X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Surowce

 • wczoraj

  Surowce: Cena złota w górę na skutek osłabienia USD

  Opublikowano:

  Po gwałtownej przecenie metali szlachetnych w poprzednim tygodniu, początek bieżącego tygodnia przynosi odreagowanie zniżek. Notowania złota dzisiaj rano rosną, kontynuując ruch z piątku i poniedziałku, i docierając obecnie do okolic 1.200 USD za uncję. 

 • 20 sierpnia 2018

  KGHM planuje duże inwestycje. Jeszcze w tym roku spółka sfinalizuje przegląd strategii na rynkach zagranicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Podnoszenie wydajności pieca w Hucie Miedzi Głogów I i uruchomienie instalacji do prażenia koncentratu miedzi to jedne z najważniejszych projektów KGHM-u w tym roku. Prezes spółki zapwenia, że wszystkie kluczowe inicjatywy idą zgodnie z planem, mimo że wiele z nich to projekty innowacyjne, a więc duże wyzwanie technologiczne. Do końca roku spółka ma mieć gotowe wnioski z przeglądu strategii na rynkach zagranicznych.

 • 16 sierpnia 2018

  Gwałtowna przecena metali szlachetnych

  Opublikowano:
 • 14 sierpnia 2018

  Surowce: Ceny złota i srebra przy ważnych psychologicznych barierach

  Opublikowano:

  Podczas wczorajszej sesji na rynkach surowcowych w centrum uwagi pozostawały problemy gospodarcze Turcji, które wyraźnie odbijały się na rynkach walutowych. Silny pozostawał amerykański dolar, który wywierał presję na niższe notowania surowców. Wrażliwe na tę presję były notowania metali szlachetnych, które wczoraj zaliczyły dynamiczne spadki.

 • 10 sierpnia 2018

  Surowce: Cena bawełny w konsolidacji przed raportem USDA

  Opublikowano:

  Ostatnie tygodnie na rynku bawełny nie przyniosły istotnych zmian. Już od niemal miesiąca cena tego surowca porusza się w konsolidacji w okolicach 87-89 centów za funt.

 • 09 sierpnia 2018

  Surowce: Dynamiczna przecena ropy naftowej na skutek zaostrzenia wojny handlowej USA i Chin

  Opublikowano:

  Mimo że notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zwyżek, strona popytowa nie była na tyle silna, aby je utrzymać. W środę cena surowca spadła o ponad 3 proc. 

 • 08 sierpnia 2018

  Surowce: Lipcowy spadek importu soi do Chin po wprowadzeniu ceł

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku soi przynosi na razie spokojne wzrosty. Cena soi w Stanach Zjednoczonych porusza się obecnie tuż poniżej bariery 9 USD za buszel. Dzisiaj rano nie zareagowała ona istotnie na dane dotyczące importu soi do Chin – głównie dlatego, że nie przyniosły one niespodzianki i zostały już wcześniej wycenione przez rynek.  

 • 07 sierpnia 2018

  Surowce: Sankcje na Iran w centrum uwagi na rynku ropy naftowej

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej rozpoczynają bieżący tydzień od spokojnych wzrostów. Presja strony popytowej jest związana przede wszystkim z wchodzącymi dzisiaj w życie amerykańskimi sankcjami na Iran. To właśnie ze względu na ten czynnik notowania ropy naftowej WTI powróciły ponad poziom 69 USD za baryłkę, a cena ropy Brent wzbiła się z powrotem ponad poziom 74 USD za baryłkę.  

 • 06 sierpnia 2018

  Surowce: Kontynuacja konsolidacji notowań srebra

  Opublikowano:

  Notowania srebra poruszają się pod dyktando sytuacji na rynku złota. Podobnie jak w przypadku złota, ostatnie tygodnie lipca oraz początek sierpnia są na tym rynku okresem konsolidacji notowań. Cena srebra przez większość tego czasu poruszała się w okolicach 15,20-15,60 USD za uncję. 

 • 03 sierpnia 2018

  Surowce: Przeciągająca się kwestia strajku w największej kopalni miedzi na świecie

  Opublikowano:

  Na rynku miedzi w ostatnich miesiącach dzieje się wiele. Wyraźną presję na spadek notowań już od wielu tygodni wywiera kwestia wojny handlowej pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi. W minionym tygodniu pojawiły się dodatkowe obawy o zaostrzenie konfliktu, które okazały się dla miedzi kolejnym ciosem, znoszącym notowania w dół. W piątkowy poranek cena miedzi w USA oscyluje już w pobliżu tegorocznego minimum, czyli w okolicach 2,70 USD za funt. 

 • 02 sierpnia 2018

  Grupa Lotos ma umowę z Rosneftem na dostawy ropy do 2020 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rosneft i Lotos podpisały kontrakt na dostawę od 6,4 mln ton do 12,6 mln ton ropy naftowej do końca 2020 r. 

 • Popyt na złoto najniższy od 2009 r.

  Opublikowano:

  Wiosna i lato bieżącego roku są na rynku złota okresem spadków. Notowania kruszcu od wielu tygodni pozostają pod presją podaży. O ile jeszcze pod koniec kwietnia oscylowały one nawet w okolicach 1.350 USD za uncję, to obecnie poruszają się w pobliżu 1.230 USD za uncję.

 • 01 sierpnia 2018

  Surowce: Starcie dwóch ważnych sił na rynku miedzi

  Opublikowano:

  Inwestorzy na rynku miedzi przeżywają ostatnio sporo emocji związanych z nerwowym poruszaniem się notowań tego metalu w różne strony. Po kilkutygodniowej serii spadków cen miedzi, notowania tego surowca w drugiej połowie lipca odbiły się nieco w górę.

 • 31 lipca 2018

  Surowce: Znaczący wzrost produkcji ropy naftowej w OPEC

  Opublikowano:

  Ubiegły tydzień na rynku ropy naftowej przyniósł spokojne wzrosty notowań tego surowca, a bieżący tydzień rozpoczął się kontynuacją tego trendu. Cena ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych zbliżyła się już do bariery 70 USD za baryłkę, podczas gdy notowania europejskiej ropy Brent przekroczyły poziom 75 USD za baryłkę. 

 • 30 lipca 2018

  Surowce: Coraz bliżej strajku w największej kopalni miedzi na świecie

  Opublikowano:

  Miniony tydzień dla inwestorów na rynku miedzi był nerwowy. Jego pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dynamicznych wzrostów i odreagowywania wcześniejszej dotkliwej zniżki, w wyniku czego cena miedzi w USA dotarła do okolic 2,86 USD za funt. Niemniej, końcówka tygodnia przyniosła powrót do zniżek, które są kontynuowane także dzisiaj rano. W rezultacie, cena miedzi zeszła poniżej 2,80 USD za funt.  

 • 27 lipca 2018

  Surowce: Miedź na drodze do wzrostowego zakończenia tygodnia

  Opublikowano:

  Przez większość czerwca i lipca notowania miedzi poruszały się pod wyraźną presją podaży. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych, która w pierwszych dniach czerwca wzrosła, atakując nawet poziom 3,30 USD za funt, później równie gwałtownie zawróciła w dół, schodząc w drugiej połowie lipca do okolic 2,70 USD za funt. To właśnie w tym rejonie zakończył się poprzedni tydzień na rynku miedzi.

 • Analiza techniczna 4 gorących spółek górniczych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  W lipcu spółki górnicze zabrały się za odrabianie pokaźnych strat z I połowy roku. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził szanse na wyjście z dołka notowań akcji JSW, KGHM-u, Bogdanki i Prairie Mining.

 • 25 lipca 2018

  Surowce: Wzajemne groźby USA i Iranu a cena ropy naftowej

  Opublikowano:

  W bieżącym tygodniu na rynku ropy naftowej ożywiła się strona popytowa. We wtorek notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI dotarły do okolic 69 USD za baryłkę, z kolei cena europejskiej ropy Brent zbliżyła się do poziomu 74 USD za baryłkę, a dzisiaj rano już go przekroczyła. Presja na wzrost cen ropy naftowej jest w dużej mierze związana z narastającymi napięciami na linii Stany Zjednoczone – Iran. 

 • 24 lipca 2018

  Surowce: Zagrożenie strajkiem w kopalni miedzi Escondida w Chile

  Opublikowano:

  Notowania miedzi w ostatnim czasie radzą sobie fatalnie. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych zaliczyła sześć tygodniowych zniżek z kolei i dopiero bieżący tydzień przynosi szanse na przerwanie tej niekorzystnej passy. W ostatnich dniach notowania miedzi w USA utrzymywały się w okolicach 2,70-2,77 USD za funt, a obecnie wahają się w rejonie 2,74-2,75 USD za funt. 

 • 23 lipca 2018

  KGHM wyprodukował mniej miedzi przez czerwcowy postój w Hucie Głogów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 50,6 tys. ton w czerwcu 2018 r. i była o 10 proc. niższa r/r.

 • Surowce: Obawy o globalny popyt na ropę naftową

  Opublikowano:

  Poprzedni tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczął się gwałtownym tąpnięciem cen tego surowca w dół, jednak kolejne dni przyniosły nie tylko uspokojenie nastrojów, lecz nawet odreagowanie sporej części strat. W rezultacie, notowania ropy naftowej WTI powróciły ponad poziom 68 USD za baryłkę, natomiast cena ropy Brent przekroczyła poziom 73 USD za baryłkę. Te poziomy utrzymują się dzisiaj, podczas spokojnego porannego handlu.  

 • 20 lipca 2018

  Surowce: Zapowiedzi spadku eksportu ropy naftowej z Arabii Saudyjskiej

  Opublikowano:

  Druga połowa bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem odreagowania wzrostowego. Cena amerykańskiej ropy WTI pnie się w górę, przekraczając poziom 68 USD za baryłkę, z kolei notowania europejskiej ropy Brent poruszają się tuż poniżej poziomu 73 USD za baryłkę. Mimo większego optymizmu inwestorów, na razie notowania ropy naftowej znajdują się na drodze do spadku w ujęciu całego tygodnia.

 • Produkcja węgla JSW wzrosła r/r do 3,8 mln ton w II kw. 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Produkcja węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) wyniosła 3,8 mln ton w II kw. 2018 r. wobec 3,78 mln ton rok wcześniej (i wobec 4,11 mln ton w poprzednim kwartale).

 • 19 lipca 2018

  JSW do końca sierpnia powinna podjąć decyzję ws. aktywów Prairie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zakłada, że do końca sierpnia podejmie decyzję w sprawie aktywów należących do Prairie Mining Limited wobec wcześniejszego terminu do końca lipca, poinformował prezes Daniel Ozon. 

 • 17 lipca 2018

  Udany kwartał Kernel Holdingu. Sprzedaż zboża i oleju mocno wzrosła

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po wynikach za IV kw. roku obrotowego 2017/2018We kurs akcji ukraińskiego holdingu spożywczego rośnie o 1,8 proc. Sprzedaż zboża oraz oleju luzem poszybowała w górę.

 • Surowce: Prognozy rekordowej produkcji ropy naftowej z łupków w USA

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczął się fatalnie. Cena ropy naftowej WTI w USA spadła wczoraj o 5,5 proc., natomiast notowania europejskiej ropy Brent zniżkowały niewiele mniej, bo o około 4,6 proc. Presja podaży utrzymuje się na tym rynku także dzisiaj rano, mimo nieśmiałych prób odbicia notowań ropy w górę.

 • 16 lipca 2018

  Kontynuacja strajku pracowników platform wiertniczych w Norwegii

  Opublikowano:

  Miniony tydzień zakończył się znaczącą zniżką notowań ropy naftowej. Cena amerykańskiej ropy gatunku WTI zeszła poniżej bariery 70 USD za baryłkę i dzisiaj rano nadal utrzymuje się w rejonie piątkowego zamknięcia.

 • 13 lipca 2018

  Surowce: Powrót groźby strajku w największej kopalni miedzi na świecie

  Opublikowano:

  Obawy dotyczące rozwoju konfliktu handlowego Stanów Zjednoczonych i Chin mocno uderzyły w rynek surowcowy. Zachwiały one mocno m.in. notowaniami miedzi - cena tego surowca w USA jeszcze miesiąc temu utrzymywała się w okolicach 3,30 USD za funt, tymczasem obecnie porusza się poniżej poziomu 2,80 USD za funt.

 • 11 lipca 2018

  Surowce: Prognozy wzrostu produkcji ropy w USA do 12 mln baryłek dziennie

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej nie przynosi dynamicznych zmian. Podczas poniedziałkowej i wtorkowej sesji dominowała strona popytowa, która doprowadziła notowania ropy naftowej do okolic tegorocznych maksimów, jednak nie do ich przekroczenia.

 • 10 lipca 2018

  Notowania ropy naftowej w górę, OPEC odpiera zarzuty Trumpa

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej na początku bieżącego tygodnia trzymają się wysoko. Cena amerykańskiej ropy gatunku WTI porusza się powyżej poziomu 74 USD za baryłkę, natomiast notowania europejskiej ropy Brent utrzymują się w okolicach 78,50-79,00 USD za baryłkę. W wypadku obu rodzajów ropy naftowej są to poziomy zbliżone do tegorocznych maksimów.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku