X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Walne Lotosu dało zielone światło na wypłatę dywidendy

Opublikowano: 2017-06-14 13:00:24

Omawiane walory:

Lotos po 10-latniej przerwie znów podzieli się zyskiem. Akcjonariusze gdańskiej spółki zdecydowali na środowym walnym o przeznaczeniu 184,87 mln zł z zysku za 2016 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości tj. 1 zł na akcję.

Uchwała jest zgodna z majową rekomendacją zarządu. Dzień dywidendy ustalono na 12 września 2017 roku, a dzień wypłaty na 29 września 2017 roku.

Stopa dywidendy względem wtorkowego zamknięcia (55,33 zł) jest symboliczna i wynosi 1,8 proc. W wypadku Lotosu parametry dywidendy odgrywają drugorzędną rolę. Dla akcjonariuszy znacznie ważniejszy jest sam fakt reaktywacji polityki w tym zakresie. Przypomnijmy, że ostatnim razem spółka dzieliła się zyskiem dekadę temu. W 2007 roku Lotos wypłacił 0,36 zł na walor. W tym samym roku gdańska spółka ruszyła z wielką budową nowej instalacji rafinerii, a na świecie wybuchł kryzys finansowy.

>> Biblioteka Inwestora – DARMOWE książki o inwestowaniu i technice >>>

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Lotos)

 • Gwiazdy hossy w odwrocie. Mocno w dół Orlen, Lotos i CD Projekt

  Początek tygodnia na warszawskiej giełdzie stoi pod znakiem przeceny wśród dużych i średnich spółek. W poniedziałek największe straty ponieśli akcjonariusze giełdowych rafinerii oraz producenta gier o przygodach Wiedźmina.

 • Symptomy końca hossy w sektorze rafineryjnym

  Analitycy DM mBanku zwracają uwagę na kolejne symptomy odwrócenia koniunktury wokół giełdowych rafinerii. Biuro w raporcie z 29 listopada nieznacznie obniżyło ceny docelowe dla Orlenu i LOTOSu i podtrzymało zalecenia sprzedaży akcji.

 • Analiza techniczna czterech lokomotyw hossy w 2017 r.

  Spadki w końcówce listopada, czyli tuż przed wyczekiwanym rajdem św. Mikołaja spędzają sen z powiek inwestorom. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, czy obecne poziomy cenowe na wykresach KGHM-u, JSW, LOTOSu i Orlenu są dobrym momentem do zajęcia pozycji.

 • Hossa znów omija GPW, spadki na KGHM, Orlenie i Lotosie

  Nowe rekordy na Wall Street i wzrosty na europejskich parkietach mogą dziś tylko drażnić inwestorów z GPW. Przed południem warszawskie indeksy są w ogonie Europy. Pozytywnym akcentem jest jedynie nieco lepsza postawa segmentu małych spółek. 

 • Maklerzy podnieśli wycenę akcji Grupy Lotos do 64,90 zł

  Analitycy Domu Maklerskiego BDM obniżyli rekomendację dla Grupy LOTOS do trzymaj z akumuluj i podnieśli cenę docelową akcji do 64,90 zł z 60 zł, wynika z raportu datowanego na 10 listopada.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku