X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Walne Zgromadzenia

 • 03 stycznia 2017

  Rafał Antczak nowym kandydatem na prezesa GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem walnego przy Książęcej 4 na giełdzie nazwisk pojawił się nowy faworyt. Jak ustalił Puls Biznesu, wicepremier Mateusz Morawiecki stery warszawskiej GPW chce powierzyć Rafałowi Antczakowi.

 • 01 grudnia 2016

  Kurs JSW rośnie po decyzji ws. przeniesienia kopalni Krupiński do SRK

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wznowione po dwudniowej przerwie nadzwyczajne walne zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowało o przeniesieniu kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Uchwałę w sprawie likwidacji kopalni poparli niemal wszyscy obecni na NWZ akcjonariusze.

 • 20 września 2016

  Synthos jest o krok bliżej do wypłaty olbrzymiej dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Poniedziałkowe walne spółki chemicznej dało zielone światło i przesunęło kwotę 1,094 mld zł na kapitał rezerwowy utworzony z przeznaczeniem na dywidendę. Teraz decyzja o wypłacie środków należy do zarządu Synthosu. W optymistycznym scenariuszu na każdą akcję może przypaść nawet 0,83 zł, co przy obecnym kursie akcji daje stopę przekraczającą 20 proc.

 • wczoraj

  Walne PGNiG: Skąpa dywidenda i brak absolutorium dla byłego zarządu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Część ekspertów nieco kręci nosem na poziom tegorocznej dywidendy i twierdzi, że biorąc pod uwagę zasoby gotówkowe, spółka mogła wypłacić o wiele więcej niż 0,18 zł na akcję. Na wtorkowym walnym akcjonariusze zdecydowali także o nieudzieleniu absolutorium byłemu zarządowi.

 • 08 czerwca 2016

  Walne Tauronu przeciwne dywidendzie z kapitału zapasowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nie ma zgody akcjonariuszy energetycznej spółki na wypłatę tegorocznej dywidendy z kapitału zapasowego. Wcześniej zarząd proponował na akcję 0,10 zł - stopa 3,7 proc. Tauron wcześniej 5 lat z rzędu dzielił się zyskiem z akcjonariuszami.

 • 01 czerwca 2016

  PGNiG na tegoroczną dywidendę chce przeznaczyć ponad 1 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rekomendacja zarządu gazowej spółki w kwestii dywidendy mogła rozczarować część inwestorów. Tegoroczna propozycja jest niższa od ubiegłorocznej i zakłada wypłatę 0,18 zł na walor, co przy obecnym kursie akcji daje stopę 3,4 proc.

 • 19 maja 2016

  Jest wniosek o wypłatę 1,5 mld zł dywidendy z PKN Orlen

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusz emerytalny Nationale-Nederlanden chce, aby w tym roku paliwowy gigant wypłacił 3,50 zł dywidendy na akcję, a nie 2 zł jak proponuje zarząd. Przeforsowanie postulatu oznaczałoby, że wypłata byłaby ponad dwukrotnie wyższa niż w zeszłym roku.

 • 18 maja 2016

  Andrzej Klesyk i Mirosław Gronicki dołączą do rady nadzorczej Besta

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Były prezes PZU Andrzej Klesyk oraz były minister finansów Mirosław Gronicki zostali członkami rady nadzorczej Besta. Decyzję podjęło 18 maja walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki.

 • KGHM proponuje wypłatę 1,50 zł dywidendy w dwóch ratach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tegoroczna propozycja dywidendy z miedziowej spółki wypada bardzo skromnie na tle ubiegłorocznych wypłat. Przy kursie akcji na poziomie 65 zł stopa dywidendy wyniesie 2,3 proc.

 • 05 maja 2016

  Prezes Kruka zgłosił nowe propozycje w kwestii buy backu i dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zmiany zgłoszone przez prezesa spółki windykacyjnej dotyczą m.in. obniżenia ceny maksymalnej skupu akcji do 200 zł oraz skrócenia całej operacji o trzy lata. Modyfikacja parametrów buy backu i dywidendy to odpowiedź na uwagi zgłoszone przez akcjonariuszy Kruka.

 • 15 kwietnia 2016

  6 spółek gotowych do wypłaty 500 mln zł na dywidendę

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Giełdowe spółki przechodzą od słów do czynów. Zaczynają się walne zgromadzenia decydujące o podziale ubiegłorocznych zysków. W kwietniu do listy dywidendowych pewniaków dopisało się kilka ciekawych spółek, wśród których rekordzista oferuje wypłatę o stopie ponad 8 proc.

 • 19 stycznia 2016

  Ruszyły roszady na kluczowych stanowiskach w KGHM

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Walne zgromadzenie akcjonariuszy miedziowego kombinatu wymieniło 2/3 członków organu nadzorującego funkcjonowanie KGHM. Rynek spodziewa się, że kolejnym krokiem będą zmiany w zarządzie spółki.

 • 12 stycznia 2016

  Walne GPW wybrało Małgorzatę Zaleską na stanowisko prezesa

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Warszawska giełda ma nowego prezesa. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami stanowisko objęła Małgorzata Zaleska, faworytka Ministerstwa Skarbu Państwa.

 • 07 stycznia 2016

  Małgorzata Zaleska jeszcze w styczniu może objąć fotel prezesa GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ministerstwo Skarbu Państwa oficjalnie ogłosiło, że na stanowisku nowego prezesa GPW widzi Małgorzatę Zaleską. NWZA w sprawie wyboru nowego szefa giełdy zaplanowano na 12 stycznia.

 • 09 grudnia 2015

  Roszady w Tauronie, Remigiusz Nowakowski zastąpił Jerzego Kurellę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jerzy Kurella szybko pożegnał się z fotelem prezesa spółki energetycznej. We wtorek rada nadzorcza w jego miejsce powołała Remigiusza Nowakowskiego. Nowy prezes zasiadał już w zarządzie Tauronu w latach 2006-2008.

 • 19 listopada 2015

  Rewolucja w Kerdosie, Romuald Kalyciok zastąpił Kamila Kliniewskiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prezes notowanego na NewConnect Suneksu kontrolując 9 proc. akcji Kerdosu dokonał w środę rewolucyjnych zmian. Nowo wybrane władze w najbliższych tygodniach mają prześwietlić kondycję operacyjną i finansową spółki. W nietypowej sytuacji znaleźli się obligatariusze. Kerdos mimo stwierdzenia stanu niewypłacalności zasugerował im składanie wniosków o wcześniejszy wykup.

 • 26 października 2015

  Kurs akcji Sfinksa mocno traci przez plany emisji nowych akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze spółki gastronomicznej za niespełna miesiąc będą decydować o podwyższeniu kapitału w drodze emisji 2,65 mln akcji. Oferta nie przewiduje prawa poboru, niemniej projekt uchwały jest skonstruowany w taki sposób, że pierwszeństwo będzie przysługiwało akcjonariuszom posiadającym co najmniej 5 proc. akcji.

 • 15 października 2015

  Enea triumfuje, akcjonariusze Bogdanki nie zablokowali wezwania

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Wszystko wskazuje na to, że najbardziej kontrowersyjne wezwanie tego roku dojdzie do skutku. W czwartek akcjonariusze Bogdanki odrzucili projekt uchwały w sprawie zmian w statucie. Około godziny 14:00 kurs akcji lubelskiej kopalni rośnie o ponad 2 proc., ale wciąż jest o ponad 10 proc. poniżej ceny z wezwania. 

 • 08 lipca 2015

  Kurs Hawe tąpnął, nieścisłości w planowanej emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Trwa zła passa akcjonariuszy Hawe. Spółce nie udało się pozyskać inwestora, w maju z powodu braku środków na wykup trzeba było rolować obligacje, a teraz zamierza emitować akcje. W projektach uchwał na NWZA jest jednak nieścisłość co do istotnych parametrów emisji.

 • 16 czerwca 2015

  Best przeprowadzi split akcji w stosunku 1 do 4

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Podział akcji to kolejny krok windykacyjnej grupy w kierunku poprawy płynności walorów. Od 26 maja akcje Besta notowane są w systemie notowań ciągłych.

 • 14 kwietnia 2015

  Vistula chce okroić program motywacyjny dla kadry menadżerskiej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Plany na najbliższe walne zakładają zmniejszenie puli warrantów oferowanych w ramach programu motywacyjnego o 2 miliony. Dla akcjonariuszy to dobra wiadomość, ponieważ mniejsza liczba nowych akcji to niższe rozwodnienie akcjonariatu. Warunkiem przyznania nowych walorów jest poprawa wyników. W kolejnych trzech latach zysk netto miałby rosnąć w dwucyfrowym tempie, a EBITDA o duże kilka procent. 

 • 09 lutego 2015

  Global City Holdings w ramach oszczędności chce wycofać się z GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada dyrektorów operatora sieci kin zarekomendowała ogłoszenie wezwania na akcje po cenie 40 zł i wycofanie spółki z GPW. Propozycja jest skąpa względem wyceny rynkowej, która ostatnio utrzymywała się powyżej 42 zł. W poniedziałek walory Global City Holdings tanieją i skracają dystans do zasygnalizowanej oferty. 

 • 28 listopada 2014

  Netmedia przymierza się do uruchomienia kolejnego buy backu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W grudniu walne spółki działającej w segmencie nowych technologii zdecyduje o losach skupu do 2 mln własnych akcji z ceną maksymalną 6 zł. Netmedia na ten cel chce przeznaczyć łącznie 7,4 mln zł.

 • 03 października 2014

  Kurs akcji Seco Group odbił od dna dzięki buy backowi

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komunikat o planowanym skupie akcji własnych pomógł dźwignąć kurs akcji Seco Group z poziomów najniższych od ponad dwóch lat. Inwestorzy zwietrzyli okazję na szybki zarobek.

 • 24 września 2014

  Groclin we wrześniu chce sprzedać kompleks hotelowo-sportowy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent wyposażenia aut i wiązek kablowych dostał zielone światło od akcjonariuszy na sprzedaż obiektów hotelowo-sportowych za co najmniej 3,5 mln zł. Według przedstawiciela spółki transakcja ma być dopięta już niebawem. Druga ważna decyzja walnego dotyczy zgody na uruchomienie programu motywacyjnego.

 • 08 września 2014

  Kurs akcji Lotosu nurkuje ku poziomom sprzed dwóch lat

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Klamka zapadła. Grupa Lotos przeprowadzi emisję do 55 mln nowych akcji z prawem poboru. Kurs akcji paliwowej spółki uczcił uchwałę symbolicznym ruchem pod kreskę.

 • 13 sierpnia 2014

  Krach na akcjach Lotosu po zapowiedzi emisji akcji i dużych odpisów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Paliwowa spółka planuje emisję do 55 mln akcji z prawem poboru i chce w ten sposób pozyskać do 1 mld zł. Cała operacja miałaby zostać przeprowadzona jeszcze w tym roku. Kurs akcji panicznie zareagował na proponowane duże rozwodnienie kapitału.

 • 05 sierpnia 2014

  Od 6 października skraca się czas rozliczania transakcji giełdowych

  Opublikowano:

  Zmiana cyklu rozrachunkowego z T+3 na T+2 jest niewielka, choć stanowi krok w dobrą stronę. Dotąd inwestorzy giełdowi musieli czekać aż trzy dni robocze na zaksięgowanie ich transakcji w KDPW, często przegapiając terminy dywidendy czy odcięcia prawa poboru. Teraz będzie nieco łatwiej.

 • 26 czerwca 2014

  Paweł Tamborski nowym szefem Giełdy Papierów Wartościowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zgodnie z przypuszczeniami nowym prezesem Giełdy Papierów Wartościowych został były wiceminister skarbu, Paweł Tamborski. Po głosowaniu walne zarządziło przerwę w obradach do 15 lipca do godziny 11:00.

 • 24 czerwca 2014

  Monnari przyspieszyło publikację wyników za I półrocze

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Modowa spółka błyszczała wynikami za ostatnie kwartały. Teraz zdecydowała się przyspieszyć publikację kolejnego sprawozdania finansowego. Za niespełna dwa miesiące przekonamy się, czy miało to związek z chęcią szybszego pochwalenia się wysokimi osiągnięciami.

 • Strona 1 z 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com