X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Surowce

 • 16 października 2017

  Surowce: Cena miedzi na najwyższym poziomie od 3 lat

  Opublikowano:

  W ostatnich dniach optymiści uderzyli z dużą siłą na rynku miedzi. Cały miniony tydzień upłynął pod znakiem zwyżek cen tego metalu, a dzisiaj rano notowania miedzi wybiły się na tegoroczne maksima i tym samym na najwyższe poziomu od 2014 r.

 • 13 października 2017

  Surowce: Niemal rekordowy import ropy naftowej do Chin

  Opublikowano:

  Zgodnie z oczekiwaniami, po słabym początku czwartkowej sesji, w późniejszych godzinach notowania ropy naftowej osuwały się w dół, testując okolice 50 USD za baryłkę jako techniczne wsparcie. Niemniej, zostało ono obronione, a cena tego surowca z powrotem ruszyła w górę. W piątek rano notowania amerykańskiej ropy WTI wróciły powyżej 51 USD za baryłkę i obecnie sięgają okolic 51,50 USD za baryłkę.

 • 12 października 2017

  Surowce: W którym kierunku zmierza czarne złoto?

  Opublikowano:
 • 03 października 2017

  Surowce: Cena złota w dół na skutek siły amerykańskiego dolara

  Opublikowano:

  Po osiągnięciu poziomów 1.350-1.360 USD za uncję w pierwszej połowie września, notowania złota dynamicznie zawróciły w dół. Od kilku tygodni cena żółtego kruszcu spada i dzisiaj rano porusza się ona w okolicach wczorajszego zamknięcia, czyli w rejonie 1.272-1.273 USD za uncję.

 • 29 września 2017

  Surowce: Wydobycie ropy w USA na wyższym poziomie niż przed huraganem Harvey

  Opublikowano:

  Kończący się tydzień był kolejnym udanym dla ropy naftowej. W całości wynika to jednak z wzrostowego poniedziałku, gdyż kolejne dni przyniosły ustabilizowanie cen, mimo wzrostu napięcia wokół Kurdystanu.

 • 27 września 2017

  Surowce: Jastrzębi Fed uderza w ceny złota

  Opublikowano:

  W środę notowania złota kontynuują spadki. Za uncję kruszcu trzeba zapłacić ok. 1.294 USD.

 • 25 września 2017

  Vestor DM rozpoczął rekomendowanie Bogdanki od wyceny 95 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego Vestor rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Lubelskiego Węgla Bogdanka od zalecenia kupuj i ceny docelowej 95 zł, wynika z raportu datowanego na 21 września.

 • 22 września 2017

  Surowce: Cena miedzi w dół po obniżce ratingu Chin

  Opublikowano:

  Ostatnie dwa tygodnie na rynku miedzi są okresem spadków notowań. Biorąc pod uwagę jednak wielotygodniowe wcześniejsze wzrosty, ruch ten można było odczytywać jako naturalne odreagowanie techniczne. Niemniej, po początkowym tąpnięciu, stronie podażowej na rynku miedzi zaczęło sprzyjać także pogorszenie nastrojów wokół metali przemysłowych, których ceny wcześniej spektakularnie zwyżkowały, budząc pytania o to, czy wzrosty te były uzasadnione.

 • Dlaczego złoto teraz mniej świeci?

  Opublikowano:

  W 10 dni cena złota spadła o 4,3 proc. W czwartek za uncję kruszcu płacono 1.291 USD, co jest najniższym poziomem od 24 sierpnia br. Po drodze została przełamana ważna psychologiczna bariera 1.300 USD, która w kwietniu i maju zatrzymała wzrosty cen tego kruszcu. Co stało za tym tąpnięciem na ryku złota? Dlaczego w oczach inwestorów świeci ono teraz mniejszym blaskiem? I co dalej z cenami?

 • 18 września 2017

  Surowce: Wzrostowy początek tygodnia na rynku miedzi

  Opublikowano:

  W poprzednim tygodniu notowania miedzi znajdowały się pod presją podaży. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych spadła poniżej psychologicznej bariery na poziomie 3 USD za funt, by zakończyć tydzień w okolicach 2,95 USD za funt.

 • 14 września 2017

  Presja spadkowa na rynku złota, inflacja w USA w centrum uwagi

  Opublikowano:

  Po spektakularnym, wielotygodniowym ciągu wzrostów, notowania złota w ostatnich kilku dniach znajdują się pod presją podaży. 

 • 05 września 2017

  Surowce: Ceny ropy naftowej delikatnie w górę

  Opublikowano:

  Przejście huraganu Harvey zachwiało amerykańskim przemysłem naftowym, jednak branża ta powoli wraca do swojej normalnej aktywności sprzed tego wydarzenia – m.in. stopniowo otwierane są rafinerie, których działalność została przerwana na czas huraganu.

 • Hossa na rynku miedzi i rekomendacje ciągną w górę kurs akcji KGHM

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy DM PKO BP w reakcji na potężne wzrosty cen miedzi podnieśli rekomendację dla KGHM Polska Miedź. We wtorek rano kurs akcji lubińskiego kombinatu rośnie o ponad 2,7 proc. Do tegorocznych szczytów z drugiej połowy lutego notowaniom brakuje już tylko 2,5 proc.

 • 04 września 2017

  Surowce: Kontynuacja zwyżek notowań miedzi

  Opublikowano:

  Notowania miedzi już od wielu tygodni znajdują się pod mocną presją strony popytowej. Cena tego metalu 24 sierpnia przekroczyła w górę psychologiczną barierę na poziomie 3 USD za funt i od tej pory niemal nieprzerwanie rośnie. Dzisiaj rano notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych poruszają się w okolicach 3,13-3,17 USD za funt.

 • Dynamiczny wzrost cen złota jako tzw. bezpiecznej przystani

  Opublikowano:

  Ostatnie sesje na rynku złota były wyjątkowo emocjonujące. Notowania tego kruszcu przekroczyły poziom 1.300 USD za uncję i kontynuowały zwyżkę, docierając na koniec poprzedniego tygodnia do okolic 1.330 USD za uncję. Początek bieżącego tygodnia przynosi jeszcze większą siłę kupujących: dzisiejsza sesja na wykresie tego kruszcu rozpoczęła się luką wzrostową i przekroczeniem przez notowania złota poziomu 1.340 USD za uncję.

 • 01 września 2017

  Miedź: Kolejne dobre dane z chińskiego przemysłu

  Opublikowano:

  W czwartek opublikowane zostały oficjalne wskaźniki PMI dla chińskiego sektora usług oraz przemysłu. Ten drugi wskaźnik, bardziej przez inwestorów obserwowany, zaskoczył pozytywnie. 

 • 29 sierpnia 2017

  Co dalej z rynkami akcji, surowców i walut – 10 prognoz Marcina Kiepasa

  Opublikowano:

  Co czeka warszawską giełdę tej jesieni, na jakich poziomach rok zakończą główne indeksy GPW, ile w najbliższych miesiącach zapłacimy za funta, franka, euro, oraz jak wysoko poszybują jeszcze ceny miedzi i złota? Na te i wiele innych pytań odpowiadał dzisiaj na czacie inwestorskim Marcin Kiepas, główny analityk Fundacji FxCuffs.

 • Złoto: Cena kruszcu osiągnęła 9-miesięczne maksima

  Opublikowano:

  Malejące oczekiwania rynku dotyczące grudniowej podwyżki stóp procentowych w USA w połączeniu ze wzrostem napięcia na Półwyspie Koreańskim, to idealny przepis na zwyżki cen złota.

 • 26 sierpnia 2017

  Miedziowa hossa winduje cenę akcji KGHM

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcje KGHM są najdroższe od blisko pięciu miesięcy. Za jedną trzeba zapłacić 126 zł. Wkrótce może być znacznie drożej. Popyt na KGHM jest prostym odzwierciedleniem cen miedzi, które rosną nieprzerwanie od trzech miesięcy i są najwyższe od blisko trzech lat.

 • 25 sierpnia 2017

  Surowce: Huragan zagrożeniem dla sektora naftowego w USA

  Opublikowano:

  W czwartek inwestorzy na rynku ropy naftowej doświadczyli nerwowej sesji. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych znajdowała się pod wyraźną presją podaży i w ciągu dnia zbliżyła się nawet do poziomu 47 USD za baryłkę. Niemniej, w późniejszych godzinach notowania odbiły w górę, ostatecznie zamykając czwartkową sesję w rejonie 47,60 USD za baryłkę. W piątek notowania ropy naftowej kontynuują wzrosty.

 • 24 sierpnia 2017

  Surowce: Ceny miedzi w USA przy technicznej barierze

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku miedzi upływa pod znakiem kontynuacji wzrostów. W poniedziałek notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych testowały poziom 3 USD za funt jako techniczny opór. Sytuacja ta powtarzała się w kolejnych dniach, a wspomniana techniczna, a zarazem psychologiczna bariera pozostaje niepokonana. Dzisiaj notowania miedzi testują ją po raz kolejny.

 • 23 sierpnia 2017

  Surowce: Wzrost wydobycia ropy naftowej w Libii

  Opublikowano:

  Po poniedziałkowej dynamicznej zniżce, notowania ropy naftowej wpadły w konsolidację. We wtorek cena amerykańskiej ropy naftowej zakończyła sesję praktycznie neutralnie, w okolicach poziomu 47,60 USD za baryłkę, a dzisiaj rano nadal niewiele odbiega od tej wartości.

 • 22 sierpnia 2017

  Surowce: Poziom 1.300 USD za uncję znów niepokonany na wykresie złota

  Opublikowano:

  Ostatnie sesje na rynku złota przynoszą kolejne już testy ważnego psychologicznego oporu na wykresie tego kruszcu, czyli poziomu 1.300 USD za uncję. Szczególnie istotna z technicznego punktu widzenia była sesja piątkowa, podczas której notowania zostały najpierw wyniesione w górę do poziomu 1.306,50 USD za uncję, jednak na koniec dnia zeszły do okolic 1.292 USD za uncję.

 • 17 sierpnia 2017

  Surowce: Cena złota w górę po minutkach Fed

  Opublikowano:

  Środowa sesja na rynku złota upłynęła pod znakiem oczekiwania na protokół z posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku (Federal Open Market Committee, FOMC). Oczywiście, wyczekiwano przede wszystkim wskazówek dotyczących podejścia poszczególnych przedstawicieli Fed do przyszłej polityki monetarnej w USA.

 • 14 sierpnia 2017

  Surowce: Cena miedzi w dół na skutek rozczarowujących danych makro z Chin

  Opublikowano:

  Poniedziałkowa sesja na rynku miedzi na razie przynosi przewagę sprzedających. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych dziś rano zeszła z powrotem poniżej poziomu 2,90 USD za funt - niemniej, wciąż porusza się ona znacznie powyżej istotnego wsparcia w rejonie 2,79-2,82 USD za funt.

 • 09 sierpnia 2017

  Surowce: Napięcia polityczne wsparciem dla kupujących na rynku złota

  Opublikowano:

  Po słabym zakończeniu poprzedniego tygodnia, notowania złota w ostatnich dniach ruszyły z powrotem w górę. Obecnie cena tego kruszcu znów przekracza poziom 1.270 USD za uncję.

 • 07 sierpnia 2017

  Surowce: Cena złota bliska piątkowych minimów na skutek stabilizacji wartości USD

  Opublikowano:

  Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy wsparły notowania amerykańskiego dolara, co nie pozostało niezauważone na rynku złota. Cena żółtego kruszcu, która jest negatywnie skorelowana z wartością USD, spadła w piątek o 0,75 proc. i w poniedziałek rano porusza się w okolicach piątkowego zamknięcia, czyli w pobliżu poziomu 1.262 USD za uncję, co jest związane głównie ze stabilizacją notowań dolara.

 • 04 sierpnia 2017

  BM Reflex: Ceny paliw mogą dalej nieznacznie rosnąć w przyszłym tygodniu

  Opublikowano:

  W przyszłym tygodniu oczekiwane są dalsze zwyżki cen paliw na stacjach benzynowych, ale skala ewentualnych podwyżek może być nieco niższa niż w mijającym tygodniu, wynika z komentarza rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex. 

 • Fundamentalna perspektywa dla rynku złota [TRADING]

  Opublikowano:
 • 03 sierpnia 2017

  Surowce: Spadek globalnego popytu na złoto

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku złota upływa pod znakiem delikatnych spadków notowań. Zniżka jest uzasadniona chociażby technicznie, jako odreagowanie ubiegłotygodniowych dynamicznych zwyżek. Dodatkowo, korekcie spadkowej cen złota sprzyja obserwowane w ostatnich dniach wyhamowanie przeceny na dolarze amerykańskim.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku