X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Szóste spotkanie CFO spółek giełdowych 25 i 26 października w Jachrance

Opublikowano: 2017-10-05 18:58:47

25 i 26 października br. w Jachrance odbędzie się VI Kongres CFO Spółek Giełdowych SEG. Podczas spotkania dyrektorów finansowych będzie mowa m.in. o strategii finansowania rozwoju spółki giełdowej, nowych wyzwaniach podatkowych, zarządzaniu ryzykiem w spółce notowanej i cyfrowej transformacji. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Pierwszy dzień wypełnią cztery dyskusje panelowe. Podczas pierwszego panelu dyskusyjnego będzie mowa o strategii finansowania rozwoju spółki giełdowej. Zostaną omówione takie tematy jak: nowe możliwości finansowania; sprawne i tanie przejmowanie konkurencji; ekspansja geograficzna i wzdłuż łańcucha dostaw; nowe modele biznesowe.

– Rynki finansowe przeszły przez ostatnich kilkanaście lat niesamowite zmiany. Rzeczy, które jeszcze pod koniec lat 90 były rozpatrywane w kategoriach science fiction, jak chociażby crowdfunding, dziś są codziennością. Jak w tym wszystkim może się odnaleźć spółka giełdowa? Jak nadążyć za zamianami? Jak zbudować najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą strategię finansową? Między innymi o tym będziemy rozmawiać podczas Kongresu – zapowiada Prezes SEG Mirosław Kachniewski.

Druga dyskusja panelowa będzie dotyczyła nowych wyzwań podatkowych, dotykając takich tematów jak: zmiany regulacyjne i mentalne; cyfryzacja dokumentacji podatkowej; Jednolity Plik Kontrolny – szanse i zagrożenia; jak bezpiecznie płacić podatki.

– W dzisiejszym świecie odpowiedź na pytanie jak bezpiecznie płacić podatki jest niezwykle trudna. To co do niedawna wydawało się niekontrowersyjne, obecnie wzbudza wątpliwości fiskusa i jest przez organy podatkowe kwestionowane. Z tego względu podatnicy powinni bardzo ostrożnie podchodzić do podejmowanej aktywności i planowanych działań, i w każdym przypadku dokonywać oceny ryzyka z tym związanego w kontekście podatków. Dotyczy to również przeszłych działań, które rzutują na dzisiejsze rozliczenia podatkowe –  Roman Namysłowski, Partner, Crido Taxand.

Następnie odbędzie się sesja „Zarządzanie ryzykiem w spółce giełdowej” dotycząca takich zagadnień jak: nowe zagrożenia związane z ryzykiem walutowym; ryzyka specyficzne dla spółki giełdowej; ryzyka indukowane przez fakt notowania; fintech i regtech sposobami mitygacji ryzyk finansowych i regulacyjnych.

– Nowym rodzajem ryzyka w działalności spółki giełdowej jest w szczególności ryzyko legislacyjne, wynikające chociażby z nowej ustawy o biegłych rewidentach. Ryzyko to związane jest, z jednej strony, z koniecznością dostosowania składu komitetu audytu do wymogów niezależności, posiadanych kompetencji oraz znajomosci branży. Z drugiej strony, konieczne jest wdrożenie odpowiednich procedur wyboru firmy audytorskiej, jej rotacji, analizy wykonywanych przez nią usług. Miarą ryzyka związanego z nowymi przepisami jest wysokość sankcji, które mogą być wymierzone w przypadku niewypełniania ustawowych wymogów, wynosząca do 250 tys. złotych. Ryzyko to powinno być więc zminimalizowane poprzez przegląd stanu bieżącego i wprowadzenie stosownych zmian w organizacji komitetów audytu i samych spółek –  mówi Monika Kaczorek, Partner, Mazars

Temat czwartej sesji, zamykającej część merytoryczną pierwszego dnia Kongresu to „ Cyfruj się kto może”. Podczas dyskusji zostaną poruszone tematy: o co chodzi z tą cyfrową transformacją; short-termism a strategia cyfryzacji; zarządzanie zmianą dzięki wykorzystaniu deep data; oszczędzanie przez cyfrowanie.

– Cyfryzacja polega na zmianie podejścia i znaczenia technologii informatycznych dla firmy. Standardowe zwiększanie roli IT odbywa się głównie w obszarze wspomagania i usprawniania dotychczasowych działań, procesów i modeli działania, czyli robimy coś sprawniej, szybciej, taniej i automatycznie. W cyfryzacji mówimy o takich produktach, działaniach czy modelach biznesowych, które nie mogłyby istnieć bez IT. Zamiast „narzędzia pracy” dostajemy „pole po popisu”, gdzie możemy stworzyć nieistniejące wcześniej rodzaje produktów lub modele biznesowe, które nie mogłyby istnieć bez technologii teleinformatycznych oraz urządzeń do przetwarzania danych zwanych kiedyś komputerami. Może to być wspaniała okazja lub śmiertelne zagrożenie – Radosław Kozieja, Wiceprezes Zarządu, Codec Polska.

Po części merytorycznej pierwszego dnia Kongresu odbędzie się Charytatywny Bieg Rynku Kapitałowego z udziałem Roberta Korzeniowskiego, wielokrotnego mistrza olimpijskiego. Im więcej przebiegną uczestnicy, tym więcej środków zostanie przeznaczonych na cele charytatywne. Po biegu odbędzie się kameralne spotkanie z Gościem Specjalnym i wieczorna gala.

Program drugiego dnia Kongresu to praktyczne warsztaty dotyczące m.in. zagadnień takich jak:

 • Korzyści i wyzwania wynikające z rozliczeń w walutach lokalnych. Przykłady zastosowania w praktyce
 • Zarządzanie ryzykiem kursowym wobec zmieniającego się otoczenia ekonomicznego
 • Trendy i zmiany w środowisku podatkowym 2017-2018 (kontrole podatkowe, kluczowe zmiany w podatku VAT i CIT)
 • Przygotowanie spółki do zwiększonej presji ze strony organów skarbowych
 • Alternatywne formy finansowania R&D
 • Finansowe aspekty ukrytych ryzyk niefinansowych

SEG skupia ok. 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.

Drugi dzień Kongresu zamknie dyskusja: „Finansowe implikacje zmian regulacyjnych”, podczas której przedstawiciele nadzorcy, PIBR, SEG, FSR porozmawiają o kosztach compliance
i non-compliance, o podnoszeniu konkurencyjność dzięki raportowaniu niefinansowemu, nowych obowiązkach członków władz spółek giełdowych i inimalizacji ryzyka emitenta i powiązanych osób fizycznych.

Gospodarzem Kongresu jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Finansów. Partnerami wydarzenia są: Ebury Polska i Orange Polska jako Partnerzy Strategiczni, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jako Partner Merytoryczny, CFA Society Poland, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Polska Izba Biegłych Rewidentów, Związek Maklerów i Doradców jako Partnerzy Instytucjonalni, Baker McKenzie, Beesfund, Crido Taxand, Grupa LOTOS, Mazars jako Partnerzy Główni, Codec Polska, Edison, InfoStrefa, NWAI Dom Maklerski, Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jako Partnerzy Wspierający, Unicomp-WZA jako Partner Technologiczny, Tatra Holding jako Partner Organizacyjny, BMW Group Polska jako Partner Specjalny.

Szczegółowe informacje na temat VI Kongresie CFO Spółek Giełdowych SEG dostępne są na stronie internetowej www.seg.org.pl.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Rząd przyjął ustawy o KAS, które m.in. podniosą ściągalność podatków

  Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), zgodnie z którą 1 stycznia 2019 r. nastąpi przejęcie przez Centrum Informatyki Resortu Finansów (CI RF) całości zadań związanych z dostarczaniem usług informatycznych wszystkim podmiotom funkcjonującym w obszarze działania Ministerstwa Finansów, w tym także jednostkom organizacyjnym KAS, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

 • Deloitte: W I półroczu wzrosły przychody 10 największych firm budowlanych z GPW

  Dziesięć największych spółek budowlanych notowanych na GPW zanotowało 2-proc. wzrost r/r przychodów w I półroczu 2017 roku, wynika z raportu Deloitte "Polskie spółki budowlane 2017 - najważniejsi gracze, kluczowe czynniki wzrostu i perspektywy rozwoju branży".

 • Lisala sprzeda połowę swojego pakietu akcji Echo Investment

  Echo Investment oraz główny akcjonariusz - Lisala (akcjonariusz sprzedający) - zawarli umowę w sprawie oferty i plasowania akcji z Kempen & Co N.V., Pekao Investment Banking oraz Wood & Company Financial Services (globalni koordynatorzy) na potrzeby przeprowadzenia przez akcjonariusza sprzedającego oferty nie więcej niż 136,19 mln akcji.

 • Warszawskie indeksy w odwrocie, tanieją KGHM i CD Projekt

  Nowe rekordy na Wall Street już nie wystarczają, żeby pchać w górę warszawską giełdę. Rynek się trochę cofnął i czeka na nowe silne impulsy. Piętą achillesową indeksu WIG20 jest dzisiaj KGHM, a mWIG40 - CD Projekt.

 • ZM Henryk Kania chcą przejąć za dług Staropolskie Specjały

  Zakłady Mięsne Henryk Kania zawarły przedwstępną umowę przeniesienia przedsiębiorstwa Staropolskie Specjały w celu zwolnienia go z długu względem siebie. Wartość nabywanego przedsiębiorstwa oszacowana została na 293 mln zł. Warunkiem zawarcia umowy przyrzeczonej jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku