X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Surowce

 • 17 kwietnia 2018

  Surowce: Rekordowe ceny aluminium po nałożeniu sankcji na UC Rusal

  Opublikowano:

  Kwiecień bieżącego roku przejdzie do historii na rynku aluminium. 6 kwietnia Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na rosyjskiego oligarchę Olega Deripaskę, niegdyś najbogatszego człowieka Rosji (przed krachem finansowym z lat 2007-2008), a dzisiaj prezesa drugiej największej spółki produkującej aluminium na świecie – UC Rusal. Przedsiębiorstwo to pod kątem produkcji aluminium jest wyprzedzane jedynie przez chińską spółkę Hongqiao.

 • 13 kwietnia 2018

  Surowce: Popyt na fizyczne srebro najniższy od 5 lat

  Opublikowano:

  Notowania srebra rosły dynamicznie od początku tygodnia do środowej sesji, podążając za zwyżką notowań złota. Niemniej, wczorajsza sesja przyniosła sporą przecenę obu tych kruszców. Notowania srebra rozpoczynały ją w okolicach 16,70 USD za uncję, a skończyły poniżej poziomu 16,50 USD za uncję.

 • 12 kwietnia 2018

  Surowce: Wzrost cen palladu na skutek napięć na linii USA-Rosja

  Opublikowano:

  Od połowy stycznia do pierwszych dni kwietnia tego roku na rynku palladu zdecydowanie przeważała strona podażowa. Złą passę przerwał bieżący tydzień, który przyniósł dynamiczne odbicie notowań palladu w górę. O ile jeszcze na początku poniedziałkowej sesji notowania palladu pozostawały w okolicach 904-905 USD za uncję, obecnie cena tego kruszcu porusza się w okolicach 960 USD za uncję.

 • 11 kwietnia 2018

  Surowce: Cena miedzi w górę po wypowiedzi chińskiego prezydenta

  Opublikowano:

  Na początku bieżącego tygodnia na rynku miedzi przeważa strona popytowa. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych wczoraj zwyżkowała do poziomu niemal 3,14 USD za funt, a dzisiaj delikatnie odreagowuje tę zwyżkę, pozostając w okolicach 3,12-3,13 USD za funt.

 • 10 kwietnia 2018

  Delikatna zniżka cen złota w obliczu większego globalnego apetytu na ryzyko

  Opublikowano:

  Ostatnie tygodnie na rynkach wielu surowców są nerwowe za sprawą pojawiających się licznych nowych informacji i komentarzy dotyczących relacji handlowych na linii Stany Zjednoczone-Chiny. W poprzednim tygodniu sporo emocji wzbudziła perspektywa bezkompromisowej wojny handlowej ze względu na śmiałe posunięcia ze strony Chin, jednak wielu obserwatorów i uczestników rynku wciąż wierzy w polubowne rozwiązanie konfliktu.

 • 05 kwietnia 2018

  Surowce: Raport o zapasach w USA wsparciem dla cen ropy naftowej

  Opublikowano:

  Środowa sesja na rynku ropy naftowej rozpoczęła się zniżką notowań tego surowca. W trakcie środowej sesji notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI spadły chwilowo do okolic 62 USD za baryłkę. Dopiero w późniejszych godzinach cena tego surowca zaczęła odrabiać straty, kończąc sesję w miarę neutralnie.

 • 03 kwietnia 2018

  Surowce: Spadkowy początek miesiąca na rynku ropy naftowej

  Opublikowano:

  Ceny ropy naftowej rozpoczęły kwiecień od dynamicznej zniżki. Notowania surowca gatunku WTI w Stanach Zjednoczonych zostały wczoraj przecenione o niemal 3 proc., kończąc sesję w okolicach 63 USD za baryłkę. Dzisiaj rano cena ropy WTI delikatnie odbija w górę, jednak zakres zwyżki jest niewielki.

 • Prairie Mining pozywa Ministerstwo Środowiska ws. kopalni Jan Karski

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prairie Mining Limited rozpoczęło działania sądowe przeciw Ministerstwu Środowiska (MŚ) w związku z nieudzieleniem w przewidzianym prawem terminie prawa do użytkowania górniczego dla terenu obejmującego planowaną kopalnię Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym.

 • 27 marca 2018

  Surowce: Srebro najsłabsze w relacji do złota od prawie dwóch lat

  Opublikowano:

  W ostatnich dniach notowania złota dynamicznie zwyżkowały, pociągając za sobą w górę także ceny srebra, z którymi są pozytywnie skorelowane. W rezultacie, notowania srebra dotarły podczas dzisiejszej sesji już do okolic 16,75 USD za uncję.

 • 26 marca 2018

  Surowce: Geopolityka wspiera ropę i złoto kosztem miedzi

  Opublikowano:
 • 23 marca 2018

  Co dalej z kursami złota, miedzi i ropy Brent

  Opublikowano:

  Eksperci z Biura Maklerskiego ING Banku Śląskiego sprawdzili, jak sygnały z Fed-u oraz groźba wojny handlowej między USA i Chinami przekładają się na kursy złota, miedzi i ropy Brent.

 • 22 marca 2018

  JSW bliska decyzji o przejęciu kopalni Dębieńsko od Prairie Mining

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) jest już prawie zdecydowana na zakup od Prairie Mining spółki Karbonia mającej koncesję wydobywczą w kopalni Dębieńsko, wynika z ustaleń Dziennika Gazety Prawnej.

 • 21 marca 2018

  Surowce: Chwiejna konsolidacja cen złota przed decyzją Fed

  Opublikowano:

  Ostatnie dni na rynku złota przynoszą nerwową konsolidację cen tego kruszcu. Po poniedziałkowej delikatnej zwyżce, wczorajsza sesja na tym rynku zakończyła się na minusie, a dzisiaj rano notowania złota z powrotem rosną.

 • 14 marca 2018

  KGHM miał 87 mln zł straty netto w IV kwartale 2017 roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  KGHM odnotował 87 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2017 r. Rok wcześniej lubińska spółka pokazała gigantyczną, papierową stratę w wysokości blisko 5 mld zł.

 • Surowce: Cena miedzi w górę po dobrych danych z Chin

  Opublikowano:

  Notowania miedzi rozpoczęły bieżący tydzień od spadku, jednak we wtorek sytuacja się zmieniła i na rynek ten powróciło więcej optymizmu. W środę rano notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych kontynuują zwyżkę i dotarły już do poziomu 3,16-3,17 USD za funt.

 • 13 marca 2018

  Surowce: Wzrost zmienności cen złota po danych o inflacji w USA

  Opublikowano:

  Zgodne z oczekiwaniami dane dotyczące inflacji w USA doprowadziły do presji spadkowej na notowaniach dolara, co z kolei przyczyniło się do dynamicznego odbicia notowań złota w górę.

 • 12 marca 2018

  Surowce: Cena złota nadal pod presją podaży

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień rozpoczyna się spadkowym akcentem na wykresie złota. Cena tego kruszcu, mimo że zamknęła poprzedni tydzień zwyżką do okolic 1.324 USD za uncję, dzisiaj rano spadła z powrotem do rejonu 1.316-1.317 USD za uncję.

 • 09 marca 2018

  Trump wprowadził cła na stal i aluminium. Na wojnie cenowej ucierpi światowa gospodarka

  Opublikowano:

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał rozporządzenie, które wprowadza cła na import stali i aluminium do USA. To może wywołać decyzję o wprowadzeniu kolejnych barier w handlu, co może być poważnym ciosem dla wielu branż. Prowadzenie wojny handlowej pomiędzy Stanami a Europą to dla globalnej gospodarki poważny czynnik ryzyka – komentuje Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego.  

 • 07 marca 2018

  Co dalej z kursami złota, miedzi i ropy Brent

  Opublikowano:

  Eksperci z Biura Maklerskiego ING Banku Śląskiego przygotowali przegląd sytuacji technicznej na wykresach złota, miedzi i ropy Brent.

 • Surowce: Zwyżka cen złota na skutek słabości USD

  Opublikowano:

  We wtorek na rynku złota zdecydowanie dominowała strona popytowa. Cena tego kruszcu zwyżkowała wczoraj o niemal 1,2 proc., co na tym rynku oznacza już niebagatelną zmienność. W rezultacie, notowania złota dotarły na koniec wtorkowej sesji do okolic 1.335 USD za uncję.

 • 01 marca 2018

  Surowce: Kolejne rekordy produkcji ropy w USA za sprawą wydobycia z łupków

  Opublikowano:

  Po dynamicznym ruchu wzrostowym w drugiej połowie lutego, w ostatnich dniach notowania ropy naftowej pozostały pod presją strony podażowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych zeszła wczoraj poniżej poziomu 62 USD za baryłkę i dzisiaj rano porusza się blisko środowego zamknięcia.

 • 26 lutego 2018

  PGNiG odkryło nowe złoże gazu na terenie koncesji Lubliniec-Cieszanów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) odkryło nowe złoże gazu zlokalizowane na terenie koncesji Lubliniec-Cieszanów, poinformowała spółka. Wstępne analizy wskazują zdolności wydobywcze na poziomie 20 mln m3 gazu ziemnego rocznie.

 • 23 lutego 2018

  Surowce: Oczekiwania sezonowego wzrostu popytu na miedź

  Opublikowano:

  W bieżącym tygodniu notowania miedzi w dużej mierze poruszały się pod dyktando sytuacji na rynkach walutowych. Spadkom cen tego surowca w USA w pierwszej połowie tygodnia sprzyjała korekta wzrostowa na amerykańskim dolarze, a wczorajsza zniżka wartości USD przyczyniła się z kolei do odbicia notowań metalu w górę.

 • 22 lutego 2018

  JSW chce zwiększać dostawy węgla koksowego do europejskich producentów stali

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa zakłada, że globalne ceny węgla koksowego utrzymają się w najbliższym czasie na stabilnym poziomie. Przyczynią się do tego m.in. polityka surowcowa Chin oraz wzrost zapotrzebowania na węgiel w krajach takich jak Indie i Brazylia. Spółka zamierza zwiększyć udział węgla koksowego wykorzystywanego w hutnictwie w swoim miksie produktowym z 73 do 85 proc. Zapotrzebowanie europejskich producentów stali na ten surowiec wciąż będzie rosło, a już dziś znaczna jego część musi być importowana.

 • Surowce: Cena złota w dół po publikacji minutek Fed

  Opublikowano:

  W środę na rynku złota najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem była publikacja minutek ze styczniowego posiedzenia Fed. Pojawiły się one wieczorem polskiego czasu, jednak nie przyniosły przełomu - ich wymowa co najwyżej sprzyjała utrzymaniu dotychczasowej tendencji na rynku złota.

 • 21 lutego 2018

  PKN Orlen ma umowę na dostawę paliw dla armii amerykańskiej w Polsce

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKN Orlen podpisał kontrakt na zaopatrzenie w paliwa dla armii amerykańskiej, stacjonującej na terenie Polski. Kontrakt obejmuje sprzedaż zarówno paliwa lotniczego (F34), jak i oleju napędowego (ON i ONA2), podała spółka.

 • Prairie Mining będzie wydobywać węgiel koksujący w Lubelskim Zagłębiu Węglowym

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prairie Mining Limited ogłosiła rezultaty badań laboratoryjnych prób pobranych z nowo wykonanego odwiertu, z obszaru przyszłej kopalni Jan Karski. Wykonane badania wykazały występowanie węgla koksującego typu 34 o niskiej zawartości popiołu, podała spółka. 

 • 20 lutego 2018

  PGNiG może być zainteresowane gazem z Libanu lub Izraela

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) jest zainteresowane możliwościami dostaw gazu z takich kierunków, jak Liban czy Izrael, poinformował prezes Piotr Woźniak. 

 • Surowce: Spadek cen złota na skutek wzrostowej korekty na USD

  Opublikowano:

  Po dynamicznych ubiegłotygodniowych zwyżkach, notowania złota odreagowują ten ruch, kierując się w dół od minionego piątku. Okolice 1.360 USD za uncję po raz kolejny okazały się skutecznym technicznym oporem na wykresie kruszcu - po nieudanej próbie pokonania tej bariery w drugiej połowie minionego tygodnia, cena złota spadła dzisiaj rano do okolic 1.340 USD za uncję.

 • 19 lutego 2018

  Po udanym tygodniu handel na kontraktach na miedź zamarł

  Opublikowano:

  Miniony tydzień był najlepszy na rynku miedzi od listopada 2016 roku. Cena tego surowca z nawiązką odrobiła bowiem straty ze słabego wcześniejszego tygodnia. Wsparciem okazał się znaczący wzrost apetytu na ryzyko oraz słaby dolar. 


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku