X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Unimot uruchomił dwie kolejne stacje paliw pod marką AVIA

Opublikowano: 2017-08-08 09:03:13

Omawiane walory:

W pierwszym tygodniu sierpnia sieć AVIA powiększyła się o dwie kolejne stacje: w Józefowie pod Warszawą oraz w miejscowości Zawadzkie pod Opolem. Doliczając stacje otwarte w poprzednich miesiącach w Warszawie, Łomży i Turku, Unimot może się już pochwalić pięcioma działającymi stacjami.

W Józefowie pod Warszawą oraz w Zawadzkiem pod Opolem uruchomiono kolejne stacje paliw pod marką AVIA. Źródło: Unimot


Przedstawicielem AVIA w Polsce jest giełdowy importer paliw Unimot. Docelowo spółka do 2020 roku zamierza otworzyć ponad 100 stacji paliw pod marką AVIA.

Nowa stacja AVIA w Józefowie jest zlokalizowana przy trasie wylotowej na południe od Warszawy, przy Alei Nadwiślańskiej 132. Stacja oferuje benzynę 95 i 98, olej napędowy, gaz LPG oraz paliwo premium AVIA Diesel Gold, które zawiera specjalny dodatek podnoszący liczbę cetanową, poprawiający właściwości smarnościowe oraz detergentowe. Efektem wyższej liczby cetanowej paliwa jest cichsza praca silnika, jego łatwiejszy rozruch oraz działanie przyjazne środowisku, gdyż paliwo to ogranicza udział cząstek stałych w spalinach. Stację wyposażono w sklep z kącikiem kawowym Esenso Cafe, gdzie serwowana jest wyjątkowa mieszanka kawy, opracowana specjalnie dla marki AVIA. Na terenie obiektu znajduje się także myjnia ręczna ciśnieniowa na 3 stanowiska, z których jedno jest przeznaczone dla samochodów półciężarowych.

Stacja paliw AVIA w miejscowości Zawadzkie powstała przy rozlewni gazu LPG, należącej do Unimotu. Z tego miejsca spółka obsługuje hurtową i detaliczną sprzedaż gazu propan-butan na terenie południowej Polski. Stacja AVIA w Zawadzkiem oferuje benzynę 95, olej napędowy oraz gaz LPG.

– Co bardzo istotne, na stacji są dostępne butle z gazem propan-butan. Dla wygody klientów cena butli z gazem jest widoczna na pylonie. Dodatkowo, jako jedyna stacja w województwie opolskim, oferujemy armaturę gazową, m.in. sprzączki, zawory, węże, nakrętki – twierdzi Czesław Florecki, Kierownik Rozlewni Gazu i Stacji Paliw AVIA w Zawadzkiem.

– Bardzo się cieszę, że rodzina stacji AVIA w Polsce się powiększa. Nasza oferta spotyka się z pozytywnym odzewem właścicieli różnych stacji – od typowo miejskich, przez tranzytowe, po lokalne, osiedlowe. Proste zasady umowy franczyzowej, korzystne warunki zakupu paliw i wsparcie w procesie rebrandingu na AVIA, jak również w dalszym rozwoju sprzedaży – to elementy, które przekonują naszych partnerów do współpracy – mówi Paweł Wydymus, Dyrektor Segmentu Detalicznej Sprzedaży Paliw w UNIMOT SA.

>> Na czym można zarobić w II połowie 2017 roku? Dax czy FTSE? BP czy BASF? Glaxo, a może Bayer? Pozycja krótka czy długa? [darmowy webinar z maklerami]

AVIA International to stowarzyszenie, zarejestrowane w Szwajcarii, skupiające obecnie ponad 90 firm, które zarządzają łącznie ponad 3.000 stacji paliw, w 14 krajach Europy. Stowarzyszenie udostępnia markę AVIA oraz zapewnia wsparcie w zakresie marketingu, zakupów i sprzedaży produktów na stacjach. Marka AVIA jest popularna w takich krajach jak: Niemcy (ok. 840 stacji), Francja (ok. 710 stacji), Szwajcaria (ok. 600 stacji), Holandia (ok. 310 stacji), Hiszpania (ok. 140 stacji). W naszej części Europy sieć zyskała popularność na Węgrzech (ponad 80 stacji) i w Serbii (ok. 50 stacji).

Źródło: Unimot SA

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o UNIMOT)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku