X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Trwa publiczna emisja obligacji The Farm 51

Opublikowano: 2017-01-27 15:03:08

Omawiane walory:

The Farm 51 Group jeden z czołowych polskich producentów gier komputerowych oraz aplikacji Virtual Reality i Augmented Reality notowany na rynku NewConnect chce pozyskać 5 mln zł w ramach Publicznej Oferty Obligacji. Zapisy na obligacje Spółki ruszyły 27 stycznia, a papiery oferuje Polski Dom Maklerski.

farm51
21,98 +0,23 (+1,06%)

Informacja prasowa, 27 stycznia 2017 r.

Od 27 stycznia do 09 lutego 2017 r. The Farm 51 Group oferuje roczne obligacje serii J, o wartości nominalnej 1000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,0% w skali roku. Odsetki będą wypłacane kwartalnie. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji są akcje emitenta (600 tys. sztuk) oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni mogą składać zapisy w Polskim Domu Maklerskim. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst.

>> Szczegółowe informacje o emisji znajdziesz tutaj

– Wielokrotnie pokazywaliśmy inwestorom, że jesteśmy spółką w którą warto inwestować swoje pieniądze. Od 2012 roku jesteśmy notowani na rynku NewConnect, a w tym czasie dokonaliśmy terminowych wykupów 4 serii obligacji, które wyemitowaliśmy. To pokazuje, że inwestorzy mają do nas zaufanie w wyniku czego chcemy dać im kolejną możliwość ulokowania swojego kapitału w papiery dłużne naszej spółki – powiedział Robert Siejka, Prezes Zarządu The Farm 51 Group.

The Farm 51 Group jest notowanym na rynku NewConnect polskim deweloperem gier i aplikacji. W 2017 roku spółka zamierza wydać gry Get Even, która zawiera unikatowe na skalę światową rozwiązania w zakresie grafiki komputerowej, mechaniki rozgrywki oraz narracji i zostanie wydana na konsole nowej generacji (PlayStation 4 i Xbox One) we współpracy z jednym z największych globalnych wydawców gier – firmą Bandai Namco, oraz World War 3 – grę multiplayer w modelu Free-2-Play. Ponadto spółka skupia się na rozwijaniu autorskiej technologii Reality 51, którą jest wykorzystywana m.in. do produkcji aplikacji VR i AR. Największym projektem VR zrealizowanym przez spółkę jest aplikacja Chernobyl VR Project, której premiera miała miejsce w 2016 na platformach Oculus Rift, HTC Vive i Samsung Gear VR. Spółka jest jednym z głównych laureatów konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu dotyczącego zaawansowanych technologii GameINN. Dzięki temu spółka pozyskała możliwość dysponowania dotacjami w wysokości 6 mln zł przeznaczonymi na dalsze udoskonalanie swoich rozwiązań.

– Gracze i miłośnicy wirtualnej rozrywki czekają z niecierpliwością na realizowane przez nas projekty. W 2017 zostaną wydane nasze nowe gry: World War 3 oraz Get Even. Tą ostatnią pokazywaliśmy nawet podczas targów Gamescom w Kolonii i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Oprócz tego wkładamy dużo energii w rozwój Reality51 i projektów z zakresu VR i AR. Uważamy, że jest to przyszłość wirtualnej rozrywki i zamierzamy mieć swój czynny udział w jej rozwoju. Szczególnie cieszy nas fakt, że nasze działania zostały zauważone i docenione przez NCBiR, dzięki czemu otrzymaliśmy dodatkowe środki na rozwijanie naszych technologii – dodał Kamil Bilczyński, Wiceprezes Zarządu The Farm 51 Group.

Celem emisji obligacji jest pozyskanie środków na zwiększenie kapitał obrotowego m.in. na wkład własny do projektów realizowanych w ramach dotacji z programu GameINN. Oferta Publiczna Obligacji serii J jest kolejną emisją obligacji przeprowadzaną przez spółkę.

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o farm51)

 • Analiza techniczna czterech gorących producentów gier wideo

  Hossa w branży gamedev dotarła do krytycznego momentu. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, na co w najbliższych tygodniach powinni przygotować się akcjonariusze CD Projektu, 11 bit studios, The Farm 51 i CI Games.

 • Hossa znów odwiedziła GPW. Mocne wzrosty producentów gier i Famuru

  Warszawska giełda znów nie miała sobie równych w Europie. Gwiazdą wtorkowej sesji jest WIG20, który podskoczył o 2,5 proc. i rozprawił się z psychologicznym i technicznym oporem na 2.200 pkt.

 • WIG20 zdobywa ważny szczyt, w grze Pekao, CD Projekt i The Farm 51

  Warszawska giełda jest dzisiaj jedną z najmocniejszych w Europie. WIG20 rozpoczął dzień od udanego ataku na magiczny poziom 2.100 pkt. Nowy tegoroczny szczyt indeksu blue chipów to zasługa świetnej formy notowań banków i koncernów paliwowych.

 • Raport: 5 gorących spółek z giełdowej branży gamedev

  Indeks producentów gier, gdyby istniał, byłby na czele GPW. Roczna stopa zwrotu z portfela akcji spółek growych to aż 60 proc., a na walorach najlepszych przekroczyła 100 proc. Czy ciągle da się zarobić? StockWatch.pl przeanalizował aktualne plany wydawnicze polskich producentów gier i porównał ich wskaźniki fundamentalne.

 • Raport: Tajniki hossy na akcjach producentów gier wideo

  Producenci gier wideo na stałe wpisali się w giełdową panoramę, a spółki takie jak CD Projekt czy CI Games już od ładnych kilku lat budzą nie mniejsze emocje niż KGHM czy JSW. Zaglądamy pod maskę najważniejszych producentów gier, zastanawiając się na ile spekulacji, a ile chłodnej kalkulacji stoi za ostatnimi szalonymi wzrostami kursów akcji.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com