X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Tarczyński z umową wartą 80 mln zł i miejscem na półkach Biedronki

Opublikowano: 2017-01-11 18:14:16

Omawiane walory:

Producent kabanosów przedłużył współpracę z Jeronimo Martins Polska (JMP), właścicielem sieci dyskontów Biedronka. Informacja o zacieśnieniu współpracy z branżowym gigantem podbiła kurs akcji Tarczyńskiego o blisko 6 proc.

Pod koniec środowej sesji Tarczyński pochwalił się nową umową z największą w Polsce siecią dyskontów spożywczych. Producent kabanosów dostarczy do Biedronce towary za ok. 80 mln zł. Wartość nowej umowy odpowiada 15 proc. przychodów uzyskanych w całym 2015 roku (542 mln zł).

– Szacowana wartość zawartej umowy w przedziale 12 miesięcy wynosi 80 mln zł. Jednakże obecnie wartość współpracy nie jest możliwa do ustalenia w sposób ścisły, w związku z czym ww. wartość ma charakter szacunkowy i ostatecznie może różnić się od podanego wyżej szacunku. – czytamy w komunikacie.

Negocjacje między Tarczyńskim a Biedronką trwały od kilku miesięcy. Giełdowa spółka w ramach próby zrealizowała pierwszą dostawę we wrześniu 2016 r. Wartość umowy była jednak owiana tajemnicą.
Zarząd już wtedy sygnalizował, że liczy na stałą współpracę z JMP.

Biedronka odgrywa istotną rolę na mapie dystrybutorów w branży spożywczej. Swoje miejsce na półce mają tam konkurenci Tarczyńskiego – Sokołów czy Kania. Dotychczas największym odbiorcą Tarczyńskiego w była grupa Lidl, która w 2015 roku odpowiadała za ponad 1/4 przychodów ze sprzedaży.

Reakcja inwestorów na komunikat była błyskawiczna. W szczytowym momencie akcje Tarczyńskiego drożały o 10 proc. i kosztowały 13,43 zł. Pod koniec sesji zwyżka stopniała, a na zamknięciu jeden walor kosztował 12,90 zł. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Tarczyńskiego

wykres_tarczynski

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o tarczynski)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku