X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Walne Zgromadzenia

 • 15 lutego 2018

  Skarb Państwa chce zmian w radzie nadzorczej KGHM

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Skarb Państwa reprezentowany przez ministra energii żąda umieszczenia w porządku obrad nadzwyczajnego walnego KGHM Polska Miedź, zwołanego na 15 marca, dodatkowego punktu dotyczącego zmian w składzie rady nadzorczej w celu wzmocnienia kontroli nad działalnością spółki.

 • 24 stycznia 2018

  Akcjonariusze PGNiG zdecydują o dochodzeniu roszczeń od byłych członków zarządu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) zdecydują 21 lutego o dochodzeniu roszczeń o naprawienie szkody wyrządzonej przy sprawowaniu zarządu od byłych członków zarządu, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie spółki.

 • 02 listopada 2017

  Drobni akcjonariusze iAlbatros Group zawiązali porozumienie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze iAlbatros Group zawiązali oficjalne porozumienie. Ich celem jest powołanie w spółce kuratora, zwołanie WZA, wyłonienie nowych władz oraz przywrócenie obrotu akcjami iAlbatros na GPW.

 • 18 października 2017

  Ważne NWZA Gobarto. Jeden z projektów dotyczy strategicznej emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Andrzej Goździkowski, prezes Cedrobu tuż przed kluczowym walnym deklaruje, że nie planuje wykupu akcjonariuszy mniejszościowych Gobarto w celu wycofywania spółki z GPW.

 • 06 października 2017

  AmRest przeniesie siedzibę do Hiszpanii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze AmRestu zdecydowali o przeniesieniu siedziby spółki z Polski do Hiszpanii, wynika z uchwał walnego zgromadzenia.

 • 26 września 2017

  Październikowe walne PGNiG zdecyduje o zmianie statutu dot. udziału w państwowych projektach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) zdecydują o zmianie statutu spółki uwzględniającą „realizację strategicznych przedsięwzięć inwestycyjnych lub udział spółki w przedsięwzięciach inwestycyjnych mogących trwale lub przejściowo pogorszyć efektywność ekonomiczną działalności spółki, ale koniecznych dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski", wynika z projektów uchwał na nadzwyczajne walne zwołane na 21 października.

 • 01 września 2017

  Akcjonariusze Orbisu zdecydują na wrześniowym walnym o sprzedaży trzech hoteli

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Orbisu zdecydują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu zwołanym na 27 września o wyrażeniu zgody na sprzedaż hoteli: ibis Katowice Zabrze w Zabrzu, Mercure Toruń Centrum i ibis Budget Toruń.

 • 14 sierpnia 2017

  Groclin szykuje emisję 4 mln nowych akcji bez prawa poboru

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Groclinu zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 7 września br. o upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy poprzez emisję do 4 mln akcji, podano w projektach uchwał na NWZ. Celem emisji będzie ułatwienie spółce realizacji projektów akwizycyjnych.

 • 02 sierpnia 2017

  Selvita w celu realizacji nowej strategii planuje pozyskać 140 mln zł z emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Selvita planuje przeprowadzenie w czwartym kwartale tego roku oferty publicznej akcji, w ramach której chce pozyskać 140 mln zł. Spółka planuje wyemitować maksymalnie 2,2 mln nowych akcji.

 • 21 czerwca 2017

  Walne KGHM uchwaliło dywidendę. Miedziowy gigant wypłaci 1 zł na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze KGHM Polska Miedź zdecydowali o przeznaczeniu 200 mln zł na wypłatę dywidendy z zysków lat ubiegłych, czyli 1 zł na akcję.

 • wczoraj

  Marek Dietl, doradca prezydenta Andrzeja Dudy nowym prezesem GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydowali o powołaniu na stanowisko prezesa spółki Marka Dietla.

 • 14 czerwca 2017

  Walne Lotosu dało zielone światło na wypłatę dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Lotos po 10-latniej przerwie znów podzieli się zyskiem. Akcjonariusze gdańskiej spółki zdecydowali na środowym walnym o przeznaczeniu 184,87 mln zł z zysku za 2016 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości tj. 1 zł na akcję.

 • 08 czerwca 2017

  Bank Pekao z nowym składem rady nadzorczej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Banku Pekao powołali dziewięciu nowych członków rady nadzorczej na okres 3-letniej kadencji, rozpoczynającej się 8 czerwca br. 

 • 06 czerwca 2017

  Akcjonariusz iFun4all chce przeniesienia notowań akcji na GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Czerwcowe walne iFun4all zdecyduje o przeniesieniu notowań na GPW. Projekt uchwały w tej sprawie zgłosił jeden z akcjonariuszy. 

 • 02 czerwca 2017

  30 czerwca zapadnie ostateczna decyzja ws. dywidendy Grupy Azoty

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Grupy Azoty zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 30 czerwca o przeznaczeniu na dywidendę 78,36 mln zł z zysku za 2016 r., co oznacza wypłatę dywidendy w wysokości 0,79 zł na akcję, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie.

 • PGNiG proponuje 0,20 zł dywidendy. Decyzja o wypłacie 1,15 mld zł zapadnie 28 czerwca

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa chce, aby na tegoroczną wypłatę trafiło 1.155 mln zł z zysku za 2016 r. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na propozycję. W piątek rano kurs akcji spółki gazowej rośnie o 1,5 proc.

 • 01 czerwca 2017

  Niższa dywidenda pognębiła notowania Private Equity Managers

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Private Equity Managers na dywidendę chce przeznaczyć prawie cały ubiegłoroczny zysk, czyli 10 mln zł. Inwestorzy przyzwyczajeni do znacznie hojniejszych wypłat kręcą nosem, bo proponowana stawka jest pięciokrotnie niższa od tej, którą spółka wypłaciła w 2016 roku. 

 • 31 maja 2017

  26 czerwca zapadnie ostateczna decyzja ws. dywidendy Bogdanki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na czerwcowym walnym akcjonariusze lubelskiej kopalni będą głosować nad projektem uchwały w sprawie wypłaty 1 zł dywidendy na akcję. Stopa dywidendy przy obecnym kursie wyniesie ok. 1,5 proc.

 • 20 kwietnia 2017

  Władze iAlbatros Group złożyły rezygnację. Czerwcowe walne zdecyduje o przyszłości spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Członkowie zarządu i rady nadzorczej iAlbatros Group złożyli rezygnację. Akcjonariusze spółki podejmą decyzję o wyborze nowej rady oraz zastanowią się nad przyszłością spółki podczas walnego zgromadzenia zwołanego na dzień 14 czerwca.

 • 03 stycznia 2017

  Rafał Antczak nowym kandydatem na prezesa GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem walnego przy Książęcej 4 na giełdzie nazwisk pojawił się nowy faworyt. Jak ustalił Puls Biznesu, wicepremier Mateusz Morawiecki stery warszawskiej GPW chce powierzyć Rafałowi Antczakowi.

 • 01 grudnia 2016

  Kurs JSW rośnie po decyzji ws. przeniesienia kopalni Krupiński do SRK

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wznowione po dwudniowej przerwie nadzwyczajne walne zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowało o przeniesieniu kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Uchwałę w sprawie likwidacji kopalni poparli niemal wszyscy obecni na NWZ akcjonariusze.

 • 20 września 2016

  Synthos jest o krok bliżej do wypłaty olbrzymiej dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Poniedziałkowe walne spółki chemicznej dało zielone światło i przesunęło kwotę 1,094 mld zł na kapitał rezerwowy utworzony z przeznaczeniem na dywidendę. Teraz decyzja o wypłacie środków należy do zarządu Synthosu. W optymistycznym scenariuszu na każdą akcję może przypaść nawet 0,83 zł, co przy obecnym kursie akcji daje stopę przekraczającą 20 proc.

 • 29 czerwca 2016

  Walne PGNiG: Skąpa dywidenda i brak absolutorium dla byłego zarządu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Część ekspertów nieco kręci nosem na poziom tegorocznej dywidendy i twierdzi, że biorąc pod uwagę zasoby gotówkowe, spółka mogła wypłacić o wiele więcej niż 0,18 zł na akcję. Na wtorkowym walnym akcjonariusze zdecydowali także o nieudzieleniu absolutorium byłemu zarządowi.

 • 08 czerwca 2016

  Walne Tauronu przeciwne dywidendzie z kapitału zapasowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nie ma zgody akcjonariuszy energetycznej spółki na wypłatę tegorocznej dywidendy z kapitału zapasowego. Wcześniej zarząd proponował na akcję 0,10 zł - stopa 3,7 proc. Tauron wcześniej 5 lat z rzędu dzielił się zyskiem z akcjonariuszami.

 • 01 czerwca 2016

  PGNiG na tegoroczną dywidendę chce przeznaczyć ponad 1 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rekomendacja zarządu gazowej spółki w kwestii dywidendy mogła rozczarować część inwestorów. Tegoroczna propozycja jest niższa od ubiegłorocznej i zakłada wypłatę 0,18 zł na walor, co przy obecnym kursie akcji daje stopę 3,4 proc.

 • wczoraj

  Jest wniosek o wypłatę 1,5 mld zł dywidendy z PKN Orlen

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusz emerytalny Nationale-Nederlanden chce, aby w tym roku paliwowy gigant wypłacił 3,50 zł dywidendy na akcję, a nie 2 zł jak proponuje zarząd. Przeforsowanie postulatu oznaczałoby, że wypłata byłaby ponad dwukrotnie wyższa niż w zeszłym roku.

 • 18 maja 2016

  Andrzej Klesyk i Mirosław Gronicki dołączą do rady nadzorczej Besta

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Były prezes PZU Andrzej Klesyk oraz były minister finansów Mirosław Gronicki zostali członkami rady nadzorczej Besta. Decyzję podjęło 18 maja walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki.

 • KGHM proponuje wypłatę 1,50 zł dywidendy w dwóch ratach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tegoroczna propozycja dywidendy z miedziowej spółki wypada bardzo skromnie na tle ubiegłorocznych wypłat. Przy kursie akcji na poziomie 65 zł stopa dywidendy wyniesie 2,3 proc.

 • 05 maja 2016

  Prezes Kruka zgłosił nowe propozycje w kwestii buy backu i dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zmiany zgłoszone przez prezesa spółki windykacyjnej dotyczą m.in. obniżenia ceny maksymalnej skupu akcji do 200 zł oraz skrócenia całej operacji o trzy lata. Modyfikacja parametrów buy backu i dywidendy to odpowiedź na uwagi zgłoszone przez akcjonariuszy Kruka.

 • 15 kwietnia 2016

  6 spółek gotowych do wypłaty 500 mln zł na dywidendę

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Giełdowe spółki przechodzą od słów do czynów. Zaczynają się walne zgromadzenia decydujące o podziale ubiegłorocznych zysków. W kwietniu do listy dywidendowych pewniaków dopisało się kilka ciekawych spółek, wśród których rekordzista oferuje wypłatę o stopie ponad 8 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku