X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Trwa publiczna emisja obligacji The Farm 51

Opublikowano: 2017-01-27 15:03:08

Omawiane walory:

The Farm 51 Group jeden z czołowych polskich producentów gier komputerowych oraz aplikacji Virtual Reality i Augmented Reality notowany na rynku NewConnect chce pozyskać 5 mln zł w ramach Publicznej Oferty Obligacji. Zapisy na obligacje Spółki ruszyły 27 stycznia, a papiery oferuje Polski Dom Maklerski.

farm51
12,14 -2,26 (-15,69%)

Informacja prasowa, 27 stycznia 2017 r.

Od 27 stycznia do 09 lutego 2017 r. The Farm 51 Group oferuje roczne obligacje serii J, o wartości nominalnej 1000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,0% w skali roku. Odsetki będą wypłacane kwartalnie. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji są akcje emitenta (600 tys. sztuk) oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni mogą składać zapisy w Polskim Domu Maklerskim. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst.

>> Szczegółowe informacje o emisji znajdziesz tutaj

– Wielokrotnie pokazywaliśmy inwestorom, że jesteśmy spółką w którą warto inwestować swoje pieniądze. Od 2012 roku jesteśmy notowani na rynku NewConnect, a w tym czasie dokonaliśmy terminowych wykupów 4 serii obligacji, które wyemitowaliśmy. To pokazuje, że inwestorzy mają do nas zaufanie w wyniku czego chcemy dać im kolejną możliwość ulokowania swojego kapitału w papiery dłużne naszej spółki – powiedział Robert Siejka, Prezes Zarządu The Farm 51 Group.

The Farm 51 Group jest notowanym na rynku NewConnect polskim deweloperem gier i aplikacji. W 2017 roku spółka zamierza wydać gry Get Even, która zawiera unikatowe na skalę światową rozwiązania w zakresie grafiki komputerowej, mechaniki rozgrywki oraz narracji i zostanie wydana na konsole nowej generacji (PlayStation 4 i Xbox One) we współpracy z jednym z największych globalnych wydawców gier – firmą Bandai Namco, oraz World War 3 – grę multiplayer w modelu Free-2-Play. Ponadto spółka skupia się na rozwijaniu autorskiej technologii Reality 51, którą jest wykorzystywana m.in. do produkcji aplikacji VR i AR. Największym projektem VR zrealizowanym przez spółkę jest aplikacja Chernobyl VR Project, której premiera miała miejsce w 2016 na platformach Oculus Rift, HTC Vive i Samsung Gear VR. Spółka jest jednym z głównych laureatów konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu dotyczącego zaawansowanych technologii GameINN. Dzięki temu spółka pozyskała możliwość dysponowania dotacjami w wysokości 6 mln zł przeznaczonymi na dalsze udoskonalanie swoich rozwiązań.

– Gracze i miłośnicy wirtualnej rozrywki czekają z niecierpliwością na realizowane przez nas projekty. W 2017 zostaną wydane nasze nowe gry: World War 3 oraz Get Even. Tą ostatnią pokazywaliśmy nawet podczas targów Gamescom w Kolonii i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Oprócz tego wkładamy dużo energii w rozwój Reality51 i projektów z zakresu VR i AR. Uważamy, że jest to przyszłość wirtualnej rozrywki i zamierzamy mieć swój czynny udział w jej rozwoju. Szczególnie cieszy nas fakt, że nasze działania zostały zauważone i docenione przez NCBiR, dzięki czemu otrzymaliśmy dodatkowe środki na rozwijanie naszych technologii – dodał Kamil Bilczyński, Wiceprezes Zarządu The Farm 51 Group.

Celem emisji obligacji jest pozyskanie środków na zwiększenie kapitał obrotowego m.in. na wkład własny do projektów realizowanych w ramach dotacji z programu GameINN. Oferta Publiczna Obligacji serii J jest kolejną emisją obligacji przeprowadzaną przez spółkę.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o farm51)

 • Kontrowersje wokół premiery Get Even, flagowej gry The Farm 51

  Get Even, długo wyczekiwana produkcja The Farm 51 w środę zadebiutowała na platformie Steam i wywindowała notowania o ponad 20 proc. Problem w tym, że spółka nie uprzedziła inwestorów o zmianie planu, który przewidywał premierę gry 23 czerwca. Ta wpadka może słono kosztować gliwickie studio.

 • Analiza techniczna czterech gorących producentów gier wideo

  Hossa w branży gamedev dotarła do krytycznego momentu. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, na co w najbliższych tygodniach powinni przygotować się akcjonariusze CD Projektu, 11 bit studios, The Farm 51 i CI Games.

 • Hossa znów odwiedziła GPW. Mocne wzrosty producentów gier i Famuru

  Warszawska giełda znów nie miała sobie równych w Europie. Gwiazdą wtorkowej sesji jest WIG20, który podskoczył o 2,5 proc. i rozprawił się z psychologicznym i technicznym oporem na 2.200 pkt.

 • WIG20 zdobywa ważny szczyt, w grze Pekao, CD Projekt i The Farm 51

  Warszawska giełda jest dzisiaj jedną z najmocniejszych w Europie. WIG20 rozpoczął dzień od udanego ataku na magiczny poziom 2.100 pkt. Nowy tegoroczny szczyt indeksu blue chipów to zasługa świetnej formy notowań banków i koncernów paliwowych.

 • Raport: 5 gorących spółek z giełdowej branży gamedev

  Indeks producentów gier, gdyby istniał, byłby na czele GPW. Roczna stopa zwrotu z portfela akcji spółek growych to aż 60 proc., a na walorach najlepszych przekroczyła 100 proc. Czy ciągle da się zarobić? StockWatch.pl przeanalizował aktualne plany wydawnicze polskich producentów gier i porównał ich wskaźniki fundamentalne.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku