X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Trans Polonia w 2016 r. z przychodami na poziomie 177 mln zł

Opublikowano: 2017-01-23 12:02:43

Omawiane walory:

Trans Polonia, wiodący operator oferujący przewozy cysternowe paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, wypracował w grudniu 2016 r. 15,6 mln zł przychodów ze sprzedaży (+ 261 proc. r/r). 

Informacja prasowa, 23 stycznia 2017 r.

Jednocześnie Spółka zaprezentowała orientacyjne dane przychodowe za cały miniony rok – 176,6 mln zł oznacza dynamikę w stosunku do 2015 r. (62,6 mln zł) na poziomie 182 proc. Wzrosty wiążą się z rozpoczętą 1 marca 2016 roku konsolidacją Orlen Transport i w mniejszym stopniu z wysoką, 30-procentową dynamiką w segmencie międzynarodowych przewozów płynnej chemii. W ocenie Spółki, w 2017 r. istnieje możliwość utrzymania obecnego tempa rozwoju.

Grudniowy odczyt naszej sprzedaży wpisuje się w pozytywne trendy obserwowane w minionych miesiącach.  Z kolei patrząc na cały 2016 r., na pewno był to okres przełomowy dla Grupy Trans Polonia. Rozpoczęliśmy świadczenie usług w segmencie transportu paliw i po blisko roku od finalizacji akwizycji, nasze oczekiwania co do jej pozytywnych efektów i skutków – zostały spełnione. Staliśmy się ważnym graczem na rynku logistyki paliw, a powierzenie nam przez PKN ORLEN logistyki paliw dla 1,8 tys. stacji koncernu potwierdziło, że jesteśmy partnerem solidnym, profesjonalnym i gwarantującym bezpieczeństwo. To ważny sygnał dla naszych partnerów międzynarodowych na rynku płynnej chemii – powiedział Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia.

Kontynuowanie obserwowanej w 2016 r. dynamiki frachtów zagranicznych płynnej chemii skutkuje coraz większym udziałem Spółki w międzynarodowym rynku petrochemicznym. Już teraz zapotrzebowanie na usługi Grupy przekracza jej możliwości. Trans Polonia osiągając ten cel, musi mierzyć się z kłopotem obecnym w całej branży logistycznej – w postaci dostępności zasobów ludzkich (kierowców). Mimo tych utrudnień, Spółka dobrze sobie radzi i w 2016 r. istotnie zwiększyła zatrudnienie i nadal prowadzi procesy rekrutacyjne.

– W ramach usług przewozów paliw realizowanych przez spółkę OTP, nie wykluczamy w 2017 r. dalszego wzrostu przewożonych wolumenów na rzecz obecnych klientów, jak i nawiązania nowych relacji handlowych. Z kolei w przypadku transportu asfaltów, po dużo słabszych ostatnich kwartałach, szczególnie druga połowa roku może przynieść ożywienie na rynku wynikające z wydatkowania nowych środków unijnych na inwestycje infrastrukturalne – dodał Dariusz Cegielski.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o transpol)

 • RANKING: 20 liderów poprawy wyników

  Miniony rok dla polskiej gospodarki był udany. Rodzime firmy, także te z warszawskiej giełdy, zanotowały solidną poprawę zysków i przychodów. StockWatch.pl na bazie raportów za 2016 r. sprawdził, które spółki z GPW zapracowały na tytuł geparda biznesu.

 • Trans Polonia szacuje 4,7 mln EBITDA w I kw 2017 r.

  Trans Polonia, operator oferujący przewozy cysternowe paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, opublikował szacunki EBITDA za I kwartał 2017 r. Wzrost wyniku do 4,68 mln zł (wobec -0,92 mln zł rok wcześniej) to skutek wejścia spółki na rynek dystrybucji paliw, silnie rosnącej skali przewozów chemicznych w relacjach międzynarodowych oraz dużo lepszej sytuacji w sektorze logistyki asfaltów.

 • Przychody Trans Polonii w III kwartale wzrosły o ponad 190 proc.

  Trans Polonia, wiodący operator oferujący przewozy cysternowe paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, osiągnął we wrześniu 2016 roku 17,84 mln zł przychodów ze sprzedaży, co w relacji rocznej oznacza dynamikę rzędu 171 proc. (6,58 mln zł rok wcześniej). W całym III kwartale bieżącego roku sprzedaż Grupy wyniosła 53,05 mln zł, wobec 18,05 mln zł wypracowanych w okresie lipiec-wrzesień 2015 roku (+194 proc.).

 • Trans Polonia w maju osiągnęła prawie 3,5-krotny wzrost przychodów ze sprzedaży

  Trans Polonia, czołowy operator oferujący przewozy cysternowe paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, wypracował w maju 16,8 mln zł przychodów ze sprzedaży. To roczna dynamika na poziomie 242 proc., wynikająca z przejęcia Spółki Orlen Transport, specjalizującej się w przewozie paliw.

 • Podaż rządzi notowaniami, tracą blue chipy i spółki odzieżowe

  Fatalny początek piątkowej sesji na GPW to zasługa mocnej wyprzedaży w czwartek na Wall Street. Dominująca w tym tygodniu podaż odpuściła tylko na jeden dzień, by ze zdwojoną mocą uderzyć na sam koniec tygodnia.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku