X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Surowce

 • dzisiaj

  Surowce: Wzrost wydobycia ropy naftowej w Libii

  Opublikowano:

  Po poniedziałkowej dynamicznej zniżce, notowania ropy naftowej wpadły w konsolidację. We wtorek cena amerykańskiej ropy naftowej zakończyła sesję praktycznie neutralnie, w okolicach poziomu 47,60 USD za baryłkę, a dzisiaj rano nadal niewiele odbiega od tej wartości.

 • wczoraj

  Surowce: Poziom 1.300 USD za uncję znów niepokonany na wykresie złota

  Opublikowano:

  Ostatnie sesje na rynku złota przynoszą kolejne już testy ważnego psychologicznego oporu na wykresie tego kruszcu, czyli poziomu 1.300 USD za uncję. Szczególnie istotna z technicznego punktu widzenia była sesja piątkowa, podczas której notowania zostały najpierw wyniesione w górę do poziomu 1.306,50 USD za uncję, jednak na koniec dnia zeszły do okolic 1.292 USD za uncję.

 • 17 sierpnia 2017

  Surowce: Cena złota w górę po minutkach Fed

  Opublikowano:

  Środowa sesja na rynku złota upłynęła pod znakiem oczekiwania na protokół z posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku (Federal Open Market Committee, FOMC). Oczywiście, wyczekiwano przede wszystkim wskazówek dotyczących podejścia poszczególnych przedstawicieli Fed do przyszłej polityki monetarnej w USA.

 • 14 sierpnia 2017

  Surowce: Cena miedzi w dół na skutek rozczarowujących danych makro z Chin

  Opublikowano:

  Poniedziałkowa sesja na rynku miedzi na razie przynosi przewagę sprzedających. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych dziś rano zeszła z powrotem poniżej poziomu 2,90 USD za funt - niemniej, wciąż porusza się ona znacznie powyżej istotnego wsparcia w rejonie 2,79-2,82 USD za funt.

 • 09 sierpnia 2017

  Surowce: Napięcia polityczne wsparciem dla kupujących na rynku złota

  Opublikowano:

  Po słabym zakończeniu poprzedniego tygodnia, notowania złota w ostatnich dniach ruszyły z powrotem w górę. Obecnie cena tego kruszcu znów przekracza poziom 1.270 USD za uncję.

 • 07 sierpnia 2017

  Surowce: Cena złota bliska piątkowych minimów na skutek stabilizacji wartości USD

  Opublikowano:

  Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy wsparły notowania amerykańskiego dolara, co nie pozostało niezauważone na rynku złota. Cena żółtego kruszcu, która jest negatywnie skorelowana z wartością USD, spadła w piątek o 0,75 proc. i w poniedziałek rano porusza się w okolicach piątkowego zamknięcia, czyli w pobliżu poziomu 1.262 USD za uncję, co jest związane głównie ze stabilizacją notowań dolara.

 • 04 sierpnia 2017

  BM Reflex: Ceny paliw mogą dalej nieznacznie rosnąć w przyszłym tygodniu

  Opublikowano:

  W przyszłym tygodniu oczekiwane są dalsze zwyżki cen paliw na stacjach benzynowych, ale skala ewentualnych podwyżek może być nieco niższa niż w mijającym tygodniu, wynika z komentarza rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex. 

 • Fundamentalna perspektywa dla rynku złota [TRADING]

  Opublikowano:
 • 03 sierpnia 2017

  Surowce: Spadek globalnego popytu na złoto

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku złota upływa pod znakiem delikatnych spadków notowań. Zniżka jest uzasadniona chociażby technicznie, jako odreagowanie ubiegłotygodniowych dynamicznych zwyżek. Dodatkowo, korekcie spadkowej cen złota sprzyja obserwowane w ostatnich dniach wyhamowanie przeceny na dolarze amerykańskim.

 • 01 sierpnia 2017

  Surowce: Wzrost produkcji ropy naftowej w OPEC

  Opublikowano:

  Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej należy do kupujących. Mimo że przez sporą część poniedziałkowej sesji notowania tego surowca spadały, to jednak ostatecznie poniedziałek zakończył się wzrostem cen ropy naftowej - w przypadku amerykańskiej ropy WTI, oznaczało to przekroczenie poziomu 50 USD za baryłkę.

 • 31 lipca 2017

  Surowce: Kontynuacja wzrostów cen miedzi po solidnych danych z Chin

  Opublikowano:

  Po dynamicznych wzrostach cen miedzi w minionym tygodniu, nowy tydzień na tym rynku rozpoczyna się również od przewagi strony popytowej. Cena czerwonego metalu w Stanach Zjednoczonych rośnie, przekraczając już poziom 2,90 USD za funt.

 • WIG20 idzie na nowy wakacyjny szczyt, w grze KGHM, Forte i Play

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  W samym środku lata indeks dwudziestu największych spółek przy całkiem sporych obrotach rośnie o blisko 1 proc. i walczy o nowe lokalne szczyty. Lokomotywą napędową blue chipów jest segment górniczy, reprezentowany przez KGHM i JSW.

 • 27 lipca 2017

  Surowce: Cena złota przy ważnym technicznym poziomie oporu

  Opublikowano:

  Środowa sesja na rynku złota była emocjonująca, głównie za sprawą komunikatu FOMC ws. stóp procentowych w USA. O ile przez większość dnia notowania złota kierowały się w dół, schodząc do okolic 1.243-1.245 USD za uncję, to strona popytowa zupełnie przejęła kontrolę wieczorem, właśnie po publikacji informacji ze Stanów Zjednoczonych.

 • 25 lipca 2017

  Surowce: Dynamiczna zwyżka cen miedzi

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku miedzi rozpoczął się od wzrostów. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wczoraj zwyżkowała o skromne 0,5 proc., jednak już dzisiaj rano ruch w górę przyspieszył. W rezultacie, notowania miedzi zbliżyły się do poziomu 2,78 USD za funt, czyli najwyższego w tym roku poziomu zamknięcia, z sesji z dnia 13 lutego.

 • 18 lipca 2017

  Czy rynek srebra jest już niedowartościowany? [TRADING]

  Opublikowano:
 • Rosnąca produkcja ropy naftowej z łupków w USA negatywnie wpływa na ceny

  Opublikowano:
 • 14 lipca 2017

  Rosnące wątpliwości na rynku ropy [TRADING]

  Opublikowano:
 • 13 lipca 2017

  Opłatę paliwową odczują nie tylko kierowcy, ale również gospodarstwa domowe

  Opublikowano:
 • Złoto w górę po ostrożnym wystąpieniu Janet Yellen [TRADING]

  Opublikowano:
 • 04 lipca 2017

  Złoto najtańsze od prawie dwóch miesięcy [TRADING]

  Opublikowano:
 • 23 czerwca 2017

  Problemy ropy naftowej i rewolucja podatkowa w Indiach

  Opublikowano:

  Inwestorzy z niepokojem spoglądają na notowania ropy. Czarne złoto jest najtańsze od sierpnia ubiegłego roku i paraliżuje nieco rynki wschodzące. Z kolei w Indiach trwa odliczanie przed wejściem w życie podatku GST. Czy znowu czeka nas chaos?

 • 19 czerwca 2017

  Surowce: Cena ropy naftowej nadal niedaleko tegorocznych minimów

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej już od kilku miesięcy notują dużą zmienność, znajdując się jednak pod widoczną presją podaży. Spadek cen tego surowca był spory w ostatnich tygodniach za sprawą rozczarowującego porozumienia OPEC w sprawie cięcia produkcji ropy naftowej w dotychczasowym zakresie. W rezultacie, notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI w poprzednim tygodniu zbliżyły się nawet do poziomu 44 USD za baryłkę i mimo piątkowego wzrostu, w poniedziałek rano utrzymują się poniżej poziomu 45 USD za baryłkę, czyli całkiem blisko tegorocznych minimów.

 • 14 czerwca 2017

  Surowce: Delikatna zwyżka cen złota w oczekiwaniu na Fed

  Opublikowano:

  We wtorek notowania złota przetestowały techniczne wsparcie w okolicach 1.260-1.261 USD za uncję. Okazało się ono skuteczne i notowania delikatnie odbiły w górę, dzisiaj rano kontynuując spokojne wzrosty. Na rynku złota obecnie jednak trudno mówić o jednoznacznej przewadze kupujących czy tez sprzedających, bowiem nastroje dotyczące perspektyw cen tego kruszcu mogą się uwydatnić właśnie dzisiaj.

 • 13 czerwca 2017

  KGHM rozważa budowę hut miedzi w Arabii Saudyjskiej i Indonezji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  KGHM Polska Miedź jest zainteresowany budową hut miedzi w Arabii Saudyjskiej i Indonezji, wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". Jednocześnie spółka zmaga się z problemami finansowymi chilijskiej kopalni Sierra Gorda, jak wskazała gazeta.

 • 12 czerwca 2017

  Surowce: Wyhamowanie spadków cen ropy naftowej

  Opublikowano:

  Po kolejnym już fatalnym tygodniu na rynku ropy naftowej, notowania tego surowca wyhamowały spadki. Już piątkowa sesja zakończyła się delikatnym wzrostem, a dzisiaj notowania ropy też poruszają się nieznacznie w górę. 

 • 08 czerwca 2017

  Surowce: Dynamiczny spadek cen ropy naftowej po danych dot. zapasów

  Opublikowano:

  Środowa sesja na rynku ropy naftowej przyniosła dynamiczny spadek cen tego surowca. Notowania ropy WTI w Stanach Zjednoczonych w środę zniżkowały aż o 4,5 proc., schodząc tym samym poniżej poziomu 46 USD za baryłkę. Tym samym, cena tego gatunku ropy naftowej znalazła się na najniższym poziomie od miesiąca i zbliżyła się już do poziomów tegorocznych minimów.

 • 07 czerwca 2017

  Surowce: Cena złota przy tegorocznych maksimach

  Opublikowano:

  Pierwsza połowa bieżącego tygodnia na rynku złota przynosi kontynuację wzrostów z poprzednich tygodni.

 • 23 maja 2017

  Surowce: Proponowana wyprzedaż części rezerw ropy naftowej w USA

  Opublikowano:

  Na początku bieżącego tygodnia strona popytowa pozostawała silna na rynku ropy naftowej. W poniedziałek cena amerykańskiej ropy WTI rozpoczęła dzień luką wzrostową i poruszała się w okolicach 51 USD za baryłkę. Niemniej, dzisiaj rano notowania ropy w USA zniżkują, a cały tydzień może cechować się dużą zmiennością.

 • wczoraj

  Surowce: Kontynuacja strajku w kopalni miedzi Grasberg w Indonezji

  Opublikowano:

  Mimo obaw o przyszłość gospodarek Stanów Zjednoczonych i Chin, notowania miedzi w minionym tygodniu zdołały wzrosnąć. W piątek cena tego metalu w USA zwyżkowała o ponad 2 proc., przekraczając tym samym poziom 2,58 USD za funt. W poniedziałek rano cena miedzi delikatnie odreagowywała piątkową zwyżkę, jednak nieznacznie - więc w krótkoterminowej perspektywie widać siłę kupujących.

 • 19 maja 2017

  Ropa: Optymizm przed przyszłotygodniowym spotkaniem OPEC

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień zapisze się pod znakiem wzrostów na rynku ropy naftowej, które zostały zainicjowane przez zaskakująco wysoki spadek zapasów surowca zanotowany jeszcze w poprzednim tygodniu.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku