X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Vestor DM obniżył wycenę JSW do 102 zł, nadal zaleca kupno akcji

Opublikowano: 2017-08-11 10:13:23

Omawiane walory:

Analitycy Domu Maklerskiego Vestor obniżyli cenę docelową akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) do 102 zł ze 112 zł i podtrzymali rekomendację kupuj, wynika z raportu datowanego na 9 sierpnia.

Rekomendacja została wydana przy cenie 87 zł za akcję. W piątek około godziny 10:00 kurs JSW wynosił 87,88 zł.

– Zmiany cen węgla oraz USD/PLN sprawiły, iż dokonujemy aktualizacji poprzedniej rekomendacji z jednoczesną rewizją ceny docelowej do 102 zł/akcję (vs. 112 zł/akcję poprzednio) podtrzymując zalecenie kupuj. Podtrzymujemy założenia dotyczące długoterminowej ceny węgla HCC na poziomie 140 USD/t oraz spłatę zadłużenia w 2018. Uważamy, iż w kolejnych kwartałach nastąpi zmniejszenie dyskonta do cen światowych, poprawa relacji cen koksu do węgla, która wraz ze stabilizacją produkcji umożliwi JSW wypracowanie w 2017 i 2018 odpowiednio 3,68 mld i 2,75 mld EBITDA. Dlatego też mnożniki EV/EBITDA dla tych lat wyniosą odpowiednio 2.8x i 3.4x – czytamy w raporcie.

>> 7 skutecznych sygnałów analizy technicznej – dowiedz się więcej >>

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 2.219 mln zł w 2016 r., przy przychodach 8.556 mln zł.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o jsw)

 • Trump dał pretekst do wyprzedaży akcji. Mocne spadki na KGHM-ie i Budimeksie

  W środę giełda w Warszawie żyje tematem kolejnej odsłony wojny handlowej między USA a Chinami oraz wynikami finansowymi rodzimych spółek. W centrum uwagi znalazł się KGHM i Budimex. 

 • JSW do końca lipca podejmie decyzję ws. aktywów Prairie

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zakłada, że do końca lipca podejmie decyzję w sprawie aktywów należących do Prairie Mining Limited, poinformował prezes Daniel Ozon.

 • Związki zawodowe JSW górą w kwestii płac

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) podpisała porozumienie płacowe z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi dotyczące zakończenia sporu zbiorowego wszczętego 16 kwietnia 2018 r. Koszty płac wzrosną o ok. 187 mln zł w 2018 r.

 • Remisowa sesja na GPW, JSW i Prairie w centrum uwagi

  Duże spółki kolejny raz lepiej spisały się niż segment firm małych i średnich. Zdecydowało o tym dobre zachowanie spółek paliwowych i energetycznych. WIG20 w najbliższym czasie może jeszcze rosnąć, ale perspektyw nie są najlepsze. Wzrosty skończą się wraz z pogorszeniem nastrojów na świecie.

 • WIG20 szykuje się do obrony wsparcia na 2.200 pkt., spadki na JSW i KGHM

  Pogorszenie nastrojów na światowych giełdach, kolejne sygnały spowolnienia gospodarczego w Europie, z każdym dniem silniejszy dolar, sytuacja w Turcji, a także silna przecena złotego. To wszystko dołuje w środę warszawską giełdę. Indeks WIG20 przygotowuje się do obrony 2.200 pkt., a mWIG40 jest najniżej od stycznia 2017 roku.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku