X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

W styczniu Erbud wypłaci 1,17 zł na akcję nadzwyczajnej dywidendy

Opublikowano: 2016-12-22 14:07:45

Omawiane walory:

Czwartkowe walne jednogłośnie uchwaliło drugą w tym roku dywidendę. Spółka budowlana wypłaci akcjonariuszom z kapitału zapasowego łącznie 14,99 mln zł. Akcjonariusze Erbudu na każdą akcję dostaną 1,17 zł, co przy obecnym kursie daje stopę 4,25 proc.

Erbud
31,40 -0,09 (-0,29%)

Dzień dywidendy wyznaczono na 9 stycznia, a wypłatę 23 stycznia 2017 r. W tym roku Erbud wypłacił już 1,20 zł na akcję, co dało stopę 4,1 proc. >> Kalendarium dywidend Erbudu sprawdzisz tutaj

Na koniec września tego roku środki pieniężne grupy wynosiły 128,9 mln zł wobec 173,1 mln zł rok wcześniej. Po pierwszych trzech kwartałach 2016 r. przychody obniżyły się o 6 proc. r/r do 1,214 mld zł. Głównie to efekt niższych przychodów w segmencie inżynieryjno-drogowym. Niemniej na koniec minionego kwartału portfel zamówień opiewał na 2,02 mld zł, w tym 570 mln zł na 2016 r. Po pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku zysk operacyjny wzrósł o 10 proc. do 35,9 mln zł, a netto z działalności kontynuowanej o 23 proc. do 26,4 mln zł. W samym III kwartale zyski spadły za to odpowiednio o 46 proc. do 8,8 mln zł i o 65 proc. do 4,1 mln zł. Segment energetyczny cierpi z powodu braku dużych inwestycji publicznych. Segment inżynieryjny z kolei odczuł zmiany prawne w energetyce odnawialnej dotyczące farm wiatrowych.

wykres_erbud

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Erbud)

 • Raport: Spekulacje i fundamenty wśród giełdowych spółek budowlanych

  Wychodząca z wieloletniej zapaści budowlanka kusi inwestorów, szczególnie że tegoroczne wzrosty na kursach akcji niektórych spółek idą w setki procent. StockWatch.pl sprawdził, ile w obecnych wycenach PBG i Polimeksu-Mostostalu jest fundamentów, a na ile ich kapitalizacja to efekt spekulacji i pobożnych życzeń.

 • Złota piątka styczniowych rekomendacji maklerskich

  W tym roku zaledwie garstka spółek doczekała się raportów analitycznych z zaleceniem kupuj. StockWatch.pl sprawdził, które zdaniem maklerów spółki mają największy potencjał wzrostowy.

 • Ostatni dzwonek na udział w tegorocznych dywidendach

  W najbliższych tygodniach kilka znanych spółek planuje sprezentować akcjonariuszom szczodry upominek. Warto śledzić uchwały nadchodzących walnych zgromadzeń, bo potencjalnie do wzięcia będzie 1,1 mld zł na dywidendy o stopie sięgającej nawet 15 proc.

 • Erbud proponuje 1,17 zł w ramach nadzwyczajnej dywidendy

  Budowlana grupa zgłosiła chęć wypłaty drugiej w tym roku dywidendy. Tym razem na konta akcjonariuszy może trafić 1,17 zł na akcję. Decyzja w sprawie nadzwyczajnej dywidendy zapadnie na grudniowym walnym.

 • 6 ciekawych spółek budowlanych wg DM mBanku

  DM mBank w cyklicznym portfelu zaleca przeważanie akcji Budimeksu, Elektrobudowy, ERBUDu, Torpolu, Trakcji i Unibepu. W raporcie zwrócono uwagę na rozstrzygnięcia w przetargach kolejowych i prezentowane wyniki za III kwartał.



Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku