X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Vestor DM obniżył wycenę JSW do 102 zł, nadal zaleca kupno akcji

Opublikowano: 2017-08-11 10:13:23

Omawiane walory:

Analitycy Domu Maklerskiego Vestor obniżyli cenę docelową akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) do 102 zł ze 112 zł i podtrzymali rekomendację kupuj, wynika z raportu datowanego na 9 sierpnia.

Rekomendacja została wydana przy cenie 87 zł za akcję. W piątek około godziny 10:00 kurs JSW wynosił 87,88 zł.

– Zmiany cen węgla oraz USD/PLN sprawiły, iż dokonujemy aktualizacji poprzedniej rekomendacji z jednoczesną rewizją ceny docelowej do 102 zł/akcję (vs. 112 zł/akcję poprzednio) podtrzymując zalecenie kupuj. Podtrzymujemy założenia dotyczące długoterminowej ceny węgla HCC na poziomie 140 USD/t oraz spłatę zadłużenia w 2018. Uważamy, iż w kolejnych kwartałach nastąpi zmniejszenie dyskonta do cen światowych, poprawa relacji cen koksu do węgla, która wraz ze stabilizacją produkcji umożliwi JSW wypracowanie w 2017 i 2018 odpowiednio 3,68 mld i 2,75 mld EBITDA. Dlatego też mnożniki EV/EBITDA dla tych lat wyniosą odpowiednio 2.8x i 3.4x – czytamy w raporcie.

>> 7 skutecznych sygnałów analizy technicznej – dowiedz się więcej >>

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 2.219 mln zł w 2016 r., przy przychodach 8.556 mln zł.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o jsw)

 • Rośnie ryzyko spadków na GPW. Tanieją spółki energetyczne i JSW

  Strach przed korektą na Wall Street, a także pogorszenie nastrojów na europejskich parkietach, nie jest najlepszą wróżbą dla GPW na środę. Szczególnie, że jedyną gwiazdą jest Alior Bank, a rynkowi ciąży energetyka i JSW.

 • LPP, CCC i JSW liderami wzrostów w WIG20

  Inwestorzy witają trzeci kwartał na GPW w lepszych, ale dość wybiórczych nastrojach. W poniedziałek drożeją głównie duże spółki, słabiej natomiast radzą sobie średnie i małe. W roli rynkowych liderów występują LPP, CCC, JSW i Orlen.

 • Maklerzy polują na akcje JSW

  Zdaniem maklerów Vestor DM, wrześniowa korekta notowań jastrzębskiej spółki, w obliczu utrzymujących się wysokich cen węgla, to okazja inwestycyjna. Biuro w najnowszym raporcie utrzymało zalecenie kupuj i podniosło wycenę akcji ze 102 zł do 107 zł.

 • Odbicie w Warszawie, w grze JSW, KGHM i Agora

  W środę warszawska giełda odreagowuje spadki z początku tygodnia. Indeksy w górę ciągnie przede wszystkim segment surowcowy z KGHM i JSW na czele. Pomaga też poprawa nastrojów na europejskich parkietach.

 • Mieszane nastroje po wyborach w Niemczech, tanieją KGHM i JSW

  Europejskie rynki akcji rozpoczęły ostatni tydzień września w mieszanych nastrojach. Inwestorzy trawią wyniki wyborów w Niemczech i czekają na nowe impulsy. Dotyczy to też GPW, gdzie indeksy lekko spadają, ciągnięte w dół przez spółki surowcowe.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku