X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Surowce

 • wczoraj

  Surowce: Istotny spadek produkcji ropy naftowej w Libii

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej przynosi zmienne nastroje inwestorów. Po gwałtownych spadkach w piątek, cena tego surowca ustabilizowała się, a nawet delikatnie wzrosła. Jak dotychczas, ceny ropy naftowej WTI w bieżącym tygodniu oscylują przez większość czasu w okolicach 64-65,50 USD za baryłkę.

 • 19 czerwca 2018

  Dynamiczne spadki notowań miedzi w USA

  Opublikowano:

  W ostatnich tygodniach sytuacja na rynku miedzi zmieniała się jak w kalejdoskopie. Kilka sesji w pierwszych dniach czerwca przyniosło dynamiczne zwyżki notowań tego metalu na skutek obaw o strajk w największej kopalni miedzi na świecie, chilijskiej Escondida.

 • 18 czerwca 2018

  Mocniejszy dolar wpływa na ceny surowców przed ważnym tygodniem

  Opublikowano:
 • 12 czerwca 2018

  Surowce: Odreagowanie spadkowe cen miedzi, jednak cena wciąż wysoko

  Opublikowano:

  Poprzedni tydzień na rynku miedzi był wyjątkowo emocjonujący dla inwestorów, gdyż przyniósł gwałtowne zwyżki cen tego metalu. Notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły go tuż poniżej poziomu 3,10 USD za funt, a zakończyły w rejonie 3,30 USD za funt. Niemniej, początek nowego tygodnia przyniósł zmianę nastrojów inwestorów. W poniedziałek cena miedzi w USA spadła o około 1,3 proc., a dzisiaj dalej osuwa się w dół, do okolic 3,24-3,25 USD za funt.

 • 07 czerwca 2018

  Surowce: Presja na wzrost notowań miedzi na skutek obaw o strajk w Chile

  Opublikowano:

  Po kilkutygodniowej, nudnej konsolidacji w maju, notowania miedzi w czerwcu ruszyły w górę. Cena tego surowca zaczęła dynamiczną zwyżkę już tydzień temu i dopiero dzisiaj nastąpiło wyhamowanie wzrostów. O ile pod koniec maja notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych niewiele przekraczały poziom 3 USD za funt, to obecnie są one w okolicach 3,25-3,28 USD za funt, co oznacza najwyższe poziomy od stycznia tego roku.

 • 05 czerwca 2018

  Surowce: Cena miedzi w górę na skutek podwyższonej awersji do ryzyka

  Opublikowano:

  Ostatnie tygodnie na rynku miedzi upływają pod znakiem konsolidacji notowań tego surowca. Cena miedzi w USA poruszała się w tym czasie w rejonie 3-3,15 USD za funt. Nastroje inwestorów zmieniają się na tym rynku jak w kalejdoskopie - jeszcze w pierwszej połowie ubiegłego tygodnia cena miedzi w Stanach Zjednoczonych spadała i niemal otarła się o poziom 3 USD za funt, podczas gdy końcówka tygodnia była wzrostowa, a wczorajsza sesja przyniosła zwyżkę o około 1,2 proc. do okolic 3,14 USD za funt.

 • 04 czerwca 2018

  Surowce: Cena złota w okolicach 1.300 USD za uncję

  Opublikowano:

  Ostatnie kilka tygodni na rynku złota były okresem przewagi strony podażowej. Cena kruszcu jeszcze w połowie kwietnia poruszała się w okolicach 1.350-1.360 USD za uncję, podczas gdy obecnie walczy o utrzymanie się powyżej bariery 1.300 USD za uncję. Poniedziałkowa sesja na razie upływa pod znakiem poruszania się cen złota w okolicach 1.294-1.298 USD za uncję.

 • 28 maja 2018

  Prairie: MŚ odrzuciło wniosek o zmiany w koncesji dla Dębieńska

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ministerstwo Środowisko (MŚ) odrzuciło wniosek Prairie Mining Limited o zmiany w koncesji dla projektu Dębieńsko, zakładające rozpoczęcie produkcji ze złoża w 2025 r. Prairie zamierza odwołać się od tej decyzji.

 • 22 maja 2018

  Surowce: Cena miedzi w górę na skutek złagodzenia relacji na linii USA-Chiny

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku miedzi rozpoczął się wzrostowym akcentem. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych, która zakończyła poprzedni tydzień w okolicach 3,05 USD za funt, dzisiaj rano przekroczyła już poziom 3,12 USD za funt.

 • Widmo amerykańskich sankcji na Wenezuelę

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej rozpoczęły wczorajszą sesję spokojnie, jednak w późniejszych godzinach strona popytowa zyskała na sile. W rezultacie, cena amerykańskiej ropy naftowej WTI w poniedziałek wzrosła do okolic 72,60-72,70 USD za baryłkę i dzisiaj rano nadal porusza się w tych okolicach.

 • 16 maja 2018

  JSW: Ryzyko obniżenia produkcji wskutek wstrząsu sięga 380 tys. ton

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) identyfikuje ryzyko obniżenia produkcji węgla w roku bieżącym w maksymalnej wysokości 380 tys. ton wskutek wstrząsu górotworu w ruchu Zofiówka.

 • 15 maja 2018

  Surowce: Wzrost wartości USD i spadki cen złota

  Opublikowano:

  Mimo ubiegłotygodniowej próby dynamicznego odreagowania wzrostowego cen złota, notowania tego kruszcu pozostają pod wyraźną presją strony podażowej. Cena złota, która pod koniec poprzedniego tygodnia dotarła na chwilę nawet do okolic 1.325 USD za uncję, obecnie oscyluje już w okolicach 1.310-1.311 USD za uncję.

 • 14 maja 2018

  Surowce: Irańska ropa naftowa wciąż chętnie kupowana

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczął się od delikatnej presji spadkowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych już w piątek zeszła poniżej poziomu 71 USD za baryłkę i dzisiaj rano porusza się w okolicach 70,30 USD za baryłkę.

 • 08 maja 2018

  Surowce: Rekordowy import ropy naftowej do Chin

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczyna się wzrostowo. Ceny amerykańskiego surowca gatunku WTI przekroczyły poziom 70 USD za baryłkę i dziś rano utrzymują się w jego okolicach. Tym samym, cena ropy naftowej dotarła do najwyższego poziomu od listopada 2014 r.

 • Haitong: Odbicie cen na rynku miedzi możliwe dopiero w drugim półroczu

  Opublikowano:

  Według analityków Haitong Banku, ceny miedzi w 2018 r. będą kształtowały się w okolicach 6.840 USD za tonę. W perspektywie kilku kolejnych miesięcy ceny czerwonego metalu mogą być pod presją, ze względu na lekkie spowolnienie tempa wzrostu w Chinach oraz nadpodaż na rynku katod. 

 • 02 maja 2018

  Surowce: Wyhamowanie zniżki cen złota w oczekiwaniu na Fed

  Opublikowano:

  Początek bieżącego tygodnia na rynku złota na razie jest fatalny i przynosi kontynuację dynamicznych zniżek z wcześniejszego tygodnia. W rezultacie, wczoraj notowania złota chwilowo zeszły nawet do okolic 1.302 USD za uncję i dopiero dzisiaj rano cena tego kruszcu odbiła w górę, docierając do okolic 1.309 USD za uncję.

 • 30 kwietnia 2018

  Surowce: Wyhamowanie zniżki cen miedzi

  Opublikowano:

  Końcówka minionego tygodnia na rynku miedzi była wyjątkowo słaba. Cena tego surowca w stanach Zjednoczonych, która przez większość tygodnia oscylowała w okolicach 3,13-3,17 USD za funt, w piątek dynamicznie zniżkowała do okolic 3,07-3,08 USD za funt. W poniedziałek rano notowania miedzi w USA oscylują w okolicach piątkowego zamknięcia.

 • 25 kwietnia 2018

  Sąd zabezpieczył roszczenie Prairie wobec MŚ dla terenu kopalni Jan Karski

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na wniosek Prairie Mining, Sąd Okręgowy w Warszawie zabezpieczył roszczenie o ustanowienie użytkowania górniczego i postanowił zakazać ministrowi środowiska (MŚ) udzielania innym podmiotom koncesji poszukiwawczych, rozpoznawczych lub wydobywczych i zawierania umów o ustanowienie użytkowania górniczego obejmujących złoże "Lublin" oraz historyczne złoża K-4-5, K-6-7, K-8 i K-9" (teren planowanej kopalni Jan Karski) do czasu zakończenia postępowania sądowego.

 • wczoraj

  Odreagowanie cen ropy naftowej po dotarciu do najwyższych poziomów od 2014 r.

  Opublikowano:

  W środę notowania ropy naftowej zakończyły sesję na 3-procentowym plusie, docierając do najwyższego poziomu od przełomu listopada i grudnia 2014 r. Osiągnięcie nowych lokalnych maksimów ożywiło stronę podażową – w czwartek cena ropy delikatnie spadała, odreagowując wspomnianą zwyżkę. W piątek rano notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI utrzymują się w okolicach wczorajszego zamknięcia, czyli tuż powyżej poziomu 68 USD za baryłkę.

 • 17 kwietnia 2018

  Surowce: Rekordowe ceny aluminium po nałożeniu sankcji na UC Rusal

  Opublikowano:

  Kwiecień bieżącego roku przejdzie do historii na rynku aluminium. 6 kwietnia Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na rosyjskiego oligarchę Olega Deripaskę, niegdyś najbogatszego człowieka Rosji (przed krachem finansowym z lat 2007-2008), a dzisiaj prezesa drugiej największej spółki produkującej aluminium na świecie – UC Rusal. Przedsiębiorstwo to pod kątem produkcji aluminium jest wyprzedzane jedynie przez chińską spółkę Hongqiao.

 • 13 kwietnia 2018

  Surowce: Popyt na fizyczne srebro najniższy od 5 lat

  Opublikowano:

  Notowania srebra rosły dynamicznie od początku tygodnia do środowej sesji, podążając za zwyżką notowań złota. Niemniej, wczorajsza sesja przyniosła sporą przecenę obu tych kruszców. Notowania srebra rozpoczynały ją w okolicach 16,70 USD za uncję, a skończyły poniżej poziomu 16,50 USD za uncję.

 • 12 kwietnia 2018

  Surowce: Wzrost cen palladu na skutek napięć na linii USA-Rosja

  Opublikowano:

  Od połowy stycznia do pierwszych dni kwietnia tego roku na rynku palladu zdecydowanie przeważała strona podażowa. Złą passę przerwał bieżący tydzień, który przyniósł dynamiczne odbicie notowań palladu w górę. O ile jeszcze na początku poniedziałkowej sesji notowania palladu pozostawały w okolicach 904-905 USD za uncję, obecnie cena tego kruszcu porusza się w okolicach 960 USD za uncję.

 • 11 kwietnia 2018

  Surowce: Cena miedzi w górę po wypowiedzi chińskiego prezydenta

  Opublikowano:

  Na początku bieżącego tygodnia na rynku miedzi przeważa strona popytowa. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych wczoraj zwyżkowała do poziomu niemal 3,14 USD za funt, a dzisiaj delikatnie odreagowuje tę zwyżkę, pozostając w okolicach 3,12-3,13 USD za funt.

 • 10 kwietnia 2018

  Delikatna zniżka cen złota w obliczu większego globalnego apetytu na ryzyko

  Opublikowano:

  Ostatnie tygodnie na rynkach wielu surowców są nerwowe za sprawą pojawiających się licznych nowych informacji i komentarzy dotyczących relacji handlowych na linii Stany Zjednoczone-Chiny. W poprzednim tygodniu sporo emocji wzbudziła perspektywa bezkompromisowej wojny handlowej ze względu na śmiałe posunięcia ze strony Chin, jednak wielu obserwatorów i uczestników rynku wciąż wierzy w polubowne rozwiązanie konfliktu.

 • 05 kwietnia 2018

  Surowce: Raport o zapasach w USA wsparciem dla cen ropy naftowej

  Opublikowano:

  Środowa sesja na rynku ropy naftowej rozpoczęła się zniżką notowań tego surowca. W trakcie środowej sesji notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI spadły chwilowo do okolic 62 USD za baryłkę. Dopiero w późniejszych godzinach cena tego surowca zaczęła odrabiać straty, kończąc sesję w miarę neutralnie.

 • 03 kwietnia 2018

  Surowce: Spadkowy początek miesiąca na rynku ropy naftowej

  Opublikowano:

  Ceny ropy naftowej rozpoczęły kwiecień od dynamicznej zniżki. Notowania surowca gatunku WTI w Stanach Zjednoczonych zostały wczoraj przecenione o niemal 3 proc., kończąc sesję w okolicach 63 USD za baryłkę. Dzisiaj rano cena ropy WTI delikatnie odbija w górę, jednak zakres zwyżki jest niewielki.

 • Prairie Mining pozywa Ministerstwo Środowiska ws. kopalni Jan Karski

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prairie Mining Limited rozpoczęło działania sądowe przeciw Ministerstwu Środowiska (MŚ) w związku z nieudzieleniem w przewidzianym prawem terminie prawa do użytkowania górniczego dla terenu obejmującego planowaną kopalnię Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym.

 • 27 marca 2018

  Surowce: Srebro najsłabsze w relacji do złota od prawie dwóch lat

  Opublikowano:

  W ostatnich dniach notowania złota dynamicznie zwyżkowały, pociągając za sobą w górę także ceny srebra, z którymi są pozytywnie skorelowane. W rezultacie, notowania srebra dotarły podczas dzisiejszej sesji już do okolic 16,75 USD za uncję.

 • 26 marca 2018

  Surowce: Geopolityka wspiera ropę i złoto kosztem miedzi

  Opublikowano:
 • 23 marca 2018

  Co dalej z kursami złota, miedzi i ropy Brent

  Opublikowano:

  Eksperci z Biura Maklerskiego ING Banku Śląskiego sprawdzili, jak sygnały z Fed-u oraz groźba wojny handlowej między USA i Chinami przekładają się na kursy złota, miedzi i ropy Brent.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku