek indeks WIG20 spada piątą kolejną sesję, a warszawska giełda jest jedną z najsłabiej się zachowujących giełd w Europie. Mocniej tracą tylko indeksy w Moskwie.

 • 24 maja 2017

  Widmo spadków wisi nad GPW, w grze CD Projekt i Tauron

  Atmosfera wyczekiwania towarzyszy środowej sesji na giełdzie w Warszawie. Układ sił może zmienić się po godzinie 15:30, wraz z rozpoczęciem sesji na Wall Street.

 • 11 maja 2017

  Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 płacą coraz mniej

  Czasy gdy polskie blue chipy pieszczotliwie nazywano dojnymi krowami, odeszły do lamusa. Giełdowi giganci, w przeciwieństwie do małych i średnich spółek, w ostatnich latach coraz rzadziej i skromniej dzielą się zyskiem z akcjonariuszami. 

 • 09 maja 2017

  Maklerzy obniżyli cenę docelową akcji Asseco Poland do 59,40 zł

  Haitong Bank w raporcie z 8 maja obniżył rekomendację dla spółki informatycznej z kupuj do neutralnie oraz cenę docelową akcji do 59,40 zł z (60,50 zł). W poniedziałek na zamknięciu sesji za jedną akcję Asseco Poland płacono 57 zł.

 • 10 kwietnia 2017

  Komentarz giełdowy: Europa z obawami, a Wall Street pełne optymizmu

  Rynki akcyjne w Europie niemrawo rozpoczęły Wielki Tydzień. Słabszy sentyment jest powodowany głównie polityką. Po ataku na Syrię rośnie napięcie na linii USA-Rosja, a dziś rozpoczyna się szczyt państw G7, który także może zaowocować ważnymi deklaracjami. Do tego wszystkiego kampania prezydencka we Francji wchodzi w końcową fazę.

 • GPW łapie świąteczny klimat. Gorąco na JSW, Handlowym i Neuce

  Przedświąteczny tydzień na warszawskiej giełdzie rozpoczął się w spokojnej atmosferze. Brak nowych impulsów sprawia, że do końca dnia sytuacja ta prawdopodobnie nie ulegnie zmianie.

 • 17 marca 2017

  Komentarz giełdowy: Rynki czekają na nowe wyzwania

  Warszawski parkiet podczas piątkowej sesji pozytywnie wyróżniał się na tle zachodnich giełd. Sporymi wzrostami mógł się pochwalić WIG20, który powoli zbliża się do kolejnej psychologicznej bariery. Końcówka notowań przyniosła nieco większą zmienność, co jest zasługą Trzech Wiedźm.

 • Asseco Poland proponuje ćwierć miliarda złotych dywidendy z zysku za 2016 r.

  Asseco Poland rekomenduje wypłatę dywidendy za rok obrotowy 2016 w wysokości 3,01 zł na jedną akcję. Tegoroczna propozycja jest identyczna jak w zeszłym roku.

 • 08 marca 2017

  Komentarz giełdowy: WIG20 stawia czoła widmu korekty

  Indeks zrzeszający największe spółki z warszawskiego parkietu w środę przerwał serię trzech spadkowych sesji. Główne europejskie indeksy giełdowe także notowały wzrosty w związku z oczekiwaniami na podtrzymanie gołębiej retoryki ze strony EBC.

 • 30 grudnia 2016

  WIG20 w dobrym stylu kończy grudniowy rajd, w grze Energa i Trakcja

  Na ostatniej sesji w tym roku główne indeksy w Europie notują nieduże spadki. Gorszym nastrojom nie poddaje się warszawski WIG20, który walczy o jak najwyższe zamknięcie tegorocznego rajdu św. Mikołaja.

 • 28 grudnia 2016

  8 spółek z największym potencjałem wzrostu w 2017 r. wg Haitong Banku

  Analitycy Haitong Banku przyszłym roku stawiają na deweloperów mieszkaniowych, spółki budowlane, medialne oraz telekomunikacyjne. Największy potencjał spadkowy widzą w akcjach koncernów energetycznych, giełdowych kopalń oraz potentatów z sektora handlu detalicznego.

 • 08 grudnia 2016

  W 2016 r. spółki z WIG20 wypłaciły akcjonariuszom ponad 9 mld zł

  Ubiegłotygodniowa decyzja PKO BP oficjalnie zamknęła temat tegorocznych dywidend w segmencie blue chipów. StockWatch.pl przygotował krótkie podsumowanie sezonu dywidendowego wśród giełdowych gigantów.

 • 18 listopada 2016

  Zamieszanie wokół OFE buja giełdą, w grze PKO BP, Alior i Braster

  Spekulacje na temat nowego kształtu reformy systemu emerytalnego zafundowały inwestorom nerwowy poranek. Jednak jeszcze przed południem większość straty na WIG20 udało się odrobić po dementi ze strony Ministerstwa Finansów.

 • Zyski kwartalne Asseco Poland nieznacznie przebiły konsensus

  Miniony kwartał przyniósł informatycznej grupie spadek zysku netto. Negatywnie na wyniki oddziaływał rynek krajowy i rosyjski. Natomiast dynamicznie rósł rynek izraelski.

 • 18 października 2016

  Prognozy dla 10 ciekawych spółek u progu sezonu wynikowego

  Pierwsza tura raportów finansowych może być papierkiem lakmusowym dla całego sezonu wynikowego, zwłaszcza że na pierwszy ognień idą raporty ważnych spółek z kluczowych branż. Sprawdziliśmy prognozy analityków dla dziesięciu z nich.

 • 25 sierpnia 2016

  Małe spółki zdobywają złoty medal, blue chipom ciąży PZU i energetyka

  Inwestorzy na świecie ustawiają się pod jutrzejsze sympozjum przedstawicieli banków centralnych w Jackson Hole. Tymczasem na GPW właściwie doszło już do rozstrzygnięć. Blue chipy pogrążają się w trendzie spadkowym, a małe spółki ustanawiają nowe szczyty cenowe.

 • 09 sierpnia 2016

  Komentarz giełdowy: Wzrosty motywem przewodnim

  Funt szterling tonie, oliwy do ognia dolał dzisiejszego ranka członek BoE, McCafferty. W artykule w The Times, członek Banku Anglii sugeruje, że w przyszłości możemy spodziewać się dalszego luzowania. Entuzjastycznie na tę informację zareagowali inwestorzy na londyńskim parkiecie.

 • 29 lipca 2016

  Komentarz giełdowy: Pasywny BoJ i słaby wzrost w USA

  Spotkanie Banku Japonii, wokół którego narosło wiele oczekiwań i spekulacji, okazało się mało owocne w skutkach. Nie miało miejsca obniżenie stóp procentowych i brak było również zapowiedzi helicopter money. Japońska giełda silnie reagowała na każdą daną publikowaną dzisiejszej nocy, aby ostatecznie zakończyć sesję z wynikiem +0,56 proc., bo brak obniżki japoński sektor bankowy przyjął z dużą ulgą.

 • wczoraj

  Komentarz giełdowy: Udany tydzień warszawskiego parkietu

  Początek dnia na światowych parkietach należał do spokojnych. Rynki oczekiwały odczytów wskaźników PMI dla usług i przemysłu. Po początkowych spadkach, większość europejskich indeksów kończyła piątek z małymi wzrostami, natomiast na warszawskiej giełdzie dominował kolor czerwony, chociaż cały tydzień należy zaliczyć do udanych.

 • 07 lipca 2016

  Komentarz giełdowy: Optymizm wraca na parkiety

  Po trzech dniach słabych wyników europejskie parkiety ponownie zaświeciły na zielono. Najważniejszymi odczytami dnia były niewątpliwie bardzo pozytywne wieści z amerykańskiego rynku pracy. Raport ADP i claimsy okazały się dużo lepsze od konsensusu.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku