X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Surowce

 • 21 marca 2017

  Surowce: Złoto pozostaje wysoko dzięki słabemu dolarowi

  Opublikowano:

  Pozycja amerykańskiego dolara jest obecnie jedną z kluczowych dla cen złota. Tymczasem jak wskazywaliśmy w raporcie walutowym koszyk BOSSA USD jest już blisko swojego kluczowego wsparcia przy 83,50 pkt., co może prowokować odbicie w nadchodzących godzinach. Kluczowa będzie oczywiście jego skala, niemniej dalsze zwyżki złota mogą być zagrożone. Wtorkowe zachowanie się instrumentu FGOLD, jakby wskazywało […]

 • 20 marca 2017

  Fibonacci po stronie sprzedających – analiza techniczna złota

  Opublikowano:

  W ubiegłym tygodniu handlu kontrakty terminowe na złoto zyskały 2 proc. Głównym powodem podbicia ceny królewskiego kruszcu była wyprzedaż dolara, który padł ofiarą realizacji zysków po gołębiej podwyżce stóp procentowych w USA. Obecnie jednak notowania złota znalazły się w ciekawym miejscu, gdzie podaż może znowu o sobie przypomnieć.

 • 16 marca 2017

  Surowce: Zakłócenia podaży na korzyść miedzi

  Opublikowano:

  Ceny miedzi rosły w środę czwartą sesję z rzędu, wspierane przez słabszego dolara i nieustępujące zakłócenia podaży z dwóch największych na świecie kopalń metalu. Ceny metalu wspiera słabszy dolar, a zakłócenia podaży miedzi wciąż nie ustępują.

 • 15 marca 2017

  Surowce: Zapowiedzi wznowienia produkcji miedzi w kopalni Escondida

  Opublikowano:

  Ostatnie dni na rynku miedzi upływają pod znakiem wzrostu notowań tego surowca po wcześniejszej przecenie. Mimo mieszanej wymowy wtorkowych danych makroekonomicznych z Chin, strona popytowa na rynku miedzi pozostaje silna, co w dużej mierze wynika z obaw o podaż miedzi na globalnym rynku.

 • 14 marca 2017

  Surowce: Cena złota stabilna w oczekiwaniu na decyzję FOMC

  Opublikowano:

  W ostatnich tygodniach notowania złota kierowały się dość dynamicznie w dół. W minionym tygodniu cena tego surowca testowała psychologiczną barierę 1.200 USD za uncję jako techniczne wsparcie. Okazało się ono skuteczne i posłużyło za bazę do delikatnego odbicia notowań złota w górę.

 • 13 marca 2017

  Surowce: Strajk w kluczowej kopalni miedzi w Peru

  Opublikowano:

  Początek marca był okresem przeceny na rynku miedzi. W minionym tygodniu notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych zeszły poniżej poziomu 2,60 USD za funt, podczas gdy jeszcze w połowie lutego krążyły w okolicach 2,80 USD za funt.

 • 10 marca 2017

  Surowce: Cena złota poniżej poziomu 1.200 USD za uncję

  Opublikowano:

  Ostatnie dni na rynku złota były czasem systematycznej zniżki cen złota. Notowania tego kruszcu w piątek rano przekroczyły w dół psychologiczną barierę 1.200 USD za uncję.

 • 07 marca 2017

  Grupa Lotos otwiera się na ropę z Iranu i Arabii Saudyjskiej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prezes Marcin Jastrzębski na konferencji prasowej powiedział, że Lotos ma już za sobą pierwsze rozmowy z dostawcami z Arabii Saudyjskiej oraz niebawem rozpocznie testy ropy z Iranu.

 • Surowce: USA będą dynamicznie zwiększać produkcję ropy naftowej

  Opublikowano:

  Początek nowego tygodnia na rynku ropy naftowej upływa bez większych emocji. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych porusza się we wtorek rano w okolicach 53 USD za baryłkę przy niewielkiej zmienności. Notowania ropy naftowej utrzymują się tym samym w średnioterminowym kanale bocznym, który kształtuje się na wykresie tego surowca od połowy grudnia ubiegłego roku.

 • 02 marca 2017

  Surowce: Presja spadkowa na wykresie złota

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na wykresie złota przynosi odreagowanie spadkowe wcześniejszych wielotygodniowych zwyżek. Cena złota, która jeszcze na początku tygodnia przekraczała poziom 1.260 USD za uncję, obecnie porusza się w okolicach 1.245 USD za uncję.

 • 01 marca 2017

  Surowce: Cena miedzi w górę po informacjach z Chin i Indonezji

  Opublikowano:

  Pierwsza połowa bieżącego tygodnia na rynku miedzi upływa pod znakiem niezbyt dużych, ale systematycznych wzrostów cen tego metalu. Notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych powróciły ponad poziom 2,70 USD za funt i znajdują się coraz bliżej tegorocznych maksimów w okolicach 2,80 USD za funt.

 • 28 lutego 2017

  Serinus Energy znów wstrzymał produkcję w Tunezji. Kurs akcji spada

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Serinus Energy ponownie tymczasowo wstrzymał produkcję na polu Chouech Es Saida w Tunezji z powodu nielegalnego strajku okupacyjnego obiektu, a także zapowiedzi strajku obejmującego wstrzymanie produkcji, podała spółka.

 • Surowce: Ciąg dalszy strajku w kopalni miedzi Escondida

  Opublikowano:

  Początek bieżącego tygodnia na rynku miedzi jest spokojny. Notowania tego metalu w Stanach Zjednoczonych poruszają się tuż poniżej poziomu 2,70 USD za funt przy niewielkiej zmienności. W kontekście średnioterminowym wciąż jednak oznacza to utrzymywanie się cen miedzi na wysokim poziomie, czemu obecnie sprzyjają informacje fundamentalne.

 • 27 lutego 2017

  Surowce: Wzrost produkcji złota w Australii

  Opublikowano:

  Miniony tydzień przyniósł kontynuację zwyżek cen złota, przekroczenie przez notowania kruszcu poziomu 1.250 USD za uncję, a w piątek nawet dotarcie do okolic 1.260 USD za uncję.

 • 24 lutego 2017

  Surowce: Odrabianie strat przez ceny miedzi po silnej zniżce

  Opublikowano:

  Czwartkowa sesja na rynku miedzi była niezwykle emocjonująca. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych w czwartek zniżkowały o 3,5 proc., czego bezpośrednią przyczyną były pojawiające się na nowo obawy o popyt na miedź. W czwartek chiński minister ds. mieszkalnictwa podał, że w Chinach planowane są działania mające na celu ustabilizowanie cen nieruchomości, co w praktyce […]

 • 21 lutego 2017

  Surowce: Rekordowa długa pozycja funduszy na rynku ropy naftowej

  Opublikowano:

  Początek bieżącego tygodnia na rynkach surowcowych upływał raczej spokojnie, głównie ze względu na nieobecność Amerykanów, obchodzących wczoraj Dzień Prezydenta. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI zakończyły poniedziałkową sesję na delikatnym plusie w okolicach poziomu 54 USD za baryłkę. W wtorek rano notowania tego gatunku ropy kontynuują spokojne wzrosty, aczkolwiek poruszają się wciąż w granicach kanału bocznego, […]

 • 20 lutego 2017

  Surowce: Ciąg dalszy problemów z podażą miedzi, kolejna kopalnia zamknięta

  Opublikowano:

  Miniony tydzień był okresem spadkowego odreagowywania cen miedzi po wcześniejszych dynamicznych wzrostach. Cena tego surowca porusza się jednak blisko tegorocznych maksimów – notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych wciąż przekraczają poziom 2,70 USD za funt. Siła strony popytowej ma swoje źródło w problemach z podażą miedzi w różnych rejonach globu. Trwa strajk w największej kopalni miedzi […]

 • 17 lutego 2017

  Surowce: Ryzyko korekty złota przed marcowym FOMC

  Opublikowano:

  W tym roku cena złota wzrosła już o 7,5 proc. dzięki wsparciu słabszego dolara, panującej niepewności geopolitycznej oraz rosnącej inflacji. Aktualny tydzień kończymy zbliżeniem do tegorocznych maksimów, gdzie wsparciem okazały się dane o wyższej od oczekiwań inflacji w USA oraz informacje, że aktywa funduszu SPDR Gold zwiększyły się od początku miesiąca o 5,6 proc., czyli […]

 • 14 lutego 2017

  Surowce: zatrzymanie rajdu cen pszenicy

  Opublikowano:

  Ostatnie kilka dni na rynku pszenicy były okresem dynamicznych zwyżek. Notowania tego zboża w Stanach Zjednoczonych dotarły tym samym do okolic 4,50 USD za buszel i wczoraj zakończyły sesję powyżej tego poziomu. Dzisiaj rano cena tego zboża delikatnie spada, jednak siła strony popytowej w krótkoterminowej perspektywie pozostaje duża.

 • 13 lutego 2017

  Surowce: wystrzał cen miedzi ze względu na obawy o podaż

  Opublikowano:

  W piątek notowania miedzi wystrzeliły w górę o 4,5 proc., a dzisiaj rano kontynuują dynamiczne zwyżki. W rezultacie, cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wybiła się na nowe tegoroczne szczyty, docierając do okolic 2,80 USD za funt. Jednocześnie, cena miedzi jest obecnie najwyższa od maja 2015 roku.

 • 08 lutego 2017

  Surowce: Strajk w kopalni miedzi Escondida zaplanowany na czwartek

  Opublikowano:

  Po odreagowaniu spadkowym notowań miedzi w ostatnich dniach, cena tego surowca powróciła do wzrostów. Duży udział mają w tym informacje napływające z Chile, gdzie związkowcom pracującym w kopalni miedzi Escondida nie udało się porozumieć z przedstawicielami spółki BHP Billiton, właściciela kopalni, w sprawie płac. Strajk został przegłosowany już pod koniec stycznia, jednak ostatnie kilka dni […]

 • DM PKO BP wzmocnił zalecenie kupuj KGHM wyższą ceną docelową

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Biuro w raporcie z 1 lutego potrzymało zalecenie kupuj i podniosło cenę docelową akcji ze 107 zł do 144 zł. Potencjał wzrostowy wynosi 15 proc.

 • 07 lutego 2017

  Surowce: Złoto najdroższe od niemal trzech miesięcy

  Opublikowano:

  Notowania złota rozpoczęły bieżący tydzień mocno, od wzrostu o 1,3 proc. do okolic 1.237 USD za uncję. Tym samym, cena żółtego kruszcu dotarła do najwyższego poziomu od pierwszej połowy listopada ub.r. Dzisiaj rano cena złota spada, odreagowując znaczący wczorajszy wzrost. Niemniej, jeśli dzisiejsza sesja zakończy się powyżej poziomu 1.220 USD za uncję, będzie ona sygnałem […]

 • 06 lutego 2017

  Surowce: Delikatne odreagowanie cen miedzi po piątkowym silnym spadku

  Opublikowano:

  Piątkowe nieoczekiwane podniesienie krótkoterminowych stóp procentowych przez Ludowy Bank Chin negatywnie odbiło się na cenach miedzi na globalnym rynku. Mimo że Chiny powróciły w piątek na rynki finansowe po tygodniowym świętowaniu Nowego Roku, to zacieśnianie polityki monetarnej w tym kluczowym na rynku miedzi kraju było zaskoczeniem dla kupujących. W rezultacie, w piątek notowania miedzi w […]

 • 03 lutego 2017

  ARP: Sprzedaż węgla kamiennego spadła r/r do 6,2 mln ton w grudniu

  Opublikowano:

  Sprzedaż węgla kamiennego ogółem wyniosła w Polsce 6,2 mln ton w grudniu 2016 r. wobec 6,28 mln ton miesiąc wcześniej i 7,48 mln ton w grudniu 2015 r., podała Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP).

 • 02 lutego 2017

  Surowce: Duży wzrost zapasów ropy naftowej w USA

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej już od połowy grudnia poruszają się w konsolidacji. Chociaż cena tego surowca utrzymuje się relatywnie wysoko, to jednocześnie ma problemy z wybiciem się na nowe szczyty. Wczoraj notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI z powrotem przekroczyły poziom 53 USD za baryłkę, a dzisiaj rano zbliżają się już do okolic 54 USD za baryłkę. […]

 • 01 lutego 2017

  Surowce: Złoto popularne jako bezpieczna przystań

  Opublikowano:

  Po kilku spadkowych sesjach, notowania złota delikatnie wzrosły pod koniec minionego tygodnia, natomiast wczorajsza sesja przyniosła już zdecydowanie wyraźniejsze ożywienie kupujących. W rezultacie, notowania złota wczoraj po raz kolejny testowały ważny techniczny opór w okolicach 1.217 USD za uncję. Wtorkowy wzrost cen złota był ewidentnie powiązany ze spadkiem wartości amerykańskiego dolara, który z kolei ma […]

 • 31 stycznia 2017

  Strajk w kopalni miedzi Escondida coraz bardziej prawdopodobny

  Opublikowano:

  Poniedziałkowa sesja na rynku miedzi była dość nerwowa. Przez większość dnia notowania tego metalu spadały, schodząc chwilowo poniżej poziomu 2,64 USD za funt, jednak w późniejszych godzinach część tych strat została zniwelowana. Tymczasem dzisiaj notowania miedzi delikatnie rosną, pozostając jednak wyraźnie poniżej tegorocznych maksimów w okolicach 2,70-2,73 USD za funt. W krótkoterminowej perspektywie negatywnie na […]

 • 30 stycznia 2017

  Surowce: Kolejny wzrost liczby funkcjonujących wiertni w USA

  Opublikowano:

  Miniony tydzień na rynku ropy naftowej zakończył się w miarę neutralnie. O ile w czwartek notowania ropy naftowej wzrosły, to w piątek zniwelowały prawie całą tę zwyżkę. Poniedziałkowa sesja przynosi kontynuację tych spadków, w wyniku czego notowania ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych z powrotem zeszły w okolice 53 USD za baryłkę. Mimo cięcia produkcji ropy […]

 • 27 stycznia 2017

  Surowce: Niewielki handel miedzią w obliczu święta w Chinach

  Opublikowano:

  W bieżącym tygodniu notowania miedzi poruszały się dość nerwowo. Cena tego surowca w pierwszej połowie tygodnia rosła dynamicznie, docierając do okolic maksimów cenowych z listopada ub.r. Niemniej, okolice 2,70 USD za funt to ważna bariera dla strony popytowej na rynku miedzi w Stanach Zjednoczonych. Już w czwartek rejon ten posłużył jako baza do odreagowania spadkowego. […]


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com