X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Vestor DM obniżył wycenę JSW do 102 zł, nadal zaleca kupno akcji

Opublikowano: 2017-08-11 10:13:23

Omawiane walory:

Analitycy Domu Maklerskiego Vestor obniżyli cenę docelową akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) do 102 zł ze 112 zł i podtrzymali rekomendację kupuj, wynika z raportu datowanego na 9 sierpnia.

Rekomendacja została wydana przy cenie 87 zł za akcję. W piątek około godziny 10:00 kurs JSW wynosił 87,88 zł.

– Zmiany cen węgla oraz USD/PLN sprawiły, iż dokonujemy aktualizacji poprzedniej rekomendacji z jednoczesną rewizją ceny docelowej do 102 zł/akcję (vs. 112 zł/akcję poprzednio) podtrzymując zalecenie kupuj. Podtrzymujemy założenia dotyczące długoterminowej ceny węgla HCC na poziomie 140 USD/t oraz spłatę zadłużenia w 2018. Uważamy, iż w kolejnych kwartałach nastąpi zmniejszenie dyskonta do cen światowych, poprawa relacji cen koksu do węgla, która wraz ze stabilizacją produkcji umożliwi JSW wypracowanie w 2017 i 2018 odpowiednio 3,68 mld i 2,75 mld EBITDA. Dlatego też mnożniki EV/EBITDA dla tych lat wyniosą odpowiednio 2.8x i 3.4x – czytamy w raporcie.

>> 7 skutecznych sygnałów analizy technicznej – dowiedz się więcej >>

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 2.219 mln zł w 2016 r., przy przychodach 8.556 mln zł.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o jsw)

 • JSW zainwestuje ok. 60 mln zł w centrum produkcyjno-remontowe w Suszcu

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zainwestuje ok. 60 mln zł w budowę centrum produkcyjno-remontowego dla spółki zależnej Jastrzębskie Zakłady Remontowe (JZR) w gminie Suszec.

 • JSW tworzy fundusz stabilizacyjny na czarną godzinę

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) podpisała z konsorcjum złożonym z PGE Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) oraz Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych umowę o współpracy w zakresie utworzenia oraz zarządzania tworzonym przez JSW Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym (FIZ) - tzw. funduszem stabilizcyjnym. JSW zasili fundusz kwotą 1-1,5 mld zł.

 • JSW wypłaci 550 mln zł wcześniej wstrzymanych świadcz. pracowniczych w 2018-2019

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła ze stroną społeczną porozumienie, na mocy którego wypłaci zawieszone wcześniej świadczenia na rzecz pracowników w wysokości ok. 350 mln zł w 2018 r. i ok. 200 mln zł w 2019 r.

 • Cyfrowy Polsat i fundamentalne pytanie o giełdę, w tle przecena KGHM

  We wtorek emocje na GPW rozgrzewają duże zakupy Cyfrowego Polsatu. Tak naprawdę jednak podstawowym pytaniem, jakie obecnie zadają sobie inwestorzy jest, czy poniedziałkowa poprawa koniunktury to początek mocniejszego ruchu do góry? W tle obu tematów jest przecena KGHM, którego akcje są najtańsze od stycznia br.

 • Haitong Bank wznowił wydawanie rekomendacji dla JSW i Bogdanki

  Haitong Bank w raporcie z 4 grudnia wznowił wydanwanie rekomendacji dla dwóch czołowych spółek z polskiego sektora węglowego. Analitycy zalecili kupno akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej z ceną docelową 114,27 zł i neutralne podejście do Bogdanki z wyceną 70,87 zł za walor. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku