X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Towary

  • 08 maja 2017

    Raport: Co dalej z kursami miedzi, ropy WTI, pszenicy i złota

    Opublikowano:

    Bartosz Sawicki z DM TMS Brokers specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził sytuację fundamentalną oraz nakreślił scenariusze techniczne na najbliższe tygodnie dla notowań czterech popularnych surowców i towarów rolnych.

  • 20 marca 2017

    Fibonacci po stronie sprzedających – analiza techniczna złota

    Opublikowano:

    W ubiegłym tygodniu handlu kontrakty terminowe na złoto zyskały 2 proc. Głównym powodem podbicia ceny królewskiego kruszcu była wyprzedaż dolara, który padł ofiarą realizacji zysków po gołębiej podwyżce stóp procentowych w USA. Obecnie jednak notowania złota znalazły się w ciekawym miejscu, gdzie podaż może znowu o sobie przypomnieć.

  • 02 stycznia 2017

    Towary: Najgorszy rok na rynku kakao od 17 lat

    Opublikowano:

    Notowania kakao zakończyły miniony tydzień na minusie. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych zeszła do okolic 2.137-2.138 USD za tonę, czyli do najniższego poziomu cenowego od pierwszej połowy 2013 r. Cały 2016 roku był na rynku kakao czasem ewidentnej przewagi strony podażowej. Po relatywnie dobrym początku roku, sprzedający uzyskali przewagę i praktycznie cała druga połowa […]

  • 25 listopada 2016

    Towary: Prognozy rekordowych zapasów zbóż w sezonie 2016/2017

    Opublikowano:

    Czwartkowa sesja na rynkach zbóż w USA nie odbyła się ze względu na trwające tam Święto Dziękczynienia. Nie oznaczało to jednak, że nie pojawiały się żadne doniesienia dotyczące tego rynku. Międzynarodowa Rada Zbożowa (International Grains Council, IGC) podwyższyła wczoraj prognozy globalnych zapasów zbóż w sezonie 2016/2017 szacując, że po raz pierwszy przekroczą one 500 mln […]

  • 09 listopada 2016

    Zwycięstwo Trumpa wstrząsnęło rynkiem walutowym i towarowym

    Opublikowano:

    Wygrana populistycznego Trumpa w amerykańskich wyborach prezydenckich jest nie na rękę finansistom. W odpowiedzi mocno traci dolar i ropa naftowa. Zyskują bezpieczne przystanie takie jak japoński jen, szwajcarski frank oraz metale szlachetne.

  • 31 października 2016

    Raport: WIG20 ma szansę na powrót do 2.000 pkt

    Opublikowano:

    Amerykańscy wyborcy trzymają w ręku nie tylko los fotela prezydenckiego, ale także indeksów giełdowych. Jest pod co zagrać, bo zdaniem rynkowych ekspertów, splot pozytywnych czynników da WIG20 szansę na skok nawet o 10 proc.

  • 03 października 2016

    Prognozy na październik dla rynków akcji, surowców i towarów

    Opublikowano:

    Ostatnia prosta kampanii prezydenckiej w USA oraz sytuacja w europejskim sektorze bankowym to główne czynniki, które zdecydują o kierunkach giełdowych indeksów w najbliższych tygodniach. StockWatch.pl sprawdził, jak niepokoje rynkowe można wykorzystać do udanych inwestycji w ropę naftową, metale i surowce rolne.

  • 30 września 2016

    Towary rolne: Cena kakao najniższa od 1,5 roku

    Opublikowano:

    Bieżący tydzień przynosi dużą zmienność na wykresie kakao. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych spadły wczoraj o 3,5%, docierając do okolic 2710-2720 USD za tonę. To najniższy poziom cen kakao od wiosny ubiegłego roku. Większość wczorajszego ruchu wynikała z kwestii technicznych – aktywowania się automatycznych zleceń stop-loss po przekraczaniu przez notowania kakao w dół kolejnych […]

  • 20 września 2016

    Prognozy dla notowań surowców i towarów rolnych

    Opublikowano:

    Wrzesień był świetnym okresem do inwestowania w metale i towary rolno-spożywcze. Solidne wzrosty ich notowań miewają silne fundamentalne podstawy. StockWatch.pl z pomocą ekspertów sprawdził, na których surowcach i towarach da się jeszcze w tym roku zarobić.

  • 06 września 2016

    Niższa rekomendacja dla Grupy Azoty przez taniejące zboża

    Opublikowano:

    Omawiane walory:

    DM mBanku zrewidował w dół wycenę akcji Grupy Azoty i obniżył zalecenie z kupuj do trzymaj. Zdaniem analityków, nadpodaż na rynku zbóż negatywnie odbije się na tegorocznych wynikach finansowych producenta nawozów.

  • 31 sierpnia 2016

    Prognozy na wrzesień dla rynków akcji, surowców i towarów rolnych

    Opublikowano:

    Przebieg przedwyborczej rozgrywki o Biały Dom, decyzje z posiedzeń Fed i nieformalny szczyt kartelu OPEC to główne wydarzenia, które w najbliższych tygodniach ukształtują klimat inwestycyjny na akcjach i surowcach. Sprawdziliśmy jakiej reakcji poszczególnych rynków spodziewają się stratedzy w swoich prognozach.

  • 20 lipca 2016

    Towary: Cena pszenicy w USA blisko tegorocznych minimów

    Opublikowano:

    Ostatnie kilka dni na rynku pszenicy były okresem ponownego osuwania się notowań tego zboża w dół. W rezultacie, cena pszenicy w Stanach Zjednoczonych wczoraj zeszła poniżej 4,2 USD za buszel, zbliżając się tym samym do tegorocznego minimum wynoszącego 4,15 USD za buszel, a wyznaczonego podczas sesji 5 lipca. Dzisiaj rano notowania pszenicy delikatnie odbijają się […]

  • 12 lipca 2016

    Towary rolne: Pokonanie ważnego oporu na wykresie bawełny

    Opublikowano:

    Strona popytowa na rynku bawełny w ostatnich miesiącach pokazała swoją siłę. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych rosną już od lutego. Wyjątkowo udany dla kupujących jest początek bieżącego tygodnia – wczoraj na wykresie bawełny w USA pokonany został ważny techniczny opór na poziomie 66,50 centów za funt. Siła strony popytowej na rynku bawełny wynika przede […]

  • 04 lipca 2016

    Prognozy na lipiec dla akcji, surowców i towarów rolnych

    Opublikowano:

    Jak mówią eksperci, ulga na rynku po zapowiedzi łagodnego demontażu OFE może pomóc GPW nadrabiać zaległości względem światowych giełd. StockWatch.pl sprawdził też, gdzie w wakacje szukać okazji inwestycyjnych na rozpędzonym rynku surowcowym.

  • 24 czerwca 2016

    Prognozy dla rynków akcji i surowców po Brexicie

    Opublikowano:

    Omawiane walory:

    Brexit długo będzie odbijał się czkawką rynkom finansowym. Pytanie czy dla portfeli inwestorów jest to szansa na zarobek i dokupienie tanich akcji, czy długoterminowe zagrożenie. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy sytuację techniczną głównego indeksu warszawskiej giełdy oraz notowań najbardziej płynnych surowców - ropy naftowej i złota.

  • Wynik referendum w UK zimnym prysznicem dla rynków

    Opublikowano:

    Omawiane walory: ,

    Brexit - dla jednych zaskoczenie, dla innych duży zarobek. Gwałtowne ruchy na rynkach finansowych po ogłoszeniu wyników referendum w Wielkiej Brytanii to jednak dopiero początek dużych przetasowań globalnego kapitału, który na razie woli chować się w bezpiecznych przystaniach.

  • 22 czerwca 2016

    Prognozy dla rynków akcji, walut i surowców po referendum w UK

    Opublikowano:

    Omawiane walory: , , ,

    Jeśli dojdzie do Brexitu, będziemy świadkami spektakularnych ruchów na rynkach finansowych i walutowych. Ale wygrana zwolenników UE też pozwoli zarobić traderom lubiącym ryzykowne aktywa. StockWatch.pl sprawdził, jakie scenariusze na piątek mają rynkowi eksperci i guru światowej finansjery.

  • 09 czerwca 2016

    Surowce: ropa naftowa i złoto walczą o lokalne szczyty

    Opublikowano:

    Ropa naftowa po sforsowaniu psychologicznej bariery 50 USD za baryłkę walczy o nowe tegoroczne maksima. Natomiast złoto zawędrowało do najwyższych poziomów od trzech tygodni i też ma ochotę na więcej.

  • 08 czerwca 2016

    Surowce: kursy ropy naftowej i miedzi mierzą się z nowymi danymi z rynku

    Opublikowano:

    Wpływ na notowania ropy naftowej ma m. in większy od oczekiwań spadek zapasów w USA. Wyraźny wzrost importu miedzi do Chin w maju to dobra informacja dla kursu tego surowca.

  • 31 maja 2016

    Prognozy na czerwiec dla rynku akcji i surowców

    Opublikowano:

    Decyzja FED w kwestii wysokości stóp procentowych w USA oraz referendum w Wielkiej Brytanii to kluczowe wydarzenia, które nadadzą ton rynkom finansowym w czerwcu. StockWatch.pl sprawdził, jak niepokoje rynkowe można wykorzystać do udanych inwestycji w akcje i surowce przemysłowe.

  • 27 maja 2016

    Surowce: gorąco na kursach ropy naftowej i złota

    Opublikowano:

    Notowania ropy naftowej w czwartek naruszyły poziom 50 USD za baryłkę. Natomiast korekta na złocie nabiera tempa, ale kurs jest blisko lokalnego wsparcia.

  • 26 kwietnia 2016

    Prognozy na maj dla akcji, surowców i towarów rolnych

    Opublikowano:

    Rewizja ratingu dla Polski przez agencję Moody’s, wyniki za I kwartał oraz widmo Brexitu to główne czynniki, które zdecydują o losach warszawskich indeksów w maju. StockWatch.pl sprawdził, jak poszczególne wydarzenia przełożą się na ceny akcji oraz kluczowych surowców.

  • 30 marca 2016

    Prognozy na II kwartał 2016 roku dla rynków akcji i surowców

    Opublikowano:

    Brexit, groźba impeachmentu w Brazylii i wyniki za I kwartał 2016 roku to główne tematy, którymi inwestorzy będą żyli w najbliższych miesiącach. StockWatch.pl sprawdził, jak poszczególne wydarzenia można wykorzystać do inwestycji w akcje, surowce i towary rolne.

  • 07 marca 2016

    Co dalej z kursami ropy, miedzi i platyny – analiza techniczna

    Opublikowano:

    Ceny ropy naftowej i głównych metali kolejny tydzień z rzędu rosną w siłę. Z pomocą eksperta z SGH sprawdzamy techniczne predyspozycje surowców do kontynuacji ruchu na północ.

  • 29 lutego 2016

    Analiza techniczna pięciu ciekawych surowców i towarów rolnych

    Opublikowano:

    Rynek surowcowy wciąż kusi inwestorów niskimi wycenami, mimo że w lutym większość metali szlachetnych oraz towarów rolnych solidnie odbiła. StockWatch.pl z pomocą eksperta od techniki z SGH sprawdził, gdzie w marcu na rynku surowcowym warto szukać okazji do zarobku.

  • 02 lutego 2016

    Trading alert: lepsza jakość pszenicy w Stanach Zjednoczonych

    Opublikowano:

    Notowania pszenicy rozpoczęły bieżący tydzień od spadku. Cena tego zboża w USA wciąż utrzymuje się poniżej ważnego oporu technicznego w okolicach 480 USD za 100 buszli. Wczoraj stronie podażowej na tym rynku sprzyjały informacje dotyczące polepszenia się kondycji pszenicy uprawianej w Stanach Zjednoczonych.

  • 29 stycznia 2016

    Trading alert: analiza techniczna ropy naftowej i miedzi

    Opublikowano:

    Wzrost eksportu ropy naftowej z Iranu przystopował odbicie na kursie czarnego złota. Natomiast miedzi w złapaniu oddechu pomaga ograniczenie w eksporcie surowca z Indonezji.

  • 27 stycznia 2016

    Prognozy na luty dla rynków akcji, surowców i towarów rolnych

    Opublikowano:

    Ceny ropy, kurs dolara i wyniki za IV kwartał to główne czynniki, które zaważą na losach warszawskiego parkietu w lutym. StockWatch.pl sprawdził też, gdzie szukać okazji inwestycyjnych na zdołowanym rynku surowcowym.

  • Trading alert: prognozy techniczne dla kursów ropy naftowej i złota

    Opublikowano:

    Odbicie na rynku ropy naftowej hamowane jest doniesieniami o kolejnym wzroście zapasów surowca w USA. Natomiast notowania złota wspiera słabość dolara.

  • 26 stycznia 2016

    Trading alert: analiza techniczna ropy naftowej i miedzi

    Opublikowano:

    Perspektywa zalania światowych rynków tanią ropą z Arabii Saudyjskiej i Iranu załamała notowania surowca. Ciekawostką w obecnej sytuacji jest wyraźny wzrost liczba długich pozycji, co zdaniem ekspertów może sugerować, że potencjał spadkowy się wyczerpuje. Z kolei miedź zmaga się z ważnym oporem na poziomie 2 USD za funt.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku