X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Surowce: Ryzyko korekty złota przed marcowym FOMC

Opublikowano: 2017-02-17 13:07:56

(Fot: Jayesh Nair/freeimages.com)

W tym roku cena złota wzrosła już o 7,5 proc. dzięki wsparciu słabszego dolara, panującej niepewności geopolitycznej oraz rosnącej inflacji. Aktualny tydzień kończymy zbliżeniem do tegorocznych maksimów, gdzie wsparciem okazały się dane o wyższej od oczekiwań inflacji w USA oraz informacje, że aktywa funduszu SPDR Gold zwiększyły się od początku miesiąca o 5,6 proc., czyli najbardziej od czerwca 2016 roku. Jednocześnie nie znika możliwość korekty, której głównym winowajcą może być czekanie na marcowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. W tym tygodniu Janet Yellen przedstawiając półroczny raport na temat polityki monetarnej wyraźnie zaznaczyła, że liczyć się można z podwyżką kosztu pieniądza już na najbliższym posiedzeniu, co w kolejnych dniach potwierdzili inni członkowie Fed, z wiceszefem na czele. Gdyby nie udało się sforsować ostatniego maksimum, to czekanie na 15 marca może prowokować korektę. Później jednak wejdziemy już w okres wyborów na Starym Kontynencie i złoto powinno być beneficjantem niepewności związanej z ich wynikami. Tym samym ewentualny spadek powinien być jedynie korektą, a nie ruchem kończącym tegoroczne zwyżki.

>> Handlujesz instrumentami surowcowymi? Śledź raporty i opinie analityków z tego rynku, które na bieżąco zbieramy w jednym miejscu

Raport przygotował: Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Komentarz giełdowy: Hossa Trumpa na zakręcie

  Piątkowa sesja jest kolejną, która przynosi rozchwianie rynkowych nastrojów. W amerykańskim Kongresie przedłuża się batalia nad zmianami w systemie ubezpieczeń zdrowotnych. Jest to test, który ma pokazać, czy nowa administracja w Białym Domu jest w stanie zrealizować ambitny plan reform, na którego gruncie wyrosła obecna hossa.

 • Podaż przejmuje inicjatywę na pustym parkiecie, w grze Getin Holding i PZU

  Ostatnia w tym tygodniu sesja na GPW przebiega pod znakiem niskich obrotów i niewielkiej zmienności. Rynkowy marazm przełamują dynamiczne ruchy na kursach akcji spółek prezentujących wyniki finansowe. 

 • Prezydent podpisał nowelizację ustawy o górnictwie węgla kamiennego

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, podała Kancelaria Prezydenta.

 • Pharmena rozwija działalność na Bliskim Wschodzie

  Pharmena, biotechnologiczna spółka notowana na rynku NewConnect, podpisała kontrakt na sprzedaż dermokosmetyków z odbiorcą z Bangladeszu. Produkty w pierwszej kolejności będą sprzedawane w krajach Bliskiego Wschodu, a docelowo mają być dystrybuowane na 49 rynkach na świecie. Umowa handlowa ma charakter umowy istotnej, dzięki czemu w ciągu najbliższych lat może mieć znaczący wpływ na zwiększenie przychodów ze sprzedaży.

 • DM BOŚ podniósł rekomendację i wycenę dla akcji KGHM

  W raporcie z 16 marca analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli rekomendację dla akcji KGHM Polska Miedź do "kupuj" z "trzymaj", a cenę docelową do 171,4 zł ze 86,5 zł wcześniej.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com