X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Surowce

 • wczoraj

  Po udanym tygodniu handel na kontraktach na miedź zamarł

  Opublikowano:

  Miniony tydzień był najlepszy na rynku miedzi od listopada 2016 roku. Cena tego surowca z nawiązką odrobiła bowiem straty ze słabego wcześniejszego tygodnia. Wsparciem okazał się znaczący wzrost apetytu na ryzyko oraz słaby dolar. 

 • 09 lutego 2018

  Surowce: Rosnące realne stopy procentowe negatywnie wpływają na złoto

  Opublikowano:

  W okresie podwyższonej zmienności na rynkach i wzrostu awersji do ryzyka powinien rosnąć popyt na aktywa uważane za bezpieczne przystanie. Widać to przede wszystkim w przypadku walut, gdzie w czasie podwyższonej turbulencji zyskuje japoński jen oraz szwajcarski frank. Złoto jednak niespecjalnie na tym trendzie korzysta.

 • 07 lutego 2018

  Złoto: Wybicie poniżej linii trendu wzrostowego

  Opublikowano:

  Ryzyko negatywnego scenariusza dla złota zmaterializowało się we wtorek wieczorem, po tym jak doszło do złamania linii wzrostowej trendu rysowanej od początku stycznia. Winą za ten stan rzeczy należy obarczyć dolara, który wczoraj po południu zaczął zyskiwać, po tym jak inwestorzy zaczęli się obawiać o skalę korekty na rynkach akcji (rekordowy skok odnotował indeks zmienności, nazywany też miernikiem strachu - VIX).

 • 06 lutego 2018

  Ceny docelowe w rekomendacjach dla JSW zbliżają się do poziomu z IPO

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Maklerzy coraz przychylniejszym okiem spoglądają na akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W lutym do grona optymistów dołączył DM mBanku, który wznowił wydawanie rekomendacji dla giełdowej kopalni od zalecenia kupuj.

 • 31 stycznia 2018

  Surowce: Dynamiczna korekta spadkowa cen ropy naftowej

  Opublikowano:

  We wtorek nastroje na globalnych rynkach finansowych pogorszyły się, co przełożyło się również na rynek ropy naftowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych, po delikatnie spadkowej poniedziałkowej sesji, we wtorek zniżkowała już silniej, schodząc na koniec dnia do okolic 64 USD za baryłkę. Dzisiaj notowania ropy naftowej WTI delikatnie odreagowują wczorajszy spadek, jednak zakres odbicia jest niewielki, co pokazuje utrzymującą się presję podaży na wykresie tego surowca.

 • Serinus zlikwiduje odwiert Moftinu-1001 w Rumunii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po ustaleniu, że szczelność odwiertu Moftinu-1001 w Rumunii jest wątpliwa, Serinus zdecydował o jego likwidacji. Serinus wytypował już lokalizację nowego otworu ok. 300 m od miejsca, gdzie znajduje się odwiert Moftinu-1001 i chce rozpocząć na nim wiercenia w marcu.

 • 29 stycznia 2018

  Serinus chce przenieść siedzibę na Jersey, a akcje na parkiet w Londynie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W marcu akcjonariusze Serinus Energy zdecydują o zmianie miejsca siedziby spółki z prowincji Alberta (Kanada) na wyspę Jersey na Wyspach Normandzkich. W dalszej kolejności spółka zamierza zadebiutować na londyńskim AIM i wycofać się z parkietu w Toronto. Akcje Serinusa nadal pozostawałyby jednak w obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • 25 stycznia 2018

  Surowce: Cena złota przy ważnym technicznym oporze

  Opublikowano:

  Środowa sesja na rynku złota zakończyła się na relatywnie dużym, ponad 1-proc. plusie. W rezultacie, cena tego kruszcu zbliżyła się wczoraj do poziomu 1.360 USD za uncję. Tym samym, środowe zamknięcie znalazło się na najwyższym poziomie od lata 2016 roku, kiedy to notowania złota osiągnęły roczne maksima w rejonie 1.370-1.376 USD za uncję.

 • Czerwono na kursie Orlenu po prezentacji wyników za IV kwartał 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKN Orlen miał 1,59 mld zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2017 r. wobec 1,79 mld zł zysku rok wcześniej i konsensusu rynkowego na poziomie 1,64 mln zł. W czwartek rano akcje płockiego koncernu tanieją o 2,7 proc. i ciągną w dół cały WIG20. Jeden walor Orlenu kosztuje nieco ponad 108 zł.

 • 24 stycznia 2018

  Surowce: Spadek cen miedzi po danych dotyczących zapasów

  Opublikowano:

  Początek 2018 roku na rynku miedzi jest okresem przecen. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych praktycznie od początku stycznia osuwają się w dół – o ile na przełomie lat 2017 i 2018 poruszały się w okolicach 3,30 USD za funt, to obecnie oscylują w rejonie 3,10-3,15 USD za funt. Mocnym ciosem ze strony podażowej był wtorkowy spadek cen miedzi o niemal 3 proc. Dzisiaj rano notowania tego surowca rosną, odreagowując tę przecenę.

 • 23 stycznia 2018

  Surowce: Powrót do wzrostów notowań złota

  Opublikowano:

  W minionym tygodniu notowania złota osunęły się w dół. Ruch ten miał uzasadnienie techniczne, ponieważ cena złota dotarła do poziomu oporu w okolicach 1.344-1.345 USD za uncję, po czym odbiła się od niego na południe. Niemniej, w piątek notowania złota powróciły do zwyżek i również bieżący tydzień rozpoczyna się na tym rynku wzrostowo.

 • 22 stycznia 2018

  Surowce: Silny popyt przemysłowy na rynku palladu

  Opublikowano:

  Tydzień temu notowania palladu osiągnęły historyczne maksimum, docierając niemal do poziomu 1.140 USD za uncję. Cały miniony tydzień na rynku tego surowca był jednak dość niespokojny i upływał pod znakiem nerwowej konsolidacji. Notowania palladu utrzymały się ostatecznie powyżej poziomu 1.100 USD za uncję i właśnie w tych okolicach poruszają się w poniedziałek rano.

 • wczoraj

  Surowce: Podwyższenie prognoz produkcji ropy naftowej w krajach non-OPEC

  Opublikowano:

  Po wielu tygodniach niemal nieprzerwanych zwyżek, w bieżącym tygodniu na rynku ropy naftowej przewagę ma strona podażowa. Cena amerykańskiej ropy WTI, która na początku tygodnia sięgnęła okolic 64,70-64,80 USD za baryłkę, skierowała się w dół, zbliżając się dziś o poranku do poziomu 63 USD za baryłkę.

 • 17 stycznia 2018

  Surowce: Korekta spadkowa cen palladu po osiągnięciu historycznego maksimum

  Opublikowano:

  Notowania palladu mocno rozpoczęły bieżący tydzień, docierając podczas poniedziałkowej sesji do historycznego maksimum na poziomie 1.138 USD za uncję. Wczoraj notowania palladu gwałtownie zawróciły w dół, schodząc tuż poniżej poziomu 1.100 USD za uncję. Tak czy inaczej, strona popytowa na rynku tego kruszcu pozostaje silna, o czym świadczy utrzymywanie się w dynamicznym trendzie wzrostowym już od wielu miesięcy.

 • Grupa Lotos i PGNiG otrzymały oferty udziałów w koncesjach w Norwegii

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii Norwegii zaoferowało Lotos Exploration and Production Norge - spółce Grupy Lotos - oraz PGNiG Upstream International - spółce Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - udziały w koncesjach na prawo do eksploatacji węglowodorów w obrębie wyznaczonych obszarów (APA) na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

 • 16 stycznia 2018

  Surowce: Podniesienie prognoz cen ropy naftowej

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zwyżki. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych dotarła wczoraj do okolic 64,80 USD za baryłkę przy relatywnie niewielkich obrotach ze względu na amerykańskie święto i związaną z nim mniejszą aktywność inwestorów. Z technicznego punktu widzenia, ciekawa sytuacja panuje na wykresie ropy naftowej Brent, która porusza się w rejonie 70 USD za baryłkę, jednak na razie nie może tego poziomu trwale przebić.

 • 15 stycznia 2018

  Surowce: Zwyżka cen złota na skutek słabości amerykańskiego dolara

  Opublikowano:

  Po krótkiej konsolidacji notowań złota w pierwszej dekadzie stycznia, notowania tego kruszcu kontynuują ruch wzrostowy. Cena złota mocno wystrzeliła w górę w piątek i dzisiaj rano również znajduje się pod presją strony popytowej.

 • 12 stycznia 2018

  Surowce: Spadek importu miedzi do Chin w grudniu

  Opublikowano:

  Początek roku na rynku miedzi był okresem przewagi strony podażowej i delikatnych, aczkolwiek systematycznych spadków notowań tego surowca. Niemniej, bieżący tydzień przyniósł lepsze nastroje i odbicie cen miedzi w górę. W rezultacie, notowania tego metalu w Stanach Zjednoczonych utrzymują się wciąż powyżej poziomu 3,20 USD za funt.

 • 11 stycznia 2018

  Surowce: Cięcie cen ropy naftowej przez Iran i Irak

  Opublikowano:

  Po dynamicznej wtorkowej zwyżce, ruch wzrostowy na notowaniach ropy naftowej wyhamował. Wczoraj notowania amerykańskiej ropy WTI zanotowały symboliczny ruch w górę, a dzisiaj rano również poruszają się one w okolicach poziomu 63,50 USD za baryłkę.

 • 10 stycznia 2018

  Surowce: Korekta spadkowa na wykresie notowań miedzi

  Opublikowano:

  Początek 2018 roku na rynku miedzi jest okresem przewagi strony podażowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych, po dotarciu do okolic 3,30 USD za funt pod koniec grudnia poprzedniego roku, później zanotowała serię sesyjnych spadków, po czym dzisiaj rano wyhamowała spadki w okolicach 3,22 USD za funt.

 • JSW, Bogdanka i PGG dostarczą więcej węgla do elektrowni Ostrołęka B

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Energa Elektrownie Ostrołęka, należąca do grupy Energa, podpisała aneksy do umowy z Polską Grupą Górniczą (PGG), Lubelskim Węglem Bogdanka (LW Bogdanka) oraz umowę z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW), gwarantujące dostawy węgla na kolejne lata eksploatacji elektrowni Ostrołęka B, poinformowała spółka. PGG jest obecnie większościowym dostawcą, a pozostali są tzw. dostawcami uzupełniającymi.

 • 09 stycznia 2018

  Exillon Energy w styczniu zniknie z GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zdecydowała o zniesieniu dematerializacji akcji Exillon Energy od 30 stycznia br., podała Komisja.

 • Surowce: Cena złota pod presją podaży

  Opublikowano:

  Początek 2018 roku na rynku złota był okresem utrzymywania się wzrostów notowań tego surowca. Niemniej, bieżący tydzień przyniósł zmianę nastrojów inwestorów na tym rynku, a wtorkowa sesja odznacza się znaczącymi spadkami notowań złota, w okolice poziomu 1.315 USD za uncję. 

 • 08 stycznia 2018

  Kurs JSW coraz bliżej szczytów z 2011 r. La Niña sponsoruje zwyżki cen węgla

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  La Niña, czyli po hiszpańsku "dziewczynka" w najbliższych miesiącach może mieć spory wpływ na notowania kilku ważnych surowców, w tym australijskiego węgla. Jego ceny są wyznacznikiem dla całej branży.

 • Surowce: Dopasowanie OPEC z nawiązką do porozumienia naftowego

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej zakończyły miniony tydzień na plusie. Piątkowa sesja była jednak spadkowa, gdyż ceny ropy odreagowywały wcześniejsze dynamiczne zwyżki. W poniedziałek rano notowania amerykańskiej WTI utrzymują się w okolicach piątkowego zamknięcia, czyli okolic 61,50 USD za baryłkę.

 • 04 stycznia 2018

  Surowce: Ceny ropy naftowej na szczytach z 2015 roku

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej kontynuują rajd w górę. Początek 2018 roku jest pokazem siły strony popytowej na tym rynku – wczoraj cena amerykańskiej ropy naftowej WTI wzrosła o ponad 2 proc., zbliżając się już do poziomu 62 USD za baryłkę. W czwartek rano notowania tego surowca poruszają się w okolicach środowego zamknięcia, balansując przy poziomie 62 USD za baryłkę.

 • 29 grudnia 2017

  Surowce: Cena ropy WTI powyżej poziomu 60 USD za baryłkę

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej mają dużą szansę na zakończenie bieżącego roku mocnym, wzrostowym akcentem. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych przekroczyła poziom 60 USD za baryłkę. Tym samym, notowania ropy gatunku WTI znajdują się na najwyższym poziomie od czerwca 2015 roku.

 • 28 grudnia 2017

  Surowce: Cena złota w górę przy niewielkiej płynności

  Opublikowano:

  Druga połowa grudnia jest na wykresie złota okresem niemal nieprzerwanych wzrostów.

 • 20 grudnia 2017

  Surowce: Wzrostowa seria na wykresie miedzi

  Opublikowano:

  Po słabym początku bieżącego miesiąca, notowania miedzi zaczęły odrabiać straty. Już od dwóch tygodni na wykresie tego surowca dominuje strona popytowa, zapewniając cenom miedzi praktycznie nieprzerwaną serię zwyżek. Obecnie cena tego metalu w Stanach zjednoczonych oscyluje już w okolicach 3,16 USD za funt.

 • 15 grudnia 2017

  KGHM: Projekt Ajax w Kanadzie nie uzyskał certyfikatu oceny środowiskowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ministrowie środowiska oraz energii, górnictwa i zasobów ropy naftowej Kolumbii Brytyjskiej zdecydowali o nieprzyznaniu certyfikatu oceny środowiskowej (EA Certificate) dla projektu miedziowo-złotowego Ajax, realizowanego przez KGHM Ajax - spółkę KGHM Polska Miedź i Abacus Mining and Exploration Corporation, podał KGHM. Spółka rozważy skorzystanie ze środka odwoławczego.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku