X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: amica

 • wczoraj

  11 faworytów Noble Securities w strategii na 2017 rok

  Biuro przekonuje, że wiele negatywnych czynników jest już w cenach i oczekuje dodatniego wyniku WIG20 na koniec roku. W tegorocznym portfelu prym wiodą spółki z sektora bankowego, energetycznego oraz automotive.

 • 24 listopada 2016

  Giełdowi eksporterzy tańczą z radości, w górę CD Projekt i LiveChat

  Dobra passa GPW trwa. WIG20 zamknął czwartą z rzędu wzrostową sesję. W centrum uwagi polskiego rynku są eksporterzy, którym słaby złoty znów dmucha w żagle. Po południu euro kosztowało 4,42 zł, a dolar 4,18 zł.

 • 15 września 2016

  Jest rekomendacja dla Amiki z rekordową wyceną 230 zł za akcję

  Nowa wycena Noble Securities dla akcji producenta artykułów gospodarstwa domowego jest o 12 proc. wyższa od bieżącego kursu giełdowego. Biuro podkreśla, że Amica jest atrakcyjną opcją zarówno względem krajowych midcapów przemysłowych jak i spółek zagranicznych z branży AGD.

 • 06 września 2016

  9 solidnych spółek do obserwacji na III kwartał

  Czarnym koniem sezonu wynikowego były spółki przemysłowe, które pełnymi garściami czerpały z dobrej koniunktury gospodarczej, windując jednocześnie kursy akcji. Z pomocą ekspertów zbadaliśmy, które z nich mają szanse na powtórzenie dobrych wyników w kolejnym kwartale.

 • 02 września 2016

  Analiza techniczna czterech asów sezonu wynikowego

  Nowe szczyty cenowe na kursach akcji spółek przemysłowych to nagroda za dynamiczną poprawę wyników finansowych w II kwartale. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, ile sił na bicie nowych rekordów mają notowania Amiki, Ferro, Forte i Stomilu Sanok.

 • 01 września 2016

  GPW fatalnie rozpoczyna wrzesień, w grze Boryszew, Echo i ZE PAK

  W południe WIG20 traci ponad 1,1 proc. i schodzi w okolice ubiegłotygodniowego dołka. Fatalna postawa warszawskiego parkietu dziwi, szczególnie że zdecydowana większość europejskich indeksów rośnie, a najnowsze dane PMI na temat polskiego przemysłu są znacznie lepsze od oczekiwań.

 • Amica po I półroczu ma na koncie rekordowe 50 mln zł zysku netto

  Giełdowa Amica nie zwalnia tempa. Wynik netto za II kwartał 2016 r. okazał się o blisko 9 proc. wyższy od oczekiwań rynku, a w całym I półroczu ustanowił nowy historyczny rekord.

 • 12 sierpnia 2016

  Analiza techniczna pięciu gorących spółek tego lata

  Wakacyjny rajd na GPW trwa w najlepsze. Z okazji do śrubowania tegorocznych stóp zwrotu korzystają m.in. notowania walorów Kruka, 11 bit studios, Amiki, Alior Banku oraz Uniwheels. Wraz z ekspertem od analizy technicznej z SGH zbadaliśmy, jak wysoko szykują się jeszcze wspiąć kursy poszczególnych spółek.

 • 22 lipca 2016

  Analiza techniczna czterech gorących spółek z mWIG40

  W najlepsze trwa seria wzrostów w segmencie średnich spółek. Po części spekulacja, a po części silne fundamenty windują kursy ciekawych walorów. Wraz z ekspertem z SGH przebadaliśmy potencjał techniczny czterech wakacyjnych hitów inwestycyjnych z indeksu mWIG40 do dalszych wzrostów.

 • 22 czerwca 2016

  Prognozy dla rynków akcji, walut i surowców po referendum w UK

  Jeśli dojdzie do Brexitu, będziemy świadkami spektakularnych ruchów na rynkach finansowych i walutowych. Ale wygrana zwolenników UE też pozwoli zarobić traderom lubiącym ryzykowne aktywa. StockWatch.pl sprawdził, jakie scenariusze na piątek mają rynkowi eksperci i guru światowej finansjery.

 • 09 czerwca 2016

  Typy inwestycyjne maklerów mBanku na czerwiec

  DM mBank w cyklicznym raporcie przedstawił prognozy na czerwiec na rynku akcji. Biuro szuka ciekawych obiektów inwestycyjnych wśród spółek z branż: paliwowej, przemysłowej, TMT, budowlanej i energetycznej.

 • 06 czerwca 2016

  Analiza czterech znanych spółek w ciekawym momencie technicznym

  Wraz z ekspertem od analizy technicznej z SGH przyjrzeliśmy się bliżej czterem spółkom, których akcje znalazły się w ciekawej sytuacji technicznej. Analizujemy perspektywy dla przecenionych walorów PZU i GPW oraz pnących się na nowe szczyty Vistuli i Amiki.

 • wczoraj

  Co dalej z kursami akcji Ciechu i Amiki – analiza techniczna

  Notowania spółek przemysłowych i chemicznych wróciły do wzrostowej formy. Wspólnie z ekspertem z DM BOŚ sprawdziliśmy newralgiczne poziomy techniczne dla kursów akcji Amiki i Ciechu.

 • wczoraj

  6 najważniejszych raportów finansowych najbliższego tygodnia

  W pierwszym tygodniu marca warszawski rynek będzie miał do przełknięcia blisko 70 ciekawych sprawozdań finansowych za IV kwartał. StockWatch.pl sprawdził, na jakie wyniki nastawiają się eksperci z biur maklerskich u sześciu najgorętszych spółek.

 • 16 lutego 2016

  Raport: 11 spółek, które obłowią się na programie Rodzina 500+

  Kształt flagowego programu nowego rządu 500+ jest już znany. Teraz czas na dzielenie łupów. Sprawdziliśmy, które giełdowe spółki zyskają na wsparciu rodzin wielodzietnych, a które będą musiały się dorzucić do jego sfinansowania.

 • 11 lutego 2016

  Analiza techniczna akcji czterech dużych eksporterów

  Beneficjenci słabego złotego są w tym roku faworytami biur maklerskich. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, w jakiej kondycji technicznej są akcje czołowych eksporterów notowanych na warszawskim parkiecie.

 • 09 lutego 2016

  19 mocnych spółek do gry w 2016 roku wg DM mBanku

  W tym roku biuro stawia na akcje eksporterów, deweloperów, spółek handlowych i płacących solidne dywidendy. Scenariusz bazowy zakłada wzrost cen ropy naftowej do poziomu 50 USD/baryłkę, co przy stabilizacji gospodarczej w Chinach powinno stymulować napływ kapitału do funduszy surowcowych i wzrost cen metali przemysłowych i szlachetnych.

 • wczoraj

  18 faworytów na 2016 rok wg Noble Securities

  Strategia inwestycyjna biura zakłada, że w drugiej połowie roku sytuacja na rynkach akcji ulegnie mocnej poprawie, a indeksy WIG i WIG20 wyjdą na plus. Do portfela na 2016 rok analitycy zabierają przecenione akcje banków i spółek energetycznych. W gronie top picks znalazły się także popularne misie z branży budowlanej, przemysłowej, handlowej i IT.

 • 19 stycznia 2016

  14 giełdowych eksporterów koszących zyski na słabym złotym

  Cięcie ratingu kredytowego Polski pogłębiło przecenę złotego. Blisko 4,50 zł za euro i 4,10 zł dolara to nowe poziomy, do których zdaniem ekspertów trzeba będzie się przyzwyczaić w najbliższym czasie. StockWatch.pl sprawdził, które spółki giełdowe mają szansę dodatkowo na tym zarobić.

 • 14 stycznia 2016

  Maklerzy widzą potencjał w akcjach Amiki do wzrostu powyżej 200 zł

  Analitycy Noble Securities radzą kupować akcje producenta sprzętu AGD. Biuro pozytywnie ocenia ostatnie akwizycje i jest optymistycznie nastawione do rynku rosyjskiego, który w 2016 r. nie powinien już negatywnie przekładać się na wyniki.

 • 08 stycznia 2016

  Analiza techniczna 4 misiów odpornych na bessę

  Na tonącym rynku nadzieją pozostają zdrowe fundamentalnie spółki, których kursy akcji opierają się przecenie. Z pomocą eksperta od analizy technicznej z SGH sprawdziliśmy, jak na ciężkie czasy przygotowane są notowania walorów czterech wyjątkowo silnych spółek z segmentu małych i średnich firm.

 • 01 grudnia 2015

  Inwestorzy grają pod EBC, rosną m.in. Bogdanka, JSW i Arctic Paper

  We wtorek rynki akcji szybko przetrawiły wtorkowe odczyty PMI w sektorze przemysłowym i wróciły myślami do zbliżającego się posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Już w czwartek dowiemy się, czy Mario Draghi przyspieszy pracę drukarek w celu wsparcia europejskej gospodarki.

 • Kurs akcji Amiki rośnie po akwizycji brytyjskiego dystrybutora AGD

  Giełdowa Amika kupiła za 147 mln zł spółkę handlową w Wielkiej Brytanii. Najnowsza akwizycja ma na celu zmniejszenie ekspozycji wielkopolskiej grupy na rynki wschodnie.

 • 16 listopada 2015

  8 niespodzianek finału giełdowego sezonu wynikowego

  W poniedziałek kursami akcji zakołysała ostatnia duża fala raportów za III kwartał. StockWatch.pl z najnowszych sprawozdań wytypował osiem, w których wyniki spółek mocno różniły się od rynkowych konsensusów.

 • 26 października 2015

  Co dalej z kursami akcji Amiki i Forte – analiza techniczna

  W październiku segment giełdowych średniaków pokazał siłę. Ekspert z DM BOŚ przyjrzał się technicznym perspektywom walorów dwóch przedstawicieli mWIG40, którzy powoli odzyskują wysoką formę po wakacyjnej zadyszce.

 • 23 września 2015

  Odczyty PMI ratują giełdy w Europie, w grze Boryszew i Kerdos

  Wtorkowe tąpnięcie na rynkach akcji znalazło potwierdzenie w najnowszym wstępnym odczycie PMI dla chińskiego przemysłu. W środę inwestorzy w Europie ostrożnie kupują przecenione akcje. Twardym argumentem jest wrześniowy PMI dla przemysłu sfery euro. Wynik na poziomie 52 pkt. rozwiał wątpliwości o kondycję przemysłu europejskiego.

 • 19 sierpnia 2015

  21 spółek odpornych na polityczną zawieruchę na GPW

  Mimo iż do wyborów są jeszcze ponad dwa miesiące, inwestorzy giełdowi już teraz słono płacą za wybryki polityków. Eksperci w rozmowie ze StockWatch.pl zalecają na razie omijanie sektorów narażonych na wstrząsy. Do portfeli polecane są akcje małych i średnich firm wolnych od ryzyka politycznego i z solidnymi wynikami.

 • 12 sierpnia 2015

  Polska giełda wraca do szeregu, w grze Energa, Feerum i Amica

  We wtorek warszawskiej giełdzie udało się jeszcze wyjść na zero, pomimo negatywnych nastrojów na Zachodzie Europy. Niestety, w środę nasz rynek dołączył do fali przeceny wywołanej sytuacją gospodarczą w Chinach.

 • 05 sierpnia 2015

  Analiza techniczna czterech gorących spółek tegorocznego lata

  W tym roku małe i średnie spółki to oaza spokoju na tle tego, co dzieje się z blue chipami. Oba indeksy wypracowały dwucyfrowe stopy zwrotu. Wraz z ekspertem z SGH sprawdziliśmy kondycję techniczną czterech popularnych misiów, których akcje od początku wakacji przyspieszyły tempa.

 • 24 czerwca 2015

  Giełda na wakacje: 11 gorących spółek z mWIG40

  Do wakacji zostało już tylko kilka dni, a przed inwestorami jak co roku ten sam dylemat - z jakimi akcjami zostać, żeby nie psuć sobie urlopu ciągłym sprawdzaniem notowań. Zapytaliśmy ekspertów z biur maklerskich o prognozy na najbliższe tygodnie i najciekawsze spółki w indeksie mWIG40.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com