X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Walne Lotosu dało zielone światło na wypłatę dywidendy

Opublikowano: 2017-06-14 13:00:24

Omawiane walory:

Lotos po 10-latniej przerwie znów podzieli się zyskiem. Akcjonariusze gdańskiej spółki zdecydowali na środowym walnym o przeznaczeniu 184,87 mln zł z zysku za 2016 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości tj. 1 zł na akcję.

Uchwała jest zgodna z majową rekomendacją zarządu. Dzień dywidendy ustalono na 12 września 2017 roku, a dzień wypłaty na 29 września 2017 roku.

Stopa dywidendy względem wtorkowego zamknięcia (55,33 zł) jest symboliczna i wynosi 1,8 proc. W wypadku Lotosu parametry dywidendy odgrywają drugorzędną rolę. Dla akcjonariuszy znacznie ważniejszy jest sam fakt reaktywacji polityki w tym zakresie. Przypomnijmy, że ostatnim razem spółka dzieliła się zyskiem dekadę temu. W 2007 roku Lotos wypłacił 0,36 zł na walor. W tym samym roku gdańska spółka ruszyła z wielką budową nowej instalacji rafinerii, a na świecie wybuchł kryzys finansowy.

>> Biblioteka Inwestora – DARMOWE książki o inwestowaniu i technice >>>

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Lotos)

 • Inwestorzy wyprzedają polskie akcje, gorąco na Orlenie i CI Games

  Rekordowe, ale słabsze od oczekiwań wyniki PKN Orlen, taniejący w ślad za miedzią KGHM oraz pogorszenie nastrojów w Europie, to główne składowe czwartkowej przeceny na GPW. Indeks WIG20 wrócił poniżej 2.500 pkt., co oznacza kolejną zaprzepaszczoną szansę na silną hossę.

 • DM PKO BP podniósł wycenę akcji Lotosu do 65 zł

  Analitycy DM PKO BP podnieśli cenę docelową akcji Grupy LOTOS do 65 zł z 52 zł i obniżyli rekomendację do trzymaj z kupuj, wynika z raportu datowanego na 5 października.

 • Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • DM BOŚ podniósł wycenę akcji Orlenu i Lotosu

  W raporcie z 2 października biuro wyceniło jeden walor LOTOSu na 80 zł, a Orlenu na 130 zł. We wtorek rano notowania obu spółek kontynuują wyścig po nowe rekordy cenowe.

 • Co dalej z kursami akcji KGHM, Orlenu, Lotosu i Kruka

  Notowania akcji trzech lokomotyw tegorocznej hossy z WIG20 oraz lidera branży windykacyjnej znalazły się w ciekawym momencie technicznym. Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził ich potencjał wzrostowy po wrześniowej korekcie.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku