X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Surowce

 • 23 czerwca 2017

  Problemy ropy naftowej i rewolucja podatkowa w Indiach

  Opublikowano:

  Inwestorzy z niepokojem spoglądają na notowania ropy. Czarne złoto jest najtańsze od sierpnia ubiegłego roku i paraliżuje nieco rynki wschodzące. Z kolei w Indiach trwa odliczanie przed wejściem w życie podatku GST. Czy znowu czeka nas chaos?

 • 19 czerwca 2017

  Surowce: Cena ropy naftowej nadal niedaleko tegorocznych minimów

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej już od kilku miesięcy notują dużą zmienność, znajdując się jednak pod widoczną presją podaży. Spadek cen tego surowca był spory w ostatnich tygodniach za sprawą rozczarowującego porozumienia OPEC w sprawie cięcia produkcji ropy naftowej w dotychczasowym zakresie. W rezultacie, notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI w poprzednim tygodniu zbliżyły się nawet do poziomu 44 USD za baryłkę i mimo piątkowego wzrostu, w poniedziałek rano utrzymują się poniżej poziomu 45 USD za baryłkę, czyli całkiem blisko tegorocznych minimów.

 • 14 czerwca 2017

  Surowce: Delikatna zwyżka cen złota w oczekiwaniu na Fed

  Opublikowano:

  We wtorek notowania złota przetestowały techniczne wsparcie w okolicach 1.260-1.261 USD za uncję. Okazało się ono skuteczne i notowania delikatnie odbiły w górę, dzisiaj rano kontynuując spokojne wzrosty. Na rynku złota obecnie jednak trudno mówić o jednoznacznej przewadze kupujących czy tez sprzedających, bowiem nastroje dotyczące perspektyw cen tego kruszcu mogą się uwydatnić właśnie dzisiaj.

 • 13 czerwca 2017

  KGHM rozważa budowę hut miedzi w Arabii Saudyjskiej i Indonezji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  KGHM Polska Miedź jest zainteresowany budową hut miedzi w Arabii Saudyjskiej i Indonezji, wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". Jednocześnie spółka zmaga się z problemami finansowymi chilijskiej kopalni Sierra Gorda, jak wskazała gazeta.

 • 12 czerwca 2017

  Surowce: Wyhamowanie spadków cen ropy naftowej

  Opublikowano:

  Po kolejnym już fatalnym tygodniu na rynku ropy naftowej, notowania tego surowca wyhamowały spadki. Już piątkowa sesja zakończyła się delikatnym wzrostem, a dzisiaj notowania ropy też poruszają się nieznacznie w górę. 

 • 08 czerwca 2017

  Surowce: Dynamiczny spadek cen ropy naftowej po danych dot. zapasów

  Opublikowano:

  Środowa sesja na rynku ropy naftowej przyniosła dynamiczny spadek cen tego surowca. Notowania ropy WTI w Stanach Zjednoczonych w środę zniżkowały aż o 4,5 proc., schodząc tym samym poniżej poziomu 46 USD za baryłkę. Tym samym, cena tego gatunku ropy naftowej znalazła się na najniższym poziomie od miesiąca i zbliżyła się już do poziomów tegorocznych minimów.

 • 07 czerwca 2017

  Surowce: Cena złota przy tegorocznych maksimach

  Opublikowano:

  Pierwsza połowa bieżącego tygodnia na rynku złota przynosi kontynuację wzrostów z poprzednich tygodni.

 • 23 maja 2017

  Surowce: Proponowana wyprzedaż części rezerw ropy naftowej w USA

  Opublikowano:

  Na początku bieżącego tygodnia strona popytowa pozostawała silna na rynku ropy naftowej. W poniedziałek cena amerykańskiej ropy WTI rozpoczęła dzień luką wzrostową i poruszała się w okolicach 51 USD za baryłkę. Niemniej, dzisiaj rano notowania ropy w USA zniżkują, a cały tydzień może cechować się dużą zmiennością.

 • 22 maja 2017

  Surowce: Kontynuacja strajku w kopalni miedzi Grasberg w Indonezji

  Opublikowano:

  Mimo obaw o przyszłość gospodarek Stanów Zjednoczonych i Chin, notowania miedzi w minionym tygodniu zdołały wzrosnąć. W piątek cena tego metalu w USA zwyżkowała o ponad 2 proc., przekraczając tym samym poziom 2,58 USD za funt. W poniedziałek rano cena miedzi delikatnie odreagowywała piątkową zwyżkę, jednak nieznacznie - więc w krótkoterminowej perspektywie widać siłę kupujących.

 • 19 maja 2017

  Ropa: Optymizm przed przyszłotygodniowym spotkaniem OPEC

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień zapisze się pod znakiem wzrostów na rynku ropy naftowej, które zostały zainicjowane przez zaskakująco wysoki spadek zapasów surowca zanotowany jeszcze w poprzednim tygodniu.

 • 18 maja 2017

  Surowce: Mocny wzrost kursu złota dzięki Trumpowi

  Opublikowano:

  „Trumpgate” pcha w górę notowania złota, które w środę zaliczyły największą zwyżkę od kilku miesięcy. Kruszec to zwyczajowo jedna z ikon tzw. bezpiecznych przystani, do których kierują się inwestorzy w sytuacji wzrostu globalnej awersji do ryzyka.

 • 16 maja 2017

  Surowce: Rośnie produkcja ropy naftowej z łupków w USA

  Opublikowano:

  Poniedziałkowa sesja na rynku ropy naftowej była okresem dużej zmienności. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych chwilami przekraczała nawet 49,60 USD za baryłkę, by ostatecznie zakończyć dzień na niemal dwuprocentowym plusie, w okolicach 48,80 USD za baryłkę.

 • 15 maja 2017

  Surowce: Porozumienie Arabii Saudyjskiej i Rosji w sprawie cięć produkcji ropy naftowej

  Opublikowano:

  Początek nowego tygodnia przyniósł dynamiczną zwyżkę notowań ropy naftowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych w poniedziałek rano dotarła już do okolic 49 USD za baryłkę. Bezpośrednią przyczyną tak solidnego wzrostu były informacje o porozumieniu Arabii Saudyjskiej i Rosji w sprawie cięcia produkcji ropy naftowej.

 • 08 maja 2017

  Raport: Co dalej z kursami miedzi, ropy WTI, pszenicy i złota

  Opublikowano:

  Bartosz Sawicki z DM TMS Brokers specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził sytuację fundamentalną oraz nakreślił scenariusze techniczne na najbliższe tygodnie dla notowań czterech popularnych surowców i towarów rolnych.

 • 05 maja 2017

  Surowce: Stabilizacja cen miedzi po dynamicznych zniżkach

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku miedzi rozpoczął się od wzrostów, jednak już we wtorek notowania tego surowca zawróciły w dół, a w środę mocno przyspieszyły spadki, nurkując w ciągu tej sesji aż o 4,7 proc. Czwartek i piątek są sesjami stabilizacji notowań miedzi w Stanach Zjednoczonych w okolicach środowych minimów, czyli na poziomie 2,50-2,52 USD za funt.

 • Surowce: Gwałtowny spadek notowań ropy naftowej

  Opublikowano:

  W bieżącym tygodniu na rynku ropy naftowej zdecydowanie przeważa strona podażowa. Ceny tego surowca nieprzerwanie spadają już od kilku dni, a wczoraj na tym rynku nastąpiło mocne tąpnięcie. Notowania amerykańskiej ropy WTI w czwartek zniżkowały aż o 4,4 proc., schodząc do okolic 45,50 USD za baryłkę. W piątek cena tego gatunku ropy naftowej jest jeszcze niższa: wcześnie rano zeszła ona nawet poniżej poziomu 44 USD za baryłkę, ale w późniejszych godzinach odbiła w górę do okolic 45 USD za baryłkę.

 • 27 kwietnia 2017

  Surowce: Szanse na pierwszy eksport miedzi z Indonezji od 15 tygodni

  Opublikowano:

  Końcówka kwietnia na rynku miedzi upływa pod znakiem wzrostów. Notowania czerwonego metalu w Stanach Zjednoczonych odrabiały tym samym straty z pierwszej połowy kwietnia i o ile jeszcze tydzień temu poruszały się w okolicach 2,50 USD za funt, obecnie zbliżyły się do poziomu 2,60 USD za funt.

 • 24 kwietnia 2017

  Spadek cen złota na skutek większego apetytu inwestorów na ryzyko

  Opublikowano:

  Początek tygodnia jest okresem przeceny na rynku złota. Cena tego kruszcu porusza się dzisiaj rano tuż powyżej poziomu 1.270 USD za uncję, a wcześniej w trakcie sesji zanotowała zejście do okolic 1.265-1.266 USD za uncję.

 • 19 kwietnia 2017

  Surowce: Notowania złota w konsolidacji

  Opublikowano:

  Po dotarciu cen złota do okolic 1.290 USD za uncję, notowania wyhamowały wzrosty i obecnie poruszają się w konsolidacji. We wtorek zwyżce cen tego kruszcu sprzyjała słabość amerykańskiego dolara, która sprawiła, że notowania złota zakończyły wtorkową sesję na plusie.

 • 12 kwietnia 2017

  Surowce: Cena złota najwyżej od pięciu miesięcy

  Opublikowano:

  Wtorkowa sesja przyniosła dynamiczny wzrost notowań złota. Cena żółtego kruszcu dotarła na koniec sesji do okolic 1.276 USD za uncję, czyli najwyższego poziomu od pięciu miesięcy. Tym samym, cena złota osiągnęła nowe tegoroczne maksimum.

 • 10 kwietnia 2017

  Surowce: Peru coraz ważniejszym graczem na rynku miedzi

  Opublikowano:

  Notowania miedzi zakończyły miniony tydzień na niewielkim minusie. Również na początku poniedziałkowej sesji na rynku tym przeważa strona podażowa - cena miedzi w Stanach Zjednoczonych zeszła poniżej poziomu 2,63 USD za funt. Gorsze nastroje na rynku tego metalu potwierdziły dane CFTC o zmniejszeniu liczby długich pozycji na miedzi przez fundusze.

 • 07 kwietnia 2017

  Komentarz giełdowy: Polityka i dane makro ciążą giełdom

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Amerykański atak rakietowy na Syrię oraz słabszy raport z amerykańskiego rynku pracy doprowadziły do pogorszenia się nastrojów wśród inwestorów. Trudno jednak mówić o większej wyprzedaży na giełdach, co tylko pokazuje, jak silne są obecnie byki.

 • Cena złota w górę w obliczu wzrostu globalnej awersji do ryzyka

  Opublikowano:

  Przez większość bieżącego tygodnia sytuacja na rynku złota praktycznie się nie zmieniała. O ile pojawiały się czasem większe dzienne ruchy cenowe, to cena tego kruszcu poruszała się praktycznie przez większość tygodnia w okolicach 1.250-1.260 USD za uncję, co świadczyło o słabnącej stronie popytowej i braku siły, aby wybić się na nowe tegoroczne szczyty.

 • Nerwowo na rynkach finansowych po ataku USA na bazę w Syrii

  Opublikowano:

  Ceny złota i ropy gwałtownie wzrosły, umocnił się japoński jen, dolar jest słabszy, a nastroje na giełdach gorsze po ataku odwetowym USA na bazę lotniczą w Syrii. To obecnie temat numer jeden na rynkach finansowych.

 • 06 kwietnia 2017

  Surowce: Notowania złota wciąż poniżej ważnego technicznego oporu

  Opublikowano:

  Środowa sesja na rynku złota była dość nerwowa. Przez większą część dnia notowania tego kruszcu spadały, jednak większość z tych strat została nadrobiona po publikacji protokołu z posiedzenia FOMC. W publikacji tej Fed w zasadzie nie pojawiły się żadne nowe istotne informacje dotyczące dalszego tempa podwyżek stóp procentowych, natomiast skupiono się na innym aspekcie zacieśniania polityki monetarnej, a więc zmniejszaniu sumy bilansowej. 

 • 05 kwietnia 2017

  Komentarz giełdowy: Doniesienia z Chin i USA napędzają wzrosty

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Środową sesję giełdową na światowych rynkach z pewnością można zaliczyć do udanych. Doniesienia z Chin na temat stworzenia dużego ośrodka przemysłowo-handlowego w pobliżu Pekinu spowodowała euforię inwestorów na rynku surowców oraz na rynku giełdowym. Z kolei z USA poznaliśmy dane dotyczące zatrudnienia, które zachęcają inwestorów do kupowania akcji przed rządowym raportem, który będzie opublikowany w najbliższy piątek.

 • Surowce: Nieoczekiwany zastój w wydobyciu ropy naftowej na Morzu Północnym

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej rozpoczęły wtorkową sesję od spadków, jednak to negatywne podejście inwestorów zmieniło się później, w wyniku czego cena ropy zakończyła sesję na plusie. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI odbiły się w górę od poziomu 50 USD za baryłkę i na koniec dnia dotarły do okolic 51 USD za baryłkę. W środę rano przewaga kupujących się utrzymuje.

 • 04 kwietnia 2017

  Surowce: Kolejny test ważnego poziomu oporu na wykresie złota

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej zakończyły ubiegły tydzień w miarę neutralnie. Z technicznego punktu widzenia, w ostatnich dniach kluczowy był test technicznego oporu w okolicach poziomu 1.260 USD za uncję, który pokazał siłę tej bariery. W ubiegłym tygodniu nie udało się jej pokonać, co doprowadziło do późniejszych zniżek.

 • PKN Orlen z wyższą r/r marżą rafineryjną w marcu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Modelowa marża rafineryjna grupy PKN Orlen wyniosła 5,3 USD/b w marcu br. w porównaniu do 5,6 USD/b miesiąc wcześniej. W marcu ub.r. marża wynosiła 4,9 USD/b.

 • 21 marca 2017

  Surowce: Złoto pozostaje wysoko dzięki słabemu dolarowi

  Opublikowano:

  Pozycja amerykańskiego dolara jest obecnie jedną z kluczowych dla cen złota. Tymczasem jak wskazywaliśmy w raporcie walutowym koszyk BOSSA USD jest już blisko swojego kluczowego wsparcia przy 83,50 pkt., co może prowokować odbicie w nadchodzących godzinach. Kluczowa będzie oczywiście jego skala, niemniej dalsze zwyżki złota mogą być zagrożone. Wtorkowe zachowanie się instrumentu FGOLD, jakby wskazywało […]


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku