X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

W styczniu baza klientów LiveChat Software wzrosła o 246 firm

Opublikowano: 2017-02-02 08:48:09

Omawiane walory:

Według stanu na 1 lutego 2017 r. z rozwiązania LiveChat korzysta już 18.316 firm z całego świata. Oznacza to, że w styczniu baza klientów wzrosła o 246 firm, a w skali roku wzrost wyniósł 33,3 proc.

Liczba klientów korzystających z rozwiązania dostępnego za pośrednictwem serwisu www.livechatinc.com bezpośrednio przekłada się na dynamiczny wzrost wyników spółki.

W I połowie 2016/17 roku finansowego (który zaczyna się dla LiveChat Software 1 kwietnia) spółka zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów o 46 proc. do 34,55 mln zł. W tym czasie wynik EBITDA wzrósł o 48 proc. do 24,16 mln zł, zysk operacyjny (EBIT) o 48,5 proc. do 23,41 mln zł, skonsolidowany zysk netto o 48 proc. do 18,83 mln zł. Spółka kończy bieżący rok finansowy 31 marca.

– Zanotowaliśmy podobny wzrost liczby klientów netto jak przed rokiem. Pracujemy mocno nad tym, żeby rosnąć jak najszybciej w kolejnych miesiącach – powiedział prezes Mariusz Ciepły.

Rozwiązania polskiej firmy wykorzystują m.in. takie marki jak: Orange, Adobe, Samsung, Pizza Hut, Ryanair, Macy’s, PBS, NetApp i wiele innych, urzędy (w tym amerykański Departament Stanu), uczelnie (Stanford University), a nawet kluby sportowe (m.in. Tottenham Hotspur, Vancouver Canucks). W ostatnim czasie do tej grupy dołączyły takie marki jak Sony Mobile, Stripe, Hulu, BenQ, telewizja CBS, IKEA (sieć w Kanadzie), Generali, Citrix, czy D-Link.

>> MILION złotych w zarządzanie – konkurs dla inwestorów >>

Wrocławska firma jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania typu live chat dla biznesu. Rynek takich rozwiązań rośnie bardzo szybko, bo ich zastosowanie przekłada się bezpośrednio na transakcje zawierane przez internet, oraz poprawę satysfakcji klientów.>> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom LiveChat Software

Źródło: Informacja prasowa
wykres_livechat

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Livechat)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku