X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Surowce

 • wczoraj

  Surowce: Ropa naftowa WTI najdroższa od ponad dwóch lat

  Opublikowano:

  Środowa sesja zakończyła się solidnymi wzrostami cen ropy naftowej. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych zamknęły wczorajszą sesję powyżej poziomu 58 USD za baryłkę, co oznacza wspięcie się na najwyższe poziomy od końcówki czerwca 2015 roku – a więc od ponad dwóch lat.

 • 21 listopada 2017

  Surowce: Spadkowy początek tygodnia na rynku złota

  Opublikowano:

  Po wzrostowym minionym tygodniu, podczas którego notowania złota przekroczyły poziom 1.290 USD za uncję, bieżący tydzień rozpoczął się dla nich słabo. Podczas poniedziałkowej sesji cena żółtego kruszcu spadła o 1,6 proc. do okolic 1.276 USD za uncję w obliczu umacniającego się amerykańskiego dolara, którego wartość wykazuje odwrotną korelację z cenami złota. Dzisiaj rano notowania złota delikatnie odbijają w górę, lecz przez większość czasu pozostają poniżej poziomu 1.280 USD za uncję.

 • 20 listopada 2017

  Bogdanka uzyskała koncesję na wydobywanie węgla kamiennego ze złoża Ostrów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Lubelski Węgiel Bogdanka otrzymała od ministra środowiska koncesję na wydobycie węgla kamiennego ze złoża "Ostrów" w obszarze górniczym "Ludwin", o zasobach operatywnych na poziomie ok. 186 mln ton.

 • Surowce: Spadająca produkcja ropy naftowej w Wenezueli

  Opublikowano:

  Piątkowa sesja odznaczyła się dużą siłą kupujących na rynku ropy naftowej, dzięki czemu nadrobili oni sporą część zniżki z minionego wtorku. Tymczasem początek poniedziałkowej sesji jest na rynku ropy naftowej spokojny: cena amerykańskiego gatunku ropy WTI porusza się z niewielką zmiennością blisko piątkowego zamknięcia, czyli w okolicach 56,70 USD za baryłkę.

 • 13 listopada 2017

  Ceny na rynku towarów kontynuują wzrosty dzięki sektorowi energii

  Opublikowano:
 • 06 listopada 2017

  Surowce: Cena ropy naftowej najwyższa od 2015 r.

  Opublikowano:

  Ceny ropy naftowej zanotowały już drugą z rzędu wyjątkowo dobrą końcówkę tygodnia. Podczas piątkowej sesji notowania amerykańskiej ropy gatunku WTI przekroczyły ważną techniczną barierę na poziomie 55-55,20 USD za baryłkę. Co więcej, dzisiaj rano siła strony popytowej się utrzymuje, a notowania ropy w USA sięgają poziomu 56 USD za baryłkę. To najwyższa cena tego surowca od lipca 2015 roku.

 • 03 listopada 2017

  Przegląd sytuacji na rynku złota, miedzi i ropy Brent

  Opublikowano:

  Eksperci z Biura Maklerskiego ING Banku Śląskiego podsumowali najważniejsze wydarzenia i aktualną sytuację techniczną na wykresach trzech kluczowych surowców przemysłowych.

 • Surowce: Ceny miedzi w obliczu bliskości technicznego oporu

  Opublikowano:

  Po słabej końcówce minionego tygodnia, notowania miedzi powróciły do zwyżek. Praktycznie cały bieżący tydzień upływa pod znakiem pięcia się cen tego surowca w górę. W rezultacie, notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych dotarły już do okolic 3,15-3,18 USD za funt. Rejon ten jest obecnie kluczowym poziomem technicznego oporu, który – przynajmniej na razie – skutecznie powstrzymuje notowania miedzi przed kontynuacją wzrostów.

 • 02 listopada 2017

  Surowce: Test ważnego oporu technicznego na wykresie ropy naftowej WTI

  Opublikowano:

  Po dynamicznym piątkowym wybiciu notowań ropy naftowej WTI ponad poziom 52,50 USD za baryłkę, notowaniom tego surowca otworzyła się droga do testów tegorocznych szczytów cenowych. I faktycznie, w środę cena amerykańskiej ropy WTI dotarła właśnie do rejonu 55-55,20 USD za baryłkę. Poziom ten jest istotnym technicznym oporem, który powstrzymał stronę popytową i doprowadził do odreagowania cen ropy w dół.

 • 27 października 2017

  Surowce: Saudyjskie plany w centrum uwagi na rynku ropy naftowej

  Opublikowano:

  W bieżącym tygodniu notowania ropy naftowej zbliżyły się do technicznego oporu w postaci lokalnych szczytów z końcówki września br. Ówczesne dzienne maksimum, usytuowane w okolicach 52,80 USD za baryłkę (w przypadku ropy WTI) zostało wczoraj przetestowane, ale nie pokonane. Niemniej, podczas czwartkowej sesji strona popytowa na rynku ropy naftowej ewidentnie grała pierwsze skrzypce, głównie za sprawą wypowiedzi saudyjskiego księcia Muhammada Salmana.

 • 25 października 2017

  Surowce: Saudyjskie obietnice redukcji nadwyżki ropy naftowej

  Opublikowano:

  Wtorkowa sesja na rynku ropy naftowej zakończyła się na plusie. Cena amerykańskiej ropy gatunku WTI przekroczyła poziom 52 USD za baryłkę, pozostając jednak poniżej maksimów z końca września br. W środę rano cena ropy naftowej delikatnie odreagowuje wtorkową zwyżkę.

 • 24 października 2017

  Surowce: Prognozy wzrostu popytu na ropę naftową w Azji

  Opublikowano:

  Początek bieżącego tygodnia pokazuje, że strona podażowa na rynku ropy naftowej pozostaje relatywnie silna. Wczorajsza sesja na rynku ropy WTI zakończyła się poniżej poziomu 52 USD za baryłkę i, tym samym, poniżej technicznej bariery wyznaczonej przez lokalne maksimum z końcówki września.

 • 16 października 2017

  Surowce: Cena miedzi na najwyższym poziomie od 3 lat

  Opublikowano:

  W ostatnich dniach optymiści uderzyli z dużą siłą na rynku miedzi. Cały miniony tydzień upłynął pod znakiem zwyżek cen tego metalu, a dzisiaj rano notowania miedzi wybiły się na tegoroczne maksima i tym samym na najwyższe poziomu od 2014 r.

 • 13 października 2017

  Surowce: Niemal rekordowy import ropy naftowej do Chin

  Opublikowano:

  Zgodnie z oczekiwaniami, po słabym początku czwartkowej sesji, w późniejszych godzinach notowania ropy naftowej osuwały się w dół, testując okolice 50 USD za baryłkę jako techniczne wsparcie. Niemniej, zostało ono obronione, a cena tego surowca z powrotem ruszyła w górę. W piątek rano notowania amerykańskiej ropy WTI wróciły powyżej 51 USD za baryłkę i obecnie sięgają okolic 51,50 USD za baryłkę.

 • 12 października 2017

  Surowce: W którym kierunku zmierza czarne złoto?

  Opublikowano:
 • 03 października 2017

  Surowce: Cena złota w dół na skutek siły amerykańskiego dolara

  Opublikowano:

  Po osiągnięciu poziomów 1.350-1.360 USD za uncję w pierwszej połowie września, notowania złota dynamicznie zawróciły w dół. Od kilku tygodni cena żółtego kruszcu spada i dzisiaj rano porusza się ona w okolicach wczorajszego zamknięcia, czyli w rejonie 1.272-1.273 USD za uncję.

 • 29 września 2017

  Surowce: Wydobycie ropy w USA na wyższym poziomie niż przed huraganem Harvey

  Opublikowano:

  Kończący się tydzień był kolejnym udanym dla ropy naftowej. W całości wynika to jednak z wzrostowego poniedziałku, gdyż kolejne dni przyniosły ustabilizowanie cen, mimo wzrostu napięcia wokół Kurdystanu.

 • 27 września 2017

  Surowce: Jastrzębi Fed uderza w ceny złota

  Opublikowano:

  W środę notowania złota kontynuują spadki. Za uncję kruszcu trzeba zapłacić ok. 1.294 USD.

 • 25 września 2017

  Vestor DM rozpoczął rekomendowanie Bogdanki od wyceny 95 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego Vestor rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Lubelskiego Węgla Bogdanka od zalecenia kupuj i ceny docelowej 95 zł, wynika z raportu datowanego na 21 września.

 • 22 września 2017

  Surowce: Cena miedzi w dół po obniżce ratingu Chin

  Opublikowano:

  Ostatnie dwa tygodnie na rynku miedzi są okresem spadków notowań. Biorąc pod uwagę jednak wielotygodniowe wcześniejsze wzrosty, ruch ten można było odczytywać jako naturalne odreagowanie techniczne. Niemniej, po początkowym tąpnięciu, stronie podażowej na rynku miedzi zaczęło sprzyjać także pogorszenie nastrojów wokół metali przemysłowych, których ceny wcześniej spektakularnie zwyżkowały, budząc pytania o to, czy wzrosty te były uzasadnione.

 • Dlaczego złoto teraz mniej świeci?

  Opublikowano:

  W 10 dni cena złota spadła o 4,3 proc. W czwartek za uncję kruszcu płacono 1.291 USD, co jest najniższym poziomem od 24 sierpnia br. Po drodze została przełamana ważna psychologiczna bariera 1.300 USD, która w kwietniu i maju zatrzymała wzrosty cen tego kruszcu. Co stało za tym tąpnięciem na ryku złota? Dlaczego w oczach inwestorów świeci ono teraz mniejszym blaskiem? I co dalej z cenami?

 • 18 września 2017

  Surowce: Wzrostowy początek tygodnia na rynku miedzi

  Opublikowano:

  W poprzednim tygodniu notowania miedzi znajdowały się pod presją podaży. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych spadła poniżej psychologicznej bariery na poziomie 3 USD za funt, by zakończyć tydzień w okolicach 2,95 USD za funt.

 • 14 września 2017

  Presja spadkowa na rynku złota, inflacja w USA w centrum uwagi

  Opublikowano:

  Po spektakularnym, wielotygodniowym ciągu wzrostów, notowania złota w ostatnich kilku dniach znajdują się pod presją podaży. 

 • 05 września 2017

  Surowce: Ceny ropy naftowej delikatnie w górę

  Opublikowano:

  Przejście huraganu Harvey zachwiało amerykańskim przemysłem naftowym, jednak branża ta powoli wraca do swojej normalnej aktywności sprzed tego wydarzenia – m.in. stopniowo otwierane są rafinerie, których działalność została przerwana na czas huraganu.

 • Hossa na rynku miedzi i rekomendacje ciągną w górę kurs akcji KGHM

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy DM PKO BP w reakcji na potężne wzrosty cen miedzi podnieśli rekomendację dla KGHM Polska Miedź. We wtorek rano kurs akcji lubińskiego kombinatu rośnie o ponad 2,7 proc. Do tegorocznych szczytów z drugiej połowy lutego notowaniom brakuje już tylko 2,5 proc.

 • 04 września 2017

  Surowce: Kontynuacja zwyżek notowań miedzi

  Opublikowano:

  Notowania miedzi już od wielu tygodni znajdują się pod mocną presją strony popytowej. Cena tego metalu 24 sierpnia przekroczyła w górę psychologiczną barierę na poziomie 3 USD za funt i od tej pory niemal nieprzerwanie rośnie. Dzisiaj rano notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych poruszają się w okolicach 3,13-3,17 USD za funt.

 • Dynamiczny wzrost cen złota jako tzw. bezpiecznej przystani

  Opublikowano:

  Ostatnie sesje na rynku złota były wyjątkowo emocjonujące. Notowania tego kruszcu przekroczyły poziom 1.300 USD za uncję i kontynuowały zwyżkę, docierając na koniec poprzedniego tygodnia do okolic 1.330 USD za uncję. Początek bieżącego tygodnia przynosi jeszcze większą siłę kupujących: dzisiejsza sesja na wykresie tego kruszcu rozpoczęła się luką wzrostową i przekroczeniem przez notowania złota poziomu 1.340 USD za uncję.

 • 01 września 2017

  Miedź: Kolejne dobre dane z chińskiego przemysłu

  Opublikowano:

  W czwartek opublikowane zostały oficjalne wskaźniki PMI dla chińskiego sektora usług oraz przemysłu. Ten drugi wskaźnik, bardziej przez inwestorów obserwowany, zaskoczył pozytywnie. 

 • 29 sierpnia 2017

  Co dalej z rynkami akcji, surowców i walut – 10 prognoz Marcina Kiepasa

  Opublikowano:

  Co czeka warszawską giełdę tej jesieni, na jakich poziomach rok zakończą główne indeksy GPW, ile w najbliższych miesiącach zapłacimy za funta, franka, euro, oraz jak wysoko poszybują jeszcze ceny miedzi i złota? Na te i wiele innych pytań odpowiadał dzisiaj na czacie inwestorskim Marcin Kiepas, główny analityk Fundacji FxCuffs.

 • Złoto: Cena kruszcu osiągnęła 9-miesięczne maksima

  Opublikowano:

  Malejące oczekiwania rynku dotyczące grudniowej podwyżki stóp procentowych w USA w połączeniu ze wzrostem napięcia na Półwyspie Koreańskim, to idealny przepis na zwyżki cen złota.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku