X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Tylko do 12 grudnia trwają zapisy na obligacje Kredyt Inkaso

Opublikowano: 2017-12-08 11:33:49

Omawiane walory:

Kredyt Inkaso w ramach trwającej emisji publicznej oferuje do 300 tys. czteroletnich obligacji serii PA01 przy kuponie wynoszącym nawet 5,5 proc. Inwestorzy, którzy chcą zapisać się na papiery dłużne mają czas do wtorku 12 grudnia. Minimalna wielkość zapisu wynosi 1000 zł. 

– Proponujemy inwestorom atrakcyjne oprocentowanie stałe w pierwszym okresie odsetkowym na poziome 5,5 proc., a w następnych okresach oprocentowanie zmienne wynoszące WIBOR 6M powiększony o marżę 3,5proc. Kupon będzie wypłacany co pół roku. Papiery wartościowe planujemy wprowadzić do obrotu na rynku Catalyst – komentuje Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso.

Przydział obligacji planowany jest na 14 grudnia. Funkcję oferującego pełni IPOPEMA Securities, a zapisy można składać także w Expander Advisors i DM BOŚ. Pełna lista POK znajduje się na stronie internetowej emitenta oraz oferującego. Uchwalony w połowie września bieżącego roku program zakłada emisje publiczne o wartości do 300 mln zł rozłożone na 12 miesięcy.

>> Przeczytaj zapis z czatu inwestorskiego z Jarosławem Orlikowskim

W najbliższych latach Kredyt Inkaso zamierza osiągać systematyczny wzrost przychodów, poprzez organiczny rozwój skali działania, tj. zwiększanie wartości nabywanych portfeli, a tym samym odzyskiwanych wierzytelności, zarówno na rynku polskim, jak i za granicą.

Spółka zakłada ponadto wzrost marży operacyjnej na prowadzonej działalności, dzięki optymalizacji kosztów nabycia portfeli wierzytelności oraz wzrostowi rentowności likwidacji poszczególnych portfeli wierzytelności. Firma planuje koncentrować się na portfelach masowych, pochodzących z różnych obszarów rynku, a więc detalicznych, hipotecznych, małych i średnich przedsiębiorstw, firm telekomunikacyjnych i ubezpieczeniowych.

– Z rynkiem długu jesteśmy związani od ponad dekady, a w tym czasie uplasowaliśmy 38 serii obligacji o łącznej wartości 927,4 mln zł. Co istotne, wszystkie wyemitowane serie zostały wykupione w terminie. Wierzymy, że emisja walorów serii PA01, jak i kolejne serie, ze względu na atrakcyjne warunki inwestycyjne, jak i solidne podstawy naszego biznesu zostaną pozytywnie ocenione przez rynek – podsumowuje Orlikowski.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o kredytin)

 • Kredyt Inkaso nabył portfele wierzytelności o wartości ponad 60 mln zł

  Fundusze sekurytyzacyjne Kredyt Inkaso nabyły dwa portfele, składające się z wierzytelności pożyczkowych, których łączna wartość nominalna przekracza 60 mln zł. Cena zakupu pakietów była dwucyfrowa. Jeden z największych polskich podmiotów branży windykacyjnej rozważa emisję kolejnej serii obligacji publicznych.

 • Kredyt Inkaso w cuglach uplasował wszystkie obligacje z marcowej emisji

  Kredyt Inkaso uplasował w ofercie publicznej wszystkie czteroletnie obligacje serii PA02. Emisja zakończyła się 36-proc. redukcją zapisów. W sumie papiery trafiły do portfeli ponad 800 inwestorów. 

 • Zapisy na obligacje Kredyt Inkaso kończą się 22 marca

  W czwartek kończą się zapisy na czteroletnie obligacje Kredyt Inkaso o wartości do 30 mln zł. Spółka windykacyjna oferuje oprocentowanie stałe 5,6 proc. w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym, a w kolejnych zmienne, uzależnione od stawki WIBOR 6M powiększonej o marżę 3,7 proc. w skali roku. Minimalny zapis wynosi 1000 zł. Kupon będzie wypłacany co pół roku.

 • Kredyt Inkaso kupił wierzytelności o wartości ponad 100 mln zł

  Fundusze sekurytyzacyjne Kredyt Inkaso nabyły trzy portfele, składające się z wierzytelności bankowych, telekomunikacyjnych i pożyczkowych, których łączna wartość nominalna przekracza 100 mln zł. Cena zakupu pakietów była dwucyfrowa.

 • Trwają zapisy na obligacje Kredyt Inkaso

  Od piątku inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na czteroletnie obligacje Kredyt Inkaso o wartości do 30 mln zł. Oferta potrwa do 22 marca. Spółka windykacyjna oferuje oprocentowanie stałe 5,6 proc. w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym, a w kolejnych zmienne, uzależnione od stawki WIBOR 6M powiększonej o marżę 3,7 proc. w skali roku.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku