X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

W piątek rusza sezon wyników kwartalnych na Wall Street

Opublikowano: 2018-01-11 16:48:00

Już jutro na Wall Street ruszy karuzela wyników za IV kwartał 2017 r. Sezon otworzą raporty finansowe spółek z sektora bankowego.

Sezon wyników kwartalnych zainaugurują J.P. Morgan i Wells Fargo. Obie spółki podzielą się wynikami jeszcze przed rozpoczęciem sesji na Wall Street. Kolejna ważna dla rynku publikacja przypada we wtorek. Tego dnia wyniki pokaże Citigroup, którego kurs na przełomie grudnia i stycznia śrubował kilkuletnie szczyty. W środę przed sesją uwaga rynku skupi się na wynikach Goldman Sachs i Bank of America. Z kolei po sesji raport opublikuje jeden z największych producentów aluminium na świecie – Alcoa. W czwartek poznamy wyniki m.in. American Express, Morgan Stanley oraz IBM. Tydzień zamknie raport General Electric.

Rozpoczynający się lada moment sezon wyników za IV kwartał będzie ważnym testem hossy na Wall Street. Oczekiwania są spore. Ankietowani przez Bloomberg analitycy prognozują, że zyski spółek wchodzących w skład S&P 500 urośnie o blisko 12 proc. Tymczasem na rynku słychać coraz więcej głosów, że po ostatnich wzrostach indeksom należy się odpoczynek. Szczególnie, że miniony rok przyniósł dla S&P 500 jedną z najniższych w historii korekt. Największe cofnięcie na indeksie wyniosło ledwie 2,8 proc., co jest najniższym wynikiem od 1995 roku (2,5 proc.), podczas gdy w 2016 r. było to 10,5 proc., w 2015 r. 12,4 proc., a w 2014 r. 7,4 proc.

Wyniki kwartalne amerykańskich gigantów będą wsparte przez słabego dolara. Niski kurs waluty w końcówce roku to dla nich duży plus. Zdecydowana większość amerykańskich koncernów ma mocną ekspozycję na eksport.

– Zgodnie z przewidywaniami analityków ankietowanych przez agencję Bloomberg, spółki z indeksu S&P500 w IV kwartale 2017 roku zanotowały poprawę zysków o 11,9 proc. Doświadczenie uczy, że wynik ten powinien być lepszy. Ta poprawa ma być kontynuowana również w 2018 roku. – komentuje Marcin Kiepas, niezależny analityk.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Za kontynuacją pozytywnych trenów przemawiają najnowsze dane makro. Grudniowy odczyt ISM dla amerykańskiego przemysłu wzrósł m/m z 58,2 do 59,7 i przebił konsensus rynkowy na poziomie 58 pkt. Najwyższy od trzech miesięcy wynik to zasługa danych dot. produkcji i nowych zamówień.

– Indeks ISM jest uważany przez ekonomistów za najbardziej wiarygodny barometr przyszłej koniunktury gospodarczej. Wysoka wartość wskaźnika dobrze wróży amerykańskiej gospodarce w I poł. 2018 r. amerykańskich akcji. Tym bardziej, że z początkiem roku w USA weszła w życie największa od 30 lat reforma podatkowa. Zyskają na niej również spółki notowane na amerykańskich giełdach. Są więc solidne podstawy do dalszych wzrostów cen amerykańskich akcji, pomimo że hossa trwa już blisko 9 lat. Kondycja Wall Street przekłada się zaś na globalne nastroje na rynkach. – uważają maklerzy BM ING Banku Śląskiego.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Novaturas odnotował wzrost przychodów o 43 proc. r/r w I półroczu 2018 r.

  Tegoroczny debiutant odnotował wzrost przychodów o 43 proc. r/r do 80,2 mln euro w pierwszym półroczu 2018 r. Od początku br. z oferty grupy Novaturas skorzystało łącznie 134,5 tys. klientów, co oznacza wzrost o 42 proc. w skali roku.

 • XTB ma zgodę KNF na wypłatę dywidendy za 2018 rok

  X-Trade Brokers Dom Maklerski otrzymał od Departamentu Firm Inwestycyjnych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ocenę nadzorczą (BION) wynoszącą 2 (2,61) na dzień 30 grudnia 2017 r., co oznacza, że ewentualna wypłata dywidendy za obecny rok obrotowy byłaby w zgodzie z zalecanymi przez KNF kryteriami.

 • Trump z Putinem w Helsinkach, Tusk i Juncker z Keqiangiem w Pekinie

  Wprawdzie amerykańska giełda zamknęła się w piątek minimalnie nad kreską (S&P500: +0,11 proc., Nasdaq: +0,03 proc.), ale nie wystarczyło to, by giełdy azjatyckie kontynuowały wzrosty. Pod nieobecność Tokyo spadają na chwilę obecną wszystkie pozostałe ważne rynki: Hong Kong, Szanghaj, Bombaj i Singapur. Jest to częściowo efekt opublikowanych w nocy danych z Chin. Wprawdzie wzrost gospodarczy w 2Q2018 wyniósł zgodnie z oczekiwaniami 6,7 proc. r/r, ale analitycy przeszacowali produkcję przemysłową za czerwiec (6 proc. r/r vs konsensus 6,5 proc. r/r).

 • Celon Pharma wnioskuje o zgodę na II fazę badania leku na depresję dwubiegunową

  Celon Pharma złożyła do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o zgodę na rozpoczęcie II fazy klinicznej badania nad lekiem opartym na esketaminie w depresji lekoopornej dwubiegunowej. Spodziewa się ona otrzymania decyzji w ciągu 60 dni.

 • Kruk wygrał przetarg na zakup portfela wierzytelności na rynku hiszpańskim o wartości nom. 230 mln euro

  InvestCapital Ltd., spółka zależna Kruka, została wybrana jako preferowany nabywca portfela detalicznych niezabezpieczonych wierzytelności na rynku hiszpańskim. Wartość nominalna portfela wierzytelności wynosi ok. 230 mln euro (1 mld zł). Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku